Jubileum op grootse wijze gevierd met receptie, feestavond en tournooi Promotie het mooiste geschenk „Huisduiner Belang" in feeststemming Derfig jaren Racing Oude garde was goed vertegenwoordigd P/'m, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Twintigjarig bestaan Zaterdag gevierd Rosing vertegenwoordigt district Den Helder Districtswedstrijden NPV Toch tegelpaadjes bij B.B.B.-woningen Kampioenschappen hoofd»' klasse libre klein-biljart Eén week op de varende vacantievloot Watervogels 2—J.V.C. 2—3 Verbetering van vijftig in aanbouw zijnde huizen Wieringen Snoekvergunningen Gezinszorg MAANDAG n M®I 19«0 Vanavond nog de revue „Hé, zie je me niet", en dan behoort de gehele grootse viering van H.R.C.'a dertig jarig bestaan weer tot het verleden. En dan kan men tevreden zijn. De leden van de feestcommissie, de heren A. G. Lensen (voorzit ter), H. J. Flerie (secretaris), C. Dusseldorp (penningmeester), C. J. Dienaar (toegevoegd bestuurslid), H. 3. Rondel (jeugdvoetbal enpropagandacommissie) en J. van de Sande (amusement) hebben zich op bijzondere wijze van hun lang niet lichte taak gekweten, met het gevolg dat het feest geheel en al slaagde. Tal van ■prekers, van hoog tot laag, hebben de voorzitter, de heer R. P. de Boer, volge propt met de beste wensen voor een nog betere toekomst. En voorts verzuimde men natuurlijk niet, extra woorden te wijden aan het eerste elftal, dat dit jaar een fraaie kans heeft H.R.C. in de tweede klasse te brengen. Henning (Alcmaria Victrix), Ployer (Z. F. C.), met een beker die H. R. C tijdens een jeugdtournooi moet laten verspelen als de „Piet van Rijswijk- beker", genaamd naar wijlen de on vergetelijke penningmeester van Ra cing, Goudsbloem (Alkmaarse Boys), Nanninga (Hollandia), Lippits (Al- ways Forward), Bijl (B. F. C.>, Schoor! (Schagen), Monster (D. I. O.), Turnhout (T. Y. B. B.), Van Egten (Terrasvogels), Keyzer (B. K. C.),Van de Berg (Z. A. P.), Augustijn (oud aanvoerder), Van Donk (eerste amu sementsafdeling), Bruin (Stedelijk Muziekkorps), Posthuma (H. A. V Roodenburg (O. K. K), Coppens (M. S. C.). De eerste jaren. Veel hilariteit verwekte de rede van de heer "C. Fasol, H. R. C.'s eerste voorzitter. Deze zag terug op het ver leden, die hem menige prettige her innering opleverde. De eerste Jaren van zijn vereniging, die hij zo'nwarm hart toedraagt, vertoonden volgens de heer Fasol enige overeenkomst met de Hoekse en Kabeljauwse twisten. Niet minder sympathiek deden de woorden aan van de heer Van Waal wijk van Doorn, die de felicitaties over' bracht van terreinknecht Theo Oud. die zelf niet zo best van de tongriem is gesneden. Als laatste verkreeg H. R. C.'s twee de en „ijzeren" voorzitter J. Thijssen het woord. Deze had weinig waarde ring voor zijn tegenwoordige woon plaats, maar veel waardering onder meer voor de trainer, mr. Leavy. Staande werd een halve min,uut stil te in acht genomen voor de in de loop der jaren overleden H. R. C.-ers. De heer De Boer dankte allen, zicht baar onder de indruk, voor de geluk wensen die H. R, C. deze middag voor het jubileum en het behalen van net kampioenschap ten deel vielen. Van tal van verenigingen kwamen nog gelukstelegrammen binnen, onder andere van De Spartaan, Ajax, E. D. O. Stormvogels, O. S. V., Hermes, Vites- se en Kinheim. Verder was er een te legram van Jim Leavy uit Londen, en werden bloemen gestuurd door Wie ringerwaard. het Comité O. en O., Anneveldt van de voetbalvereniging Schagen, die in een wedstrijd tegen H. R. C. een beenbreuk opliep, Pro Pa- tria, Zeemacht en K. V. H. Tevens lieten alle sprekers hun ge lukwensen van bloemen of club vaantjes vergezeld gaan. Onder de aanwezigen waren nog mr. J. Blanken, hoofdinspecteur van politie, en leden van de oude garde als Prins en Jaap Keppel. De feestavond. Hoewel het 's middags al vrij tro pisch was, mocht men 's avonds ge rust spreken van een in alle opzich ten warm feest. De amusementsafda ling speelde op het toneel deze avond de wedstrijd van haar leven met de opvoering van de revue „Hé, zie je me niet". De genodigden, onder wie wij opmerkten de heren K. Rijpma en L. F. van Loo, hebben kunnen genieten van een werklijk uitstekend verzorgd programma, dat onder leiding van Jaap van de Sande tot stand kwam. Via een geslaagde proloog, het ver makelijke schetsje „Z'n beste vriend" en „Daar waar de molens staan", ge zongen door Jaap van de Sande, be reikte het programma een hoogtepunt bij het optreden van „De Parola's". Wij constateerden met genoegen, dat dit wakkere acrobatengroepje het aandurft variaties in zijn repertoire te brengen. Het schetsje „Net kosthuis" deed het wonderwel, waarna „Mag ik hopen?", compleet met waterval, een goede indruk achterliet. „Van trio tot solo" verwekte veel vrolijkheid. Van de Sande zong vóór de pauze nog „Zeg zus....", en dat moest na tuurlijk worden meegezongen! Van de nummers na de pauze noe men wij „Lekker warm", en „Het cafétje". Een extra vermelding verdie nen Jack en partner, van wie Jack een geboren slangenmens schijnt te zijn. Jaap van de Sande oogstte met zijn Tijdens de receptie, die Zaterdag middag in „Casino" werd gehouden, hebben velen het woord gevoerd. De zaal was welhaast te klein om het uit gebreide gezelschap te kunnen herber gen. Van alle kanten werden bloemen aangedragen en na verloop van enige tijd zag men geen kans meer ze een plaatsje te geven. Nadat de heer De Boer de receptie met een kort woord had geopend, mocht burgemeester Rehorst als eerste namens het gemeentebestuur, dat me de was vertegenwoordigd door de wethouders, de heren Van der Vaart, Van Loo en Steenlage, de jubilerende vereniging gelukwensen. De heer Re- horst zeide, wat de terreinnood be treft, er genoegzaam van doordrongen te zijn, dat een grote stad als Den Helder ook grote behoeften heeft. Hoe wel de mogelijkheden beperkt zijn, gaf de burgemeester de aanwezigen de verzekering dat de wethouder van Openbare Werken in deze zijn uiter ste best doet om een bevredigende in lossing tot stand te brengen. De heer Rehorst deelde voorts mede, dat hij daarbij de volle steun ondervindt van het gemeentebestuur en kan rekenen op een belangstellend oor in de raad. Na de vereniging een compliment te hebben gemaakt voor de wijze waarop het jubileumnummer van de Roodjak was samengesteld, bleef de burgemeester even stil staan bij een foto in dit blad waarop een adspiran- tenelftal staat afgebeeld met als on derschrift: Lichte toekomst. In dit verband wees mr. Rehorst op het be lang van de sport voor de jeugd. De spreker noemde het voor deze club kern een prachtige vrije-tiidsbeste- ding, die goede deugden, ridderlijk heid en eerlijkheid kweekt. De heer Rehorst eindigde met de heer De Boer voor zijn vereniging de beste wensen aan te bieden De luitenant ter zee der le klasse TJ. F. van Veen, die namens de Com mandant Zeemacht sprak, verklaarde wel eens te merken, dat nog niet overal de eendracht in de sport is ZO' als die moet zijn. Wie echter net woord „sportbeoefening" in de mond neemt, aldus de heer Van Veen, zegt H. R. C. Dat het zo moge blijven. Laatste slag. De directeur van de Rijkswerf, kapi tein ter zee t/d S. G. Barendregt, wenste dat H. R. C. zal mogen berd ken waarop men zo vurig hoopt: -het tweede klasseschap. Kolonel Baren dregt besloot zijn speechje met te wens. dat H R. C thans ook de laat ste slag zal winnen. De heer Geurts van de K. N. V. B gaf te kennen, dat het eigenliik niet de gewoonte was een vereniging bij een dertigjarig bestaan te gaan com plimenteren. „Wij hebben dus blijk baar een zwak voor Den Helder in het hoge Noorden, één van de steden waar men moeilük kan komen" De heer Geurts feliciteerde H. R. C mede na mens zijn eigen vereniging ..Schoten" Voor de afdeling Noordholland van de K N V B en de plaatselijke con suls trad de heer Van der Linde naar voren. Deze soreker veraolock de zes kamnioenselftallen van H R. C. met kinderen die een goed rapport mee naar huis brengen. Enkele daarvan zullen overgaan. De heer Van der Linde zei verder onder meer, dat men niet alleen dient af te «faan op de uiterlijke welvaart. Van het innerlijk van een vereniging, die vreugde ver schafte aan hen die van stonde af aan mochten meedoen, hangt de welvaart af. Zij hebben veel geschonken en een goede koers aangegeven. Een lange ril Het zou te ver voeren, van allen die H R. C. op deze heuglijke dag met een bezoek vereerden, enkele zinnen aan te halen Hieronder volgen thans de sprekers die achtereenvolgens hun felicitaties aanboden: Danper, namens de voetbalvereniging „Texel". Was zink. directeur van Casino, Beneker oud-speler die namens alle leden en donateurs epn prachtige schrijfmachi ne overhandigde mevrouw Brinksma namens H R Cs Helpende Hand (deze dame bood een drietal waarde volle geschenken aan een electrische klok. blauwe reserve-shirts en een gele keeoerstrui. die werd gebreid door mevrouw Goudswaardt). Van Straelen (Bunportersvereniging). die een club- vlag en een scoringsbord offreerde Van der Vliet (Trainingsfonds), die de verwachting uitsprak binnenkort de langverwachte tribune te kunnen aanbic'en. Koeten (Terreincomm's sie). Rondel (Jeugdcommissie). P. Th Luvckx ("Rel der se Snortraad K S. C en W G. W). A. Kramer (Schoolvoet- balcommissie). J Helder (Scheidsreeh- tersvereniging), A. Wiersma (Helder) die twee leren 'ballen schonk. Van Doorn (Watervogels), met een kleine bijdrage voor de tribune. Soeur (J. V. C.). met een envelonoe voor iet Trainingsfonds, Teitsma (H. C. S. C.), nieuwste liedje „He, zie je me niet" zeer veel succes. Het werd uit volle borst meegezongen. Treffend waren de décors van de finale, die een vijf tal kleine H. R. C.-ers van een stadion- achtergrond voorzagen. Van de Sande en de dames en he ren van het amusementsgezelschap hebben met deze avond eer ingelegd. Van de Sande zelf was goed op dreef. Men vergaf hem zelfS zijn levenslied je, dat wel op al te persoonlijke leest was geschoeid. Van de overige medewerkenden be wonderden wij het meest Steef Boer- sema, Arie Sieders en Bertus Wie- ringa. De décors van Sijbrand Kuiper mochten er zijn, en ten slotte vermel den wij het revueorkest onder leiding van Arie Geils. Aan het slot van de avond werden dankwoorden gesproken door de heren A. G. Lensen en R. P. de Boer. Aan het begin bood de heer Thijssen van Velocitas H. R. C. een vaantje aan, sprak de heer Kort, en las de heer Rondel een brief voor van de veelbe sproken back van A. P. G. S„ die men zich wellicht het best herinnert als de „dikke". Jubileumtonrnooi. Zondagmorgen traden acht junioren elftallen aan voor even zovele vlag gen. die. onder het spelen van ons volkslied door het Stedelijk Muziek korps, in top werden gehesen. Het tournooi slaagde volkomen, ondanks de warmte die het vooral de vereni gingen die de finale bereikten zeer moeilijk heeft gemaakt. Hieronder volgen de uitslagen: Ajax O. S. V. 4—1, V. S. V.—W F. C 51; groep 2: VelocitasB. F. C. 24 HelderH. R C. 45; winnaarsronde: Ajax—B. F. C. 3—1, V S. V.—H. R. C 2—0, Verliezersronde: O. S. VVe locitas 15; HelderW. F. C. 3t In de finale speelden V. S. V. en Ajax om de ere-prijs, een fraaie beker. Deze aantrekkelijke strijd, de warmte dan in aanmerking genomen, eindigde in een 00 gelijk spel. Er werd dik wijls aardig gevoetbald, met keurig stop- en kopwerk. Als geheel maakte Ajax een betere indruk. Wij vonden V. S. V. evenwel wat resoluter van optreden. Twee series strafschoppen moesten de beslissing brengen. V. S. V. was tenslotte de gelukkig ste (2—1). De heer De Boer reikte daarna de prijzen uit. 78. De burgemeester staart de bak ker verbaasd aan. Het gezicht van Eek Roomhoorn is niet meer te zien, een ov« z«ndSic^aafUbePntedinng!wrt roombomen staan wat verder op", ro^ viel!" „Room uit de bomen?" herhaal de burgemeester verbaasd. „Hebt (j hier dan ook al roombomen? Waar zijn die dan? Ik zte niet!" „Oh, di* UVCl (>1|U 6v«i*w- j is er met U aan de hand?roept de burgemeester. „Hoe komt dat. weet zo gauw geen antwoord te vinden. Daarom veegt hij eerst omslachtig de Eek Roomhoorn uit en krijgt het hos langer hoe benauwder van angst. „Nu dan gaan we maar eens verder kijken bakker", zegt de burgemeester, „u room uit zijn ogen en mompelt dan hoort straks nog wel van ons". En n«j wat Ja eèn plotselinge windstoot, ik wandelt weer door met zyn wethou- denk dat er wat room uit de bomen der. Bestuurders, die wel eens in de krant mogen. Het jubilerende bestuur van H.R.C. Zittend: mr. Leavy (trainer), C. J. Dienaar (secretaris), R. P. de Boer (voorzitter), P. J. Terburg. Staande: J. Boersema, C. Kok, J. Brinksma, 1 J. Jansen, W. Goudswaardt, L. de Werker. Voor de feestavond, die de vereni ging „Huisduiner Belang" Zaterdag in „Dennenheuvel" hield, ter viering van het twintigjarig jubileum, bestond veel belangstelling. Ook burgemeester mr. G. D. Rehorst en wethouder C. Steenlage woonden de avond bij. De voorzitter, de heer H. Wynia, had er van afgezien, in zijn openingswoord de hoofdpunten uit twee decennia ver enigingswerk aan te halen. Dat was niet zonder reden, want één der programma-punten was een Revue der jaren", waarin mej. R. Wynia een rijmkroniek zong, geïl lustreerd door een serie leuke teke ningen van de heer Boon. Menige aar dige (en enkele droevige) herinne ringen uit de afgelopen twintig jaren kwamen daardoor de Huisduiners weer voor de geest. Het feestprogramma werd in hoofd zaak verzorgd door het cabaretgroep je en het orkest van de Nederlandse vereniging van gemeente-ambtenaren, afdeling Den Helder. De heer L. F van Loo Jr. en zijn musici wisten ook de leden en genodigden van „Huisdui ner Belang" in een prettige stemming te brengen. De keurige vioolsolo, „Si De heer J. Rosing, lid van de biljart vereniging „Royal", is door de N.B.B. uitgenodigd om deel te nemen aan de Gewestelijke Kampioenschappen voor lste klassers klein biljart op 2, 3 en 4 Juni in de Keizerskroon te Hoorn. De deelnemers aan dit tournooi zijn de heren J. Assink te Utrecht, J. Biesma te Hoorn, P. Honingh te Winkel, J Rosing te Den Helder, P. Tambach te Zaandijk, N. Tuyn te Heemskerk, L. Wieker te Haarlem en J. Wittekoek te Midwoud. Zij allen werden kampioen lste klas in hun district. Wij wensen Rosing veel succes. vous 1'aviez compris", die reeds op verscheidene avonden met grote aan dacht werd aangehoord, deed het ook ditmaal weer uitstekend. Een aardig idéé was de community-singing van een reeks bekende schoolliedjes. Ook de heer J. van Engelsdorp Gastelaars, die tezamen met de heer L. Folkers het leeuwenaandeel had in de liedjes en schetsjes, had er slag van, de men sen te laten meedoen. Het begon met een ode op de Solex en het eindigde met een geheimzinnige demonstratie van gedachten-overbrenging. Het was jammer, dat één der mannelijke be zoekers „niet wilde meewerken'.... Een charmant intermezzo vormde de gestyleerde dans op de 2e Nocturne van Chopin, door de dames R. Wynia en Th. Tol, met pianobegeleiding van mevr H. van de WaterDrijver Daarbij was ook veel zorg besteed aan de decoratieve afwerking. Tot besluit een pluim voor het tijd stip van „vastwerken". Om elf uur kon de heer Wynia zijn slotwoord spre ken, en tien minuten later startte men voor de polonaise. De jaarlijkse districtswedstrijden van de Padvinders van het District Den Helder zijn dit jaar gehouden >P Hemelvaartsdag op het eiland Texel. De opgave, die de jongens te volbren gen hadden, was behoorlijk zwaar en er werd heel wat gevraagd op net ge bied van de technische padvinders vaardigheden. Woensdagavond werden de jongens aan land gezet nabij het voormalige vliegveld De Mok, waar zij een op dracht kregen, die in het kort hier op neer kwam, dat een exepeditie door in boorlingen was aangevallen, waarbij één der leden was ontkomen en nu een S.O.S. om hulpexpedities had ver zonden. In de opdracht stond de kamp plaats opgegeven en de jongens moes ten zorgen, dat zij om 10 uur 's avonds op de plek, waar het kamp werd ge houden, waren aangekomen. Op een enkele uitzondering na wa ren alle patrouilles op tijd binnen, hoewel nog enige hilariteit ontstond, toen bleek, dat twee padvinders waren achtergebleven met een lekke bard en om twaalf uur nog niet waren aange komen. In allerijl werden patrouilles Voor trekkers en Leiders over het eiland uitgezonden om hen te zoeken, aoch alles tevergeefs. Zij waren en bleven zoek. De volgende morgen kwamen de heren boven water en toen bleek, dat zij het zekere maar voor het on zekere hadden genomen en de nacht op een boerderij hadden doorgebracht. De Donderdag stond geheel in het teken van de padvinders-activiteiten, zoals seinen, knopen, sjorringen, spoor- volgen, natuurkennis enz. Tot slot werd nog een geweldig ge vecht gehouden met de inboorlingen, waarvoor een aantal Voortrekkers en Leiders moesten fungeren en tegen de avond werd de tocht naar het vaste land weer ondernomen en kon ieder terugzien op een vermoeiende, m; leerrijke wedstrijd. Na de Zaterdag gehouden telling van het aantal behaalde punten bleek, dat de Prinses Wilhelmina Groep uit Den Helder als eerste was geëindigd. Indertijd moest om financiële rede nen worden afgezien van het aanleg gen van tegelpaden voor en achter de 104 B.B.B.-woningen, die zijn gebouwd aan de Coenraad Botstraat, Olivier van Noortstraat, Jan Huygen van -.inscho- tenstraat, Adrianus IJsbrand Kuiper straat en Jacob Beenstraat. Thans 'lel len B. en W. aan de raad voor deze paden alsnog te doen aanbrengen en wel in de voortuinen paadjes van drie tegels, in de achtertuinen paadjes van twee tegels en een gemeenschappelijk verbindingspad achter de huizen ter breedte van drie tegels. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op f 7275. Hoewel verwacht wordt, dat deze kosten geheel voor rekening der gemeente zullen komen, stellen B. en W., op grond van de urgentie dezer verbeteringen, aan de raad voor, Let benodigde crediet te verlenen. Vanavond wordt in café Woud aan de Binnenhaven een begin gema-kt met biljartwedstrijden om het kam- pioenschap Hoofdklasse libre klein- biljart, d.w.z. voor spelers, van wi» het gemiddelde ligt tussen 7.01 en 11,00. De wedstrijden worden georga- niseerd door het District Den Helder, onder auspiciën van de Nederlands» Biljart Bond. Dit is voor de tweed» maal, dat deze wedstrijden worden ge houden. De eerste maal werd L. Tjittej kampioen en eindigde Jac. Burger als tweede, wat voor ieder een grote ve rassing was. Nu doen beide Royal- leden weer mee, waarbij Jac. Burger toch wel favoriet is. Hun spel is wel zeer tegenstrijdig. Tjittes is een uit- gesproken bandspeler met soms fan- tastisch gedurfde stoten. Burger is meer ingesteld op het kleine spel, de ballen bij elkaar brengend met trek-, massé- en piqué-stoten. De andere vier deelnemers zijn de pas gepromoveerd» A. Kersbergen en J. Rosing en de bij keuze toegelaten eerste-klas-spelers Fl. Alkemade en J. Schneider. Veel nans op de eerste plaats hebben zij niet, maar elk van hen wil een zo gunstig mogelijke plaats innemen op de rang lijst, zodat er mooie partijen te ver- wachten zijn. En dan is er nog iets. In de betrek kelijk korte biljartgeschiedenis van het District Den Helder staat het trot se record van hoogste serie op naam van J. Kok met 100 caramboles. Dit record zou tijdens deze wedstrijden wel eens verbroken kunnen worden. De wedstrijdleiding berust bij de heer M. Looy. Evenals verleden jaar kunnen deze zomer vele jongens en meisjes van een heerlijke week vacantie genieten op de „Varende Vacantievloot" van het Co mité „Onze Marine". De vloot bestaat uit de tjalk „Eben Haëzer" en de klip pers „Disponibel" en „Jeanette". Op ieder schip kunnen acht en veertig jongelui van 12 tot 18 jaar worden on dergebracht. De „Eben Haëzer" en „Disponibel" zijn uitsluitend bestemd voor jongens, terwijl op de „Jeanette" alleen meisjes worden geplaatst. De leiding berust, behalve bij het personeel van „Onze Marine", bij een aantal studenten van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam. Op ieder jongensschip varen zes leiders mee, en aan boord van het meisjesschip fungeren zes vrouwelijke studenten als leidsters. De jongens en meisjes komen gedu rende een week volkomen in de sfeer van het leven op zee. Onder het motto „Zwerftochten over 't IJselmeer" wordt iedere week een interessant vaarpro- gramma afgewerkt. De kosten van deze varende vacantie, die ongetwijfeld ook leerzaam is, be dragen vijf en twintig gulden per per soon. De Hel&erse Courant wil echter veertig jongelui in de gelegenheid stellen, voor de halve prijs een week op de varende vacantievloot door te brengen. Gedurende vier weken wordt telkens aan tien jongens of meisjes van 12 tot 18 jaar deze gelegenheid geboden. Zij kunnen kiezen tussen de volgende we ken: 3—8 Juli, 10—15 Juli, 21—26 Au gustus en 28 Augustus—2 September. Aanmeldingen met opgave van volledi ge naam, adres en geboortedatum, ui terlijk Dinsdagmiddag om half zes aan ons bureau in de Koningstraat. Wan neer er veel candidaten zijn, zal het lot de gelukkige vacantiegangers aan wijzen. JVC I moest voor het Gouden Kruis spelen tegen Watervogels II. JVC i heeft deze uitwedstrijd met 3—2 ge wonnen. De Julianadorpers hadden eerst een 3—0 voorsprong, maar Water vogels kreeg tweemaal een penalty te nemen, die benut werden (3—2), ,De bouw van 50 woningen, 4 garages en 2 bedrijfsruimten aan de Singel en de Olivier van Noortstraat, waartoe de raad op 7 Juni 1949 besloot, is thans in een vergevorderde staat van uit voering. Met het oog op de kosten werd het plan zeer sober gehouden. Zo zouden de boardplafonds in de hui zen niet worden beschilderd. De prak tijk wjjst echter uit, dat het tweern al behandelen van deze plafonds met een watervaste muurverf noodzakelijk is, omdat het materiaal gaat verkleu ren. De kosten hiervan worden f*" raamd op f 1825. Voorts achten B. en W. het alsnog gewenst, paadjes ter breedte van t-ve» tegels te doen aanbrengen op de eh- tererven, naar de schuurtjes en naar het gemeenschappelijke sintelpad. De kosten hiervan zullen f 2310 bedragen. Een extra-crediet is hiervoor niet nodig, omdat de totale kosten van d«e voorzieningen, zijnde f 4135, bestreden kunnen worden uit het destijds ver* leende crediet. Zeer waarschijnlijk isl echter het Rijk hierin niet bijdragen, zodat bovengenoemde verbeteringen eventueel tot huurverhoging aanlei ding kunnen geven. De hoofdschotel op de vergadering van bovengenoemde vereniging w® opgediend aan een 50-tal gelukkig^ snoekers, welke in het bezit waren ge steld van een snoekvergunning voor 6 Randkanaal. De uitdeling geschied loting Bovendien was er voor de ov f! hengelaars nog een delicatesse in vorm van een contributieverlaging v® f 3.50 tot f 1.75. Nu is het maar afwachten wat Wieringer hengelaars na 1 Junl vis op tafel brengen. de aan In hotel „Centraal" te Hippolytu*'1 kwamen de cursisten bijeen van „Gezinszorg", welke samenkomst g*« ganiseerd werd door het „Witte Krui Na een kort openingswoord va" 1 Kramer, onder wier bekwame Jel(U*jJ de cursus werd gheouden, i® avond verder gevuld door Zr. Leet water. In een vlotte causerie scn«_ zij het nuttige werk van het Kruis. Zij herinnerde aan het jaar 1875, to® Dr. Jac. Pen een vereniging ter strijding van besmettelijke ziekten richtte, welke later de naam Kruis" kreeg. Aan het einde van de*e leerzame avond werd nog een fil®P)e vertoond over Kinderpeadagogiek-

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2