Veertiendaagse jacht op 154 voetballers KIOSK Van Willigen KEUKENUITRUSTING SERVIES Fa. QUERELLE JETELIEF K.V.H. en Zeemacht in de eindstrijd van de basketbalcompetitie Een geschenk MET PINKSTER KOFFER VAN.... WINKELACTIE GROOT DEN HELDER- Morgenavond opening door de burgemeester Propaganda-tocht door heel de stad Voor fi DEN HELPEE LEDERWAREN PARAPLUIES Het volleybal-tournooi Een woord van Wedstrijdavond deze week op Donderdag H.A.V. was sterker dan Adelborsten 2 IN HET KORT Derde schooltuin geopend W-rknemer verzuimde geld ef te dragen Trainingsrit van D.O.K. Morgen practisch gedeelte van het verkeersexamen Tussen Haaks en Kuïtje PIET SCHMIDT Burgerlijke Stand Belgische geleerden op het Zoölogisch Station Beroepen Wintercompetitie H.B.C. Nederlaagwedstrijden van „Zeemacht1' Nieuws van de V.U. KONINGSTRAAT DINSDAG 23 MEI 1950 Er is de laatste maanden hard gewerkt aan de voorbereidingen van de grootste winkeliers-actie, die sinds jaren werd ondernomen. Na de bevrijding werden reeds eerder plannen geopperd tot het honden van een winkelweek of een étalage- wedstrijd, maar men meende o.m. dat een dergelijke actie te grote financiële offers zon vergen. Het is een bewijs van de hernieuwde levenskracht en werklust van de Helderse zakenmensen, dat het enige maanden geleden door een klein comité genomen initiatief weerklank vond en thans zijn verwezenlijking tegemoet gaat. latie de belangstelling van het winke lend publiek voor deze actie zal op wekken. De officiële opening van de „Winkel actie Groot Den Helder" zal morgen avond om half negen in 't Julianapark geschieden door burgemeester mr. G. D. Rehorst. Het Stedelijk Muziekcorps zal deze opening muzikaal opluisteren. Ruilen! Het spreekt vanzelf,,dat ook van de kopers de nodige activiteit wordt ver wacht. Zij moeten proberen, uit een sa menraapsel van zegels zoveel mogelijk elftallen samen te stellen. Dat is overi gens een lonend tijdverdrijf, want op vertoon van ieder elftal (dat wordt af gestempeld) ontvangt men een rijks daalder. We kunnen er wel op rekenen, Begin Maart werden alle Helderse zakenmensen in de gelegenheid gesteld, zich voor deelneming aan te melden. Tevoren waren reeds diverse vergade ringen en besprekingen gehouden, maar spijkers met koppen konden pas wor den geslagen toen de eerste aanmeldin gen binnenkwamen. Het initiatief comité smaakte het genoegen, dat na verloop van luttele weken meer dan tweehonderd zakenlieden hun aanmel dingsformulier hadden ingeleverd. Wel een bewijs, dat men vertrouwen had in het succes van deze actie. De opzet. Het comité „Winkelactie Groot Den Helder" is bij de organisatie van het standpunt uitgegaan, dat Den Hélder weer als vanouds de koopstad van Hol lands Noorderkwartier moet worden. Men bereikt dat niet door rustig een periode van nieuwe bloei af te wach ten. De tijdsomstandigheden eisen juist de grootst mogelijke paraatheid en ac tiviteit. Gedurende de oorlogsjaren, toen ook het zakenleven in Den Helder een ernstige terugslag ondervond, zijn talloze kopers uit de omtrek-gemeenten aangewezen geraakt op Schagen en Alk maar. De relaties, die toen werden ge legd, zijn voor 't merendeel na de be vrijding in stand gebleven. Zonder pes simisme kan worden gezegd, dat Den Helder in di, opzicht nog steeds niet de centrumgemeente van Noordelijk Noord- Holland is geworden. Niet alleen de middenstand heeft er belang bij, dat onze stad deze oude positie herkrijgt. De gehele bevolking vaart er wel bij, wanneer de leuze „Den Helder koopstad van het Noorder kwartier" in vervulling gaat. Voetbalplaatjes. Een algemene actie heeft alleen kans van slagen, wanneer men de belangstel ling van de hele bevolking weet te trekken. Het actie-eomité heeft daarom een groot aantal zegels laten vervaar digen, met de afbeeldingen van voet ballers uit de gehele kop van Noord- Holland. Wanneer men bij één der deel nemende winkeliers voor een gulden besteed, ontvangt men zo'n zegel cadeau. Er zijn honderd vier-en-vijftig ver schillende zegels, namelijk met de spelers van veertien elftallen. Het is de bedoeling, dat de kopers door onderling ruilen één of meer elftallen complete ren. Voor elk elftal, dat de klant ver zameld heeft, ontvangt hij een waarde bon van f 2.50, te besteden bij één dei- deelnemende winkeliers. Bovendien wil men tijdens de duur van de actie enige malen bij wijze van attractie premies uitloven voor degene die bijvoorbeeld de meeste keepers, de meeste spelers van één elftal, de meeste backs etc. bijeen heeft gebracht. Nadere bijzonderheden zullen steeds tijdig worden gepubliceerd. Foppenkastvertoning. De actie begint morgen en duurt t/m Dinsdag 6 Juni. Ter inleiding wordt vanavond een propaganda-optocht door Den Helder gehouden. Morgenmiddag wordt op het Rialto-plein een poppen- kastvertoning gegeven, waarbij men door middel van een versterker-instal- dat de jeugd in de komende dagen druk in de weer zal zijn! Ten einde het ruilen te vergemakke lijken, wordt Zaterdagmiddag 27 Mei op het Rialto-plein een ruilbeurs gehou den. Op Woensdagmiddag 31 Mei volgt een ruilbeurs, annex poppenkast-ver toning en attracties, in de Sluisdijk straat, en ten slotte op Zaterdagmiddag 3 Juni een ruilbeurs (met attracties) op de Vismarkt. De actie wordt Dinsdagavond 6 Juni besloten met een concert in 't Juliana park, te geven door het Sted. Muziek corps. Het werk-comité, dat deze groot scheepse actie heeft voorbereid, is sa mengesteld uit de heren A. Alles, W. Blok, T. Borgerding, K. Groesfewegen, E. N. Heyligenberg, M. Houtman, D. J. Luyendijk, A. Welboren, J. J. Zoetelief en J. F. van Wijngaarden. Zij zijn er zeker van, dat vooral bij de jeugd een zo grote verzamelwoede zal ontstaan, dat zij de ouders als het ware zullen dwingen om uitsluitend déér te kopen, waar zegels worden verstrekt. Wij wensen de initiatief-nemers en hun vele medewerkenden 'n doorslaand succes toe! KEIZERSTRAAT 73-78 TELEFOON K 2230- 2603 1001 ander* artikelen, dl* li *lb* huishou ding aan pas beman VOOR UW EN NAAR DE Breewaterstraat 5 Deelnemer Winkelactie. De ploegen, die zich opgaven vooi het volleybaltournooi zijn in vier groepen ondergebracht: Groep A: H.A.V. (4), H.K.V (0), Mulo lb (0); Groep B: H.B.S. (0) Pro Patria 2 (2), W.S.O.V. (6); Groep C: Gem.dienst (0), Openb. Werken (4), Mulo la (2), Zee macht (6); Groep D: H.K.V. 2 t2), s.s. Kuilman (2), Pro Patria (4), Rijks gebouwendienst (0). In elke groep wordt een halve com petitie gespeeld. De wedstrijden duren twintig minuten: er zal niet om games worden gestreden. Na achttien minu ten zal de scheidsrechter aankondigen dat van beide partijen nog twee spelers mogen serveren. Er wordt gespeeld met handicap. Dit wil zeggen, dat elke ploeg begint met een achterstand in punten als bij de indeling hierboven tussen haakjes aangegeven. De speel tijden voor de verschillende groepen zijn: Groep A: Donderdag 25 Mei van 18.45 tot 19.45 uur; Groep B: Donder dag 1 Juni van 18.45 tot 19.45 uur: Groep C: Donderdag 1 Juni van 19.45 tot 21.45; Groep D: Donderdag 25 Mei van 19.45 tot 2145 uur. De winnaars van de groepen spelen op 8 of 15 Juni de finales. Een groeiende stad, een steeds belangrijker wordende winkelstand. Zo is het met Den Helder. In de propaganda voor de Winkelweek-actie 24 Mei— 6 Juni 1950 klinkt het moe dige woord door „GROOT DEN HELDER"! De tijden worden moei lijker, onze winkelstand wil paraat zijn. De stad wordt groter, de winkelstand zal aan steeds hogere eisen hebben te voldoen. De omgeving is onze stad tijdens en na de oorlog wat ontglipt, de winkel stand wil het verloren terrein heroveren. En voor dit alles moet gewerkt worden en wel hard. De winkel-actie „Groot Den Helder" is het bewijs, dat dit zo ook begrepen wordt. Moge de actie een klinkend succes wordenI De Burgemeester REHORST De kampioenscompetitie basketbal blijft tot op het laatste moment spannend. Zó spannend zelfs, dat de laatste wedstrijdavond de beslissing zal moeten brengen. De grote strijd zal dan gaan tussen K.V.H. en Zeemacht. De Marine-spelers beschikken over een aardig en hardwerkend team, dat vastbesloten is zijn huid zo duur mogelijk te verkopen, daar de korfballers reeds voldoende hebben aan een gelijk spel. Kansloos zijn de Marine-mannen zeker niet. Over de wedstrijden van de vorige week het volgende. De „sailors" wisten dat zij hun wedstrijd tegen de officie ren van het KIM moesten winnen, wil den zij hun kans op het kampioenschap behouden. Wel, Zeemacht heeft ge wonnen, maar gemakkelijk is het niet gegaan. De verzwakte officierenploeg bood geduchte tegenstand, In de aller laatste phase van de wedstrijd namen de officieren zelfs een voorsprong. Door beter en sneller combineren schiepen de Zeemacht-spelers zich ech ter kansen, die ook prompt in punten werden omgezet. Met de rust leidde Zeemacht met 146. Daarna kwamen de officieren terug. Zij liepen zoveel op hun achterstand in, dat nog van al les mogelijk werd. Zeemacht gooide er evenwel een schepje op, en fraaie doelpunten, waarin Muis een groot aan deel had, stelden de zege veilig. De uitslag werd 2415. De andere kampioenswedstrijd, Adel borsten 2HAV, bracht laatstgenoem de ploeg een verdiende overwinning. Dit team behield daardoor zijn eer volle tweede plaats De cijfers waar mee de zege werd behaald waren 39—20. Voor het verliezerstournooi, inmid dels al door FAC gewonnen, speelden nog Helder en Hermes. De ploeg van Helder wist soms met verrassende com binaties de verdediging van Hermes uit elkaar te rukken. Voor de basket werd vaak in de afwerking van de aanval gefaald. Ook Hermes schoot nog tekort in het schieten. Helder zegevier de met 18- 8 (rust 114). De stand in de kampioenscompetitie ziet er nu als volgt uit: KVH Zeemacht HAV Off. KIM Adelborsten 2 WSOV 4 0 0 8 101— 41 1 0 1 1 0 3 2 0 3 2 7 93— 60 7 105— 81 63— 95 72—112 0 5 0 68—112 De stand in het verliezerstournooi is: FAC 4 4 0 0 8 119— 47 Adelborsten 1 3 2 0 1 4 9456 Helder 3 2 0 1 4 56— 48 GSS 4 1 0 3 2 52—100 Hermes 4 0 0 4 0 52—112 In tegenstelling tot vorige keren wordt deze week op Donderdag ge speeld. Het programma voor deze Don derdag (25 Mei) luidt: 18.45 uur Adel borsten 1Helder (laatste wedstrijd verliezerstournooi): 19.40 uur Off. KIMAdelborsten 2 (kampioenscom petitie) 20.35 uur KVHZeemacht 'beslissing kampioenscompetitie) van Becrasterboer is prettig te geven en t« ontvangen. KEIZERSTRAAT «|*f? DIN HEIDER Alle artikelen boven 10,- zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, verlies, brand en bero- Van het bestuur der arbeiders- zangvereniging „Kunst aan het Volk" vernamen wij, dat dertien prijzen van de onlangs gehouden verloting nog steeds niet zijn afgehaald. Het betreft de nummers 2289, 2655. 1764. 1097, 1441, 1321, 1541, 904, 39, 1091. 1997. 2522 en 2227. Deze prijzen kunnen uiterlijk 27 Mei worden afgehaald bij de heer H. Greiner, Meeuwenstraat 11. De Sport- en Ontspanningsver eniging van de Rijkswerf geeft heden avond in Casino een reprise van de onlangs gehouden zang- en muziek avond, met medewerking van „Euter- pe" en de „Werfmelodisten". Vanavond komen in de gemeen teraadsvergadering o.m. voorstellen be treffende de woningbouw en de aan leg van sportvelden in behandeling. Gistermiddag Ia op het terrein bij de Nutsfröbelschool aan de Narcis- straat de derde schooltuin in gebruik genomen. Het is een alleraardigst complex van vier en tachtig tuintjes, elk groot twaalf vierkante meter. De jongena en meisjes begonnen direct met groot enthousiasme hun eigen stukje grond met schoffel en hark schoon te maken en in vier bedjes in te delen. De heer J. Groen, die de algemene leiding van de drie tuinen heeft, vertelde ons dat op het ogen blik acht vijfde klassen van de lagere scholen tweemaal in de week onder toezicht van de onderwijzers komen tuinieren. Bij de Nutsfröbelschool kunnen we voortaan iedere Maandag- en Donder dagmiddag vier en tachtig kinderen in actie zien. Op dezelfde middagen komen er zeventig op de tuin bij de Tuindorpschool. De grootste school tuin ligt achter het GGD-gebouw, waar iedere Dinsdag- en Vrijdagmid dag honderd vijf en twintig kinderen de schone en gezonde sport van het tuinieren beoefenen. Gestreefd wordt naar verdere uit breiding van het aantal schooltuinen, omdat men nog niet aan alle aanvra gen kan voldoen. De acht klassen, die dit jaar werden uitverkoren (van de scholen van de heren Minsma, Louwrier, Gravemaker, Ruder, Mari- nus, Slnjewel, Muts en Den Hartog), zijn bij loting aangewezen. We heb ben gistermiddag gezien, dat de jeugd er groot plezier in heeft, op de tuin tjes te werken, zodat we slechts kun nen hopen dat volgend jaar aan alle aanvagen kan worden voldaan. nE OMGEVING van het Havenplein heeft sinds enkele dagen aan aan trekkelijkheid gewonnen door het totstandkomen van een klein bouwwerk, waaraan wij graag enkele regels willen wijden, om dat ditzelfde gebouwtje heel gemakkelijk een ontsiering had kunnen worden. Wij hebben het oog op de kiosk, die aan de havendijk, aan de Oostzijde van het Haycn- plein is opgetrokken. De heer Piet Quast heeft daarin een dépendance van zijn atelier „Sier kunst" gevestigd. Dat ge tuigt van ondernemings geest. vooral wanneer we bedenken, dat hij de kiosk zelf heeft gebouwd. Met frisse moed Is de heer Quast aan het kar wei begonnen, toen hif éénmaal de vereiste ver gunningen In de zak had. Nu is het geven van een vergunning een kwestie van papier en inkt. die binnen weinige dagen zijn beslag kan hebben. Het in elkaar zetten van een kiosk, zo als de heer Quast dat heeft gedaan, vraagt ech ter vele, zeer vele uren Wij hebben hem niet in actie gezien, maar zijn wel eens wezen kijken, toen het gebouwtje éénmaal stond en de eerste zaken reeds waren gedaan. Het zou ons niets hebbet verwonderd, wanneer wij een eenvoudig vierkant houten kastje hadden ge zien met een asfaltpa- pieren dak en een raampje, waardoorheen de cliëntele hun wensen kunnen uitspreken. Der gelijke gebruiksvoorwer pen staan overal lanps 's Heren wegen. Zij zijn niet altijd een sieraad voor de omgeving, maar men neemt er geen aan stoot aan, omdat ze wel in een behoefte voorzien. r\E NIEUWE kiosk zol stellig zijn of" werpen, op dar punt waar dagelijks honder den vacantiegangers pas seren. Men kan er een aardig souvenir kopsn, een prentbriefkaart, een versnaperingWe be hoeven alles niet. op te noemen. Men zal er ver steld van staan, te zien welk een verscheidenheid van artikelen in zo'n klein hokje kan worden ondergebracht. Toen wij er stonden, kwam een trekker, gepakt en ge zakt, vragen of er mis schien een fietspomp was. Welnu, die was er. Hoe laat de volgende trein ging? Ook daarop kon raad worden geschaft. De ondernemende bouwtr van dit kleine etablisse ment doet zijn uiterste best, een zo groot moge lijke service te geven, en dat is iets waarmee we van harte instemmen. Klsschien is deze fciojfe de enige Helderse pleis terplaats voor velen, die in de komende maanden van Texel naar het bin. nenland gaan. Hier kun nen zij dan een klein stukje Den Helder en misschien een goede her innering aan onze sla i, meenemen. Op deze wijze kan het «en belangrijk steunpunt voor de V.V.V. worden. Maar dat is niet het enige. WJIJ WILLEN OH stte- maal even vertellen, omdat de heer Quast bfj het begin van zijn nering in dat aardige tentje een stevige klop op de schou der verdient. Zelfs de meest critische vakman zal moeten zeggen: „Je hebt het er keurig afge bracht!" De kiosk staat daar solide en fleurig, cp een stevig fundament en is een sieraad voor de omgeving geworden. Het is plezierig, in een tijd van défaitisme en een laat-maar-waaien menta liteit, dergelijke uitingen van ondernemingsgeest en gezond optimisme tegen te komen. Voor de Politierechter in Alkmaar, mr. J. N. AJblas, stond gisteren Cor- nelis J. S. uit Den Helder terecht. Hem was ten laste gelegd, dat hij in de tweede helft van het vorige jaar ten nadele van zijn werkgever enige malen geldbedragen verduisterd had. Door rekeningen te innen en te ver zuimen het geld aan zijn patroon af te dragen, had S. ongeveer f 150 verduis terd. Mr. Alblas veroordeelde S. gis teren conform de eis van de officier, mr. A. W. Holsteijn, tot vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Voorts zal verdachte onder toezicht van het Leger des Heils worden geplaatst en zijn financiën zullen gedurende deze tijd beheerd worden door de Reclas sering. Onder wel zeer gunstige weersom standigheden heeft D.O.K. Zondag zijn training op de weg voortgezet. De uit slagen waren: B-klasse (82,8 km): 1 Porsius 2 uur 29 min.; 2 Zijp 2 uur 29 min. 1 sec.; 3 Does 2 uur 29 min. 2 sec.; 4 De Neve 2 uur 36 min. 4 sec. C-klasse (73,6 km): 1 Boerman, 2 uur 28 min. 5 sec.; 2 Bosch 2 uur 35 m De uitslag over de maanden April en Mei is: A-klasse: 1 Bijl 20 punten; B-klasse: 1 Porsius 21 pnt.; 2 De Neve 18 pnt.; 3 Zijp 13 pnt.; 4 Does 9 pnt.; C-klasse: 1 Bosch 23 pnt; 2 Gene 9 pnt.; 3 Boerman 9 pnt.; 4 Zegers 4 pnv. Gene en Boerman die in de C-klasse met een gelijk aantal punten eindigden, zullen een beslissingswedstrijd van 9,2 km. moeten rijden. De jongens en meisjes, die op 2 Mei het schriftelijk gedeelte van het ver keersexamen hebben afgelegd, zullen morgen moeten tonen, ook in de prac- tljk de verkeersregels te kennen. Oit practische gedeelte van het verkeers examen begint morgenochtend om ne gen uur op het terrein achter de Nieuwe school aan de Pasteurstraat De eerste groep van zestig leerlingen vertrekt dan, om langs de volgende route hun vaardigheid in het verkeer te bewijzen. Pasteurstraat, Lorentzstraat, Over weg, Sluisdijkstraat, Keizerstraat. Spoorstraat, Koningstraat, Polderweg Krugerstraat, Van Galenstraat, Java straat, Sumastrastraat, terrein Nieuw? school. Om tien uur is de tweede groep aan de beurt, om elf uur de derde groep, om half twee de vierde groep, enzo voorts. Er zijn 548 deelnemers, zodat het practische gedeelte ook de gehele middag in beslag zal nemen. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 735 kg bot. 2063 kg garnalen, 261 kg kaan. 115 kg kabeljauw. 201 kg horsmakreel, 2435 kg schar, 21226 «g schol 11 kg pieterman. 191 kg poon, 332 kg tarbot, 3910 kg tong, 1959 Kg wijting. Een Engelse motorlaunch. thuis behorende te Portsmouth en op weg naar Wilhelmshafen. heeft het week end te Den Helder doorgebracht. Hat oorlogsscheepje is gistermorgen om half twaalf vertrokken. Hr. Ms. mijnenlegger „Willem van der Zaan" en Hr. Ms. korvet „Batjan', die Vrijdag in de haven aan kwamen, zijn gisteren weer vooroefe ningen naar zee gegaan. De Nederlandse kustvaarder „Ge- ja1' hééft de reis naar Antwerpen voortgezet. Het is morgen hoog water om 11.45 uur en laag water om 5.45 en 18.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 12.5 graden Celsius. Colbert cootuumo naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Geboorten: P. Van EisEwalt, d.; C. ColliVan den Berg, z.\ M. W, Petrus—Louwe, d.; C. M. Pool—Van Bergen van der Grijp, d.; A. Hebbink— Van der Heide, z.; M. de GraafLa- vell, d.; N. KoopmanKreijger, d.; E. VinkeMoe, d.; A. LeijenaarKraak, z.; T. Groenink—Linnenbank, d.; J. Snikkers—Wijbenga, z.; G. Beun—van der Kooi, d. Ondertrouwd: J. van den Burg en A. E. Stout; H. van Houten en V. Hartsuiker; L. Bakker en T. C. Schot. Gehuwd: L. N. van Buren en M. G. Gouwenberg; J. Kooij en H. Gorter; L. Boere en T. Bethlehem; W. de Wit en C. Dienaar; H. Terpstra en J. E. de Porto. Overleden: Wed. M. Bregman— Wulffelé, 64 jaar; T. J. Besier—De Rui ter, 65 jaar; H. J. Petersen, m., 65 jaar; R. M. UitgeestDaalder, v., 53 jaar; J. L. C. Obbens, m., 70 jaar. In het kader van een symposium, dat gedurende het afgelopen weekend werd georganiseerd door de Neder landse Dierkundige Vereniging, in sa menwerking met de Société Royale Zoölogique de Belgique, hebben ée deelnemers, waaronder twintig Bel gische geleerden en zeventien leden der Nederlandse Dierkundige Vereni ging, een bezoek gebracht aan het Zoölogisch Station De directeur, dr J. Verwey, heeft de bezoekers -en uitéénzetting gegeven over de geschie denis en het werk van dit laborato rium der Nederlandse Diertiundlge Vereniging. De Nederlands-hervormde gemeente te Rijswijk heeft een beroep uitge bracht op ds. J. Borghardt, predikant der Nederlands-hervormde gemeente te Den Helder. De Nederlands-hervormde gemeente te Kolmschate (bij Deventer) heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Pa- pineau Salm. predikant der Neder lands-hervormde gemeente Jullana- dorp-Callantsoog. De Helderse Bridge Club 1945 heeft zijn nieuwe wintercompetitie voortge zet met de tweede ronde. De uitslagen waren: A-lijn: 1 Beneker-Veenstra 45 p. 2 en 3 heer en mevr. Meyer en Doms Bakker 39 p.; 4 heer en mevr. Bester- veld 38,5 p.; 5 Kersbergen-Visser 36,5 p.; 6 Slemmer-Bakker 36 p.; 7 Dekkers- Snoerwang 33,5 p.; 8 v. d. Berg—v. d. Helm 29 p.; 9 JurriaanKuizenga 27,5 p. B-lijn: 1 heer en mevr. Planken 94,5 p. 2 heer en mevr. Schotmans 92 p.; 3 Grande-Steinberg 89 p.; 4 Selier— Overeem 85,5 p.; 5 Brederode-Schra 83,5 p.; 6 Smeets—Eversen 82,5 p.; 7 en 8 Van Praag-Spruit en heer en mevr. Vries 82 p.; 9 Van Arkel-Vrijvogel 80,5 p.; 10 heer en mevr. Krap 74 pj 11 Smit-Swennen 73 p.; 12 Harjer- Schilperoord 67 p.; 13 mevr. Schnei- ders-mevr. Feenstra 56 p.; 14 heer en mevr. Lelie 48,5 p. Het bestuur van de Marine Sportver eniging „Zeemacht", afdeling voetbal, deelde ons gisteren mede dat vereni gingen, die alsnog met één of meer elf tallen aan haar nederlaagwedstrijden willen deelnemen, zich kunnen laten inschrijven tot 1 Juni. Daarna volgt de loting voor de indeling. Het secretariaat van de afdeling voet bal van „Zeemacht" is wegens vertrek van de heer H. H. Smeets overgegaan naar de heer P de Jager, Blokstraat 12, Den Helder. Inschrijvingen kunnen aan dit adres worden gericht. Het bestuur van de Helderse Volks universiteit deelt ons mede, dat men op veelvuldig verzoek besloten heeft, in het komende seizoen rekening te zullen houden met de verlangens van hen, die gezamenlijk de V. U.-avon- den willen bijwonen. Wanneer deze belangstellenden voor het einde van de maand Mei hun kaarten in één enveloppe inleveren bij mej. e. s. Held, Singel 53, dan zorgt het bestuur van de V. U. voor de rest. OP REIS? DAN MET EEN Pracht koffers met versterkte hoeken met 2 prima vern. sloten 10.90 - f 9.45 - 8.50 - 6.90 Verder nog een grote collectie meer LUXE KOFFERS en extra versterkte voor grote reizen. van 24 mei tot 6 juni ver strekken wij bovendien elftallen-zegels den helder

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2