Vier millioen gulden uitgetrokken voor vierhonderd montage-woningen Brede discussies over de sporivelden Gevonden voorwerpen moeten bij de politie worden aangegeven Strafschoppen brachten LS.K. Weesp gisteravond de overwinning GEMEENTERAAD DEN HELDER Geen centraal sportpark Tussen Haaks en Kuifje Verdachte telde meteen vijftien gulden neer Clubkampioenschappen van „Ik val aan" Vier KM|C-iachfen nemen deel aan Harwich-race Tweede kunstavond WSOV Zwolsman heropent morgen Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Marine Willemsoord werd het slachtoffer Bes! issing na negen schoten De speeltuin-jeugd en het feest te Huisduinen Om het schaakkampioen schap De heer Burger heeft een flinke voorsprong Texel woensdag u mh wso De gemeenteraad kwam gisteravond voor de eerste maai onder voorzitter schap van Burgemeester Mr. G. D. Rehorst bijeen. Van de zeer uitgebreide agenda, waarvan alleen al het punt „Ingekomen Stukken" drie pagina's besloeg, konden de meeste onderwerpen in een viot tempo worden afgehandeld. Wanneer een enkele maal de discussies buiten de oevers dreigden te treden, bracht de voorzitter met een gedecideerde opmerking de woordenstroom weer in de juiste bedding. Bij de behandeling van de punten 9 en 40, die op voorstel van mr. J. Mulder werden gecombineerd, bleek voor het spraakwater der raadsleden een dermate uitgebreide delta disponibel, dat het wel een poosje duurde voor het ruime sop was bereikt. Deze twee punten, die beide gingen over de aanleg van sportvelden, hielden de raad meer dan twee uur bezig. De andere negen en dertig puntgn, waaronder de voorstellen om in totaal circa vier millioen gulden uit te trekken voor pl.m. vierhonderd woningen, waren reeds voor tienen afgewerkt. zo dikwijls architecten-bureaux van buiten worden ingeschakeld. De heer J. J. Kistemaker (VVD) ten slotte infor meerde naar de oppervlakte, die voor de bouw van deze huizen nodig zou zijn. Wethouder P. S. van der Vaart deelde mede, dat van de Directeur-Generaal van de Wederopbouw een telegram was ontvangen, waarin deze zjjn instem ming betuigt met het plan tot het bou wen van 192 montage-woningen. De wethouder vestigde er de aandacht op, dat deze montage-woningen in de plaats zijn gekomen van de Welschen- woningen, tot de bouw waarvan de raad indertijd had besloten. De plannen daartoe zijn echter afgestuit op de te hoge kosten. Bij montage-bouw heeft men de diensten van een architecten bureau niet nodig, omdat de bouwer in feite de fabrikant van de woningen is. De Helderse architecten althans dege nen de op de .keuzelijst" voorkomen, worden wel degelijk bij de traditionele bouw ingeschakeld. Men kan dit echter niet overdrijven, ter voorkoming van een te grote uniformiteit. Met de Helderse aannemers had de wethouder geen medelijden, omdat zij verscheidene malen de gelegenheid hebben gehad, aan een openbare in schrijving deel te nemen. „Zij konden daarbij niet aan bod komen. Wanneer we op de Helderse aannemers hadden moeten wachten, zouden we met de woningbouw lang zo ver niet zijn ge weest". Wat het spook der werkloosheid be trof, was de heer Van der Vaart niet pessimistisch gestemd. „Ik heb de in druk, dat Den Helder in dit opzicht niet in een ongunstige postie ver keert", meende de wethouder. In dit verband kunnen wij aanhalen, wat wethouder Van der Vaart op een vraag van de heer Keijzer, bij de be handeling van punt 39 (bouw der transformatorhuisjes) antwoordde: „Het lijkt mij onjuist, onder de be- steksvoorwaarden op te nemen, dat de aannemers Helderse werkkrachten in dienst moeten nemen. Wij gaan ver genoeg door hen te verplichten, de ar beiders via het bijkantoor Den Helder van het Gewestelijk Arbeidsbureau te betrekken. De vrijheid van de werk gevers zou te veel aan banden worden gelegd". Tien sportvelden. Toen de plannen tot de aanleg van tien sportvelden (één noodveld aan de Sportlaan, één sportveld bij de Pas teurstraat en acht permanente terrei nen achter Groot Den Helder) ter ta fel kwamen, lieten verscheidene raads leden hun mening daarover horen. De heer P. J. Diesbergen (WD) was bezorgd, dat eventueel de RHBS ge bouwd zou moeten worden op de plaats waar het noodveld was geprojecteerd Wethouder Van der Vaart antwoord de daarop, dat deze school in geen ge val tegenover de Ambachtsschool zou worden gebouwd, zodat het sportveld rustig kan worden aangelegd. De heer P Th. Luijckx (KVP) was zeer te spreken over- de plannen, al kwam het voorstel betreffende het veld aan de Sportlaan z.i. vijf maan den te laat. Eind December was na melijk reeds uitgemaakt, dat het veld daar zou kunnen worden aangelegd Daarop deelde de wethouder mede, dat men het onderhavige voorstel meer als een formele zaak moest zien. Ver trouwende op de instemming van de raad was de opdracht tot het inzaaien van het veld reeds verstrekt zodat er van vertraging geen sprake was. Bij de opening deelde burgemeester Rehorst, na de heer J. J. Kistemaker te hebben gefeliciteerd met zijn herstel, mede, dat namens gemeentebestuur en bevolking van Den Helder een geluk wens was gezonden aan H.M. de Konin gin ter gelegenheid van haar verjaar dag. Via de Commissaris der Koningin in deze provincie was inmiddels een «chriftelijke dankbetuiging ontvangen. Personalia. De ingekégien stukken de voor zitter zag ervan af, de lange reeks korte omschrijvingen voor te lezen werden zonder commentaar voor kennisgeving aangenomen. Aan de heer J. W. van Vendeloo werd op diens verzoek met ingang van 1 September 1950 eervol ontslag verleend als directeur en leraar aan de gemeentelijke middelbare han delsavondschool. De heer G. Ritmeester werd op zijn verzoek eervol ontheven van zijn functie als gedelegeerd com missaris der gemeente in de N.V. Zee bad Huisduinen. In zijn plaats werd met algemene stemmen mr. G. D. Re horst benoemd, die eveneens met alge mene stemmen werd gekozen tot lid der commissie van beheer voor de Dis- tricts-Schoolartsendienst. Na gehouden stemming werd de heer I. Groenveld te Hoogwoud benoemd tot onderwijzer aan school 4, en de heer L. Kooistra te Smilde tot onderwijzer aan school 6. De heer P. Janssonius werd met ingang van 1 April 1950 be noemd tot leraar in vaste dienst aan de Zeevaartschool. Op haar verzoek werd mevr. N. Grobbenvan Steenwijk eer vol ontslagen als gedelegeerd bestuurs lid van de Vakschool voor Meisjes, om dat zij tot voorzitster van dit bestuur was benoemd. De mededeling inzake de uitbreiding van de werkzaamheden van wethouder C. Steenlage (uitvoering Woonruimtewet 1947) werd door de zaad voor kennisgeving aangenomen. Hamerstukken. t)nder de reeks hamerstukken, die zonder enig commentaar werden ge accepteerd, waren enkele voorstellen op onderwijsgebied. Zo besloot de raad, aan de Stichting „Het R.K. Onderwijs" de gevraagde medewerking voor de bouw van een nieuwe lagere school te verlenen. Ook ging de raad zonder meer accoord met de voorstellen betref fende de bouw van zes transformator huisjes, de aankoop van een electro- shock-apparaat voor het gemeente ziekenhuis, en het aankopen van gron den tegen nader vast te stellen prijs van de N.V. Landbouwmaatschappij Verfaille, ten behoeve van het plan „Groot Den Helder". Woningverbetering. De voorstellen, om alsnog verbeterin gen aan te brengen in of nabij gereed gekomen of nog in aanbouw zijnde wo ningen (het beschilderen van plafonds en het aanleggen van tegelpaadjes), waarmede in totaal f 11.410 gemoeid zal zijn, werden z.h.s. aanvaard, doch niet voordat de raadsleden C. Ran (KVP), H. Brons (CPN), mr. J. Mulder (AR) en J. J. Landman (PvdA) enkele op merkingen hadden gemaakt. De eerst genoemde drie heren hadden er bezwaar tegen, dat B. en W. na verloop van tijd weer geld nodig hadden voor huizen, die indertijd met instemming van de raad voor een bepaalde bouwprijs wer den aanbesteed. De raad heeft toen verondersteld, dat het strikt noodzake lijke in de plannen was verwerkt. Voor al de mogelijkheid van huurverhoging achtte men een onaangenaam element. De heer Landman deed het College nog een suggestie voor een verbetering aan de hand: het aanbrengen van een voudige hekjes ter afscheiding van de erven en (in de Linschctenstraat) ter be scherming van de liguster-haagjes. Wethouder P. S. van der Vaart herin nerde de raad eraan, dat men altijd (overeenkomstig de wensen van de raad) is uitgegaan van het principe: „Als er maar woningen komen". De maximum kubieke meter-prijs mocht niet worden overschreden. Men heeft toen liever bezuinigd op de onderhavige onderdelen dan op de inrichting van de eigenlijke woning. Omtrent de huurver hoging behoefde de raad zich niet on gerust te maken, omdat de huren nog maar voorlopig zijn vastgesteld. Bij de definitieve bepaling der huurbedragen zullen de thans voorgenomen verbete ringen nauwelijks een rol spelen. Vierhonderd woningen. Met algemene instemming werden de voorstellen betreffende de bouw van 192 montage-woningen, 3 winkels en 12 bergruimten nabij de Burgemeester Houwingsingel, en van 200 montage-wo ningen in Groot Den Helder, begroet. De heer H. J. Keijezr (CHU) liet in dit verband een waarschuwend woord ho ren, omdat hij vreesde dat het toepas sen van montage-bouw de werkloos heid zou kunnen bevorderen. Hij gaf de voorkeur aan de traditionele bouwwij ze en vroeg of de Helderse aannemers voldoende kansen hadden gekregen om bij de woningbouw hier ter stede te worden betrokken. De heer P. Th. Luijckx (KVP) vond het vreemd, dat Voorts drong de heer Luijckx aan op overleg met de Helderse Sportraad inzake de toekomstige exploitatie der terreinen. Dit werd door het College toegezegd, en ook werd vastgesteld dat de velden aan de Sportlaan (die nog wel vijf jaren mee zullen moeten) niet zullen worden opgeruimd alvorens el ders accommodatie is verkregen. Dit laatste tevens in antwoord op een vraag van mr. J. Mulder (AR). Dan bracht de heer Luijckx nog wensen naar voren inzake het onder houd van de bestaande velden en het inrichten van terreinen voor volleybal en basketbal. Ook de heer H. Brons (CPN) brak een lans voor de andere veldsporten, i.c. de athletiek. De heer Van der Vaart antwoordde, dat het gemeentebestuur met al deze wensen zeker rekening zal houden. Hierom trent en over de exploitatie der ter reinen zijn nader voorstellen te ver wachten. Op een vraag van de heer Luijckx over het plan, hockey-velden aan te leggen bij de Donkere Duinen, antwoordde de wethouder, dat op dit punt nog geen beslissing is genomen. Mr. J. Mulder (AR), die aanvanke lijk bevreesd was. dat het College geen vastomlijnd plan volgde, bepleitte de grootst mogelijke voortvarendheid waar het de aanleg van sportterreinen be trof. Door de nadere toelichting, die de wethouder gaf, toonde hij zich goed- deelde tevreden gesteld. Op zijn vraag, hoe het College than\ denkt over één centraal Sportpark, antwoordde de heer Van der Vaart, dat positieve plannen in deze geest nimmer hadden bestaan. Ook op advies van de Hel derse Sportraad en vertegenwoordi gers van sportverenigingen heeft het college besloten tot decentralisatie van de terreinen. In hoeverre al deze ter reinen in de toekomst als een eenheid moeten worden geëxploiteerd, zal nog nader worden bezien. Op desbetreffende vragen antwoord de wethouder Van der Vaart, dat de plannen tot aanleg van acht sportvel den tussen Middenweg en Huisduiner- weg nog steeds bestaan, zij het ook in tweede urgentie. Ook de projecten on der Huisduinen en bij het fort Dirks Admiraal zijn nog niet van de baan. De Rijks H.B.S. Omdat tijdens de behandeling van het sportvelden-vraagstuk de even tuele bouw van een nieuwe Rijks HBS ter sprake was gekomen (mr. Mulder had gevraagd, hoe het toch stond met de samensmeltings-commissie)zeide burgemeester Rehorst, dat het ge meentebestuur nog geen officiële mede deling had ontvangen omtrent het be schikbaar stellen van gelden voor de bouw van deze school. De commissie heeft op 15 Mei haar taak beëindigd. Het rapport wordt thans gereed ge maakt en zal t.z.t. aan de raad vertrou welijk worden voorgelegd. Tijdens de rondvraag uitte de heer W. de Boer (AR) de wens, dat enkele zitbanken zouden worden geplaatst bij de Botbrug, ten behoeve van de oude vissers, die nu zo-maar op straat zit ten. De heer S. Makelaar (PvdA) vroeg in aansluiting daarop, of B. en W. bij de Rijkswaterstaat wilden aandringen op het plaatsen van banken „aan de Buitenkant". Het College zegde toe, het zijne in dezen te zullen doen. De agenda was toen afgewerkt, maar de raad bleef nog korte tijd in besloten zitting bijeen. De Duitse kuster „Allegro" arri veerde van Antwerpen in Nieuwediep en heeft inmiddels de reis naar Kol- ding voorgezet. Hr. Ms. mijnenveger „Rozen burg" ging van de Werf naar de Buitenhaven. Hr. Ms. „R.I. 1", èèn der beide gele scheepjes van de Opsporings- en Reddingdienst, heeft gisteren op de rede een proefvaart gemaakt. Van daar ging het naar de Werf. Het is morgen hoog water om 0.50 en 12.45 uur en laag water om 6.50 en 20.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 12.7 graden Celsius. Zekere A. S. uit Anna Paulowna, die gistermiddag in Den Helder voor de Kantonrechter moest verschijnen omdat hij een gouden dames-armbandhorloge had gevonden, was er zelf wel van overtuigd dat er een „abuis in het spel was". Op zijn gezicht was evenwel te lezen, dat hij het schromelijk overdreven vond dat dit abuis tot een zaak van dergelijke afmetingen was verheven. Natuurlijk, hij had dat horloge gevon den en niet naar de politie gebracht Maar waarom niet? Omdat hij daaraan nooit had gedacht, en omdat hij eerst in zijn krantje het horloge onder de ver loren voorwerpen had willen tegen komen. Bovendien was hij zelf niet op de gedachte gekomen, dat het wel eens een gouden horloge had kunnen zijn, wat vooral door de ambtenaar ten zeerste in twijfel werd getrokken. Hoe het ook zij, A. S. had de politie niet binnen vier en twintig uur van zijn vondst in kennis gesteld. En dat is strafbaar. Vandaar dat de ambtenaar f 15.— of 10 dagen vroeg. De kanton rechter, mr. 't Hooft, achtte het even eens een ernstige overtreding, en von niste conform. S. die zich nog geruime tijd na het uitspreken van het vonnis stond te verdedigen, betaalde de vijf tien harde guldens ter plaatse. J. R uit Den Burg was gedagvaard omdat in het werkboekje van zijn chauffeur J. S. D. onjuiste aantekenin gen waren waargenomen. R. verdedigde zich met te zeggen, dat hü D. opdracht had gegeven zijn boekje goed in te vullen. De chauffeur kwam toen ver klaren, dat hij alleen had opgeschreven de uren waarop hij reed. De ambte naar had op de dagvaarding vier en veertig overtredingen geteld, waarvoor hij vier en veertig maal f 1.— eiste. De kantonrechter veroordeelde de ver dachte tot 44 x f 0.50, zijnde f 22.ot 44 x 1 dag. De zwart-bruine hond van A. B. had met een nonchalance, blaffers eigen, te Breezand op de met bollen beplante grond van A rond gedarteld, en, aldus doende, schade aangericht. De getuige J. M., die uitzicht heeft op het land van A., had de hond óók ge zien. Dus moest B. veroordeeld worden. Hij zal f 6.moeten overmaken. De tafeltennisvereniging TVA heeft Zondag haar clubkampioenschappen gehouden. Hoewel enkele prominente spelers en speelsters waren verhin derd, werd er enthousiast gespeeld. In de morgenuren werd met de junioren begonnen. Oosterbeek, vd Well en Dirkzwager kwamen als overwinnaars uit hun poules te voorschijn. Bij de dames, die 's middags het eerst aan de beurt waren, plaatsten mevr. Sinje- wel. mej. Vreugdenhil en mej. Valk- hoff zich in de finale. Bij de heren werd Makelaar, club kampioen 1949, op verrassende wijze door Vermeer uitgeschakeld. Vermeer kwam met Sinjewel en Pronk, die in hun poules wonnen, in de eindstrijd. De finales, die 's avonds werden verspeeld, werden onder andere bij gewoond door de ere-leden, de heren Sinjewel Sr. en vd Laan. Geert Oosterbeek werd na een enerverende strijd met Dirkzwager en vd Well, die respectievelijk als twee de en derde eindigden, winnaar van de juniorenafdeling. Hij kwam in 'net bezit van de fraaie wisselbeker. Mevr. Sinjewel zag zich als kampioene ont troond door mej Vreugdenhill. Laatst genoemde leverde hiermee wel een zeer goede prestatie. Zij mocht dus de wisselbeker in ontvangst nemen Mej. Valkhoff werd derde In de heren-finale had Sinjewel het niet gemakkelijk tegen Vermeer. De beslissing viel tenslotte in het voor deel van eerstgenoemde uit. Beker winnaar werd dus Sinjewel. Pronk kreeg de derde prijs. De avond werd besloten met zang. schetsjes en voordracht door de „IVA- debutanten", onder leiding van de heer Den Das. Men stelde het gebo- dene zeer op prijs. Gisteravond zijn uit Hoek van Hol land vier jachten vertrokken, die voor de Koninklijke Marine Jachtclub zul len deelnemen aan de jaarlijkse race van Harwich naar Hoek van Holland. Het zijn de KMJC-jachten „Modalimar" (kapitein-luitenant ter zee W. J. Kruys), „Zilveren Kruis" (kapitein-luitenant ter zee C. Hendrikse) en „Fortuyn II" (lui tenant ter zee der 2e klasse T. Kase- mier) en het onder KMJC-vlag en met KMJC-bemanning varende jacht „Njord" van luitenant ter zee tandarts der 2e klasse C. Leeuw. Zoals gebruikelijk zal de heenreis naar Harwich een z.g. aanloop-race zijn, onder auspiciën van de Noordzeeclub. De jachten, die aan de grote race Har wichHoek van Holland, georganiseerd door de Royal Ocean Racing Club, deel nemen, vertrekken Vrijdag uit Harwich, met voor de boeg een uiterst zware tocht over driehonderd mijl. Deze jaar lijkse wedstrijd staat bekend als een zeil-evenement, dat de zwaarste eisen stelt aan het zeemanschap en het uit houdingsvermogen der bemanningen. Verwacht wordt, dat de jachten in de loop van Maandag 29 Mei te Hoek van Holland zullen arriveren. De Sport- en Ontspanningsvereni ging van de Rijkswerf heeft gisteren in „Casino" weer een zeer geslaagde kunstavond gegeven. Er bestond veel belangstelling voor het programma, dat wij vrijwel in zijn geheel in April mochten beluisteren. Medewerking verleenden „De Werfmelodisten", het dubbel-mannenkwartet „Euterpe" en de pianiste mej. Juul Breeuweer. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de aanwezigen volop hebben kunnen genieten. De Werfmelodisten, onder leiding van de heer Van Die- rendonck, speelden onder andere „Flor de Passion" van Malando en „Durch Nacht und Nebel" van Ur- bach. Euterpe, onder leiding van de heer D. Ploeg, oogstte vooral waardering voor het bekende „Les trois cloches". Van beter gehalte was evenwel het „Jagerkoor" van Carl Maria von We- ber. Ook de verschillende soli vielen in goede aarde. Het was jammer dat de guitarist bij zijn solo tegen het einde van de avond weinig gewaardeerde medewerking on dervond van zijn geluidsversterker. Het ging gelukkig heel wat beter in het „Harry Lime Theme". De directeur van de Werf, kolonel Barendregt, beklom na een inleidend woord van de heer Selier het toneel om de beide dirigenten dank te bren gen. Hij overhandigde daarna mej. Breeuwer een bouquet bloemen. Tegen twaalven kon begonnen wor den met het bal, waarvoor de mu ziek door een eigen orkest werd ver zorgd. Acht weken lang is de kruideniers zaak van de heer Zwolsman aan de Lorentzstraat gehuisvest geweest in de schuur achter de woning. In het voor malige winkel-woonhuis werd in die tijd gesloopt, gebroken, gehamerd, ge metseld, kortom, alles werd gedaan wat bij een verbouwing behoort. Het resultaat mag gezien worden. Het is een keurige, ruime winkel ge worden met een moderne betimme ring (van Zoet in Zaandam), waarin de artikelen overzichtelijk zijn uitge stald. De verlichting werd aangebracht door de fa. Tvdeman, de installaties door de fa. A. J. Fey, die met voldoe ning op hun werk mogen terugzien. In de nieuwe zaak, die morgen wordt geopend, zullen de huismoe ders zeker prettig kunnen winkelen. De vlootpredikant bij het Marine Opleidingskamp te Hilversum, ds.' Ch. M. ten Kate, heeft het beroep, dat op hem was uitgebracht door de Neder lands hervormde gemeente te Parijs (Frankrijk), aangenomen. 78. Voor de ogen van de verbijsterde burgemeester voltrekt zich een wonder. De beeldengroep van Pim, Pam en Pom begint plotseling aan alle kanten te bewegen. Pim, Pam en Pom zijn wakker geworden en staren de burge meester met lodderige ogen aan. Ze zijn minstens even verbaasd als hij. Ze wrijven de room uit hun ogen en lik ken de poedersuiker van hun lippen, eender nqrg goed te weten, wat er eigenlijk gebeurd is. Inmiddels zijn k— 1noy hna m noV,aT„-1—SS hoe langer hoe meer bezoekers rondon hen samengestroomd. „Bedrog","roe'» plotseling een concurrent van bakkf Robmhoorn. „Bedrog! Dat is helem,ai geen bakkerswerk! Deze honden zik niet van suikergoed. Ze zijn echt 7» leven! „Ja, het zijn de echte Pim. pF* en Pom", roepen ook de andere bezoel kers. De drie hondjes weten zich g^. raad en willen de benen nemen. Voor de O. en O.-voetbalwedstrijden om de Burgemeester Ritmeester-beker heeft het A-elftal van de Koninklijke Marine Willemsoord gisteravond op het Helder B-veld de strijd aangebonden met het Centrale Magazijn L.S.K. uit Weesp, dat de beker momenteel in zijn bezit heeft. Het spel van beide ploegen, die vooj een minder talrijk publiek aantraden dan vorige week langs de lijn was opgesteld, is ons niet meegevallen. En vooral de verrichtingen van de L.S.K.'ers vielen tegen! driemaal. In de derde serie scoorden de Weespenaren driemaal, waarna ai De in blauwe shirts gestoken Marine mannen zijn in deze wedstrijd over wegend sterker geweest. Steeds weer dreef de perfect sluitende verdediging, bestaande uit het trio Striet, Snelders, v. d. Broek, via Verhoeks en De Haan de bal naar voren. Verder dan twee buitenspeldoelpunten kwam de Marine evenwel niet. De L.S.K.'ers versaagden ook gee* moment. Zij waren echter niet zo ge vaarlijk als de voorwaartsen van de „thuisclub", die vooral in de rechts buiten Heideveldt een gevreesd schut ter had. Jammer, dat deze speler de kracht van zijn schot niet kent. Het gevolg was, dat tal van ballen hoog over het doel in het niets verdwenen. Bij de Marine was vooral linksback Striet uitstekend op dreef. Niet zo jong meer van jaren, doch nog fris van hart, draaide hij op volle toeren en de meeste aanvallen strandden dan ook op zijn stevige Hchaam. Zo'n energiek speler is een voorbeeld Voor menige jongere voetballer. Niet minder enthousiast trok rechtshalf Vreeke van leer. Ook deze kanthalf behoorde niet meer tot de „piep-jongen". Hij liep niettemin dat het een lieve lust was: Zowel aanvallend als verdedigend heeft deze onvermoeibare zwoeger uit stekend werk gedaan. Doelman Van Rijn onderscheidde zich door in de tweede helft een keu rige safe te verrichten. Het had maar een haartje gescheeld of het schot van de rechtsbuiten had doel getroffen De L.S.K.'er loste het in volle vaart, geweldig hard. Van Rijn maakte er met een spectaculaire sprong een hoekschop van. Aan de andere kant ging onze be wondering uit naar doelman Dets, dis eigenlijk keeper is van een handbal vereniging. Zijn stijl deed dit overi gens wel vermoeden. Deze Dets heeft zijn doel vele malen voor een door boring behoed. Hij zou zijn elftal ten slotte ook aan de overwinning helpen want nadat de wedstrijd in een 00 gelijk spel was geëindigd, maakte hij een goede beurt in de „strafschoppen- belissing". Deze had een zeer span nend verloop. De eerste serie van drie strafschoppen leverde beide elftallen twee punten op. Een tweede serie hield de partijen wederom gelijk; zo wel L.S.K. als de Marine scoorden eerste goalgetter van de Marine niet voldoende rekening hield met de leng. te van doelman Dets. I}eze wist de bal op een armlengte van zich af te grij pen, daarmee de zege voor L.S.K. tot een feit makend. De eindstand werd 8—7, want Dets moest nog tweemaal vissen. Wij kregen niet de indruk, dat L.S.K Weesp dit jaar weer de beker zal winnen. Het elftal van de Koninklijke Marine, Willemsoord bestond uit de volgende spelers, doel: Van Rijn; achter: v. d. Broek en Striet; midden: Vreeke, Snelders en Bijlsma; vóór: Heideveldt, Verhoeks, Lucks, De Haan (later we gens een blessure vervangen door Evers) en Romijn. Scheidsrechter De Graaf leidde de ontmoeting. Men verzoekt ons, er nog eens aan te herinneren, dat de kinderen van le den der speeltuinvereniging Den Hel. der op derde Pinksterdag (Dinsdag 30 Mei) een bezoek mogen brengen aan de vermakelijkheden, die ter gelegen heid van de seizoen-opening te Huis duinen worden gehouden. Voor kinde ren uit Tuindorp kunnen kaartjes f 0.35 per stuk) worden afgehaald bij mevr. Meerman, Rozenstraat 26 In de Vogelwijk en in de Visbuurt kan men terecht bij de opzichters der tui nen. Vrijdag 26 Mei is hiervoor de laatste dag. 21 10.71 56 21 6.90 44 weinig moeite Maandagavond werden in het Militair Tehuis aan de Kanaalweg de Helderse schaakkampioenschappen voortgezet. In de hoofdklasse werden slechts de pari tijen Bommel-Smit en Spoel-de Waard gespeeld. De partij tussen K. Geus en w. J. Geus moest wegens ^verhindering van eerstgenoemde worden uitgesteld. De heer J. P. Bommel opende zijn partij met het dame-gambiet, dat door de heer J. Smit werd geweigerd. In een hevige strijd op de dame-vleugel wist Bommel, ondanks hevige tijdnood, de partij door een aardige combinatie te winnen. De partij Spoel—de Waard ein digde in een overwinning voor Spoel. Zijn tegenstander speelde een niet veel gebruikte opening en bracht een incor rect stukoffer, dat voor Spoel genoeg bleek om de partij te winnen De stand in de hoofdklasse is thans- IJ. Smit, 3 punten; 2 K. Geus 2i/, p (1 hangpartü); 3 J. P. Bommel 2u p- 4 A. C. Spoel 11 hangpartij); 5 W. J. Geus y, (2 hangp.); 6 K. J. de Waard 0 punten. Eerste klasse: 1 J. Allaart 3; 2 J M Koning 2y (1 h 3 P. de Vries 2 (1 hangp.), 4 C. J. Bosch 2; P. W. van ?Th 1AH2 h')' 6iG' J' Geus 1 (2 h); (1 hl"331156 (1 W; 8 K' LenSers 2 RWFp?HkIaw11IB'Knopper 2 (1 Wï} P.h): 3 J' van Ames- 5 R M li n A' BOSCh 1 (1 h->; 5 R. Muller 0. Derde klasse: 1 Joh. van Amesfoort 2 (1 h.); 2 G Geus 2 (1 h.); 3 J. Burgers e Leeuw 2; 5 L. van Veen 2; 6. C. Buy» 1. 23 23 9.78 4.21 Gisteravond werd de strijd om het persoonlijk kampioenschap hoofd klasse van de Nederlandse Biljart Bond, district Den Helder, voortgezet De eerste partij ging tussen Burger en Rosing. Eerstgenoemde won over tuigend. Burger 225 Rosing 141 Tjittes had daarna met Alkemade. Tjittes 225 Alkemade 97 In de derde partij was meer span ning. Hier werd het een nek-aan-nek- race tussen Kersbergen Jr. en Schnei- der. Kersbergen 225 34 6.61 36 Schneider 206 34 6.05 32 Rosing en Tjittes waren de laatsten die deze avond aantraden. Rosing won in zes en twintig beurten met een se rie van 63. Rosing 225 26 8.65 53 Tjittes 194 26 7.46 34 De stand na de tweede dag is (Kers bergen en Alkemade speelden twee partijen, de anderen hebben er drie achter de rug): Burger Rosing Tjittes Kersbergen Jr. Schneider Alkemade 675 595 644 446 404 150 46 14.67 71 8.38 8.25 7.08 5.53 4.54 6 142 4 63 4 67 2 42 0 32 0 15 De wedstrijden worden vanavond het café van de heer J. Woud aan de Binnenhaven voortgezet. ZWEEDS MARINE-SMALDEEL NAAR NEDERLAND Een Zweeds marine-smaldeel zal de loop van deze zomer een bezoe brengen aan Nederland, Noord-Ie land, Frankrijk en Denemarken. Het zal op 8 Juni in Rotterdam aankome en daar blijven tot 12 Juni. Het sma deel bestaat uit een lichte kruiser vier mijnenvegers. De Staatscourant van gisteren beval de statuten van de N.V. Helders Melkcentrale. BESMETTELIJKE VEEZIEKTE- Gedurende de maand April hebbeB zich op ons eiland 59 gevallen rotkreupel op twee bedrijven voorg daan.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2