Scheidende Commandant van Zeemacht ontving zilveren plaquette der gemeente Uitgebreide agenda voor Dinsdag te houden raadsvergadering Derde phase havenaanleg werd gistermorgen aanbesteed Werkloosheid in Den Helder geeft geen reden tot ongerustheid OPRUIMINGSGOED OPRUIMINGS PRIJZEN! De Bioscopen Bouw van 174 „woningwet-won,ngen bij de Jan Verfailleweg Commando-wisseling te Willemsoord Schout bij nacht Reijnierse bevorderde goede verstandhouding tussen marine en burgerij TIVOLI „Victoria en haar Indiaan" DE WITTE: „Geen groter zonde" H.R.C. maakt zegetocht naar restaurant „Formosa Afmijntoestel voor de visafslag Niet ten leste van het bouwvolume Stichtingskosten bijna anderhalf millioen Tussen Haaks en Kuifje BELASTINGGEM1ER ORANJEBOOM Bouw van steigers in het Westelijk deel Antwoorden op vragen van de heer Keijzer Openb. aanbestedingen zonder beperkingen IN HET KORT Nieuwe N.A.P.-tekens in de binnenstad Collecte voor de tocht voor ouden van dagen Geen Wel ZATERDAG 15 JULI 1950 MET SCHOUT BIJ NACHT I. W. REIJNIERSE, die Maandag het commando over de zeemacht in Nederland zal overdragen aan de vice-admiraal J. J. L. Willinge, gaat een vlagofficier eze marinebasis verlaten, die steeds getoond heeft, £*«n Helder een goed hart toe te dragen. Sinds zijn benoeming tot Commandant feer Marine te Willemsoord heeft hij kunnen medewerken aan en getuige mogen zflïi van de groei der Koninklijke Marine, de wedergeboorte en hernieuwde op bloei van deze marinebasis en het hechter worden van de band tussen het per soneel der Koninklijke Marine en de burgerbevolking van Den Helder. Schout bil nacht Reijnierse heeft altijd meegeleefd met hetgeen zich buiten het marine milieu In onze stad afspeelde, in de overtuiging dat het burgerlijke en het mili taire leven in een marinebasis geen volkomen geschelde begrippen zijn, maar veeleer op tal van punten met elkaar in verbinding staan. verstandhouding, welke tussen Vrijwel alle hier ter stede woon achtige leden van het. personeel der Koninklijke Marine zijn op één of andere wijze betrokken bij het ver enigingsleven, dat dus voor een deel zijn bloei aan de marine te danken heeft. Anderzijds kan het slechts ten goede komen aan het moreel van de marineman, wanneer hij zich thuis gevoelt in de stad van zijn plaatsing en zijn vrije tijd kan besteden op een manier, die hem genoegen verschaft. Door het voortdurend tonen van zijn belangstelling voor het reilen en zei len in onze stad, veelal door zelf bij plechtigheden en jubilea aanwezig te zijn, heeft schout-bij-nacht Reijnierse, en naast hem ook zijn echtgenote, het goede voorbeeld aan zijn onderge schikten gegeven. Het gemeentebestuur van Den Hel der heeft voor de betekenis van deze houding altijd een juist begrip ge toond. Het heeft zijn erkentelijkheid bij de nadering van het afscheid wil len uiten door schout-bij-nacht Reij nierse te onderschelden met de zilve ren plaquette van de gemeente Den Helder. In een intieme plechtigheid ten Raadhuize, waar de Commandant Zeemacht en mevrouw J. L. G. Reij- Bierse-Offerhaus met hun beide doch ters werden ontvangen door het Col lege van Burgemeester en Wethou ders, heeft burgemeester mr. G. D. Re- horst een hartelijk afscheidswoord tot de schout-bij-nacht gericht en hem de zilveren plaquette overhandigd. Het opschrift luidde: „IJet gemeente bestuur van Den Helder aan schout bij-nacht I. W. Reijnierse, Commandant Zeemacht Nederland, als blijk van er kentelijkheid voor zijn medeleven met de burgerij van Den Helder. 15 Juli 1950". Mevrouw Reijnierse-Offerhaus ont ving uit handen van de burgemeester een boeket bloemen, waarna schout-bij nacht Reijnierse wederkerig het ge meentebestuur bedankte voor de uitste kende samenwerking en het altijd ge toonde begrip voor de belangen der Koninklijke Marine. De scheidende Commandant Zeemacht was zeer erken telijk voor de hem verleende onder scheiding. Afscheid op de Werf De directie van de Rijkswerf heefi gistermiddag afscheid van schout-bij- nacht Reijnierse genomen. De kapitein ter zee t.d. S. G. Barendrecht gaf uiting aan zijn grote waardering voor de goe- Ginger Rogers, vroeger danspartner van Frqd Astaire in tal van showfilms, is wéérgekeerd in „Victoria en haar Indiaan", die tot en met Maandag in de Tivoli-bioscoop wordt vertoond. Gin ger is in het lichte en luchtige genre gebleven, en beleeft als een meisje dat maar niet „ja" kan zeggen als ze met een jongeman voor het altaar staat, de vreemdste avonturen. Drie mannen liet zij op het laatste ogenblik in de steek, omdat ze voelde dat zij niet de „ware Jozefs" waren. En dan komt er in haar leven een Indiaan. Deze Indiaan, charmant op het witte doek gebracht door Cornel Wilde, personifieert de enige man die voor haar bestemd is. Maar Victoria (Ginger Rogers) is nog verloofd, en kan dus maar heel weinig notitie nemen van de Indiaan. Deze laat haar evenwel geen ogenblik met rust. Op zekere dag ziet zij in een winkel een man, die sprekend op haar Indiaan lijkt. In haar herinnering ziet zij een „jeugdliefde" voor zich, en dan be grijpt ze dat haar Indianen-vriendje uit haar jongste jaren is opgegroeid tot deze man. Diex, een brandweerman, wordt eveneens door Cornel Wilde ge speeld. En de rest kunt u raden. Vic toria krijgt haar brandweerman, als zij op het punt staat met een nieuw „slachtoffer" in het huwelijk te treden, den. Een amusante film, die evenwel wei nig heeft te zeggen. De muziek in deze film bestaat alléén uit de bekende schlager „It had tot be you". die dan ook voortdurend wordt gespeeld. Leon Ames en Luana Walter spelen de hoofdrollen in de film ..Geen groter zonde", die in de Witte-bioscoop op het programma staat. De film verhaalt van een jonge dokter die in 'n snel groeien de stad tracht betere toestanden te ver krijgen. De makers van deze rolprent hebben zich voor een goede zaak ver dienstelijk gemaakt. De film wordt tot en met Maandag gedraaid. de schout-bij-nacht Reijnierse en de leiding van de Rijkswerf heeft bestaan. Eventu ele moeilijkheden konden altijd in goede harmonie en een uitstekende samenwer king worden opgelost. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid bood kolonel Baren- dregt een fraai bewerkte sigarenkist met inscriptie aan. In de officierscantine aan de Hoofd gracht werd gisteravond een afscheids bijeenkomst gehouden, waar de kapitein ter zee F. H. M. van Straelen, Comman dant van het Koninklijk Instituut, na mens het officierenkorps het woord tot schout-bij-nacht Reijnierse richtte. „Bij uw komst in Den Helder trof u een desolate toestand aan, maar thans vormt de Koninklijke Marine hier weer een behoorlijk functionerend ge heel", zei kolonel Van Straelen, die deze vooruitgang voor een niet ge ring deel toeschreef aan de scheiden de Commandant Zeemacht, wiens ijver en plichtsbetrachting hij allen ten voorbeeld stelde. In zijn dankwoord zeide schout-bij- nacht Reijnierse, dat vele banden hem met Den Helder verbonden. Deze stad en de Koninklijke Marine kun nen niet buiten elkaar. „Ik acht een goede samenwerking tussen marine en burgerij van zeer grote importan tie en ik ben dankbaar dat ik drie en een half jaar in de gelegenheid ben geweest, iets daartoe bij te dragen", aldus de schout-bij-nacht, die tot be sluit de verantwoordelijkheid 'van de marine-officier in het licht stelde. De aanwezige dames wekte hij op, er aan mede te werken, dat nimmer sprake zal zijn van een „weekend-marine". Een recht-geaard zee-officier moet be zield zijn met een intense belangstel ling voor de zee en het schip, die naast het gezin de voornaamste plaats in zijn leven moeten innemen. Er blijft een band In een persoonlijk onderhoud, dat schoutrbij-nacht Reijnierse ons giste ren toestond, deelde hij mede dat met het komende afscheid niet alle ban den met Den Helder zullen worden verbroken. De functie van voorzitter der Basis-commissie, welke de uit breiding van de marinehaven heeft voorbereid en nog dagelijks bestu- yOEN de kapitein ter zee 1. W. Reijnierse op 30 Januari 1947 de functie van Commandant der Marine te Willemsoord aanvaard de, bestond het hier geplaatste marine-personeel uit omstreeks zeshonderd man. Vooral tenge volge van de belangrijke beslis singen, die sindsdien ten aanzien van Den Helder werden geno men, is dat aantal sterk gegroeid. Thans bedraagt het ruim vijf en dertig honderd. Deze groei heeft zich op allerlei wijze gemanifes teerd, niet in de laatste plaats door de zeer omvangrijke werk zaamheden die ten behoeve van de Koninklijke Marine ter hand zijn genomen. Reeds was aan de onzekerheid omtrent de poÊtie van Den Hel der een einde gekomen, en was er sprake van een steeds toene mende concentratie van de Ko ninklijke Marine hier ter stede, toen kolonel Reijnierse op 1 Juli 1949 werd bevorderd tot com mandeur. Hem werd, als eerste na de Franse tijd, de opnieuw ingestelde rang toegekend. Zijn bevordering tot schout bij nacht volgde op 1 December van het vorige jaar, toen hem de functie van Commandant Zeemacht Ne derland werd opgedragen. Met ingang van genoemde datum werd dit commando van Amsterdam naar Den Helder overgebracht. deert, blijft de schout-bij-nacht voor lopig bekleden. „Maar ook zonder dat zou ik de verdere gang van zaken in Den Hel der, zowel wat de marine als de bur gerij betreft, met grote belangstelling Mij ven volgen. Ik heb hier zeer pret tig kunnen werken, mede dank zij de uitstekende samenwerking met het gemeentebestuur. Ik wil er de nadruk op leggen, dat ik bij de burgerlijke autoriteiten zelden vergeefs heb aan geklopt en altijd een open oor voor de belangen der Koninklijke Marine heb gevonden", aldus de Commandant Zeemacht. Eén van de grootste moeilijkheden noemde de schout-bij-nacht de huis vesting van het marinepersoneel. Er wordt hard gewerkt aan de oplossing van dit probleem. Ook tegenover ons onderstreepte schout-bij-nacht Reijnier se de grote betekenis van een goede verstandhouding tussen de burgerij en het marinepersoneel. „Ik zal deze stad met haar typische sfeer, die in mijn hart een grote plaats heeft ingenomen, niet vergeten. Ik ben er zeker van, dat zij met de Ko ninklijke Marine een grote toekomst tegemoet gaat, al kunnen wij mensen nooit iets met zekerheid voorspellen", besloot de schout-bij-nacht. Op Dinsdagavond 18 Juli om acht uur zal de gemeenteraad van Den Helder ten raadhuize bijeengekomen voor het behandelen van een uit vier en veertig punten bestaande agenda. Een twintigtal ingekomen stukken wordt aan de raad ter kennisneming voorgelegd, waarna verscheidene belangrijke voorstellen van B. en W. aan de orde komen. Daarbij zijn plannen inzake de toekomstige gas- voorziening, de bouw van woningen en enkele personeelsaangelegenheden. Bij de ingekomen stukken is een ontslagaanvrage van de heer D. Haan, directeur van de Vleeskeuringsdienst. Voorgesteld wordt hem, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, per 31 December 1950 eervol ontslag te verlenen. Mej. D. H. Baren- dregt, mej. S. M. Dinklage en de heer P. van Zandwijk vragen met ingang van 1 September 1950 ontslag als on derwijzer (es) resp. aan de openbare school en school 6. B. en W. stellen voor, deze leerkrachten eervol te ont slaan met ingang van een nader te bepalen datum. Vervolgens komen in behandeling enkele voorstellen, waarover reeds door ons werd geschreven, en wel be Vanavond om half acht begint van het terrein van de nieuwe tweede klas- ser H.R.C. aan de Sportlaan een op tocht, die wel veel belangstelling zal trekken. De spelers van het kranige eerste elftal met hun dames en de be stuursleden met hun dames zullen in een tweetal autobussen plaats nemen, en zich „stapvoets" naar „Formosa" la ten rijden waar, zoals men weet, een feestavond wordt gegeven ter gelegen heid van het behalen van het tweede klasseschap. Met het Stedelijk Muziekkorps voor op begeeft de stoet zich zegevierend langs de volgende route naar .Formo sa": Sportlaan, Narcisstraat, Violenstr., Begoniastraat, Lorentzstraat, Over weg, Sluisdijkstraat, Keizerstr., Spoor straat, Vlamingstraat, Oostslootstraat, Looyersteeg, Loodsgracht, Konings plein, Koningstraat. Wellicht voor de bewoners van deze straten een reden om de vlag uit te steken, en de eerste „elf" van H.R.C. eens hartelijk toe te juichen. Reeds geruime tijd doet zich aan de gemeentelijke visafslag de behoeite gevoelen aan een afmijntoestel. Het „met de mond"-afroepen der prijzen, zoals dat hier nog wordt gedaan, wordt als sterk verouderd beschouwd en vindt vrijwel nergens meer toepassing. Thans stellen B. en W. de raad voor een crediet beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een electrisch af mijntoestel. Met behulp van zo'n toestel zal de verkoop van vis regelmatiger en vlug ger geschieden en zullen meningsver schillen tussen de afslager en de ko pers of tussen de kopers onderling worden voorkomen. Met het oog op het gemiddelde ;.antal kopers is het gewenst een model aan te schaffen voorzien van zes-en-zeventig num mers op de plaat en veertig relais en drukknoppen, dat (de montage inbe grepen) f4250.zal kosten. De totale kosten, met inbegrip van aansluiting op de bestaande electrische leiding en dergelijke, worden geraamd op f7500.-. B. en W. stellen voor dit bedrag be schikbaar te stellen. Keeds eerder werden mededoen gemeentebestuur inzake de bouw dergelijke woningen In het nieuw, is een bouwplan gereedgekomen Verfaineweg. Deze huizen zullen niet ten stadsdeel buiten de Linie, i«DU toegewezen bouwvolume. Een extraatje du, laste komen van het aan de gen dat Den Helder goed kan gebruiken. De woningen, die een 1^oud ongeveer 260 kubieke meter, gen van uugcv^ T r zijn ontworpen door de arch.tectJ C. de Vries te Amsterdam. Het niet de bedoeling, dat zij voor dubbele bewo ning worden ingericht. Informatief werd reeds aan verschil lende aannemers een prijsopgave g vraagd. De laagste inschrijving kwam van Balke's Bouwbedrijf te Baarn, het project wil uitvoeren voor de som van f 1.355.286. Aan de raad Jord voorgesteld, het werk ondershands aan deze aannemer op te dragen. De totale stichtingskosten woeden door B. en W. geraamd op f 1;419 50nn De Rijksbijdrage wordt °P f 120 per woning per jaar. Als nu prijs wordt voorlopig een bedrag van f 6.89 per week getaxeerd. In het ont werp is op één punt van de Bouwver ordening afgewezen. Er is na^eli niet voldaan aan de eis, dat elke wo ning een vertrek moet bevatten me een breedte van ten minste 3,75 me- Hr. Ms. „Willem van der Zaan" en Hr. Ms. „Flores" keerden van een oefenreis uit Karlshorna in Zweden in de haven van Nieuwediep terug. Hr. Ms. „Batjan" liep gisteravond de haven binnen, terug van de visserij inspectie. Op deze reis heeft de bodern Stavanger aangedaan. Het is morgen hoog water om 8.15 en 20.55 uur, en laag water om 2.15 en 15.00 uur. Maandag is het hoog water om 8.55 en 21.35 uur, en laag water om 2.55 en 15.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 17,2 graden Celsius. Door de Directie Sluizen en Stuwen van de Rijkswaterstaat te Utrecht zijn gistermorgen om elf uur onderhands aanbesteed de werkzaamheden, die in de derde phase van de havenaanleg te Den Helder moeten worden uitgevoerd. Het betreft hier de bouw van steigers in het Westelijke deel van de geprojecteerde haven, dus binnen de bouwput, die in de eerste phase werd aangelegd. Negen aanneming-maatschappijen waren voor deze besteding uitgenodigd. Behalve inschrijvingen overeenkom stig het bestek waren er diverse z.g. alternatieve inschrijvingen, waarin bij de calculatie rekening was gehouden met door de inschrijvers mogelijk ge achte wijzigingen. Laagste inschrijfster was de N.V. Van Hattum en Blankevoort te Bever wijk, aan welke firma de werkzaam heden in de eerste en tweede phase werden opgedragen. Haar inschrij vingsbedrag was f 4.217 000 (alterna tief I f 3.622.000, II f 3.519.000). De N.V. Aannemingmaatschappij v.h. Boersma. Den Haag, kwam met vier alternatie ve inschrijvingen, resp. I f 4.150.000, II f 5.400.000, III f 5.900.000, IV f 5.650.000. De overige inschrijvingsbedragen wa ren: N.V. Christiani en Nielsen, Den Haag f 5.029.000 (I f 4.612.000), Amster damse Ballastmaatschappij f 4.962.550 (I f 4.270.900, II f 5 089.900, ill f 4.648.900, IV f 4.906.900); Hollandse Betonmaatschappij f 4.988.500; Inter nationale Betonmaatschappij, Breda f 5.206.000; Ned. Betonmij. Bato, Den Haag f 5.3330.000. Van Zaanen en Ver stoep, Den Haag f 5.496.000 (I 5.249.000) D. Verhage, Den Haag f 5.650.000 Gezien de aanwezigheid van enkele alternatieve aanbiedingen, welke uiter aard enige studie behoeven, wordt verwacht dat de gunning iets langer dan normaal zal worden aangehouden. Onze lezers zullen zich wellicht herinneren, dat het C.H.-raadslid, de heer J. H. Keijzer, het College van B. en W. enige tijd geleden schriftelijk een aantal vragen stelde die onder andere van ongerustheid getuigden ten aanzien van de werkloosheid op de arbeidsmarkt te Den Helder. B. en W. hebben de heer Kejjzer daarop als volgt geantwoord: Elke werkloosheid, ongeacht het aantal daarbij betrokken personen, heeft de voortdurende aandacht van ons college. Uit dien hoofde wordt, in nauw over- 'eg mct daartoe bevoegde instanties, steeds nagegaan op welke wijze het scheppen treffende niVuwrstaraanamen, de' toe- van,t!e no<lige werkgelegenheid kan worden bevorderd. Het aantal ingeschreven werklozen en werkzoekenden in Den Helder geeft vooralsnog geen reden tot bijzondere ongerustheid. zou leiden tot vermeerdering van de moeilijkheden om tot de uitvoering van de noodzakelijke werken te ko men, en tot verhoging van de kosten van deze werken. De minister van We deropbouw en Volkshuisvesting heeft in deze aan de gemeentebesturen doen weten, dat hij er niet zijn goedkeuring aan kan hechten dat, waar het open bare aanbestedingen betreft, slechts bepaalde groepen van aannemers tot de inschrijving worden toegelaten. Als voorbeeld wordt genoemd het toelaten van stadgenoten of aannemers die een bepaalde staatkundige of religieuze richting aanhangen. De minister zei in zijn schrijven onder meer het volgende: „In het algemeen acht ik het ook overigens verkeerd, dat verschil tussen gegadigden voor werk wordt gemaakt, indien deze gegadigden de geschiktheid bezitten om als aannemer op te treden. Gij moet er derhalve rekening mede houden, dat ik 'geen goedkeuring zal hechten aan gunningen, waarvoor mijn medewerking nodig is, wanneer deze gunningen openbare aanbestedingen met beperkingen als vorenbedoeld be treffen". B. en W. voegen hieraan toe, dat in de bestekken der gemeente is bepaald, passing van de Drankwet, de volks feesten te Julianadorp, bestratings werkzaamheden in Oud Den Helder, de torenklok van de Nieuwe kerk, het aanleggen van beplantingen in Oud Den Helder, een kleine verbouwing van de lyceum-barak, een verbetering in de verwarming van het lyceum, en kele benoemingsvoorstellen e.d. Een belangrijk onderwerp is het voorstel betreffende de gasvoorziening, waarover elders in dit nummer enigs zins uitvoeriger wordt geschreven. Dan is er een voorstel tot het toekennen van een schadeloosstelling aan de voor malige pachters van spoorweggronden bij de Burgemeester Houwingsingel, 'n gewijzigd voorstel betreffende de ver koop van grond voor de nieuwe am bachtsschool, een voorstel om de sub sidies van het Centraal Genootschap e s. te verhogen en ten slotte een voor stel tot wijziging van de „Verordening, houdende voorwaarden van opneming, behandeling en verpleging in het ge meente-ziekenhuis te Den Helder". Het rapport en de minderheidsnota, uitgebracht door de Commissie die de eventuele samensmelting van RHBS en gemeenteijk lyceum had te bestu deren, werden 'trtrouwelijk voor de raadsleden ter inzage gelegd. Op de vraag, of in deze gemeente werkzaamheden worden verricht door werknemers die niet in Den Helder woonachtig zijn, gaven B. en W. het volgende antwoord: Door of namens ons college wor den opdrachten tot het ver. chten van werkzaamheden alleen gegeven aan personen in dienst, van de gemeente, die ook in deze gemeente woonachtig moeten zijn. Wèl is het mogelijk, dat bij aannemers die voor de gemeente bepaalde werken uitvoeren, personen werkzaam zijn, die elders wonen. Dit zou alleen kunnen worden voorkomen door in aannemingsovereenkomsten en dergelijke bepalingen op te nemen, welke dwingend voorschrijven, dat bij de uit te voeren werken uitsluitend ar beidskrachten, woonachtig in deze ge meente, te werk mogen worden ge steld. Gemeente-belang Een dergelijk voorschrift, aldus B.ên W., achten wij niet in het belang van de gemeente, omdat dit onvermijdelijk dat de aannemer zijn werknemers slechts mag betrekken door bemidde ling van het bijkantoor Den Helder van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alk maar. Andere vragen Op andere vragen van de heer Keij zer antwoordden B. en W. het volgen de: Voor alle bou waan vragen, uitgezon derd de aanvragen om vergunning tot het aansluiten van huisriolen op het gemeenteriool, wordt, nadat deze door de directeur van Openbare Werken en voor zoveel nodig door de super visor zijn beoordeeld, het advies van de commissie van bijstand voor de Openbare Werken ingewonnen, alvo rens door ons college een beslissing wordt genomen. Het is ons niet bekend, dat deze gang van zaken welke niet op enig voorschrift berust wel eens vertra ging in de afdoening van belangrijker aangelegenheden heeft doen ontstaan. Wel zijn wij van oordeel, dat met het zoveel mogelijk inschakelen van de le den van de raad in het werk van het bestuur der gemeente het algemeen be lang zowel als de belangen van iedere ingezetene persoonlijk het best worden gediend. Derhalve wensen w.j ten deze de thans reeds vele tientallen jaren be staande werkwijze te handhaven. Het is bekend, dat de buitendeuren en de deuren in de tochtpui van de school aan de Parallelweg, welke in 1896 is gebouwd, al vier en vijftig jaar naar binnen draaien. Daar het naar binnen draaien van toegangsdeuren van schoolgebouwen ongewenst wordt geacht, is in de later tot stand geko men bouwverordening bepaald, dat dergelijke deuren naar buiten moeten openslaan. Daar vernieuwing van de oeuren van de school aan de Parallel weg nog niet noodzakelijk is, werd evenwel - mede met het oog op de ter. De breedte van het woonvertrek op de begane grond en van de slaap, kamers zal 3,52 meter bedragen. Een voorstel tot wijziging van de Bouw. verordening op dit punt wordt door B. en W, overwogen. In het desbetreffende voorstel wij. zen B. en W. er op, dat voor het laar 1950 slechts een bouwvolume voor honderd woningen uit de z.g. sector" aan de gemeente Den Heid«r wordt toegewezen. De overige 74 wo- ningen kunnen zeer waarschijnlijk tsn laste van 1951 worden gebracht. De geneeskundige dienst te Den Helder wordt gedurende dit weekend waargenomen door de artsen dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telet 2485, en J. Udding, Lijsterstraat 40, telef. 2588. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag waargenomen door apotheek Beth. Koningstraat 64. telef. 2150 ('s avonds na zes uur Singel 130, tel, 2453). Hier volgt nog een aanvulling op de predikbeurten die wij gisteren plaatsten: Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur Eerw. heer Dun van Alk maar. Vanmiddag om half drie beginnen bij het Badhotel te Huisduinen de zeepkist-races, die worden georga niseerd door Huisduiner Belang, de Auto- en Motorclub „Den Helder en Omstreken" en de Helderse Hobby club. Op het sportterrein aan de Meeu wenstraat wordt vanmiddag een „ad- spirantendag" van de turnkring West- Friesland van het Nederlands Chris- telijk Gymnastiek Verbond gehouden. H.R.C. houdt vanmiddag van drie tot vijf uur in „Formosa" een recep tie. Het zal de nieuwe tweede klasser zeker niet aan belangstelling ontbre- ken. Om acht uur begint, eveneens in „Formosa", de feestavond. De supportersvereniging „Rood- Wit" is even blij met het tweede klas seschap als H.R.C. zelf. Vandaar dat de supporters en hun dames vanavond gaan feesten in „Centraal". In het stedelijk deel der gemeente zijn slechts vijf merktekens aanwe zig. waarop het Nieuw Amsterdams Peil kan worden afgelezen. Bij het voorbereiden en uitvoeren van bouw werken moet men vrijwel altijd de juiste hoogte boven of beneden N.A.P. weten, waarvoor tot nu toe omslach tige en kostbare metingen noodzake lijk waren. Het gemeentebestuur wil nu, ter vereenvoudiging van de werk zaamheden en dus ter besparing van kosten, op verschillende plaatsen in de bebouwde kom vaste merktekens aanbrengen in de vorm van ingemet selde bouten aan openbare en parti culiere gebouwen en bruggen. De kos ten, verbon'.en aan het aanbrengen van honderd van dergelijke peil-merk- tekens, worden geraamd op f 1500.—, voor welk bedrag B. en W. thans aan de raad een crediet vragen. Wij herinneren er onze lezers nog maals aan, dat vandaag een huis-aan- huis- en een straatcollecte wordt ge houden, waarvan de opbrengst be stemd is voor cie tocht voor Ouden van Dagen, die dit jaar door Friesland voert. Deze collecten moeten driedui zend gulden bijeen brengen, wil het reisje doorgaan. Eventuele giften wor den gaarne ingewacht bij de heer H. A. Boon, Gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken, Kerkgracht 32. En dan is er nog een gironummer waarop bijdragen voor het uitstapje kunnen worden gestort. Het gironum mer is 134796, ten name van het Ge meentelijk Bureau voor Maatschappe lijk Hulpbetoon, onder vermelding: „Ontspanning Ouden Van Dagen". Dus: Niet enkele, maar ALLE goederen sterk verlaagd. Kwaliteit voor weinig geld Voor damesstoffen AAN DE TOF SPOORSTRAAT 101-ï#3 Maandagmorgen geopend

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2