GESLAAGD! KOFFERS ankerhorloge Fa. SEIZOEN OPRUIMING scizoeh Stad en Omgeving Zeepkist-coureurs morgenmiddag te Huisduinen aan de start Het gewas in de schooltuintjes groeit als kool J0N6ENSH0RL0GE Even voor acht vernam voorzitter van H.R.C. de uitspraak oimuiMtita Predikbeurten GERARD WORM'S Modemagazijnen Derfig deelnemers om half drie in de sirijd Spel vol gezonde rivaliteit Kunstlievende jongeren vormden „Vrije Groep" Tussen Haaks en Kuifje Fa. J. N. QUERELLE Zaterdagmiddag recipieert HRC in Formosa Woensdagavond bezoekuur" voor iedereen KRENTENBROOD KRENTENBROOD KRIGEEI Duizend wortelen van twee gram zaad! Smederij Steeman heropend Ongeval op de Rijkswerf Zulke klanten kunnen best worden gemist IN HET KORT f 4250 f I87S Uit het politierapport Waterpolowedstrijden voor dit weekend Dames- en Herenafdeling ALKMAAR - DEN HELDER Consul Van der Linde gaf uiieenzeiting Motorclub houdt toertocht Rapiditas hield voet bij stuk KSvr^-r Vreedzame missie van Hr. Ms. „O 24" Youth for Christ Rally Britse oorlogsschepen op bezoek Twisk Urk VRIJDAG 14 JULI 1960 Nog één nachtje slapen en dan zal voor een dertigtal jeugdige zeepkist coureurs de grote dag zyn aangebroken. Morgenochtend hebben zij nog de ge legenheid, een laatste critische blik op hun miniatuur-racewagen te werpen en misschien hier of daar nog een kleinigheidje te verbeteren, maar morgenmiddag zal het grote moment daar zijn, waarop voor de eerste renners het startschot zal weerklinken. Dan gaat de laatste belemmering in de houten startschans naar beneden en zoeken de wagentjes hun weg naar de finish. Het enthousiasme van een duizendkoppig publiek zal de jonge rijders inspireren tot het leveren van de beste prestaties. Ieder zal willen tonen, dat zijn race-wagen in staat is, alle andere achter zich te laten. Het belooft zowel voor de deelnemers als voor de toeschouwers een middag vol spanning te worden. Wie reeds het genoegen had, elders zeepkistraces bij te wonen, weet dat de echte wedstrijd- sfeer hier wordt gevonden. Tot het laatste ogenblik toetsen de rijders met ernstige gezichten hun materieel, draai en eens aan het stuurrad om nog even te controleren of alles perfect werkt, bekijken met kennersblik de spullen van hun rivalen en duiken dan vol zelf vertrouwen in de cockpit van hun eigen race-kar. Het zal morgenmiddag aan de Bad huisstraat te Huisduinen niet an ders gaan. Wie de winnaar zal worden? Dat is moeilijk te voorspellen! Het zijn de eerste zeepkist-races in Den Helder, dus over favorieten kan nog niet worden gesproken. Dat geeft het geheel een extra-verrassend element. Het zijn niet alleen deelnemers uit Den Helder, die morgenmiddag aan de start verschijnen. Het programma-boekje vermeldt ook de namen van jongens uit Schagen, Barsingerhorn en Texel. Wij zijn benieuwd, of de eerste prijs in Nieuwediep zal blijven! Dank zij de medewerking van ver schillende instanties kregen de organi satoren (zo men weet zijn de races voorbereid door Huisduiner Belang, de Auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken" en de Helderse Hobbyclub) de beschikking over vele mooie prijzen. De Kaiser-Frazer fabrieken te Rotter dam droegen een steentje bij; de firma De Zeeuw uit de Keizerstraat stelde een wisselbeker en een kristalontvan ger beschikbaar, de organiserende ver enigingen loofden zelf enkele prijzen uit, de Huisduiner zakenmensen lieten zich niet onbetuigd, boekhandel Daan Schreuder bood een boekwerk aan met de toepasselijke titel „Rein wordt zeep kist-coureur", en dan werden er nog medailles disponibel gesteld door het Noordhollands Dagblad en de Helderse Courant. Programma's. Het weggedeelte tussen het Badhotel «n Dennenheuvel, waar de wedstrijden worden gehouden, zal voor het verkeer worden afgesloten. De baan, die dank zij de medewerking van de Dienst voor Openbare Werken zoveel mogelijk werd geëffend,- zal aan weerszijden met balen stro worden afgezet. Tegen betaling van een geringe entrée (volwassenen een kwartje, kinderen een dubbeltje) krijgt het publiek toegang tot de „renbaan" Men kan nu reeds kaarten, alsmede programma-boekjes (ad tien cent) ver krijgen bij de heren O. Boonstra, Jan m 't Veltstraat 86; M. Govers, Spoorgracht 24; Daan Schreuder, Koningstraat 27; P. A. de Zeeuw, Keizerstraat 30; Fr. van Breda, Narcisstraat; L. Mahieu, Bad huisstraat 11, Huisduinen. De wedstrijd-commissie is als volgt samengesteld: M. Govers, voorzitter; .T. Boon, secretaris; O. Boonstra, penning meester; H. Wynia, reporter (er zal op het wedstrijdterrein een geluidsinstal latie aanwezig zijn); K. Smidts, tech nisch adviseur; M. P. Manni, tijdopne mer; Fr. van Breda en I. Hubregtsen, jury van aankomst; A. Woort en J. G. Logemann, starters. Al deze mensen zullen er voor zorgen, dat deze middag vol gezonde rivaliteit tot in de puntjes verloopt. Aan het enthousiasme van de deelnemende renners zal het evenmin liggen! „Wij ouderen zien dit spel met wel gevallen aan. Het heeft voor ons nóg zijn bekoring, en men helpt de jeugd door het organiseren van de zeepkisten race „verkeers-vertrouwd", handig en vindingrijk te worden", aldus burge meester mr. G. D. Rehorst in het voor woord, dat hij in het programmaboekje schreef, en waarbij wij ons van harte aansluiten. Een aantal Helderse jongeren met een sterke belangstelling voor al het geen op artistiek terrein plaats vindt, heeft zich verenigd tot een club, waar aan de naam „Vrije Groep" is gege ven. Deze naam duidt er onder meer op, dat kunstlievende jongeren van alle richtingen in deze club welkom zijn, ongeacht de kunstvorm waar naar hun belangstelling uitgaat. Het voornaamste doel van de club is het verlevendigen en verdiepen van elkan ders interessen voor de kunst, zowel door onderling contact als door het inviteren van deskundigen. De initia tiefnemers, Harry Tielemans, Koning straat 85, en Kees Graaf, Kerkgracht 39, zijn bereid, desgevraagd nadere in lichtingen te verstrekken. Hr. Ms. landingsvaartuig „L.ï. 7" is gistermorgen naar Rotterdam ver trokken. Het is morgen hoog water om 7.40 en 20.15 uur, en laag water om 1.40 en 14.15 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,6 graden Celsius. in alle kwaliteiten maten prijzen heeft de Breewaterstraat 5, b. d. Spoorstr. w#er voor U in vooroorlogse sor tering. HRC, dat dit jaar al tal van feeste lijkheden heeft gevierd, en Woensdag avond vernam dat het tweede klasse schap was behaald, heeft wederom een feestprogramma samengesteld. Het is weliswaar niet zo breed opgezet als de vorige malen, maar het is de nieu we tweede klasser waardig. Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur is er in „Formosa" dan eerst een receptie. Wij twijfelen er niet aan, of vele sportverenigingen zullen haar ver tegenwoordigers zenden om het be stuur van H.R.C. met het prachtige succes van het eerste elftal geluk te wensen. Zaterdagavond komen niet alleen de leden van de supportersvereniging bij een, wat wij gisteren reeds meldden maar ook in „Formosa" wordt gefeest. De supporters verzamelen zich in „Centraal", en in „Formosa" wordt het behalen van 't tweede klasseschap ge vierd door het kampioenselftal, waar bij natuurlijk de commissieleden en de diverse dames aanwezig zijn. Op deze avond komen ook de beide andere kampioenselftallen, HRC 2 en HRC 4. Op Zaterdag 22 Juli wordt in „Casi no" nog een feestavond georganiseerd. Deze avond is, voor zover er plaatsen voorradig zijn, bestemd voor de leden van HRC. TOEN WIJ een paar maanden geleden een kijkje namen op de schooltuin achter het GGD-gebouw, was daar nog louter zij het ook wei-toebereide! aarde te zien. Heerlijk beschut lagen daar de honderd vijf en twintig tuintjes achter de huizen aan de Hector Treubstraat en de verse bedjes vier per tuintje zagen er schoongeharkt en welverzorgd uit. In deze grond wachtten duizenden kleine zaadjes op hun ontkieming. Inmiddels heeft het jonge leven zich baan gebroken en éénmaal per week hebben honderd vijf en twintig kinde ren gezien, hoever hun gewas alweer was opgekomen. Trouw en met liefde hebben deze jeugdige scholieren het onkruid gewied, de plantjes wanneer nodig water gegeven en verder alles gedaan wat het welzijn van hun eigen kleine tuin ten goede zou kunnen komen, en altijd stond de heer Groen klaar met zijn nuttige en gewaardeerde adviezen. ER IS GEWOON EN ER IS VAN ELKE ZATERDAG, PER STUK 1 BESTELT U EVEN? TEL. 2612 DEN HELDER: Ned. Herv. Gem., Nieuwe Kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat, 10 uur ds. Borg- hardt; 19 uur, de heer E. Wanders; Huisduinen, 19 uur ds. Rasch Geref, kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Swen, 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen Oud Geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur leesdienst Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst Gerf. gem., Jan- zendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst Baptisten gem., Weststraat, 19.30 u. de heer F. G. J. Hofhuis Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs Evangelisatie Vijzel straat. 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur cpenluchtsamenkomst Visbuurt; 21 uur bidstond Leger des Heils, Spoor gracht, Zaterdagavond 7.15 uur bid stond, 8 uur straatzang; Zondag 10 uur heiligingssamenkomst, 12.15 uur Zon dagsschool. 18.45 uur openluchtsamen komst Spoorstraat, 20 uur verlossingS' samenkomst; leidster brig. Barbier van Amsterdam; Maandag 14.15 uur vrou wenbond. JULIANADORP: Ned. Herv. Gem.. 10 uur ds Selm Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14,80 uur ds.' Hamming. Gisteravond zijn wij er andermaal geweest, tegelijk met de ouders van de kinderen, die hier wekelijks met ambitie hebben getuinierd. Vol ge rechtvaardigde trots toonden de jon gens en meisjes hun zelfgekweekte gewas aan hun vaders en moeders, die met zichtbaar welbehagen kennis namen van de weelderige en kleurige begroeiing der bedjes. Ook burge meester Rehorst kwam even kijken naar hetgeen hier onder de goede zor gen van de Helderse schooljeugd was bereikt. Welnu, het mocht gezien worden! Het is waar, dat ieder tuintje getuige nis aflegde van de bekwaamheid en de aanleg van de jeugdige verzorger of verzorgster, maar de verschillen waren toch heel gering. Volkomen konden wij de mening onderschrijven van één der onderwijzers, die ons zei- de dat op deze wijze de jongens en meisjes toch wel op de meest prettige en tegelijk meest vruchtdragende ma nier in de geheimen der natuur wor den ingewijd. De plantkunde-les krijgt hier een prachtige en levende illustra tie 1 De kinderen hebben nu zelf kunnen zien, hoeveel wortelen gaan groeien op een stukje grond, waar twee gram wortelzaad is uitgestrooid. Zij hebben dat kleine beetje vermengd met een bakje vol droog zand en dat mengsel netjes over het bedje uitgespreid. Eén gram wortelzaad bevat bijna duizend zaadjes, waarvan er ongeveer zeshon derd opkomen. Er groeien dus op één bedje meer dan duizend plantjes en dat betekent een oogst van meer dan duizend wortelen Zo leert de jeugd de ontzaglijke productiviteit der natuur. De kinderen zien het aan de snelle groei der bie- Onder architectuur van de heer P. Baard is het smederij-bedrijf van de heer G. J. Steeman dat indertijd door het ontploffen van twee zuurstofcy linders grondig werd verwoest, uit zijn as herrezen. Het heeft wel lang ge duurd, maar nu de heer Steeman ein delijk weer in een eigen smederij aan de Molenstraat zijn bedrijf kan uitoe fenen. mag hij trots zijn op deze nieu we zaak. Het is een moderne en ruime smederij geworden, waarin het stellig prettiger werken zal zijn dan in het vroegere pand. De aannemersfirma C. Th. Kwak en Zn. heeft eer van haar werk. De heropening werd bijgewoond door verscheidene collega's en verte genwoordigers der middenstandsorga nisaties. tenplanten, aan het opkomen der boontjes en aan het uitkomen der bloemen op hun tuin. De iberis staat in volle bloei, met een scherm van prachtige sneeuwwitte bloempjes, hoge en lage Afrikanen staan op uitkomen, floxen, asters en zinnia's, salpiglossis en cosmea's zullen straks volop bloei en. Hoe groot zal de vreugde zijn, waarmede de kinderen dan hun moe der komen verrassen met een schitte rende boeket zelf-geplukte en zelfge kweekte bloemen? Want smaken niet nu reeds de worteltjes uit eigen tuin heerlijker dan de sappigste van de groeteman? Woensdagavond 19 Juli van half acht tot negen uur kan iedereen, die daarvoor belangstelling heeft, een kijk je op de schooltuin achter het GGD- gebouw (ingang Hector Treubstraat) komen nemen. Bij het lassen van de plunger van een pomp in de Ketelmakerij op de Rijkswerf is gistermorgen om elf uur het te repareren onderdeel uit elkaar gesprongen. De 45-jarige lasser H. A. Ran, die met het karweitje bezig was, werd daarbij aan de keel gewond. In de Verbandkamer van de Werf werd hem de eerste hulp verleend, waarna hij met een ambulance-wagen van de G.G.D. naar het gemeente-ziekenhuis is overgebracht. Een horlogemaker hier ter stede kreeg Maandagmorgen bezoek van 'n dame, die te kennen gaf een armband horloge te willen kopen. De winkelier haalde een vijftiental klokjes voor de g, waaruit de dame een keus kon doen. Zij maakte een keus, maar had geen geld om het nuttige sieraad te betalen. Zij beloofde de winkelier, de volgende dag terug te zullen komen om het klokje te kopen. Maar de dame kwam niet terug. De horlogehandelaar ontdekte al spoedig dat hij een horloge miste, waarvan hij bij de politie aangifte deed. De recherche stelt nu een onderzoek in. Aan de raad wordt voorgesteld, de heer N. H. van Vendeloo voor het tijdvak van 1 Juli tot en met 10 Au gustus 1950 te benoemen tot tijdelijk leraar in de plant- en dierkunde aan het gemeentelijk lyceum. Te Doetinchem slaagde mevr. A. v. d. Brugge voor het diploma Cou peuse; zij ontving haar opleiding van mevr. M. C. v. Tolec'oRump, alhier. De schoenmakerij van de heer J. C. Broeke aan de Keizerstraat is thans uitgerust met een apparaat, waarmee schoenen zonder schade een maat groter kunnen worden gemaakt. Deze machine is iets nieuws voor Den Hel der. Door overwaaiende vonken uit een vuurpot, die bij het aanleggen van leidingen in het plan „Groot Den Hel der" wordt gebruikt, is gisteravond een brandje ontstaan aan de rand van de duinen bij de Stroweg. Toen de brandweer ter plaatse kwam, bleek dat enkele jongens 't vuur reeds met zand hadden geblust. Een oppervlakte van ongeveer vijftig vierkante meter droog gras was verbrand. De wielrenner J. Trompetter, lid van D.O.K., zal morgen deelnemen aan de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland, in het Stadion te Amsterdam. GEEFT HEM EEN GOED HORLOGE! Voor heeft U al een be hoorlijk waterdicht (geen penanker) Een sterk Voor Alle horloges met volle garantie zijn verzekerd tegen verlies, dief stal, breuk, beschadiging. KEIZERSTRAAT 15 Hoewel het voor de meeste scholen nog geen vacantie is, komen er weer regelmatig klachten binnen over de vernielzucht van de Helderse jeugd. Aan de Buitenhaven gooide een jon gen een slaapkamerraam en een gla zen serredak in. Elders schoof een knaap een raam open, om er daarna een stuk hout naar binnen te gooien. Op de Loodsgracht zakte Woensdag een zes-en-zestig-jarige man in elkaar. Het bleek dat de man een hartpatiënt was, die zich de luxe van een stevige borrel niet lfon permitteren. Niettemin had hij de vorige avond de bloeme tjes buiten gezet, met vorengenoemd gevolg. In bewusteloze toestand werd de man met een ziekenauto naar „Parkzicht" vervoerd, vanwaar hij la ter per ambulancewagen naar huis kon worden gebracht. In het bad aan de Dijk worden de eerstkomende dagen heel wat water polowedstrijden gespeeld. Zaterdag avond komen alle zeventallen van de Helderse Bruinvissen in het water. De eerste wedstrijd, tussen Bruinvissen 'en Neptunus 1, begint om zeven uur. Daarna worden gespeeld Bruinvissen 2 Nereus 3 en Bruinvissen 3—Neptu nus 2. Maandagavond wordt de wedstrijden- reeks voortgezet. Dan worden de ont- moetingen, die twee weken geleden niet doorgingen, gespeeld. Bruinvissen 2 ontmoet om half acht HVGB 4 en Bruinvissen I speelt óm acht uur tegen Amstel 1. Voor Dinsdag staan zeer zware wedstrijden op het programma. Bruinvissen 1 en 2 gaan dan naar Alk' maar om te trachten DAW 1 en 2 de punten te ontfutselen. Vooral voor het eerste zevental een moeilijke opgave. Bruinvissen 3 reist door naar Zaandijk om Nereus 4 partij te geven. Daar vele van onze lezers belang zullen stellen in de wederwaardigheden van de heren die bij de behandeling van HRC's protest in Krasnapolsky te Amster dam aanwezig waren, hebben wjj gistermiddag een gesprekje gevoerd met de heer A. G. van der Linde, consul van de KNVB. Bij de behandeling vaii een protest mogen van beide verenigingen vijf personen aanwezig zijn. Voor HRC gingen de heren De Boer (voorzitter), Jansen (bestuurslid), De Jong (aanvoer der) en T. de Boer (rechtsbuiten) naar Amsterdam. De heer Van der Linde maakte op verzoek van het HRC-bestuur het „vijftal" vol, waarmede hy stellig vooral de protestcommissie een waardevolle dienst heeft bewezen. De auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken" heeft haar leden uit genodigd om deel te nemen aan een toertocht op Zondag 23 Juli. Mc vil een bezoek brengen aan Arr>~ n en daar o.m. éfen rondvaart c Ie grachten maken. Ook niet-ledi ,n- nen van de partij zijn. Opgavei or den verwacht door de secretarie de heer Boonstra, Jan in 't Veltstraat 86. De commissie die het protest van HRC tegen het annuleren van het derde doelpunt in de belangrijke wed strijd HRCRapiditas te behandelen had, bestond uit de heren mr. Piek (voorzitter). Seegelaar (secretaris), Katoen en Van Wijk. Als „bijzitter" (deze mag de gehele behandeling van een protest bijwonen) fungeerde de heer Elzinga, secretaris van de Scheidsrechterscommissie. Er waren nog twee „bijzitters" opgekomen, te weten de heren Goudswaardt en Ter burg uit Den Helder. De vereniging Rapiditas kwam met drie bestuursle den naar de hoofdstad en maakte geen gebruik van de mogelijkheid een tweetal „bijzitters" af te vaardigen. De vertegenwoordigers van HRC werden het eerst voor de protestcom missie geroepen. Mr. Piek gaf onmid dellijk het woord aan voorzitter De Boer van HRC, die in enkele zinnen mededeelde dat men was gekomen om te protesteren tegen het niet toe kennen van het beruchte derde doel punt. Mr. Piek vroeg hierna of er nog iemand was die iets aan het gespro kene wilde toevoegen. De heer Van der Linde, die consul is en bij geen enkele voetbalvereni- ging als lid staat ingeschreven, zette hierop het gebeurde in de wedstrijd HRC—Rapiditas uiteen. Ontegenzeg gelijk hebben de leden van de pro testcommissie aan deze volkomen neu trale uiteenzetting zeer veel waarde gehecht. Nadat de heer Jansen nog enkele bijzonderheden had aangehaald! moesten de afgevaardigden van HRC het vertrek verlaten en was het de beurt aan scheidsrechter Hessink om voor de protestcommissie te verschij nen. De heer Van der Linde vernam la ter van de heer Hessink, dat deze voor de commissie heeft verklaard hoe hij aan grensrechter Hengstdijk had gevraagd: „Wie moet er ingooien? U heeft gevlagd!" De heer Hengstdijk had daarop geantwoord: „Rapiditas moet ingooien". Deze grensrechter, die tijdens de wedstrijd waarschijnlijk even van de kook is geweest, betuigde voor de protestcommissie zijn spijt over het voorgevallene en verklaarde pertinent dat de bal niet uit was geweest en dat hjj niet had gevlagd. De afgevaardigden van Rapiditas hielden, aldus de heer Van der Linde voet bij stuk dat de bal de zijlijn ge heel was gepasseerd en dat de grens rechter wel had gevlagd. De protestcommissie bleef ten slotte alleen achter om over de uitspraak te vergaderen. Om twee minuten vóór acht kwam de heer Van WUk de ver gaderzaal uit. Hij kon de ongeduldig wachtende heren mededelen, dat HRC het protest had gewonnen en dat de uitslag 33 was geworden. Toen deze uitspraak bekend werd was er geen gelegenheid om te vra gen hoe de protestcommissie zijn be- slissing argumenteerde. Het is we! te egrijpen, dat de heren van HRC dèt trouwens van ondergeschikt belang hebben gevonden. g De heer Van der Linde verzocht ons dit stukje te besluiten met een renrf mande tot hen. die na afloop van dl 1 Zw f6 wedstrijd op Zaterdag dat 'd De Va" der Lindo hoópi ten zijn tekomen! 6 gedach" Zondag schenkt een aantal Ned landse Kerken een gedenkplaat ,e.r" een aantal Britse kerken, ter herinn ring aan de laatste wereldoorlog n*" der deze Britse kerken bevindt ,uh" ook de kapel van de onderzeedien., te Portsmouth, H. M. S. „Dolphin" Ter gelegenheid hiervan zal Hr. 'm, onderzeeboot „O 24" zich naar Ports' mouth begeven en een plaquette me" denemen, waarop de namen vermeld zijn van de Nederlandse onderzeeba ten, welke gedurende de afgelop^ oorlog dienst deden onder de Brits» Flag Officer Submarines". Het ligt i„ de bedoeling, deze plaquette later te vervangen door afbeeldingen van ae scheepsemblemen van deze onderzij, boten. Op Dinsdag 18 Juli wordt hier ter stede weer een grote jeugdrally ge. houden, uitgaande van de Youth fot Christ-beweging. Deze Rally, die vrij toegankelijk zal zijn, wordt 's avonds om acht uur geopend in een grote tent op het Rialtoplein. Medewerking wordt ditmaal verleend door een Amerikaans team, met o.m. de trompettist Bob Itrich, voorts door de pianist Henry Heijermans, de zanger Paul de Vries en een dubbelmannen-koperkwartet van de Oranje Harmoniekapel uit Den Helder. De Rally wordt gehouden on- der het motto: „Een boodschap uit de andere wereld". Er zal geen entrée worden geheven. Morgenochtend om 10 uur zullen te Am- sterdam meren de Britse torpedojager HMS „St. Kitts" en het Britse fregat HMS „Loch Alvie", die tot 20 Juli een nict-officieel be zoek aan deze stad brengen. Voorts zullen van 15—18 Juli vier Britse torpedomotorboten een niet-officieel bezoek aan Rotterdam brengen, terwijl bovendien van 15-20 Juli de Britse kruiser HMS „Cleopa. tra" en de torpedobootjager HMS „Gabbard", die thans te Rotterdam liggen, de haven van VUssingcn zullen bezoeken. EXAMEN Mej. C. van Twisk, alhier, is aan de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar geslaagd voor het diploma gezinsver zorgster. Sluisdijkstraat Voor JAPONNEN MANTELS BLOUSES KINDERJURKJES enz. enz. Verkoop: Zaterdagmorgen 9 uur. handbalclub heeft terrein- moeilijkheden De onlangs te Oudeschild opgerichte da mes handbalclub „De Zeemeeuwen" heeft reeds van zich doen spreken. In een vriendschappelijke wedstrijd tegen de zus- terclub uit Den Hoorn behaalde men een 30 overwinning. Naar de voorzitster, mej. dorp, ons mededeelde, heeft de vereniging te kam- pén met terreinmoeiltjkheden, daar in Oudeschild geen goed bruikbaar veld is. Zelfs het voetbalveld, indien men ten minste hiervan mag spreken, verkeert In een slechte staat. Hierin zal echter ver betering worden aangebracht. Jongelui uit Oudeschild, geassisteerd door marine mannen van de bezetting van Texel, zijn reeds enige avonden bezig het terrein op te knappen. Het veld wordt geegaliseerd en een poel gedempt. Alzo zal dit dorp door eigen krachten een behoorlijk sport veld verkrijgen. tuinconcert van de vw Woensdagavond trad het Amsterdams* Politie Muziekgezelschap in de MuzieknH te Den Burg op. Het geboden* stond op hoog peil. De vooruitgang op muzikaal gebied van het gezelschap sedert het vo rige jaar was duidelijk te bespeuren. Het talrijke publiek genoot met volle teugen van dit uitmuntend musicerende gezel schap. Zulke avonden vormen ongetwij feld hoogtepunten in het zomerprogram- ma van de VVV. gymnastiek in de muzieknis De Gymnastiekvereniging „Texel" zal Zaterdagavond in de muzieknis te Den Burg een demonstratie geven. Men zal in marsformatie door Den Burg naar het park gaan. waarbij het Texels Fanfare corps zijn medewerking zal verlenen. GEREF. PREDIKANT BEROEPEN De Geref. kerk te Den Burg heeft tot predikant beroepen ds. P. Riemers- ma te Vijfhuizen. eierveiling In de week van 3 tot 8 Juli werden aan de eierveillng te Den Burg 76.623 eieren aangevoerd, welke een gemiddeld* prt)* Van t 2,28 per kg opbrachten. hogere palingprijzen Als gevolg van het ruwe weer, waar door de aai voer va.: de paling gering tot zeer matig was, zijn de prijzen gestegen. De kuilpaling liep op tot 1,96 per kg- oor deze tijd van het jaar een hoge prijs- vis seri jbericht URK, 13 Juli 1950. Door 130 vaartui gen werd aangevoerd: 18.114 pond kull- paling 0,75—0,82; 872 >ond Hjnaai 0,95— l: 232 pond snoekbaars 0,41—0,42 778 pond rode baarc n ri n coifcaK *oaars U,^AU'™5» ode baars 0,51—0,53 per pond en nest, 2,37 per bak van 37% kg. Rudolf Beer, een voormalige hoge unctionaris van het vroegere Duit8e concentratiekamp te Ravensbrück, is wegens het begaan hebben van n^s Gaden tegen de mensheid, tot vijftien laar dwangarbeid veroordeeld.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2