Nieuwe tweede klasser gehuldigd met druk bezochte receptie Turnlust organiseerde geslaagde adspiranten-vaardigheidsdag Zevenhonderd plantjes werden door de schooljeugd ingezonden Coureur Leeuwenkamp uit Schagen eerste in de „zware klasse" H.R.C. kreeg enveloppen, bloemen en....een fluil „Formosa" was spoedig een bloementuin Kindje verdronken Wat is met de andere zeshonderd gebeurd? êmÊÊÊk. mmmm mÊÈÊÈ mm Prijsuitreiking in het Museum Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Bevordering Rijks HBS Voor het dierenasyl Texel VAN MARSDIEP TOT IJ Urk Marswedstrijd gewonnen door ,,Dindua Zeepkist-races te Huisduinen verreden Niet alle wagentjes overleefden de strijd IJsco-papiertjes waren spoedig verdwenen Wi'eringen Nieuwe avonturen van Pjm, Pam en Pom MAANDAG 11 ÜLJLl Op een receptie gaat het in de regel gezellig toe. Het gesprokene is veelal in het voordeel van het „feestvarken", in dit geval de nieuwe tweede klasser H.R.C., waarbij vooral de belangstelling, die een bewijs van medeleven is, op prijs wordt gesteld. De voorzitter van Watervogels, de heer Van Doorn, kwam er eerlijk voor uit dat alleen het zien van goede wedstrijden zijn spelers voordelen kan bieden. Overigens vond hij de promotie voor H.R.C. prettig, hoewel deze zijn vereniging geen voordeel brengt. Intussen kon H.R.C. weer zien, dat zeer vele stadgenoten de laatste tijd geheel en al hebben meegeleefd met de verrichtingen van het eerste elftal. De receptie die in „Formosa" werd gehouden getuigde daarvan. Onder de aanwezigen merkten wij onder andere op de burgemeester en mevrouw Rehorst, wethouder Van Loo, overste Van Prooyen en commissaris Rijpma. Na het openingswoord, zeide de burgemeester dat ook het gemeen tebestuur de promotie van HRC op hoge prijs stelt. Duidelijk liet de heer Rehorst doorschemeren, dat hij op 1 Juli met veel spanning de beslissende strijd had gevolgd. Een strijd, die aan vankelijk voor HRC zo teleurstellend verliep. Gelukkig liep alles nog goed af, De burgemeester vond het prettig, dat hij het bestuur van HRC zo spoe dig had kunnen complimenteren. Dit gebeurde Woensdagavond op de pont bij Amsterdam. Een grote bloe menmand vergezelde zijn sympathieke woorden Voorzitter De Boer benutte deze ge legenheid om nog eens te wijzen op het nut van sportvelden. De heer Van der Linde bracht de gelukwensen over van de KNVB en voegde daar persoonlijk aan toe, dat het komende jaar moeilijk zal worden. De heer Huizing van de NHVB was door werkzaamheden verhinder^. Hij liet het bestuur van HRC toch weten, dat hij straks gratis de verzorging van de bloemen bij de fancy-fair op zich neemt, Houding geroemd. De heer C. Mol Jr. vertegenwoordig de de scheidsrechters uit Nrd.-Holland De heer Mol was lange tijd onderwij zer in Den Helder, en hij weet dus wel het één en ander af van HRC. Het verheugde hem dan ook, dat de rood- jakken weer de oude plaats gaan :n- nemen in de tweede klasse. Belangrijk vond de heer Mol het, dat de scheids rechter en de grensrechter van de laat ste match als gasten aanwezig waren, Zo moet het zijn in de sport. Hij roem de eveneens de houding van het Hel- derse publiek na afloop van de wed strijd tegen Rapiditas. Verschillende spelers van HRC zijn leerlingen van de heer Mol geweest. Hij vond het prachtig dat deze spelers nu zo goed voor de dag kwamen op het voetbalveld. De heer Luyckx van de Sportraad vond vooral de houding van het pu bliek voortreffelijk. Hij rekende er op dat HRC nu op de ingeslagen weg zal doorgaan, de derde klasse als afgedaan zal beschouwen. De heer Plooyer van ZFC begroette HRC hartelijk in de tweede klasse. Hij gaf te kennen, dat de Zaandammers de nederlaag van 6—2 van vóór 1940 nog niet waren ver geten en dat zij er voor zullen vech ten om tweemaal revanche te nemen. De heer Bouma van WGW zei het, evenals de vorige sprekers, met bloe men, waarna de heer Wiersma /an Helder aan het woord kwam. Deze rekende op de voortgang van de prettige verstandhouding. Hij gaf *e kennen dat de jongens het succes vol komen hadden verdiend. Mede namens „Helder X" feliciteerde hij HRC en het eerste elftal. Een enveloppe met in houd vergezelde zijn wel gekozen woorden. Uit de spaarpot. Namens de schooljongens sprak de heer Van Waalwijk van Doorn. Als ge woonlijk op een prettige en gemeende wijze. Daar de jongens altijd de gast vrijheid genoten van HRC en ook vel omdat de jongens straks weer bij het nieuwe seizoen gelegenheid moeten hebben de roodjakken aan te moedigen wilde hij een bijdrage geven in de tri- bunebouw. Aanvoerder De Jong ontving van de kleine Van Waalwijk van Doorn (oud 1 y, jaar) f 10 uit diens spaarpot, en van een commissielid, die HRC goed gezind is, eenzelfde bedrag. Een lid van „Velocitas" vertolkte de gevoelens van de Groningers, waarna de heer Lensen mededeling deed van binnengekomen bloemstukken, o.a. van Leen Beijer en echtgenote, W. Zas- burg, J. Sanders en Bot en Buitenhuis uit Indonesië. De heer Rondel las de binnengekomen felicitaties voor, di. van Ajax, Always Forward, Alkm. Boys, Alcmaria, Schagen en Zilver meeuwen. Het „beruchte" ft uit je. De heer Hessink, de scheidsrechter van „HRCRapiditas" liet nog eens goed uitkomen, dat de grensrechteren hij niets met het uiteindelijk resultaat Zaterdagmorgen is het driejarig zoontje van de fam. Tiggelers, Bassin gracht 109, bij het spelen in het Bassin geraakt en verdronken. De kleine Bertus was met een andere dreumes pan de waterkant aan het spelen, waarbij hij op een viskar klauterde. Deze sloeg om en het jongetje viel ln het water. Het andere kind waar schuwde zijn moeder en deze riep op haar beurt mevr. Tiggelers te hulp. Men is gaan dreggen en één der om standers begaf zich te water. Na een half uur dreggen werd het lichaampje opgehaald Men heeft nog getracht door kunstmatige ademhaling de le vensgeesten weer op te wekken, maar dokter Zegveld moest helaas de dood constateren. hadden te maken. Als scheidsrechters deden zij hun plicht en een fout werd door de Bond hersteld. Als herinnering overhandigde de heer Hessink de fluit waarmede hij de beruchte wedstrijd heeft geleid, zodat straks voor de hogere klasse, met deze fluitde mentale voorbereiding kan worden ingeleid. De heren Schneiders van de VW, Rondel „Jeugdcommissie", Roodenburg „OKK", Coppens „MSC" en Breebaart van „Flevo" feliciteerden met bloe men, waarbij de laatste spreker de jeugd van HRC roemde. De heren Van Wolferen van de Hengelsportvereni ging en Landman, „comité O. en O." lieten hun gelukwensen met envelop pe vergezeld gaan. De heer Hemelrijk van IVA deed 't weer met bloemen. De heer Rijpma vond het fijn dat HRC er eindelijk een punt achter had gezet, want nu konden Politie en Brandweer ook weer rustig gaan wer ken. Hij hoopte dat HRC zou inge deeld worden bij zijn oude club HFC en dat dan de Haarlemmers de puntïn zouden krijgen. Daar de heer Rijpma zijn speech geestig naar voren bracht, nemen wij aan dat hij bij een fifty- fifty ook wel tevreden zal zijn. Tot slot spraken nog de heren Goudswaardt, Van Prooyen en Th ijs- sen, waarna voorzitter De Boer zijn dankwoord bracht. Hij deed in zijn dankwoord een beroep op sportieve steun. Rondrit door de stad. In drie autobussen, voorafgegaan door het Stedelijk Muziekkorps, gingen 's avonds de kampioenselftallen naar „Formosa". Overal stonden de stadge noten langs de weg en vooral in de binnenstad was het enthousiasme zeef groot. Hier bleek duidelijk hoe groot de aanhang van onze nieuwe tweede klasser is. In Formosa werd tot diep in ae nacht gezellig gefeest. Ook de suppor tersvereniging in „Centraal" stak zijn vreugde niet onder stoelen en banken. Er rest nu nog één feest in Casino en dan gaan de spelers zich voorbereiden. In het voorjaar werden op de gemeente-kwek er ij achter de Soem bast raat dertienhonderd jonge plantjes aan leerlingen der lagere scholen uitgereikt. Slechts zevenhonderd werden er ingezonden naar de tentoonstelling, die Vrijdag en Za terdag in het Museum aan de Eerste Vroonstraat werd gehouden. Maar deze zevenhonderd plantjes waren dan ooit aantrekkelijk opgesteld, zodat de vele bezoekers met veel genoegen een rondgang langs al dat groen en al die bloemen hebben gemaakt. De mooiste exemplaren van elke soort kwamen voor een be kroning in aanmerking. Zaterdagmiddag werden de uitgeloofde prijzen (een vijftigtal!) aan de gelukkige winnaars uitgereikt. Coleus: 1 Cor Mulder, R.K. Jongens school; 2 Addie van Veler, openbare lagere school nr. 1. 3 Trijntje Aggen- bach, R.K, meisjesschool. Schout bij nacht IW Reijnierse, die Maan dagmorgen om elf uur aan boord van Hr. Ms. wachtschip „Neptu- nus" het Commando over de Zeemacht in Nederland zal over dragen aan de vice- admiraal J. J- L- Wil' linge. 1118111 BWlili gf f gSlMM H Wethouder Van Loo, die een inlei dend woord sprak, vond het spijtig.dat bijna de helft van de plantjes niet werd ingezonden. Hebben de kinderen er te weinig zorg aan besteed, of was het resultaat naar hun smaak niet mooi genoeg? Des te meer waardering had de wethouder voor de jongens en meisjes, die hun plantjes voortdurend met liefde hebben verzorgd. De heer Van Loo bedankte het Floralia-comité voor al het verrichte werk, en deleer- krachten voor de verleende steun. Het is een zeer nuttig werk, omdat hier door spelenderwijs de liefde voor de natuur wordt opgewekt. Dat het hier aan nog wel eens ontbreëkt, weten de tuinlieden van de dienst voor de Plantsoenen. De jeugd haalt dikwijls kattekwaad in perken en plantsoenen uij. Wanneer het comité op deze weg voortgaat, zal dat ongetwijfeld minder worden. De heer Henderikx, hoofd van de lagere landbouwschool te Julianadorp, reikte daarop namens het comité de prijzen uit. Hieronder laten wij de nummers 2 en 3 van elke groep vol gen. Pelargonium; 1 Lena Pieles, R.K. meisjesschool, 2 A. Ragers, R.K. jongensschool; 3 Bettie van der Lijn. Afrikanen: 1 M. vd Vliet, Rehoboth- school; 2 E. van der Heide, openbare lagere school nr. 1. Begonia: 1 Sjaak Agaart, Groen van Prinstererschool; 2 Henny Baart, R.K. Meisjesschool; 3 Tiny Ufkes, Groen van Prinstererschool De prijsuitreiking werd door vele ouders, onderwijzers en onderwijzeres- Twee Nederlandse motorschepen deden de haven van Nieuwediep aan. Het waren de „Eemshoorn", onderweg van Huil naar Kopenhagen, en de „Pe likaan", op weg van Antwerpen naar Veilet. Een Amerikaans motor-zeiljacht, de „Little Vigelant", komende van Borkum en bestemd voor Dover, was ook even in onze haven. Het is morgen hoog 9.30 en 22.10 uur, en laag 3.35 en 16.30 uur. water water jm om Te Amsterdam slaagden voor de examens stenografie Groote Frans en Duits, 100 lettergrepen per minuut mej. E. Deutekom en mej. J, C. M. Janssen, beide leerlingen van het instituut „Mercurius". De generale repetitie van „Ons Genoegen" wordt niet hedenavond ge houden, maar is uitgesteld tot Woens dagavond om zes uur in Casino. In verband hiermede is de repetitie van „De Zeezangertjes" verzet naar Dins dagavond, Aan het r.k lyceum te Alkmaar wer den bevorderd: gymnasium van 4 naar 5: K. Dol, Den Helder; van 4 naar 5 HBS-B: P. Witte, Den Burg. Bevorderd van klasse 1 naar 2: Tiny Swart, Annie Groot, Risje de Haan, Ineke Hartland, Henny Spruytenburg, Johnny van Baars, Jack Beezemer, Guus v. d. Berghen, Justus Bruyn, Jan Dee, Henk van Es, Alfons Evelo, Hans Geestman, Adri Geus, Martien de Haan, Leen de Heer, Simon Hertog, Alex Id- singa, Jaap Katoen, Jaap Kok, Jopie Buitink, Vrouwtje Buitink, Riet Hey- blok, Tini Lancer, Mary Noordhoff, Ria Smit, Tilia Swaters, Piet Manni, Henk den Os, Dick van Rijn, Piet Schager, John Siebeling, Jan Smit, Piet Ton, Kees Tijsen, Leo Verel, Elselies Loen, Adri Dito, Irma Walboom, Annie van Waveren, Anton Goslings, Jaap Visser, Jan Vries, Harry de Vries, Jan Roos, Negen niet bevorderd, vier herexamen. Van klasse 2 naar 3: Harry van Baars, Bert Uit den Boogaard, Piet Borst, Rudi Breebaart, Hans Buitink, Harry de Heer, Piet Heyblok, Frans Labruyere, Ko Rakers, Jan Rens, An- toon Tebbes, Bert Brouwer, Ineke Loen, Renee Adriaansen, Jan Janzen, Frans Nak, Joop Scheer, Rudi Swint, Kees Vlas, Jan van Vuren, Annie de Graaf, Zeventien niet bevorderd, twee herexamen. v Van klasse 3 naar 4: Mary van Balle- gooy, Thea van der Meer, Coba Nagte- gaal, Jeannette Rezelman, Piet Jonge- pier, Hotze van Kalsbeek, Nan Koorn, Henk Kuyper, Charles Limonard, Ri- nus Rietdijk, Antoon van Rooy, Aart Swennen, Ger Brouwer. Vijf niet be vorderd, vier herexamen. Van klasse 4a naar 5a: Piet de Loos, Gerard Pauw, Karei Puhl, Aad Toes, Wim Coppens. Geen afgewezen, geen herexamen. Van klasse 4b naar 5b: Mar Vink, Joop Boelhouwer, Jan Breebaart, Arie de Bruyn, Carel Denker, Piet Goossens, Jack Latjes, Wim Nieuwpoort, Kees Schermer, Kees Slot, John Swint, Al- bert Vlas, Jan van der Wulp. Eén niet bevorderd; geen herexamen. Wij vernamen dat nog steeds gaarne bijdragen worden ingewacht voor een dierenasyl. Daar voor het oprichten van zo'n asyl veel geld nodig is, doet het bestuur een beroep op de offer vaardigheid van de Helderse burgerij. Er werden wederom twee giften ont vangen: G. H. schonk f 10, M. H. f 2.50 EXAMEN Aan de Nijverheidsschool te Schagen zijn geslaagd voor het eindexamen: G. de Wit, 't Zand (afd. metaalbewerkers), D Jager, Zijpe en T. Strooper, Cal- lantsoog (afd. houtbewerken). TEXEL IN DE AETHER In haar rubriek „Omspoeld door de zeezal de VARA Woensdagmiddag 3.20 uur aandacht schenken aan Texel. Het uitstapje werd uitgestippeld door de heer G. W. Oskamp, directeur der VVV en nagetippeld door Loes Blok en Hans Janmaat en „versierd" door Gabri de Wagt. In West-Friesland is de bessenoogst in volle gang. De pluk valt echter tegen. Als gevolg van de vele slag. regens en harde wind komt veel rot voor. De geref. kerk te Velsen heeft een voorstel van de kerk te Beverwijk (voorlopig) van de hand gewezen om t« komen tot nauwere samenwerking. In Alkmaar bestaan bij de Ned. herv. gemeente plannen voor de bouw vari twee wijkgebouwen, één in de omgeving van de Bergerweg, het andere in het Overdiekwartier. Te Bergen wordt Woensdag 19 Juli de zo bekende verl lichtingsavond gehouden en op Woens. dag 2 Augustus voor het eerst sinds jaren een bloemencorso. b. en W. van Zaandam hebben ten behoeve van twee onderwijzeressen een woning aan de Frans Halsstraat gevor derd. Dientengevolge is een opticien (met vestigingsvergunning en belofte!) uit huis gezet. Op 26 Juli zal te Middenmeer het noodraadhuis van de gemeente Wierin- germeer in openbare veiling worden gebracht. Aan de tijdelijke inrichting van de Urker vismeelfabriek wordt de laatste hand gelegd. Doet zich geen stagnatie voor, dan zal de fabriek dezer dagen in bedrijf komen. De opening zal met enige plechtigheid geschieden, BURGERLIJKE STAND Geboren: Tiemen, z. v. Hendrllt Weestand en Annetje Visser Jaco- ba, d.v. Jacob Bakker en Aaltje Bos Jacobje, d.v. Jacob Loosman en Aaltje Kramer. Gehuwd: Wouter van Urk en Vrouw. De Amerikaanse kruiser Columbus, die 13.000 ton meet, is Zondag uit Brest de haven van Antwerpen binnengelo pen. Het schip vertrekt Woensdag naar Rotterdam. Zaterdag was dan eindelijk de dag aangebroken waarop de jonge leden van de Christelijke gymnastiekverenigingen, die aangesloten zijn bij het N.C.G.V., hun vaardigheid konden tonen. Wanneer de gehele proef naar behoren was af gelegd, kregen de jeugdige gymnasten een blauw lintje van het Verbond, dat op het uniform mag worden gedragen. Het terrein aan de Meeuwenstraat zag er vrolijk uit op deze onverwacht zonnige dag. De eerste zeepkist-rennen, die ooit in Den Helder werden gehouden, zijn weer achter de rug. Een zeer talrijk publiek is getuige geweest van deze aller aardigste wedstrijd, waarin nu eens niet het gebrul van zware motoren het gejoel der menigte overstemde, maar waarin het ging tussen de beste bestuurders van de snelste „zeepkisten". Wij zetten dat 'tussen aanhalingstekens, want er was eigen lijk maar één echte zeepkist op wielen bij. De andere wagentjes waren meer of minder soliede en meer of minder artistieke bouwsels, waarvan alleen de jeug dige fabrikanten (en misschien hun oudere helpers) het patent hadden. Er waren verschillende pittige karretjes bij, maar er verschenen ook vehikels op de baan, die de krachtproef niet konden doorstaan. den en goed gesmeerde lagers haalden het eindpunt met gemak. Wij zagen er met een snelheid van omstreeks der tig kilometer over de finish schuiven. De nummers 14 (A. Leeuwenkamp uit Schagen) en 15 (Van der Laan) gaven elkaar geen centimeter toe. Het was een spannende rit, waarin de rijders allebei heel handig de binnenkant van de baan hielden. Beide jongens plaatsten zich in de halve finale en Leeuwen kamp legde ten slotte zelfs beslag op de eerste prijs in de „zware klasse" (jongens van 13, 14 en 15 jaar). Omdat de twee banen niet van ge lijke lengte waren, werden telkens twee manches gereden, waarbij van baan werd gewisseld. De rijders kre gen daardoor gelijke kansen, alleen voor de finale werd „kruis of munt" ge gooid. Prijsuitreiking door de burge meester. De voorzitter van het voorbereidend comité, samengesteld door de vereni gingen Huisduiner Belang, de Auto- en Motorclub en de Helderse Hobbyclub, de heer M. Govers, sprak om kwart over 3 (het duurde wel even vóór de wedstrijd kon beginnen) een openings woord, waarin hij nog enkele aanwij zingen gaf. Twee uur later zaten al len, na gedane arbeid, vergaderd in de grote zaal van Dennenheuvel, waar Dat gaf nog een aardige afwisseling (althans voor het publiek), wanneer zo'n „brakkig" karretje na het start schot van de schans gleed, en dan al na de eerste oneffenheid een achterwiel verloor... Voor de jongens, die zich zo veel van de wedstrijd hadden voorge steld, en nu al in de eerste „manche" met onoverkomelijke pech te kampen kregen, was het echter wel sneu. Ze ker zullen zij uit deze eerste races wel hebben geleerd, dat zjj een volgende keer met behoorlijk materiaal voor de dag moeten komen, want heus, zo'n zeepkisten-race stelt nog zware eisen aan de wagentjes en hun berijders. Wij zien nog voor ons, hoe sommige Jon gens al hun stuurmanskunst moesten Inspannen om hun hevig slingerende voertuig binnen de kalkljjnen te hou den. En er verdween wel eens een deelnemer tussen de strobalen óók! De vijf en twintig coureurs, die aan de start verschenen, hebben allemaal hun best gedaan, al bleek spoedig dat de wagentjes met een heel kleine ban denmaat een harde dobber hadden. Sommige konden de finish niet eens bereiken. De karretjes met luchtban- burgemeester mr. G. D. Rehorst de prijzen uitreikte. De winnaars in de drie groepen kregen bijzonder mooie prijzen, maar ook alle andere deelne mers konden als herinnering aan deze wedstrijdmiddag een aardig presentje in ontvangst nemen. Burgemeester Re horst had zeer veel waardering voor het genomen initiatief, dat voor de jongens een gezonde ontspanning heeft opgeleverd. Hij sprak de wens uit, dat het niet bij deze wedstrijd zou blij ven, maar dat de races in September (die nu reeds op stapel staan) een even groot succes voor organisatoren en deelnemers zouden worden. De uitslagen waren: Groep A (10, 11 en 12 jaar): 1. Ben van Teulingen, Den Helder, snelheid 28,4 kilometer per uur; 2. Henk Wynia, Huisduinen, 27,7 km per uur; 3. Theo Bontes, Huisduinen, 26.8 km per uur. Groep B (13, 14 en 15 jaar): 1. A. Leeuwenkamp, Schagen, 36.0 km per uur; 2. Adr de Heer, Den Helder, 34.6 km per uur; 3. Kees Raat .Schagen, 31,8 km per uur; 4. R. Noorman, Scha gen, 30,7 km per uur. Vrije groep (waarin ingedeeld de wagentjes,. die volgens de keuring niet in de groepen A of B konden uitko men): 1. Jan Wittenberg, Den Helder, 22,1 km per uur: 2. Jaap de Klerk Kzn., Huisduinen; 3. Piet Blom, Huis duinen. Een soort poedelprijs kreeg Jaap de Klerk Pzn„ omdat hij het verst van de finish was blijven staan... „Rein worct zeepkistcoureur", heette het boek, waarmee hij ondanks alles bijzonder in zijn schik was. Vermelden wij nog, dat alle deelnemers van de Tivoli-direcie een gratis entréekaar- tje voor de bioscoop ontvingen. Al was het aantal deelnemers ditmaal nog niet buitengewoon groot, voor een eerste maal was het toch ruimschoots voldoende. Het organiserend comité heeft Zaterdagmiddag wel zoveel ervaring op gedaan, dat het aantal inschrijvingen in September rustig het drievoudige kan z(jn! Om ongeveer drie uur verzamelden de verenigingen die deelnamen aan deze turndag zich bij het station. Langs de route Prins Hendriklaan, Koning straat, Spoorstraat, Keizerstraat en Sluisdijkstraat trokken zij naar het veld. Tijdens deze tocht werd keurig gemarcheerd, want er waren een eer ste en een tweede prijs beschikbaar voor de groepen die het best voor de dag kwamen. Na het zingen van het Bondslied en na de vaandelgroet sprak de Kringvoor zitter, de heer Hagen, een gebed. Ver volgens gaf hij de leiding over aan de technische commissie van „Turnlust" Een grote handicap was, dat er slechts één ringenstel op het veld aanwezig was. Ondanks dit mag de technische commissie worden nagegeven dat de middag in een bijzonder prettige sfeer kon verlopen. Hierbij heeft natuurlijk geholpen de geluidsinstallatie van de heer Kruijf, die de ene plaat na de an dere liet horen. Incidenten hebben zich tijdens de wedstrijden niet voorgedaan. Een brug- legger sneuvelde, doch dit had geluk kig geen nadelige gevolgen voor het Alkmaarse meisje dat juist aan het „werk" was. Om half acht waren de wedstrijden afgelopen, en tevens alle namen afgeroepen van de geslaagden Het zou te ver voeren alle namen te vermelden, maar wij kunnen niet na laten de aantallen geslaagden per ver eniging te geven: Dindua, Enkhuizen 63 geslaagd, afge wezen 13; Jong Holland, Alkmaar 73 geslaagd, afgewezen 12; Turnlust, Hoorn 16 geslaagd, afgewezen 2; vlug en Vaar dig, Purmerend 13 geslaagd, afgewezen 7; Excelsior, Schagen 9 geslaagd, af gewezen 4; Turnlust, Den Helder, 46 geslaagd, afgewezen 13. De marswedstrijd werd gewonnen door Dindua (29 punten). Deze vereni ging legde hiermede beslag op een zil veren tak. De tweede prijs, een medail le, was voor Jong Holland, uit Alkmaar (28 punten). De overige verenigingen behaalden de volgende aantallen pun ten: 3 Turnlust, Den Helder 26.5 pnt.; 4 Turnlust, Hoorn 26 pnt.; 5 Vlug en Vaardig 25.5 pnt.; 6 Excelsior, 24.5 pnt. Tijdens de wedstrijden op het terrein werd natuurlijk stevig gesnoept. Het gevolg was, dat het veld na afloop be zaaid was met ijscopapiertjes en- derge lijke. Het terrein was evenwel in een ommezien schoon gemaakt, toen de voorzitter van Hermes een prijs uit loofde voor wie de meeste papiertjes bij hem bracht. He gemeenteraad van Barsingerhorn heeft tot onderwijzeres aan de o.l. school te Kolhorn benoemd mej. T. A. Metselaar te Wieringen. EINDEXAMEN MTS De heer K. S. de Vries te Hippoly- tushoef is aan de Middelbare Techni sche School te Haarlem geslaagd voor het einddiploma der afdeling weg- en waterbouwkunde. DE WEDERZIJDSE VERLIEZEN Volgens een schatting van het Ame rikaanse ministerie van landsverdedi ging heeft het Noordkoreaanse leger tot op 13 Juli acht negen duizend man verloren. De verliezen der Amerikaanse strijdkrachten bedroegen in dezelfde periode nog geen 500 man. De omvang der verliezen van het Zuidkoreaanse leger is niet geschat. 23. Mevrouw Kat is kwaad wegge- °m ^aar man *e roePen. „Ze schijnt een vreselijke hekel aan stof zuigers te hebben", zegt Pim naden kend, zodra ze alleen zijn. Waarom snap ik niet". „Ja, maar' als ze S de Slorpo-stofzuiger maar in werking had gezien", roept Pam. „Dan zou wel van idee veranderen. Kunnen we daar, met iets op vinden?" „Ja een goed 'dee antwoordt pam goedkeurend Als mevrouw Kat direct met haar man terugkomt, dan moeten wij aan tonen, hoe goed onze stofzuiger is *n dan verkoopt-ie zich vanzelf, zoals mi neer Haas zei." „We moeten wat rom mel op de grond strooien", zegt P°<n- •>en als meneer en mevrouw Kat dan binnenkomen dan zuigen wij alles voo hun ogen op". Zo gezegd, zo gedaan- Pom heeft buiten zaagsel zier UgS* en haalt nu vlug een paar blikken v uit de tuin om die door het huis strooien.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2