Stad en Omgeving Beter spelend Zaandijk versloeg blunderende Roodjakken Plaatjes van HCSC-voetballers moeten morgen worden ingeleverd Driehonderd roodhuiden zwierven Zaterdag door de duinen Tijdens concert in het Julianapark Elftallen afstempelen tot en met Vrijdag De klokken hangen I Krijgt Den Helder een dierenasyl? Geen nylon-kousen, maar wel voldoening! „Van schaap tot deken" Tussen Haaks en Kuifje Veilig-Verkeer-puzzlerif op Zaterdag 10 Juni Julianadorp Sport- en Volksfeesten Adspiranten oefenden JVC leed 32 nederlaag ■jpe Nieuwe stationschef Burgerlijke Stand Nederlagen voor HRC en Schagen Wi'eri'ng en Vergadering P.O.C. Opperhoofd Ippecaquana op een echt paard! Twee verkenners aan de martelpaal Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekker - H.R.C. verloor promotiewedstrijd met 3—1 Scoringsbord Winkelactie „Groot Den Helder'' De winkelactie „Groot Den Helder" heeft Zaterdag nog meer dan voor gaande keren in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Op de Vischmarkt, waar ditmaal de ruilbeurs voor voetbalplaatjes werd gehouden, was het een drukte van belang. Honderden meisjes en jongens, vrouwen en mannen krioelden door elkaar om te trachten de zeldzame plaatjes te be machtigen. Er was grote belangstelling, er waren ook vele inzendingen met de meeste tientallen, waarom het thans te doen was. Na het succes, dat deze dag weer werd behaald, kan het niet anders of de grote slotavond van Dinsdag wordt een en-en groot succes. Het organiserende comité, dat Zater dag zitting hield in het kantoor van de firma gebr. Kruyff (daartoe wel willend afgestaan) had aangekondigd, dat er vier prijzen beschikbaar waren voor de meeste tientallen. De animo was evenwel zo groot, dat men be sloot een aantal extra premies ter waarde van 2.50 te verschaffen voor alle inzenders van tien of meer tien tallen. Toen deze mededeling werd ge daan ging een gejuich op. En morgen wordt in het Juliana park de slotavond gehouden. Deze avond belooft extra prijzen voor hen, die de meeste foto's van spelers van H.C.S.C. kunnen tonen. Deze plaatjes kunnen kris kras door elkaar worden opgeplakt, want het gaat hiermee al leen om het aantal. Het inzenden moet als volgt geschieden. De voetbal plaatjes moeten per tien stuks op een vel of in een boekje worden geplakt. Op de in te leveren vellen of boekjes met foto's van H.C.S.C.-voetballers dienen naam en adres te worden ver meld en tevens de aantallen zegels. De voetbalplaatjes moeten tussen half acht en acht uur worden ingele verd bjj het comité, dat morgenavond bij de muziektent zijn „kantoor" zal openen. Om acht uur geeft dan ten slotte i.Winnubst" in de tent een concert. Zodra het orkest om acht uur is be gonnen, zullen er geen zegels meer worden aangenomen. Carillon weldra ingewijd Verleden week hebben schilders van Openbare Werken de ijzeren beugels in de klokkestoel van het Zeehelden monument netjes in de menie gezet en de volgende dag een keurig alumi- nium-verfje gegeven. Daaruit kon reeds worden opgemaakt, dat de klokken van het carillon niet lang zouden uitblijven. Zaterdagmorgen heeft de fa. Van Ber gen uit Heiligerlee de beiaard, die zo lang „ondergedoken" is geweest, op zijn oude plaatsje gehangen. Vandaag of morgen zal het getingel van de klokjes, wanneer het carillon wordt beproefd, weer als vanouds over de huizen klinken. Alleen zullen het niet meer de pittoreske straatjes van Oud- Den Helder zijn, die door de vrolijke klokketonen worden omspoeld. Een nieuw stadsdeel, met nieuwe bewo ners, zal op gezette tijden de beiaard horen. Wij verwachten, dat het caril lon met enige feestelijkheid, bijvoor beeld door een openings-bespeling, zal worden ingewijd. Onlangs schreven wij reeds over de plannen die bestaan om in Den Helder een dierenasyl te stichten. De afdeling Den Helder van de Nederlandse Ver eniging tot bescherming van dieren zou wel willen beginnen met de bouw van een asyl, als.... het geld er maar was. En zover is men nog niet. Toch hebben enkele dierenvrienden hun belangstelling al getoond. Zij stort ten een bijd-age op het gironummer van de penningmeester, de heer Van Grunningen. Figuurlijk gesproken is de eerste steen voor het asyl dus reeds gelegd. Honderden andere stenen zullen het gebouw evenwel moeten voltooien. Hieronder volgt de eerste verant- wording: J. v. G. f 1.50; J. de B. f 25.—; F. W. de R. f 7.50. De echtparen Vader en De Vries gin gen na afloop van de Sportraad-verga ring een hartig hapje halen op het Koningsplein. Zij wilden het nuttigen op de bank naast het transformatie huisje, waar zij een portemonnaie von den inhoudende f 151,06. Bovendien zat in de portemonnaie een identiteitsbe wijs ten name van de matroos le klasse S. Even kregen beide dames visioenen van stapels Nylon-kousen en nieuw zo- mergoed, maar geen minuut later toog het viertal op weg, op zoek naar de matroos. Alle schepen en walinrichtin- gen zijn zij afgeweest, tot zij na twee uur speuren succes hadden. Om half één in de nacht werd een slaperige ma troos uit zijn kooi gepord, die natuur lijk dolblij was zijn eigendom dat hij reeds had afgeschreven terug te zien. Hij was enkele dagen geleden uit Indonesië gerepatrieerd en had het geld opgespaard om zijn zieke vader te ver rassen. Bijna had de portie patates-fri- tes, op het Koningsplein gekocht, hem honderdvijftig gulden gekostGe lukkig was de portemonnaie door eer lijke mensen gevonden, die zeker een groter voldoening hebben gevonden in hun handelwijze van nu, dan wanneer zij toen maar Nylons etc. hadden ge kocht Tijdens de pauze van het concert zal de winkelactie officieel worden ge sloten, evenwel niet alvorens de prijs winnaars zijn bekend gemaakt. Daarna verzorgt „Winnubst" het tweede gedeelte van zijn concert, dat heel wat luisteraars belooft te trek ken. Voor de verzamelaars dan nog het volgende nieuws. Tot Zaterdag J.l. was er aan prijzen reeds een bedrag uit gezet tot ƒ5500.Nog lang niet alle elftallen zijn evenwel afgestempeld in de ark van de Verenigingen voor Vreemdelingen Verkeer. De heer Gou da kan dus nog drukke dagen tege moet zien. Maar ook dit behoort zeer binnenkort tot het verleden. Het la ten afstempelen van complete elftallen ter verkrijging van waardebonnen is mogelijk tot en met Vrijdag 9 Juni. Van deze laatste gelegenheid zullen ongetwijfeld nog vele verzamelaars gebruik maken. Wie zijn elftallen wil completeren heeft dus nog vier dagen de tijd. Veertiendaagse tentoonstelling ten dienste van het onderwijs Onder auspiciën van het gemeente bestuur wordt hier stede van 7 tot 20 Juni de expositie „Van Schaap tot De ken" gehouden, welke wordt georgani seerd door de Stichting Onderwijsten toonstellingen te Den Haag. Het is een buitengewoon interessante en leerzame expositie, waarin het gehele proces van de wolverwerking aanschouwelijk wordt voorgesteld. Beter dan de meest boeien de les kan zulk een tentoonstelling aan de schooljeugd een indruk geven van wat er met wol gebeurt, alvorens het wollen kledingstuk kan worden gedra gen. De tentoonstelling wordt ingericht in de bovenzaal van het voormalige distri butiekantoor aan de Spoorstraat, en zal op Woensdagmiddag 7 Juni om half vijf door burgemeester mr. G. D. Re- horst officieel worden geopend. Daarbij worden uitgenodigd alle leerkrachten van het lager, voortgezet lager, uitge breid lager, middelbaar en voorberei dend hoger onderwijs te Den Helder. De heer Haalebos, directeur van een onderwijsinrichting te Den Haag zal een toelichting geven, welke dient ter instructie van de leerkrachten. Het is namelijk de bedoeling dat de Helderse scholieren (met uitzondering van de Klassen 1 tot en met 4 der lagere scholen, en uiteraard ook de leerlingen der Fröbelscholen) onder leiding van hun onderwijzer (es) of leraar (lerares) een bezoek aan de tentoonstelling bren gen. Daartoe wordt zij in stand gehou den tot Dinsdag 20 Juni. Het is morgen hoog water om 0.00 en 11.45 uur, en laag water om 5.40 en 18.40 uur. De temperatuur van het zee water was 15,1 graden Celsius. De auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken" organiseert met mede werking van de Vereniging voor Vei lig- Verkeer op Zaterdag 10 Juni een Veilig Verkeer-puzzlerit. De deelname is opengesteld voor alle motorvoertui gen, die dan om drie uur op de Vis markt zullen starten voor een ongeveer veertig kilometer lange tocht. De gele genheid tot inschrijven bestaat tot half drie. Het inschrijfgeld bedraagt f 1.— Als prijzen zijn prachtige medailles be schikbaar. De deelnemers kunnen tijdens deze rit eens extra tonen dat zij weten wat veilig rijden betekent en dat zij volle dig met de regels van het verkeer op de hoogte zijn. De jaarlijkse Sport- en Volksfeesten, uitgaande van de Harmonievereniging „Kunstzinworden gehouden ap 26, 27 en 28 Augustus, dus drie weken later dan gewoonlijk. Er zijn reeds staanplaat sen aangevraagd voor een zweefmolen, een luchtschammel, een schiettent en een gebakkraam. Nog enkele kramen zullen rondom het Loopuytpark het feest opluisteren. De adspiranten vaij JHC speelden Zondagmorgen een oefenwedstrijd te gen een combinatie van speelsters uit de hogere elftallen. Deze wedstrijd was bedoeld als voorbereiding voor de wed strijden, die de JHC-adsp. de volgende moeten spelen om het kampioenschap van Noord-Holland benoorden het IJ, die waarsch'jnlijk te Nieuwe Niedorp worden gehouden. Het adspiranten- elftal won met 41. JVC I speelde voor het Gouden Kruis een wedstrijd tegen Succes II. Het ein de kwam met een gelijke stand 22, zodat er 2 x?7 y2 minuut moest worden verlengd. Reeds in de eerste minuut van deze verlenging scoorde Succes II een doelpunt, waardoor werd gewon nen. Zij Met ingang van 1 Juli 1950 is de heer A. W. Zwier, thans stationschef te NieuwersluisLoenen, benoemd tot chef van het Station der Nederlandse Spoorwegen te Den Helder. Geboren: Petrc ella Ida Maria, d. v. Dirk Seijts en Maria Cornelia Bakker; Cornelia Agatha, d. v. Wilhel mus Gerardus Pronk en Margaretha Mak. Ondertrouwd: Michiel de Put ter en Hinke Nieuwland (Barradeel); Jan Brongersma (Groningen) en Ca- tharina Vries. Overleden: Christina Janssen, 8 m. „aden, d. v. Martinus Janssen en Maria Johanna Schilder; Arie Manne- veld, 86 jaar, weduwn. van Neeltje Bos, eerder van Grietje Middelie; Arle Keppel, 11 jaar, z. v. Arie Keppel en Jansje Grietje Kater. 0 3 3—1 1 2 6—5 0 2 1—6 1 1 3-6 heeft gisteren in de promot ie- dégradatieeompetitie voor Zaandijk het hoofd moeten buigen. De Zaandijkers zegevierden met 31, en namen daar door de kop over. Zaandijk 2 11 HRC 2 1 0 QSC 2 0 2 Rapiditas 10 1 Dat arme Schagen! Gisteren werd weer met 21 van Grasshoppers ver loren. Beverwijk zorgde voor een ver rassende uitslag tegen RKAFC. Laatst genoemde verloor met liefst 51. De stand is hier: RKAFC 4 3 0 1 6 4—5 Beverwijk 4 2 0 2' 4 118 Grasshoppers 4 2 0 2 4 77 Schagen 4 1 0 3 2 35 Voor HRC 2 is de promotie-competi tie afgelopen. De rode reserves ver loren met 20 van WA 2. Het vierde elftal van HRC verspeelde eveneens zijn laatste kans. De uitwedstrijd tegen Watergraafsmeer 3 werd met 31 ver loren. De eindstand werd hier: W.gr.meer 344008 9—4 HRC 4 420248—6 Assendelft 2 4 0 0 4 0 310 Helder 3 werd uitgeschakeld door WFC 3 (41). Het derde elftal van de witjakken degradeert dus naar de re serve eerste klasse van de afdeling Noord-Holland. Watervogels versloeg Zaterdagavond op eigen terrein voor de beker Oude- sluis met 31. Voor het Gouden Kruis zegevierde WGW Zaterdagavond met 41 over BKC 2. Van deze competitie kregen wij voorts binnen de uitslag Succes 2JVC 32. Slechts een klein percentage van de leden der Landbouw Onderlinge was vertegenwoordigd op de vergadering die Vrijdagmorgen werd gehouden. De heer Van der Horst, lid van het hoofd bestuur, lichtte de centralisatie van on gevallenverzekeringen toe. Deze nieu we organisatie, welke de naam SVV zal dragen, moet gezien worden als een overkoepeling der thans bestaande Landbouw- en Bedrijfverzekerinsorga- nisaties. Aan het hoofd van verschil lende rayons zullen functionnarissen worden geplaatst, welke dezelfde werk zaamheden zullen vervullen als de hui dige secretarissen der P.O.C. Wierin- gen zal dan met de Wieringermeer één rayon worden. Waarschijnlijk zullen deze functionnarissen 1 Januari reeds in dienst treden. De streekbureaux zul len in grotere plaatsen worden opge richt. In deze organisatie zijn verschil lende nieuwe wijzigingen aangebracht, welke ten voordele van patroon en werknemer zijn. Als afgevaardigden naar de algemene ledenvergadering werden benoemd de heren J. Kooy Cz. en N. Mulder Dz. in het gebouw van de Hoge Raad vond Zaterdagmiddag in tegenwoordig heid van Z.K.H. Prins Bernhard de sluitingszitting van de ..Jonge Balie" plaats. Tijdens de rede van de voorzitter, mr. J. W. Lely. In het midden Z.K.H. Prins Bernhard; links de president van de Hoge Raad, mr. J. Donner In het duinterrein achter de Donkere Duinen heeft Zaterdagmiddag voort durend het dreigende geroffel van zware „tom-toms" weerklonken. Ongeveer driehonderd en twintig kleine roodhuiden zwierven door de omgeving, op het eerste gezicht echte Indianen, in bonte kleuren geschilderd en gewapend met püi en boog en tomahwaks. Maar heel weinigen zijn er getuigen van geweest hoe welpen van alle richtingen uit de padvinderij uit Den Helder, 't Zand, Anna Paulowna, YVieringen en Schagen deelnamen aan de grote nmboejacbt, uitgaande van het Hoofdkwartier te Den Haag. Door het gehele land heeft men Za terdag dergelijke rimboejachten ge houden. Déze jacht droeg het karakter van een ganzenbordspel. Overal in de duinen waren palen neergezet, waar op de namen van de deelnemende stammen waren aangegeven. Elke hor de (er waren zeventien horden in het totaal) moest dan zijn bordje zoeken, en een daarop vermelde opdracht uit voeren. Alle rode krijgers dromden eerst langs de medicijnmannen, die voor een tent stonden opgesteld. De opperhoof den van de stammen kregen uit han den van de oppermedicijnman een ge- lukssteen, een grote houten dobbel steen waarop de merken van de stam waren geschilderd. En daar kwam het opperhoofd Ippe caquana aan. Pier rechtop (hoeveel moeite het hem ook zal hebben gekost) kwam deze roodhuid over de duinen aangereden. Het grote opperhoofd sprak zijn onderdanen toe. Het weer was gunstig om op de bisonjacht te gaan. Hierna kon het eigenlijke spel beginnen. Bisonsporen. De paaltjes waren genummerd van één tot en met één-en-zestig, en waren ongeveer vijf-en-twintig meter van eikaar verwijderd. Alle stammen, die reeds in het bezit waren van een nr., zochten langs de aangebrachte bison sporen hun nummer op de paaltjes in het terrein. Was het nummer gevon den, dan werd gelukssteen geworp^i. Het aantal ogen werd geteld bij het nummer van het paaltje, het volgende nummer werd opgezocht en daar werd de gevraagde opdracht uitgevoerd. Was dat gedaan, dan werd opnieuw gegooid en werd de jacht voortgezet naar een andere post. Men volgde daar bij steeds het bisonspoor. Bij de ver schillende posten kregen de stammen bisons, eekhoorns en dergelijke. Om zes uur waren alle krijgers weer bij de tent verzameld. De stamhoofden kregen een kaart van stevig papier, waarop een Indianendorp kon worden opgebouwd. De roodhuiden konden bi sons die zij op hun jacht hadden be machtigd inruilen voor voorwerpen, die nodig waren om de bouwplaat ge reed te krijgen. Hierna werden prijzen uitgereikt aan de stammen die hel mooist waren aan gekleed. Een ieder kreeg ter herinne ring aan deze middag een totemleer. In Duinoord. En toenwerden twee blanke krijgers gesignaleerd. Zij werden ter stond omsingeld en gegrepen, en onder grote hilariteit aan de martelpaal ge bonden. Nadat de verkenners (want die waren het die het waagden het ter rein van de welpen-roodhuiden te be treden) hadden «beloofd dat zij zouden helpen opruimen, werden zij vrij ge laten. In „Duinoord" beluisterden de rood huiden tenslotte een radio-toespraak, die werd uitgezonden door het Natio naal Hoofdkwartier. De krijgers deden zich intussen te goed aan „vuurwater", dat in heerlijke kleuren uit limonade- flessen werd geschinken. Aan het slot sprak de opper-medi- cijnman dankwoorden tot akela Olthof en haar helpers, die door hun vele werk bijdroegen tot het slagen van deze middag. Om acht uur was het einde gekomen van een prachtige Indianenjacht, die onder ideale weersomstandigheden werd gehouden, pe welpen, verken ners en hun leiders en leidsters heb ben een onvergetelijke dag gehad! 87. Hé, hé, héé- wat is dat voor een brutaliteit", roept Big Ben woe dend. „Hou dadelijk op met dat spui ten! Denk alsjeblieft om mijn zwakke hoofd. En mijn arme zwakke hart kan dit helemaal niet verdragen„Je kunt me nog meer vertellen", ant woordt de burgemeester, die inmid dels ook is aangekomen. „Jij met je zwakke dit en datIk geloof er geen woord van! Nee mannetje, jij zult boete moeten doen en wel hier ter plaatse". Big Ben kijkt de meester verschrikt aan, maar niets te zeggen. Hij herinnert plotseling alles weer. „Kom mee", roept de burgemeester en later zitten de kleine durft zich man «ven van Luilekkerland boven op zijn om een ritje door de tuin te mak,. De burgemeester heeft een bordje bii Big Ben laten plaatsen: „Tien CJ per rit" en de kinderen maken er e» dankbaar gebruik van! Wie gisteren, In plaats van naar H.R.C. te gaan, het strand heeft opga. zocht, behoeft zich geen verwijten te maken, want hjj heeft geen fraai, voetbalwedstrijd gemist. Het enige nadeel dat de badgast van z(Jn keuze lan hebben gehad is een verbrande rug. De roodjakken hebben verloren. In zeer matige wedstrijd, die de minst zwakke ten slotte de overwinning heeft gebracht. Want ook Zaandijk heeft ons met zijn spel niet versteld doen staan. Hoe wat dat trouwens mogelijkHet was zó warm, dat de toeschouwen er bijna de brul aan gaven- De in blauwe shirts gestoken Zaan. dijkers hebben zich met meer enthou siasme en fantasie in de strijd gewor pen dan onze stadgenoten. Bij H.R.C. was er in de eerste helft eigenlijk maar één, die ver boven de middel maat uitkwam, en dat was rechts binnen Piet de Vries. Overal waar gevaar te duchten viel en waar kan sen werden geschept, was hij aanwezig. Heel anders was het ditmaal met Rij kers op de linkervleugel. Met minder vechtlust dan gewoonlijk en een kei van 'n back tegenover zich, wist hij niet veel uit te richten. Maar men behoef de niet op Rflkers te mopperen, want het sublieme spel van rechtsbinnen De Vries ging in één opzicht mank. De bal werd te veel op rechts gewor pen, waar Knijff, al speelde hij nog zo goed, op de duur aan het kortste eind moest trekken. Het gevolg was, dat tal van verdwaalde ballen op links terechtkwamen, waar ook linksbinnen Bakker meer voor het middenveld en de rechtervleugel scheen te voelen dan voor de handige Rokers naast zich. Een ander euvel was het grote gat in het middenveld. Deze keer was 't zonder voorbehoud te wijten aan het krampachtige spel in de achterhoede. Swart en Bot werkten dat de stuk ken eraf vlogen, De Jong zwoegde, dat het een lust was, maar De Wer ker en A. de Vries waren dikwijls hard nodig. Daarbij kwam dan nog, dat A. de Vries vaak net een stapje te kort kwam bij een tegenstander, waardoor hjj het leder moest prijs geven. En dan DijkshoornHoe slecht heeft hij gisteren zijn zaakje bekeken! Dat was jammer, want soms keept hij in een bewonderenswaardige stijl, die hem tot een sterk doelman maakt. Hij had het geluk, dat hij niet de enige was, die fouten maakte. De wedstrijd. Knijff bracht leven in de brouwerij, toen hij een bal haarscherp voor het doel van de gasten haalde. Wat later probeerde middenvoor De Vries het. Zijn schot, uit een voorzet van Bak ker, ging echter naast. Na achttien minuten spelen nam Zaandijk de lei ding. Dijkshoorn liep ver uit zijn doel, maar hij kon l.b. Koppies van Zaan dijk de bal niet afnemen. Deze slaag de erin, zij het met veel geluk, de bal van grote afstand om te halen en in het lege doel te deponeren (01). Dit doelpunt werd gescoord in een periode, dat de Zaandijkers met tien man speelden. Eén van hun spelers, die een blessure had opgelopen, verbleef toen buiten het veld. Slechts enkele minuten later werd de gelijkmaker geboren. Bakker besloot een aanval met een geweldig hard schot, dat van het hoofd van een ach terspeler terugstuitte. G. de Vries loste toen een nog harder schot. Nu sloeg een back de bal uit het doel- Knijff was er daarna bij om doelman Kat het nakijken te .geven (1i) Scheidsrechter Stein deed dus heel goed om niet te fluiten, toen het le der met de handen werd gestopt. Het middenveld. Zaandijk werd volkomen overspeeld "5 puurde dat evenwel niet De achterhoede van de roodjakken begon X kaSirPMiHrien h6t m'ddenveld jag „Kaal Middenvoor De Vrirs kreeg een kans om H.R.C. de leiding te bezorgen. Een hoge voorzet van inks bracht de bal achter twee spe" Iers van Zaandijk. De Vries spurtte naar voren, durfde evenwel de "al niet brj zich te houden. Hij probeerde he met een ver schot, datXU ging stadgeifotenXet deïon mhSgezXT Een vermeende voorzet van S hadgHRCelleneS„S £if d°eI' Weer werd de roodjakken schon toegewezen. Zaandijk vnr^ P muurtje; het boogbLtjTvXV* Om half elf gistermorgen heeft HRC zijn scoringsbord gekregen. Tijdens de receptie die ter gele genheid van HRC's dertigjarig bestaan in Casinowerd gehou den, bood de heer Van Straeltn dit scoringsbord aan, een ge schenk van de supportersvereni ging Rood-Wit. Gisteren, nadat de voorzitter van Rool-Wit een enkel kort woord had gesproken, zorgde de ere-voorzitter van HRC, de heer J. Thijssen voor de overdracht. Midden op de staantribune, ge flankeerd door adspiranten is helder rood-wit tenue, leidde oud-voorzitter Thijssen de korte plechtigheid in. Wij zullen volstaan met mede te delen, dat hij vele en goede wen sen uitsprak, en dat het hem ver heugde het scoringsbord aan HRC te mogen overdragen. En kele ogenblikken later verurij- derde hij een doek van het sco ringsbord, dat boven de bovenste trede in het midden van de staantribune ie aangebracht. Het is een mooi bprd geworden, waarvan HRC nog veel plezier kan hebben. Grote witte cijfers op een zwarte band kunnen vlot worden vóórgedraaid. Voorzitter De Boer dankte ten slotte de heer Thijssen voor diens woorden. De heer De Boer be sloot mei de wens dat uitslagen zouden worden weergegeven in overeenstemming met de kracht van de spelende elftallen. Gisteren heeft het scoringsbord al dienst gedaan. Vries ging hoog over. Na veertieé minuten faalde De Jong. De gladde Zaandijker middenvoor Floor was et gauw bij, om Dijkshoorn met eea fraai schot, net onder de lat, te ver rassen (12). Een verbetering was de wijziging is de voorhoede. G. de Vries ging naar buiten en liet zijn plaats aan Knijff die daar zeer goede dingen deed. Hij schiep enkele behoorlijke kansen «s was bovendien de enige met een be- hoorlijk schot. Eén keer bracht hij d« keeper tot wanhoop door van linki af tot vlak voor het doel te lopen. D« doelman viel mis, Ge backs hadden seconden nodig om het leder weg te werken. Maar er was geen H.R.C.'er Vrije schop. Uit een vrije schop maakte midden voor Floor voor Zaandijk het derde doelpunt. Van flinke afstand schoot hij op het doel. Er sprong een Zaan dijker naar voren om te koppen. Hï miste en tot ieders verbazing rolde de bal, onaangeraakt, in het net van de roodjakken. Dijkshoorn stond aan de verkeerde kant als aan de grond genageld te kijken (1—3). G. de Vrie» scoorde nog tegen, doch h(j had de bal eerst met de hand aangeraakt. Het doelpunt werd afgekeurd. Enkele minuten later was de wedstrijd, die voor H.R.C, zo'n teleurstellend ver loop had, ten einde. Zaandijk ver* diende de overwinning volkomes* H.R.C. rest thans zich in de uitwed strijd te revancheren. Want dat kas heel goed. Zondag wordt gespeeld Q.S.C.-" H.R.C. FAILLISSEMENTEN Geëindigd zijn de volgende failli»«#* menten: J. G. Huyg, bloembollenkweker, Zand- vaart 171, Breezand, door het verbis dend worden der enige uitdelingsÜ)s - N. Raven, vroeger expediteur te ringerwaard, thans Krügerstraat d1' Den Helder, door het verbindend wof den der enige uitdelingslijst.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2