Stad en Omgeving Ruilbeurs kreeg permanent karakter! Personeelsvereniging van Hin bracht „Kousenparade" in Casino Uitstekend geslaagd sportfestijn op Tweede Pinksterdag Vier Zeevaartscholieren zochten het avontuur buitengaats Frisse Pinksteren Zii PIET SCHMIDT Julianadorps meisje verzamelde 130 backs Groninger Vereniging had géén pech! W.C.W. kraakte Wiron Tussen Haaks en Kuifje geringe middelen Mei veel bereikt Helderse Sportraad had eer van zijn werk De heer Enklaar gaf les in basketbal Neeltje Jacoba" bracht sloep naar IJmuiden Gewaagd experiment Pim, Ram en Pom op avontuur in Luilekkerland VAN MARSDIEP TOT IJ Uit het Racing-kamp Wilt U me om zes uur wekken Donderdag overdracht van de twee fregatten Julianadorp Burgerlijke Stand Gen vertrouwd adres voor <~U.u> kleding naar maat Ruyghweg 74 Tel. 31 7$ DPfSDAo m yas ïwo Zaterdagmiddag om drie uur werd op het Rialtoplein de Rnilbenrs Tan de Ac tie „Groot Den Helder" geopend. Onder de Trolijke klanken van marsen, wal-, ■en en populaire melodietjes verzamelde zich op het stof van dit zelden, betreden terrein een duizendkoppige menigte, die drukke zaken bedreef. Jong •n oud van beiderlei kunnen verscheen op deze „marktplaats", gewapend met voetbalzegels, los of in boekjes, in portemonnaies of in handige mapjes, maar allemaal met het doel, in de kortst mogelijke tijd één of meer elftallen te completeren. Daar kwam nog veel handigheid en initiatief bij kijken. Vooral de oude ren namen aanvankelijk een afwach tende houding aan, en vonden het klaarblijkelijk een beetje „gek" staan, om met hun zegels te koop te lopen. De jeugd gaf echter het goede voor beeld en deed vlotte zaken. Binnen een half uur waren ook de volwasse nen in de juiste stemming voor het plezierige sPel en deden zij dapper mee. Zelden zullen de namen van voet ballers zo over de tong zijn gegaan als deze middag. En zeker de beide backs van HRC zullen nooit zo druk lijn besproken. Er was op deze markt, die haast een middeleeuws karakter kreeg, een „hausse" in HRC-backs, want er waren dikke prijzen uitge loofd voor degenen, die het grootste aantal inleverden. Daarbij kwam een flinke portie za- keninzicht en ook wel een beetje spe- eulatiekunst bij kijken. Want je kon al je zegels zetten op het voltallig ma ken van elftallen, maar ook kon je proberen alleen HRC-backs te be machtigen. Degenen, die van het be gin af aan met een vastomlijnd plan ter ruilbeurs waren gekomen, waren het beste af. Zij gingen doelbewust te werk en zagen hun voorraad ge wenste plaatjes groeien en groeien. Tot vijf uur werd de gelegenheid ge boden, de enveloppen met HRC-backs bij de geluidswagen in te leveren. Extra-prijzen Toen, om klokke vijf uur, liep voor de microfoon de wekker af. De span ning was gebroken, toen de uitslag werd medegedeeld. De eerste prijs, tien waardebonnen van een rijks daalder, was gewonnen door Annie Kaptein uit Julianadorp, die honderd dertig backs had ingeleverd. De twee de prijs Cvijf waardebonnen) kreeg de heer J. F. A. Pezie uit de Timorlaan, die er 56 had verzameld. De derde prijs (drie waardebonnen) ging naar »ej. B. Soer uit de Wilhelminastraat, die 49 backs bijeen had gebracht. Om de vierde prijs moest worden geloot tussen de inzenders van veertig backs. Hier werd mej. Emmy Kortekaas, J. C. de Leeuwweg 19, Breezand, de ge lukkige. Op de vooravond van Pinksteren is het revue- en cabaret-gezelschap WK uit Groningen in Casino opge treden voor de Groninger Vereniging „Stad en Ommelanden". De drie en twintig leden van dit gezelschap kon men nauwelijks meer als amateurs beschouwen. Hun spel stond op hoog peil en het geheel was uitstekend georganiseerd, zodat de avond voorbij was, voor men in de gaten had dat het klokje al over middernacht wees. De Helderse Groningers hebben op deze avond bijzonder genoten. Het zeer beschaafde gezelschap bracht de revue „Pech gehad!" Achteraf bleek, dat de Groninger Vereniging geen pech had gehad, maar meer dan te vreden kon zijn. Even merken we op, dat Jut en Jul twee onbetaalbare ko mieken waren, dat de WK-cowboys een daverend succes oogstten, en dat er een Zwitsers tafreeltje op het pro gramma voorkwam, dat enigszins ge vaarlijk begon te worden voor de vloer van Casino. Voorts werden ver schillende sketches zeer verdienstelijk Over het voetlicht gebracht. De leiding was bij de heer D. van Golberdinge in goede handen en de pianiste, mevr. T. KeizerRozema, had met haar uitstekende spel een groot aandeel in het welslagen van deze avond. Het geheel werd besloten met een geanimeerd bal, waarbij men als altijd weer de frisse geest van het reeds zo bekende clubje der Helderse Groningers kon bewonderen, nu nog aangevuld met de kersverse Gro ningers van het cabaretgezelschap. Een avond als deze doet naar meer vragen! Reeds uit deze uitslag blijkt, dat het met de winkelactie in de goede richting gaat. Eén van de doeleinden is immers het aantrekken van kopers uit de omgeving. Gevoeglijk kan wor den aangenomen, dat de beide prijs winnaars niet de enigen uit de om- trek-gemeenten waren, die inkopen in Den Helder» hadden gedaan. Er kwam geen einde Na het uitreiken van de prijzen was de ruilbeurs officieel ten einde, maar de zaken werden rustig voortgezet.... Tot 's avonds heel laat bleven de ruil- sters en ruilers op het Rialtoplein ac tief en de volgende morgen werd de markt al vroeg heropend. En ook gis teren werden de hele dag transacties afgesloten. Er waren zelfs handige knapen, die voor „zeldzame" zegels vijf of tien „niet zeldzame" vroegen. Dat getuigde van koopmansaanleg, maar was eigenlijk de bedoeling niet. Het comité is van het principe uitge gaan iedereen gelijke kansen, welnu, laten de bezitters van zegels deze stelregel tot de hunne maken. Anders zal het ruilen stellig minder vlot en spontaan verlopen, met als enige re sultaat dat het aantal uitgereikte waardebonnen daardoor gedrukt wordt. Het ziet er naar uit, dat het Rialto plein officieus tot ruilbeurs is gepro moveerd. Wie weet, welke onders hands» transacties daar straks afge sloten zullen worden, wanneer de winkelactie tot het verleden behoort. In ieder geval opent het comité Woensdagmiddag een ruilbeurs in de Sluisdijkstraat, waaraan weer een poppenkastvertoning voor de jeugd vooraf zal gaan. Als bijzondere at tractie zal dan gelden het inleveren van zoveel mogelijk zegeltjes met de afbeelding van de linksbinnen van Helder, Van der Meulen. In haar laatst» competitiewedstrijd heeft WGW revanche genomen voor de indertijd op Wieringen geleden nederlaag. Een gehavend Wiron-elftal was naar Den Helder gekomen. Al spoedig na de aftrap scoorde Van Amersfoort uit een trekbal van Ram- ler het eerste doelpunt, en tien minu ten later maakte Paans er 20 van. Kort vóór de rust bracht Lafère de stand op 30. Na de rust. toen WGW het windvoordeel had, kwamen de Wieringers er helemaal niet meer aan te pas. WGW scoorde er lustig op los. Spaans zorgde voor drie doelpunten. Van Amersfoort voor twee en Schilder maakte het negende. Met 90 voor WGW kwam het einde van deze vrij emotie-loze wedstrijd. De „Prinses Irene" van de Rede rij Doeksen. die gistermorgen op haar eerste „See Holland Cruise" de haven van Den Helder zou aandoen, heeft verstek laten gaan. Degenen, die ver geefs op haar komst hadden gewacht, vernamen later dat het vaartuig recht streeks van Oudeschild naar Terschel ling was gegaan. Het is morgen hoog water om 7.15 en 19.35 uur, en laag water om 1.15 en 13.45 uur. Wanneer de productie en de kwali teit van de Kousenateliers Hin in Den Helder een even grote stijging in ge halte tonen als de pereoneelavonden, dan bestaat er voor de Haarlemse direc tie alel reden tot tevredenheid. Vrijdag avond werd door een veertigtal leden van Hin's Amusementsgezelschap in Casino een programma opgevoerd, dat klonk als een klok. De manier, waarop de nummers voor het voetlicht werden gebracht, getuig de van een grondige voorstudie en enige originele vondsten verrieden de artistieke hand van regisseur Robert Jr. Alle nummers vermelden, zou het gehele Stadnieuws van vandaag in be slag nemen; wij willen met ere noe men Els Amiabel en An Wal, die op mondorgel en vier kleppers (prachtig maatvast en zonder aarzelen tweehan dig geklepperd) Circus Renz de zaal lieten in-daveren. Met de sketches werd het publiek aardig bezig gehouden; enige planken- D» op Tweede Pinksterdag door de Helderse Sportraad georganiseerde sport en demonstratie wedstrijden kunnen alleszins geslaagd worden genoemd. In tegenstelling tot het vorige jaar, toen deze sportdag door het wel uitzonderlijk slechte weer vrijwel geen publiek trok, was er nu een zeer grote belangstel ling. Omdat een talrijk publiek nu éénmaal een stimulerende invloed op sport beoefenaren heeft (er was een merkbaar contact tussen spelers en toeschou wers), was het geen wonder dat een ieder zich van z'n beste zijde liet zien. Het werd een middag om trots op te zijn, zowel voor de organisatoren als voor de deelnemers. Om half twea marcheerden, vooraf gegaan door ons als altijd tot medewer king bereid Stedelijk Muziekcorps, di verse sportverenigingen via Koning straat, Spoorstraat en Keizerstraat naar het sportveld. Na het hijsen van de Vier leerlingen van de afdeling derde stuurlieden der Helderse Zeevaartschool wilden het geleerde eens in practjjk brengen. Ztj wisten een zeilsloep met mo torvermogen op de kop te tikken, en verlieten hiermee de haven van Den Hel der, in de verwachting van een emotionele Pinkstervacantie. Zij hadden zetfsi hoop, de haven van Harwich te bereiken, maar dat het reisje zou eindigen met een soort schipbreuk onder IJmuiden, hadden zij niet durven dromen. muller voer ter assistentie uit. Het werd gelukkig geen moeilijke redding. De naamloze zeilsloep met de vier doornatte opvarenden werd op sleep touw genomen en naar de haven van IJmuiden gebracht, waar de haven meester een prachtige speech ter ver welkoming afstak. Hij gaf de jongelui het lesje, dat zij niet alleen hun eigen leven, maar ook dat van anderen in ge vaar hadden gebracht. Dat was voor Kalis niet de eerste maal. Het was al eerder gebeurd, dat hij met een zeilsloep naar open zee ging. Toen liep hij vast op de Haaks- gronden en heeft de „Dorus Rijkers" hem uit de penarie moeten halen. Laat het nu de laatste keer geweest zijn, al hebben wij respect voor de onder nemingsgeest van de jongelui. De directeur der Zeevaartschool, de heer J. Middendorp, zei ons naar aan leiding van het voorgevallene, dat Hij tegen dergelijke uitstapjes geen be zwaar heeft, wanneer de jongens per fect materiaal hebben en de weersom standigheden draaglijk zijn. In dit ge val beschikten de avonturiers echter over een onzeewaardig vaartuig en ook het weer liet veel te wensen over, zo dat hij het experiment stellig had af gewimpeld, wanneer d» jongelui met het plan bij hem waren gekomen. Het geeft echter te denken, dat Kalis (een Nieuwedieper) en zijn mede scholieren Berveling, Slot en De Jcng, hun reisje in het geheim hadden voor bereid. De directeur, de heer J. Mid dendorp, en de practijkleraar, de heer Katoen, hadden zij onkundig gelaten omdat zij wel wisten hoe deze heren over dergelijke experimenten denken. Met het enthousiasme van de jeugd, die niet altijd de gevaren ziet, zijn de twintigjarige knapen buitengaats gfc- gaan. Op zichzelf een prestatie, waar uit blijkt, dat zij zeemansbloed in de aderen hebben en niet voor een klein tje vervaard zijn. De medaille van hun uitstapje heeft zeker een goede kant, maar aan de keerzijde staan tocht te grote risico's. De jongelui hebben dat aan de lijve kunnen ondervinden, toen het zeetje buiten heei wat ruwer bleek dan het er aanvankelijk uitzag. Het viel niet mee, het vrij gammele scheepje in volle zee te houden en het kwartet zakte dan ook steeds meer naar het Zuiden af. Ter hoogte van Wijk aan Zee scheurde het gTootzeil. Met de harde wind was het bijna ondoenlijk, alleen met de fok te manoeuvreren. De situatie werd er niet beter op, toen ook de motor de geest gaf. Het nog geen negen meter lange scheepje ging drijvende heen Gelukkig werd van de wal af opge merkt, dat het kleine scheepje in moeilijkheden verkeerde. De Kust wacht gaf de melding door, met als ge volg dat om twaalf uur Zondagmiddag de reddingboot „Neeltje Jacoba" de haven van IJmuiden verliet. Ook de sleepboot „Nestor" van de rederij Wjjs- 82. De bewaker is woedend bij de gedachte dat Pim, Pam en Pom, die hem zoveel last bezorgd hebben, nu toch zullen ontkomen. Met één greep beeft hij een Edammerkaasje van een boom gerukt en slingert dat met vaar dige hand Pim, Pam en Pom achterna, d« gang in! „Dat zal hen wel tot be zinning brengen", schreeuwt hij en rukt nog een kaas van de takken. Vooi dat de drie broertjes beseffen wat er gebeurt, horen ze een doffe plons. Het Edammerkaasje is in de gang gestuiterd en vliegt over hun hoofden heen tegen het plafond aan, Pim, Pam en Pom houden stilnet op tijd! Een zwaar blok rijst valt uit de zoldering en ver spert u de weg! De Ned. Herv. Gemeente te Bever wijk heeft bij het Classicaal bestuur een verzoek ingediend voor de vesti ging van een vierde predikantsplaats. De binnenkort te Hoorn te houden sportweek zal worden geopend met een landelijke sterrit. Er komen 18 controleposten, o.a. te Middenmeer, Beverwijk en Purmerend. Bij de luilakviering in de Zaan streek moest de brandweer negentien maal uitrukken. Vijftien jongens wer den ingesloten wegens ergerlijke bal dadigheid. B. en W. van Oostzaan vragen de raad een crediet van f 36000 voor verbetering van de voetbalter reinen van O.S.V. In de Zaanstreek broedt voor de eerste maal een kleine kolonie kluten. De gemeente Enkhuizen heeft van de heer S. Groot Jr. de burgemeesters woning aan de Westerstraat 228 ten geschenke ontvangen. Begrijpelijk heeft de gemeenteraad het cadeau in grote dank aanvaard. B. en W. van Jkmaar vragen de gf meenteraad een crediet van f 2800 voor de aankoop van een monumen tale klok in de raadszaal ter herinne ring aan het 50-jarig regeringsjubi leum van Koningin Wilhelmina en de troonsbestijging van Koningin Juliana. r.' Bij de veehouder Wiedijk t* Griot- Schermer is een kalf geboren, dat aan een der poten drie hoeven heeft. vlaggen en het spelen van ons volks lied nam de heer Luyckx het woord. De voorzitter van de Helderse Sport raad begroette alle aanwezigen en sprak er vooral zijn voldoening over uit, dat het weer ditmaal zoveel gun stiger was dan het vorige jaar. Na dit korte welkomstwoord begon de eigen lijke sportmiddag. De dames- en meisjes-gymnasten be ten het spits af met vrije oefeningen. Hoewel niet feilloos werden de oefe ningen zeer behoorlijk uitgevoerd en het in witte dracht gehulde zwakke geslacht ontving een dankbaar applaus. Hierna werden twee series 100 m.- dames gelopen welke door de vrij krachtige wind in de rug opmerkelijke tijden opleverden. Basketbal Daarna kwam een voor de meeste toeschouwers onbekende sport aan de beurt, n.1. basketbal. Een Helderse ploeg bond de strijd aan tegen K.V.H. Het was een goede gedachte van de or ganisatoren om aan de heer Enklaar gelegenheid te geven het publiek het één en ander over basketbal bij te brengen. Deze commentator kweet zich uitmuntend van zijn taak en dit maak te de wedstrijd des te aantrekkelijker. De score 1211 voor de Helderst ploeg was voor basketbal wel niet zo hoog, maar dit kwam hoofdzakelijk door de wind. Er zat echter een groot verschil in spelopvatting bij beide ploegen. Het was goed merkbaar, dat de K.V.H.- ploeg uit korfballers bestond. Terwijl de gecombineerde Helderse ploeg steeds trachtte door combineren en solo-spel zo dicht mogelijk bij de basket te ko men, probeerden de K.V.H.-ers het nog aleens met verre schoten. Dit laatste lijkt ons toch niet de juiste methode. Het spelopbouw der aanvallen, zoals de gecombineerde ploeg het deed, vinden wü niet alleen aardiger om te zien, maar het lijkt ons voor korfballers, die vooral van dichtbij toch over een zeer grote schotvaardigheid bezitten productiever, omdat ervaren korfbal lers als Schekkerman, Lokkers, etc. dit waarschijnlijk zelf ook zullen inzien, verwachten wij nog veel goeds Van de K.V.H.-ers. De Helderse combinatie heeft niettemin een uitstekende presta tie geleverd door deze toch nog altijd sterke K.V.H.-ploeg te kloppen met 1211. Wij zijn het met de heer En klaar roerend eens, dat als er maar voldoende zalen komen, baketbal zeker een grote toekomst in Nederland tege moet gaat. Na dit kijk- en voor deze gelegen heid ook luisterspel kwamen de gym nasten weer aan de beurt. In alle vier hoeken van het veld vonden paard- en brugoefeningen plaats, terwijl zeer jeugdige meisjes op het middenveld vrije oefeningen en spelen brachten Wij zagen van deze peuters imitaties van zweefmolen, tanks, rupsen, heien en wat dies meer zij. Geen wonder dat de heer Dekker en zijn leerlingen het leeuwenaandeel van het applaus kre gen. Hier nee willen we echter geen afbreuk doen aan de overige demon straties. Ook hier was van uitstekend geslaagde oefeningen te genieten. Voetbal Na de gymnasten betraden de voet ballers het veld. Het waren jeugdige Helderse en Alkmaarse voetballers die elkaar gingen bestrijden. Zoals steeds is ook dit weer een spannende strijd geworden. In de eerste helft waren de kaasstadbewoners, die toen de wind in de rug hadden, beslist sterker en de 10 voorsprong, die zij met de rust hadden, was dan ook volkomen ver diend. De tweede helft gaf een geheel ander spelbeeld. Toen konden de Nieuwediepers keer op keer de Alkmaarse veste in gevaar brengen. Doelpunten waren echter duur en hoe wel de Alkmaarse doelman zeer veel werk te verzetten kreeg, wist hij z'n doel voor doorboringen te behoeden, zodat het een 10 zege voor Alkmaar werd. Tijdens de pauze van deze wedstrijd koorts viel hier wel op te merken. Zonder twijfel was Truus Snel—Revers de ster van deze vertoningen; zij buitte haar snoeplustige-werkstersrol ten volle uit! Zeer goed deden het ook de Hawaii- en Cowboy-liedjes, waarin enige zeer aardige vondsten waren verwerkt. Mej. Woud, die de muzikale leiding van deze avond had, zal daar aan niet vreemd geweest zijn! Een vlot nummer was Mevrouw Carla met haar sprekende pop Nylonus ni. Dit nummer, waarvan de hoofdrol door de heer Robert Jr. werd gespeeld was naar onze mening te gechargeerd, de tekst was niet altijd duidelijk te verstaan en de imitatie van de sP^e" kende pop viel min of meer in het niet door een teveel aan gelaatsexpressie. De hersengymnastiek werd onder leiding van de heren Bartoo en Eber- hard een genoeglijk spelletje, dat tot ieders tevredenheid in een gelijkspel eindigde. De clou van de avond en tevens het slotnummer werd door een ballet ge vormd. Mej. T. Kos en de heer Robert Jr. dansten, omzweefd door twaalf danseuses in prachtige costumes, een fantasie op de wals Voorjaarsstemmen van Strauss, terwijl mej. Woud soepel de begeleiding verzorgde. Aardig was ook de verbindende tekst, die door twee meisjes in fraaie, zwart-witte avondtoiletten voor en na elk nummer werd gezegd. Het dansje na, dat onder leiding van de heer Zeeman en op de tonen van de Musical Ramblers veel te kort duur de, besloot de gezellige avond. Een ge slaagde personeelsavond, zoals deze er zeker één was, geeft ongetwijfeld aan vele meisjes, die overdag ingespannen werken, een prettige en goede ont spanning. Op overtuigende wijze werd bewezen, dat door enige inspanning en goede leiding met geringe middelen veel bereikt kan worden, werden RamonDubuisson. Het tweede elftal van HRC heeft gis teren een uit-wedstrijd gespeeld tegen Volendam 3. De Volendammers ston den onderaan het lijstje, maar wisten door een 52 overwinning op hun gas ten de eerste twee punten in de wacht tet slepen. HRC 2 heeft nu drie wed strijden gespeeld en daaruit twee pun ten gehaald. HRC 4 heeft het er thuis tegen As sendelft 2 beter afgebracht. De hoop van de Watergraafmeerders, die in HRC 4 een zware concurrent hebben, ging niet in vervulling, want de Zaan- kanters gingen met een overtuigende 40 nederlaag naar huis. HRC 4 heeft nu uit drie wedstrijden vier punten binnengehaald. Voortaan zal men tijdens de thuis wedstrijden de stand prachtig van het scorebord kunnen aflezen, wanneer men na de aanvang van de wedstrijden langs het lijntje komt staan. Het zal niet meer nodig zijn, links of rechts te vragen: „Hoe staat het?", want op Zon dagmorgen 4 Juni, om half elf, wordt op het HRC-terrein het scorebord over gedragen, dat wordt aangeboden door de HRC-supportersvereniging „Rood wit". Geef Uw logé liever een wekker mee. Beemsterboer heeft weer wekkers die hun naam eer aan doen. KEIZEftSFftAAf 1S-17.DCN HELDER Alle artikelen boven 10,— zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, verlies, brand en roof. werden wij onthaald op athletiek. Eerst was daar de finale voor 100 m-dames. Dit werd een nek-aan-nek-race tussen de dames Bont en Wynia. Van onze plaats af was het onmogelijk uit te maken wie deze wel zeer spannende strijd won. De luidspreker kondigde mej. De Bont als winnares aan in de fraaie tijd van 13.2. Ook mej. Wynia maakte deze tijd. De 1500 m welke direct na de finale 100 m-dames werd gelopen is in een Amsterdamse overwinning geëindigd. Na een kalm begin begon er na drie ronden t< kening in de strijd te ko men toen Stuifzand, Klaassen en Verra een kleine voorsprong namen. De laat ste ronde werd het tempo aanmerkelijk verhoogd en was net nog moeilijk te voorspellen wie overwinnaar zou wor den. Stuifzand zette het eerste de eind sprint in en het leek ons toe dat hij Klaasen daarmee verraste. Weliswaar trachtte laatstgenoemue hem nog te be- reiken, maar dit lukte niet meer, hoe wel hij wel .vat inliep. Stuifzand werd winnaar in 4 min. 44 sec., op korte af stand gevolgd door Klaassen en Verra Na deze spannende en goed gelopen race kwamer. de voetballers nog een maal in het veld voor de tweede helft Zoals hierboven reeds medegedeeld ^mnm d« stand geen verandering meer. Over het geheel genomen is deze sportmiddag een zeer geslaagd evene ment gewo. len, dat voor het Sport- bestuur aanleiding moge zijn, op de in geslagen weg voort te gaan. Het heeft ons et Pinksteren niet aan frisse lucht ontbroken, om nog maar te -zwijgen van het hemelwater, dat vooral Zaterdag on Zondag rijkelijk ons deel was. De Tweede Pinksterdag heeft echter veel goedgemaakt. Het i» waar, dat een uitbundige bries onver. moeibaar nieuwe ladingen zilte zee lucht aanvoerde, en dat deswege het dragen van winterjaswollen da, tn gevoerde handschoenen niet eens zo dwaas mocht heten, maar een vrolijk zonnetje gaf de wereld toch een fleu. rig aanzien. Door het huiskamerraam gekeken leek het een Pinksteren, als we zelden hadden beleefd. De buitenlucht lokt» dan ook terdege, en wie éénmaal bui ten was, had zich gauw met de straff» wind verzoend. Zeer vele Nieuwedie. pers meenden optimistisch, dat het zo juist lekker en gezond was, en togen in de meest opgewekte stemming naar duin, dijk en strand. Ze hadden gelijk, want fris en hongerig, en met energie voor minstens een hele week prettig werken, kwamen ze van de tocht thuis, Het was ook aardig om te zien, dat vele honderden Texèl-gangers hun plannen door een beetje wind niet in de war lieten sturen. De boot deind» genoeglijk op de korte oversteek, »n de mensen die gisteravond weer naar de wal kwamen zagen er voldaan en ge- zond uit. Op het Sportpark hebben gistermid dag minstens tweeduizend mensen ge noten van de wedstrijden, die daar werden gehouden. Gelijktijdig waren de vermakelijkheden te Huisduinen die Zaterdagmiddag waren openge steld, weer aan 't draaien gebracht. D» exploitanten toonden zich niet onte vreden en boerden beter dan verleden jaar. Zo is de seizoen-opening ditmaal, dankzij het zonnetje, geanimeerd ver lopen. Die lastige wind heeft de belangstel- ling echter wel een tikje getemperd. Na het invallen van de duisternis zocht men de gezelligheid binnenshuis of in de oorden des vermaaks, waar de Westenwind door dikke spiegel ruiten en zware gordijnen buiten d» deur werd gehouden. De overdracht van de eerste twea oorlogsschepen op grond van het pro gram voor wederzijdse defensiehulp in ht kader van het Noordatlantisch ver drag, zal Donderdag 1 Juni geschieden op de Amerikaanse marinewerf te Bos ton. Het gaat om de twee fregatten, die aan de Nederlandse Marine zullen wor den overgedragen. Zij dragen de na men „Burrows" en „Rinehart". Het zijn moderne schepen van 1240 ton, ge bouwd in 1943 en '44, en bestemd voor escortedienst en voor de strijd tegen onderzeeboten. De schepen zijn in da loop van de laatste twee maanden ge heel opgeknapt. De plechtige overdracht zal Donder dag om 12 uur geschieden door da vice-admiraal Leo H. Thebaud, com mandant van het eerste marinedistrict. De Nederlandse marine-attaché, kapi tein ter zee jhr. H. A. van Foreest, zal namens de Nederlandse regering de schepen in ontvangst nemen. Zij zul len, zoals bekend, de namen „Van Am- stel" en „De Bitter" krijgen en komen onder commando van de luitenants ter zee 1ste klasse jhr. P. L. M. van Geen en G. A. M. Saraber. De bemanning van de fregatten wordt gevormd door ongeveer 200 man Nederlands marine personeel, dat thans te Boston in op leiding is. SCHOORSTEENBRANDJE Zaterdagavond werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteen brandje in het perceel Schoolvaart 28, bewoond door de heer A. van Mullem. De spuitgasten waren spoedig pre sent. Er behoefde echter geen water te worden gegeven. Een paar vlugge spuitgasten zaten spoedig op het dak en gaven meteen de schoorsteen een goede beurt, wat zeker bij de schoon maak vergeten was en wat ook de oorzaak was van deze schoorsteen brand. gpe Geboren: Peter, zoon van Hendrik Jan-Rens en Neeltje Welj. Maria Anna Cornelia, dochter van Cornelii Petrus Tuin en Maria Catharina SUj- kerman. Gerarda Gelina, dochter van Jacobus Johannes Baij er Gelina Westra. Jan, zoon van Klaas Paarl- berg en Cornelia Keijzer. Maria Geertruida, dochter van Thedorus Ge- rardus van Wel en Alida Catharina van Duin. Johanna Esperanza, doch ter vn Eddy van Wieringen en Anne Marie Kees. Trijntje, dochter van Jacob Kater en Antje Jonker. Ondertrouwd: Arie Knetsch en Akke Sloterdijk. Getrouwd: Dirk Zwakman, te Ber gen en Cornelia de Leeuw, Overleden: Geertje Sneekes, 75 j> echtgenote van Jacob van Straaten. VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Zaterdag zUn: Loggers: IJm. 53 f 2370; IJm. 74 f 3390: Kw. 51 f 4250; Kw. 122 f 3720; Kw. 39 f 2360. Kustvissers: IJm. 316 f 1715; IJm- 213 f 260; IJm. 2303 f 1155; Kw. 92 f 1125: Kw. 27 f 1500; Kw. 72 f llWi Kw. 189 f 460.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2