Souvereiniteit voor Duitsland Abe Lenstra is herkozen Kort Bestek Koningin „moeder van het jaar .De Ronde-karavaan. Troepi en op Ambon los van K.N.I.L. De heide bij Brunssum brandde VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN /5e Jaargang No. 10798 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna HARTEWENS VAN GROTE DRIE: Sowjeiunie scherp veroordeeld ln grote lijnen eensgezind Zes gewonden door instortende tribune Deze week plechtigheid in Connecticut Voor het behoud van wereldvrede Op 20 Mei vorming van eenheidsstaat? Mac Donald waarschuwt voor rode reiging NATIONALISTISCHE ACTIE OP CHINESE VASTE LAND Drie Friese spelers in Nederlandse voorhoede Roozenburg rechtsbuiten Xüi. Schotborch woonde afscheiding bij Nekkramp in marinekamp te Hilversum Weerbericht Het derde deel van Churchills gedenk schriften, „The grand alliance" zal op 20 Juli in Engeland verschijnen. Het eerste en tweede deel verschijnen dit jaar nog in herdruk. O Een raket, die door een Amerikaans oorlogsschip is afgeschoten, heeft een hoogte van 173 kilometer bereikt Een dubbele ra ket, waarvan de ene begint te werken, als de andere haar brandstof heeft verbruikt, bereikte onlangs een hoogte van 410 kilometer. Dat is zó hoog. dat u en ik niet eens snappen waarom het zo hoog is. Twee Poolse diplomaten in Helsinki, die naai Warschau waren teruggeroepen, hebben zich in de rich ting vergist en zijn met hun familie naar Zweden vertrokken. Faroek roept zijn zuster uit Amerika terug Onvoorzichtigheid de oorzaak Japanse ^tad door grote brand geteisterd Vergroot de productie BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 poftgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: J. BULSMA en C. KRAK Mitwuiag 15 Mei 1950 HELDERSE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. mm. Kleine advertenties t„Juttertjes") tot 15 woor den 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal f 4.50, per maand 1.50 bij vooruitbetaling, plus incassokosten De ministers van Buitenlandse Zaken der Westelijke Grote Drie hebben in een verklaring gezegd, dat het hun wens is, dat Duitsland zo spoedig mogelijk deel zal gaan uitmaken van de vrije volken van Europa en dat het land zal vooruit gaan naar een zo ruim mogelijke mate van souvereiniteit. De bezetting zal achter worden voortgezet met het oog op de verdeeldheid en de internationale gltastie. Dean Acheson, Ernest Bevin en Robert Schuman brandmerkten de Sowjetunie als „de enige militairistische en aggressieve mogendheid ter wereld" een veroordeling, die beschouwd wordt als de krachtigste tot nu toe. De drie ministers legden er de nadruk op, dat hun besprekingen gericht waren op het verkleinen van oorlogsgevaar en het vestigen van een duurzame vrede. Zij stemden er in toe, in de naaste toekomst, wellicht te New York opnieuw bijeen le komen. Een speciale koerier heeft de tekst van de verklaring over Duitsland nog Zaterdagavond laat aan ue Westduitse bondskanselier, dr. Adenauer overhandigd. Schuman geantwoord, dat hij een uit nodiging aan Oost-Europa om deel te nemen aan zijn plannen voor gemeen- schappelijke uitrusting van koloniale en Afrikaanse gebieden, zou toejuichen, als dit zou leiden tot verwijdering van het IJzeren Gordijn. Van Britse zijde, zo zei hij, had hij reeds uiterst gunstige reacties ontvangen. Reacties. De Benelux-ministers, die Zaterdag middag te Londen bijeen waren, heb ben eenstemmig hun goedkeuring uit gesproken over de geallieerde verkla ringen inzake Duitsland. Acheson zou hun gevraagd hebben, het werk te steu nen door het zenden van aankoopmis sies naar Berlijn. Een hoge Duitse fun- Het tempo, waarin de verwezenlijking der plannen zal plaats hebben, zo zegt de verklaring, zal afhangen van de mate waarin de Westelijke geallieerden be vredigd zijn over de eigen veiligheid door de ontwikkeling in Duitsland en de wens tot vrede en samengaan bij de Duitsers zelf. Zolang de Sowjetunie weigert, de Oostduitse bevolking toe te staan zich met hun mede-Duitsers te verenigen in een democratisch verenigd Duitsland, kan er geen vredes-verdrag worden gesloten. In verband hiermede herhalen de ministers hun voorstellen van het vorige jaar tot het houden van vrije vterkiezingien. Volgens betrouw bare bron zijn de Westelijke geallieer den vastbesloten, de staat van oorlog met Duitsland te beëindigen zodra de herziening van het bezettingsstatuut tot stand is gekomen. Tijdens de conferentie van Londen, die drie dagen heeft geduurd, zijn de staatslieden het ook eens geworden over de grote lijnen van hun politiek in alle andere delen der wereld en hebben zij plannen gemaakt voor een nauwere coördinatie der hulpbronnen. De Afrikaanse kwesties zijn besproken, waarbij men wil streven naar betere economische en sociale omstandighe den, de overbevolking van West-Europa zal worden bestudeerd en plannen zijn opgesteld voor een intensievere emi gratie van de volkeren, inzonderheid van Duitsers en Italianen. Ook achtte men het gewenst, dat een vredesver drag met Oostenrijk zo snel mogelijk tot stand komt. En men bevestigde zijn voornemen om de nieuwe regeringen in Zuid-Oost-Azie te steunen en aan te moedigen „in het licht van het opdrin gend communistische imperialisme". De drie ministers hebben besloten, Canada deelgenoot te maken van de verdere besprekingen over ontwikke lingen op lange termijn inzake de eco nomische samenwerking tussen Europa en Amerika. Voorts werd besloten, te trachten de geschillen in de V.N. over koloniale kwesties op te lossen. Op een desbetreffende vraag heeft Verstoorde kermisvreugde Zaterdagavond is een tribune in een tent op de Groninger kermis ingestort, tengevolge waarvan zes personen ge wond werden, die door de op het ter rein aanwezige Rode Kruis afdeling werden behandeld. Zij bleken niet ern stig gewond te zijn en werden later naar huis gezonden. Voor de voorstelling, de vierde na de opening van de kermis om twaalf uur, waren vierhonderd kaarten verkocht. De gehele tribune stortte in een en de bezoekers van de bovenste rijen kwamen terecht op hen, die vóór her. zaten. Er ontstond een paniek, doch de politie slaagde er in, alle personen naar buiten te krijgen. Nadat de recherche een onderzoek had ingesteld, is de tri bune gerepareerd en werden de voor stellingen in de tent, waarin 'n variété theater opvoeringen geeft, voortgezet VEERTIG GEWONDEN BIJ TREINBOTSING IN ENGELAND tionaris noemde de plannen „een goede stap vooruit". De Duitse houding van de laatste tijd had Duitslands bereid heid en goede wil reeds aangetoond, zo zeide hij. Ook kanselier Adenauer was verheugd over de gunstige resultaten der conferentie. Hij was overtuigd, dat het communiqué spoedig door daden zou worden gevolgd. Parijs noemde gematigde termen" en in Italiaanse kringen juichte men het eveneens toe. Een bedenking komt van de zijde van vijf Amerikaanse senatoren, die waar schuwen tegen het verlenen van ver dere onafhankelijkheid aan Duitsland. Ook wensen zij de staalproductie niet uitgebreid te zien, o.m. dat er staal naar achter het ijzeren gordijn zou gaan. De Amerikaanse ambassade te Londen wijst op het resultaat, dat de Westelijke landen in staat zullen zijn, hun verdediging uit te breiden zonder het sociale en materiale niveau in ge vaar te brengen. Moskou zwijgzaam. Radia Moskou heeft in honderd woorden zonder commentaar een sa menvatting gegeven van de communi- que's, die de drie Westelijke ministers over hun besprekingen te Londen heb ben uitgegeven. De zender meldde, dat over Duitsland een aparte verklaring zou worden afgelegd. Hierna gaf de radio nog een kort commentaar van de „Daily Worker" over de conferentie. In „De Doolhof" te Tegelen werd Zaterdag de ganerale repetitie gehouden van de op 21 dezer beginnende Passiespelen. Tijdens het Laatste Avondmaal: Judas tweede van links, Christus vierde van links. Koningin Juliana der Nederlanden behoort tot de Europese moeders, die door hun landen zijn uitverkoren, om uit hoofde van hun bijzondere verdien sten in hun land tot „moeder van het jaar" genoemd te worden en die deze week in Connecticut door 't Comité van Moeders geëerd zullen worden bij de viering van de jaarlijkse moederdag. Tot de uitverkorenen behoren o.m. voorts Koningin Frederica van Dene marken, de Groothertogin van Luxem burg, de Engelse hertogin van Albe- marie en andere vooraanstaande vrou wen. Elke moeder zal een medaille en een oorkonde ontvangen, als onderdeel van een programma, dat zich ten doel stelt, alle moeders over de gehele wereld te verenigen om gezamenlijk aan hun verlangen naar vrede uiting te geven. Het comité is voornemens in samen werking met de Verenigde Naties een erehal op te richten, waar de namen van vooraanstaande vrouwen ver eeuwigd zullen worden. Tijdens de plechtigheid zal ook het plan ontvouwd worden om een oproep te doen aan de moeders in alle landen om elke dag om twaalf uur een minuut in gebed te verzinken ten behoeve van de wereld vrede. De gehele organisatie is de voort zetting van een traditie, die in 1908 in West-Virginia haar oorsprong vond. Het Amerikaanse moederdagcomité ontstond in 1933 onder leiding van wijlen mevrouw Sarah Delano Roose- velt, de moeder van wijlen president Franklin Delano Roosevelt. In dat jaar ook begon men met het kiezen van de „moeder van het jaar." KONINKLIJK BEZOEK AAN GELDERLAND H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard zullen na hun bezoek aan Drente ook 'n officieel bezoek aan de provincie Gelderland brengen. Ais datum voor dat bezoek is vastgesteld 10 en 11 Juni. Zaterdagochtend, tijdens formele be sprekingen tussen de R.I.S., Oost-In- donesie en Oost-Sumatra, overhandig den de delegaties van Oost-Indonesie en Oost-Sumatra haar mandaten aan de R.I.S. om te onderhandelen met de RI. over de eenheidsstaat. Op 19 Mei zullen deze besprekingen plaats heb ben. Reeds wordt de verwachting uit gesproken, dat twintig Mei de eenheids- sU at kan worden verwezenlijkt. Malcolm MacDonald, de Britse al gemene commissaris in Zuid-Oost-Azie, heeft bij zijn onderhoud met minister president Robert Menzies van Austra lië en andere ministers in de afgelopen week „gewaarschuwd voor een com munistisch plan om door Zuid-Oost- Azie door te dringen naar Indonesië", aldus is van bevoegde zijde te Can berra vernomen. MacDonald heeft verklaard, dat de situatie „niet onherstelbaar" was, mits de Westerse democratieën tezamen werkten en men er voor zorgde, de „gewettigde nationale aspiraties van de niet-communistische volksgroepen niet tegen te werken". Volgens berichten uit Chinees-natio nalistische bron is een nationalistische strijdmacht in de provincie Tsjekiang op het Chinese vasteland, ten zuiden van Hsanghai aan land gegaan. Er zouden vele communistische sol daten gevangen genomen en enige mi litaire uitrusting zijn buitgemaakt. De actie zou nog voortduren. Verder wordt gezegd, dat „nationalistische guerillatroepen" ernstige ontwrichting veroorzaakt hadden van verbindingen naar Sjanghai. ^OG SLECHTS DRIE DAGEN scheiden ons van het ogenblik, waarop het startschot 160 wielrenners op het Alkmaarse Waagplein in beweging za. zetten voor de 230 km. lange tocht door onze provincie. De laatste voorbe reidingen worden getroffen ten einde het succes van de grote „klassieker' van Noord-Holland te verzekeren. Zij vormen het sluitstuk van ettelijke be sprekingen en 'een uitvoerige correspondentie, die in de afgelopen weken, ja maanden zijn gevoerd. Dit vele werk, dat onder de energieke leiding van Alcmaria's voorzitter, de heer N. Boschman is verricht, zal Donderdag zijn bekroning vinder in de Tweede Rode van Noord-West-Nederland. Dat deze course zich in een grote belangstelling mag verheugen, moge andermaal blijken uit het feit, dat de Nederlandse Wielren-Unie het Kampioenschap van Zuid-Holland, dat eveneens op Hemelvaartsdag zou worden gehouden, heeft uitgesteld. De interesse van de landelijke en de sportpers is evenredig. Vrij wel alle grote Nederlandse dagbladen, alsmede de weekbladen „Sport" en .Sportwereld" hebben verslaggevers aangewezen om de Ronde te volgen. Zij zullen plaats nemen in de perswagens, die deel uitmaken van de Ronde karavaan. Voorts zullen 16 E.H.B.O.-ers beschikbaar zijn om zo nodig hulp te verlenen. De jury en N.W.U.-officials zullen over drie auto's verdeeld worden. Een geluidswagen zal aan de stoet vooraf gaan en het publiek op de hoogte stellen van de komst der renners en de stand in de strijd. De kop groep wordt geopend door motorrijders van de Rijkspolitie, terwijl aan de staart van het veld een brokkenwagen en een autobus zullen rijden. Beide laatste wagens zullen zich ontfermen over de uitvallers, die hun weg niet meer per fiets kunnen vervolgen. Pas als u de autobus met de Rode Kruis- vlag hebt zien passeren, weet U dat de Ronde gepasseerd is. Is het nog nodig de toeschouwers te verzoeken, de aanwijzingen van de politie stipt op te volgen? Wij geloven het niet, want niemand zal willen nalaten zijn steentje tot het slagen van dit wieler-evenement bij te dragen. UET ELFTAL dat de Keuze-commis sie van de KNVB voor de wedstrijd tegen Engeland B heeft samengesteld zal voor velen slechts ten aanzien van de rechtsbuitenplaats een verrassing zijn. Nadat alle wegen voor een weder- opstellen van Abe Lenstra geëffend waren, is de commissie er eindelijk toe overgegaan Neêrlands beste voet baller weer in genade aan te nemen. Abe zal Woensdagavond meespelen en nog wel op de plaats die hem het lief ste is, de linksbinnenplaats. Met zijn clubgenoot Hofma zal hij de linker vleugel vormen en wij zijn er van De op Ambon gelegerde troepen heb ben zich officieel van het KNIL afge scheiden sn de order om het verzet te staken genegeerd. De afscheiding is Za terdag is een korte militaire plechtig heid voltrokken. In alle kampementen op de Zuid-Molukken is de Nederlandse driekleur gestreken en de Ambonnese vlag gehesen. Aan kolonel Schotborch is een Nederlandse vlag, een pistool en een stel distinctieven overhandigd. Hem is verzocht, van één en ander melding te maken aan de legercommandant, aan Koningin Juliana en Prinses Wilhel- mina. De correspondent van Aneta op Am bon, Pattiasina, heeft in een recht streeks naar Nederland ge- n be richt gemeld, dat de toestan de Mo lukse archipel l astig is. Be uiring en troepen zijn vastbesloten, elke invasie te weerstaan. Berichten over het ver- De bemanning van het marine-oplei dingskamp Hilversum, dat enige dui zenden manschappen omvat, is sinds Zaterdag in quarantaine, omdat zich in het kamp een licht geval van nekkramp heeft voorgedaan. De patiënt is overge bracht naar het militair hospitaal te Utrecht. Om gevaren van verdere be smetting te weren is een order uitge vaardigd, dat de bemanning het kamp de eerstvolgende dagen niet mag verla ten. Geneeskundige maatregelen zijn ge troffen. iiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiiiiiiiiiii I aat ons, vrienden, vandaag met een triest verhaal beginnen. Een ver haal, afkomstig uit Amerika. De 46- jarige scheikundige Elmer Haggerty zag in de krant een foto van 'n meisje, dat zelfmoord had gepleegd door van brandje kwam blussen, heeft met een een wolkenkrabber te springen. Hag- waterstraal een burenruzie uit elkaar gerty verliet zijn huis, ging naar een gespoten, die nogal hoog liep. Zo werd Een reizigerstrein uit Preston (Lanca- hoge brug. trok zijn jas uit, legde daar- de vrede in de Vredenoordlaan her- Lire) is Zaterdagnacht te Penwortham op de krant met de foto naar boven steld. Opnieuw zijn honderdvijftig shire) is Zaterdagnacht te Penwortham nabij Preston, in botsing gekomen met een locomotief. Veertig personen wer den gewond, van wie 13 zwaar. Het red dingswerk werd bemoeilijk, daar zich aan'weerszijden van de spoorweg 'n tien nieter hoge dijk bevindt. Verwachting tot hedenavond. Enige overdrijvende wolkenvel den, maar droog weer. Matige tot krachtige wind tussen Noord en Noord-Oost. In de kustgebieden ongeveer dezelfde temperatuur als Zondag en in het binnenland lagere temperaturen. DINSDAG: Zon op 4.45, onder 20.28; Maan op 4.07, onder 20.28. gevouwen en sprong over de leuning walvissen aangespoeld op de Schotse Hij werd levenloos opgenomen. Op kust. Deze keer kwamen de dieren te- Curapao werden verkiezingen gehou den voor voorzitter der Staten. Op rqcht op het strand bij Innerwick. Volgens Radio-Peking zijn 25.000 Chi- één biljet stond: „Tom Poes" met de nese soldaten begonnen met de aanleg toelichting, dat die de schranderste fi guur uit 't hele Rijksdeel is en zeker 'n eind zou maken aan de kibbelarijtjes in de Staten. De „Fluisterende bari ton", Jack Smith, die twintig, dertig jaar geleden veel opgang maakte, is op 51-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Oslo zit midden in de feesten ter viering van het 900-jarig bestaan. Drie dagen jolijt. De burge meesters van Rotterdam en Amster dam zijn er óók De weduwe van wijlen Richard Strauss, Pauline, is te Garmiscn, waar ze een paar dagen bij haar zoon logeerde, overleden. Zij werd 83 jaar. j~je brardweer van Rotterdam, die in Nu Abe terug is, kunnen de ape hun van een spoorweg in Noordwest-China. Deze lijn zal de eerste verbindings schakel vormen met 't Sowjetrussische net. O Meer dan honderd leden van de Oostduitse volkspolitie zijn naar West Berlijn gevlucht in de afgelopen week Sommigen van hen waren nog in uni form en hadden hun dienstwapens nog bij zich. O Bij Jodhpoer in India zijn diamanten in kristalvorm gevonden. De ader is 20.000 vierkante mijlen groot. t moorden van twee Nederlanders en over landingen van de APRlS op Ambon worden onjuist genoemd. De Nederlanders op Ambon zijn ge ëvacueerd, nadat zich enige verwikke lingen hadden voorgedaan met de commissie-Van Hoogstraaten. Deze heeft haar bevoegdheden overgedragen aan kolonel Schotborch. Gemeld wordt, dat de evacuatie noodzakelijk was, om dat de Nederlanders niet opgewassen zouden zijn tegen het sago-dieet, dat hun in de komende maanden te wach ten zou staan als gevolg van de blok kade. Het onafhankelijke Egyptische blad Akhbar el Yom meldt, dat de diploma tieke paspoorten van prinses Fathia en haar echtgenoot Riad Ghali zijn inge trokken en dat het paar is verzocht de Verenigde Staten binnenkort te ver laten. Prinses Fathia, de jongste zus ter van Koning Faroek en Riad Ghali die op 25 April tegen de wil van de Koning te San Francisco een burgerlijk huwelijk hebben gesloten, verklaarden zich pas als gehuwd te zullen beschou wen, nadat zij door een Mohanmme- daanse geestelijke in de echt zijn ver bonden. overtuigd, dat de keuzecommissie hier voor de sterkste bezetting heeft geko zen die op dit ogenblik uit het beschik bare materiaal is samen te stellen. Rijvers is nu naar de rechtsbinnen plaats verhuisd en Michels zal als aan valsleider fungeren. Men heeft Roosen burg echter niet zonder meer willen passeren en daar noch Schrumpf noch Overbeek voldeden wordt de Sneek- speler als rechtsbuiten geprobeerd. Dit is de enige verrassing, welke men in petto had. De achterhoede is ongewij zigd gebleven. Verschillende wedstrij den achtereen heeft deze defensie haar betrouwbaarheid bewezen en het is duidelijk, dat men zich voor de wed strijd tegen Engeland B niet aan expe rimenten heeft willen wagen, niette genstaande het feit dat Stoffelen enigs zins uit vorm is. Het elftal is als volgt: Kraak (Storm vogels); Potharst (Ajax) en Van der Sluys (BW); Van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax) aanvoerder; Roozenburg (Sneek), Rij vers (NAC), Michels (Ajax). Lenstra (Heerenveen) en Hofma (Heerenveen). Als reserves fungeren Saris (BW), Huybregts (BW), Van der Hart (Ajax) en Lakenberg (Blauw Wit). De voorlopige opstelling van het En gelse B-elftal is als volgt: Middleton (Chesterfield); Scot (Arsenal), aan voerder en Eckersley (Blackburn Ro vers); Nicholson (Tottenham Hotspur), Crosland (Blackpool) en Watson (Li- verpool); Payne (Liverpool), Lewis (Arsenal), Pye (Wolverhampton Wan- derers), Baily (Tottenham Hotspur) en Langton (Bolton Wanderers). Reserves: Wright (Blackpool), Taylor (Liverpool) en Quigley (Preston North End). NIEUWE VONNISSEN IN TSJECHO- SLOWAKIJE D rechtbank van Olomouc, in Mora- vie, heeft Zaterdag de voormalige se cretaris van de communistische partij in het gewest Olomouc, Josef Stavi- noiia, tot achttien jaar dwangarbeid veroordeeld. Vier andere beklaagden werden tot straffen van achttien maan den tot twaalf jaar dwangarbeid ver oordeeld. De beklaagden werden er al len van beschuldigd „de nationale eco nomie te hebben gesaboteerd". Vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een sigaret zijn nabij Brunssum twintig hectare heide in vlammen opgegaan. Verschillende pro jectielen, die nog in de heide bleken te liggen, kwamen daarbij tot ontplof fing, zonder dat echter persoonlijke ongelukken te betreuren vielen. Een aantal padvinders en burgers is on middellijk aan het werk gegaan, om de brand te blussen. De brandweer uit Brunssum, die later arriveerde, kwam de gelederen versterken, waarna met behulp van vuurzwepen, de brand spoedig onder controle was. Verder dan de ter plaatse aanwezige brandweg kon het vuur niet komen. Voorts heeft in de onmiddellijke omgeving van hotel „De Viersprong" aan de Rijksstraatweg Apeldoorn— Voorthuizen een hevige heidebrand gewoed. De in allerijl gewaarschuwde de Vi'.aenoordlaan een schutting- biezen wel pakken. Zaterdagnacht is de stad Oematsoe. in midden-Japan, bijna geheel door brand vernield. De brand, die om streeks middernacht is uitgebroken heeft een duizendtal woningen in de as gelegd en is nog niet geblust. Veluwse bosbrandweren hebben na enkele uren zware arbeid de brand kunnen blussen. Enige hectaren heide gingen verloren. Ook hier wordt ver moed dat een brandend peukje sigaret de oorzaak is geweest. Minister Mansholi: In de naaste toekomst zal Nederland voor anderhalf milliard gulden meer moeten uitvoeren dan invoeren, aldus heeft de minister van landbouw, vis serij en voedselvoorziening verklaard. Minister Mansholt deed nog eens met nadruk een beroep op de boerenbevol king om de productie te vergroten. Van het bedrag van anderhalf milliard gulden dat door meer uit te voeren kan worden verkregen, zal de indus trie, globaal geschat, een milliard voor haar rekening nemen. De rest zal de landbouw moeten pogen door zijn ex port te verkrijgen. THAO WIL NATIONALISTEN UIT V.N. HEBBEN In een telegram aan Trygve Lie heeft le Chinese minister van buitenlandse zaken, Tsjou en-Lai de verwijdering van de Chinees-nationalistische afge vaardigden uit de V.N. en een aantal verbonden organisaties geëist.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 1