tafêlzuur Doeksen organiseert achtdaagse reizen op IJselmeer en Waddenzee Voorde lig Voortreffelijk Sport Tweede Kamer beraadslaagde tot diep in de nacht WEK DE GAL IN UW LEVER OP Kanonneerboot werd luxe motorboot Twee Antwerpse gangsters aangehouden Overstromingen in Turkije eisen twee doden BLOEMEN VOOR HET BRITSE KONINGSPAAR Valsemunterscomplot in de Verenigde Staten Torpedo in vissersnet Koning Faroek kocht japonnen voor Narriman Sadek u I Grootse plannen voor Van 10 I KOïi Dam en Scholte in Ronde van Nederland 'H PRODUCT Het Radioprogramma OP HET MATJE HUWELIJK X „Hans en Grietje' in 1950 14 Mei Moederdag! VRIJDAG 18 MEI 1950 De Prinses Irene lag voor Pampus DE FAMLIE DOEKSEN ongekroon- koningen van de Waddeneilanden wier sleepboten bij vliegend stormweer ontelbare schepen op de Noordzee en de Waddenzee in veilige haven brach ten, heeft in de dauphin Jan Doeksen jr. de man gevonden, die Nederlandse en buitenlandse toeristen in kennis zal brengen met de schoonheid van ons land in zomerse dagen. Daarvoor heeft zijn jonge scheepvaartmaatschappij niet de beschikking over sterke slepers als de „Oceaan" en de „Stortemelk", maar ls de luxueuze pocket mailboat „Prin ses Irene" gekozen, die een voortreffe lijke accommodatie biedt aan 50 pas sagiers. Met dit jacht zullen tot en met 23 September achtdaagse „See Holland Cruises" op het IJselmeer en de Wad denzee ondernomen worden. VjiETS herinnert aan dit vorstelijk in- gerichte schip, dat met ere een ko ninklijke naam draagt, aan de bewogen dagen, waarop het als kanonneerboot van de Britse marine voor de kust van Normandie de vuurdoop onderging. De 500 brt. metende „Prinses Irene" werd op de werf van Van Goor en Spiekman te Zwartsluis omgetoverd in een sier lijk motorjacht met drie dekken, 25 comfortabele tweepersoons hutten waar in opklapbedden, warm en koud stro mend water, kaptafeltje, leeslampjes en voldoende kastruimte; een intieme bar met aangebouwde cocktail lounge en een ruim zonnedek. Het schip is 50 me ter lang en 7 meter breed. Het is ge heel air oonditioned, uitgerust met twee motoren met een gezamenlijk ver mogen van 1000 PK die het een snel heid kunnen geven van 14 mijl en voor de navigatie voorzien van de nieuwste middelen, zoals echoloods, richtingzoe ker en een installatie voor draadloze telefonie. Geen ruimte is onbenut ge laten. Elk plekje is dienstbaar gemaakt aan het comfort van de passagiers en bezit de distinctie van een moderne lijnboot. Een bemanning van twintig personen, w.o. vier stewardessen, een chef-hofmeester met twee assistenten, een barkeeper en een purser, heeft de opdracht het de gasten aan niets te la ten ontbreken. Zij wordt in deze taak bijgestaan door een ultra moderne kom buis, drie koelkasten, een welvoorziene wijnkelder, een bar, waarin men nim mer tevergeefs naar welke drank ook zal vragen en een proviandvoorraad, die de wensen van de meest verwende toerist kan bevredigen. Toen de „Prinses Irene" gistermiddag met een aantal binnen- en buitenlandse journalisten aan boord in de letterlijke betekenis van het woord voor Pampus lag, heeft dit gezelschap in de copieuze lunch een proeve genoten van de culi naire geneugten, welke de toekomstige opvarenden van het jacht te wachten staan. Evenals de inrichting, verraden ook spijs, drank en service de meester hand. Het reisprogramma van de „See Hol land Cruises" beperkt zich niet alleen tot de vaart op het IJselmeer en de Waddenzee met bezoeken aan Enkhui zen, Texel, Den Helder, Terschelling. De twee Antwerpse gangsters Beeck- mans en Mulder, die gedurende enige weken door de politie in Belgie en Noord-Frankrijk zijn opgejaagd, zijn thans in de val gelopen. Zij waren reeds verscheidene malen op heter daad bij roofovervallen betrapt, doch wisten steeds te ontsnappen. De heren hadden hun intrek geno men in een onbewoonde villa in Het Zoute. De politie werd gewaarschuwd en omsingelde de villa, doch weer wisten de bendeleden te ontkomen. Mulder vluchtte in de richting van Knocke, waar hij enkele uren later, na een klopjacht in de bossen kon worden overmeesterd. Hij werd hier bij ernstig gewond. Zijn makker was er met een taxi vandoor gegaan. Toen leden van de Rijkswacht de wagen tot staan tracht ten te brengen, dwong Beeckmans de chauffeur vol gas te geven. De Rijks wacht opende het vuur, waardoor de gangster en de chauffeur werden ge wond. Tengevolge van zware regenval zijn in Turkije rivieren buiten haar oevers getreden, waardoor, volgens radio-An- kara, twee pefsonen zijn gedood en vijf anderen gewond. In het district van Tsjakmak, in Midden-Anatolie, zijn 38 huizen vernietigd en 86 beschadigd. Het Rode Kruis heeft met spoed levens middelen en tenten naar het geteisterde gebied gezonden. Militairen zijn bezig de geïsoleerde bevolking in veiligheid te brengen. Afsluitdijk, Stavoren, Urk, Hoorn, Mar ken en Volendam, maar zal zich tevens uitstrekken tot het binnenland. Per touringcar zullen verschillende beziens waardigheden op Texel, Terschelling, de oude Friese stadjes, Vollenhove, Giethoorn, de Noord-Oost Polder en de Alkmaarse kaasmarkt bezocht worden. En als het zomerseizoen in Nederland voorbij is en het jaargetijde aanbreekt, waarin de sleepboten van Doeksen noodweer zullen trotseren om schepen te bergen, zal de pocket mailboat „de Hollandse wateren ruimen". De „Prin ses Irene" zal dan de koers verleggen naar het zuiden en ligplaats kiezen aan de Azuren Kust, om vanuit Nice veertiendaagse reizen op de Middel landse Zee te maken. U snit 's morgens „kiplekker" vit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In tiw ingewanden doen stromen. ander3 ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Oosi-Duiisland wil verlaging van herstelbetalingen Oost-Duitsland zal de Sowjetunie om vermindering van de herstelbetalingen verzoeken. Het kabinet heeft 'de pre mier Otto Grotewohl opdracht gegeven met de Russen onderhandelingen te beginnen op basis van dit verzoek. In Yalta en Potsdam is vastgesteld, dat Duitsland tien milliard dollar aan her stelbetalingen zou moeten opbrengen (Vervolg van pagina 1) In de avondvergadering werd beslo ten, de stemming over het wetsont werp aan te houden tot heden, Vrijdag. Dan zal ook gestemd worden over en kele amendementen en sub-amende menten. Vervolgens zette de Kamer zich aan de behandeling van het wets ontwerp tot oprichting van een prae- ventiefonds, waarvan de gelden be stemd zijn tot zodanige maatregelen als kunnen dienen tot bevordering der volksgezondheid. De heren Van Lien- den, Mol en Gortzak gaven uiting aan hun instemming, waarna het wetsont werp zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. Voorts heeft de Kamer zich bezig ge houden met een begrotingswijziging, in verband met de financiering van zie- kenhuisbouw. Er worden bedragen van f 25.000 en f 205.250 aangevraagd. Een motie, ondertekend door A.R., C.H. en V.V.D. spreekt uit, dat de voorgestel de regeling geen voldoende waarbor gen biedt. Nadat verschillende leden hun licht over het ontwerp hadden la ten schijnen zeide de minister van So ciale Zaken, de heer Joekes, dat de regering een wettelijke regeling nader zou willen bezien. Gelijkstelling van particuliere en openbare ziekenhuizen is echter niet zo eenvoudig als men zou denken. De omstandigheden zijn vaak heel verschillend. Besloten werd de be raadslagingen over dit onderwerp te schorsên tot de vergadering van heden ochtend. Vannacht tegen half twee heeft de Tweede Kamer nog in behandeling genomen een begrotingswijziging, ver band houdende met verdere inpolde ringen van het IJselmeer, n.1. de beste ding van een bedrag van 20 millioen uit de tegenwaarde van E.C.A. gelden. De heer Den Hartog (WD) was van me ning, dat landaanwinning belangrijker is dan industrialisatie. De heren Alge- ra (AR) en Vondeling (Arb.) begroet ten het ontwerp met instemming. De minister van Waterstaat, de heer Spit zen constateerde met voldoening, dat men geen bedenkingen heeft. Over een Zuiderpolder, zo zeide de bewindsman, is nog geen beslissing genomen. Ten slotte werd het wetsontwerp z.h.s. goed gekeurd. Om kwart over twee werd de vergadering geschorst tot hedenmorgen elf uur. De buitengewone en gevolmachtigde ambassadeur van Nederland te Lon den, jhr. mr. B. F. M. J. Michiels van Verduynen, heeft het Engelse konings paar een zilveren schaal met orchideeën overhandigd, die als geschenk van Ne derland per vliegtuig naar Londen was overgebracht. De Amerikaanse minister van Fi nanciën, John Snyder, heeft bekend gemaakt, dat agenten van de Ameri kaanse geheime dienst een van de grootste valse muntersbenden in de Amerikaanse geschiedenis hebben op gerold. Er waren minstens 10 perso nen gearresteerd, terwijl 64 personen vastgehouden werden voor een ver hoor. De chef van de geheime dienst, Baughman, verklaarde, dat de organi satie voor een bedrag van 500.000 dol lar aan Canadese bankbiljetten en voor eenzelfde bedrag aan Amerikaans geld had vervaardigd. Op 16 Mei hoopt het echtpaar Wiersma-De Jong te Engwierum zijn 65-jarige echtvereniging te vieren. De kustvisser „Stellendam 36" heeft tijdens het vissen een torpedo in het net gekregen. De torpedo is met het halen van het net met veel moeite aan boord gehesen en naar Scheveningen gebracht. Door het gewicht van het projectiel kreeg het scheepje slagzij. In Scheveningen zijn mannen van de marine aan boord van de „Stellendam 36" gegaan om de vreemde vangst te bekijken. Illlllllllilllllllllllllllllllllllllllllll CEN ORDER is uitgegaan van het ene paleis naar het andere, van het paleis van de Egyptische koning Faroek naar dac van de koning j| der couturiers Jean Desses in Parijs een order voor zes japonnen. g Zij werden uitgekozen door Narriman Sadek, de zeventienjarige doch- g ter van een hoge ambtenaar,' wier naam verbonden wordt aan g dn van koning Faroek. Maar een trouwjapon heeft zij niet besteld. Uit g Cairo werd gemeld, dat koning Faroek verlangend was om te her- g trouwen. De geschiedenis van 's konings romance begon verleden jaar g December. Narriman was verloofd met de 27-jarige Zachi Hachem, een g Egyptische diplomaat. -* VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en II uur. 6.50 Langs de troe pen in Indonesië. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 KRO-Amusements-orkest. 8.12 Neder landse solowerken. 9.45 Ja, zo was 't. 10.45 De zin van het huwelijk. 11.15 Het parade orkest. HILVERSUM H, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara felici teert. 6.30 Strijdkrachten 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Radiokrabbel. 8.05 Boeken. 8.15 Sonate's. 8.40 Prof. Dr. F. L. Polak. 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.40 De Duc- dalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding. 11.15 Omroep-Kamerorkest. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek hcudt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Promenade-concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Elisabeth Schwarzkopf zingt. 12.03 Lunchconcert. 12.33 Om-en-om-programma. 1-20 Het Omroep-Kamerorkest. 2.00 De Ze venklapper. 2.20 Engelse les. 2.40 Musice rende dilettanten. 3.10 Kroniek van letteren en kunsten. 3.45 Amusements-orkest. 4.20 De vliegende Hollander. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Hoc- key-wedstrijd Nederland—Frankrijk. 6.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.25 Piano-duo. 6.50 Ket leiders-weekend. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 Het Radio-koper kwartet. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Go Lovely Rose 8-43 „Steek eens op, heren!" 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend serenade. 10.35 Amerikaans commentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Het Radio Philharmonisch- Orkest. HILVERSUM H, 298 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Josephine todley en haar orkest. 8.45 Tsjaikofski-cyclus. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Radio-feuilleton. 10.35 Voor de arbeiders. 11.30 Viool en piano. 12.00 Ameri kaanse solisten. 12.33 Johan Jong en zijn Ban- loliers. 1.15 De Ramblers. 1.50 Dinah Shore zmgt. 2.00 Het Nederlandse lied. 2.15 Jeugd- concert. 3.45 Alexander Brailowsky. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Amateurs zetten hun beste beentje voor. 4.45 Sportpraatje. 5.00 t -;cabaret. 5.30 Op de Disselwagen. 6.15 no N.IJ.Z. 6.30 StrijdLk-achten. 7.00 Artistieke aalkurtrt. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Passé Partout. 8.15 Vindobona Schrammel'n. 8.42 "ein Festijn. 8.45 In het Zonnebad. 9.45 socialistisch commentaar. 10.00 Promenade- or-est. 10.40 Onder de pannen. 11.15 Popu lair programma. In de loop van deze zomer staan voor Luc van Dam enige belangrijke wed strijden op het programma. De Rotter dammer heeft in de eerste plaats William Jackson op het oog, de neger uit Ja maica van wie Van Dam kort geleden op punten verloor. Voorts de winnaar van de ontmoeting Delannoit—Dick Turpin, welke 13 Mei te Brussel zal plaats vinden en ten slotte Jean Stock de Franse middengewicht. Indien Van Dam de wedstrijden tot een goed einde brengt is hij voornemens de Italiaan Mitri voor een titelgevecht om kampioenschap van Europa uit te gen. het da- De ex-wereldkampioen op de weg, de sterke Brik Schotte, zal de Belgi sche A-ploeg in de ronde van Neder land aanvoeren. Als ploegmaats kreeg hij Callens, Decin, Meersman, Rogiers (de winnaar van de eerste Ronde van Nederland), Acou, Van der Veken en Van Kerckhove toegewezen. De Bel gische B-ploeg bestaat uit de renners: Decock, Jules Depoorter, Rene Hans sens, Frans Leeben, Mertens, Rondele. Van Stayen en Jan Baptist Verpoorten De secretaris van de Britse ge wichtheffersbond heeft een wereld ranglijst voor 1949 samengesteld, geba seerd op de drie Olympische oefenin gen; tweearmig drukken, trekken en stoten. Onze Nederlandse crack, Bram Charité komt in de zwaargewichtklasse met een totaal van 410 kg op de vijfde plaats. Het verschil met de nummers 3 en 4 is echter zeer miniem. Bradford (V.S.) en Lorenz (Duitsland) kwamen in 1940 resp. tot 413 en 412,5 kg. We reld- en Olympischkampioen Davis (V.S.) heeft 456 kg achter zijn naam staan en de Rus Koetsenko 442.5 kg. J7EN FOTO van Nar riman, omgeven door schetsen van drie der japonnen. Boven links een cocktail- toilet van blauw taf- feta met een diep schouderdécolleté. Rechts boven een an dere cocktail-japon van zwarte ruwe zijde. De rok is bedekt met Chantilly-kant. Nummer drie is een avond-japon van blauwe mousseline met een kort voor pand en voorzien van een sleep. Voor een namiddagjaponnetje werd een ontwerp van blauwe en witte wol gekozen. Een medewerker van de mode-ontwerper Jean Desses zeide, dat de prijs voor de toiletten zou neerkomen op ongeveer zesduizend gulden. j-JET WAS EEN ingewikkeld geval van een viszaak, die beheerd en wanbeheerd en opnieuw geopend en wéér gesloten en nóg eens geopend was. En daar was een vermenging van politieke en economische en ka- rakteriologische en familiologische factoren irl de smeltkroes des lijdens geweest, want een oom had geld ge leend en een tante was gekwetst ge worden in haar illegale princiepjes" zoals ze vanmiddag verklaarde en de visman had gedreigd met gas- verstikking. Tenslotte hadden ze elkaar met schelvissen op de kop geslagen. De tante had zulks gedaan onder de strijdkreet van „vuile En- nesbejer", de oom had voor oplichter gescholden en de neef, zijn winst ver achtend, had zwijgzaam, maar door tastend, een fles augurken te barsten gemept op het vrouwelijk schedeldak. De oom kon zich nog slechts herin neren dat een staaf ijs op zijn hersens was Versplinterd. Daarna was de ver duistering ingetreden tot de kar- bollucht van het ziekenhuis hem wak ker stonk. Nou, "de dokters hadden er nogal wat aan te timmeren ge had. Vier weken was hij 's morgéhs en 's avonds door de zuster gewas san. De tante daarentegen was met een aspirientje radicaal gecureerd geweest. Kwestie van schedeldikte. Verdachte zag er niet uit als een beroepsmishandelaar. Hij had eerder iets nobels in zijn wangspieren; iets dat herinnerde aan Roland Holst, die er óók zo profetisch kan uitzien. Die oom en tante zijn zwaar mishandeld, constateerde de rechter. Hoe kwam u daartoe? Perdon, zei de man, die schuins marcheerders hebben mijn blut gesto len. Ik zat achter het prikkeldraad vanwege de Winterhulp die de bur gemeester-van-de-goeie-kani anbeviel en die lui maar feesten van mijn zaakie. Later gaf die dallesdekker me dan een kleine terugbetaling en daar ontsting de capsones over Toen ze jne anviele heb ik me verweerd. Dat mèg in een dimmekratische natie. Hij is zelf een naatsie geweest, riep de tante, maar de rechter ha merde en haalde een paar kilo pape rassen uit blauwe mappen. Rapporten over het beheer. Nou, dat stonk als rotte vis. Ze hadden zelfs de tegels uit een badkamer verkocht. En de fiets van de visman. Allemaal op de grens van het bijzondere beheersfat- soen, hetgeen Anders is dan het ou derwetse, zoals u weet. Maar er was ook een brief uit het kamp, waarin de scholletjesman de oom en de tante de vrije hand liet om tot koop en verkoop over te gaan naar eigen in zicht. Hetgeen ze dan ook terdege hadden gedaan. Zoek 't maar uit! I De rechter liet al die narigheid meewegen, maar die te barsten ge- 1 slagen fles tafêlzuur woog óók. En die staaf ijs koelde de barmhartigheid 1 nogal af. Er zong een dreigende toon in het requisitoir en ik zag de kabel jauwkenner waftkelen toen de officier vijf maanden uit de bus blies. Het werden er twee plus twee voorwaardelijk. Drie jaar lang geen flessen in splinters slaan op vrouwen hoofden. Al zijn ze nóg zo hatelijk^ En alle onkosten vergoeden vanwege de reparatie -fcan ooms knobbelige hersenpan. Daar moeten weer heel wat bok- kings voor gebakken worden. En zónder steun van Winterhulp, want daar willen de goeie burgemeesters niks meer van weten. KAREL. Illllllllllllllllllllllllllllllli DOOR MARY BÜRCHELL (60) Marcia was alleen maar hatelijk en zonder enige égards geweest in deze hele Elliott-kwestie en in verband met het engagement. Waarom zou Teresa aan wie het lot zulke goede kaarten in handen had wensen te geven het spel aan haar nicht afstaan? Maar het was geen spel. Het ging om mensenlevens. En niemand met enige aanspraak op eerbaarheid en fatsoen, knoeide met brieven van anderen. Ik heb niet ingegrepenniet wer kelijk, hield Teresa rampzalig vol. Het is nu eenmaal gebeurd, wat kan ik er nog aan doen? Er was natuurlijk nog wel degelijk iets, wat ze zou kunnen doen De on welkome gedachte kwam bij haar op, toen ze de trap besteeg naar haar hei ligdom, haar eigen kamer. Ze kon El liott eerlijk vertellen, dat haar een brief gegeven was van haar nicht om te pos ten, aan hem geadresseerd, en dat die onderweg per ongeluk verloren was gegaan. Dat wai het aan hem te beslis sen, wat er gedaan moest worden. Zij zou met ere van haar aandeel in de zaak ontlast zijn en Elliott kon zijn ei gen maatregelen nemen, om achter de inhoud van de brief te komen, of niet. Maar naüürlijk zou hij willen we ten, wat de brief behelsde. Uit pure nieuwsgierigheid al, zou hij het er niet bij willen laten. En Teresa meende glas helder de volgende stappen te voor zien. Hij zou zich met haar huis in ver binding stellen, om te vragen, wanneer Marcia weer bezoek zou mogen ont vangen. En ze vreesde zeer, dat het aandringen van Marcia en een door de vingers zien van tante Lydia, hem toe gang zouden verschaffen. Marcia zou op haar zachtst en aan- doenlijkst doen als herstellende. Met één hand zou ze de situatie kunnen be heersen en ze zou niet aarzelen, daar ten volle gebruik van te maken. Ik doe het niét. Vast niet. Teresa stond nu tegenover de spie gel in haar eigen kamer, en resoluut sprak ze haar spiegelbeeld toe: Elliott heeft mij ten huwelijk ge vraagd en ik heb toegestemd. Ik heb nooit getracht hem van Marcia af te nemen. Hij heeft zich mij eenvoudig in de armen geworpen. Zij was het die tussenbeiden had willen komen, maar door haar ziekte daarin verhinderd werd. Die brief was een nieuwe poging alles in de war te sturen. Het is mijn schuld niet dat hij door een toeval ver nietigd werd. Ik heb er niets mee te maken. Alles was ik doen moet, is pas sief te blijven. Er wordt van mij geen daad gevraag'. Alles wat ik doen moet isniets doen. Niet ingrijpen en de dingen op hun beloop laten. Dat is het wat ik te doen heb. Dat en niets anders! Hier was het natuurlijk niet mee af gelopen. Teresa had nog veel meer met haar geweten uit te vechten. Ze hoop te zelfs een ogenblik, dat de verpleeg ster haar de categorische vraag zou stellen, of ze de brief gepost had. Want ze wist dat ze, liever dan een welover wogen leugen uit te spreken, bekennen zou wat er geschied was. Maar de verpleegster dacht blijkbaar dat het overhandigen van de orief aan Teresa, gelijk stond met hem in de bus te doen. Er behoefde niet verder naar geïnformeerd te worden. Misschien zou ze het Elliott gebiecht hebben, als ze hem diezelfde avond of het week-end gezien had. maar hij moest toevallig voor zaken naai Londen en ze had slechts een haastig telefoon gesprek met hem, die Vrijdagavond vóór zijn vertrek. Hij moest echter in haar toon de gro te depressie gehoord hebben, want hij zei: „Is er iets, Teresa?" „Nee, nee. helemaal niet" „Je stem klinkt.... wat neerslachtig en somber" „Er is heus niets aan de hand". „J« bent toch niet boos op me, dat ik er zo van door ga en het week-end be derf, wel'" „O, néé Elliott". Hij lachte. „Goed, hoor. Ik vergeet altijd dat je geen temperament bezit". „Bij je daar blij om?" „Waarom?" „Dat ik geen temperament bezit". ..Erg blij". Zijn stem klonk hoogst vermaakt. „Wat zou je willen dat ik zei?" „Niets. Alleen...." „Nou?" „Geef je een beetje om me?" Ze wist dat ze niets belachelijkers had kunnen zeggen, maar de woorden waren er uit Maar waar een ander, vlotter meisje haar aanstaande man gevraagd zou hebben: Hou je echt van me. kon Te resa niet meer over haar lippen krij gen, dan deze bescheiden vraag. Tot haar verbazing lachte hij niet. „Ik geef zoveel om je Teresa, dat ik me soms afvraag, hoe dat in zo korte tijd ontstaan kan zijn"' zei hij ernstig. „O, daar ben ik blij om!" „Dat klinkt beter" Nu lachte hij, maar het was een ongewoon beminlijke lach voor Ellintt Burdern. „Nu lijk je weer meer op jezelf. Heb je nog wat van je moeder gehoord?" (Wordt vervolgd) Men ziet het belachelijke aan 'n mode pas goed in, als ze voorbij is. (Elize van Calcar) Op de in de laatste jaren gevoerde discussie oveT de paedagogische waar de of.de schade van ie sprookjes van Grimm valt een nieuw licht door een voorvaldat een onderwijzer te Hamburg in zijn klas beleefde. In de tweede klas vertelde hij het sprookje van Hans en Grietje. Duide lijk en dramatisch schilderde hij de armoede van de ouders, die hun kin deren geen brood meer konden geven en daarom besloten hun kinderen in het bos achter te laten. Uit de in ademloze spanning luisterende klas klonk plotseling de stem van een zevenjarige jongen: „Zij konden toch op de pof kopen!" De leraar stond verbluft; het sprook je was uit.' De heks met het panne koekhuisje hoefde er helemaal niet meer aan te pas te omen. Uit dergelijke belevenissen blijkt duidelijk met welk een veranderde jeugd-mentaliteit de opvoeders reke ning hebben te houden. Maak Moeder ook blij met een tube Hamea-Gelei. Tube 75 ct in welvoor ziene zaken Op 24 Mei om 16.30 uur zullen van Schiphol vier-en-veertig leerling-vlie gers van de L.S.K. naar Amerika ver trekken. Zoals bekend zullen zü daar een opleiding krijgen en wel in San Antonia (Texas).

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5