Gordon Richards, de mysterieuse vierde Predikbeurten Kampioensjockey hoopi eindelijk de Derby in Epsom te winnen D1 Men verwacht morgen 750.000 toeschouwers Bevin acht Volkspolitie wapen in burgeroorlog WaeArthur schatbewaarder DiplomaatRiia BEMIDDELAAR BI] DE VEILIGHEIDSRAAD Wat Duitsland opbracht aan herstelgoederen Bloedplasma naar Berlijn Wapenen voor het Midden- Oosten Oud verhaaK in nieuwe vorm Nederlandse onderzeeërs boeken successen Tweeërlei inzicht' Landingspoging van Chinese communisten Vervolg Stadsnieuws Stilleven van Sevink kreeg vierde prijs School-athleten nu twee dagen in de weer HCSC 3Reiger Boys 1 Zijpe Gevangenisstraf voor valsheid in geschrifte Urk „De Nieuwe Zorg" in zorgen Wild west in de Noordoostpolder De week op de visafslag Breezand De Schager Markt Glimlachje Brandweerwedstrijden N Wieringerwerf Besommingen l|muiden Scheepvaartberichten VRIJDAG M MEI IftWl klaard, dat hy met zijn carrière aal doorgaan totdat hij de Derby gewon nen heeft, ondanks het feit, dat hij nu op 46-jarige leeftijd een der oudste jockeys is en inmiddels een fortnin van anderhalf mlllioen pond bij elkaar heeft gereden. „Ik blijf het volhouden" zei Gordon, al moet ik het tot mijn 80ste jaar proberen." Deze ambitie betekent, dat Richards (Van onae correspondent te Londen) JAL OORDON RICHARDS. Engelands kampioen jockey, dit jaar nu misschien eindelijk do Derby winnen, Werelds grootste paardenrace van de vlakke baan. die morgen. Zaterdag 27 Mei, te Epsom verreden wordt? Het Derbv- mvsterie van Rieharda, die deze beroemde race van anderhalve mijl nog nooit beeft kunnen winnen, houdt zoals gewoonlijk ook dit jaar weer geheel Engeland bezig. Enige weken geleden, daags vóór zijn 46e verjaardag, voerde de bijna legendarisch geworden kampioen-Jockey zijn vierduizendste winnaar langs de eindpaal, een record, dat door geen enkele andere jockey ter wereld zelfs maar genaderd ia. Elke grote klassieke race heeft hij reeds ettelijke malen gewonnen, maar alleen de soseer begeerlijke Derbyprtjs heeft hij, ondanks vier en twintig pogingen? nog nooJt aan zijn lauweren kannen toevoegen. iT JAAR i« er echter enig verschil in de Derby, voorzover Richards be seft an tienduizenden Engelsen zien hierin een hoopvol teken, dat de popu laire Gordon ditmaal zijn 24-jarige carrière met een Derby-winnaar zal kunnen bekronen, waarna hij het rij den eraan zou geven. Voor de eerste maal n 1 zal de kampioen dit jaar niet op het favoriete paard aan de gtart verschijnen, maar cp een algehele outsi der. De drie grote renstallen, die hem on der contract hebben, laten elk jaar aan hem de keuze over welk paard hij wil berijden ln de Derby, een geste die alleen de kampioen jockey te beurt valt. Tot nu toe heeft Richards elk jaar het fijnste klasse- paard gekozen, meestal een hypernerveus dier, en altijd 'n driejarige (dit is een vereiste v00r de Derby), die nog nooit ia 'n andere race geslagen was Elk jaar opnieuw werd Richards Derby- paard zwaar favoriet, maar door een onverklaarbaar mysterie eindigde Richards steeds op de vierde of vijfde plaats, tot de grote vreugde van de bookmakers, die anders kapitalen zou den moeten uitbetalen. Morgen zal Ri chards echter aan de start verschijnen op Napoleon Bonaparte, een paard van Franse afstamming, dat nog nooit een race gewonnen heeft! Een maand ge leden, voordat Richards zijn keus ge maakt had, stond het dier liefst als «en 100 tegen 1 outsider voor de Derby genoteerd. Verleden week, op het mo ment dat het bekend werd, dat de kam pioen-jockey hem zou berijden, kortte zijn prijs in tot 25 tegen 1, nog steeds een flinke outsider dus, maar tiendui zenden hebben er een zware gok op genoman, in de hoop, dat het feit dat Gordon nu eens niet op de favoriet zal zitten, eindelijk zijn Derby-beheksing zal verbreken. Favoriet voor de Derbv, waaraan Zaterdagmiddag in totaal 30 paarden zullen deelnemen, is het enige ingeschreven Amerikaanse paard Prin- ce Slmon, dat op de uitzonderlijke korte prijs van 2 tegen 1 genoteerd staat. De Aga Khan heeft enkele Fran se paarden Ingeschreven. Hjj gaat door 70AL8 ELK JAAR heeft Richards ook deze week tijdens de grote lunch, die enkele dagen voor de Derby door de Londenae persclub aan alle deelne mende jockeys werd aangeboden, ver- Gordon Richards, Engeland'» kampioensjockey, met gijn twee broers, die eveneens jockey zijn. elk jaar het gehele seizoen ln het za del moet blijven, teneinde zijn contrac ten met de renstaleigenaren, die hem daardoor ook automatisch voor de Der by engageren, te vervullen. Tijdens het seizoen, van April tot October, rijdt de unieke Richards elke week gemiddeld vier of vijf races per dag en vliegt dan in zijn eigen sportvliegtuig van de ene renbaan naar de andere, een overjas losjes over zijn helgekleurde satijnen jockeykleding. Tijd om zich te verkla- den heeft hij niet! Het is dan ook geen wonder, dat Richards in Engeland een soort nationale instelling is geworden. Geen enkele andere jockey zou een Soldaten op weg naar huis Cheshire was 22 Mei te Colombo naar Rotterdam. General A. W. Greely 25 Mei van Djakarta naar Rotterdam. General M. L. Hersey passeerde 24 Mei Oostpunt Kreta naar Am sterdam. Hellenlc Prince passeerde 24 Mei Euggano eil. naar Amsterdam. Naar aanleiding van de nota, die de Westelijke mogendheden over deze kwestie aan Moskou hebben gericht, heeft Bevin in het Britse Lagerhuis verklaard, dat de vorming van een po litiemacht in Oost-Duitsland een po ging zou kunnen zijn, om deze macht in een burgeroorlog te gebruiken. De Lon- dense ochtendbladen hebben grote aan dacht geschonken aan deze verklaring. Daarentegen wordt in een bulletin van de Oostduitse Socialistische Een heidspartij verklaard, dat de volks politie in het leven is geroepen in de geest van het accoord van Potsdam, om de herbewapening en de wederopstan ding van het nazidom te verhinderen. ..Zonder haar is geen democratische ttde denkbaar". General MacArthur, de geallieerde •Opperbevelhebber in Japan, heeft thans schatkist van Oosters makelij on- ^er zijn berusting, die gevuld is met kostbare juwelen, goud en buitenlands Beid tot een niet te schatten waarde. De kist werd na de capitulatie in het bezit van Japanners aangetroffen. Ook in In donesië zijn na de bevrijding dergelijke kisten gevonden. De inhoud was over het algemeen door de Japanners gesto- en of door oplichting en afpersing ver worven. De Nederlandse Spoorwegen heb- ,®n van Vrijdag 26 tot en met Dinsdag Mei extra treinen ingelegd. Een enigszins delicate situatie deed zich voor na de bekendmaking van de lijst van hoge genodigden voor Zaterdag's Royal Enclosure (ko ninklijke tribune) te Epsom. Op de lijst, die met veel ritueel samen gesteld wordt door de Hertog van Norfolk, verscheen n.1. de naam van Rita Hayworth. Daar volgens het protocol geen gescheiden per sonen toegang tot de Koninklijke tribune kunnen krijgen, ging er een storm van protesten op van een aantal gescheiden Lords en Ladies. De Hertog van Norfolk, die de uitnodiging aan Rita niet wilde intrekken met het oog op de voor aanstaande positie in de paarden- wereld van haar schoonvader, de Aga Khan, zag geen andere op,- lossing dan openlijk te verklaren, dat Rita was uitgenodigd op grond van haar diplomatieke status. dergelijke physieke prestatie jaar in jaar uit kunnen volhouden. Honderd duizenden Engelsen doen hun dage lijkse gokje op Richards, onafhankelijk van het paard waar hij op zit, daar hij gemiddeld twee races per dag wint. Eenvoudig QNDANKS zijn roem is Richards een voudig gebleven. HIJ houdt er niet van gefêteerd te worden. Als zoon van een mijnwerker uit Wales, werd hij na de lagere school op 12-jarige leeftijd door zijn vader in een baantje gezet als loopjongen. De jonge Gordon, die in zijn vrije tijd op de ponies van de mijnen rondreed, voelde hier echter niets voor en zette eigenhandig een ad vertentie in de krant, waarin hij zijn diensten aanbood als staljongen. Hij werd direct aangenomen bij een grote renstal, werd op zijn 15e Jaar bevorderd tot leerling-jockey, en op zijn 18de tot beroepsjockey. Thans woont hij met zijn vrouw en drie zoons in een be scheiden villa in Marlborough. Elke winter neemt hij zijn gezin mee op een zesweekse wintersportvacantie in Zwitserland. Want de fameuze Gordon, met zijn perfect» rijbalans, is ook een expert op ski's. Naar verwacht wordt, zullen er mor gen driekwart millioen paar ogen op Richards gericht zijn, wanneer hij voor de 25ste maal slag zal leveren om de Derby-trophee. Zoals gewoonlijk zal ook de Engelse Koninklijke familie te genwoordig zijn en zal de winnende jockey, compleet met paard en eigenaar aan hen voorgesteld worden. Of tiet ditmaal eindelijk de populaire Gordon Richards zal zijn? Wij betwijfelen het. maar zeker is het, dat Engeland het geen ander zo van harte zou gunnen. De Veiligheidsraad, welks vergade ringen op het ogenblik niet door de Sowjetunie worden bijgewoond, heeft met algemene stemmen besloten in be paalde „zich daartoe lenende" geval len een van zijn leden aan te wijzen om als bemiddelaar op te treden in enig geschil, dat aan de raad wordt voorgelegd. Zolang de bemiddelaar met zijn werk bezig is, zal de Raad zich onthouden van enige verdere ac tie in het onderhavige geschil. Het intergeallieerde bureau voor de Duitse herstelbetalingen (Iara) heeft tot op heden aan de negentien bij het bureau aangesloten landen Duitse goe deren toegewezen tot een totaal be drag van RM 749.313.000 (waarde 1938). Nederland ontving hiervan vooreen waarde van RM 32.523.000, Belgie RM 31.940.00, Frankrijk RM 164.419.000, Engeland RM 207.836.000, Luxemburg RM 2.316.000 en de Verenigde Staten RM 48.851.000. In de goederen die Ne derland ontving, zijn koopvaardijsche pen begrepen ter waarde van RM 9 275.000. Van het Duitse tegoed in het bui tenland, voor zover dit onder de juris dictie van de ledenstaten valt, kreeg Nederland tot heden toegewezen 36.229.000 dollar. Belgie 8.973.000 dol lar, Frankrijk 31.297.000 dollar, het Verenigd Koninkrijk 40.075.000 dollar, Luxemburg 1.014.000 dollar en de Ver. Staten 120.619.000 dollar (dollarwaar de 1938). De Pinksterdemonsiraties Het Zwitserse Rode Kruis heeft op verzoek van het Duitse Rode Kruis apparatuur en bloed voor bloedtransfu sies naar Duitsland gezonden als voor zorgsmaatregel in verband met even tuele gevechten bij de Pinksterdemon straties. De Oostduitse politie heeft medege deeld dat ten tijde van de demonstra ties het geallieerd wegverkeer niet zestig maar slechts tien kilometer zal behoeven te worden omge'egd. Amerika, Engeland en Frankrijk zijn het er op de conferentie van Londen over eens geworden, dat zij alleen wa penen zullen leveren aan Israël en de Arabische staten, voorzover deze nodig zijn ter handhaving van de binnenland se orde, de eigen verdediging en die van de streek. Alle betrokken staten hebben verklaard, dat zü er niet aan denken, een andere staat aan te vallen. Mochten er grenzen of wapenstilstands overeenkomsten dreigen te worden ge schonden, dan zullen de grote mogend heden binnen en buiten het kader van de VN zulke schendingen trachten te voorkomen. Het voorlichtingsbureau van de Oost duitse regering heeft de beschuldiging geuit, dat Amerikaanse vliegtuigen van de route Berlijn—Frankfort zijn afge weken en „massa's" coloradokevers hebben uitgegooid op verscheidene plaatsen 'in Saksen. „De misdadige aan val veroorzaakte grote verontwaardi ging onder de bevolking. Men begon onmiddellijk de velden van de massa's coloradokevers te zuiveren". Drie Nederlandse en twee Britse on derzeeërs zijn zeer succesvol geweest bij het onderscheppen en schaduwen van de vloot sinds zij de baai van Deuarnenez verliet. Zij konden echter niet doordringen tot de belangrijkste doelen, de vliegdekschepen Implacable en Karei Doorman, de Franse kruiser Georges Leygues en de Britse kruisers Superb en Cleopatra. Zowel de doel matigheid van het Nederlandse opper bevel als het zeemanschap van de Fransen wordt door experts ten zeer ste geprezen. De Oostduitse vice-premier Ulbricht heeft medegedeeld, dat zijn regering binnenkort met de Russische contro lecommissie onderhandelingen zal be ginnen over de vorming van een Duit se vloot van transportvliegtuigen. On ze juristen, zo zei hij, hebben alle ge allieerde voorschriften doorgenomen en geen enkele paragraaf kunnen ont dekken, welke voorschrijft, dat een Duitser alleen maar mag lopen of autorijden. Intussen heeft de Britse commissa ris voor Neder Saksen, brigade-gene raal Bingham, een tentoonstelling van modellen voor zweefvliegtuigen, die in een plaats nabij Hannover zou worden gehouden, verboden. Krachtens voorschrift van de geal lieerde bestuursraad is het aan de Duitsers verboden, onderzoekingen en werkzaamheden op het gebied van de luchtvaart te verrichten. De Chinese nationalisten hebben gis teren een communistische landings poging op de Lapsam-eilandengroep, in de monding van de Parelrivier, af geslagen. Volgens de eerste berichten zijn twee communistische oorlogssche pen in brand geschoten. De aanvallers trokken zich later terug, achtervolgd door de nationalisten. De rivierscheep vaart tussen Hongkong en het Portu gese Macao werd tijdelijk gestaakt. Een Britse marinepatrouille sloeg de strijd gade. Door de redactie van „Met palet en tekenstift", 't periodiek voor tekenaars en schilders, dat door „Arti" te Alk maar wordt uitgegeven, worden op ge zette tijden studie-prijsvragen georga niseerd. Voor de zeventiende prijsvraag heeft onze stadgenoot J. A. Sevink, lid van de Noorder Kunstkring, het stil leven ingezonden, dat men op de ju bileum-tentoonstelling heeft kunnen be wonderen. Met dit doekje, waarop o.m. een vijzel en enkele flesjes staan afgebeeld, verwierf de heer Sevink de vierde prijs. In het bijzonder de fraaie compositie en de zéér geslaagde stof uitdrukking werden geprezen. Er wa ren door 134 inzenders in totaal 253 schilderstukken ingezonden. De school-athletiekwedstrijden, die telkenjare door de Helderse Athletiek- Vereniging worden georganiseerd, zijn tot nu toe op één middag gehouden. Thans, bij de vijfde maal dat Nieuwe- diep deze wedstrijden beleeft, heeft men besloten twee dagen hiervoor uit te trekken. De school-athleten komen nu in actie op Vrijdagavond 30 Juni, te beginnen om half zeven, en op Zaterdagmiddag 1 Juli om half twee. Op Vrijdagavond worden dan van de loopnummers de series en halve finales gehouden. Op Zaterdagmiddag volgen hiervan de fi nales, en komen tevens de technische nummers aan de beurt. Zaterdagmiddag ontvangt HCSC 3 het eerste elftal van Reiger Boys uit Heer- Hugowaard. Sinds deze elftallen in het begin van de competitie tegen elkaar uitkwamen, is de krachtsverhouding nogal sterk gewijzigd. De Boys hebben zich opgewerkt tot de vierde plaats, en zijn wellicht in staat revanche te nemen voor de destijds geleden 80 nederlaag. De stand in deze afdeling is: Jong Holland 8 16 13 2 1 38 D. T. S. 1 17 11 4 2 26 H. C. S. C. 3 16 11 2 3 24 Reiger Boys 1 18 8 4 6 20 De wedstrijd begint om vier uur. Ver der wordt gespeeld HCSC cWatervo gels b (3 uur). VOOR ZONDAG 28 MEI 1950 (Eerste Pinksterdag) DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt; Huisduinen 10 uur ds. Sepmeyer. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hamming, 10.45 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen; Rehobothkerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. gem., Janzendwars- straat, 10 en 16 uur leesdienst. Oud- geref. kerk, 10 en 17 uur leesdienst. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Oud-kath. kerk, 10 uur hoog mis, 19 uur de Vespers. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samen komst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, 10 uur heiligings- dienst, 12.15 uur Zonda> chool, 18.45 uur openluchtsamenkomst in de Spoor straat, 20 uur verlossingssamenkomst. Geref. kerk (art. 31), 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. JtTLIANADORP. Ned. harv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. ke*k, 10 uur leesdienst, 14.80 lur ds. Swen Star of Hope Mission, 10 en 19.30 u-lr samen komst; Dinsdag 16 uur Meis ies)tranSi 19.30 uur bidstond. gem. Palm (Tweede Pinkst/^*' l DEN HELDER: Ned. Nieuwe kerk, 10.30 u. ds. B&r.n»; straat 10 uur de heer E. Wt iders. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Swen. Chr. geref. kerk, 10 uur lees dienst. Geref. gem., 10 uur lees dienst; Woensdag 19.30 uur ds. Rijksen van Leiden. Oud geref. kerk, 10 uur leesdienst; Donderdag 19.30 uur ds. Van Dijk. Oud-kath. kerk, 10 uur heilige mis. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 u. samenkomst; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 u. openluchtsamen komst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Geref. kerk (art. 31) 8.45 uur ds. F. Tollenaar. Jan v. d. O. uit Zijpe zat in de maand April in een lastig parket. Hij wilde ontslag nemen bij zijn werkgever, doch deze achtte de opzegtermijn tekort en wees het verzoek af. Toen beging O. de fout zelf een ontslagbewijs te schrij ven en dit te ondertekenen met de naam van zijn werkgever. Met dit pa pier ging hij naar het Gewestelijk Ar beidsbureau, waar hem f 37,40 over- bruggingssteun werd uitgekeerd over de tijd, dat hij nog gewoon zijn werk verrichtte. Woensdagmiddag stond O. voor de Economische Politiesrechter in Alk maar, mr. J. A. Markus, ter zake van valsheid in geschriften terecht. De Officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vel- linga, achtte het feit dat geen enkele reclasseringsinstelling bereid gebleken is O. te helpen, voldoende bewijs voor de volkomen onbetrouwbaarheid van deze verdachte. Mr. Vellinga eiste daar om een onvoorwaardelijke gevangenis straf voor de duur van twee maanden. Mr. Markus veroordeeld* O. tot één maand gevangenisstraf. Uit de haven te Urk vertrok het zeilvracht schip „Nieuwe Zorg", schipper Hartman, dom. Amsterdam, dat hier een lading metselsteen had gelost. Er stond een matige wind, met nogal woelig water buiten de haven. De „Nieuwe Zorg" bleek te weinig hulpkracht (zij- schroef) te bezitten, sloeg dwars en moest voor anker gaan. Nog erger, het anker slipte, waar door het schip gevaarlijk de strekdam naderde. Dit gevaar werd opgemerkt door de beman ning van de UK 71, schipper L. de Boer. Da delijk stoomde hij met volle kracht de haven uit, had onmiddellijk verbinding eu sleepte het in nood verkerende vaartuig één km boven de lagere wal, waarna de „Nieuwe Zorg" het zeil hees en in westelijke richting verdween. De bemanning van de UK 71 moest tot haar spijt constateren, dat de „Nieuwe Zorg" geen enkel bewijs van erkentelijkheid voor de ver leende hulp had gegeven. Toen de onderwijzer, de heer R., 's avonds laat van een bezoek in Emmeloord per fiets naar Urk terugkeerde, werd hij onderweg aan gereden door een onder invloed van alcohol zijnde wielrijder. Hierbij werd de fiets van de heer R. danig gehavend. De aanrijder diende, inplaats van de schade te regelen, de heer R. bovendien enige stompen en klappen toe en reed door. R. moest zijn weg te voet voortzetten. Korte tijd later passeerde hem enige wiel rijders, die eveneens onder de invloed van Bacchus verkeerden. Inplaats van te helpen, hebben zij R. gestompt en geslagen. Op Urk was men intussen ongerust gewor den over het lange uitblijven van R. en had men de politie in de arm genomen, die per auto de polder introk en de heer R. ontzette. In de afgelopen week waren de vangsten van kuilpaling zeer wissel vallig. De ene dag waren ze zeer be vredigend, de andere dag weer veel minder. Per vaartuig varieerden de vangsten van 50 tot 300 pond. De to tale aanvoer liep iet* op, en ook de noteringen voor kuilpaling hadden een iets gunstiger verloop. Deze noterin gen waren per pond van f 0,54 tot f 0.84. De vangsten der lijnaalvissers waren vorige week veel minder. De prijs liep ook hier iet* op en varieerde per pond van f 0,98 tot f 1,41. De vangst van nest bleef ook beneden normaal. De prijs hiervan varieerde per mandje van 50 pond van f 1,50 tot f 1,98. Diverse partijtjes bot werden genoteerd voor f 0,35 en f 0.37 per pond. De weekbesommingen der kuilvis- sers varieerden per vaartuig van f 200 tot f 450. Voor de lijnaalvissers waren deze van f 120 tot f 220 per vaartuig. Door enkele vaartuigen werd Noord zeevis aangevoerd. De vangsten waren niet bijzonder groot en ook de note ringen voor verse vis waren nog tame lijk mat. Deze waren resp. voor mid del schol f 0.30—f 0.49; kleine schol f 0,18f 0,22; schar f 0,15f 0,17; tong ongesorteerd f 0,65—f 0,70; tarbot f 0.45f 1.02; rode ponen f 0.22 f 0.51. Aangevoerd werd de afgelopen week: 61632 p. kuilpaling; 3832 p. lijn- paling; 214 p. bot; 268250 p. nest; 150 p. wijting; 10600 p. schol; 1418 p. tong; 338 p. tarbot en 1800 p. ponen. De totale orffzet aan de visafslag bedroeg onge veer f 52500. BREEZANDER VOETBAL BOYS EN KORFBALGIRLS. Zaterdag spelen de B. B. adspiran- ten uit tegen de Wieringerwaard adsp. Vertrek 4 uur van de Driebruggen. Korfbal: Dinsdag 30 Mei wordt op het Boys-terrein een propaganda- wedstrijd gespeeld tussen DTS 1 (Enkhuizen) en HCSC 1 (Den Helder). Aanvang 7.30 uur. SCHAGEN, 25 Mei 1950. 9 Paarden f 600 f 950; 29 Geldekoeien (mag.) f 475f 675; 22 idem (vette) f 700— f 1100; 20 Kalfkoeien f 550f 925; 107 Nuchtere kalveren f 25—f 55; 57 Scha pen (mager) f 70f 90; 20 idem (vette) f 80f 100; 68 Overhouders f 70f 95- 968 Lammeren f 32—f 52; 60 Biggen f 28f 45; 47 Konijnen f 0.75f 5 MARKTOVERZICHT Van de vette koeien kunnen wij een beperkte aanvoer melden met een vlugge handel, duur. De kwaliteit koeien waren over het algemeen goed. De beste koe werd verkocht voor f 1100. Er waren er ook van f 1025; dit werd een slachtgewicht van tot f 2.85 per kg. 2e Kwaliteit beesten iet* hogere prij zen dan de vorige week. De handel in kalf- en melkkoeien was vlug wat be trof de goede kwaliteiten met papie ren. Deze worden het meest gezocht. Er waren ook zwaardere koeien aange voerd dan de vorige week, zodat nu de hoogste notering op f 925 kwam te staan. In mindere kwaliteiten was de handel niet zo vlot. De handel ln gel dekoeien voor de weide was goed met een hoogste notering van f 675. Wij kunnen niet spreken van een vlugge handel, de hoge prijzen die werden ge vraagd zijn hiervan wel de oorzaak. Vaarzen en pinken werden niet aange voerd. De handel in nuchtere kalveren iets minder dan de vorige week maar tamelijk prijshoudend. De han del in slachtpaarden was kalm. De prij zen hiervan varieerden van» f 600 tot f 850. De handel in rijtuigpaarden wordt iets beter, er was wel aardig vraag Hiervan waren de prijzen f 700—f 950, De aanvoer van lammeren was belang rijk. De handel hierin was vlug te noe men. Vroeg in de morgen werd al ge laden. Hoogste noteringen voor.'t leven f 45 en voor de dood tot f 52. Stelletjes, schaap met 2 lammeren van f 100 tot f 140; deze handel was Iets kalmer. In vette schapen was de handel kalm met prijzen tot f 100. De handel in overhou ders was redelijk. De handel in biggen was stug met lagere prijzen. Op de ko- niinenmarkt was de handel kalm. Het bezoek was groot en veel drukte. Heb je het belastingbiljet al in gevuld? Ik heb t geprobeerd, maar de Staat blijft my steeds twee tientjes schuldig. Als inleiding tot de wedstrijden om het landelijk kampioenschap, zullen op 3 Juni a.s., te 13 uur, te Wieringerwerf, districts-brandweer wedstrijden gehou den worden, in klasse b. Hieraan wordt door 18 ploegen deel genomen, die zijn samengesteld uit de vrijwillige brandweercorpsen van. Beemster, Ursem, Heerhugowaard, Heemskerk, Bergen, Bovenkarspel, Broek op Langendijk, Medemblik, Enk huizen, Twisk, Hoorn, Anna Paulowna, Den Burg (Texel), Hippolytushoef, Den Helder (2 corpsen), Wervershoof, Wie ringerwaard. De wedstrijden staan onder auspiciën van de Nederlandse vereniging van brandweercommandanten. De besommingen van Donderdag zijn: trawler SCH 91 f 10400; loggers SCH 9 f 2010; SCH 248 f 2730; IJM 129 f 4140; KW 129 f 2520; Kustvissers IJM 11 f 4010; IJM f 213,40. Prijzen per kilo: heilbot 1.44—1.33; gr. tong 1.72—1.50; gr. mid. tong 1.76—1.47; kl. mid. tong 1.62—1.35; tong I 0.87—0.70; tong II 0.75 0.52; tarbot II 1.841.15. Prijzen per vijftig kilo: gr. schelvis 32—20; mid. schelvis 3734; kl. schelvis 2217; mid. kabeljauw 23—15; kl. kabeljauw 22—10; wijting 1410; mid. hake 4746; kl. hake 2714; gr. schol 3631; mid. schol 3418; kl. schol 186; schar 14—8; ma kreel 2618; tongschar 3733; schar- tong 208; verse haring 1810; gr. rode poon 2824; kl. rode poon 2117; ter- bot II 54; tarbot III 49; tarbot IV 37. Prijzen per 125 kilo: gr. kabeljauw 104 47; gr. koolvis 2320; gr. leng 4130; gr. wolf 45; gr. hake 17164. De aan voer bedroeg 2260 kisten haring, waar van 50 kisten met verse haring. Abbedijk, New York—Buenos Aires, 24-5 van Port of Spain naar Recife Abbekerk, R'dam Sydney, 21-5 te Fremantle Alcor, R'dam~ Porto Alegre, 24-5 te St. Vincent Aludra, R'dam—Buenos Aires, pass. 24-5 Ouessant Amstelstad, 24-5 van Londen te Narvik Bali, A'dam—Galveston, pass. 25-5 Bahamas Bantam, 20-5 van Surabaja naar Makassar Bengkalis, A'dam—Djakarta, 24-5 van Mar* seille naar Genua Beverwijk, Antwerpen— Alexandrie 24-5 dwars Oran Bonaire, Deme- rara—A'dam, 24-5 van Plymouth Celebes, A'dam—Balik Papan, 24-5 te Djakarta Ce- ram, 14-5 van Calcutta te R'dam Dalerdijk, 25-5 van Seattle te R'dam Empire Brent, 22-5 van Sydney naar Djakarta Gaasterkerk, 24-5 van Beira naar Mozambique Groote Beer, 25-5 van Semarang te Djakarta verwacht Hector, 24-5 van Izmir naar Istanboel Indrapoer, R'dam—Djakarta, 24-5 te Port Swet- tenham - Jagerfontein, Beixa-A'dam, pass. 24-5 Perim Laurenskerk, Chittagong—R'dam, 24-5 van Barcelona naar Boulogne Lekhaven, 24-5 van Buenos Aires te Londen Lieve- vrouwekerk, 24-5 van ll'dam te Bahrein Loosdrecht, Basrah-R'dam, 24-5 te Port Said Mariaa (t), 24-5 van Tripoli naar Alexandrie Muiderkerk, Beira-A'dam, 25-5 te Antwer pen - Mijdrecht (t), Buenos Aires-Coryton, pass. 24-5 Casquets Nigerstroom, 25-5 van Pointe Noire te Owendo Oranje. A'dam— Djakarta, 24-5 van Singapore Parkhaven, 24-5 van R'dam naar Buenos Aires Prins Willem van Oranje, Montreal-R'dam, pass. 25-5 Kaap Race - Rotti, Rangoon-Makassar, 24-5 van Djakarta naar Banjuwangi Salatiga, 24-5 van Cochin naar Bombay SoestdijkNew York—Java, 24-5 van Djeddah naar Aclen - Stad Alkmaar, A'dam—Durban, 24-5 te Beira Stad Dordrecht, Casablanca—Sas van Gent, pass. 24-5 Kaap St. Vincent Stad Maastricht, Huelva—A'dam, pass. 24-5 Finisterre Ta- bian, New York-Calcutta, 24-5 te Bombay Tarakan, A'dam-Balik Papan, 25-5 te Belawan Utrecht, 24-5 van San Pedro naar Houston Volendam, 25-5, 12 uur, van R'dam te Iialiiax verwacht. Aagtekerk, R'dam-Brisbane, pass. 24-5 Ma- jorca - Aanstelkerk, R'dam-Calcutta, 24-5 dwars Barcelona naar Marseille Blitar, Dja- x-"ta~;?'dam' Pass' 24"5 Burlings - Hilversum, Vlaardingen—Civita Vecchia, pass. 24-5 Wight Jobshaven, Lissabon-Tabou, £4-5 dwarg Lissabon. - Linge, Port Gentil-Nederland, P®5* 24"5 Ka®P Blanco - Rijnland, Buenoa Aires—A dam, 24-5 bij Ouessant Titus, R'- dam-Algiers, 24-5 bij Finisterre - Waterland, A dam-Buenos Aires, 24-5 dwars Oporto - Woensdrecht (t), R'dam-Mena al Ahmadi 24-5 dwars Oran - Zwijndrecht, R'dam-W.-Italië, pass. 24-5 Dover. Ban tan», 24-5 varm. van Sugabaja naar Makassar - Gouwe, 24-5 van Zaandam naar _xpilla Ho», 23-5 van Italië te A'dam Ittersura, 24-5 van Galveiton naar Nederland Kedoe, verm. 25-5 van Surabaja naar Dja. barta - Kota Agoeng, verm. 27-5 v. Surabaja n. Makassar - Lissekerk, Abadan-R'dam pas». 24-5 Ouessant - Prjn» Johan Willem Friso, 24-5 van Montreal naar R'dam - Prins Wil- p™ ,1 v«, f?, °rIeaa' naar Triest - Pruis Willem IV, R dam-Chicago, 2.3-5 t. Quebec - Reynolds, 24-5 van Makassar te Djakarta verwacht - Slamat, 23-5 van Cal- cutta te Rangoon Sumatra, 24-5 van Dja- o*o Adam R'dam—Djakarta, 24-5. 22 uur, van Gibraltar. Alblasserdijk 25-5 van Coateacoalcos naar Tampico - Akndrjk, 24-5 van Corpus Christi naar Hoiuton - Alwaki, New York-Buenos Aires, 23-5 van Montevideo - Amsteldijk, 24-5 van New York te Boston - Arendsdijk, Buenos O?? W» 24'® te Santos - Ariadne, 23-5 van Tunis naar Algiers - Bengkalis A'- dom-Djakarta, 25-5 te Genua - Bloemfontein, ™r"-A dam, 25-5 te Southampton. - Edam, ntvan Albuiy ,e New York - Eemdijk, 24-5 van Los Angeles naar San Francisco - Haarlem, 24-5 van Guantonomo naar Cien- fniros - Heelsum, 24-5 van Fampatar te La Cuaira Hera, 24-5 van Cartagena te Man- zanillo Hersilia, 24-5 van Carupano naar CuraCao - Iris, 24-5 van Genua te Barcelona Klipfontein, 24-5 van East Londen te Dur- ban Lawak. Calcutta--Vancouver, 25 van Manilla naar Los Angeles - Lekkerkerk R'. dam—Calcutta, 25-5 te Aden - Loosdrecht, Basrah—R dam, 25-5 van Port Said naar Genua Madoera, Londen—Fremantle, pass 24-5 Socotra - Molenketk. 26-5 van Melboume te Sydney. - Mijdrecht (t), 25-5 van Buenos ï-r'eCcryton - Oranjestad, A'dam-Cn.to- U. Ant»«ï»n - Ossendreebt Casa- blanca-\ laardinfee, prut. »g-5 R,«p 'villano

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5