Duizenden oorlogswezen genoten reeds van een gratis vacantie Honderdvijftig wandelaars startten in zevende Avondvierdaagse Weer nationale zeilwedstrijden van de Kon. Marine Jachtclub Stichting „Hei Vierde Prinsenkind'' Dienst Sociale Zaken der K. M. organiseerde bijeenkomst in de cantine Ma rva-officier E. T. Benjamins vertrekt Aantal deelnemers viel ditmaal tegen Prettige training voor Nijmegen Lichtbedrijven plaatst 138 z.g. kwikdamplantaarns Tent-campagne van het Leger des Heils Ballet in „Casino" Tienjarig meisje raakte op Botbrug bekneld Naar Nieuwediep terug Klokkenspel van monument wordt morgen ingewijd IN HET KORT Het dodelijk ongeval op Texel Waartoe humeurigheid kan leiden Voor de Kantonrechter ™,ett Ook weer speeltuinwerk in Oud Den Helder? Tussen Haaks en Kuifje Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Vakopleiding Rijkswerf Op 8 en 9 Juli Pensiongast bij „De Mok" verdronken De plannen van „Ons Genoegen" en.... Vragen aan B. en W. Burgerlijke Stand Dank z|j de Dienst van Sociale Zaken van de Koninklijke Marine alhier, werden ruim zeventig dames nit Den Helder en omgeving (allen nabestaanden van in de oorlogsjaren gevallen leden van de Marine) gistermiddag in de cantine aan de Buitenhaven in de gelegenheid gesteld niet alleen elkaar weer eens in dit zo populaire Marinecentrum te ontmoeten, doch bovendien om eens nader kennis te maken met het zo buitengewoon belangrijke werk, dat de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" doet voor het welzijn van de duizenden wezen en haifwezen, die ons land na de laatste wereldoorlog is gaan tellen. kinderen niet minder dan vijf kampen ingericht. Ook dit jaar zullen weer duizenden van dergelijke kinderen van een prachtige vacantie kunnen genieten. Daaronder zullen zich ook ongeveer 140 oorlogs wezen en haifwezen uit onze stad en omgeving bevinden. Ook voorheen mocht een aantal Helderse kinderen naar de kampen van het Prinsenkind. Films. Een door O.S. en O. beschikbare ge stelde operateur draaide hierna een aantal korte films van de kampen en het werk van de Stichting in het alge meen. Deze films, opgenomen door de cineast J. L. du Parant, gaven een tref fend beeld van het doel van de Stich ting en het leven in de vacantiekampen. De heer Ed. Seebregts uit Amsterdam vertelde daarna enkele interessante bij- Nadat enkele Marva's de dames in de gezellig zaal reeds een kopje thee hadden aangeboden, werden zij wel kom geheten door de Marva-officier E. T. Benjamins van de Dienst van Socialé Zaken. Een speciaal woord van welkom richtte zij tot de dames L. Reynierse Offerhaus (Beschermvrouwe) en A. van der Veur (secretaresse van de plaatse lijke afdeling van „Pelita"), voorts heet te zij welkom de heren van de Stich ting „Het vierde Prinsenkind" en de majoor Th. de Vries, die aanwezig was als vertegenwoordiger van de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen van O. S. en O. Zij maakte verder nog bekend, dat de dames zullen kunnen deelnemen aan een boottocht met de R.C. 11 op Donderdag 6 Juli. Het is een dagtocht, waarbij men bij uitstekend weer een tocht zal maken ten Westen van Texel, bij minder gunstig weer (zee ziekte is 'n vervelende zaak dames!) zal men de stillere Waddenzee opzoeken. Lofwaardig initiatief. Na dit welkomstwoord trad de heer F. Hofstede, secretaris van het hoofd bestuur van de Stichting, naar voren. Hij schetste in vogelvlucht het ont «taan en de nog jonge, maar reeds zo rijke geschiedenis van „Het Vierde Prinsenkind". Kort voor de geboorte van Prinses Marijke werd in Dordrecht een klein comité opgericht, dat zich ten doel stelde iets te doen voor de dui zenden wezen en haifwezen, die ons land na de laatste oorlog was gaan tel len. De zorg voor de «oorlogsslachtoffers in ons land kan de vergelijking met andere landen met glans doorstaan, doet) «terk werd het gemis gevoeld van de kinderen in die gezinnen, waar de va der was weggevallen en van die kin deren, die beide ouders door het oor logsgeweld verloren. Om voor hen dat gemis enigszins te verzachten moest iets gedaan worden. Er is niet iets maar zeer veel gedaan. Er werden voo- deze kinderen Kerst- en St. Nicolaasfeesten georganiseerd en wat nog veel belang rijker was: ruim dertienduizend kinde ren kon gedurende de weinige jaren van het bestaan van de Stichting reeds in een der vele daartoe bestemde kam pen op de mooiste plekjes van ons land een gratis vacantie van acht dagen wor den aangeboden. Als men beseft, wat dit betekent voor die kinderen en de moeders, wat voor vreugde en geestelijke veerkracht deze prachtige geste in vele door een stil leed overschaduwde harten brengt, moet men vervuld raken van bewondering voor het initiatief en het omvangrijke werk dat de Stichting ,Het Vierde Prin senkind" heeft verricht en nog steeds voortgaat te verrichten. De heer Hofstede vertelde van de grote hulp, die men van zeer vele over- heids- en particuliere instanties onder vond, vooral om in den beginne de zaak op te zetten en tot werkelijkheid te brengen. Het sprookje van een echte vacantie, waarvan vele jongens en meisjes droomden, ging tegen de ver wachting voor hen in vervulling. Niet alleen aan de gezonde kinderen werd gedacht, ook de invalide kinderen wor den niet vergeten. Zij hebben iets der gelijks nog meer nodig dan welk ander kind ook. In het vorig jaar werden voor door de oorlog lichamelijk getroffen zonderheden over het werk in de kam pen voor oudere invalide jeugd. Men richt zich hier meer op een programma als dat, wat men ook kent van de Volkshogescholen. Ook de lezer zal uit ons uitvoerig verslag de grote waarde van het werk van de Stichting „Het Vierde Prinsen kind" begrepen hebben. Als wij het gironummer (Postgiro no. 477800) op geven, mag dit als onuitgesproken wenk gelden vogr hetgeen wij daarmede.wil len zeggen. Naderend afscheid. Aan het slot van deze pjwttige mid dag, waarvan de kosten ^èlljk voor de andere bijeenkomsten in dit verband werden gedragen door het „Karei Door manfonds" (dat blijkens het laatste jaarverslag ook f 1000 schonk voor „Het Vierde Prinsenkind") bracht Mevr. Benjamins haar hartelijke dank uit aan de heren Van de Stichting, die deze middag verzorgden en aan O.S. en O. voor het beschikbaar stellen van de zaal. Daarna deed zij mededeling van het feit, dat zij per 29 Juni wordt over geplaatst naar Den Haag. Het zal voor degenen, die met haar kennis maak ten en voor wie zij zoveel deed, sinds September 1948, geen prettige medede ling zijn geweest. Wij kunnen ons voor stellen, dat het voor haar zelf ook niet gemakkelijk zal zijn afscheid te moeten nemen van het werkterrein, dat zij hier in Den Helder kreeg toebedeeld. Haar plaats hier zal worden ingenomen door de Marva-officier Van Lampeck uit Amsterdam. Tussen zes en zeven uur gisteravond startten de wandelsportliefhebbers voor de eerste „etappe" van de Avondvierdaagse, die dit jaar voor de zevende keer wordt gehouden. Het was weer een fleurig gezicht de dames en heren, jongens en meisjes, merendeels in lichte kleding gestoken, van de zaal „Mouton" te zien vertrekken. Wij weten niet hoeveel tippelaars er onder de honderd negen en veertig deenemers zijn, die over enige tijd zullen meedoen aan de Vierdaagse te Nijmegen. Hoe het zij, voor de meesten is deze Avondvierdaagse een prettige afleiding, die vooral door de militairen als vóórtraining voor Nijmegen wordt beschouwd. Onder de honderd negen en veertig wandelsportliefhebbers van gisteravond bevonden zich één en zestig militairen, gesplitst in twee groepen. Hoe keurig marcheerden ze daar, in een vlot tempo, de mannen van de „Neptunus" bij wie zich zeven Marva's hadden aangeslo ten. En dan waren er nog dertig tor pedomakers, die niet minder enthousiast fcun eerste avond liepen. Voor de organisatoren in Den Hel der, de hei-en Lücker, Himpers en Mu- zerie, was het teleurstellend dat het aantal deelnemers ditmaal minder was dan het vorige jaar. Toen waren er immers tweehonderd één en veertig wandelaars. Dat er nu minder waren, was in hoofdzaak te wijten aan enkele militaire afdelingen, die door omstan digheden verhintterd waren van de partij te zijn. Maar de „Duinkanters", de „Zilver meeuw", de „Jutter" en „W.I.K." wa ren wel present. En de „Duinkanters" zelfs met een jeugdgroep en 4een seniorengroep van acht en twintig le den. Van de „Zilvermeeuw" startten vijftien leden. Er zijn twee Nieuwediepers die alle Avondvierdaagsetochten hebben mee gelopen. Dat zijn mevrouw G. Does Neuhaus en de heer H. H. Weener, De verlichting van het Havenplein, Hoofdgracht, Weststraat, Zuidstraat, Binnenhaven en enkele delen van de Rijksweg tot de brug bij De Kooy wordt aanzienlijk verbeterd. Door de Gemeentelijke Lichtbedrijven worden in totaal 138 hoge, in de top gebogen lantaarnpalen geplaatst, die de huidige granieten zullen vervangen. Deze pa len werden voorzien van z.g. diepstra- lers (kwikdamplampen), die voor een uitstekende verlichting van deze be langrijke wegen zullen zorgen, een verlichting, die ook bij slecht zicht tij dens regenachtig of mistig weer aan betere eisen kan voldoen, dan die waarover men tot nu toe de beschik king had. Morgenavond om acht uur wordt op het Rialto-terrein de grote tent-cam pagne van het Leger des Heils ge opend. jUs sprekers zullen optreden Sr. Kapitein J. C. Vos en kapitein R. Ger- stel. Het muziekkorps zal vóór de opening een mars door de stad maken langs de volgende route: Spoorgracht, Nieuw- straat, Jan in 't Veltstraat, Visstraat, Ooievaarstraat, Meeuwenstraat, Ruigh- weg. Sluisdijkstraat, Basstraat, Scha- gendwarsstraat. Keizerstraat. Molen straat, Oostslootstraat, Vroonstraat en Spoorstraat. Het vertrek is bepaald op «even uur van de Legerzaal af. Vrij dagavond spreken in de tent Majoor J Bosveld en tweede luitenante De Clark. De heer Siebeling verborgt op Za terdag 24 Juni in Casino een dans avond, waaraan onder meer kinderen van vijf jaar medewerken. Tijdens deze avond zullen lichte balletwerk jes worden uitgevoerd. De heer Siebe ling stelde een programma samen, dat danssoli bevat van vijf-, tien- en vijf tienjarige kinderen. Zo danst de vijf jarige F. de Jonge „Knollenland", een eenvoudig gegeventje. Verder zijn er wat aardige Deense kinderdansjes, fan tasieën en rhytmische oefeningen. Kaarten voor deze avond zijn verkrijg baar aan de dansschool, Zaterdag van vier tot zeven uur. En dan krijgen de leden van de dansschool op 1 Juli in Formosa tot besluit van het seizoen nog een balavond. Gistermiddag om ongeveer twaalf uur gebeurde op de Botbrug een on geluk, dat nog vrij goed is afgelopen. Een tienjarig meisje, J. P. genaamd, liep aan de linker kant over de Bot brug, terwijl uit tegenovergestelde richting van de Bassingracht af een vrachtauto naderde. Het meisje raakte bekneld tussen de brugleuning en de vrachtwagen, die werd bestuurd door J. C. L. Het meisje werd per ambu lancewagen naar het gemeente-zieken huis vervoerd, waar bleek dat zij slechts enkele schaafwonden had op gelopen. Aan boord van het troepenschip „Groote Beer", dat vermoedelijk op Maandag 19 Juni uit Indonesië in Nederland zal terugkeren, be vinden zich onze stadgenoten C. Middelie, Huijgenstraat 25, en J. P. Komen, Herzogstraat 76. Ook op het troepentranspbrtschip „General J. H. McRae", dat op 25 Juni wordt terugverwacht, zijn twee stadgenoten. Het zijn J. Slort, Ceramstraat 2, en J. P. Tol, Badhuisstraat 110, Huisduinen. Donderdagavond vgn zeven tot acht uur zal de stadsbeiaardier Tj. Joh. Dito het klokkejapel bespelen van het Mo nument Nederlands Reddingwezen, dit ter inwijding van het carillon en ter gelegenheid van de opening van het Holland Festival. Het programma dat de heer Dito ten gehore zal brengen, ziet er als volgt uit: 1 Wilhelmus (Va- lerius); 2 a De Reddingboot (W. H. de Groot); b Een liedje van de zee (Dr. A. W. Loman); c Mijn Nederland (Ri- chard Hol); 3 Andante Cantabile (Jef Denijn); 4 a Wals no. 15 (Brahms); b Ases Tod (Grieg); c Koraal (Tj. Joh. Dito); 5 Thema met variaties (Gust. Nees); 6 a Ons bootje (C. M. van We- ber) b Naar zee (J. J. Viotta); c De kabels los (Viotta); 7 Intermezzo (Tj. Joh. Dito); 8 a Een draaiersjongen (Hol); b De Zilvervloot (Viotta); c Hollands vlag (J. P. J. Wierts); 9 a Menuet (Mozart); b Varia; 10 Postlu- dium (Tj. Joh. Dito). beiden van de „Jutter". Zij lopen dus nu voor de zevende maal. Voor de zesde maal nemen deel de heren G. Bais, N. v. d. Poll en G. L. Does van de „Jutter" en C. Haringa van de „Zil vermeeuw". De route van gisteravond luidda: Spoorgracht, l.a. N. Brugsteeg, Anker park, l.a. Buitenhaven, l.g. Dijk, naar Huisduinen, langs Vuurtoren, l.a. Huis- duinerweg, r.a. Duinweg, langs water leidingbedrijf, l.a. Jan Verfailleweg, l.a. Timorpark en dit verlaten bij Java- straat, l.a. Timorlaan, r.a. Singel, Oliver Noortstraat, Dorus Rijkersstraat, r.a. Singel, l.a. Krugerstraat, l.a. Polderweg, r.a. P. Hendriklaan, Julianapark, Kei zerstraat, Zuidstraat, r.a. brug over r.a. Spoorgracht. Vanavond wordt de volgende route gevolgd: Spoorgracht, Keizerstraat, l.a. Sluisdijkstraat, r.a. Overweg, H. A. Lorentzstraat, l.a. Sportlaan, Tuinstr., r.a. Nieuwe weg, Korte Vliet, r.a. Friese Buurt, r.a. Doggersvaart, l.a. Rijksweg, Bassingracht, Spoorgracht. De personeelsvereniging van de gemeentelijke water- en lichtbedrijven Elgawa organiseert Zaterdagmiddag een viswedstrijd aan de Dijk. Om drie uur zal de grote jacht op de gul (met muziek) beginnen. VOOR HET NED. KANKER INSTITUUT Naar wij vernemen, is dezer dagen besloten de Breewaterstraatvereniging te ontbinden. Het bestuur heeft beslo ten het kassaldo, groot f 175.91, te schenken, aan het Nederlands Kanker Instituut. Deze nationale instelling zal het geld ongetwijfeld, met grote dank aanvaarden. op Dinsdag 28 Maart gebeurde op de SchUderweg tussen Den Burg en Ou. deschlid een ongeluk, dat aan de negentienjarige Zeevaartscholier G. C. Keijzer uit Den Burg het leven kostte. Deze jongen f.etste op die dag met ten drietal medescholieren in de richting van Oudeschild, toen van tegenover ge- stelde kant de wielrijder G. J- D. naderde. De jongens gingen zoveel mogelijk achter elkaar rijden om D. te laten passeren. Doordat deze evenwel niet vol- doende rechts hield op het smalle fietspad, kwam h« in aanraking met r. Deze viel. schoot de rijweg op en werd door een luxeauto overreden. Kort aankomst in het Lldwina-ziekenhuis overleed het slachtoffer. eiste een boete van f 40.— of 20 dagen Gistermorgen moest de wielrijder G. J. D. in Den Helder voor de kanton rechter verschijnen. Hem werd voor namelijk verweten, dat hij niet volle dig rechts van het fietspad had gere den. D. verklaarde rechts te hebben ge houden. Uit zijn woorden bleek, dat hij zich meermalen had geërgerd aan jon gens die twee aan twee reden 'zoals ditmaal ook het geval was, red.) en geen aanstalten maakten om aan de kant te gaan. Hoewel deze jongens wèl plaats maakten, was D. blijven rij den, omdat hij vond recht te hebben op de rechterhelft van het pad. „Nu, u heeft gezien wat er uit hu meurigheid kan ontstaan", wierp de kantonrechter in het midden. De getuige P. R.. één van de vrien den van het slachtoffer, vertelde dat zij vrijwel achter elkaar fietsten, toen het ongeval gebeurde. De verdachte zou toen zijn arm hebben uitgestoken, waardoor K. een duw kreeg en een ogenblik later ook R. Deze zag nog hoe zijn vriend tegen de fiets van één van de andere jongens aankwam, en daarna de weg op schoot. De verdachte ontkende pertinent moedwillig de arm uitgestoken te heb ben. De getuige C. N. de W., eveneens bij het ongeluk aanwezig, zei daarvan ook niets te hebben gezien. Hij had wel de indruk gekregen, dat D. geens zins van plan was ook maar iets meer naar rechts uit te wijken. De ambtenaar achtte bewezen, dat D. niet voldoende rechts had gehou den. Niet bewezen oordeelde hij het uitsteken van de arm. Ware dit wel zo geweest, dan had de zaak ongetwijfeld voor de rechtbank moeten dienen. De ambtenaar deelde dus de mening met de verdachte, dat deze de jongen bij het passeren wellicht onopzettelijk met de elleboog had aangeraakt, en Het zal vele Nieuwediepers zijn opge vallen, dat in de reeds bestaande speel tuinen zoveel jongens en meisjes komen spelen. Vooral op vrije middagen en In vacanties is het aantal overweldigend. Nu rond de Singel en Oud-Den Helder weer tal van gezinnen zijn komen wonen, heeft zich een voorlopig comité gevormd dat bezig is met de oprichting van de speel tuinafdeling „Nieuw-Den Helder". Dit co mité heeft nu op Donderdagavond (mor gen dus) om acht uur In het gemeente huis een openbare vergadering belegd voor alle ouders van kinderen uit deze omgeving. Men verwacht tijdens deze bijeenkomst een voorlopig bestuur te kunnen kiezen. Candldaten kunnen schrif telijk vóór de aanvang van de vergade ring worden opgegeven. Het is morgen hoog water om 6.50 uur en 18.55 uur en laag water om 0.50 uur en 12.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 16.4 graden. De tanker „Airsprite" behorende bij de Britse motortorpedoboten koos ligplaats aan de stenen dam tegenover het havenkantoor. Hedenmorgen vroeg liep Hr. Ms. Willem van der Zaan de haven binnen en koos ligplaats bij de Atjehloods. Door de chefs van de afdelingen S. en W. werd Maandag op de Rijkswerf aan de volgende leerlingen van de vakopleiding het vakdiploma uitge reikt voor het dit voorjaar met gun stig gevolg afgelegde examen. W. Phi lips en S. S. Cink (houten scheep-, makers), L. den Broeder (modelma ker), S. Buis, S. Cornielje, C. Polod. S. L. v. d. Vliet, W. Kroon (scheepsbe- schieter), S. J. Goudswaard, J. Groet en H. Post (machinebankwerker). Zó was het vorig jaar: Ranke, snelle zeilen op het zonovergoten woelige water. Ook nü wacht ons weer dit zeilfestijn. Met de zomer ia ook het zeilseizoen aangebroken en heeft de Koninklijke Marine Jachtclub weer haar plannen gereed voor het jaarlijkse Nationale Zee- en Redezeilwedstrjjden. Ditmaal zullen deze altijd zo sportieve en spectacu laire wedstrijden op de rede vah Den Helder en op de Noordzee worden ge houden op Zaterdag 8 en Zondag 9 Juli. bij slechte weersomstandigheden een baan op de Waddenzee wordt uitgezet. Start om 7 en 8 uur. De aan boven genoemde wedstrijden deelnemende jachten moeten zijn gemeten volgens de voorschriften van de Royal Ocean Racing Club. De starts voor de overige jachten en sloepen zullen aanvangen op Zaterdag middag om 14 uur en Zondag om onge- ver 9.30 uur. Hiervoor zijn banen uit gezet ter rede van Texel. Ten slotte de klassen waarin zal worden gezeild: Nationale wedstrijden: a. Jachten, ge meten volgens de R.O.R.C.; b. Draken- jachten; c. Regenboogj achten; d. Pam- pusjachten; e. Valkjachten; f. Tornado- jachten. Sloepwedstrijden: a. Model sloepen Kon. Marine; b. Koopvaardij- sloepen. Voor de invitatiewedstrijden: Niet gemeten kajuitzeiljachten. Wij hopen, dat er een groot aantal inschrijvingen zal komen en wij op de wal getuige zullen mogen zijn van een weer boeiend en spannend schouw spel. Wat het verloop van de wedstrijden betreft kunnen wij de volgende bij zonderheden melden: Zaterdag zal door de grote zeegaande jachten de Haaksrace worden gezeild (start 7 uur). Op Zondag wordt door de Noord- zeeclub voor de jachten een wegloop race naar Hoek van Holland georga niseerd Hiervoor heeft de start plaats om ongeveer 14 uur. Voor de kleinste zeegaande jachten zullen zowel op Zaterdag als Zondag wedstrijden op de Noordzee worden gehouden van kleinere afstand, terwijl 95. Pim, Pam en .'om hebben alle drie hun thermometer tegen de hete kruik ge legd, zodat het kwik omhooggevlogen is Maar zodra ze de deur hoorden open gaan hebben ze de thermometer weei gauw in hun mond gestopt. De zustei weet echter niet. wat zij ziet! „Nee maai dat is verschrikkelijk I" roept ze uit. „Zo iets heb ik nog nooit meegemaakt. Onge looflijk! Ik begrijp niet dat jullie nog in leven zijn. Ik sta voor een raadsej en zal dadelijk de dokter roepen. Maar wacht, eerst nog even een ijszak op jullie hoofd jes. Misschien dat dat wat helpt!" En binnen de minuut is ze al weer terug met een ijszak voor de drie broertjes. De heer A. P. Hooykaas uit Den Haag die in pension was in een zomerhuisje bij „De Mok", is Maandagmiddag b(j het ba den bij „De Mok" verdronken. Het slachtoffer, dat niet kon zwemmen, was 's middags alleen de deur uitgegaan om te baden. Toen hij 's avonds niet terug keerde, ontstond ongerustheid. De Rijks politie stelde een onderzoek in en heeft gistermorgen om elf uur het lichaam van de heer H. gevonden. De heer Hooykaas was gehuwd en had zes kinderen. hechtenis. Mr. 't Hooft vonniste conform. Geen voorrang verleend V. H. uit Medemblik verleende op 28 Februari geen voorang toen hij met zijn driewielige auto de 2e Vroonstraat kwam uitrijden. Toevallig kwam van rechts juist een motor met zijspan van de Helderse politie. Een aanrijding was onvermijdelijk. „Ik geef signaal, ik kijk links, ik geef gas. kijk rechta en daar lag ik", verdedigde V. zich. De ambtenaar vond, dat de verdach te beter de volgorde had kunnen wij zigen, door eerst naar rechts te kijken om pas daarna gas te geven. H. deed de kantonrechter vervolgen» weten dat hij in het bezit was van een vrouw en vijf kinderen en dat-ie geen zelfmoord had willen plegen. "Als ik het ongeluk had kunnen voorkomen, dan had ik het wel gedaan", «ei hij nog. Nadat een getuige was gehoord, kwam de ambtenaar met zijn eis. Hij was van mening dat V. niet voldoendt aandacht had besteed aan het In de Spoorstraat van rechts komende ver keer. De eis luidde f 10 of 5 dagen. Omdat V. verklaarde in hoger beroep te zullen gaan, maakte de kantonrech ter er f 6.— van. Tweemaal veroordeeld De groentehandelaar D. G. uit Den Helder werd tweemaal veroordeeld. Op Zondag 9 April verleende hij op het kruispunt Sluysdijkstraat—Parallelweg geen voorrang aan een van rechts ko mende autobus. De chauffeur van deze bus, K. J. H„ werd als getuige ge hoord. G. kreeg voor de overtreding, al was het bij slecht weer gebeurd, f 10.— of 5 dagen. Erger vond men dat de remmen van zijn auto niet hadden gedeugd. Daar voor kreeg D. f 20.— of 10 dagen hech tenis. De heer J. Krijgsman, directeur van de Zang- en Operette Vereniging „Ons Genoegen" verzoekt ons de ouders van de kinderen het volgende onder de aandacht te brengen. Op 22 Juli zal men met de kinderen deelnemen aan een groot zangconcours te 's-Graven- zande. Indertijd heeft een groot aantal ouders toegezegd het hun kinderen fi nancieel mogelijk te maken hieraan deel te nemen. Velen doen nu met be taling van een en ander op zich wach ten, niet alle kinderen komen op de toch voor het slagen van de wedstrijd noodzakelijke repetities en dit dreigt voor degenen, die wèl willen en voor de kinderen, die wèl regelmatig de re petities voor het concours bijwonen 'n teleurstelling te worden. Dit alles be tekent voorts een verlies van geld, daar reeds enkele kosten zijn gemaakt. Wij geven dit verzoek van de heer Krijgsman gaarne door en hopen, dat men ook in deze ten bate van het kind enige activiteit zal willen ontwikkelen. De heer A. J. Mulder (K.V.P.), lid van de gemeenteraad, heeft het colle ge van B. en W. onderstaande vragen gesteld: 1. Zijn B. en W. bereid, stappen, bij de Rijkswaterstaat te ondernemen om openstelling der duinen in de gemeente Den Helder te verkrijgen? Vooral natuurliefhebbers zijn door de afsluiting gedupeerd, temeer daar er weinig recreatie-oorden aanwezig zijn. Mocht openstelling in verband met nog steeds aanwezig zijnd mijnen gevaar niet mogelijk zijn, alsdan t# proberen openstelling te verkrijgen van de in de duinen liggende paden naar de stranden. 2. Is de burgemeester bereid al» hoofd van de politie maatregelen te ne men om op de wegen van en naar de duinen en stranden het verkeer in goe de hanen te leiden, dsar -nins inzien» door roekeloos rijden van verschillende chauffeurs ongelukken niet zullen uit blijven, terwijl ook de vele wielrijder» tegen hen in bescherming dienen te worden genomen. Bevallen: A. KleinepierWen- del, z.; R. ZwanenburgGort, d.; J.«~ ScheerAlbers, z.; W. KrijnenRui ter, A. M. de BoerBoon, z.; G- DienstBakker, z.; D. PiekOrba- sevy, z.; H. Boschvan der Hoeff, <M A. C. GeraetsSchampers, d.; T. G. LeekPrins, z.; ,G VeldmanKlaasen, z.; C. Kos—Dekker, z.; P. J. Smit- Kuip, z.; J. A. Vlot—Veen, z.; V. van Gastelvan Stralen, z.; V. Donze— Los, z.; M. A. van AmersfoortWe ver, d.; G. StaalmanSchoute, d. Ondertrouwd: J. de Leeuw en A. M. J. Contant. T. de Leeuw en C. H. B. Lemke. J. Appeldoorn en E. M. van Leeuwen. W. P. Heikamp en T. Berkhof. H. de Jong en C. H. de Roode. C. H. Jansen en J. E. van 't Geloof. Getrouwd: A. Zwart en H. van Os. J. Kaan en H. A. J. Krouwel. H. A. Molenaar en M. Vriendjes. Overleden: E. Omis, 59 jaar. C. A. A. Beun, v. 2 weken. A. v. Rieu- wers—Spigt, 80 jaar. E. H. M. Hoiting —Bos. wed. 52 jaar. P. M. Smit—Roos. v. 40 jaar. M. Swart, m. 76 jaar. J B- Veenstra, 9 jaar. A. G. Monshouwer, v. 26 uren.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2