Uw baard is wèg van Barbett Aantrekkelijk sportprogramma voor Tweede Pinksterdag De eerste lammerenmarktopTexel Athletiek, basketbal, gymnastiek en voetbal O.K.K. verzorgt massale vrije oefening Ons postduivennieuws Het lag voor het grijpen K.V.H, schakelde H.A.V. uit in basketbalcompetitie W.C.W. vierde gezellig kampioensfeest Wieringen Succes {reep ét kans niet Julianadorp Voor de kampioenen Verkoopdag zomergoederen in café Prins Hendrik Rusland verlaagt Duitse herstelbetalingen Anna Paulowna Browwgarst-commissie wordt ontbonden Aanvoer gering, markt vlot, prijzen goed Breezand Kweekschoolwet komt spoedig Ned. Herv. gemeente te Oudeschild 300 jaar VAN MARSDIEP TOT IJ BE CA*C£T.SCH«M* SCMIIBH ESJES AtlAlft-IMtOtV - fi«« MAA« f D4N8DAG 16 MSI 1950 Op Tweed* Pinksterdag, Maandag 28 Mei, organieeert de Heideree Sportraad *p het HKOterrein een sportdag, waaraan in totaal ses en dertig verenigingen sullen medewerken. De Sportraad heeft een programma samengesteld, dat on- getwijfeid met ieders wensen voor een dergelijk evenement in overeenstemming sal V»n ongeveer half twee tot hij vijf unr sullen de belangstellenden kun nen genieten van aantrekkelijke wedstrijdsport. Wanneer het weer medewerkt, dan derven wij des* sportdag een volledig succes te voorspellen. 15.40 uur: Eerste helft jeugdvoetbal- wedstrijd tussen Den Helder en Alk maar. 18.10 uur: Finale 100 meter hardlo pen dames; 1500 meter hardlopen. 16.20 uur: Tweede helft voetbalwed strijd. 16.50 uur: Sluiting, waarbij de vlag wordt gestreken. Om tien vóór half twee stellen de deelnemende verenigingen, die «ik door negen leden zijn vertegenwoor digd. zich op de Prins Hendriklaan op. Om vijf minuten over half drie zal de lange stoet zich naar het HRC-veld begeven langs de volgende route: Ko ningsplein, Koningstraat, Spoorstraat, Keizerstraat, Sluïsdijkstraat, Overweg, Brakkeveldweg, Tuinstraat. Sportlain. Bij aankomst op het veld brengt een athleet een vlag voor de tribune. Deze vlag wordt in ontvangst genomen door de voorzitter van de Sportraad, de heer P. Th. Luyckx. Om kwart over twse ■wordt de driekleur tijdens het spelen van het volkslied in top gehesen, waar na de heer Luyckx de middag met een kort woord zal openen. Wanneer om half drie alle vereni gingen het veld hebben verlaten, komt O. K. K. op voor het geven van een massale vrije oefening. Hierna zal zich voor de ogen van de toeschouwers het volgende programma ontrollen: 14.50 uur: Twee series 100 meter hardlopen voor dames (leiding HAVV 15 uur: Basketbal wedstrijd tussen KVH en een Helderse combinatie. De wedstrijd duurt tweemaal twaalf en een halve minuut, en wordt geleid door de heer Perels. 15.25 uur: Gymnastiekuitvoeringen door Sportlust, OKK, WGW, Pro Pa- tria en Turnlust. De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" hield een wedvlucht, van Venlo af (201 kmj. De duiven werden om 12.30 uur met N.O.- wind gelost. ïngekorfd waren 333 vo gels, waarvan de eerste werd geklokt om 16.2.48 uur. en de veertigste om 16.13.25 uur. Het concours was dus bin nen elf minuten gesloten. De prijswin naars waren; P. Molenaar 1; R. van Bastelaere 2-30; L. Leen 3-11-21-23-29; K. Scheer 4-31; S. Koorn 5; J. Dienaar 6; gebr. Koorn 7-12-13-25-28; H. Prins 8; L. Cornielje 9; W. Geervliet 10-17- 38; H. Zondervan 14; P. Rab 15; C. Koopman 16; H. Kok 18; G. Jansen 19- 27; K. Bak 20-39; P. T. Bakker 22-36- 37; L. v.d. Werff 24-26-35; M. Klaassen 32-33; H. J. Holtz 34; A. H. Ligten- berg 40. Junioren: L. Drocht 1; B. Krijns 2-3; V. Buurmeester 4-5.. Vrijdag inkorven voor Maastricht1; weer tot uiterlijk 18.30 uur. „Hollands Noordpunt" hield Zon dag een wedvlucht met de oude dui ven van Maastricht af (244 km). De duiven werden om 8.20 uur met N.O.- wind in vrijheid gesteld. In concours waren 96 duiven. Aankomst eerste duif 12.25.14 uur, laatste duif 12.45.19 uur. De prijzen werden als volgt behaald; EelkersSteijn 1-2-5-6-8-10-11-17-18 J. Zoon 3-4-7-12; B. Beekhoven 9; K. Brons 13; R. Mulder 14-15; K. Martijn 16-19-20. Ook „V.O.F." hield Zondag een wedvlucht van Maastricht af. De vo gels waren onder dezelfde omstandig heden als de duiven van „Hollands Noordpunt" in vrijheid gesteld. De eerste vogel verscheen om 12.23.59 uur. De prijswinnaars waren; B. de Boer 1-7; Vroome—De Boer 2-8-19; J. Vla ming 3-35-43; A. Agema 4-31-42; J Hengsdijk 6-11-22-45: J. Petrus 5-9-17- 26; P. Hufkens 10-24-36-46-48-49-50; C. Kos 12-41; J. Bruin 13-14-25-37; A. C. Rommers 15-16; M. de Boer 18; O. Boer 20-30; P. Bontens 21-29-38-39; W. Fritz 23-32-44; Hendriks 27; C. de Wit 28-33; H v.d. Giezen 34; M. Mastemaker 40; E Stegers 47. Gevonden; Zilveren armband; kinderbroche; bak van weegschaal; pakje boter; bankbiljet; collier m. kra len; jongensjas; kniekousje; nylonkous; zilveren suikerlepel; grijze muts; bruine alpinomuts; paar glacé handschoenen; hond, witte fox; hangertje; pakje thee; bruine dames-portemonnaie; ring met sleutels; ketting met sleutels; rijwieltas; rozenkrans; zwarte vulpen; twee auto peds met massieve banden. Verloren: Gouden armband; auto ped met luchtbanden; autoped met mas sieve banden; dames-armbandhorloge: heren-armbandhorloge; drie bankbil jetten van f 10; grijze ceintuur; diamant uit ring; enveloppe, inh. leerplan: hen gel; hond, bruine fox; diverse porte- monnaies; nortefeuile; "ouden ring; blauwe rok; shawl; lipsrieutel; uond vlees: bruine 'eren tas, inh. spaarbank boekje en portemonnaie; bruine vulpen; twee zilverbons van f 2.50 en een zil verbon van f 1. Vorige week traden voor de kam pioenscompetitie basketbal tegen el* kaar in het veld de ploegen van KVH en HAV, beide ongeslagen en candidaat voor de bovenste plaats. Het wasvoor- al vóór de rust een snelle, enerveren de wedstrijd, die het uiterste van de spelers vroeg. KVH was voor de bas ket gevaarlijker, maar de doelpunten waren schaars. De rust ging in met een 10—5 voorsprong voor KVH. Na de rust hetzelfde spelbeeld. KVH ver grootte met korfbalschoten zijn voor sprong. HAV liet enkele goede sco ringskansen onbenut. Het einde kwam met een voor KVH verdiende over winning (21—9). KVH blijft aan de kop van de rang lijst en kan nog slechts bedreigd wor den door Zeemacht. Wanneer Vrijdag de Zeemacht-ploeg van de Off. KIM wint (en die kans is groot), dan zal de laatste avond van deze kampioenscom petitie (26 Mei a s.) met de ontmoe ting KVHZeemacht de beslissing brengen. De tweede kampioenswedstrijd, hoe wel niet meer van belang voor de bovenste plaats, was die van Adel borsten 2 tegen WSV. De laatsten, an ders altijd goed voor een aantal doel punten, waren met het schieten volko men de kluts kwijt. Niet één doelpunt viel vóór de rust, en van de vijf straf- worpen werd er niet éen benut. Na de rust lukte het beter, maar de achterstand was al te groot om te kunnen inlopen. Adelborsten won ten slotte met 2312. Voor het verliezers-tournoo! werd gespeeld de wedstrijd FACAdelbor sten 1. die beslissend kon zijn voor dit tournooi. FAC heeft zieh de kans ni?t laten ontglippen, en w°n met 2822- Met deze overwinning werd tevens het verliezerstournooi gewonnen. De standen zijn nu; Kampioenscompetitie: KVH 4 4 0 6 8 101—41 Zeemacht 3 2 1 0 5 69—45 HAV 4 2 1 1 5 66—61 Adelb. H 3 1 0 2 2 52—73 Off. KIM 3 1 0 2 2 48—71 WSV 5 6 6 5 0 69-112 Verliezerstournooi; FAC 4 4 0 0 8 119—47 Adelb. I 3 2 0 1 6 94—56 Helder 2 1 0 1 2 38—40 GSS 4 1 0 3 2 52-100 Hermes 3 6 0 3 6 44—94 Het wedstrijd-programma voor deze week luidt: Vrijdag 19 Mei: 18.45 uur Zeemacht Off. KIM kamp. comp.; 19.40 uur Adelb. IIHAV kamp. comp,; 20.35 u: HelderHermes verl. iournooi. Zondagavond heeft WGW, afdeling voetbal, in Casino zijn kampioensfeest gevierd. Dit feest was behalve voor het eerste' elftal, bestemd voor het tweede elftal en de A- en D-adspiranten, die eveneens kampioen werden. Bovendien was Zondagmiddag het eerste elftal van de dames-handbalafdeling door een overwinning op „Vliegens Vlug" kam pioen geworden. Mej. Sinnige, de aan voerster, moest met het gehele elftal op het toneel komen, waar de kampioenen ten overstaan van een geheel bezette zaal een bloemenhulde in ontvangst mochten nemen. Het cabaretgezelschap van Jan van Ostade bracht daarna de cabaret-revue „Zonneschijn". Het bestuur van WGW heeft een goede keus gedaan met dit gezelschap, dat ongeveer vier uur ach ter elkaar werkte, en.... met plezier! Onmiddellijk na de proloog hadden de artisten en het publiek contact met el- kapr. Er werd daverend gelachen om de malle fratsen van Pierre en Jan van Ostade. Ook Betty van Ostade en Hen- ny de Klerk droegen tot de vrolijkheid bij. Het muzikale gedeelte was in han den van Wil Hartingsveld (piano) en Pieter Busio (accordeon). Vooral laatst genoemde toonde zich een vaardig be speler van zijn instrument. En dan was daar nog Joop van Boxtel, die als be diende in de schets ..De schrijver" een oude bijziende boekhouder ten tonele bracht. Onder de aanwezigen die één en ander met een warm applaus beloon den. merkten wij onder andere op wat houder Van Loo. kolonel Barendregt. de heer Riipma en de eerwaarde Deken A. H. Harst. Met een 11 gelijk spel tegen OFC heeft Saeeee vermoedelijk wel haar laatete kans ep het behoud van ket derde klaseeechap verspeeld. I>« thuis club heeft de gelegenheid die sieh hier voordeed om de volle hult binnen ie halen, niet gegrepen. Over het algemeen maakte de wed strijd een rommelige indruk, waarin Succes de beste kansen kreeg. Zwak voorhoedespel aan beide lijden hield de score laag. Over de eerste speelhelft valt weinig fraais te vertellen. OFC maakte deze middag een zeer zwakke indruk, slechts het windvoordeel hield haar de eerste helft op de been. Succes speelde veel beter dan vorige week, kwam re gelmatig tot de aanval, maar de afwer king daarvan faalde men keer op keer. Het werd een vrijwel gelijkopgaande strijd. Na de rust startte Succes uitstekend. Lange tijd werd een geweldige druk uitgeoefend op het OFC-doel. dat na vele gemiste kansen ten slotte werd bekroond met een doelpunt van Hol lander, na fraai aangeven van De Bie. Meerdere doelpunten hingen in de lucht. Bij 'n plotselinge uitval van OFC werd een corner geforceerd, waaruit een doelpunt ontstond. De bal kwam nadat de aanval was afgeslagen bij de vrijstaande linkshalf die hard in schoot; doordat Lindenbergh de bal iets van richting veranderde, verdween het leer onbereikbaar voor de keeper in het net (11). In de toen nog resterende 20 minuten deden zich allerlei incidenten voor. De wedstrijd werd zeer hard. Talrijke spelers raakten gewond en OFC liet 2 spelers vervangen. Overigens werd de wedstrijd doodgefloten door de slecht leidende scheidsrechter, terwijl de gas ten hun heil zochten in uittrappen. In de laatste minuten kwam OFC nog even fel opzetten en er ontstonden nog enige hachelijke momenten voor het Succes-doel. Het was voor allen een verademing toen het eindsignaal klonk. Een zeer slechte wedstrijd! Knaapje aangereden Zondagavond omstreeks 7 uur werd in de Slingerweg de negen-jarige Jac- ky Polmans aangereden. Het knaapje kwam uit de Hengelenstraat aange lopen, waardoor de bestuurder van een Volkswagen, de heer S. Snooy het jon getje niet opmerkte. Door krachtig remmen werd echter een ernstige aan rijding voorkomen, maar toch werd de jongen aan het linkerbeen gewond. Hij liep een inwendige kneuzing op aan de voet en bekwam bovendien een hoofd wonde. Dr. r. Baarzel verleende eerste hulp. Overbrenging naar het ziekenhuis was echter gewenst. Zaterdag gaf de voetbalvereniging J.V.C. met zjjn onderafdeling, de handbalvereniging J.H.C., een feest avond in café Prins Hendrik, ter vie ring van het kampioenschap dat twee elftallen van de handbalvereni ging behaalden. Na de huldiging van deze beide elftallen, die geschiedde door de heer J. Speur, waarbij deze er zijn leed wezen over uitsprak, dat de leider van de handbalvereniging, de heer K. Minnes, wegens ziekte ndet aanwezig kon zijn, ea nadat de heer B. de Boer, de oud-trainer van J.H.C., een mooie lauwertak geschonken had als prijs voor Mn te houden wedstrijd, trad het Kleinkunst-ensemble Kees Stet op. Dit gezelschap, waarvan de lei der als Kees Stet van Ierswoud, voor de radio bekendheid heeft verworven, heeft het talrijke publiek een gezel lige avond bezorgd. Een vlotte confe rencier, de heer Nico Akkerman, zorg de ook voor keurig samenspel in de sketches. Twee jongens met een gui taar brachten aardige liedjes. Truus Schot zong mooie operette-melodieën. Ger Visser speelde op keurige wijze Hongaarse en andere liederen op de piano, maar het meest sloegen in de stukjes, die Kees Stet alleen of in samenwerking met Nico Akkerman en Truus Schot, ten tonele bracht. De Vrouwenvereniging van de Ne derlands Hervormde gemeente organi seert Zaterdag in café „Prins Hendrik" te Julianadorp een verkoopdag van zomergoederen. De opbrengst van deze met enkele attracties aangevulde dag komt ten goede aan de Ned. Herv. ge meente. Wie dus zomergoederen wil kopen, kan Zaterdag van drie tot vijl uur en van zeven tot tien uur in „Prins Hendrik" terecht. De Sowjetuni# heeft Duitsland de helft van de nog te leveren herstel betalingen kwijtgescholden, zo meldt Radio Moskou. Dit ls een verminde ring ter waarde van 3171 millioen dollar. Deze verlaging ts door Stalin mee gedeeld in een brief aan de Oost- duitse premier, Otto Grotewohl. Wegens ongesteldheid van de heer Jac. Lindenbergh werd de afdelings vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw geleid door de heer J. Veth- man. Na diens openingswoord werd meegedeeld, dat degene, die moeilijk heden ondervindt bij het ontruimen van een „dienstwoning" zich kan vervoe gen bij het secretariaat. Van de brouw- gerstcommissie. ingesteld door de af deling AP. en Waard en Groet, kwam een schrijven binnen met het voorstel, dat dit lichaam zijn werkzaamheden zou staken. De heer K. Brugman lichtte dit voorstel toe. Door tussenkomst van de ongeveer twintig jaar geleden in gestelde commissie werd de brouw- gerst rechtstreeks aan de brouwerijen geleverd. Door de hoge eisen, die de brouwerijen stellen en tengevolge van het feit, dat de boeren zelf over geen zakken beschikken, kan de levering thans beter via de handel geschieden. Ten aanzien van de beschikking over het voordelig saldo van f 1200 was in de commissie geen eenstemmigheid. Een minderheid meende, dat, waar de commissie bij de vroegere levering ri sico aanvaardde, de leden ook recht hadden op aandeel in deze f 1200. Voor een groot deel zal die som echter wel de afdelingskassen ten goede komen. Besloten werd, als ook Waard en Groet, daar mee instemde, de commissie te ontbinden. Ken andere mededeling gold de le vering van suikerbieten voor de voed selvoorziening in de hongerwinter. R(ie voor de nog te verstrekken f 5 of f 10 'in aanmerking wil komen en nog geen opgaven deed, moet dit vóór 15 Juni doen. Op voorstel van het bestuur werd besloten het honderdjarig bestaan te vieren met een feest, waarbij „eigen krachten" het programma zullen vul len. Voor het verkrijgen van extra hulp bij de oogst is het gewenst spoedig aan vragen te richten tot het Bureau Oogst- voorziening. Dit kan dan uitmaken of de jeugd ook in geschakeld moet wor den. Hulp van dames is uitgeschakeld en liefst werkt men alleen met landar beiders. Als vorig jaar zal 60 ct. per man en per dag extra betaald moeten worden. Men was van oordeel dat het Bureau-Oogstvoorziening nog niet ge mist kan worden. Bij de rondvraag werd meegedeeld, dat het aannemen van een arbeider, die niet in het bezit is van een ont- slagbewijs, niet geoorloofd is. De 10 pet. winst van de brandverzeke ring der Landbouwonderlinge komt de leden ten goede. De verzekerden kun nen brandblusapparaten tegen de halve prijs aanschaffen. Het hoofdbestuurslid, de heer K. J. Kaan, legde uit, hoe de verschillende sociale voorzieningen na elkaar tot stand zijn gekomen en het centraliseren er van nu moeilijkheden meebrengt, zodat het nog wel een paar jaar kan duren eer er voor de werk gever wat vereenvoudiging van de ad ministratie kan komen. AVOND VIERDAAGSE. De avondvierdaagse wordt 14, 15, 16 en 17 Juni gehouden. De eerste drie dagen wordt om 18.30 uur bij Veerburg gestart en 15 km. gelopen. De laatste dag is de start om 14.30 en de lengte van de toeht 20 km. Voor de jeugd van 10—13 jaar, zijn de afstanden 3x10 km. en 12 km. Groepen van minstens 12 personen en een leider komen voor 'n groepsprijs in aanmerking. RODE KRUIS-COLLECTE. Tussen 22 Mei en 4 Juni zal het Rode Kruis hier ter plaatse een collecte hou den. De Groene Plaats te Den Bnrg wae gisteren het levendig toneel van de eerste lammerenmarkt. Het geblaat van 4e vijfhonderd prille diertjes vermengde zich met het levenswijze geloei van de weinige koelen, die ter markt waren gebracht cn het geroezemoes der stemmen van de talloze koper», die van wijd en zijd waren gekomen. Direet na de opening van de markt ontwikkelde zich een vlotte handel. De lammeren gingen van de hand voor prijzen, die beter zijn dan ver leden Jaar. De aanvoer op deze eerat* voorjaar»- markt was nog niet groot. Het tijdstip had ook niet vroeger kunnen zijn. Vele schapenhouderes houden hun lammeren liever nog oen poosje vaat, om er straki wat meer geld voor te hunnen maken. Er is de laatste tijd wel zoveel regen gevallen, dat er voorlopig een overvloed van gras op het eiland ia. Daardoor bleef de aanvoor ditmaal tot vijfhonderd lammeren beperkt. Zij gingen weg voor aen middelprijs van f 44 (de prijzen liepen van f 35 tot f 55). De verwachtingen van de kooplui zijn voor de komend* markten hoog gespan nen. Het is zeker niet onwaarschijnlijk, dat de aanvoer op de markt van Maan dag a.s. het drievoudige zal bedragen. BREEZANDER BOYS De adspiranten van de B. B. gin gen naar Petten en behaalden daar een 31-zege. Op Hemelvaartsdag speelt een Breezander Boys-combina tie tegen een Polderse combinatie. Aanvang 3 uur. Zaterdag nemen de adspiranten deel aan de adspirantenmiddag der Zater dagmiddagclubs te Alkmaar. Plaats van samenkomst Station A. P. om 1.15 uur. DE DUIVEN VLOGEN WEER „Altijd Verder" hield een wed vlucht vanaf Maastricht (afstand 235 km). De duiven werden om 8 n. 20 gelost en om 12 u.8 arriveerde de eerste. Prijzen en punten behaalden; S. Boerman 1.6.8.13.17 met 316 pun ten; K. Koster 2.9.19.21 met 292 p.; A. W. de Koek 3 met 161 p.; J. M- lipse 4 met 155 p.; A. Liefhebber 5.12.20 met 256 p.H. van Dalen 7.16 met 220 p.; W. Blaauboer 10 met 119 p.: Gebr. Janseen 11.15 met 208 p.; G. J. C. Hendriksen 15.22 met 136 p.; A. v. d. Zee 18.13 met 112 p. PERSONALIA De heer K. Beunder van Sehagen heeft zijn benoeming tot hoofd van Schooi II aangenomen. Op korte termijn kan de indiening van een ontwerp-Kweekschoolwet wor den verwacht. De voorbereiding daar van verkeert thans in een vergevorderd stadium, xo deelt de miniater van O., K. #n W. in de Memorie van Antwoord over de begroting 1950 van zijn depar tement mede. Het overleg met de com- missie-Wesaeling over de salarispositie der onderwijzers i* nog niet ton einde. Onderzocht wordt, of voor hen een ge lijke behandeling al voor ambtenaren mogelijk is. D1D TURKS® VRHUURBMNGEN Volgens niet-officiële uitslagen zijn bij de Turks* verkieautgen 375 tot 385 van de in totaal 465 zetels voor de democraten, ongeveer tien zetels voor de nationale partij en de rest (70 tot 80 zetels) voor de repu blikeinse volkspartij, die op het ogen blik aan de regering is. Ook de handel in biggen had giste ren te Den Burg een vlot verloop. Honderdtwintig jeugdige knorders wer den verkocht voor prijzen, variërende van f 50 tot f 65. Twintig nuchtere kalveren gingen van de hand voor f 35—f 50, vijf scha pen f 80f 90 en drie koeien f 700— f 850. Deze prijzen doen ook voor de komende markten een zeer bevredi gende handel verwachten. Het verleden leek Zaterdagavond m Oudeschild te herleven. In het kerkge bouw van de Ned. Herv. gemeente we-- zen vrouwen in oud-Texels costuum. de bezoekers hun plaatsen, vanwaar zij een spel konden gadeslaan dat de historie van driehonderd jaren uit het bestaan van dorp, kerkelijke gemeente en kerk gebouw uitbeeldde. Ken zeerob uit de gouden eeuw, meester Jacob Veldhuys, die de kerk in 1740 „ten Noorden deed uytbreyden" en een vissersvrouw uit de vorige eeuw vertelden van de op komst, de bloei en het verval van Oudeschild en over de gemeente dia alle hoogte- en dieptepunten heeft mee beleefd. Ouderen #n jongeren vertolkten daarna de verschillende meningen over het nut van kerkrestauratie in deze tijd. Het was een greep uit het volle leven, waaraan een visionnaire scène een diepe achtergrond verleende. Het spel werd met grote aandacht gevolgd. Van te voren hadden ouderling Kac- zor, die ook de aanwezigen welkom heette, en ds. Met, oud-predikant van Oudeschild, gesproken over de bewo gen historie der kerkelijke gemeente, over de moeilijke tijden in deze eeuw helft doorgemaakt en over het verheu gende herstel in de laatste vijftien ja ren. Van dit herstel waren de herden kingssamenkomsten een sprekend be wijs. Zaterdagavond deed zich nog een muziekgroepje van de VCJC horen. Zowel Zaterdag als Zondag verleende het kerkkoor zijn gewaardeerde mede werking. In de herdenkingsdienst van Zondag middag werd de gemeente door ver tegenwoordigers van kerkelijke instan ties, van B. en W., van de Doopsgezin de gemeente en door de oud-voorgan gers Niessink en Glas toegesproken. In Hoorn is op 73-jarige leeftijd overleden dr. ir. J. C. de Ruyter de Wildt, eet» aeer bekend en verdienste lijk ingezetene. Q Enkhuizen kan zich verheugen over de oprichting van een Groninger vereniging. Na 36 jaar zijn krachten le hebben gewijd aan het bedrijf van Van Delft's fabrieken te Koog a.d. Zaan, heeft de heer H. v. Delft zich uit de leiding teruggetrokken. Hem werd de penning van verdienste van de 7aanse Kamer van Koophandel aangeboden. In de voetbalwedstrijd Alkmaar Koedijk heeft een speler van de be zoekende club een been gebroken. De gen eenteraad van Wieringermeer heeft een crediet van f 15.000 verleend voor de aankoop van een ziekenauto. Te Sehagen is in één nacht op vier plaatsen ingebroken. De buit was niet erg groot.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5