Met Noordermeer in de Jubileum-rit Stad en Omgeving HAV. behaalde ook in Alkmaar eerste en tweede prijzen Bruinvissen hielden eerste club wedstrijden in de Wieringerwaard Elfhonderd kilometer kris-kras door hef land Enkele resultaten leidden toi promotie Zondag met dertig man naar Hoorn PIET SCHMIDT De Spartaan '20 bracht een bezoek aan WCW De heer Jac. de Boer ten grave gedragen Tussen Haaks en Kuitje Bridgecompetitie HBC Twee Britse mijnenvegers verwacht Nieuws van DOK WCW voor 't Gouden Kruis uitgeschakeld Weer concert voor Ouden van dagen Het lag voor het grijpen Tournooi van de HTC Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Ondanks gebrekkige training goede prestaties Nog twee wedstrijden op programma het De Shell beproefde 362 automobilisten Doorzetten, ook over spiegelgladde wegen Ons postduivennieuws Burgerlijke Stand Visserijbesommingen IJmuiden In het Alkmaarse Sportpark heeft de vereniging A.V.A. Zondag onder auspiciën van het District Noordholland der K.N.A.D. athletiekwedstrijden georganiseerd. Er stonden ditmaal geen juniorennummers op het programma, waardoor de ver tegenwoordiging van de Heiderse Athletiekvercniging bleef beperkt tot vüf dames en negen heren. Over het geheel genomen werden weer goede prestaties geleverd. Verscheidene dames en heren promoveerden naar een hogere klasse, en voorts werden enkele records verbeterd. Aan het wakkere H.A.V.-ploegje vielen een vijftal eerste prijzen, vier tweede prijzen en enkele derde plaatsen ten deel. Mej. Wynia, die voor het eerst in de C-klasse op de 100 meter uitkwam, toonde dat deze afdeling niet te zwaar voor haar was. Zij bezette op fraaie wijze de eerste plaats. Zij liep de afstand in 13,9 sec. Zij kan onge twijfeld nog sneller. Verder werd mej. Wynia tweede bij het verspringen. Zij noteerde 4,64 meter en promoveerde naar de C-klasse. Ook bij het discuswerpen waren de dames goed op dreef. Mej. Zomer wierp (nog steeds uit stand) niet min der dan 28,21 meter, leverde daarme de haar beste prestatie en werd te vens eerste. Mej. Bot bleef met 27,42 meter niet zo ver op haar achter. Het hoogspringen dames C leverde mej. Zomer ook de eerste prijs op (1,30 meter). Op dit nummer werd mej. Duin derde met 1,25 meter. Mej. Van Bruinesse toonde bij het kogelstoten, dat zij sedert haar vorige wedstrijd weer aardig was vooruitge gaan. Zij wierp destijds 7,97 meter en nu 8,41. Zij promoveerde naar de C- klasse en sleepte tevens de tweede prijs weg. Voor het eerst dit seizoen kwam een damesploeg op de 4 x 100 meter estafette uit. De dames bewezen dat zij zich op deze afstand beter thuis voelden dan op de relay. Zij liepen een keurige race, waarbij ook de wis sels goed verliepen. De tijd bedroeg 54,2 sec. Wij geloven zeker, dat een verbetering van het clubrecord (53,5) nog dit seizoen mogelijk is. Vermeer was er goed in bij het ver springen. In de C-klasse legde hij met een sprong van 5,86 meter beslag op de eerste prijs. Op de 100 meter werd hij in zijn serie eerste (tijd 12,1 sec., die hem deed promoveren naar de C- klasse), maar hij moest in de finale met de vierde plaats genoegen ne men. Ook Verhagen, die voor het eerst weer in een wedstrijd uitkwam, wist zich in de finale te werken. Hierin eindigde hij evenwel als laatste. Met enige wedstrijdroutine kan hij spoedig op het oude peil terug zijn. Paul Verra kwam op een voor hem geheel vreemd nummer uit, de 400 meter. Voor zijn serie lootte hij de moeilijke buitenbaan. Dat bleek ech ter geen bezwaar te zijn. Met een voor de HAV ongekend goede tijd (56,2 sec.) ging hij als eerste door de finish. Het huidige HA V-record staat op 55,4 sec. Voor de finale lootte Verra we derom de buitenbaan. Als vierde ging hij over de eindstreep, aantonende ook onder de groten te kunnen mee komen. Bij het hoogspringen werd Van Es sen nog derde met een matige sprong van 1.45. Bij het kogelstoten deed hij het beter. Hier eindigde hij met 10.47, zijn beste persoonlijke prestatie, op de tweede plaats. Over het geheel genomen werd weer behoorlijk werk verricht. Met belang stelling zien wij de resultaten tege moet, die de HAV Zondag in Hoorn hoopt te bereiken. Met een ploeg van liefst dertig mensen wordt dan de reis aanvaard. Colbert coóiuum* naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Gedurende het afgelopen weekend heeft WGW een aantal adspiranten en junioren van de Spartaan '20 (derde klasse KNVB) op bezoek gehad. Om ongeveer half zes Zaterdag arriveer den de jeugdige Rotterdamse voetbal lers met hun leiders aan de Jan Ver- failleweg. waar zij door de voorzitter van WGW, de heer Minnebo'o, werden verwelkomd. Onmiddellijk na de be groeting werden enkele wedstrijden gespeeld. Twee welpenelftallen van de Spar taan traden tegen WGW-welpen in het veld. Beide wedstrijden eindigden in een gelijk spel (11). Hierna kwamen adspiranten a- en b-elftallen aan de beurt. Het a-elftal van de gasten wist na spannende strijd met 21 te win nen Het b-elftal kon het tegen WGW niet bolwerken, en moest genoegen ne men met een 20 nederlaag. Twee a-juniorenelftallen speelden de beste wedstrijd van deze dag. WgW won de pittige strijd met 10. WGW's b-junioren zegevierden met 21 over de Rotterdamse b-junioren. De WGW-jeugd behaalde de meeste punten en legde beslag op een medail le Zondag vermaakten de Rotterdam- mèrtjes. die bij WGW-vrienden de nacht doorbrachten, zich op het strand. Om zes uur ondernamen zij de terug reis. Een grote schare familieleden en vrienden heeft gistermiddag de heer Jac. de Boer, die vorige week na een kortstondige ziekte in de bloei van zijn leven overleed, naar zijn laatste rust plaats gebracht. Overeenkomstig de wens van de ontslapene droeg zijn laatste gang een sober karakter. Er werd aan de groeve niet gesproken, maar de schat van bloemen en het grote aantal belangstellenden legden een on miskenbaar getuigenis af van de sym pathie, die men de geziene persoonlijk heid van de heer De Boer in wijde kring toedrbeg. Een broer van de over ledene bedankte namens de familie voor de bewezen laatste eer. Men zal zich herinneren, dat de reddingboot „Dorus Rijkers" onlangs tevergeefs heeft gezocht naar een op varende van het Zweedse stoomschip „Nordam Vic", de nabij de Haaksgron- den overboord was geslagen. Het stof felijk overschot van de zeeman is thans op het Texelse strand aangespoeld. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 114 kg bot, 96 kg kaan, 74 kg kabeljauw, 65 kg muiets, 324 kg schar, 10.340 kg schol, 233 kg pieterman, 117 kg poon, 1361 tarbot, 6690 kg tong, 1766 kg wijting. De mariniers, die thans in het Amphibisch Oefenkamp te De Mok ge legerd zijn, zullen op Vrijdag 30 Juni een landingsoefening houden in het bijzijn van officieren der Koninklijke Militaire Academie en andere autori teiten. Gistermorgen om half elf landde even buiten de haven een Sea Otter, één der amphibie-vliegtuigen van de Op sporings- en Reddingdienst. Het kleine één-motorige toestel is kort na de mid dag weer opgestegen. Het is circa tien jaar geleden, dat voor het laatst een watervliegtuig nabij Den Helder neer streek. De Engelse kraanboot B.P. 41 heeft gistermiddag, na gerepareerd te zijn, de haven verlaten, op weg naar Manchester. Hr. Ms. mijnenvegers „Rozenburg" en „Putten" zijn gistermiddag voor demagnetisering naar Rotterdam ver trokken. Even later volgde Hr. Ms. „RY 2" van de Hydrografische dienst, met dezelfde bestemming. Haar zuster schepen „RY 3" en „RY 5" zijn van de Binnenhaven naar de Buitenhaven ge gaan. Het is morgen hoog water om 6.10 en 18.30 uur, en laag water om 12.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 16.8 graden Celsius. De Heiderse Bridge Club 1945 heeft zijn competities opnieuw voortgezet. De uitslagen van de eerste ronde waren: A-lijn: 1 Smit—Swennen 53.5 p.; 2 Mud-Roozing 47.5 p.; 3 en 4 vd Berg— vd Helm en DomsBakker 44.5 p.; 5 Kersbergen—Visser 42.5 p.; 6 Grande— Steinberg 39.5 p.; 7 BenekerFeenstra 37.5 p.; 8 heer en mevr. Meyer 37 p.; Van Praag—Spruit 35.5 p.; 10 Slem- merBakker 33.5 p.; 11 Dekkers Snoerwang 24,5 punt. B-lijn: 1 heer en mevr. Schotmans 50 punten: 2 heer en mevr. Besterveld 46 punten; 3 heer en mevr. vd Put 45.5 p.; 4 heer en mevr. Vries 43 p.; 5 Se- lier—Overeem 42 p.; 6 Harjer—Schil- peroord 41.5 p.; 7 mevr. Schneidêrs mevr. Feenstra 41 p.; 8 VrijvogelVan Arkel 40.5 p.; 9 heer en mevr. Plan ken 33.5 p.; 10 heer en mevr. Krap 33 p.; 11 heer en mevr. Lelie 24 p. Gisterochtend meerde aan de onderzee bootbasis in de Waalhaven te Rotterdam de Britse mijnenveger H.M.S. „Venturer" (MMS 1761), welk schip een niet-officieel bezoek brengt. Woensdag vertrekt het schip naar Amsterdam, waar het tezamen met de Britse mijnenveger HMS „St. Da- vid" (MMS 1733) ligplaats neemt aan het Stenen Hoofd. Beide schepen stomen Za terdag op naar Den Helder. Naar wij vernamen heeft het onze stadgenoot Ris niet meegezeten in de Ronde van het IJselmeer. Hij eindigde op de.... dertiende plaats. Na pech nog een mooie prestatie. En nu Zon dag naar Zandvoort, waar Ris uitkomt in het Kampioenschap van Nederland voor amateurs. Van de overige D.O.K.-renners moe ten wij in de eerste plaats Trompetter noemen. Hij is op het ogenblik in uit stekende vorm, legde Zaterdag op een eerste plaats beslag en ging Zondag met een tweede prijs strijken. De nieuweling Verhoef bezette, ondanks een ongelukje met zijn ketting, een eervolle plaats in een wedstrijd Nibbixwoud. Woensdagavond houdt D.O.K. tralningsrit over 55,2 km. te VLIEGENDE STADGENOOT Op de vliegbasis Gllze-Rtjen li het vliegbrevet uitgereikt aan onze stadge noot de matroos Mosk. WGW heeft of> een hobbelig terrein tegen OSV 4 een zeer slechte wed strijd gespeeld. Onze stadgenoten ver loren dan ook met 31, en kunnen zich nu voor de nieuwe competitie gereed maken. Er waren zeker al tien, minuten ge speeld in deze wedstrijd, voordat de keepers er eens aan te pas moesten komen, Enkele WGW-aanvallen wer den niet afgewerkt, en ook OSV 4 bracht er niet veel van terecht. Eerst zes minuten vóór de rust werd Bouma gepasseerd (10). Kort na de hervatting bracht OSV 4 de stand op 2—0. WGW begon toen wat beter aan te pakken en uit een voorzet van Van Wees wist Ramler een tegenpunt te scoren (21). Kort hier na moest doelman Bouma enkele ma len tonen wat hij waard was. En dat ging hem goed af. Hij voorkwam ze ker schijnende doelpunten. Kort voor het einde moest hij zich nog eenmaal gewonnen geven, waar door OSV 4 een verdiende 31 over winning had behaald. WGW is nu voor het Gouden Kruis uitgeschakeld. Vrijdag zal het amusementsorkest van de operettevereniging „Harmo nie", onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr., een concert geven in de Nederlands Hervormde Diiaconie aan de 2e Vroonstraat, Het belooft voor de Ouden van Dagen een gezellige avond te worden, dat staat nu reeds vast. Gevonden: Kralen armbandje; drie brillen; twee broches; blauwe en grijze ceintuur; witte kindercape met geruit kapje; etui, inh. vulpen, twee potloden en vier cent; haarstrik; zwarte bouvier; zwarte rubber hand schoen; klompsokjft medaille (mu ziekconcours); pakje, inh. meubel doekje (nieuw); bruine portemonnaie, inh. f 1.49; grijze portemonnaie; bruin rode portemonnaie, inh. zeven cent; portefeuille, t.n. van Gode; rozenkran sen; lipssleutel nr. 2799; gedeelte van slot. merk „Hutra"; rood-witte shawl; bosje sleutels; drie sleutels aan touw tje; wit baby- of poppenschoentje; paar zwarte kinderschoentjes; bruine akten- tas (J. M. Manneveld); aktentas met atlas; vulpen; groene vulpen; licht bruine vulpen; wit kindervest; vulpot lood; vlieger met vliegertouw; licht bruin windjack; badpakken en zwem broeken met handdoeken; zilverbon van f 1.drie zilverbonnen bijeen van f 1.—. Verloren: Groene autoped met massieve banden; zilveren schakelarm band; broche met gouden rand; wolfs hond; zwarte zwembroek met hand doek; witte zwembroek met blauwe handdoek; zilveren horlogeketting; rechter motorhandschoen; ziekenfonds- kaart (Van t Hart); klompsokken, zwart leder; kinder-driewieler; auto nummerplaat GZ-60580; portemonnaie. inh. f 70.rode damesportemonnaie, inh. f 2.78; rode herenportemonnaie, inh. f 50.damesportemonnaie, inb. f 3.21; witte portemonnaie, inh. f 6. jongensrijwiel; zilveren sigarettenko ker; gele shawl; bruine sandaal; dub bele fietstas van zeildoek; zwarte vul pen zonder dop, merk „Caw"; blauw zwarte vulpen; wandelwagentje; paar leren wanten. Op de banen van „De Windwijzer" heeft de Heiderse Tennis Club zijn tournooi voortgezet. De uitslagen van gisteravond waren: Gemengd dubbel B' heer en mevf. Doorenbosmevr. Adriaanse-Smit 6 3, 62; dames enkel C: mej. Baren- dregtmevr. Molen 61, 61; heren enkel C: SchuitBregman 64, 64; De BoerBuisman 61, 60; Meyer Van Straaten 62, 64; gemengd dubbel C: mej. Zoomer-Bartoomevr. Zeeman-Van Straaten 62, 64. Het spel werd door een vrij sterke wind ongunstig beïnvloed. I I 5.' -V 1 6. Berend zegt niet veel en bedui at Pim, Pam en Pom dat zij achter op de wagen moeten klimmen. „Moet u ons het werk niet eerst even uitleg gen?" vraagt Pim. „Uitléggen? Er valt niets uit te leggen", zegt Berend. Trouwens jullie kennen het werk toch. Stap maar gauw in". En met deze woorden rijdt hij weg. Pim, Pam en Pom genieten van het ritje en zijn vol verwachting. Wat zouden er m dia zakken zitten, vraagt Pam. „Kolen na- tuurlijk!" roept Pim. „We zijn toch bij de kolen-distributie". „Wat is eigenlijk kolen-distributie", vraagt Pam. Eer lijk gezegd weet Pim het zelf ook niet goed maar een antwoord wordt hem bespaard want de wagen houdt plot seling stil voor een huisje. Door de medewerking van het bestuur van de Stichting „Natuurbad ieringer- waard" kon aldaar Zaterdagavond de eerste clubwedstrljd van de Helders» Bruinvissen verzwommen worden. Het is jammer, dat de ouders van de Hei derse Bruinvissen-leden niet eens kunnen zien, wat hun kinderen op zwemgebied presteren. Zwemwedstrijden kunnen echter in Den Helder niet gehouden worden, daar een behoorlijke open zweminrichting ontbreekt. Dit houdt niet alleen de uitbouw der zwemsport in Den Helder tegen, doch heeft ook invloed op de prestaties. Ondanks de gebrekkige trainings accommodatie zijn er toch al in deze eerste wedstrijd goede prestaties gele verd. In totaal zullen er drie wedstrij den verzwommen worden, waarna uit eindelijk de clubkampioenen uit de bus zullen komen. De 14-jarige Grietje Petrus gooide op de 50 m. rugslag da mes al direct hoge ogen en maakte de zeer goede tijd van 42,4 sec. Spannend was ook de serie 25 m. schoolslag meisjes tot en met 13 jaar. Verbeten trokken zij hun baantje en na de laat ste serie bleek, dat Tiny de Graaf eerste was geworden. De cracks ble ven in deze wedstrijd nog op de ach tergrond, zodat H. Kooger kans zag de 100 m. borstcrawl te winnen en tevens voor het eerst beneden de 1 m. 20 sec. te komen. Groot was de spanning op de 50 m, borstcrawl jongens. Jan Koning en Piet Ham gaven elkaar niets toe, terwijl tot 10 m. voor de fi nish ook Piet Scholte nog een kans had. Voor het laatste stukje had hij echter geen lucht genoeg, zodat Ko ning en Ham samen op de finish af stevenden en ook samen aantikten. Als laatste nummer werd een water- polowedstrijd gespeeld tussen het Jeugdzevental en Bruinvissen III. Het 3e liet het er lelijk bij zitten en de Jeugd zegevierde met 31. De stand is momenteel: 25 m school slag meisjes: T. de Graaf 25.7 sec.. 50 m borstcrawl meisjes: G. Petrus 38.6 sec.; 100 m schoolslag dames: A f-OEN WIJ Vrijdagmiddag van een vacantie-uitstapje naar Zuid-Limburg terugkeerden naar het (kille en winderige) Nieuwediep, voelden wij ons hele spekkopers door het 344 kilometer lange traject in één ruk af te leggen met een gemiddelde snelheid van 57 kilometer per uur. Maar er waren andere rijders, die dag, die 's morgens gestart waren met een rit van 1100 kilometer voor de boeg, af te leggen door één chauffeur, vrijwel zonder rusttijd. Dat het pijlsnel toeging op deze jubileum-rit van de Shell hebben wij kunnen ervaren op het traject VenloNijmegen, toen ettelijke deelnemers ons over het spekgladde weg dek voorbijvlogen. Sommigen „sneden" lelijk, zodat wij haast automatisch een beetje Inhielden, wanneer een wagen met een Shell-bordje in ons achteruitkijk spiegeltje opdoemde. Onder Gennep stoof een grijsgroene Minor ons luid claxon nerend voorbij. Uit het rechterraampje zwaaide een bruine arm. Wij herkenden het wagentje aan het provincie-nummer. Het was de Minor van de heer H. C. Noordermeer uit de Nieuwstraat, de enige Heiderse deelnemer aan deze monster rit. Over vijf kilometer hebblj wij aan zijn achterwiel gehangen, maar het bleek ons onmogelijk het geraffineerde bochtenwerk van deze automobilist (wiens! rijcapaciteiten wij reeds in een andere sterrit leerden bewonderen) te imiteren, zodat het wagentje weldra ln de regensluiers was verdwenen. om acht uur uit Goes vertrokken, had den het voordeel, dat zij de post Vlis- singen konden passeren, die alleen Vrij dagmorgen tussen acht en tien uur ge opend was. De heer Noordermeer had Den Haag als startplaats geloot. Toen de Minor, die als nummer 3 aan de rit deelnam, om 8.04 wegreed, stroomde het reeds van de regen. Koers Delft, waar controle op het terrein van het BPM-laboratorium. Op de weg naar Dordrecht lag nr. 222, een Citroën, voor ons, blijkens de deelnemerslijst gestart te Rotterdam. Achter elkaar spoten beide wagens over spiegelglad de klinkerwegen via Zevenbergen en Oudenbosch naar Roosendaal. Opeens een linkse bocht, gevolgd door een rechtse. De 222 kon de weg niet houden en belandde via een openstaand dam- hek op een weiland. Het liep nog best af! Wagen draaien en weer verder, nu de 3 voorop. Om 10.20 uur contróle Roosendaal. Voort naar Breda. Onder weg is de 222 in geen velden of wegen meer te zien. Bochtige dijken, dan een lange strakke weg met druk verkeer. De Minor snort maar door, de naald voortdurend tegen de 100. Breda-Vught- Eindhoven, waar de 3 om 11.58 de con- trólepost op het vliegveld bereikt. Dat betekende Roosendaal—Eindhoven, 105 kilometer, in 98 minuten, inclusief het opzoeken der contróle-posten en het oponthoud aldaar. Eindhoven zorgde voor een lelijke pech, want daar moest een uur ver- Maar gistermiddag, rustig gezeten achter een kop thee in de huiskamer van de heer Noordermeer, hebben we onze coureurs-avonturen nog eens dun netjes her-beleefd. Alleen bij de ge dachte aan de ontzaglijke regenbuien, die ons de hele middag hadden verge zeld en door de ruitenwissers amper te verwerken waren, kregen we grijze haren. Wij hadden 75 kilometer per uur het uiterste maximum gevonden, maar de Minor had weer of geen weer vrijwel constant 90 kilometer moeten draaien. De heer Noordermeer gaf ons zijn „logboek" ter inzage. Het was geheel in overeenstemming met de stijl van de rit in korte zinnetjes geschreven. Wij nemen enkele passages er uit over, waaruit moge blijken, dat deze Shell- jubileumrit het uiterste heeft gevergd, zowel van de rijders als van hun ma terieel. Geen gelijke kansen Er waren 362 auto's in veertien ver schillende plaatsen gestart, met de op dracht veertien verplichte controle posten aan te doen, waar men een aan tal punten kreeg. Wie bovendien alle z.g. vrije contróle-posten aandeed kon op deze wijze een totaal van 184 punten verzamelen. Degenen, die 's morgens plichte rust in het rijschema worden ingelast. In de stad Eindhoven had een Buick een serie strafpunten opgelopen, doordat zij bij het nemen van een bocht een café was binnengereden Een Austin had een stevig zoentje gegeven aan een vuilnisauto die in de weg stond, wat een spatbord kostte. Nog altijd regen Nog pakken zware regenwolken zich samen en storten hun inhoud op de rij ders. Intussen wordt gerekend. Con trolepost Sevenum sluit om twee uur, Roermond (een verplichte post) om half drie. De Minor start om 12.58 en de bestuurder besluit, het grote risico niet te nemen. In anderhalf uur twee controleposten en 97 kilometer over spiegelgladde en zeer drukke wegen is onbegonnen werk. Dus naar contróle Helmond, en dan via een kleine omweg (maar over uit stekend beton) naar Roermond. Van daar naar Nijmegen. Onderweg halen we de Heiderse krant in, die zich met 75 kilometer door de regen ploegt. Con trolepost Nijmegen gepasseerd om 15.57 (de krant passeerde Nijmegen om 16.04). De volgende contróle-posten zijn Eist, Loenen, Deventer (17.15), Ensche de (18.06). Daar twee uur verplichte rust. Tanken, eten en weer starten om 20.08. Dan is het eindelijk droog. De 101 kilometer naar Emmeleroord in de Noordoostpolder worden gereden in 87 minuten. Wanneer de 3 via Lemmer naar Wolvega rijdt, wordt het langzaam maar zeker donker. Van Wolvega gaat het over smalje B-wegen vol bochten langs Oosterwolde en Veenhuizen naar Roden, waar de post om 23.05 wordt gepasseerd. Een 99 kilometer lange reeks van bochten was in 90 minuten afgelegd. In Groningen moet weer een uur worden gerust. Start 0.30, nog steeds zonder strafpunten. Leeuwarden, Fra- neker (lekke achterband), Harlingen (geheime chauffeurs-contróle, of de man met de verzegelde armband wel achter het stuur zit). Kort voor de Af sluitdijk staat de wagen van één der deelnemers loodrecht op zijn neus. Even informeren: een gekneusde arm, auto in da soep! Da Minor onverdroten door naar Wieringerwerf, waarom 2.45 uur (het is een heldere nacht) het stempel op de kaart wordt gedrukt. De vrije contróle in Nieuwe Niedorp wordt nog even meegepikt, en om 3.35 stopt de 3 in Egmond aan de Hoef. Even beraadslagen: de contróle in Am sterdam gaat pas om 5.30 open, maar Heemstede al om vier uur. Dus: over Heemstede even vijf punten halen! Bij de Velserpont staan zeven rijen deel nemers, en er vaart maar één pont, dus dat geeft enig oponthoud. Om 4.45 staat het stempel in Heemstede op de kaart. Een uur verplichte rust. Start 5.45, naar Amsterdam-Noord, over pont Buitenhuis. Dan nog een stempel halen in de G. v. d. Veenstraat en nu op Den Haag aan, waar de Minor om acht uur aankomt. De contrölepost aan de WaS' senaarse Weg gaat niet voor tienen open, zodat de heer Noordermeer en zijn trouwe kaartlezer Van Dongen een poosje de tijd hebben om zich rustig op te frissen. Bij de laatste contröle post staat een legertje persfotografen en filmoperateurs. Dan gaat het nog over Scheveningen naar het eindpunt: de Houtrust-hallen, waar tot besluit de wagen wordt gekeurd. Een afstand van 1130 kilometer zit er op, afgelegd in een tijd van 19 uur, in clusief het zoeken der controleposten en de minuten die met 't afstempelen verloren gingen. De Minor nr. 3 heeft een gemiddelde gehaald van 59,4 km per uur. De heer Noordermeer heeft een totaal aantal punten van 165 ver zameld. De twintig deelnemers met het hoogste aantal punten (184) waren alle uit Goes gestart. Van de 362 rijders waren er 17 uitgevallen en 7 gedisqua- lificecrd. HET ONDERSTE UIT DE KAN In het bovenstaande vindt de lezer de lange route in korte trekken weer gegeven. Niets staat vermeld over de duizenden tegenliggers, de honderden spoorwegovergangen, de duizenden borden met aanwijzingen, de talloze bebouwden kommen, die de raampjes van nummer 3 voorbij schoven. Men moet zon rit hebben meege maakt om te begrijpen, in welke span ning de rijders van start tot finish ver keren. Het onderste moet uit de kan worden gehaald, maar zonder al te grote risico's te nemen. Dat vergt een uitzonderlijke feeling voor wagen en weg, een bijzonder ulthoudings- en doorzettingsvermogen en een gezonde sportiviteit, die vermoeidheid overwint. Al heeft de heer Noordermeer de eer ste prUs niet behaald, de prestatie die hU met zijn kleine wagen heeft gele verd ia er niet minder om. Oudijk 1 m, 44.8 sec.; 50 m rugslag heren L. Davidse 40.8 sec.; 50 m school slag jongens: B. Noe 43,2 sec.; 100 m borstcrawl dames: P. Prins 1 m. 28 s.; 50 m borstcrawl dames: A. Oudijk 43 sec.. 50 m borstcrawl jongens: J. Koning en P, Ham 36.3 sec.; 100 m schoolslag heren: L. Davidse 1 m. 27 6 sec.; 50 m schoolslag meisjes C. K. Meijer 49.6 sec.; 50 m rugslag dames: G. Petrus 42.4 sec.; 100 m borscrawl heren Y: H. Kooger 1 m. 19.4 sec. De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" hield een wedvlucht van St. Denis af. Afstand 467 km. De duiven werden om negen uur met Westen-wind gelost. Er wa ren twee en tachtig vogels in con cours. De eerste duif werd geklokt om 3.31.0 uur, de laatste prijswinnen de duif om 4.14.47 uur. De prijswin naars waren: M. Klaassen 1; gebr. Koorn 2—7—20; P. T. Bakker 310 2224; Molenaar 4—6—9—11—16; P. Wit 5—17—18; L. Leen 8—12; A. Lig- tenberg 13—26; J. Kater 14; G. Jan sen 1519; A. Cornielje 21; H. Holtz 23; K. Bak 25—27; H. Zonder van 28. Vandaag inkorven jong voor Zaan dam en oud voor Orleans (600 km). Voor deze vlucht heeft de heer Th. Mallet als tweede prijs een mooie me daille beschikbaar gesteld. Vrijdag inkorven van jonge duiven voor Dordrecht. „Victoria" hield Zondag zijn tweede terugvlucht op Roosendaal. De duiven werden om 11.45 uur met Z.W.-wind gelost. De eerste duif werd om 14.24.12 uur geconstateerd. De prijzen werden als vclgt behaald: A. J. Hubregtsen 1—8—16; C. Bregman 23591321; A. B. Bruinink 4; J. C. Duinker 611; gebr. Ramler 7; D. Bregman 10—14—29; J. Riemers 12 1823242526; J. Kramer 1517; L. Bak 19; D. Bruin 20; C. Bruin 22; W. J. Pluijmers 27; T. Heyblok 28. Vandaag inkorven voor africhting jonge duiven voor Schagen (18.30 tot 20 uur). Zaterdag 1 Juli van 16.30 tot 18 uur inkorven voor Alkmaar. Klok ken zetten van 18 tot 19 uur. Bevallen: W. A. Oost-de Rover, z.; M. Kuik-Groen, z.; M. J. Bouchier-Kor- ver, d.; J. L. C. Kiefte-Bais, z.; D. L. Jumpertz-Castell, z.; C. Bais-Broek. z.; M. de Vries-Komen, z.; G. van Hool- werff-van Dijk, z.; A. Vos-Ruiten, d.; J. de Leeuw-van Poelgeest, d.; A. Kos- sen-Mooij. z.; J. Th. Keizer-MuUer, d.| N. van Egmond-Schurink, d.; A. W. R. de Weert-Edelenbosch, d.; A. J. Orelio- Blankwater, d.; E. Brink-Groendijk, z. Ondertrouwd: C. B. Dorregeest en N. de Vroome. J. J. J. Tompot en J. G. Bruin; J. C. Geense en E. Post; P. N. Flecken en H. A. de Vries; K. Kooy en J. Bals. Gehuwd: H. Muije en D, Schilder- man; W. P. Heikamp en T. Berkhof; B. J. N. Zwart en R. de Jong; D. J. Me- dendorp en M. London; J. de Leeuw en A. M. J. Contant; W. F. de Haan en M. Luijks; L. Versnel en G. Piek; H. de Jong en C. H. de Roode. Overleden: E. Mulders, wed. J. H. A. Verheijs, 75 jaar; J. de Groot (m) 57 j.; H. Brands (m) 74 j.; J. de Boer (m), 54 j.; W. Jorna (m), 2 maanden; J. Pen (v), 32 j. Besommingen van Maandag: Trawlers: IJm. 93 f 22.100; Ro. 15 6000. Loggers: vlaard. 74 6440; Sch. 160 7480; IJm. 53 I 1160; Katw. 17 2060: Katw. 64 1880; Katw. 28 940; Katw. 104 2050; Katw. 110 2610; Katw. 24 830; Katw. 89 I 25205 Katw. 155 I 2630; Bunsch. 33 1610; IJm. 52 f 1130; Katw. 53 1550; Katw. 27 1425. Prijzen per kg: heibot 2—1,70; gr tong 2.30—2,10; groot m. tong 2—1,85; kl. mldd. tong 1.90—1,65: tong I 1.40—J.04; II 125— 0,80. Prijaer per 50 kg: tongschar 45— 37; grote schol 61—32; grote mtdd. schol 39—30; kl. midd. schol 55—30; schol I 41 —26; schar 23—13; verse haring 3710; grote schelvis 32—23; schelvis II 20—8; wijting 17—10; zw. poon 8.50—8. prijzen per 125 kg: grote koolvls 58—46; grote wolf 81—78; aanvoer 3865 kisten, w.o. 640 kisten haring. f

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2