Fa. QUERELLE Stad en Omgeving De heer J. F. van Loo vijftig jaar hoofdleider van O.K.K. Tas of Parapluie Zaterdagmiddag receptie in ,,Formosa Meer dan 60 lange jaren lid Tuinders bijeen Dodenherdenking op zeë PIET SCHMIDT Algemene Begrafenisver. „Den Helder" IN HET KORT Tussen Haaks en Kuifje Texel Janus Kuiper: 94! Besommingen IJmuiden Julianadorp Plattelandsvrouwen bijeen Feestavond JVC en JHC Tentoonstellingsplannen Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Water en wind VAN MARSDIEP TOT IJ 't Zand Wi'eringen Bankjes van tien en honderd worden ongeldig Callantsoog Hollandse Mij van Landbouw V.V.V. zal deelnemen aan Alkmaarse tentoonstelling Prins Bernhard gast van Amerikaanse luchtmacht Communisten hongeren Chinese volk uit DONDERDAG 11 MEI 1960 De heer J. F. van Loo, die op '17 Mei vijftig jaar directeur is van de Helderse gymnastiekvereniging „Oefe ning kweekt kunst", heeft ons gisteren verzekerd dat hij met geen mogelijk- fceid zou kunnen zeggen hoeveel uit voeringen OKK onder zijn leiding in die halve eeuw heeft gegeven. Dat het er heel wat zijn, zal niemand, dit de activiteit van de heer Van Loo kent, durven tegenspreken. Vijftig ja ren lang heeft hij avond aan avond zijn beste krachten gegeven en er het zijne toe bijgedragen dat OKK een sterke vereniging werd. En Zaterdag middag wordt hij in „Formosa" ge huldigd. Als negen en zeventig-jarige, die nog met het grootste gemak hoofdstandjes weggeeft. Als zeventien-jarige jongen meldde de heer Van Loo zich aan als lid van OKK en twaalf jaar later, in 1900, werd hij hoofdleider als opvolger van de heer Seeboldt Mooie jaren braken aan voor de jubilaris, die na een harde dag van werken op de Werf 's avonds een aantal gymnasten voorging. In 1907, toen een damesafde ling werd opgericht, trad de heer Van Loo's toekomstige vrouw tot de ver eniging toe. In 1911 stapten zij in het huwelijksbootje, een daad, die noch het echtpaar noch de gymnastiekver eniging daarna ook maar een ogen blik zal hebben gespeten. Wij vertellen dit even, omdat de ju bilaris steeds op de volledige mede werking van zijn echtgenote heeft mogen rekenen. „Met mijn vrouw geef ik nu wekelijks nog dertig uur les", vertrouwde hij ons toe. Driehonderd en tachtig jongens en meisjes werken onder leiding van de heer en mevrouw Van Loo aan een gezonde lichamelijke opvoeding. „Met z'n drieën gaat het beter dan alleen", zei de Ivser Van Loo. „Met z'n drieën?", vroeg zijn vrouw. „Met z'n tweeën bedoel je!" „Nee", antwoordde haar man zeer complimenteus, „jij telt voor twee!" Gezellig babbelend herinnerde de gouden jubilaris zich plotseling weer vele hoogtepunten uit de achter hem liggende jaren. .Hoeveel wedstrijden wij hadden? Dat is niet te tellen, maar de mooiste dag in mijn leven viel wel in 1917, toen de Koningin een uitvoering van plaatselijke gymnas tiekverenigingen, die onder mijn lei ding stond, heeft willen bijwonen. Vijfduizend bezoekers hebben die dag op het Helder-terrein gezien hoe ik aan de Koningin werd voorgesteld". En de heer Van Loo vertelde, ge holpen door zijn vrouw, verder dat hij in al die jaren zo goed als nooit ziek was, dat hij zelf zijn oefenstof op bouwde, dat hij altijd goede mannen- afdelingen heeft gehad en dat er „boys van meiden" waren. Ach, over vijftig jaar valt heel wat te praten, maar het belangrijkste is toch wel dat het waardevolle en vruchtbare jaren zijn geweest. In de oorlog gaf deze popu laire gymnastiekleider nog les in Ou- desluis en kreeg hij Schagerbrug en t Zand onder zijn hoede. De heer Van Loo heeft dat alles ten slotte laten varen, omdat hij ervan overtuigd was op deze manier zijn eigen vereniging te kort te doen. En zover wilde en heeft hij het nooit laten komen. Een bewijs van waarde ring spreekt uit de uitnodiging van de Helderse Sportraad om op Tweede Pinksterdag als onderdeel van een Olympische Dag met een honderd vijftigtal meisjes en dames allerlei oefeningen te demonstreren. De heer Van Lop heeft deze uitno diging natuurlijk dankbaar aanvaard. Zaterdagmiddag om drie uur zit de jubilris in Formosa tussen de bloe men, die er dan zijn neergezet door De afdeling SchagenDen Helder en omstreken van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde heeft Dinsdag avond in het Museum aan de le Vroonstraat een vergadering gehou den, één der eerste sinds de afdelin gen Schagen en Den Helder werden samengevoegd. Op deze avond heeft de heer Kuiperjj, uit Schagen, een leerzame causerie gehouden over het snoeien van vruchtbomen. Enkele schetsen dienden ter verduidelijking en na de lezing werden diverse vra gen beantwoord. Het was te betreu ren, dat het aantal belangstellenden voor deze avond betrekkelijk gering was. Het onderwerp was voor kleine en amateur-tuinders toch belangryk genoeg en men heeft van de verhan deling erover veel kunnen opsteken. vriendenhanden en zijn gezonden door verenigingsbesturen, leden en oud leden. Tijdens deze receptie zal hij stellig honderden gelukwensen in ontvangst moeten nemen en ook daarna op de feestavond zal voor hem nog eens extra het glas worden geheven. En na deze vijftig drukke jaren en een on vergetelijke viering van zijn gouden jubileum zal de heer Van Loo wel de tijd gekomen achten het leiderschap van OKK, dat hem in de turnwereld tot een voorbeeld heeft gemaakt, over te dragen aan jongeren. Mogen die jongeren, wanneer de heer Van Loo vindt dat het ogenblik daar is, de vereniging „Oefening kweekt kunst" en de gymnastiek in het algemeen op dezelfde wijze blijven dienen. De Koninklijke Marine in Indonesië heeft op 4 Mei op zee de gevallenen in de tweede wereldoorlog herdacht. Daar toe had de vlagofficier der Koninklijke Marine in Indonesië, vice-admiraal F. J. Kist, zich de dag tevoren ingescheept aan boord van Hr. Ms. torpedobootja- ger „Evertsen", waarna dit oorlogs schip opstoomde naar een plaats be- zuid-westen van Bawean. Hier voegde zich Hr. Ms. „Kortenaer" bij de „Evert sen" en tezamen stoomden zij naar 6 graden Zuid, 112 graden Oost, waar zij op 4 Mei te twaalf uur gestopt bleven liggen. In een „alle hens" voor de boeg sprak de admiraal de opvarenden toe. Hij memoreerde allen, die hun leven had den gegeven voor de goede zaak zowel degenen van de K.M., als hen die dien den ter koopvaardij. Vervolgens sprak de oudst-aanwezend vlootaalmoezenier W. Kwaaitaal een rede uit, waarna al len het hoofd ontblootten, de aalmoe zenier het „Onze Vader" bad en één minuut stilte in acht werd genomen. Daarna begaf de admiraal zich naar het ledingsbordes, vanwaar door hem een krans in zee werd gelegd. De scheepstamboer blies vervolgens de „Last Post". ten vertrouwd adreó voor HLw kleding naar maat Ruyghweg 74 - Tel. 3176 Uit het jaarverslag van de Alge mene Begrafenis-vereniging „Den Helder" blijkt, dat het "dental groei ende is. Op 1 Januari 1949 stonden 2047 leden ingeschreven, bij het be gin van dit jaar 3145. In de eerste maanden van 1950 kwamen er nog bijna vierhonderd nieuwe leden bi), zodat er thans ruim 3500 aangeslo tenen zijn. Wanneer een gezin gemid deld vier personen telt, dan is dus omstreeks veertig procent van de Helderse bevolking bij deze begrafe nis-vereniging aangesloten. In 1949 werden 225 diensten uitge voerd. In Den Haag slaagde voor het examen derde stuurman grote handels vaart de heer J. Overmaat, leerling aan de Zeevaartschool te Den Helder. In de ouderdom van negen en veertig jaar is te Surabaja overleden de kapitein-luitenant ter zee van de technische dienst J. G. Sevenhuijsen. Het propagandavaartuig „Vander- steng" van de stichting „Comité onze Marine" passeerde gisteren het Mars diep op weg van Terschelling naar Kampen. Wegens de lage waterstand op de Waddenzee werd besloten niet door te varen naar Den Oever, maar de haven van Den Helder binnen te lopen en een gunstig tij af te wachten. Hr. Ms. mijnenvegers „Rozenburg" en „Beveland", die proeftochten heb ben gemaakt op de ree, zijn gisteren naar de Werf gegaan. Hr. Ms. mijnenveger „Urk" van het vierde flottielje die panne had gekregen aan één der motoren, kwam naar Den> Helder om het euvel te laten herstellen. Het is morgen hoog water om 4.40 en 16.30 uur en laag water om 10.20 en 23.15 uur. De temperatuur van het zee water was 11,6 graden Celsius. FOTO VAN TEXELSE BANK TE ASSEN De door de burgerij van Assen aan de gemeente Texel geschonken foto van de bank, door de in de oorlog weggevoerde Texelaars aan de gemeente Assen aange boden als blijk van erkentelijkheid voor de destijds genoten gastvrijheid, is door B. en W. van Texel in dank aanvaard. NIEUWE BUURTVERENIGING DIRECT ACTIEF De bewoners van de Schoonoordweg. Wittekruisweg en Burgerhoutstraat 4 te Den Burg hebben een buurtvereniging in het leven geroepen. Allerwege was men ontstemd over het feit, dat er in Den Burg op Koninginnedag geen feestelijk heden waren georganiseerd. Men heeft toen contact met elkaar gezocht en gevon den. als gevolg waarvan een buurtvereni ging is gesticht. Nog diezelfde avond Koninginnedag, werd een buurtfeest ge organiseerd. dat bijzonder goed is ge slaagd. 's Middags waren er kinderwed strijden en 's avonds een feestelijke bij eenkomst voor de ouderen. Verschillende plannen werden gevormd n.a. om te ko men tot periodieke kinderfeesten. MARKTBERICHT DEN BURG, 8 Mei 1950. Aangevoerd werden 11 koeien van 650850: 1 paard van 500550 9 schapen van 7090 80 big gen van 5070 en 52 nuchtere kalveren van 3555. VERGUNNING Aan de firma Koger Hoop te De Koog is door de Minister van Economische Za ken vergunning verleend tot het vestigen van een logement-café-res'aurantbedrijf in het perceel Kamerweg te De Koog. Urk Enkh. crt URK. 10 Mei 1950. Door 132 vaartui gen werden aangevoerd: 9422 pond kuil- paling 0.620,70; 1547 pond lijn- of beug aal 0,901,35 62 pond bot 0,350,40 en 1521 manden nest 1,78 per mand van 25 kg JANUS KUIPER, de Koning der Blauwe Zeeridders, viert vandaag zijn vier-en-negentigste verjaardag. Deze ijzersterke zoon uit een taai ge slacht, die het gtootste deel van de dag op zijn legerstede doorbrengt, toever trouwd aan de goede zorgen van zijn reeds grijzende dochter, zal vandaag misschien even langer in zijn leun stoel zitten en genieten van een extra- lekkere sigaar. En zeker zullen zijn trouwste vrienden hem in zijn nieuwe huis aan de Van Speykstraat komen gelukwensen. De besommingen van Woensdag zijn trawlers Sch. 91, f 16.800; IJm. 94, f6600; loggers IJm. 75, f 5120; HD 72, f 3860; Kw. 83, f 2130; Kw. 67, f 2180; Kw. 84, f 1220; Kw. 127, f 2760; IJm. 213, f 380. Prijzen per kg: heilbot 1.601.25; gr. tong 1.651.57; gr. mid. tong 1.45 1.31; kl. mid. tong 1.361.19; tong I 82 53; tong II 0.66—0.52, tarbot I 1.08— 0.92. Prijzen per vijftig kilo: gr. schel vis 2220; mid.schelvis 3926; kl. schelvis 3230; wijting 2915; gr. schol 3728; mid. schol 4037; kl. schol 2015; bot 2013; schar 18 6.30; makreel 188; zwarte poon 1711,- Tarbot II 4346. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 9242; gr. koolvis 33 32; gr. wolf 5647. De aanvoer bedroeg 4000 kisten. Geen haring. Dinsdagavond hield de afdeling Ju lianadorp van de Plattelandsvrouwen een bijeenkomst in café Van Ammers. De heer lest uit Den Helder zou een lezing houden over de opvoeding der opgroeiende jeugd. Dat dit onderwerp de belangstelling der dames had, bleek uit de grote opkomst. Daar de spreker nog niet aanwezig was, heette de voorzitster, mej. A. E. de Vries, de aanwezige dames hartelijk welkom en werden eerst de huishoude lijke zaken afgehandeld. Nadat de secretaresse, mevr. Hen- derikx, de notulen had gelezen, bracht de voorzitster de dank over van de NZHRM voor de bijeengebrachte gel den. Voorts bracht zij een kort verslag uit van de vergadering, die de verschil lende besturen der afdelingen uit de omgeving ia Schagen hebben gehou den. Meegedeeld werd, dat het reisje naar Friesland door gebrek aan deel name niet doorgaat. Mevr. De Graaf- Kaan stelde voor om een gezamenlijke gastdag naar de Volkshogeschool te Bergen te organiseren. Het bestuur zal onderzoeken of 't dit seizoen nog kan. Inmiddels was de heer lest gearri veerd en werd door de voorzitster har telijk welkom geheten. Nadat een kopje thee gedronken was, begon de spreker zijn rede. Om tot 't eigenlijke onder werp, de opvoeding van 't opgroeiende kind, te komen, begon hij met het kind vanaf zijn eerste levensdagen in zijn verschillende lichamelijke en geestelijke stadia te beschrijven. Ten sjotte aan <e leeftijd van 12 tot 16 jaar gekomen, lichtte de spreker een en ander op zo duidelijke wijze toe, dat aan het einde van de gelegenheid tot vragen stellen maar weinig gebruik gemaakt werd. Zaterdag 13 Mei wordt 's avonds 8 uur in café „Prins Hendrik" een feest avond georganiseerd door de voetbal vereniging JVC en de dameshandbal vereniging JHC. Deze feestavond wordt aangeboden aan de twee kampioenself tallen van JHC. Op deze avond zal op treden het cabaret van P. Kroon te Alkmaar, beter bekend als Kees Stet van Ierswoud, die onlangs met veel succes optrad in de Bonte Dinsdag- avondtrein met Westfriese sketches. Deze avond is alleen toegankelijk voor leden en donateurs van JVC met hui* dames en voor de leden van JHC. hun dames en voor leden van JHC. De Gemeenschap Julianadorp Voor uit zal dit jaar een Floralia- en Mid denstandstentoonstelling organiseren. Voor de Florialia worden plantjes uit gegeven ter opkweking. De inwoners van Koegras hebben' per circulaire hiervan mededeling gehad, maar totnu- toe is het aantal aanmeldingen nog niet heel groot, zodat wij er hierbij aan her inneren, dat men zich voor het beko men van plantjes kan opgeven bij de heer J. van Bodegraven, Vlietstraat 10. Wacht niet te lang, want dan kunnen de plantjes besteld worden. 68. Bakker Eek Roomhoorn is in zijn sas. „Een prachtige gelegenheid om wat meer bekendheid aan mijn zaak te geven", mompelt hij. „Als de bezoekers morgen zien, wat ik ge maakt heb, dan krijg ik vast de eer ste prijs. Ik zal deze honden met cho cola en suiker bespuiten en dan zet ik mijn naamkaartje er bij". Zo ge zegd, zo gedaan. De bakker werkt bijna de gehele nacht door. En Pim, Pam en Pom bemerken niets van al die drukte om hen heen. De drie hondjes waren dodelijk vermoeid en zijn in een diepe slaap gevallen. Voorzichtig heeft de bakker hen boven op een taart geplaatst en hen daarna met chocolade en slagroom bewerkt. Naast het geheel plaatst hij een kaart, waar op met grote letters te lezen staat: „Inzending van Eek Roomhoorn". DENOORDEN Fort Hars- sens groeit, op de bo dem van het Marsdiep. het Westelijke haven hoofd. Kleine groepjes Nieuwediepers staan in een oppertje bij het wachtlokaal van de Texelse boot. Zij staren over de korte, nijdige golven in de havenmond; er loopt een harde eb te gen de straffe Noord ooster in. Het kleine mo- torslepertje, dat een lich ter vol stenen naar bin nen moet brengen, heeft een zwaar karwei. De bak zwalkt dwarsuit en de tros rukt hevig aan de beting van de kleine sleepboot. Maar de schip per kent de kuren van het wervelende water. Hij past op zijn tellen, maar maakt zich niet be zorgd om de slingerin gen, die de mensen aan de kant geboeid doen toezien. Het bootje ma- oeuvreert bakboord-uit, stuurboord-uit, en achter op de bak sjort een ste vige kerel uit alle macht aan het grote roer. Zo lang de lichter dwars op de korte golven ligt, maakt hij rare capriolen. Speels kruipt het water tussen de dofgrijze ste nen, die glimmend wor den en zwart. Maar kap seizen is er niet bij. Het slepertje houdt vol, de stalen tros op de stuur boordsbolder van de lich ter staat gespannen als een snaar, de motor tjok- kert venijnig en het boot je danst als een dartel veulen op het beweeglijk oppervlak. TEN Wieringer botter k steekt er de gek mee. Stroom of geen stroom, wind of geen wind, de stompe steven duikt op de golven in. De krach tige fnotor, die zwaarder werk gewend is, laat de schroef lustig draaien en licht steigerend neemt de botter de golvenbarrica- de van de haveningang. Devisserslui op het dek, altijd vol belangstelling voor wat op het water te doen is, bekijken in het voorbijgaan critisch het manoeuvreren van het zwoegende slepertje. De botter is het wachtschip al gepasseerd, als de bak met de kop op de golven ligt. Handig laten de zee lui het diep-liggende vaartuig, in bedwang ge houden door het grote roer en de sleeptros, op wind en stroom vallen naar de steiger van de Texelse boot, waar de bak wetdra stevig ligt af gemeerd. UET SLEPERTJE wendt de steven en slingert onder deze manoeuvre hevig op de gekuifde golven, die onder de glad de buik doorzuigen. Een ander motorbootje, ver vaarlijk wegduikend en weer op-steigerend, zo.u de havenuitgang. scheepjes stampen het drukke gedoe bakken, die voor ank liggen op de plaats, waH eens het nieuwe haven hoofd uit de golven verrijzen. Stuk-gev,^ perde raai-vlaggetjeg .7 ven aan, waar dat zijn. 81 QNDER de nautofoon 0n het Wierhoofd staJ twee Marva's te geniet^ van de zon en de wind en het levendige schouw spel op het water, daI ook de marine-vrouwen lief geworden is. Vlakbif dertien meter diep onder de zeespiegel, doen enie. tientallen marine-man' nen hun werk. De per^ scopen van de duikboot die op het punt staat een torpedo te lanceren, 2un bijna onzichtbaar tussen de beweeglijke schuim, koppen van het Marsdien Maar de dartele RJ 2, dia met gedrosselde motoren rondjes draait, verraadt de plaats waar de onder- zeeboot op de loer ligt. En dan, opeens, springt de pijlsnelle volgboot met brullende motoren op haar prooi: de torpedo die voortijlt in de richi ting van de „Mercuur" ver aan de kim. Het ge. daver van de snel over de rede wegschietende RJ 2 vervult het hemel- gewelf en overstemt het uitbundige lied van gol- ven en wind. VERWEN MOEDER EENS EXTRA OP ZONDAG 14 MEI EN GEEF HAAR EEN VAN DE BREEWATERSTRAAT 5. Het gemeentebestuur van Wie- ringermeer is voornemens een prijs vraag voor een ontwerp van een nieuw raadhuis uit te schrijven. Tot inspecteur van de Staatsland- bouwbedrijven in de Wieringermeer is benoemd ir. Schuiringa te Badhoe vedorp. De gemeenteraad van Velsen heeft besloten tot het ontwerpen van een investeringsplan van openbar» wer ken. Van Delft's Koekf&briek te Koog a. d. Zaan heeft dezer dagen in het Zweedse plaatsje Akersberga een fi liaal geopend. Door het gebruik van waarschijnlijk onvoldoend geraf fineerde cacaoboter in de jus, zijn de meeste arbeiders van de N.V. Jan Schoemaker te Zaandam, zomede hun gezinnen een gehele dag ongesteld geweest. De gemeenteraad van Alkmaar heeft goedkeuring gehecht aan het voorstel om het gebouw „Korenbeurs" te verhuren aan een textielfirma. Bo vendien werd een crediet verleend voor de opvoering van 'n kaasmarkt spel. DAMCLUB ZIJPE De uitslagen van de competitiewed strijden in café De Wit waren als volgt: A. Slijkerman Pzn.A. Slijkerman Jzn. 02; W. JimminkA. Blokker 11; C. KooyP. Hoedjes 02. -H ANDERE OUDERS IN DE JEUGDHERBERG. Daar de oorspronkelijk benoemde „ouders" zich teruggetrokken hebben, zijn in de vacature-vd Kwast ,pt jeugdherbergouders van de jeugdher- berg „Nieuwland" benoemd de heer en mevr. Kaars te Den Haag, die in middels hun functie hebben aanvaard. PERSONALIA. De gemeenteraad van De Rijp heeft de heer H. Mannessen te Den Oever benoemd tot onderwijzer aan de o. 1, school daar ter plaatse. De Nederlandse Bank N.V. brengt in herinnering, dat de bankbiljetten van f 10 (uitsluitend die, welke aan de voorzijde zijn bedrukt met de Neder landse leeuw omgeven door de dicht regels (die tyranny verdrijven die rnjj mijn hert doorwondt") en f 100, beide model 1945, vóór 1 Juni 1950 ter ver wisseling moeten worden aangeboden bij haar hoofdbankhoe? bijbank te Rotterdam, haar agentschappen of haar correspondentschappen. Dezt bi1, jetten zijn gedateerd 7 Mei 1945. De afdeling Callantsoog van de Holl. mij. van Landbouw vergaderde in ca fé Vriesman, onder voorzitterschap van de heer C. Hoogsehagen Besproken werd een schrijven be treffende de brandverzekering uit gaande van de Holl. Mij. van Land bouw. Deze verzekering welke uitslui tend boerenbedrijven verzekert werkt onderling. De heer J. H. van der Plas stelde voor hier ter plaatse een agent aan te stellen, hetgeen algemeen werd goedgevonden. Geklaagd werd over de overlast die werd ondervonden van loslopende honden met het oog op de schapen. Een kwestie, die ook in ons blad meer dan eens aangevoerd is. Men zal bij het gemeentebestuur stappen ondernemen, om de verorde ning wat strenger aan te halen. De kerkeraad van de Ned. Herv. kerk te Callantsoog had een schrijven inge diend betreffende gezinszorg. De ver gadering was eensluidend van oordeel dat dit een nuttige instelling is, doch meende dat deze zaak niet op het ter rein ligt van de afdeling. De heren G. Eriks en Jn. Zwaan zul len de afdeling vertegenwoordigen op de algemene vergadering van de Holl Mij in het Kurhaus te Scheveningen. De secretaris, de heer J. J. Brug man. las daarop het uitgebreide jaar verslag voor, waarin werd stilgestaan bij het succes dat de afdeling heeft gehad betreffende de compensatietoe slag. De afdeling was indertijd daarte gen in beroep gegaan en na veel moei lijk werk werd tenslotte het gunstige resultaat bereikt, dat betrokkenen de toeslag hebben ontvangen. De heer K. Kos, bracht namens de kascontrólecommissie verslag uit van de financiële toestand van de afdeling. Alles was keurig in orde. Op 7 Juni gaan de leden op excur sie naar de fabrieken van Twijnstra te Maarssen. Getracht zal worden het KNMI te de Bilt te bezoeken. Bij de rondvraag vroeg de heer P Zwaan naar hetgeen de ingestelde com missie van de afdeling bij Landbouw- herstel had bereikt. De secretaris antwoordde de vragen steller en deelde mee dat men na veel heen en weer praten, tenslotte bij de juiste instantie was terecht gekomen. Het bleek dat de kunstmestvergoe- dingen welke nog uit de oorlogsdagen dateren, in behandeling zijn Er be staat gegronde hoop dat dit nog in or de zal komen. Onder grote belangstelling heeft de WV „Callantsoog" in café Vriesman egn buitengewone ledenvergadering gehouden, teneinde een beslissing te nemen over de vraag, al of niet deel te nemen aan de deze zomer te Alk maar te houden tentoonstelling „Wad den tot het IJ", uitgaande van de Fe deratie van VW* in Noord-Holland boven het IJ. Het bestuur kon hierin niet beslissen, daar de geldmiddelen niet toereikend zijn. Na langdurige discussies werd besloten het benodigde geld te verkrijgen door middel van uit gifte van aandelen die, mocht de ten toonstelling slagen, zullen worden ge restitueerd, Staande de vergadering werden al zoveel aandeeltjes geplaatst, dat de VVV in staat werd gesteld een stand te nemen. De voorzitter tracht in zijn slui tingswoord dank aan de spreker, de heer Kooyman voor zijn duidelijke toe lichting en was verheugd dat door de spontane medewerking van de leden, de VW op die tentoonstelling de no dige reclame kan maken. DE HANDWERKTENTOON- STELLING. Thans is de datum vastgesteld waar op de afdeling Callantsoog van de Bond van Plattelandsvrouwen de handwerktentoonstelling zal houden Deze wordt gehouden op Dinsdag 16 Mei in café Vriesman. De deelneming staat voor een ieder open, doch uit sluitend voor ingezetenen van deze ge meente. Het inbrengen der goederen kan ge schieden op 15 Mei a.s. van 24 uur namiddags aan de zaal De tentoonstelling, waaraan ook ngg enige attracties zijn verbonden, zal ge opend zijn van 14 tot 17.30 pur en na 19.30 uur. De dames hopen op flinke belangstelling, zowel van publiek ate deelneemsters. Binnenkort zal de Engelse Marine wedstrijden houden in vaardigheid met materieel op het land. Dage lijks oefenen de matrozen te Ports- mouth om de diverse programma punten volkomen te beheersen. Eén der moeilijkste opgaven is het vervoeren van materieel over prac- tisch onbegaanbaar land. Enige ma trozen transporteren op hun ma nier de gedemonteerde wielen van een stuk veldgeschut. Prins Berhard is deze week de gW> van de United States Air Force. N' een bezoek aan de Wright Patterson Air Basis, hoofdkwartier van 't rial Command Dayton (Ohio) zal 0 Prins zich begeven naar het h°' kwartier van de Strategie Air Force N Omaha (Nebraska) om vervolgens en£ ge „proving grounds" te bezoeken het Zuiden van de Verenigde State". President Truman heeft de chin^ communisten er van beschuldig", z\j China uithongeren om ^uslan hl- helpen voeden. Het lot van het nese volk is tragisch, zo zeide de P. sident. De=» uitlating wordt uW legd als een aanwijzing dat de het communistische China VOOTOT niet zullen erkennen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2