Piet Evers kreeg oranjetrui Misdaad en boete als probleem De oppositie uit haar afkeuring De moed en volharding van vier dapperen werden beloond Gerrit van Beek op derde plaats Piet Evers: „Het wordt vechten Ruim dertig doden door verkeersongeval URANIUMBESPREKINGEN TE WASHINGTON West-Duitsland en de Raad van Europa Eerste studiedag voor het gevangeniswezen Indonesië-debat in de Tweede Kamer Senaat stemt voor de hulpverlening KERKELIJK NIEUWS Veranderen de mannen IM) (lIJ HUWELIJK Luilak Het Radioprogramma VRIJDAG 26 MEI 1950 nË NEDERLANDERS in de Ronde van Nederland hebben teruezeslazen Slechts éen dag heeft Emile Vanderveken met gerechtvaardigde trots naar het oranje gekeken dat z.jn lenige body sierde, maar gisteravond, terwijl een onweersbui boven Apeldoorn losbarstte, moest h« de leiderstrui afstaan aan ie blonde Zaankanter Piet Evers uit Wormerveer. Met zijn vriend Gerrit van Beek uit Oostzaan, de Amsterdammer Frans Vos en de Belg Hendrikx van de Gemengde Nederlandse ploeg had de glorieuze winnaar 180 km van Apeldoorn ie moed gehad het grote peloton vaarwel te zeggen. Het weerzien kwam pas tn Apeldoorn, aan de andere z«de van de eindstreep, waar de vier deserteurs met zichtbaar genoegen minuten hebben gewacht op de grote groep waarin zelfs de cracks met bij machte waren geweest de vluchtelingen te achterha len. Toen het enkele kilometers vóór de finish duidelijk werd, dat één van het klaverblad de zege zou behalen, reden Evers en Vos zich los en ontdeed Van Beek sich van de Belg Hendrikx. Een eindsprint maakte Evers rondeleider en bracht Vos, Gerrit van Beek en Hendrikx in deze volgorde op de ereplaatsen. Twee Zaankanters onder de eerste vier! Is het wonder dat er vreugde heerst in onze dreven? Als de jury een strenge dag had ge had, zouden er gisteren 4 a 5 renners minder uit het gastvrije Appingedam vertrokken zijn, dan er Woensdag arri veerden, want Koot, Oesch en Hopsta ken kwamen lang na sluiting van de PIET EVERS aan de kop contröle binnen en de Zwitser Oesch had zich bovendien met zijn landgenoot Pfister enige tijd laten gangmaken door een auto. De jury heeft echter de hand over het hart gestreken en geen van de andere ploegleiders maakte bezwaar. De tweede etappe naar Apeldoorn be gon veelbelovend. Er v/erd precies op tijd gestart en de brug over het Dam- sterdiep was nauwelijks bereikt of men zag de eerste uitlooppoging in weerwil van het toen al hoge tempo. Het was de Belg René Jansens, die met forse pe daaltrappen naar voren schoot en naar zijn gedecideerd uiterlijk te beoordelen zeer serieuze plannen had. Hij liep 200 meter uit, waarbij het tempo steeg tot tegen de 50 km. Toen begon het pelo ton te jagen onder aanvoering van een paar man van de Brabants-Limburgse ploeg, terwijl ook de drager van de oranje-trui, Vanderveken, paraat bleef. Jansens moest zich laten terugvallen, maar tussen Siddeburen en Noordbroek, een km. of 15 van de start, werkte Evers zich los. Steenbakkers en Lake- man pakten zijn wiel en in een felle spurt, elkaar aan de kop afwisselend, stoven zij over desmalle weg. In het peloton kwam echter spoedig beweging en 10 man zetten de achtervolging in. De drie koplopers lieten zich inhalen en zo ontstond een leidende groep van 13 man: Vos, Lakeman, Seijen, Geerts, Evers, Loos, Van Beek, Hendrikx, Steenbakkers, Schellingerhoudt en Cor Bakker, dus 12 Nederlanders en een Belg. De groep slinkt. In de buurt van Gieten, ongeveer 40 km. van de start, was de afstand tussen de beide groepen al aangegroeid tobten minste 1800 meter. Hier kreeg Loos <en inzinking en verloor contact. De kop groep passeerde Emmen met een voor sprong van 3'li minuut op een groep van zes Van Est, Verpoorten, Leenen, Callens, Depoorter en Seijen. Op 400 a 500 meter volgde het grote peloton. Het tempo bleef hoog en niet allen ln de kopgroep konden zich handhaven. De Ruiter kwam bij Erm ten val en op de klinkerweg tussen Coevorden en Gramsbergen vielen Bouk Schellinger houdt en Steenbakkers terug. Na de passage van Hardenberg gaf de koers dit beeld: aan de kop Vos, La keman, Geerts, Evers, Van Beek, Hen drikx, Blankenauw en Cor Bakker. Op 2 min. 50 seconden Schellingerhoudt, Steenbakkers De Ruiter, Depoorter, Leenen, Seijen, Callens, Verpoorten en Van Est. Op 2 min. 20 seconden een groep van zeven man, bij wie de dra ger van de oranjetrui, Vanderveken, en op 50 seconden een grote groep. Bij Sibculo (124 km) moest ook Lakeman „lossen" en in de buurt van Almelo konden ook Geerts, Bakker en Blan kenauw zich niet langer in de leidende groep handhaven. Deze slonk daardoor tot 4 man: Van Beek, Evers, Vos en Hendrikx, de enige overgeblevenen van de 13 stoutmoedigen, die al in de om streken van Siddeburen de grote uit looppoging waren begonnen. Zij had den te Rijssen (152 km) een voorsprong van 3 min 20 sec. op de tweede groep en 5 min. 30 sec. op het peloton. Evers, Vos en Van Beek losten elkaar regelmatig af aan de kop. Hendrikx, de enige Belg in het groepje, weigerde uiteraard hardnekkig de kop te nemen. Hij liet zich trekken en spaarde zich, hetzij voor een uitlooppoging in de laat ste kilometers, die echter niet veel kans op succes zou bieden, hetzij voor de eindsprint. Op 10 km van Apeldoorn was het duidelijk, dat behoudens acci denten de zege niet aan een van het viertal kon ontgaan. Na Deventer moest het gebeuren. Hendrikx was het eerste slachtoffer, hij werd losgereden door de drie Ne derlanders. Op enkele kilometers voor de eindstreep kreeg Gerard van Beek last van kramp, hij begon moeilijk te draaien en Vos, die dit onmiddellijk zag, demarreerde, gevolgd door Evers. Evers toonde zich tenslotte de sterkste sprinter en ging met een wieivoor- sprong over de eindstreep. Een fraaie overwinning na een mooie rit. Het algemeen klassement na de vijfde plaats is: 6. Callens (Belgie A) 12.11.19; 7. De Ruyter (Gem. ploeg) z.t.; 8. Van Est (Ned. B) z.t.; 9. De Poorter (Belgie B) z.t.; 10. Lakeman (Ned. nat.) z.t.; 11. Verpoorten (Belg. B) z.t.; 12. Vanderve ken (Belgie A) 12.12.19; 13. Smits (Ned. B) 12.12.24; 14. Seyen (Brab.-Limb. pl.) DE 3e ETAPPE 26 MEI TT Met een grote bos bloemen in zijn armen, stond Piet Evers in een wolkbreuk, die enkele minuten te voren boven Apeldoorn was los gebarsten, te glunderen voor de fotografen. „Ja, het was een mooie race, lang zo zwaar niet als die van Woensdag" vertelde de Zaan kanter ons tussen de talloze hand drukken door. „Eerst dacht ik dat ik te vroeg was weggelopen, maar later was ik blij dat ik met Steen bakkers en Lakeman was meege gaan. Toen ik met Van Beek, Vos en die Belg op kop lag, was ik geen moment bang voor de ver moeide Hendrikx, die het eenvou dig vertikte af te lossen. Jammer dat Gerard van Beek kramp kreeg, maar Vos demarreerde en ik moest natuurlijk mee. Ik geloof dat Vos in de war is gebracht door het spandoek, dat 500 meter voor de finish over de weg hing. Mis schien dacht hij dat het het fi- nishdoek was, want hij spurtte even erg hard, maar op de echte eindstreep was ik hem net even voor. En nu in de oranje trui. Het zal in de derde etappe vechten worden om hem te behouden, maar het zal aan mij niet liggen, want ik voel mij best". 12.13.24; 15. Lambrichs (Brab.-Limb. pl.) z.t.; 16. Jef Janssen (Ned. Nat.) z.t.; 17. Rogiers (Belgie A) z.t.; 18. Schellinger houdt (Ned. Nat.) 12.14.12; 19. Geerts (Ned. Nat.) 12.14.14; 20. Bakker (Ned. B) 12.15.25. Het officiële ploegenklassement is na de 2e etappe: 1 Nederland B 36.31.29, 2 Belgie B 36.33.36, 3 Belgie A 36.37.02, 4 Nederland A 36.38.52, 5 Nederlandse Nationale ploeg 36.38.55, 6 Gemengde ploeg 36.39.51, 7 Brabants- Limburgse ploeg 3646.32, 8 Zwitsers- Nedrlandse ploeg 37.21.55. Alle renners, die Donderdagmiddag te Appingedam zijn gestart, zijn te Apel doorn binnengekomen. Tijdens de spitsuren is een volge laden tram te Chicago in botsing ge komen met een tankwagen. De lijken van 25 personen zijn reeds uit de zwaar beschadigde tram te voorschijn gehaald. Ongeveer twintig personen werden gewond, van wie vele ernstig. De brandweer schat, dat het aantal doden 33 zal bedragen. Na de botsing vlogen beide voer tuigen in brand. Zij brandden geheel uit. Zeven nabijgelegen huizen vatten eveneens vlam en brandden af. De hitte van de brandende benzine was zo groot, dat aanplakbiljetten op 70 meter afstand geblakerd werden. Engeland, de Ver. Staten en Zuid- Afrika zullen de komende nazomer of herfst te Washington belangrijke be sprekingen over uranium houden, zo wordt van gezaghebbende zijde te Washington vernomen. Van ambtelijke zijde verneemt Reu ter, dat men de voorwaarden zal be spreken, waarop Zuid-Afrika aan En geland en de Ver. Staten de grote hoe veelheden uranium zal verkopen, die aan gedolven gouderts zullen worden onttrokken. De Westduitse Bondsraad (de Se naat, waarin vertegenwoordigers der staten zitting hebben) heeft zich met 27 tegen 16 stemmen voor het toetre den van West-Duitsland tot de Raad van Europa uitgesproken. Men verwacht, dat de Bondsdag (de volksvertegenwoordiging) spoedig na Pinksteren ook voor toetreding *;al stemmen, zij het dan met een klei nere meerderheid. Volgens het populaire Israëlische blad Maariv heeft de Israëlische rege ring er in toegestemd de familie van graaf Bernadotte, de vermoorde be middelaar in het Palestijnse conflict, 54.000 dollar uit te keren. Zonder de gevangenis tot een recrea tieoord te herscheppen is men in de laatste jaren meer en meer tot het be sef gekomen, dat men de misdaad niet alleen bestrijdt door het uitspreken van vonnissen en jarenlange eenzame op sluiting, doch veel meer door de mis dadiger tegemoet te treden als mens en hem voor een nieuw déraillement te behoeden. Dit laatste zal men in de meeste gevallen niet bereiken door een cellulaire straf. Beter is het om de de linquent zoveel schuldbesef en gevoe lens van moraal bij te brengen, dat hij uit andere motieven dan de angst voor de cel zich van het plegen van mis drijven onthoudt. Dat kan op zeer vele manieren gebeuren. Deze zijn thans een onderwerp van studie. Op de eerste studiedag voor het ge vangeniswezen, welke Donderdag werd gehouden in de Dierentuin in Den Haag, zijn slechts twee problemen behandeld, die ten nauwste met het vraagstuk van het gevangeniswezen samenhangen, te weten „Debiliteit en haar correlaties met wangedrag Sn misdaad", ingeleid door dr. mr. P. A. H. Baan en drs. J. v. Ratingen, respectievelijk privaat-docent in de forensische psychiatrie en psy choloog aan de psychiatrische observa tie-kliniek van het gevangeniswezen te Utrecht. Het was vooral mr. dr. Baan, die de revolutionnaire ontwikkelingsgang van het vraagstuk belichtte en vaststelde, dat er geen verband bestaat tussen de biliteit en misdaad, hetgeen in tegen stelling staat tot vroeger heersende opvattingen. In de middagzitting sprak prof. mr. dr. G. H. A. Feber over: „De kunst voor de gevangene". In het kort kwam zijn zienswijze hierop neer, dat de de linquent, om tot zelfreclassering te ko men, in zijn gevoelsleven geroerd moet worden en zeker niet mag stilzitten. De kunst is een geschikt middel, dat hem die beroering schenkt, mits het met zorg wordt gehanteerd. Het onderwerp ontketende een le vendige discussie, waarbij vooral de heer Arnoldus, directeur van een ge vangenis uit het Zuiden des Iands, een warm pleidooi hield vfcor het brengen van kunst aan gevangenen. Voor deze studiedag bestond een zeer grote belangstelling, zowel van de zijde der rechterlijke macht als van allerlei vertegenwoordigers van orga nen, die zich op het terrein van de re classering bewegen. Tevens woonde een Belgische vertegenwoordiger van het gevangeniswezen de vergadering bij. Consigne: „Overmaken!" De jongelui, die dit jaar eind examen gymnasium afleggen, zul len wellicht een meevallertje hebben. Het departement van On derwijs heeft n.1. bepaald, dat het schriftelijk einde^men Engels door alle candidatf: zal moeten worden overgema1- lsHet stuk, dat als examenopga-t''" gebruikt, blijkt n.1. voor te kc i in een bloemlezing van En. *e litera tuur, die op verschillen^' scholen in het Noorden van hjt land wordt gebruikt. De miMjelijk- heid bestond dus, dat het stuk reeds was besproken. Om alle twijfel weg te nemen, is het con signe „Overmaken" gegeven. Dat heeft al heel wat blije gezichten gegeven. Menig examenslachtoffer vond het verhaaltje maar knap moeilijk! (Vervolg van pag. 1) De heer Goedhart (PvdA) drong aan op een voorzichtige beoordeling van de toestand in Indonesië. Er is thans een ovt. gangstoestand, waarin behoefte is aan een gezagscentrum. Tot de vorming van een eenheidsstaat zou het op den duur toch zijn gekomen. De wijze waarop is echter in strijd met de RTC-overeenkomst. Het wordt tijd, dat de kaarten over de zaak-Wester ling op tafel worden gelegd. Welke Nederlanders hebben de hand gehad in deze rebellie? Eventueel zal spec taculair moeten worden gestraft. Wat z-' er gebeuren ten aanzien van het feit, dat een lid van de Raad van Sta te aan generaal Buurman van Vree- den een brief heeft gezonden, waarin hij voor landverrader werd uitge maakt? Spreker bleek voorts met zorg vervuld te zijn ten aanzien van de positie van de Nederlanders in Indo nesië. In de avondvergadering zeide de heer W e 11 e r, dat de nota voor hem waardeloos is. Ze bevat geen woord van verontschuldiging jegens het Neder landse volk voor het falen der regering. De Amerikaanse Senaat heeft Don derdag tenslotte zijn goedkeuring ge hecht aan het compromis-voorstel voor de hulpverlening aan het bui tenland, waaronder de Marshallhulp voor Europa en de hulp in het kader van het programma van president Truman vallen. Deze laatste hulp wordt verleend aan economisch mini der ontwikkelde gebieden. Het wetsontwerp werd met 47 tegen 27 stemmen aangenomen. Daar het voorstel reeds door het Huis van Afgevaardigden werd goed gekeurd, wordt het naar het Witte Huis gezonden ter ondertekening door president Truman, waarna het wets- kracht krijgt. Ned. Hervormde kerken: Beroepen te Bennekom N. Kleerma ker ti Genemuiden; te Eist (U) N. War- molts te Aalst; te Maasland B. J. Geer- ling te Ternaard; te Mensingeweer G. J. Geels, candidaat te Wassenaar; te St. Annaland J. v. Drenth te Waverveen; te Woudenberg J. Hovius te Hoogeveen. Aangenomen naar Maarn H. J. Swart te Berkhout. Bedankt voor Schrevelduin Capelle A. J. Wijnmalen te Olde- broek. Gereformeerde kerken: Beroepen te Reitsum en te St. Jacobi Parochie R. de Vries, candidaat te Steenwijk. Aangenomen naar Kielwin- deweer P. Bakker te Strijen. Aangeno men naar West-IJsselmonde J. D. Boer- koel te Watergraafsmeer. Gereformeerde Kerken art. 31 K.O.: Beroepen te Enschede D. Zemel te Axel; te Driesen en te Wieringermeer J. Kamphuis te Ferwerd. Evangelisch-Lutherse kerken: Beroepen te Monnikendam A. W. C. de Wit te Amsterdam, die tevens be noemd is tot hulpprediker te Amster dam-Noord. Gereformeerde Gemeenten: Beroepen te Alblasserdam M. v. d. Ketterij te Vlaardingen. Oud-Gereformeerde Gemeenten: Bedankt voor Loenen a/d Vecht H. Wiltink te Doetinchem. Opvallend is het, hoe veerkrachtig op het ogenblik weer de manier van lopen van de Nederlandse mannen is, Ten dele is dat het gevolg van de steeds beter wordende voeding. Maar voor een ander deel maakt ook de nieuwste manier van schoenfabricage het lopen lichter en gemakkelijker Swift in Nijmegen maakt thans de nieuwe Super Swift, een schoen, die iedere beweging van de voet volgt en die vermoeienis letterlijk uitsluit Fijne leersoorten en mooie modellen droegen er toe bij om de Super Swift. dit toppunt van gemak, in verrassend snel tempo populair te maken. Men vindt de Super Swift thans in alle goede Nederlandse schoenwinkels. (Ingez. Mededeling. Adv.) HOOR MARY BÜRCHELL (71) „Welzie je, ze zou kunnen den ken, dat ik niet meer voel voor het soort jdrken dat zij voor me kopen kan, nu ik een jas van sabelbont bezit. Ik zou niet willen dat ze dacht, dat ik me een mooiere jurk kan voorstellen, dan die zij zich voorgenomen heeft me te geven. Kan jekan je dat begrij pen?" „Niet precies. Ik dacht, dat voor elk meisje het mooiste nog niet mooi ge noeg was, als het haar trouwjapon gold". „Dat is natuurlijk ook zo. Maar het huwelijk is in zekere zin het laatste wat haar familie en in het bijzonder haar moeder voor haar kan doen Het zou een klap in het gezicht van mijn familie zijn. als ik te kennen gaf. niet tevreden te zijn met wat zij zich kunnen veroorloven, en al bij voorbaat de welgestelde getrouwde mevrouw zou gaai. uitha ,en". Hij uitte een niet begrijpend lachje. „Ik zei je al dat ik niet achter jou en je familie ben", verklaarde hij. „Maar doe zoals je wenst. Komen ze. tussen haakjes, allemaal op het huwe lijksfeest?" „Nee, dat denk ik niet. Mijn tante heeft mijn moeder voor het huwelijk uitgenodigd, maar verder niemand. Het is ook nogal een lange reis voor hen op één dag heen en weer en. „Waarom zouden ze niet bij ons kun nen blijven?" „Allemaal? Maar je moeder zou zich doodschrikken", verzekerde Teresa hem. „In ieder geval wil ik Belinda bij het huwelijk hebben", stelde hij geheel on verwacht vast. „En ik zie niet in, waar om de anderen ook niet zouden komen' Teresa keek vrolijk: „Is zij je lieveling?" *„Ik geloof het wel", zei hij langzaam „In het algemeen let ik nooit op kinds ren, maar als wij een dochter mochten krijgen, hoop ik, dat ze op Belinda zal lijken. Dat w;l dus zeggen, meer op jou dan op mij." Het klonk weer of hij bevelen uit deelde, -*n een wens te kennen gaf. dacht Teresa En ze was ademloos van verbazing en van een vreemd soort op gewondenheid. dat hij dit onderwerp aanroerde. „Heb jewel eens gedacht over een dochter van ons?" vroeg ze tamelijk onzeker. „Om je de waarheid te zeggen, nee Teresa, niet voor vandaag", zei hij. Ik zal achter in mijn hoofd wel de normale gedachte gehad hebben van trouwen, zich vestigen en een familie stichten. Maar verder ben ik, geloof ik niet ge komen". „Ben je ook nooit zo ver gekomen daar met Marchia over te spreken?" zei Teresa zacht En ditmaal ofschoon ze nauwelijks wist waarom kwam ze met opzet op het onderwerp terug. Met een schok deed hij de auto aan de kant van de weg stilstaan en hij keerde zich naar haar toe, terwijl om zijn mond de grimmige uitdrukking lag die haar '-erschrikte en aantrok. „We gaan het punt Marcia nu eens en voor al i-'t de wereld helpen", zei hij haar. „Wat wens je over Marcia en mij te wete Met enige moeite keek z® ook hom- recht in de ogen. „Niets.tenzij je vindt dat ik het recht heb te weten." Hij fronste. „Ik geloof niet dat hier sprake van recht is. Ik betwijfel of informaties naar voorbije liefdes-affaires ooit ver standig zijn. Maai misschien heb je er in dit geval enig recht op God weet dat je in deze zaak al weinig ge noeg aanspraken hebt doen gelden' zei hij droog. „Je bent erg verliefd op haai ge weest, is 't niet?" vroeg Teresa rustig „Afgrijselijk", antwoordde hjj, en zij had het merkwaardige gevoel, dat hy dit woord opzettelijk koos. „Een jaar lang ongeveer. Verliefder dan ik ooit op iemand anders zal zijnof wens tp zijn, voegde hij er met wrede op rechtheid aan toe. ,Dit is misschim, niet het antwoord, dat je verlangt Teresa, maar het is de waarheid". „Het is beter de waarheid te weten Teresa zag bleek, maar haar stem klonk vast. „Waarom ben je niet met haar getrouwd, Elliott?" „Omdat ze me niet wilde hebben „Alleen daarom?" „Alleen daarom." „En als zevan gedachte veran derde?" „Dat is niet gebeurd." „Maar als dat nog eens wel ge beurde?" „Daar wens ik niet over te denken, Teresa". zei hij langzaam. „Dat jaar was er een van verslaafdheid en van erger. Ze probeerde op alle manie ren met mijn gevoelens, mijn harts tochten en hoe je het noemen wilt. te spelen. Maar mijn verstand zei me dat een gelukkig huwelijksleven met haar onmogelijk zou zijn" „En toch vroeg je haar ten huwe lijk?" „Een man luistert niet naar zijn vei stand als hij verliefd is. Teresa". zei hij droog. (Wordt vervolgd) Deze. aldus de heer Weiter, heeft licht vaardig gehandeld en op grond daarvan behoort zij heen te gaan. Spr. protes teerde tegen de ambtelijke boycot van de oppositie en bepleitte de belangen der Indische Nederlanders en der amb tenaren. Nieuw Guinea mag geen object van onderhandelen zijn en aan internationale druk mag z.i. niet wor den toegegeven. De heer Oud (WD) zeide, dat zijn fractie steeds is opgekomen voor het zelfbeschikkingsrecht. Zij wenste op bouw in de federale zin. Evenals de heer Weiter achtte ook de heer Oud, wat er op Ambon gebeurd is een wan hoopsdaad, veroorzaakt door het ille gaal optreden der unitaristen. Ook hij wenste de souvereiniteit over Nieuw- Guinea gehandhaafd te zien. De heer Stokvis (CPN) vond, dat de voornaamste besluiten der RTC een plaats in de prullemand hebbel gekre gen. In plaats van vrijheid is nieuwe onderdrukking gekomen, zo zeide spr. De toekomst ligt bij de mitrailleurs, de stenguns en de handgranaten der guerrillastrijders. De heer v. d. Wetering (CH) wenste een verslag over de gebeurtenis sen te Makassar en informeerde naar de garantiewet voor het KNIL-perso- neel. Volgens minister Götzen is het ontwerp bij de Raad van State inge diend. De heer Zandt (SG) noemde de toestand in Indonesië allerbedroe vendst en sprak van een jammerlijk bankroet. Z.i. mag de regering de Re- publik niet steunen in haar actie tegen Ambon. De heer S c h m a 1 (CH) sloot zich bq de betogen der vorige sprekers der rechtse fracties aan. Ambon, aldus spr., is een kwestie voor de Veiligheidsraad. Om één u.ir werd de vergadering ge schorst tot hedenmiddag, wanneer mi nister Van Maarseveen aan het woord komt. Interpellatie Nederhorst, De interpellatie-Nederhorst nopens de bestrijding van de werkloosheid is ongeschikt gebleken voor een monde linge behandeling. De regering zal nu haar antwoord op de negentien, vragen in een nota neerleggen, die als basis voor een debat kunnen dienen. Morgenochtend Luilak, lezer'. Ik herinner u er aan, Opdat gij aanstonds iets eerder Naar uw kooitje toe kunt gaan. Want ik kan u wél voorspellen, Ook al vindt ge 't minder fijn Dat uw rust in Morpheus armen Deze nacht zéér kort zal zijn, Aangezien de lieve straatjeugd, Bij het eerste haangekraai. Door de straten heen zal trekken Met een heleboel lawaai. Och, wie duidt hen dit ten kwade Op die ene dag van 't jaar. Laat hen eens een keer genieten, Daar is 't Luilak voornietwaar? Haal je hart maar op, hoor jongens.' Lui de luilak uit zijn bed, Trek je sleep maar door de straten, Als je maar op één ding let: Dat je bij een onbekende NOOIT ZULT TREKKEN AAN DE BEL'.!'. Want misschien ligt er een zieke In die woning, voel je wel? En wees óók niet een kwajongen Die de boel verruïneert, Of met allerhande rommel Op eens anders woning smeert. Afgesproken? Jongeluidjes! Viert dan zó je Luilakfeest, Dat je aan het eind kunt zeggen: Jongens, het is fijn geweest.' JABSCN VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 7.15 Regeringsuitzen ding. 7.35 Ronde van Nederland. 7.45 Uit het land van Hertog Jan. 8.12 KRO-Minnestrelen. d 30 „Ja, zo was 't. 9.30 Het Omroep- Kamerorkest. 10.45 De zin van het huwelijk. 11.15 KRO-Amusements-Orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Orgelspel. 7.30 „Op bezoek bij anderen". 7.45 Woodbrookers. 8.05 „Boeken' 8.15 Piano voordracht. 8.35 Het cultuui-fatalisme. 9.00 Men vraagt. en wij draaien. 9.37 Toe spraak. 9.40 De Ducdali. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11,15 Sym- pbonie-Orkest. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de clag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Klein. Klein kleutertje. 10.15 t romenade-coucert. 11.00 De Zonnebloem. LI.45 Italiaans concert. 12.03 Promenade-Or- Kest. 1.20 Amusements-Orkest. 2.00 Musice rende dilettanten. 2.20 Nieuwe aanwinsten uit ae Discotheek. 2.40 Het Omroep-Kamerorkest. •i.25 Kroniek van letteren en kunsten. 4 00 Ronde van Nederland. 4.07 „Paris-vice versa". 4.30 De schoonheid ,aa het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Het Radio-Koperkwartet. 6 15 Journalistiek weekoverzicht. 6.25 Piano- assortunent. 6.50 Reportage. 7.15 Ronde van Nederland. 7.25 Mijnheei de voorzitter. 7.35 Zangrecital. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Hongaarse dans. 8.43 Steek eens op, heren. 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Weekend-Serenade. 10.45 Avondgebed. 11.15 Het Maastrichts Stedelijk Okest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten -»m 7, 8, i% 6, 8 en 11 uur. - 8.18 Orgel spel. 8.50 l'sjaikoiski-cycrus. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.30 Ravel. 12.00 Dolf ^an der linden. 12.33 Johan Jong en zijn rianjoliers. 1.15 Bei Canto. 1.30 De rode tent. L.40 Bel Canto. 2.00 Het Nederlandse lied. .L20 De Rambleis. 2.50 Onze industrie. 3.15 Concertgeoouw-Orkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Amateurs zetten hun beste been- tjf voor. 4.45 Sportpraatie. 5.00 Topsongs Mei. 5 30 Op de Dissel wagen 6.15 Trio X.IJ.Z. 6 30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. /.30 Lezen in de Bijbei. 7.45 P&ssepartout. 8.15 Vindobona Schrammel'n. 8.42 Hein Festijn 8.45 In het Zonnebad. 9.45 Socialistisch com mentaar. 10.00 Accordeola. 10.25 De com missaris. 10.45 Accordeola. 11.15 Populair programma.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 7