Warme huldiging van turnleider Van Loo First Sealord bezocht Den Helder Buurtvereniging B. B. M. vierde haar eerste lustrum Gulden dag voor gouden jubilaris O.K.K. gaf een prachtige ere-avond Zilveren medaille van de gemeente Den Helder Lord Fraser of Norih Cape uitie bewondering voor de nieuwe marinehaven Terug naar Nieuwediep Gezelschap ontvangen door schout bij nacht Reijnierse Wie verwacht Franse modebladen? Man overboord... Goede bokswedstrijden in „Centraal" Kort voetbalnieuws Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Met volle kracht vooruit! „Stedelijk" ondernam een nieuwe actie PIET SCHMIDT „Kaspoca 1950" opent op Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag wordt het zeilseizoen geopend Prijsuitreiking van het school-hockeytournooi In het kort VAN MARSDIEP TOT U De dag, waarop de heer J. F. van Loo zijn vijftigjarig jubileum als directeur van OKK vierde, is in alle oprichten een gouden dag geworden. Tijdens de reo:ptie, die Zaterdagmiddag in „Formosa" werd gehouden, heeft men de jubilaris en rijn echtgenote letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet en hun een welverdiende hulde gebracht voor alles, wat rij beiden gedurende een mensenleven in dienst van anderen hebben verricht. Op deze glorieuze middag volgde een feestavond, die het hart van iedere tnmliefhebber sneller heeft doen kloppen. „Oefening Kweekt Kunst" heeft haar grijze directeur geen groter hulde kunnen brengen, dan zfj op deze prachtige avond heeft gedaan, inzet voor de vervulling van een le venstaak. De eigen kring van OKK heeft daar voor wel de grootste bewondering. Daaraan is op buitengewone wijze uit drukking gegeven op de ere-avond in ..Formosa". Men heeft een turner in hart en nieren geen schoner hulde kunnen bereiden dan door het organi seren van zulk een uitgebreide turn- show, als OKK met medewerking van enkele keurturners van „De Halter" uit Alkmaar en van de jeugdkampioene, mej. Leny Gerritsen. Zaterdagavond heeft uitgevoerd. In slechts zeven we ken tijd was het programma onder de beproefde leiding van de heer Boot uit Alkmaar en mej. Van Dijk uit Schoorl ingestudeerd. Wij kunnen ons voorstellen, dat de heer Van Loo met stomheid geslagen was, toen hij zijn turnsters van OKK en met name de dames Nottelman- Brinksma en Schoenmaker-Forrer, maar de jongere krachten in niet mindere mate, zo voortreffelijk zag werken op de evenwichtsbalk. Zij deden haast niet onder voor mej. Gerritsen, die haar gymnastiektalent in deze veeleisende oefeningen met grote beheersing de monstreerde. Tijdens de onlangs gehou den soirée heeft OKK kunnen genie ten van de zeer fraaie vrije oefening, die mej. Gerritsen uitvoerde. Thans kon de heer Van Loo, en met hem zijn vrouw, bewonderend toezien bij de persoonlijke vrije oefeningen, die en kele OKK-dames verrichtten. Ook de bal-oefeningen door de dames beteken den een correct uitgevoerde primeur. De heren van „De Halter" oogstten alle lof met hun kranige werken op het paard, waarbij zij ondanks de handicap van een gladde vloer een zeldzame ge traindheid aan de dag legden, o.a. in Reeds tijdens de receptie bleek, hoe- «eer men in wijde kring respect en be wondering had voor het levenswerk van de jubilaris. Geforceerd bloem rijke en hoogdravende woorden wer den door de vele sprekers niet geuit. Zij allen behoefden zich niet in te ■pannen om uit eigen herinnering, of ■Heen maar uit grote achting voor de vitaliteit van de 19-jarige, hartelijke en spontane woorden te vinden, die nergens de indruk maakten van op geschroefdheid. Het was begrijpelijk, dat de heer Van Loo al die vriendschap en hartelijkheid ontroerd onderging, te- jneer omdat ook zo vele bloemstukken de receptiezaal allengs herschiepen in een lusthof. In zijn openingswoord heeft de voor zitter van OKK, de heer A. Roodenburg, een boekje opengedaan over het reilen #n zeilen deT vereniging gedurende de halve eeuw, waarin de heer Van Loo hoofdleider was. Aan het eind van zijn toespraak bood de heer Roodenburg namens OKK een radiotoestel aan. Namens het gemeentebestuur heeft toen wethouder P. S. van der Vaart de jubilaris bedankt voor het vele goede werk dat hij, gedreven door een grote liefde en een grote trouw, in het sterke besef een nuttige taak te vervullen, heeft gedaan. De betekenis van het geen de heer Van Loo op het gebied van de lichamelijke opvoeding heeft verricht, kan niet hoog genoeg worden aangeslagen. Uit erkentelijkheid voor dat alles had het gemeentebestuur be sloten, de heer Van Loo te onderschei den met de zilveren medaille van de gemeente Den Helder. Onder luide toe juichingen speldde de wethouder dit ereteken op de borst van de jubilaris. Nadat de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen de gelukwensen van de Commandant Zeemacht Neder land en de gehele Koninklijke Marine had overgebracht, heeft de directeur van de Rijkswerf, kapitein ter zee t/d S. G. Barendregt, hartelijke woorden gesproken tot de man, die zelf lange jaren in dienst van de Rijkswerf had doorgebracht. „U hebt een leven vol toewijding achter de rug," zei kolonel Barendregt. Namens de Turnkring Hollands Noorderkwartier bood de heer K. Slot bloemen aan, de heer Jacobs overhan digde als vertegenwoordiger van het Veteranencorps de zilveren legmedail- le, de heer A. G. van der Linde bracht namens vijfduizend sportmakkers de gelukwensen aan de jubilaris over, de heer A. Quak feliciteerde namens de zustervereniging „Pro Patria", de heer J. van Duijne namens de Christelijke gymnastiekvereniging „Turnlust", de heer H. J. A. Lücker (WGW) roemde de kwaliteiten van de jubilaris als tur ner en paedagoog, de heer C. Metz bood bloemen aan namens de gymnas tiekvereniging „Texel", de heer H. Kaptein van „Sportlust" vertolkte on der het overhandigen van een rokertje de dankbaarheid voor de ondervonden medewerking, waarna de heer P. Kemp namens enkele oud-leden bloemen aanbood. Ook buiten de gymnastiekwereld toonde men belangstelling voor dit zeldzame jubileum. Voor de voetbal vereniging „Helder" sprak de heer T. Borgerding en voor HRC de heer R. P. de Boer. De plaatselijke muziekver enigingen vonden in de heer Jb. Bruin hun woordvoerder. Inmiddels nam het aantal bloemstukken toe. De cere monie-meester, de heer H. Romeijn, riep de namen af van degenen die het met bloemen hadden willen zeggen. Het was een indrukwekkende lijst, en ook de serie binnengekomen telegram men en brieven was van ongekende omvang. Alvorens de heer Van Loo ontroerd een kort dankwoord sprak, werd hij nog op sympathieke wijze gecomplimen teerd door het oud-lid (thans ere-lid) W. van Wolferen, vice-voorzitter van de oudste gymnastiekvereniging in Ne derland, „Olympia" te Amsterdam. Ook het oud-lid de heer Van Zoonen, thans lid van „Turnlust" te Alkmaar, felici teerde zijn vroegere directeur, v-qarna ten slotte de heer A Lagerwey, leider van „Pro Patria", z(jn grijze collega toesprak. De heer Roodenburg vertolkte de dank van de jubilaris, die zelf aanvan kelijk te ontroerd was. maar ten slotte toch nog even persoonlijk in enkele ferme woorden uiting gaf aan zijn ge voelens van dankbaarheid. Ere-avond Toen de jubilaris om zes uur, nadat de heer B. Kool enkele foto's had ge maakt. met zijn familie huiswaarts keerde, kon hij reeds op onvergetelijke uren terugzien. De dag was echter nog niet ten ein de. Om zeven uur kwam een mas saal muziekkorps, een combinatie van het Stedelijk, Winnubst er het Helders Fanfarecorps, de jubilaris een serenade brengen. In de blijde tonen van de mu- riek konden de heer en mevrouw Van Loo de bewondering beluisteren van alle schakeringen van de Helderse be volking, die het weet te respecteren wanneer iemand zjjn beste krachten enkele fraaie schaaroefeningen. Het brugwerk, dat zij na de pauze demon streerden, getuigde van kracht, lenig heid en lichaamsbeheersing. De heren van OKK werden met een daverend applaus beloond toen zij na de pauze opniebw de zware vrije oefening uit voerden, die vóór de pauze door het iets te hoge tempo minder correct was verlopen. De meisjes hebben zich verdienste lijk geweerd in de vrije oefeningen en de knotsoefeningen, en de dames le verden knap werd in de zeer vrouwe lijke rhythmische oefeningen, die vrij wel foutloos werden uitgevoerd. Zo werd het programma één vlot afge werkte reeks van aantrekelijke oefe ningen, die stuk voor stuk een praeh- tige propaganda voor de turnsport vormden. Mej. J. Maasland verzorgde keurig de pianobegeleiding. De deelnemers, die bij de opening in tenue waren opgemarcheerd, en toen hadden deelgenomen aan de vaandel- groet, marcheerden na afloop en bloc af. Maar eerst had de heer Jacobs, toen allen aangetreden stonden, KNGV- speldjes voor 25 jaar lidmaatschap uit gereikt aan de OKK-leden mevr. Kost- Kappens, voorzitter A. Roodenburg en de heren H. Romeijn, E. Koorn en J. Zwart. Namens OKK heeft toen de voorzitter met woorden en met bloe men de vele medewerkenden aan deze mooie avond bedankt, in het bijzonder de heer Boot en zijn plaatsvervangster mej. Van Dijk (van „Olympia" uit Schoorl) en mej. Leny Gerritsen. Ook de jubilaris heeft nog met een enkel kernachtig woord zijn dankbaarheid en bewondering uitgesproken voor het geen op deze ere-avond was gepres teerd. Vermelden wij nog. dat „Thomasvaer en Pieternel" een alleraardigste rijm kroniek, gedicht door onze oud-stad genoot, de heer Meyer Polak, hebben gedeclameerd, waarin allerlei feiten en namen uit de geschiedenis van OKK in de herinnering werden teruggeroe pen. En ten slotte, dat na de pauze onze eerste burger, mr. G. D. Rehorst, temidden van de feestvierende turners en turnsters vertoefde. Na afloop werd nog enige uren gedanst onder leiding van de heer W. va£> Wolferen en met muziek van Iep van Bruggens band. Gisteren heeft Lord Fraser of Northcape, First Sealord, Admiral of the Fleet, G.C.B., K.B.E., een bezoek aan Den Helder gebracht. Df Engelse admiraal-nas vergezeld van captain Jellicoe, D.S.O., DSC, naval assistant tot the First Sealord, zjjn adjudant, en zjjn secretaris, commander Eames D.S.C., die hier te lande de functie van Engels marine-attaché vervult. De kapitein ter zee D. J. A. Wester- veld was tijdens hun verblijf in Nederland aan deze autoriteiten toegevoegd. Aan boord van het troepen- transportschip „General M. B. Stewart", dat op Vrijdag 26 Mei in Nederland wordt verwacht, bevinden zich de volgende stad genoten op de thuisreis uit Indo nesië: C. C. van dlr Zandt, van Leeuwenhoekstraat 23; D. P. Derks, van der Duyn van Maas- damatraat 32; P. J. D. Huitinga, Binnenhaven 09; J. van Trierum, Gladiolenstraat 2; H. C. Zegers, van Galenstraat 26; J. J. de Glop- per, Ambonstraat 9. Met het troepentransportschip „General S. D. Sturgis", dat eveneens op Vrijdag 26 Mei wordt verwacht, bevinden zich onze stadgenoten: A. Beukers, Cronjé- straat 29; C. A. Minneboo, Ju- lianapark 17; P. D. Tijdeman, Wilhelminastraat 3; mevr. C. H. BotterBuschbach, met één kind. Nadat de hoge gasten een kop koffie hadden genuttigd ten huize van de Commandant Zeemacht Nederland, leidde schout-bij-nacht I. W. Reijnierse, die vergezeld was van zijn adjudant, de luitenant ter zee tweede klasse H. Pon tier, het gezelschap rond. Allereersft werd een bezoek gebracht aan het Ko ninklijk Instituut voor de Marine, waar de commandant, de kapitein ter zee F. H. M. van Straelen, en de eerste offi cier, de kapitein-luitenant ter zee L. J. Goslings, aanwezig waren. Lord Fra ser sprak zijn bewondering uit over de inrichting en speciaal over de lesloka len in het nieuwe gebouw, dat verle den jaar in gebruik werd genomen. Op ongedwongen wijze onderhield de ad miraal zich korte tijd met enkele adel borsten. Hierna volgde een wandeling langs de Buitenhaven, waarbij grote aandacht werd besteed aan de in aanleg zijnde steiger voor onderzeeboten (de „stalen damwand"), de kazerne welke in de toekomst door de Onderzeedienst in ge bruik zal worden genomen (de voor malige marinekazerne) en de fundering van de nieuwe Bewapeningswerkplaat- sen. Na de lunch, welke ten huize van schout-bij-nacht L W. Reijnierse werd gebruikt, legde de Commandant Zee macht aan Lord Fraser de tekeningen voor van de nieuwe haven. Zij werden aandachtig bestudeerd en gaven de gas ten reden tot enthousiasme. Een bezoek aan de omgeving van het Wierhoofd besloot het verblijf van de Engelse admiraal te Den Helder. Lord Fraser richtte enkele vriendelijke woor den tot een paar nieuwsgierige omstan ders, maar de moeilijkheden die de Engelse taal opleverde, beletten een vlotte conversatie. De beheerder van het kofeifhuis bij de steiger van de Dezer dagen werd op het postkantoor een uit Frankrijk afkomstig poststuk ontvangen, waarvan alleen de plaats naam Den Helder van het adres te le zen was. De rest was niet te ontcijfe ren. Aangezien het niet onwaarschijn lijk was. dat de zending bestemd was voor de heer C. J. Timmerman van de Esperantisten-vereniging „Nova Sen- to", werd het poststuk bij hem be zorgd. De inhoud bestond uit twee modebladen, hoofdzakelijk voor heren kleding, en de afzender was Jean Dar- roux, Rue d'Aboukin, Parijs. Vermoe delijk zijn deze tijdschriften door een stadgenoot besteld. De rechthebbende kan zich vervoegen bij de heer Tim merman, Herzogstraat 40, telefoon 3100. Texelse boot bleek een oud-marineman te zijn, zodat de admiraal en hij een aanknopingspunt hadden, hetgeen het gesprek vergemakkelijkte. Ten slotte werd een kijkje genomen op de Afsluitdijk, waar schout-bij-nacht Reijnierse de autoriteiten uitleg gaf van de defensieplannen. Na op het monu ment te hebben genoten van het uitzicht namen de gasten afscheid en vertrok ken per auto. Reeds Vrijdag en Zaterdag hadden te Den Haag belangrijke ontmoetingen met de First Sealord plaats, waarbij ook de Commandant Zeemacht Neder land tegenwoordig was. Zaterdagavond riep het Zweedse s.s. „Nordam Vic", dat ten Westen van de Haaksgronden in de geveegde route voer, de assistentie in van alle schepen in de nabijheid, omdat één der opva renden overboord was geslagen. Op dit alarm verliet de reddingboot „Do- rus Rijkers" om elf uur de haven om op de aangegeven plaats, nabij de licht boei ET 2 ten Zuidwesten van 't licht schip Texel naar de onfortuinlijke zee man te zoeken. Na een uur te hebben rondgevaren meldde de reddingboot, dat men nog steeds niets had gevonden. Om twee. uur in de nacht van Zondag op Maandag, toen de „Dorus Rijkers" het gehele zeegebied, alsmede de gas- boeien had afgezocht, keerde zij van een vergeefse reis terug naar Nieuwe diep. Gisteravond werden in „Centraal'' bokswedstrijden gehouden, die waren georganiseerd door onze plaatselijke boksvereniging „De Ring". Het is een goede sportavond geworden waarbij het alleen jammer was dat de publie ke belangstelling zoveel te wensen overliet. Nadat voorzitter Klos zijn openings woord had gesproken werd begonnen met een partij in het lichtgewicht en wel tussen Eykelenboom en Weenen. Een vrij levendige partij waarin de Amsterdammer o.i. toch wel wat ge varieerder bokste dan de Nieuwedie per. Eykelenboom zocht het vrijwel uitsluitend in directen, terwijl Weenen veel meer met hoeken en opstoten werkte. De Amsterdammer won dan ook verdiend. De beide Amsterdam mers Van Loen en Maarleveld boksten een goede partij, die echter nogal eens ontsierd werd door afklemmen. Maar leveld was de komer en dit bezorgde hem dan ook een puntenoverwinning. De Helderse half-zwaargewicht De Boer deed het lang niet kwaad tegen de wat geroutineerdere Wijnberg (Am sterdam). Het werd tenslotte een klei ne puntenzege voor de Amsterdammer. Hierna traden weer twee Amsterdam- kende partij die ten slotte door Offen beek en Mazarel boksten een uitste kende partij die tenslotte door Offen- beek met gering verschip op punten gewonnen werd. Als laatste partij vóór de pauze bokste J. Post tegen de Am sterdamse reus Van Deulen. Post bok ste een goede partij tegen z'n kolossale tegenstander, maar sloeg enkele malen met open handschoen wat hem een kleine puntennederlaag bezorgde. De eerste partij na de pauze was de kortste van de avond. S. Bakker (De Ring) gaf Suurs (A'dam) er zo gewel dig van langs, dat laatstgenoemde na eerst vier tellen in dromenland te heb ben vertoefd, in de tweede ronde op gaf. De Waard en Beuke, beiden uit Amsterdam, gaven elkaar de overwin ning niet cadeau. In de derde ronde hing Beuke enige tellen in de touwen, maar hij wist zich nog te herstellen. Een nederlaag op punten ontliep hij echter niet. Jacobs (De Ring) en Zwaan (Bisschop) was een partij van geven en nemen. Er werd bijna uit sluitend met linkse directen gewerkt aangezien beide boksers van gelijke lengte waren. In de derde ronde in casseerden beiden enkele treffers en liepen zij zwaar aangeslagen door de ring te tollen. Enkele seconden voor de laatste gongslag gaf Jacobs op. De Amsterdamse vedergewichten De Boer en Tweeboom boksten een zeer snelle en ook vinnige partij. Zij ontliepen elkaar weinig en de uitslag was dan ook onbeslist. Als laatste partij bokste Zoon (De Ring) tegen Lucas (Nep pers). De Amsterdammer was veel sterker dan de Nieuwedieper die bo vendien last had van z'n te lange haar Zoon kreeg veel te incasseren, wat hem overigens goed afging, maar verloor met ruim verschil op punten. HRC 2 heeft gisteren tegen WA 2 met 21 zijn eerste promotiewedstrijd verloren. HRC 4 verstond dit werk beter. De rood jakken versloegen in hun eer ste promotiewedstrijd met 21 Assen delft 2. Helder 3 keerde met een 31 zege op LOC 2 in Den Helder terug. Zal het de witjakken nog gelukken ln hun af deling te blijven? WGW behaalde een 10 overwin ning op Hollandia T. Op eigen terrein heeft Enschedesche Boy, Zondagmiddag van Maant, verloren met 12. Aanval van Enschedesche Boys op het Mauritsdoel. Doelverdediger Mol van Maurit, weet de bal weg te werken in strijd met vrijwel de gehele voorhoede van Enschedesche Boys. In de eerste maanden na de bevrijding werden in Den Helder talloze buurt verenigingen opgericht. De meeste daarvan hebben zich niet lang kunatn handhaven. Alleen de sterkste bleven over. Eén daarvan de B.B.M., de buurt- vereniging Buys Ballotstraat—Middenweg, die op 19 Mei 1945 werd opgericht. Het dagelijks bestuur bestond toen uit de heren Van der Linden, Verschuur en Visser. De vereniging, waarvan thans de heer Glim voorzitter is, mag zich noj steeds in een blakende welstand verheugen, ken huisknecht, waren de lachsalvo', niet van de lucht. Dat hét publiek het gebodene op prij, Reeds kort na de oprichting werden diverse onderafdelingen in het leven geroepen. De cabaretclub, de reisclubs en de diverse andere clubs genoten veel belangstelling en het kon dus haast niet anders dan dat B.B.M. tot grote bloei kwam. Het actieve bestuur heeft terecht ge meend, dat het eerste lustrum niet on gemerkt mocht voorbijgaan en besloot een grote jubileumavond te organise ren. Het cabaretgezelschap „Tot ons ge noegen", dat geheel uit leden van B.B.M. bestaat, heeft de laatste drie maanden onder de bezielende leiding van de heer Holtman een programma in elkaar gezet, dat klonk als een klok. Zaterdagavond is deze revue „Met volle kracht vooruit!" in Casino ten tonele- gebracht. Toen de heer Glim zijn openings woord sprak, stonden de acht en twin tig medewerkenden te popelen van ver langen om te beginnen. Vooral het eer ste nummer van de revue, de „Parade van de tinnen soldaatjes", was origi neel. Niet veel minder succesvol wa ren de schetsjes „Het postkantoor" en „Wees een heer in 't verkeer". Na een wat beschroomd begin van enkele spe lers werd verder heel aardig gespeeld en vooral na de pauze ging alles van een leien dakje. Voortreffelijk was de zang van mej Annie Manshanden in het extra num mer, het beroemde „Nonnenkoor". Ook het laatste schetsje vóór de pauze, „Huwelijksbureau", werd zeer verdien stelijk opgevoerd. Vooral toen de def- tige baronesse werd overdonderd door het intieme gedoe van de nieuwbak Op Maandag 14 Augustus bestaat het Stedelijk Muziekkorps te Den Helder zestig jaar. Het ligt vanzelfsprekend niet in de bedoeling deze belangrijke dag onopgemerkt te laten voorbijgaan. Maar elke Nieuwedieper weet lang zamerhand wel, dat het „Stedelijk" in Augustus niet graag zonder een be hoorlijk uniform voor de dag wil ko men. Het bestuur heeft voor het uni formfonds al eens een loterij gehou den, en later organiseerde men zelfs een fancy-fair. Voldoende geld heb ben deze acties echter niet kunnen op brengen. En thans heeft het „Stede lijk" weer een nieuwe stap onderno men. Huis aan huis werden of zullen worden verspreid circulaires, waarin een beroep wordt gedaan op de bur gerij, waarvoor nu al bijna zestig jaar muziek wordt gemaakt. Bij deze circu laires gaan zakjes waarin men een oij- drage voor het uniformfonds van het .Stedelijk" kan storten. En Dinsdagavond gaat het korps de ze zakjes ophalen. De muzikanten zul len een aantal „inners" vergezellen, ferm blazend en hopend dat men met milde hand zal geven. had gesteld, bleek wel uit het hartelij ke applaus na afloop. Alvorens tot het bal werd overgegaan, heeft de heer Manshanden namens alle leden van B.B.M. een keurig uitgevoerd vaandel aan het bestuur overhandigd. Solbert coótuutHó naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Ten bate van de Katholieke Sport- centrale wordt van Donderdag 18 tot en met Zondag 21 Mei op het terrein van de R.K. Meisjesschool aan de Ja- vastraat een grote fancy-fair gehou den, die men heeft genoemd „Kaspoca 1950". De fancy-fair biedt tal van attrac ties. Men kan er schijfschieten en speerwerpen, er is een ballonnentent, een rad van avontuur, en ook „Miner- va", de waarzegster, zal van de partij zijn. Voorts is er onder meer een ci neac, die doorlopend voorstellingen geeft en elke dag een nieuw program ma verzorgt. Natuurlijk zijn in elke stand prachtige prijzen. Een groot deel daarvan werd onder leiding van de dames Leeuwens en Boom vervaardigd door leerlingen van de meisjesschool. De toegang tot het terrein van deze „Helderse kermis", waarvan de ingang aan de Van Galen straat is gelegen, is geheel vrij. De fancy-fair is op Hemelvaartsdag, Vrij dag, Zaterdag en Zondag van 20 tot 24 uur geopend. Op Zaterdag en Zondag van 2 tot 8 uur gelden voor kinderen gereduceer de prijzen. 71. De tentoonstelling ia geopend en iedereen mag nu naar binnen. Maar eerst houdt de burgemeester nog een toespraak. „Dames en Heren, hiermede open ik plechtig de grote voedselten- toonstelling, die zo treffend genoemd is: „Luilekkerland" En ik moet zeg gen deze tentoonstelling doet haar naam eer aan. Wat U hier allemaal straks te zien krijgt, zijn de meesterwerkjes van onze bakkers, kruideniers, slagera, bloe misten enz. enz. U zult waarlijk gelo ven in een écht Luilekkerland terecht gekomen te zijn. Maar wat U hier straks allemaal zien zult, is door onze eigen mensen gemaakt, mensen waar wij met recht trots op kunnen zijn Ik zal U echter niet langer ophouden Gaat naar binnen en overtuigt Uzelf". Met een hoeraatje stromen de bezoe kers naar binnen. Zoals gebruikelijk, stelt de water sportvereniging „Helder—Willemsoord. Nieuwediep" zich voor, op Hemel vaartsdag het seizoen officieel te ope nen. Getrouw aan de traditie wordt s morgens om negen uur de vlag met de oranje wimpel gehesen op het clubgebouw Na aflooo van dit offi ciële gedeelte gaan de zeiljachten en motorboten via het Noordhollands Ka- naai en het Balgzandkanaal naar het Amstelmeer, waar enkele wedstrijden zullen worden verzeild. De zeilschéep- ^.Z"n nfede^, in de volgende klas sen^Corj alen- Jollen, Sloepen, Kleine Fe' r My°^ljachten' Draken Vergro te B. M.s. De verschillende klassen starten tussen één uur en half twee. Vanavond om acht uur beeint in ,2""™""k'° ae «n 2°. ree van. Hermes", die toegankelijk is voor leden en donateurs van deze hockeyvereniging en voor de deelne- ?aTSonlaaLshet 3;ho°^ockeytournooi. dat onlangs werd gehouden. Tijdens deze soirée zullen aan de gelukkig» wenaars van het sehool-hockeytoL de prijzen worden utigereikt. Bij de Anderparkbrug kwamen de motorrijder A. en de wielrijder D. met geringe snelheid met elkaar in botsing, tengevolge van een misverstand. De heer A. kreeg een snijwond boven het linkeroqg en de heer D. liep schaaf wonden op. Omdat hij klaagde over in wendige pijnen, werd hij naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht, maar daar bleek dat hem behalve de schaaf wonden niets mankeerde. De motorfiets en het rijwiel werden licht beschadigd. Gistermiddag om half vijf is de be jaarde heer N., die werd afgeleid door dat een kennis hem aanriep, over een zandhoop gestruikeld en in de Fa* brieksgracht gevallen. Hij werd wel dra op het droge gebracht en was niet buiten bewustzijn, maar men heeft hem ter observatie naar het gemeente-zie kenhuis laten brengen, omdat hij mis schien verontreinigd grachtwater bin nen had gekregen. Het viel echter mee, zodat de heer N., na gekalmeerd te zijn. naar huis kon worden gebracht. Hedenavond om negen uur verga* dert in „Het wapen van Den Helder" de motoclub „Den Helder en Omstre ken". Beverwijk zal aan een aantal nieuw» straten de namen geven van ingezete nen, die als militairen in dienst van het vaderland zijn gevallen. V De Hoornse kapper Bij 't Vuur zal als eerste man van de uit vijf personen bestaande Hollandse équipe deelne men aan de wereldkampioenschappen dameskappen te Rome. De Federatie van VVV's in Nooro* Holland boven het Noordzeekanaal or ganiseert een grote verloting met act^ koeien als hoofdprijs. In Egmon Binnen zal in Juni feestelijk het f« worden herdacht, dat duizend jaar ge, leden de beroemde abdij van Egm°n werd gesticht. Het departement Zaanstreek van Nederlandse Mij. voor Nijverheid Handel bestaat 24 Mei 50 jaar, ter «fj legenheid waarvan een feestmaa u wordt aangericht. In de Zaanstr*®* zal een comité .de mogelijkheid beid deren van de oprichting van een P streek werkplaats voor onvolwaaw gen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2