Citroën HAAST U! JUTIERIJES Helderst Silex Verhuurkantoor ex Hoe was het concert? 0e Want wet twssen- WRlP FERDINAND - HET EEUWIG VROUWELIJKE RIKKI IN NIEUWE AVONTUREN r ft r Nieuws uit Wieringen P. v.d. NIEUWEfMZEN DE VAKSPECIALIST J. v. d. VELDE Gerard Worm een flinke loopjongen Het Tweedaagse Zangconcours Succes II nog niet uitgekruist Binnenkort betere busverbindingen? le koop aangeboden Ruilen PtrtonMl Diversen Loop even binnen alle inlichtingen bij Wietze v.d. Vaart, Nieuwstraat 70 en na Rexena-vla met aardbeien 0e ideale combinatie. Anna Paulowna Goed geslaagde sportdag OPENBARE AANBESTEDING Kijk «o de krant! EV is altijd een gróte kans, dar - als U iets wilr weten - Uw krant cr uit gebreid over schrijft. Daarom lezen zovele honderd duizenden gezinnen dagelijks hun dagblad. De krans is immers elke dag vol nieuws, vol wenken en wetenswaardigheden. Uw dagblad is alom aanwezig, om ooggetuige te zijn van al wat er op deze ingewikkelde wereld gebeurt... Wat zou U - als we even wel zijn - gauw „achterop" raken, als U geen dagblad las... Sta eens even stil bij dat grote out van Uw krant en vergelijk dar eens met dat kicine abonnementsgeld DINSDAG 27 JTTNI 1950 Het tweedaags zangconcours, waar mee men Zondag een aanvang heeft gemaakt, mocht zich verheugen in een ■eer grote belangstelling. Voor het •erst sinds twaalf jaren werd dit con cours weer op Wieringen gehouden. De tientallen bussen uit alle delen der pro vincie brachten naast de werkende le den een grote drom enthousiaste sup porters mede. Met de organisatie van dit ooncoure heeft de Bond van Zang koren in Noord-Holland zeker het ge stelde doel bereikt. Ter verwelkoming van de verenigin gen. dirigenten en juryleden was in Hotel de Haan burgemeester Kolff aan wezig. In een kort welkomstwoord gaf •preker lijn verheuging te kennen over de goede keuze van de Zangbond de feesten te Wieringen te laten plaats vinden. Een bijzonder woord van wel kom werd gesproken tot het hoofd bestuur, verenigingen, alsmede de voor •en zware taak geplaatste juryleden. Nadat de voorzitter de heer P. J. Mink woorden van dank had gespro ken werd de erewijn rondgediend. Toen de zangers na afloop van het offi ciële gedeelte zich naar Cinema de Haan spoedden had het zonnetje de donkere wolken der laatste dagen ver drongen. Het Beetser gemengde koor „Door Oefening Beter" maakte met het prach tige nummer „Ecce Quomodo Moritur" (j. Handel) een aanvang. In het ge heel was er een tiental verenigingen aanwezig dat de jury voor de moeilijke taak stelde. Hieronder was ook onze plaatselijke vereniging ..Zang en Vriendschap", tevens organisatrice van het concours. Het is deze vereniging •chter niet mogen gelukken met haar goed ingestudeerde verplichte nummer in de gemengde koren een eerste prijs te behalen. Het komt meerdere malen voor dat op een concours het werk van lange repetities niet wil vlotten. Onze vereniging was echter niet de enige die met dit euvel te kampen heeft gehad. Het gemengde koor uit Beets ging hierin ook niet vrijuit. Dat deze dag door de vele aanwezi gen op hoge prijs werd gesteld mag ■eker blijken uit de stilte welke tij dens de zangnummers in acht werd genomen. Vooral na de twee uitvoerin gen van het Schoorls gemengde koor o.l.v. de heer C. Jonker en het ge mengd koor van Andijk werd het ge zelschap een warm applaus gebracht. Gelukkig waren de liederen met vele coupletten geheel vervallen en was er een streven naar vernieuwing waar te nemen. Het streven naar iets anders en beters. Hoewel we moeten bekennen dat er nummers werden ge zongen welke indirect minder voor concours toepasselijk waren, direct ga ven ze echter een fleur en iets per soonlijks aan de afdelingen. De voorzitter de heer P. J. Mink uit Warmenhuizen. sprak aan het slot van de middag een dankwoord uit waarin hij speciaal „Zang en Vriendschap" betrok voor haar correcte en keurige organisatie. Een opwekkend woord sprak hij tot de jongeren om ook voor al de zangverenigingen te bezoeken en te steunen opdat de Bond in de toe komst zijn ideaal zal kunnen verwe zenlijken om koordirigenten te kunnen opleiden. In Hippolytushoef bleven nog vele verenigingen die avond gezellig bijeen. Bekroningen De door de jury, bestaande uil de heren Gerard Boedijn, Jac. Bonset en Simon Terpstra toegekende beoordelin gen waren als volgt: Derde afdeling Gemengde Koren. „Door Oefening Beter" Beets 2e prijs 272 punten; „Zang doet Leven", Oost woud, 2eprijs 286 p.; „Zang en Vriend schap" Venhuizen, 2e prijs 285 p. Derde afdeling Vrouwenkoren: „Door Oefening Beter" Beets, 2e prijs 298 p. Tweede afdeling Gemengde Koren: „De Woudzangers" Binnenwijzend 2e prijs 291 p.; „Nieuw Leven" Hem le prijs 348 p.; „Zang en Vriendschap" Hippolytushoef 2e prijs 265 p. Eerste afdeling Gemengde Koren: „Harmonie" Midden Beemster. 2e prijs 291 p.; „Zanglust" Hauwert le prijs 318 punten. Ere afdeling Gemengde Koren: „An- dijks Gemengd Koor", Andijk, le prijs 318 p.; Schoorls Gemengd Koor", Schoorl le prijs 378 p. met lof jury. In de 7e ronde om het Gouden Kruis speelde Succes 2 Zondagmiddag een thuiswedstrijd tegen ASV 1 uit Assen delft. Na een puntloze eerste helft waarin aan beide zijden vele kansen onbenut bleven en de gasten zich iets betere voetballers toonden pakte Suc ces na de thee iets beter aan. Door zeer hard werken verkregen de Wie- ringers een veldmeerderheid. De A-ver dediging was echter moeilijk te passe ren en de S.-voorhoede miste juist dat kleine tikje doorzettingsvermogen om de talrijke aanvallen goed af te wer ken. Toch kreeg Succes de kans toen de juist uit Indie gekomen middenvoor J. Engel doorbrak Hij werd in het beruchte gebied van de bal gedrongen. waarvoor een penalty werd toegekend. (Een wat zware straf M, Zwanink miste de strafschop ech ter. De uitstekende keeper stopte de hoge bal. Zwanink maakte zijn fout echter weer goed door even later uit het middenveld een bal geheel alleen op te brengen en keihard in te schie ten tl0). Dit was voor ASV het signaal ten aanval te trekken. Succes moest met man en macht verdedigen. Een 6-tal corners liep op niets uit. Telkens weer ontsnapte het S.-doel aan een doorbo ring en zo heeft Succes 2 dan de kwart-finale in deze seriewedstrijden bereikt. Na de behandeling van de agenda der raadsvergadering van Vrijdag j.1. waarvan wij Zaterdag j.1. reeds een verslag opnamen, volgde nog een uit gebreide rondvraag. De heer J. Lout Cz. (PvdA) bracht de slechte busverbindingen ter sprake waarover terecht zeer wordt geklaagd. De voorzitter, Burgemeester Kolff, gaf daarna een resumé van dè reeds aangewende pogingen daarin verbetering te krijgen. Naar spr. oor deel heeft de NACO wel oog voor de Wieringer moeilijkheden. Spreker hoopte, dat dit zal leiden tot het doen lijden van één der Friese bussen ovei H'hoefDe HaukesSlootdorp. Een en ar.der hangt echter weer nauw samen met de erbarmelijke toestand van hei wegdek van de Slootweg in de Wie- ringermeer. Deze weg wordt deze zo mer echter opgeknapt. Ook in aange drongen op een betere busverbinding op station Anna Paulowna, voorname lijk met het oog op het reizigers- en scholierenvervoer naar Schagen. De heer M. Ko o y Sz. (PvdA) be pleitte volle medewerking van B. en W. voor de r.anleg van sportvelden. Spr. wilde graag het gevoelen van het college hierover vernemen, ook in ver band met een onderhoud tussen de heer Bouljon, namens de KNVB en de burgemeester. De voorzitter zeide. dat het zeer moeilijk zal zijn geschikte (slechte) grond te krijgen in het centrum, waar bij geen agrarische belangen in het gedrang komen. Uitdrukkelijk had de heer Bouljon verklaarde, dat ook door de sportliefhebbers offers moesten worden gebracht. Slechts de aankoop en egalisatie van terreinen zou dooi de gemeente kunnen gebeuren. De in richting komt voor rekening van de verenigingen. Spreker maande tot voorzichtigheid met de uitgaven. Een sportveld mag nuttig zijn, aldus spr., urgentie is mo menteel scholenbouw. Duizenden zijn Na 1 Juli 1950 zal ARTS, Plantsoenstraat 1, tel. 2335, uitsluitend particuliere praktijk uitoefenen. De ziekenfondspraktijk wordt voortgezet door J. G. H. D. BETTINK, Arts, Timorlaan 15 - telef. 2890. Spreekuur 89 en 13—14. Van part. aan part. '3911 normaal. Pas gerev Prima wagen. Kennemer- straatweg 638, Heiloo. Uw advertentie in dit blad treft doel Grijp Uw laatste kans in de BLUE BAND f 50.000.- wedstrijd. Nog enkele dagen resten U, want het is zó 30 Juni. Zend omgaand Uw oplossing in voor het te laat is. Uw leverancier heeft nog formulieren. bw B.ioa De adressen Bureau enz. uitslui tend 's middags na vier uur Wolseley Ten. in prima staat jnet open dak f 2475.—. Fiat 500 sedan 1450.-, Fiat 500 cabriolet f 1485.-. Motor-carriers met laad bak, JLO-motor, alles in prima staat f 675.—. - Maarten Smit, Rijksweg 95-99, tel. K 2235-202, Julianadorp. Een accordeon Settimio Soprani Cardinal, 120 bassen, 4 registers, pianoklavier. Compleet met kof fer. Een lichtgrijze kinderwagen. Ean eikenhouten twee-pers. ledi kant zonder toebehoren. Verkerk, Billitonstraat 16. Na 6 uur. Prima motorrijwiel TWN 125 oc, '39. Met voetschakeling en km-teller. Van Leeuwenhoekstraat 10. Na 18 uur. Een tweepersoons ledikant met staaldraadmatras. Adres: Java- straat 134. Z.g.am. Solex rijwiel, tegen elk aannemelijk bod. - Beukenkamp straat 25. Vier nette stoelen (zeildoek bekleed) f 25.—, twee keukenstoe. len i 2.50 per stuk. huiskamer- lamp (effen glas) f 10.—. Groen, Javastraat 82. Pr. wasmachine met automati sche wringer f 145.-; vogelkooi m. stand, (chroom) f 20.-; marine jekker z.g.a.n. f 25.-; een baaien hemd f 7.50; drie raarinefrokjes k f 2.-; twee paar dames schoe nen mt. 38 en 39, f 5.- en f 7.-. Van Limburg Stirumstraat 10. Tussen 7 en 8 uur. Huis op Bassingracht. Br. on der no. 853 bur. v. d. blad. Eikenhouten Wieringer aak m. prima 16—20 pk Bolinder motor. Te bevragen Sternstraat 4 Den Helder. Trapnaaimachine. - Ruyghweg 154, tel.2170. Twee battings, samen f 5.—. Sternstraat 4, Den Helder. Wegens vertrek gepolijst no lenhouten slaapkamerameuble ment, best. uit 2 M. brede kast, 2 nachtkastjes, lits-jumeaux, 2 stoelen, toiletkast met 3-delige spiegel, voor elk aannemelijk bod Tevens z.g.a.n. 4-pits gasfornuis f 150. Adres bui', v. d. blad. Donkerbl. regen- of verpleeg- stersjas (Falcon), mt. 40-42 en zw. schoenen, mt. 38-39. Na 8 uur 's avonds. Adres: Bureau van dit blad. 2 persoon® houten ledikant m. matras (syst. Auping) en 3- delig bedstel f 80. Prinsenstraat 4, Den Helder. Grote boekenkast met glas in lood ramen. Goversstraat 68. Nieuwe kinderwagen; Na 6 6 uur. Binnenhaven 130. Kinderwagen voor wandelwa gentje. Tevens twee damesman tels te koop. Hoogstraat 9. Woningruil. Wie wil woning in Den Helder ruilen voor wo ning in Alkmaar. Huurpr. f 6— f 7.— p. w. Br. onder no. 852 bur. v. d. blad. Woningruii Den Helder—Am sterdam. Huis vrij uitzicht, twee kamers, gang, keuken, zolder, vrij erf, huur f 3.75 p. w. Brieven onder no. 854 bur. vand it blad. Grote woning, huurprijs f 6.50, voor kleinere woning f 4.50— f 5, liefst, in centrum. Hoog straat 37. 'Voor direct gévraagd een meis je, wegens ziekte, van 's mor gens half 8 tot pl.m. 4 uur. Spoor straat 31. Net meisje voor de hele dag. Leeft. pl.m. 16—17 jaar. Bruins- ma, v. Linschotenstraat 23. 2 kostgangers, liefst van Maan dags tot Zaterdags, bij particu lier. Buys Ballotstraat 30. Zaterdagavond verloren een broche, 2 hertjes (gedachtenis). Tegen beloning terug te bezor gen Keizersgracht 143. Naaister kan weer werk aan nemen. Nieuw, keren, vermaken, verstellen, enz. Ook vpor heren. Burg. Houwingsingèl 55. Laten liggen een handtasje in het huidverzorgingsinstituut Spoor straat 111. Tegen advertentie- kosten terug te bekomen. Wie kan mij aan f 800 helpen. Aflossing f 125.- per kwartaal. Borg aanwezig. Adres bur.' van dit blad. als het met Uw haar niet meer dat is. Even bijknippen en Uw uiterlijk is weer correct. Maar als het even kan, komt V dan zo min moge lijk op Zaterdag. Dat bespaart lang wachten. Prima vakwerk levert KEIZERSTRAAT 26 - TEL. 2735. KAMPEERTENTEN American Pat., en zw. ter rasparasols, mits recht streeks betr. van „THE INDIANA WORKS" bespaart U 30 tussenh. winsten. Hoofdkant. voor Ned.: Haarlem, Ztjlweg 111, Tel. 17877. Vr. gefll. Cat. 5. Zo baarlijk romig. h reeds besteed aan oude afgedankte hulplokalen. Er moet een U.L.O. school komen en een nieuwe school voor V.G.L.O. Wethouder B o n t k e s zeide. dat de zaak niet zover is, dat B. en W. hét laatste stootje maar hebben te geven om de sportvelden te krijgen. Als door sportliefhebbers initiatief wordt geno men, zullen B. en W. zeker tonen hart voor de sport te hebben. Voorlopig staat het onderwijs op het eerste plan. De heer Ko o ij drong nogmaals aan op verplaatsing van het woonwagen kamp. Het past niet in de Belterlaan. Wethouder Bontkes deelde mede, dat B. en W. reeds een ander terrein op het oog hebben. Hierna volgde sluiting. Beter nog dan andere jaren kan men deze door de verenigingen BKC, Dokev en Concordia georganiseerde sportdag geslaagd noemen en alle drie de ver enigingen hebben Zondag getoond wat zij tezamen en afzonderlijk kunnen be reiken. Het voorspel van deze sport- Zondagmiddag werd geleverd door Con cordia, die gevtlgd door de Dokev- leden een korte muzikale rondgang maakte door de Kleine Sluis. Om pl.m. 2 uur begon de eigenlijke opvoering van de gecombineerde muzikale en sportprestaties, waarbij Dokev als eerste een uitstekend geslaagde vrije oefening leverde. Ook de oefeningen met het paard verliepen naar wens en vrijwel iedere oefening werd van de zijde van het publiek met een applausje beloond. B.K.C.'s aandeel in deze dag bestond uit het spelen van een wedstrijd tegen Alkmaarse Boys en de heer Keyzer sprak in zijn welkomstwoord, dat hij deed namens de aan deze dag deelne mende verenigingen de verklaring uit. waarom men juist Alkmaarse Boys voor deze wedstrijd had geïnviteerd. Destijds hebben de geel-zwarten een bekerwedstrijd tegen de Alkmaarders gespeeld, welke eigenlijk in Anna Paulowna had moeten plaats vinden, doch om zakelijke redenen in Alkmaar werd gespeeld, ofschoon de recette des tijds niet meegevallen was, wegens het feit dat Alcmaria Victrix een belang rijke competitiewedstrijd speelde. Om deze redenen had men het Alkm. Boys- bestuur verzocht op deze dag naar Anna Paulowna te komen om op die manier toch nog eens in de gelegen heid te zijn eikaars krachten op spor tieve wijze te meten en was een BKC- supporter de mening toegedaan ge weest, dat ook hier een prijs in het uitzicht moest worden gesteld. Deze supporter, de heer G. Borst had een lauwertak voor de winnaar ter beschik king gesteld. Deze strijd zou op beker wedstrijdcondities gespeeld worden, dus indien deze ontmoeting in een gelijk spel zou eindigen, zou Alkm. Boys in het bezit van de tak worden gesteld. De strijd tussen de Poldersen en de Alkmaarders begon met flink tempo, dat het verschil in techniek aanvanke lijk niet mocht verbloemen. Langzamer hand raakten de Poldersen er echter beter in en moet het ons van het hart, dat de gastheren veel meer kansen heb ben gehad dan hun tegenstanders, die voor het BKC-doel maar weinig had den in te brengen, dank zij het uitste kende werk van de beide Teulingens en IJsselstein, die geassisteerd door spil Hendrikse de bezoekers niet verf kans gaven om te scoren. Toch konden de Alkmaarders na een half uur spelen de leiding nemen, toer Admiraal uit een scrimmage voor het Polderse doel onhoudbaar voor IJsselstein scoorde. De eerste van de zes kansen die Blok tijkens deze wedstrijd kreeg, bestond uit een schot pal naast het Alkmaarse doel. In de pauze zong mej. A. Heiligen berg het BKC clublied ter ere van da adspiranten c, die Zaterdagavond in een beslissingswedstrijd het kampioen schap van hun afdeling in de wacht sleepten, terwijl opnieuw Dokev d« grasmat betrad voor het houden van rekoefeningen en het uitvoeren van een wals. De hervatting van de voetbalstrijd bracht direct een aanvallend BKC. Blok kreeg na 10 minuten zijn hard* lopen beloond, door Kramer het na kijken te geven, 1—1. Het spel bleef van uitstekend gehalte ondanks het feit dat na een pl.m. 25 min. spelen C. Indri bij een scrimmage IJsselstein liet vissen. Kort voor het einde scoorde Ad miraal voor de derde maal, 31. Nog even pakten de Poldersen flink aan en dreven nu en dan de bezoekers op hun eigen helft terug, waarna rechtsbuiten van Dijke onhoudbaar Kramer paseer de. Met 3—2 kwam het einde van dez« onder de goede leiding van scheidsrech ter de Graaf gespeelde wedstrijd. Een rhythmische knotsoefening van da Dokev-dames, hoge brug en ringoefe- nina?n vormden het slot van deze ge slaagde en door vele belangstellenden bijgewoonde sportmiddag. Teneinde aan de vele wensen van onze cliënten tegemoet te komen, stellen wij U nu reeds in de gelegenheid Uw garderobe tegen gereduceer de prijzen aan te vullen. Deze verkoop, uitsluitend in onze Damesconfectie-afdeling, begint Woensdag 28 Juni Keizerstraat 60 WONINGINRICHTING FRITS COLTOF, Keizer straat 32, vraagt per 3 Juli a.s. leeftijd 1618 jaar. Loon 17.50 per week. Namens zijn opdrachtgeefster Mevr. Wed. T. GORTERAPPEL te Barsingerhorn, zal door onder getekende, overeenkomstig het aanbestedingsreglement W.B., in het openbaar worden aanbesteed: HET BOUWEN VAN EEN WOON-VVINKEL- HUI8 voor melkproducten en levensmiddelen op een terrein, gelegen aan de Willem Ba- rendszstraat, hoek Corneh- Ditostraat te Den Helder. Bestek en 3 tekeningen zqn verkrijgbaar ten kan tore van de architect tegen betaling van 10.per stel. Restitutie op de dag van de aanbesteding 2.50. De aanbesteding vindt plaats op Woensdag 5 Juli 1950, n.m. 3 uur in café-restaurant „FORMOSA", Koningstraat 83 te Den Helder. p. VISSER, architect Prof. Zeemanstraat 6, Den Helder.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 6