Stad en Omgeving Verkoopdag van werkstukken op de speeltuin „Visbuurt" Voorzitter Stichting Comité O. en O. gistermiddag ten grave gedragen Enkele boksers werden in Centraal Nederlands militair kampioen Torpedo-atelier veroverde gisteren de Burgemeester Ritmeester-beker Velen brachten de heer Bouman laatste groet Verlies bleek groot Kruis van Verdienste voor de heer W. van Baars Vrijdag basketbal in de openlucht Extra boot na afloop sportfeest op Texel Zomerconeerf van het Helders Fanfare Corps Bridgecompetitie H.B.C. Beiaardconcert ZaandijkH.R.C. weer op Zaterdagavond PIET SCHMIDT Burgerlijke Stand IN HET KORT „Spartaan" naar W.C.W. Uitslag aanbesteding Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom De O. en O.-Sportweek Ook Nieuwediepers met succes in de ring Demonstratiepartij had weinig om het lijf Hef Karei Doorman Fonds Eindexamens Kweekschool En vandaag Wedstrijd eindigde in 4—3 overwinning Heyster scoorde drie doelpunten Mooie prestaties van kinderen èn leiding woensdag >i mn ïwo Op de Algemene Begraafplaats te Huisduinen Is gistermiddag onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer G. J. J. Bouman, in leven voorzitter van de Stichting „Comité O. en O.", ten grave gedragen. Tal van autoriteiten van Marine, Landmacht en Luchtmacht en vooraanstaande personen uit het plaatselijke verenigingsleven waren bij deze aangrijpende plechtigheid aanwezig. Zo zagen wij onder meer de Commandant Maritieme Middelen, kapitein ter zee D. J. Kommer, oud-burgemeester G. Ritmeester en de leden van het Comité O. en O. Bovendien gaven enkele tientallen vrienden, buurtbewoners en militairen van hun belangstelling blijk. Ben lange stoet van vrienden heeft de heer Bouman, wiens kist met de O. en O.-vlag was bedekt, naar zijn laatste rustplaats gebracht. Bij de groe ve namen velen met een kort woord afscheid van de overledene. De heer J. J. Landman, de waarnemend voor zitter van de Stichting O. en O., open de de rij van sprekers. De heer Land man. die de heer Bouman in de loop der jaren zeer heeft leren waarderen, memoreerde hoe de overledene in 1939 met zijn mooie werk voor de man schappen van Marine en Landmacht was begonnen. Hoe hij daarna al zijn energie aan de dag legde om de om vang van het Comité, dat zovele jonge Nederlanders in staat stelde cursussen te volgen en elkaar in sportieve wed strijden te ontmoeten, nog meer uit te breiden. De spreker gewaagde voorts van de moeilijkheden van de heer Bou man, vooral persoonlijke, en diens wens de vijfde Sportdag normaal door gang te laten vinden. De heer Land man sprak ten slotte woorden van troost tot de diep bedroefde weduwe en haar kinderen, voor wie het verlies onnoemelijk groot bleek. Na de heer Landman spraken achter eenvolgens overste Mulder, hoofd van de afdeling RAO namens Landmacht en Luchtmècht, de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen, namens de Commandant Zeemacht Nederland, de Commandant Maritieme Middelen ka pitein ter zee D. J. Kommer, de kapi tein-luitenant ter zee Riemers, namens Maandagmiddag hadden zich in de Ridderzaal te Den Haag ongeveer 200 voormalige verzetsmensen verzameld teneinde uit handen van Z.K.H. Prins Bernhard de hun door H.M. de Konin gin toegekende onderscheidingen in ontvangst te nemen. Het was een zeer heterogeen gezelschap, doch in de bange jaren hadden zij allen met inzet van het leven de strijd voor de vrijheid ge diend. Prins Bernhard wees er op, dat het werk in de bezettingstijd niet was verricht om daarvoor later te worden onderscheiden. Toch juichte hij het toe, dat dit geschiedde, mede om bij het nageslacht de herinnering levendig te houden aan dat wat voor het behoud van onze vrijheid werd verricht. Onder degenen, die een onderscheiding was toegekend waren ongeveer vijftig da mes. Zich speciaal tot hen richtend, zeide de prins, dat men uit de dossiers kan vernemen, dat deze vrouwen blijk hebben gegeven van ongelooflijke staal tjes van moed. Daaruit blijkt tevens, dat er in het „zwakke geslacht" wel iets anders leeft, dan die uitdrukking wil doen geloven. Tot degenen, die uit handen van de prins een onderschei ding ontvingen behoorde onze plaats genoot de heer W. van Baars, die het Kruis van Verdienste kreeg opgespeld. De heer Van Baars maakte in de be zettingsjaren deel uit van de z.g. groep „Albrecht H. G." (inlichtingendienst). Hopen wij, dat de schaduw, die over dit voor hem bijzondere gebeuren viel door de ziekte van zijn echtgenote, spoedig moge zijn verdwenen. Vrijdagavond om half zeven begint aan de Sportlaan, ingang HRC-terrein, het openlucht basketbaltournooi. De wedstrijdduur is voor heren bepaald op tweemaal twintig minuten, voor dames en meisjes op tweemaal vijftien minu ten. De finale ronde bij de dames zal tweemaal zeventien en een halve mi nuut duren. Het tournooi wordt ge speeld op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Juni, daarna van Maandag 26 Juni tot en met Zaterdag 1 Juli, en de daarop volgende weken op Maandag, Woens dag, Donderdag en Zaterdag. Men hoopt het tournooi in de eerste week van Augustus te beëindigen. In de poules voor heren-geoefenden, die met rugnummers uitkomen, wordt een halve competitie afgewerkt. De laagstgeplaatsten uit beide poules spe len een verliezersronde om de vijfde tot en met de achtste plaats. De twee hoogstgeplaatste ploegen uit beide pou les plaatsen zich in de finale. De geoe fende teams zijn als volgt ingedeeld: Poule A: KVH 1, the Mormons, Her mes en WSOV 1; Poule B: Zeemacht 1, HAV 1, KVH 2 en Helder 1. In de afdeling heren-nieuwelingen spelen Helder 2. ProPatria, Zeemacht 2. WSOV 2, HCSC, Openb. Werken en FAC. De dames-senioren spelen evenals de heren-geoefenden in twee poules: Poule A: KVH 1, Hermes, FAC. HCSC, Pro Patria en Cito; Poule B: KVH 2, HAV. Helder. WSOV en DBC. Hier gaan de drie hoogs'.geplaatsten over naar du finale. KVH, Hermes, FAC en Pro Patria ■pelen in de afdeling voor meisjes een hele competitie. Da wedstrijden beginnen van Maan dag tot en met Vrijdag om half zeven en Zaterdag om twee uur. de directeur van de Rijkswerf, de heer J. Roomer, namens de afdeling Den Helder van de Bond van Oud-Onder officieren, wethouder Van Loo, mede namens „Onderling Belang", vereniging van personeel in 's Rijks dienst, de heer G. Ritmeester, en mevrouw Don kersloot namens de buurtbewoners uit de Van Galenstraat en de De Wet straat. De heer H. Vissers dankte alle aan wezigen namens de familie van de overledene voor de belangstelling, die heeft getoond hoezeer de heer Bou man in Den Heller en bij alle militai ren in het gehele land gezien was. Zoals wij reeds in het kort bericht ten, wordt komende Zondagmiddag op Texel om half drie de wedstrijd RCH Stormvogels gespeeld. Na afloop kan men deelnemen aan een bal. 's Avonds om 8 uur wordt het sportfeest geslo ten met de opvoering van het open luchtspel „Texels Trouw" Dit spel geeft de wederopbouw van Texel weer in zang en spel. Er zijn ongeveer 120 medewerkenden. Het Texels Fanfare zorgt voor de muzikale begeleiding. Er zal ook een geluidsinstallatie op het terrein staan opgesteld, zodat alle be zoekers het gesprokene zullen kun nen volgen. Het aantal zitplaatsen is uitgebreid. Ook vopr inwoners uit den Helder is de gelegenheid geschapen dit sportfeest bij te wonen, daar er na af loop om half elf nog een extra boot van Texel naar den Helder vaart. Blijkens een advertentie in dit num mer zullen ook in Den Helder kaartjes verkrijgbaar zijn. Zaterdagavond zal het Helders Fan fare Corps van acht uur tot ongeveer half tien in het Julianapark een zo- merconcert geven o.l.v. de directeur Joh. Bruul. Het te brengen concert be staat uit de volgende werken: E Mont la Ville (mars) van Benry Chaillet; 2 Atilla (caprice sur 1'Opera de Verdi) van P. F. de Kort; 3 Mondnacht auf der Alster (wals) van Oscar Fetras (arr. Alphons Dreissen); 4 Avanti (mars) van C. J. N. Cori; 5 Ouvertu re Fattastique van A. Govaert; 6 Na- kiri's Hochzeit (ouverture) van Paul Lincke (arr. Alyre Delhave); 7 I* Grenadier du Caucase (pas redoutlé) van G. Meister. Ongetwijfeld zal er voor dit concert in het mooie park veel belangstelling bestaan. De Helderse Bridge Club 1945 be sloot dezer dagen de voortgezette com petitie. De uitslagen waren: A-lijn: 1 DomsBakker 63,5 p.; 2 v. d. Bergv. d. Helm 63 p.; 3 Dek kersSnoerwang 59,5 p.; 4 Mud— Schilperoord 55,5 p.; 5 en 6 Slemmer— Bakker en BenekerVeenstra 54,4 p.; 7 heer en mevr. Besterveld 49,5 p.; 8 Kersbergen—Visser 48 p.; 9 en 10 heer en mevr. v. d. Put en Jurriaan—De Vries 46 p. B-lijn: 1 SmitSwennen 75,5 p.; 2 DukersRoozing 62 p.; 3 Grande Stemberg 61,5 p.; 4 mevr. Schneiders— mevr. Feenstra 56 p.; 5 Van Praag Spruit 55,5 p.; 6 heer en mevr.'Lelie 55 p.; 7 BrederodeSchra 52,5 p.; 8 heer en mevr. Planken 48,5 p.; 9 Van Arkel—Vrijvogel 42,5 p.; 10 heer en mevr. Krap 31 p. EXAMENS Voor het chauffeur,diploma ven de Contact commissie Chaufeurs Vakbekwaamheid is ge slaagd onze stadgenoot de heer W. J. A. Poe- leraan, zomede de heer W. van Liere te Texel. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Ditobespeelt in het vervolg elke Donderdag het klokkenspel van het Monument voor het Ne derlandReddingwezen. Morgen avond zal hij het volgende pro gramma ten gehore brengen: 1 „Een scheepje" van J. J. Viot- ta 2 „Preludium" van W. de Vries; 3 „Alt de zon de kim gaat naderen" van Tj. Joh~. Dito; 4 Zee mans- en andere liederen; 5 Fan tasievan Boily. Deze nummers zullen tussen acht en negen uur worden uitgevoerd. De roodjakken spelen hun vijfde pro motiewedstrijd Zaterdagavond uit te gen Zaandijk, dc club waarvan in eigen huis werd verloren. Onze stad genoten zijn natuurlijk belust op re vanche. Het spreekt vanzelf dat tal van sup porters HRC op zijn reis naar Zaan dijk vergezellen. De supportersvereni ging Rood-Wit wil de tocht per bus maken. Liefhebbers kunnen bij de heer Van Loo in de Keizerstraat kaarten be stellen. Leden moeten J 2.25 betalen, niet-leden 3.25. De bussen vertrekken om vijf uur uit de Keizerstraat. Ook voor de wedstrijd Nederlands Militair elftal—Nederlands Politie elf tal, die Zaterdagavond op het HRC-ter rein zal worden gespeeld, zijn bij de heer Van Loo kaarten in voorverkoop verkrijgbaar. Colbert coótuumo naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg .74 Tel. 3176 Bevallen: C. M. van Duijne—Visser, d. J. Zatter—Smit, d. M. Cijs—Grande Bik- kelenbergf, z. J. Wijngaarden—Visser, z. M. M. Ploeg—Blankendaal, d. G. Huttinga— Lenting, z. M. M. Maters—Van der Baan, d. M. van Urk—Loosman, d. M. J. Kol- ster—Raargers, d. N. Boer—Van der Laan, z. H. Pauwels—Kienbacher, z. G. Holtjer -Boogaard, d. A. E. Vos—Tichelaar, d. A. D. Zuidema—Lepelaar, d. D. G. L. de Zwart—Van der Merwe, z. C. J. Kleijn— Ekkerman, z. J. Koopman—Varenhorst, z.. Ondertrouwd: H. van Leeuwen en M. M. de Boer. A. M. Koeijer en G. de Ridder. Getrouwd: A. P. van Bruggen en J. E. van 't Geloof. P. Hillemse en A. M. de Kok. P. J. Visser en N. Janssen. K. Mouwe en A. de Boer. W. H. Greiner en J. Wendel. Overleden: J. van Linge (m), 51 jaar. G. H. Moormann (m), 79 jaar. A. Doorn (m), 81 jaar. J. Kuit (m), 32 jaar. E. Kuiper (m), 42 jaar. G. J. J. Bouman (m), 56 jaar. Nssr wij vernemen, kunnen dege nen, die in het verband van de Auto- en Motorclub naar de T. T.-races wil len zich vóór 30 Juni opgeven bij de secretaris p.a. Jan in 't Veltstraat 86. Het vertrek naar de T. T. is vastge steld op Vrijdagavond 7 Juli om half zeven. Er wordt voor nachtverblijf gezorgd. Op de volgende nummers van de verloting van de Grafische Gezond heidsvereniging zijn prijzen gevallen: 26805. 26979 en 27062. De loten kunnen voor het verkrijgen der prijzen wor den ingeleverd bij de heer W. Buter, Van Halenstraat 35. Volgens een bericht in het dagblad Trouw is het voormalige marinehospi taal te Hellevoetsluis door een parti culier van het Rijk gekocht. Het ligt in de bedoeling het hospitaal te verbouwen reeds met deze werkzaamheden een begin gemaakt. Honderdvijftig adspiranten en junio ren van de r.k. voetbalvereniging „Spar taan '20" uit Rotterdam komen Zaterdag op uitnodiging van de voetbalvereni ging WGW naar Nieuwediep, om op het terrein aan de Jan Verfailleweg een aantal wedstrijden te spelen. Deze ontmoetingen beginnen om vijf uur. Ook Zondag zijn de Rotterdammertjes de gasten van WGW. Het ligt in de be doeling dat WGW volgend jaar bij „Spartaan" op bezoek gaat. De uitslag van de openbare aanbeste ding voor de bouw van een winkel, kapsalon en woonhuis en bijkomende werken op het terrein Sluisdijkstr. 75, voor rekening van de heer Van Ooyen (architect L. Sok) luidt als volgt: Metsel- en timmerwerken enz.: Fa. Wed. M. de Vries en Zn f 22414; Fa. N. Schutte en Zn f 22700; P. Boerdijk f 22999; Fa. G. Groet en Zn f 23400; Fa. A. Smit en Zonen f 23439 (St. Pancras) Fa. Gebr. Tuin f 23489 ('t Zand); Fa. Gebr. Riemers f 23500; Gebr. Kersber gen f 24015; G. J. de Wit f 24435; Fa. W. Veenstra en Zonen f 24800; Fa. F. G. Reyers f 25150; Fa. C. Th. Kwak en Zn f 25200; J. Bakker f 25460; J. D. Kooy f 25475 (Wieringen); Aann.bedrijf A. v/d Wouw f 26900; Fa. Minneboo en Walboom f 27234; S. Veul f 27700 Ct Zand). Glas en verfwerk ens: N.V. Gebr. Hoogerduyn f 2371; M. Groenendijk f 2372; W. J. Sanders en Zn f 2382; A. J. Klein f 2399; Nic. Zijp f 2406; H. A. Schoneveld f 2413; Schildersbedrijf Flevo f 2421 (Wieringen); J. Swart f 2550; Gebr. C. Th. de Boer f 2579. Loodgieterawerk enz.: H. A. Tijdeman f 1970; A. J. Fey f 2293; J. van Dam f 2406; K. Zomer f 2407; S. Schellinger f 2430; H. Bak f 2437; L. Bong f 2465; C. J. Westerbaan f 2480; Fa. Zoetelief f 2490,99. A..1 .J. '1 1. Daar zitten Pim, Pam en Pom weer, vlak voor het ouderlijk hok. Ze voelen zich weer kiplekker! Gelukkig hebben ze geen last meer van het vele rtjst-eten, wat ze gedaan hebben en ze zijn oh zo dankbaar dat ze niet in kerker onder het stadhuis gestopt zul len worden. Moeder Woeffie weet ei genlijk niet goed, hoe ze het heeft. „Moeten jullie niet eens een klein wan delingetje maken?" vraagt ze. „Nee, moeder, we zitten hier juist zo ffjn", antwoordt Pim. Moeder knikt tevrs- den. „Oh, ik vind het wat gezellig on» jullie zo om mij heen te hebben. Het doet me denken aan de tijd dat Jullit nog kleine babies waren", zegt ze, ter wijl ze weer naar binnen gaat. De dri» broertjes knikken vrolijk naar elkaar. Ja, ze willen het Moeder nu eens echt naar de zin maken. In „Centraal" werd gisteravond voor de O. en O.-Sportweek een aantrekkelijk boksprozramma afgewerkt, waarmee het organiserende Comité weer een goeds beurt maakte. Jammer, dat de bekende scheidsrechter Bergströn en enkele behoorlijke boksers verstek lieten gaan. De andere boksers hebben zich evenwel van hun beste zijde laten zien. Dat er soms ver beneden peil werd gevochten, deed weinig af aan het geheel dat in de laatste party tussen Pastor en Lambrix een geslaagd einde vond. Behalve tal van militaire autoriteiten zagen wy burge meester Rehorst onder de aanwezigen. Men zal uit ons verslag over het Karei Doorman Fonds in het jaar 1949, dat wjj brachten in ons nummer van gisteren, begrepen hebben, dat deze belangrijke instelling van harte elke gift, die men het Fonds wil schenken, zal aanvaarden. Daarom was het jam mer, dat ter zetterij de laatste regel waarin het gironummer van het Fonds werd vermeld, was weggevallen. Wij willen dit herstellen, door u deze in lichting alsnog te verstrekken. Man kan zijn gave storten op gironummer 481491 ten name van het Karei Door man Fonds te Den Haag. Adres secre tariaat: Plein 22 a, den Haag. Bij de gisteren gehouden examens aan de Bijzondere Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen, al hier, slaagden voor de akte l.o. de da mes W. Kreijger en A. C. Quant en de heer J. Mooy te Den Helder en de da mes M. A. Luijt en T. A. Metselaar en de heer S. C. Wigbout te Wieringen. Geen enkele candidaat werd afgewe- De partij tussen Pastor van de Ma rine (drievoudig kampioen) tegen Lambrix (Landmacht) werd over vier ronden van drie minuten gebokst en ging tevens om het Nederlands Mili tair kampioenschap in de half-zwaar- gewichtklasse. Lang en hoekig ston den beide boksers tegenover elkaar in de ring. Pastor aanvankelijk wat snel ler in zijn bewegingen. Tegen ieders verwachting in bleef Lambrix steeds terug komen met venijnige rechtse hoeken, die echter zijn uitwerking misten. De tweede ronde eindigde on- zes inziens onbeslist. In de derde ron de kregen wij de indruk dat Pastor licht was aangeslagen. Hij hield niet temin moedig vol en het had er alle schijn van, dat Laihbrix ferm van zich Vanavond komen wederom de voetballers in actie. De Marine won weliswaar de R.A.O.-beker, maar de elftallen van Landmacht en Luchtmacht hebben nog niet uitgemaakt wie recht heeft op de tweede prijs. Wie Clavan en zijn makkers nog eens aan het werk wil zien, kan vanavond om zeven uur op het H.R.C.-terrein terecht. Wanneer de Landmacht volledig kan uitkomen, is een uitermate spannende wedstrijd te verwachten. Het elftal van het Torpedo-atelier heeft gisteravond, door in de finale het Marine Opleidingskamp uit Hilversum te verslaag, beslag gelegd op de Burge meester Ritmeester-beker. Deze werd door oud-burgemeester Ritmeester zelf met een korte speech aan de gelukkige aanvoerder Platjé overhandigd. De heer Ritmeester had gaarne nog wat meer samenspel gezien, doch naar zijn welgeko zen woorden te oordelen had hy toch, evenals tal van kijklustigen, van een spannende wedstryd genoten. De wedstrijd van Maandagavond mag dan „af" zyn geweest, die van gisteravond mocht er eveneens zijn. doelpunten voor zijn rekening nam. Na acht minuten mocht hij reeds zijn eerste doelpunt noteren (10). Rechts binnen Bekkers deponeerde wat later nummer twoe achter Lodewegers van MOK in het net. MOK, dat verscheidene zeer goede spelers in zijn gelederen telde (onder andere onze stadgenoot Van Knijff van HRC), zag kans deze achterstand fi naai weg te werken. Van Knijff had Van het begin tot het einde is er met een geweldig enthousiasma om de overwinning gestreden. Dat deze ten slotte bij het Torpedo-atelier is terecht gekomen, heeft het elftal voornamelijk te danken aan het uitstekende spel van Heijster (HDVS)die bovendien drie Wy willen opnieuw uw aandacht vra gen voor het speeltuinwerk. In ons verslag over de optocht, die Zaterdag door de stad trok, schreven wy reeds dat dit speeltuinwerk niet alleen in houdt „die zandbak, die schommel", doch dat het hier mede gaat om de vorming van het jonge kind. Wat daar voor wordt verricht heeft men dezer dagen in het bescheiden clubhuis op de speeltuin van de Visbuurt kunnen zien. Daar was en is nog een kleine tentoon stelling tevens fancy-fair ingericht van werkstukken, die door de jeugdclubs gedurende het afgelopen seizoen zyn gemaakt. Als men dat ziet, dan staat men werkeiyk verbaasd in de eerste plaats over het geduld en de kunde, waarmee o.a. mevr. Scholten en de heer Press de kinderen weten te leiden en te onderwyzen, in de tweede plaats ovep de vaardigheid, die deze jeugd zich in het maken van deze leuke werkstukken wisten eigen te maken. In de eerste plaats is daar de afde ling handwerken. Meisjes van vier tot elf jaar hebben allerlei scerten kleed jes, borduurwerk en zelfs kinderonder goed gemaakt, dat er prachtig uitziet. Er was zelfs een washandje gemaakt door een meisje van vier Jaar. De ion- gens hadden ook heel wat gepresteerd. Allerlei soort speelgoed voornamelijk van hout stond hier uitgestald en we kunnen niet anders zeggen, dan dat het even origineel en minstens zo stevig gemaakt v^s als dat wat men in de winkels te koop aanbiedt. Zaterdag middag van 35 uur en 's avonds van 7—9 uur zal er van dit alles in het club huis op de speeltuin een algehele uit verkoop worden gehouden. Er worden voor dit werk stellig geen hoge prijzen gevraagd en daarom willen wij deze verkoop graag in ieders aandacht aan voor het komende seizoen zal men zich weer van allerhande materialen moeten voorzien. pe tuin. Van het zo enthousiaste bestuur van de afdeling vernamen wij, dat deze tuin in een zeer grote behoefte voor biet. Het is niet ongewoon dat er dage lijks honderden kinderen uit de buurt komen spelen en dat is heel belangryk. Er wordt hard gewerkt om de tuin nog te verbeteren. Er zijn schommels, glij banen, wippen, een draaimolen, drie zandbakken, klimpalen. Er komt nog een loopton terwijl men op het ogen blik ook bezig is nieuwe schommels te plaatsen. Er blijven vanzelfsprekend nog vele wensen over als een omhei ning van populieren, een beter en gro ter clubhuis en een uitbreiding van het terrein zelf. Maar men moet zeggen, dat met de hulp van velen hier in de kleine vyf jaar na de bevrijding zeer veel voor de jeugd van de Visbuurt is gepresteerd. En dat gaat ten slotte niet alleen die Jeugd aan, maar onze hele gemeenschap, wy hopen, dat het be stuur ook bij de verdere uitbouw die steun van welke zijde ook moge onder la vinden, die noodzakelijk is om dit werk bevelen. De opbrengst zal het clubwerk I in omvang en inhoud uit te breiden en weer ten goede komen. Immers ook te verdiepen. bijna het eerste tegenpunt gescoord. De bal werd evenwel weggewerkt. Hier- by had spil Sttilen het ongeluk hands te maken. De strafschop werd door v. Knijff wel onberispehjk benut (2—1). Wat later nam deze speler een corner. Hieruit schoot rechtsbinnen Bezembin der tegen de lat. Rechtsbuiten Pijper verknoeide nog eep prachtige kans op de gelijkmaker, toen hij een falende Stülen passeerde maar net naast schoot. Toch bracht deze Pijper de partijen nog op gelijke voet. Doelman Krikke van het Torpedo-atelier ging hierbij niet geheel vrij uit (22). Even vóór de rust onderscheidde Heyster zich door Lodewegers nog eens te passeren (32). Groot overwicht. Ondanks een groot overwicht van de Hilversummers bracht Heyster in de tweede helft de stand met een listige manoeuvre op 42. Er was toen nog een kwartier te spelen. Linksbinnen Potten van de MOK had evenwel maar twee minuten nodig om Krikke met een geweldig hard schot voor de der de maal de bal uit het net te laten halen (43) Bij deze stand bleef het ook. Scheidsrechter Helder heeft zich in deze wedstrijd uitstekend van zyn taak gekweten. De wedstrijd in zyn geheel was vol ledig het aankyken waard. De beste spelers vonden wy Heyster, Van Ifnyff, Potten, Tiemens en Kuipers. Hier volgen nog even de opstellingen Torpedo-atelier: doel: Krikke; achter: vd Meijs en Platjé; midden Lemmer man, Stülen en Berting. voor: Kuipers, Bekkers, Koster, Heyster en Van Eeken. MOK: doel: Lodewegers; achter: Knijff en Van Schelt; midden: Klaas- sen, Bos en vd Gijp; vóór Pijper, Be zembinder, Van Knijff, Potten en Tie mens. Aanvoerder Platjé kreeg uit handen van de heer J. J. Landman, waarne mend voorzitter van het Comité O. en O., nog een beker die was geschonken door de firma Beemsterboer. De spe lers van het winnende elftal kregen bovendien een draagmedaille De aanvoerder van MOK' ontving een vergulde medaille. Al met al een wedstrijd die nog lang in herinnering zal blijven. Vermelden wij nog, dat de Matro- zenkapel uit Hilversum voor pittifi» muziek zorgde. zou moeten afbijten. Deze deed dat dan ook, al verzuimde hij in de vierd» ronde door te zetten toen Pastor weer in moeilijkheden verkeerde. De don kere Lambrix, die aan het einde van de partij nog vrij fit was, werd tot winnaar verklaard. Hiermede had hfj tevens beslag gelegd op het militaire kampioenschap. Ongetwijfelu een teleurstelling voor Pastor, die stellig op een onbeslist had gerekend. Een andere interessante partij de eerste van de avond tussen Van Hoek (Landmacht) en Santilhano (Marine). Laatstgenoemde was veelal in de verdediging. In de tweede ronde had hij de wedstrijd bijna „uit" ge had, toen zijn uppercut op een haar miste. In de derde ronde ging de Landmacht-man wat al te onbesuisd in de aanval. Gelukkig voor hem wist Santilhano er niet van te profiteren. Van Hoek werd winnaar op punten. De Ring-bokser Zoon had weinig moeite met Van de Berg van de Ma rine, die het in zijn eerste wedstrijd niet onverdienstelijk deed. Een andere Ring-bokser, Eykelen- boom, nog wat onervaren maar met een krachtige slag, sloeg Kruys van de Marine naar het canvas. Wat meer voetenwerk en dekking zou Eykelen- boom, die geen „kei" van een tegen stander had, ten goede komen. In de derde ronde telde de heer Klos de Marineman, die een volle kaakslag moest incasseren, uit. Adriaanse en Van Eeden (beiden Marine) zouden een demonstratiepar tij boksen. Veel kwam daarvan niet terecht. Deze partij had vanzelfspre kend geen winnaar. Niettemin mocht Adriaanse een prijs in ontvangst ne men. Hij zou namelUk om het Militair kampioenschap boksen tegen Homans, die evenwel niet aanwezig was. Dus werd Adriaanse militair kampioen in de middengewichtklasse. Rademaker (Marine) kreeg er in de derde ronde tegen de „vechtjas" Zimniak (Landmacht) schoon genoeg van. Zimniak was er enkele malen op attent gemaakt dat hij niet met open hand moest slaa^ Hij bleef onzes inziens tal van malen in gebreke Zimniak, hoewel een dapper vechter, bezondigde zich teveel aan „hakken". Rademaker werd uitgeteld. Zimniak had deze avond moeten boksen tegen Visser om het Nederlands militair kampioenschap lichtgewicht. Visser bleef weg, waardoor Zimniak met de titel kon gaan strijken. Capelle (LSK) versloeg Kippe (Ma rine) op punten. Deze middenpartij ontaardde in de tweede ronde in een de een aparte wijze van ontwijken, die (onbegrijpelijk) hilariteit verwek te bij het geringe aantal toeschou wers. Bakker van de Ring behaalde een keurige overwinning op Schouman van de Marine. Zonder voetenwerk bleek Bakker toch verbeten in de aanval te kunnen gaan, In het vuur van de strjjd hoorde hij in de laatste ronde de gong niet, en bokste lustig verder. Bakker won op punten. Lemmerman (Marine) die net tweemaal drie kwartier voetbal ach ter de rug had, moest het in de wel- terklasse tegen Kouwenberg opne men. Het werd een party van mis stoten, die door Kouwenberg, die en kele malen veel te laag sloeg, werd gewonnen. Wy vonden deze beslis sing zeer aanvechtbaar, hoewel wy de bokserscapaciteiten van Lemmer man niet hoog aanslaan. Na elke party werd onmiddeliyk de prys overhandigd. Dit geschiedde do<#r de heer J. J. Landman, waarnemend voorzitter van het Comité O. en O. Van Hoek van de Landmacht mocht de stijlprijs beschikbaar gesteld door O. en O. in ontvangst nemen. Het is morgen hoog water om 11.30 uur èn 0.00 uur en laag water om 5.40 uur en 18.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 16.5 graden. Gisteravond arriveerden in d« haven twee Britst landingsvaartuigen van Duitsland via Rotterdam op door- naar Hamburg.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2