M. "lts sin ,ch"p Nieuwe aardappelen zijn op komst WEK DE GAL IN UW LEVER OP H.M. Koningin Juliana als padvindster geïnstalleerd Belg Schotte favoriet in de Ronde van Nederla d In de Abdij van Egmond Duizend jaar monnikenleven ff «TJff Pre" *5,ïlïï Kleine tornado over Engeland Plaatsvervangers voor Oostenrijk opnieuw uiteen Tuinders zijn optimistisch gestemd over de vermoedelijke prijzen Plechtigheid in bossen bij Baarn Morgen klinkt het startschot te Amsterdam Grote tunnel te New-York gereed Aardbeving in Peru eist honderd doden De f 20.000 er uit HUWELIJK Het Radioprogramma rVSDAG 23 MEI 1980 ABDIJ VAN EGMOND, Maandag 22 Mei 1950. qEDEMPT DAGLICHT veegt door de hoge boogramen van de In bakateen ge bouwde kapel en gedempt zingt een zachte orgeltoon door de kleine, gewijde nte, waarin alleen het witte altaar - - - ruimte, here de en de beide flakkerende kaarsen het som- zitten - «.-mvviouue Kaarsen net re van de gewelven breken. Langs de muren, tn wonderlijk hoge banken, in zwarte habijten geklede monniken. De puntige hoofdkappen geven aan hun bleke, ascetische gezichten een bijna opzettelijke nadrukkelijkheid en die indruk wordt versterkt als zfl zich, tijdens de hoogmis, van tfjd tot tijd diep buigen. Voor het altaar staat de priester, gereed voor de consecratie, in room kleurig gewaad. Het gouden kruis op de rug flonkert bij iedere beweging van de armen. Maar dan zingen plotseling alle stemmen. Kyrie eleisonChriste eleison. De kappen zijn neergeslagen, kortgeknipte hoofden buigen zich over de boeken met de eeuwenoude woorden en een stem roept om de erbarmng van het Lam Gods, dat de zonden der wereld wegdraagt. Qui tollis peccata mundi Op de hardhouten banken, achter het lage muurtje dat de kapel der monni ken van de bezoekers scheidt, zit een oud vrouwtje en haar meditatie wordt op deze ochtend gestoord door de komst van vele journalisten, die verward en ver wonderd binnen schuifelen. Zij zijn op deze dag de gasten van de hoogwaardige abt pater Paulus Andriessen, die hen in zijn Abdij en aan zijn tafel heeft genood ter gelegenheid van het duizendjarig bestaan der Regale Abdij van Egmond, die in deze jaren na eeuwen van puin en verstoring herbouwd wordt. DIT IS, volgens de uitnodiging die we en maken nog een deel mee gezongen hoogmis, die het centff punt is van wat gans het leven dSr Benedictijner monniken beheerst ril verbreiding van de ere Gods. Later op de ochtend wordt het in derdaad een persconferentie Maar ir> ke bifzonri jZ°ndere Sfeer en met weï ke bijzondere mensen! Die sfeer pogen om door uiterstee door de meest intensieve geestelhke concentratie, door volstrekt» y gevenheid aan God de e£ t. T*** deren van de Allerhoogste en Ti geestelijke heil van h» het dienen. Die mensen: naarffze'et-ste profane indruk levenslang vertonen binnen de dikke muren der S naar onze tweede indruk i™™» v serende kennis op tal van gebieden en die waarachtig6 h^telSer" open^kun- nen lachen dan de meesten !in de we- dif® de. k0«f de monniken op dienen in het refectorium, luisteren hi.t» m v°gelvlucht de historie van duizend jaren vertelt ff de"? riWriN01^ die het ^ffer en nLr 2 u1" Benedictijnen schetst en naar de heren jhr. dr. D. P M hri bT v" dr" R A' Meilink van het Rijksarchief, die toelichting geven inenten. tentoongestelde oude docu- Sint Adalbert Dit klooster ontstond, zegt mr. Chff ri' blj- d® aanvang van het Christendom in Noord-Holland, toen in de achtste eeuw missionarissen uit Ierland overstaken. Sint Adalbert, een dier predikers, werkte in deze duin- n!rri uen W,erd hier begraven. Een oude kroniek verhaalt dat graaf Dirk Eerste zijn gebeente overbracht naar een houten klooster, dat later verbouwd werd tot kerkfort. Opgra vingen in 1920 hebben aangetoond, dat deze kroniek juist was. Dirk de Twee de liet in 950 het houten klooster door een stenen gebouw vervangen: en dat was het begin van de Abdij van Egmond. Het begin van een historie, die geestelijke zegen vermengde met zeer aardse twist om rechten en be- zittmgen; twisten met de graven van Holland en de heren van Egmond. Beide geslachten zijn sinds lang uit gestorven maar na duizend jaren zien we de Abdij, die in 1573 tijdens het beleg van Alkmaar werd verwoest Herrijzen tot oude glorie. Professor Nolet verhaalt na een geestige inleiding over het klooster leven in Egypte van Benedictus, op de Monte Cassino in Italië het (in de laatste oorlog radi caal verwoeste) eerste Westerse kloos ter stichtte. Naar de gematigde regels, «ie hij opstelde, leven nog altoos de Benedictijner monniken. Het klooster moet zijn een afspiegeling van het he melse leven; een streven naar Gods eer. Dat wilde ook Calvijn, maar wat er fout liep in het Calvinisme moeten mede de monniken herstellen, opdat er in ons land kome éénheid in gods dienstig opzicht. Oude documenten JTVEN LATER staan wij in de biblio theek bij de oude oorkonden, bij grafelijke en pauselijke stukken uit elf-, twaalf- en dertienhonderd. En wij buigen ons over het oude evangelia rium, het handgeschreven en met te keningen van de evangelisten verluch te heilige boek, dat graaf Dirk en zijn gade het klooster schonken. Achterin staan twee tekeningen, de oudste in kleuren uitgevoerde afbeeldingen die in de Nederlanden bekend zijn. En naast dat heilig boek ligt een grote vervalsing, een stuk uit 1083, waarbij de graven aan het klooster eigendom men en macht „schonken". Eeuwen lang heeft het stuk voor echt gegol den; rechtszaken zijn er door bepaald geworden en eerst sinds enige tiental len jaren staat het onomstotelijk vast. dat het een vervalsing is. Ze ligger daar naast elkander in de tot de nok gevulde bibliotheek: Christus' evan gelie in vierderlei lezing en een vals document, dat macht en rijkdom aan bracht. Ze liggen daar. als twee bood schappen uit een ver verleden: dat de mens. bjj al zijn streven naar goed heid. bij al zijn zoeken van God. een mens blijft met een gebroken ziel en een begerig hart Duizend jaren zijn voorbijgegaan Maar wat hetzelfde bleef zijn de gods dienstige regels, waarnaar de monni ken leven. Priesters en broeders, stu denten en veeverzorgers, tuinders en bouwers zijn ze maar voor allen gelden de evangelische raden der ont zegging. der armoede en der kuisheid. der altoosdurende verbondenheid aan de orde van Sint Benedictus. Aan tafel In het refectorium wordt een een voudig middagmaal opgediend. In de open deur van de keuken staat de kok, in zwart habijt en blauw voor schoot. En de priesters dienen, zoals de hoogwaardige abt zelf zijn gasten bij de ingang heeft gediend, door hen waswater over de handen te gieten en hun de handdoek te reiken. Er is goe de soep, witte bonen en sla met ge hakt en aardappelen. En als dessert is er een kaakje, zoals we het thuis de kinderen geven. Aan tafel wordt niet gesproken, maar vanaf de hoge cathe- der leest een priesterstudent ons voor uit een geschiedenisboek; zijn jonge stem galmt monotoon over de monni ken en over de twintig journalisten voor wie dit hoewel zij het een en ander gewend zijn toch wel een bijzondere belevenis is. En in de vroege middaguren dwalen we in groepjes door de Abdij. De mon niken wijzen ons de weg naar hun klei ne, sobere cellen, vertellen ons van het ononderbroken rhvthme in hun leven en lachen instemmend, als een onzer de Abdij „het concentratiekamp van God" noemt. Een weelde van wijs heid en bezonnenheid groeit tussen deze hoge muren. Los van de wereld staat daar de duizend-jarige Abdij van Egmond. Maar in de vroomheid van haar bewoners wordt zij tot een burcht van Katholiek leven, tot een macht des geestes. die bewezen heeft de eeuwen te trotseren, tot een wa pensmidse van het geloof, dat, naar het woord des evangelies, „de wereld overwint". Soldaten op weg naar huis General M. B. Stewart pass. 21 Mei Malta (Bestemming veran derd van Amsterdam naar Rotter dam. General M. L. Hersey 20 Mei 280 mijl NNW van Perein (Bestem ming veranderd van Rotterdam naar Amsterdam). General S. D. Sturgis pass. 20 Mei Malta (naar Rotterdam). Waterman 21 Mei 600 mijl ZO. van Ceylon (naar Rotterdam). De twee Engelse graafschappen Buckinghamshire en Bedfordshire zijn gisteren over een afstand van 20 k.m. geteisterd door 'n kleine tornado (wer velstorm). In het dorp Linstade baande de tor nado zich een pad van 50 meter breed dwars door het dorpscentrum en be schadigde 300 huizen en een kerk ern stig. In het gehele getroffen gebied zijn twee mannen door de bliksem getrof fen. Een meisje van 8 jaar werd door een overstroming meegesleurd en ver dronk. De tornado de ergste, die in Enge land sinds een generatie is voorgeko men, smakte auto's tegen muren en telegraafpalen, ontwortelde oude bo men verbrak zeshonderd telefoonlijnen Honden en katten werden dertig meter ae lucht ingezogen. De plaatsvervangers van de minis ters van buitenlandse zaken der Gro te Vier, die het vredesverdrag met Oostenrijk moeten voorbereiden, zijn weer eens uiteengegaan. Hun rege ringen zullen hen weer bijeen moe ten roepen. Dat zal niet gebeuren voor dat de Westelijke mogendheden heb ben geantwoord op de Russische no ta inzake Triest. (Van onze agrarische medewerker) QVER ENKELE DAGEN begint de drukte aan onze veilingen weer toe te nemen. Want dan beginnen de vroege aardappelen hun entree te maken. Tot dusverre werden af en toe wel enkele partijtjes gemeld, maar dat waren kasproducten, die bij prijzen van 80 cent per kg alleen maar in aanmerking komen voor de tafels van degenen, die rijk met aardse goederen gezegend zijn. De aanvoer heeft weinig te betekenen. Was dat anders, de prijzen zouden niet zo hoog zijn. De vroege aardappelen zijn laat dit jaar. Verleden jaar en eerverleden jaar waren ze er al om deze tijd. De zanhoudende koude echter heeft de ontwikkeling van het gewas geremd en zo zs> het wel Pinksteren worden vóór de primeurs komen. De stand is, ook al weer mee ten gevolge van het weer, niet zo goed als we dat wel eens gewend zijn geweest. In de omgeving van Warraenhuizen werden zelfs enkele percelen omgeploegd. Dit zijn gelukkig echter uitzonderingen. £)E OOGST in Noord-Holland wordt geraamd op ongeveer 15.000 wagons a 10.000 kg. Het areaal bedraagt naar schatting ongeveer 7000 ha. Bedenkt men daarbij, dat ongeveer 80% van de oogst aan vroege aardappelen uit Nrd.- Hollabd komt, dan is het duidelijk, dat onze provincie voor dit artikel toon aangevend is en dat de gang van za ken in het algemeen wordt bepaald door de gang van zaken in Noord-Hol land. Wanneer men nu de perspectieven voor vroege aardappelen in het oog wil nemen, dan moet men daarbij beden ken, dat de teler er twee kanten mee uit kan. Hij kan ze bestemmen voor ex port, maar hij kan ze ook verkopen als pootaardappelen. C *«lt mergen* „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een Uter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTERS LEVER PIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen etromen. Eist Carter'» Leverpilletje». Zo zal de Abdij van Egmond zyn, als het gehele bouwpan is uitgevoerd. De hoofdleidsters van het Neder landse Padvindstersgilde, die dezer da gen op Buitenzorg te Baarn een con ferentie hielden, beleefden een verras sing, toen z(j vernamen, dat Koningin Juliana de wens te kennen had gege ven als padvindster te worden geïn stalleerd. Zij is sinds 1936 bescherm vrouwe van het gilde. Morgenochtend te 11 uur zal te Amsterdam het startschot gelost worden voor de derde Ronde van Ne derland en op Zondag 31 Mei zullen de renners in het Olympisch Stadion arriveren om de laatste meters van de 1589 km lange tocht af te leggen. Zij zullen dan een afstand gereden hebben, welke gelijk staat met die van Groningen naar Madrid. De eer ste étappe gaat door onze provincie en vervolgens via de Afsluitdijk, Leeuwarden, Groningen naar Appin- gedam (totaal 365 km). De tweede étappe voert van Appingedam naar Apeldoorn (195 km), derde étappe ApeldoornGeleen (230 km), vierde étappe GeleenBaarle-Nassau (235 km), 28 Mei rustdag te Baarle-Nas sau, vijfde étappe Baarle-Nassau Eindhoven (228 km), zesde étappe EindhovenRotterdam (224 km), ze vende en laatste étappe Rotterdam Amsterdam (212 km). In de Ronde rijden vier Nederlandse ploegen, een gemengd ZwitsersNe derlandse ploeg, een Internationale ploeg, alsmede een Belgisch A en B- team. In dit veld zyn de Belgen fa voriet. Zjj hebben in Brik Schotte, Rogiers, Acou, v. d. Veken, Decin, Callens, Meersman en v. Kerckhoven. die tezamen de A-ploeg vormen, een keurcorps verzameld, dat zelfs sterk genoeg is om met succes aan de Tour de France deel te nemen. Brik Schotte wordt door onze zuiderburen als de Ronde-winnaar gedoodverfd en inderdaad is het te betwijfelen ot Middelkamp, leider van de Neder landse nationale ploeg, of Van Est, captain van de B-ploeg, in staat zul len zijn de macht der Belgen te bre ken. Voorzover thans bekend zullen de ploegen als volgt zijn samenge steld Nederlandse nationale ploeg: Mid delkamp, Lakeman, Schellingerhoudt, De Hoof, Janssen, Savelsberg, Geerts en Koot. Nederland B: Van Est, Faanhof, Loos, Smits,- Bakker, Vos, De Groot en v. d. Kamp. Nederland C: Van Beek, v. d. Dun- gen, v. d. Zande, v. Gelderen, De Ruiter, De Korver en Evers. Daar de Beverwijker Arie Vooren wegens een blessure niet kan starten, zal hier voor nog een- andere renner moeten worden aangewezen. BrabantslJmburgse ploeg: Sjjeti, Lambrichts, Van As, Vincken, Franc ken, Joossen, Vroomen en Schoenma kers. ZwitsersNederlandse ploeg: We- ber, Kamber, Pfister, Usch, Steen bakkers, Buuren, Blakenauw en Theuns. Internationale ploeg: Klabinsky (Polen), Bednar (Hongarije), Tanon (Frankrijk), De Vries, Verschuren, Pauwels en Hopstaken. Belgie A: Schotte, Rogiers, Acou, v. d. Veken, Decin, Callens, Meers man en Van Kerckhoven. Belgie B: Leenen, v. Stayen, Ver poorten, Depoorter, Decock, Mertens, Rondelez en Janssens. De installatieplechtigheid had het gebruikelijke verloop en droeg een gezellig, feestelijk en intiem karakter. De hoofdleidster- ontvingen H.M. op een kampvuurplaats in het bos. Nadat het lied „Hoort, zegt het voort!" was gezongen en de aanwezigen tezamen de Padvindsterswet hadden opgezegd, heeft de presidente van het NPG, me vrouw J. van NispenVan Wely de Koningin toegesproken. Met haar lin kerhand in die van mevrouw Van Nis pen en de rechter op de internationale padvindstersvlag een gouden kla verblad op een lichtblauwe achter grond heeft H M. vervolgens de be lofte afgelegd. Deze vlag heeft in de jaren 19371939 in alle afdelingen van Nederland, Oost- en West-Indie een boodschap van samenwerking en vriendschap rondgedragen. Terwijl de nieuw-geïnstalleerde pad vindster onder de versierde ronde- stokken stond, zong de kring haar toe. waarna een gezellig kampvuur volgde. Prinses Beatrix, die waterpadvindster is, was met haar moeder meegekomen. Op 25 Mei zal de tunnel, die Man hattan met Brooklyn verbindt, ge opend worden. De bouw van de tun nel heeft tien jaar gevergd en een bedrag van 83 millioen dollar gekost, en heeft een lengte van 2.779 meter. De nieuwe tunnel loopt onder de East River van de Zuidelijkste hoeK van Manhattan, bekend als Battery, naar de Westelijke zijde van Brook lyn. het dichtst bevolkte deel van New York. Vier ventilatiestations en 53 ventilatoren met een diameter van 2,4 meter, zorgen voor een goede ven tilatie. Weliswaar is het voor pootaardappe len nodig, dat ze worden aangemeld bij de N.A.K., ten einde aan een keu ring te worden onderworpen, terwijl ze ook moeten zijn gerooid vóór een be paalde datum, maar aan deze voor schriften wordt door de meeste tuin ders voldaan. Met het resultaat, dat de vroege aardappelen dus ook kunnen worden bestemd tot pootgoed. Voor pootaardappelen wordt door de regering een minimumprijs gegaran deerd. Dit houdt in. dat ook de con- sumptieaardappelenprijs niet laag kan zakken, omdat de tuinder ze dan beter kan vasthouden, ten einde ze later als pootgoed af te zetten. In het afgelopen jaar is dit duidelijk gebleken. De vooruitzichten voor de consumptieaardappelen waren vroeg in het seizoen niet gunstig, zodat de markt overvoerd dreigde te raken. De organi saties waren echter van oordeel, dat het er voor de poters heel goed uitzag en ze adviseerden de tuinders om de aardappelen te bewaren. Dit is toen ge schied en niemand heeft aanleiding ge had zich daarover te beklagen. Toen bovendien, behalve de gewone over zeese afnemers, ook West-Indie aanzien lijke hoeveelheden begon te kopen, be leefde men hier het unicum, dat vóór de winter alles opgeruimd was. Betere verwachtingen. Voor de afzet van consumptieaard appelen zijn de perspectieven op het ogenblik beter dan verleden jaar. Het contingent voor Duitsland, dat verle den jaar werd vastgesteld, is, door de schaarste aan late aardappelen geduren de de achter ons liggende periode, nog niet opgebruikt en het ziet er naar uit, dat dit restant in aanmerking zal kun nen komen voor de vroege aardappelen. Daarnaast is er geen aanleiding om aan te nemen, dat de kopers, die ver leden jaar onze pootaardappelen betrok ken, dit jaar zullen wegblijven. Want. voor zover is na te gaan, zijn ze goed bevallen. Aangenomen wordt, dat van de 15.600 wagons, die waarschijnlijk ongeveer zullen worden geteeld, er zeker 7000 gemakkelijk een weg zullen vinden naar de Nederlandse consument. Daar naast zullen er 2000 zonder moeilijkhe den als consumptieaardappelen kunnen worden geëxporteerd. De resterende 6000 wagons moeten dan als pootgoed worden afgezet. Gezien de resultaten van verleden jaar zal deze afzet ook geen bezwaren opleveren. Summa summarum: het ziet er voor de vroege aardappelen gunstig uit. Meer dan 100 personen zijn om het leven gekomen en 200 personen ge wond tengevolge van de aardbeving die de Peruviaanse stad Cuzco Zon dagavond geteisterd heeft Een vijfde deel van de stad is verwoest of be schadigd. In de eerste klasse van de 510e Staatsloterij is in de eerste lijst op no. 17265 de prijs van t 20.000 gevallen. DOOR MARY BURCHELl (68 „Ik trouw in de jas, omdat ,0, Teresa, liefje wat ben ik daar blij om!" Haar moeders hele aandacht was weer op haar gevestigd „Wat een ge luk Want ik heb me afgevraagd, hoe we aan een werkelijk mooie mantel én aan 'n jurk moesten komen. Nadat ik Grootmoeders ring verkocht had, kreeg ik een allerzieligste brief van die arme oud-tante Emma. Ze schijnt er heu6 erg slecht aan toe te zijn en geen geld te hebben om ook maar het allerkleinste extraatje te kopen. Ze is altijd zo'n lief oudje geweest en ik kan het niet ver dragen, dat ze op haar leeftijd noodlij dend zou moeten zijn, daarom zond ik haar de helft van het geld. Ik wist dat je het begrijpen zou en er zal nog e- noeg over zijn voor een mooie japon. Alleen over een jas maakte ik me zor gen, maar hierdoor is alles in orde ge komen. Wat een goede gedachte het geld aan tante Emma te sturen. Ik moet zeggen dat ik wel even geaarzeld heb. toen ik aan jouw huwelijksuitzet dacht, maar het leek me toch verkeerd, die de voorrang te geven ten koste van het genoegen van een oude dame". „Daar ben ik het helemaal mee eens", zei Teresa warm. voor de zo veelste keer begrijpend, waarom ieder een van haar moeder hield. „En zelfs de eenvoudigste jurk zal weelderig lijken onder mijn sabeljas" Haar moeder onderbrak opnieuw haar bezigheden en zag Teresa glim lachend aan. „Het klinkt zo gek. jou te horen spreken over mijn sabeljas". zei ze „Is hij allerverschrikkelijkst rijk, Te resa?" „Ja", zei Teresa langzaam. ..Ik ge loof dat dat het vrij nauwkeurig uit drukt". ,Ik hoop dat het je niet bederven zal. Het rijk zijn bedoel Ik", maar zonder werkelijke ongerustheid inbaar stem en alsof zoiets eigenlijk buiten haar gezichtsveld lag „Ik hoop het ook niet", zei Teresa eenvoudig. „Ik ben niet de juiste persoon im je in geldzaken raad te kunnen ge ven", bekende mevrouw Forrester eer lijk, „want ik kan het zelf nooit be waren. Maar ik heb altijd gemeend dat men het beter aan mensen dan aan dingen kan uitgeven en dat het iets prachtigs is wanneer het rolt en niet veel beter dan ieder ander dood ding. als het te lang op één plaats blijft lig gen Maar eigenlijk", voegde ze er aan toe. terwijl ze nadenkend met haar wijs vinger langs haar neus streek. ,,is het niet verstandig zo met je kinderen te praten. Maar jij bent zo'n wijs kind Teresa. dat je wel voor jezelf uit kunt maken, wat hiervan waar is". Teresa lachte hartelijk en gaf haar moeder een zoen. „Ik zou er wat voor geven, jou en mijn toekomstige schoonmama over de waarde en de waardeloosheid van geld te kunnen horen redekavelen" „O...." mevrouw Forrester keek peinzend naar haar dochter. „Is mevrouw Burdern nogal .Hm. Nogal", gaf Teresa toe „Maar ik denk dat ik toch wel met haar zal kunnen opschieten". „Dan gaan we nu maar koffiedrin ken". zei mevrouw Forrester, menend haar oudste kind alle raad gegeven *e hebben, die ze in haar huweliikslev «o zou kunnen gebruiken Toen ze terugkwamen in de eetka mer. zag Teresa tot haar genoegen, dat Elliott en haar broers in geanimeerd gesprek waren en ze hoorde David op zijn ernstige, enigszins afgemeten ma nier zeggen: „Dat zijn natuurlijk alleen de ruwe lijnen van het plan. maar Gerald en ik geloven dat het succes zal hebben We beschikken op het ogenblik niet over de middelen het uit te voeren, maar (Wordt vervolgd) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.20 Sportpraatje- 6.30 Zielkunde. 7.15 Het Koninklijk bezoek aan Parijs. 7.25 Dit is leven. 7.40 Grande valse Brillante. 7.45 Wijd open staan de deuren. 8.05 Het passiespel van Tegelen. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 Strijkkwintet. HILVERSUM 11, 298 m. - Nieuwsberichten cm 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het kiokje van zeveu. 7.05 Fanfare. 7.30 Achter het voetlicht. 7.45 Paris vous Parle. 7.50 Charles Trenet. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Buitenlands overzicht. 9.45 Het Koninklijk bezoek aan Frankrijk. 10.30 Engelse muziek. 11.15 Opera-ballet. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Sym- phonie. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.- muziek. 11.05 Johann Sebastiaau Bach. 12.10 Busch Strijkoikest. 12.33 Balletmuziek. 12.50 Koninklijk bezoek aan Parijs. 1.15 Suite voor Strijkorkest. 1.35 Mannenkoor. 2.00 Vrouwen verenigingen. 3.00 Piano-duo. 3.20 Gram.muziek. 3.35 Kamermuziek. 4.00 Voor onze postzegel verzamelaar. 4.15 Voor onze meisjes en jon gens. 5.30 De vijf Zapakara's. 5.45 Reg'erings- uitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Orgelconcert. 7.15 Onder de \CRV-leeslamp. 7.30- Sportcommentaar. 7.40 Vandaag. 8.15 Kamerorkest. 8.50 Kamermuziek '0.00 ,,Tien jaren". 10.15 Gram.muziek. 10.30 x'ocaal-kwartet. 10.45 Avondoverdenkiug. 11.15 Koninklijk bezoek aan Parijs. 11.30 Or gelspel. 11.40 Sinfonetta. HILVERSUM II. 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Schubert. 10.00 Kinderen en mensen. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de Ntof- zuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 Promenade-orkest. 12.50 De ronde van Neder land. 1.15 Om-en-om-programma. 1.50 Zang door Jean Cavall. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor. 3.30 Willem Roda. 3.50 Speel jij dit ook? 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 Orgelspel. 6.20 Trio 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Nuchtere notities. 7.i5 De ronde van Nederland. 7.30 Voor de jeugd. 8 15 Omroeporkest. 9.00 Sport. 9.15 Door druk tot bloei 10.20 Bruce Lowe—Paul Gowin—Cor Steyn. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Dansmuziek.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3