Wie krijgt de eerste loods aan boord Smijt me asjeblieft overboord"! Bruinvissen 2 behaalde in Alkmaar een 3-0 overwinning Marine komt in Nationale Vijfkamp' uitstekend voor de dag Heer Brons veranderde van gedachten Spanning in de mist 'sMiddags komen de open plekken Sportieve strijd om paraat te blijven jaap Been 75 jaar Tussen Haaks en Kuitje Eerste en derde zevental leden nederlaag Roozenburg Zaterdagavond in „Formosa" Standen Basketbal-tournooi IN HET KORT H.M. O 24 duikt op de Maas Nieuwe avonturen van Pin^Pamen Pom Kraus heeft leiding in totaal-klassement Romein werd gisteren tweede met schieten Zeventig redders bezoeken morgen Den Helder" RAADSREFLEXEN Uitstapje achter het ijzeren gordijn Ons postduivennieuws Urk Texel DONDERDAG 20 JULI 1950 „Zo, mijn dappere, geef nu maar eens blijk van je muzikale neigingen en sla om de minuut een roffel van vijf seconden op de scheepsbel, in doorgaand tempo." „O.K., Bootsman, geeft U mij het stophorloge maar, dan zal ik eens laten horen dat Hr. Ms. „Willem van der Zaan" zeker niet voor de andere schepen, die hier liggen, behoeft onder te doen. Het zal een hondje van een roffeltje worden." Prachtig", zegt de bootsman, „doe je best." laatste jaren geducht heeft geweerd en Hij laat de matroos alleen bij de scheepsbel op de bak en weldra staat onze jonge vriend eenzaam in de wit te omgeving. De mist is dicht, pot dicht en er zat niets anders op, dan maar voor anker te gaan, want met zulk weer is het te riskant om de ha ven van Hoek van Holland binnen te lopen. Zo'n oponthoud is nooit erg welkom en vooral niet voor de koop vaardijschepen, die hier in grote ge tale liggen te wachten. Dat ze er zijn is te horen aan het voortdurend ge klingel der scheepsbellen. Hun bron zen stemmen verenigen zich tot een mysterieus carillon, dat ijl opklinkt uit de nevel. Slechts het alziend oog van de radar is in staat hen te onder scheiden en de witte stipjes op het projectiescherm verraden dat er wel twintig beiaards de scheepsklokken be spelen. Schorre tonen van een stoom fluit in de verte, kondigen de volgende medewerker aan. In waakjassen gekleed Het wachtsvolk staat bijeen onder het afdakje bij de valreep. Een deel van hen is in dikke waakjassen ge kleed en zij zullen straks de uitkijken op het seindek en achterschip aflossen. De anderen moeten bij de hand blijven om bij onvoorziene omstandigheden onmiddellijk te kunnen ingrijpen. Het gelach dat van onder het luifeltje op klinkt wordt veroorzaakt door de ster ke verhalen van de kwartiermeester, die zonder zijn waakzaamheid maar een ogenblik te laten verslappen, wel even gelegenheid vindt, om met een kwink slag de aandacht van de mannen van de huiveringwekkende koude af te leiden. De gehele nacht door blijft het schip omhuld door een ondoordringbare ne vel. Tegen de morgen is het zelfs nog dichter geworden en eerst des mid dags scheurt de waas af en toe van een en worden er enkele open plekken zichtbaar. Iedereen op post Nu komt er actie. Het is zaak om van de open plekken gebruik te maken en naar binnen te stomen. Maar hiervoor is een loods nodig en die zit op de loodsboot, ergens achter dat witte gordijn. Iedereen staat op zijn post en wanneer maar even een tipje van de blauwe „Pilotvlag" wordt gezien is het anker al uit de bodem en al indraaiend gaat het aihter de loodsboot aan. Het is nu kunst om hem in de peiling te houden, wan^ natuurlijk willen ook andere schepen zo vlug mogelijk één van de vurig begeerde loodsen aan boord hebben. Het is een sportieve strijd en een schitterende oefening om paraat te blijven. Het lukt en even la ter brengt het jolletje de autoriteit, die het schip de Nieuwe Waterweg zal binnenloodsen. Demagnetiseren Hoewel de Mijnenveegdienst zich de Het was g '.eren voor het vriende lijke Dorus Kijkershofje en zijn be woners een feestelijke dag, want de oud-redder Jaap Been vierde zijn vijf en zeventigste verjaardag. Hij mocht dan menen, dat dit heuglijk feit slechts in kleine kring bekend was, in de loop vas de dag werd de jarige anders gewaar. Burgemeester en mevrouw Rehorst kwamen hun gelukwensen aanbieden, de Commissie van Plaatse lijk Bestuur der Koninklijke N.Z.H. R.M. bracht een kort bezoek en liet een prachtig bloemstuk achter, de penningmeester van „Moed, Volhar ding, Zelfopoffering", de heer P. Pie- ters; kwam namens de vereniging feliciteren en verder had de heer Been de handen van vele vrienden en ken nissen te drukken. Deze man van de oude garde, die met schipper Dorus Rijkers of in zijn eigen vlet meer dan tweehonderd zee lieden van een wisse dood heeft ge red, heeft gisteren kunnen ervaren, dat men zijn dappere en menslievende daden nog niet is vergeten. Een oud redder, die de naam van de „Serbia' in zijn kladboekje heeft staan, kwam de bescheiden hulde, die hem werd ge bracht, zeker toe. een groot deel der mijnen voor de Nederlandse kust heeft geruimd, is de mogelijkheid toch niet uitgesloten, dat hier of daar nog een „bolletje" zweeft. Ieder schip oefent een zekere magne tische invloed rond zich uit. Een mag netische mijn, die zich in dit magneti sche veld bevindt, reageert hierop met een explosie. Deze Duitse erfenis le vert nog altijd gevaar op voor de scheepvaart, maar onze bezetters heb ben ons toch ook nog iets goeds nage laten, namelijk een middel om de schepen te demagnetiseren en ze al dus een afdoende bescherming te ge ven. Tijdens de bezetting werd in de Waalhaven te Rotterdam over een driehonderd meter lang kanaal een ko lossale boog gebouwd, welke geheel is bekleed met kabels van polsdikte. Dit degaussings- of demagnetiseringsstation viel bij de bevrijding geheel onbescha digd in onze handen en de Marine maakt er een dankbaar gebruik van, om naast vele koopvaardijschepen ook haar eigen schepen te behandelen. Op de „range" wordt het scheepsmagnetis-, me gemeten, omdat dit in een repara tieperiode door het gehamer en geklop altijd aan verandering onderhevig is. Zonodig wordt het schip, door elec- door de ring De vrolijke intocht' van Sonja Henie als de Gravin van Monte Christo trische stromen, die door de kabels worden gevoerd, gedemagnetiseerd. Drie machtige generatoren leveren de benodigde energie en, mede dank zij de voortreffelijke geoefendheid der manschappen, is men in staat om vijf tien schepen der dag „door de ring" te halen. F. L. WEESING. Hedenmorgen zijn de acht mijnen vegers en de beide boeienleggers van het zesde flottieltje, die aan de oefening „Vedette" hebben deelgenomen, uit Brest teruggekeerd. Öet Engelse plezierjacht „Baro net", onderweg van Lowestoft naar Amsterdam, is gisteren in de haven aangekomen; het zette gisteravond de reis binnendoor voort. Het is morgen hoog water om 11.20 uur en laag water om 5.30 en 18.15 uur. De temperatuur van het zee water was 18.1 graden Celsius. VISSERIJBERICHT. URK, 19 Juli. Door 90 vaartuigen werd aangevoerd; 13002 pond kuiloa- ling, prijs f 0.70f 0.76, 891 pond lijn- of beugaal, prijs f 0.90f 1.45, 542 pond snoekbaars, f 0.38f 0 40, 262 pond R. baars, f 0.37—f 0.40, 82 pond voor f 0.05 per pond en 509 bak nest prijs f 2.22 per bak. De wedstrijdenreeks die de Helderse Bruinvissen Dinsdagavond te verwerken hadden, verliep iets succesvoller dan die van Zaterdag in het bad aan de Dijk. Onder leiding van de bondsvoorzitter, de heer Jan de Vries, speelde Bruin vissen 1 in Alkmaar tegen DAW 1. Laatstgenoemd zevental heeft de minste ver- licspunten in haar afdeling, en voorts een kleine achterstand in wedstrijden. De Alkmaarders hebben een snelle ploeg, met Boxem en Slikker als uitblinkers. De wedstrijd ging vrij gelijk op, hoewel doelman v.d. Water éénmaal geen kijk had op een tam balletje. De rust ging zodoende in met een 1—0 voorsprong voor DAW. grote Nerensmannen. In de eerste helft Toch waren onze stadgenoten niet de minderen geweest. Alleen het schieten liet nogal te wensen over, waardoor doelpunten uitbleven. Na het wisselen verraste Slikker doelman v.d. Water met een keihard, ver schot (20). De Nieuwediepers bleven druk uitoefenen op het Alkmaarse doel, doch de ach terhoede van de thuisclub sloeg alle aanvallen af. In de stand kwam geen verandering meer. Hierna ging het tweede zevental te water, om te proberen Bruinvissen 1 te revancheren. De Nieuwediepers slaagden daarin volkomen. Zij lieten een aardig partijtje polo zien, met goede combinaties en een behoorlijke snelheid. Kooger gaf na goed opzwem- men de Bruinvissen de leiding. In de tweede helft behield de Helderse ploeg een klein overwicht, dat werd uitge drukt in doelpunten van Gieles en Scholte. De 30 overwinning kwam goed van pas, want daardoor is de kleine kans op het kampioenschap nog niet verkeken. Intussen vertoefde het derde zeven tal van de Helders Bruinvissen in Zaandijk, waar de strijd werd aange bonden met Nerens 4. 't Werd een ont moeting tussen kleine Bruinvissen en konden onze stadgenoten het aardi_g bijhouden. Piet Scholte verkleinde een 20 achterstand tot 21. Na de rust werden de Bruinvissen evenwel totaal overspeeld en kon Nereus de stand tot 61 opvoeren. Vrijdagavond brengen Bruinvissen 1 en 3 een bezoek aan Westzaan, waar zij zullen uitkomen tegen Kroosduikers 1 en 2. Dan gaat ook een damespioeg mee, om wat ervaring op te doen in een wedstrijd tegen de Kroosduikers- dames Zoals wij reeds eerder schreven, geeft de wereldkampioen dammen Roo zenburg Zaterdag in „Formosa", op uitnodiging van de Helderse Damclub die dit jaar veertig jaar bestaat, een grote demonstratie-avond. Wie herih- nert zich niet de fraaie prestaties die deze jeugdige kampioen heeft geleverd. Daarom zullen ongetwijfeld zeer velen, dammers of geen dammers, de verricn- tingen van Roozenburg eens van nabij willen gadeslaan. Men is natuurlijk in de eerste plaats nieuwsgierig hoe groot de tegenstand is die de wereldkampioen in zijn si- multaan-séance van de Helderse dam mers zal ondervinden. Het staat thans vast, dat Josee, de kampioen van Den Helder 1949, in de blind-partij de te genstander van Roozenburg zal zijn. De Helderse Damclub houdt 't belang stellende publiek van het verloop van deze wedstrijd op de hoogte door mid del van een demonstratiebord. De Helderse Damclub heeft zich oij de organisatie van deze damavond grote financiële offers moeten getroos ten. Niettemin heeft het bestuur be sloten geen entree te heffen. Hierdoor wordt een ieder in de gelegenheid ge steld wereldkampioen Roozenburg eens aan het werk te zien. Het openlucht-basketbaltournooi dat nu al weer enige tijd gedurende en kele avonden in de week OP het te- gelveld aan de Sportlaan wordt ge houden, heeft aangetoond dat het bas ketbal niet alleen een zeer mooie maar ook een erg moeilijke sport is. Nu het de moeite loont de standjes te publiceren, komt onmiddellijk tot uiting dat van de deelnemers de korf ballers en korfbalsters zich het best in de basketbalsport thuis voelen. Hier volgen dan de standjes: Afde ling 1 (heren-geoefenden): KVH 2 2 0 0 4 5612 Zeemacht 2 2 0 0 4 4520 WSOV 3 2 0 1 4 4348 HAV 2 110 3 19—13 KVH 2 4 1 1 2 3 59—44 Helder 1 4 1 0 3 2 44—62 Hermes 3 0 0 3 0 976 Afdeling 2 (heren-nieuwelingen); De straatlantaarns in de City wor den van nieuwe armaturen, en bin nenkort waarschijnlijk ook van andere en betere gloeilampen, voorzien. De kabels, waaraan de armaturen zijn opgehangen, worden eveneens ver nieuwd. De Commissaris van Politie, de heer K. Rijpma, is dezer dagen onder scheiden met het Mobilisatie-Oor- logskruis, wegens het belangrijke ver zetswerk, in verschillende kwaliteiten door hem verricht. Gistermiddag zijn door een samen loop van omstandigheden twee per sonenauto's op het kruispunt Schagen- straatSchagendwarsstraat met elkaar in botsing gekomen. Beide wagens werden licht beschadigd. HCSC Zeemacht 2 Openb. W. Helder 2 WSOV 2 FAC Pro Patria Afdeling 3 A KVH 1 HCSC Hermes FAC Pro Patria Cito Afdeling 3 B KVH 2 HAV Helder DBC WSOV (dames): 4 4 0 30—23 50—29 23—10 25—27 22—24 21—26 21—53 8 146—6 4 30—10 2 29—51 2 13—39 2 11—67 0 7—63 (dames): 3 3 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 6 41—13 0 2 124 2 2 21—24 1 0 5—17 2 0 6—27 Afdeling 4 (meisjes): KVH 2 2 0 FAC 2 1 1 Hermes 2 0 1 Pro Patria 2 0 0 Deze standen zijn bijgewerkt tot en met Dinsdagavond. 4 44—6 3 14—10 1 2—28 0 14—30 In het kader van de tentoonstelling „Rotterdam Ahoy" zal de onderzeeboot O 24 onder commando van luitenant ter zee tweede klasse H. Brakema op 26, 27, 28 en 29 Juli telkens des middags tussen 15.00 en 17.15 uur duikdemonstraties ge ven. De boot komt aan de Parkkade tegen stroom te liggen en gaat onder water op een diepte van ongeveer 12 meter. De duik zal ongeveer 20 minuten duren. 26. Was meneer Kat in het eerst al boos, nu is hij buiten zichzelven.Hetis dan ook geen gezicht! De kamer lig vol rommel. Gordijnen, stoelen en schil derijen zijn met een dikke laa« sel bedekt. En middenin de kamer staan Pim, Pam en Pom met vrolijk afwachtende gezichten. „Wat is hier gebeurd?" roept meneer Kat met een vervaarlijke stem. „Nu, meneer, er is nog niets gebeurd, maar U zult direct een wonder zien gebeuren als wij met onze beroemde Slorpo-stofzuiger in ac. tie treden!" „Zo, is hier niets gebeurd!" antwoordt de woedende kater. „En ho« komt al die rommel dan hier?" hBat behoort bij de demonstratie, meneer" zegt Pim, die het een beetje benauwd' krijgt. „Zo behoort dat bij de demon- stratie?" brauwt meneer Kat hem na „Ik zal jullie eens wat anders demom streren!" De vertegenwoordigers van de Marine te Den Helder in de Nationale Vl)f- kamp die momenteel te Amersfoort wordt gehouden, doen het uitstekend. Zoal, onze lezers weten komen z(j uit in de afdeling B, die voor gisteren het nummer schieten op het programma had staan. A. J. Romijn leverde gisteren de bes te Helderse prestatie, door als tweede te eindigen met twintig treffers (185 punten) volgde Aalbersberg op de ze de plaats met twintig treffers en 172 punten. Met negentien treffers (171 punten volgde Aalbersberg op de ze vende plaats. IJzendoorn werd twaalf de met 162 punten uit achttien treffers. Hessels dertiende met 158 punten uit achttien treffers. Het totaal-klassement na drie onder delen ziet er voor onze Marine-mensen buitengewoon gunstig uit. Hun presta ties doen zelfs vermoeden dat zij be slag zullen leggen op de korpsprijs die aan deze vijfkamp is ver bonden. De uitslag daarvan wordt evenwel pas na de vijfde dag bekend gemaakt. P. M. Kraus heeft in de groep B de leiding in het totaalklassement met elf punten. Ook de tweede plaats is voor de Marine. Romijn maakte er aanspraak op met dertien punten. De derde plaats is voor een politieman uit Morgenmiddag zal een gezelschap v** zeventig oud-redders uit Den Haag een bezoek brengen aan onze stad. Deze reddingmedaille-dragers worden om ongeveer twee uur verwacht, waarna zij zich naar het Monument Nederlands Reddingwezen zullen begeven om daar een krans neer te leggen. Na de kranslegging zal de stadsbei- aardier, de heer Tj. Joh. Dito, het klok kenspel van het Monument bespelen. Hij koos daarvoor het volgende pro gramma, a „Gedenkboek aan het Ne derlandse Reddingwezen" van Tj. Joh. Dito; b „De Reddingboot" van W. H. de Groot; c „Een liedje van de zee" van dr. A. W. Loman. d „Mijn Neder land" van Richard Hol. Na afloop van de plechtigheid zullen de reddingmedaille-dragers op 't raad huis door het gemeentebestuur worden ontvangen. TN „DE WAARHEID", Volksdagblad voor Nederland, uitgave C.V. Persorganen, gevestigd in het gebouw „Felix Meritis" te Amsterdam, wordt (in het num mer van gisteren, tiende jaargang nummer 366) door een „Arcor" (een arbeiders correspondent) zeer waarderend gescheven over de tentoonstelling ,Van de Wad den tot het IJ", die vanmorgen in Alkmaar wordt geopend. De Arcor vindt het een tentoonstelling, die een bezoek zeker waard isi alleen is hy over één ding niet te spreken, en wel over de marine, „die met haar inzending van oorlogstuig de tentoonstelling een onaangenaam karakter geeft". Wij kunnen ons dat wel voorstellen van deze Arcor, en het past wel in het kader van „De Waarheid" om aldus te schreven. Het ligt dan ook niet in ons voornemen, de Arcor verder hier over lastig te vallen. een groot deel ten goede komt aan de Koninklijke Marine. Het zou dus eer der in de lijn van een anti-maritieme politiek liggen, om het bouwen van __Tr huizen zoveel mogelijk tegen te gaan. Z Z0u "ET 0ns m hf gehfeI nulet Wij willen echter aannemen, dat de verwonderen, ja, wij zouden het beiangen der gemeente Den Helder en i" h6t haar burgers de heer Brons meer ter C.P.N-raadslid, de heer H. Brons, harte gaan dan de belangen van de_ zich bezwaard zou gevoelen door de genen> die niets Uever 20uden zien verdere uitbreiding van Den Helder dan dat de Koninklijke Marine en als marinebasis. W.j krijgen hier een met haar al het i>oorlogstuig„ van de prachtige haven de wal-outillage vrije wereld van het toneel ver. wordt steeds verbeterd, de personeels- dwe waarmee niet gezegd wil zijn sterkte der Koninklijke Marine in Den dat zjj door louter vredeiievende ge- Helder neemt voortdurend toe; dat voeIens zijn bezield alles kan niet bepaald koren op de communistische molen worden ge- ijeT KAN OOK zijn, dat de heer noemd. Het gevolg van deze concen- 1 1 Brons een beetje op twee gedach_ tratie der marine in deze basis is, dat ten binkt. Toen Dinsdagavond de bet woningtekort nijpend is en blijft, eerste harde noten over de toonzaal ook al wordt er nog zo hard gebouwd Den Helder -ou in de v van het gasbedrijf waren gekraakt verklaarde ook de heer Brons zich ruimte, wanneer de Koninklijke Ma- niet met het voorstel te kunnen nne haar heil elders had gezocht. enigen. Evenals alle anderen zag hij Nu heeft de heer H. Brons (C.P.N.) bet v5br en be£ tegen, maar het fu- Dinsdagavond in de raad gezegd: „We neste afbetalingssysteem gaf bij hem moeten hard bouwen!" Ieder was dat doorslag met hem eens. maar wij moeten er we) pe discussies waren echter nog niet op wijzen, dat een snelle wederop- ten einde. De heer mr. J Mulder bouw en uitbreiding van de stad voor (A.R.)> die evenals de woordvoerders der V.V.D. en K.V.P. zeer ernstige be zwaren tegen het voorstel naar voren bracht, kwam in tweede instantie met nieuwe argumenten. Hij zag niet in waarom de gemeente wel een win keltje kon openen in gasartikelen en niet in meubelen, etc. Het gemeente bestuur had een verkeerde weg inge slagen, welke volgens de heer Mulder voerde in de richting van de „volks winkels", die achter het ijzeren gor dijn tot de sociale zegeningen behoren. De heer Brons (C.P.N.) vond het eerst wel vreemd, dat mr. Mulder hele maal bij de Russische volkswinkels te recht kwam. Toen tot de stemming werd overgegaan, bleek echter de heer Brons door de he?r Mulder op pen idee te zijn gebracht. Wanneer 2ö'n toonzaal-annex-winkel inderdaad een stapje was naar de ideale communis tische samenleving, dan zonk het aan vankelijke bezwaar van „weg met het huurkoop-systeem" in het niet. Een ernstig argument „contra" was voor de heer Brons weggevaagd door een veel belangrijker argument „pro". En dus gaf hij zijn stem aan het voorstel. Van doorslaggevende betekenis was dat niet, want de gehele P.v.d.A.-frac- tie plaatste zich achter B. en W. De minderheden mochten redeneren als Brugman, zij konden niet meer dan negen stemmen bijeenbrengen. Een raadsvergadering is net als een voet balwedstrijd: de doelpunten tellen. Deze match werd door de minderheden verloren met 139. 7IJ KONDEN echter na afloop naar huis gaan in de overtuiging, nut tige en waardevolle dingen te hebben gezegd. Al was van het al of niet aannemen van het voorstel geen zaak van wereldschokkende betekenis af hankelijk en al had de discussie ogen schijnlijk veel weg van een storm in een glas water, het was toch goed, dai het voor en tegen grondig werd be keken. Dat is altijd nuttig en nodig Soms kan het tijdrovend zijn, maar van tijdverspilling is pas sprake wan neer met grote wijdlopigheid wordt gediscussieerd onder het genoeglijk herkauwen van steeds dezelfde argu menten. Dat was ditmaal niet het ge val. De (kleine maar getrouwe) bezet ting van de publieke tribune heeft met belangstelling geluisterd naar een debat, waarin beide standpunten uit voerig, duidelijk en nauwkeurig wer den omschreven. ZULLEN niet nogmaals een ver slag van die discussie geven, maar willen alleen twee opmerkingen nog even naar voren halen. De heer Van der Vaart meende, dat de instemmende houding van de in stallateurs (waarbij wij in het midden laten of inderdaad alle zakenmensen in deze branche de gang van zaken toejuichen) een zeer belangrijk argu ment vóór het voorstel was. Dat is wel juist, maar men hechte daaraan toch niet te véél waarde. Wij hebben wel eens een zeezieke horen smeken „Smijt me asjeblieft overboord!" Zo'n zeezieke is een willoos wezen gewor den, een soort massa-product dat cri- tiekloos met zich sollen laat. En de heer Eijlders was bevreesd dat de plaatselijke handelaren in gas artikelen concurrenten zouden kun nen worden van de gemeentelijke win kel. Geheel onmogelijk is dat niet maar wij vinden dat juist geen be zwaar. Zolang een dergelijke vrije con currentie bestaat, is het gevaar, waar op mr. Mulder wees, nog niet urgent en staan de communistische volkswin kels nog achter het ijzeren gordijn Welk gordijn naar wi) hopen nirt Westelijke richting zal wTden Ier RAADSREFLECTOR. Amersfoort, maar dan komen als vier» de en vijfde weer twee vertegenwoor» digers uit Nieuwediep, respectievelijk IJzendoorn (18 punten) en Aalbers berg (20 punten). Op de twaalfde plaats staat J. A. Hessels (31 punten) Men is het er algemeen over eens, dat nu de zwaarste onderdelen aan de beurt zijn. Vandaag wordt er gezwom men in het prachtige natuurbad te Soestduinen en Vrijdag wordt de veld loop gehouden. Deze beide onderdelen mogen dan al zwaar zijn, wij rekenen op goede resultaten van de mannen uit Den Helder. Djempol! De postduivenvereniging „Victoria" hield een wedvlucht met jonge duiven van 's Hertogenbosch af. De eerste duif werd om 10.55.44 uur geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: L. Post 1 48 75, D. Makelaar 2 6 38, L. Bak 3 4 68 71, A. J. Hubrègtsen 5 16 21 40 43, gebr. Ramler 7 11 17 18 29 36 60, J. Bosman 8 20 39 41, Joh. P. Horst 9 10 15 46 70, J. Kramer 12 19 28 37 61, P. J. Brunink 13 32, C. vd Spek 14 24, D. Bruin 22 27, W. Verhaag 23 26, W van Leeuwen 25 50, W. de Boer 30 53 73, J. Riemers 33 34 35 44 45 62 69 72, J. vd Wal 54 57, J. W.Pluimers 49 59, A. Heyblok 52 58 64 65 66, J. Verhaag 55 74, L. Verbokkum 32, J. C. Duinker 42 47, Th. Goossen 56 76, D. Bregman 51 63. Zaterdag van drie tot vijf uur inkor- ven voor Venlo. Klokken zetten van zes tot zeven uur. Weer hield „Victoria" haar laatste terugvlucht op Pont St. Maxcence. De duiven werden om zes uur gelost. )e eerste vogel kwam om 10.1 uur bin nen. De prijzen werden als volgt be- haaid: gebr. Ramler 1 9 13 21. J. Rie mers 2 10, A. Heyblok 3 7, D. Breg man 4 5 14, L. Bak 6 17 18, P. J. Bru nink 8 19, C. Bregman 11 15 20, A. J. Hubregtsen 12, J. Kramer 16. plaatst. WRAK VAN VLIEGTUIG IN HET NET De G.M. 7 kreeg een groot gcaeeite van een vliegtuig in üe kuil, toen men bij Urk bezig was de kuilvisserij op paling uit te oefenen. Het net scheurde geheel weg, zodra deze visser een belangrijke schadepost moet boeken. De laatste tijd gaat door de vele wrakken in het IJsel- meer veel vistuig verloren. GELDLENING VAN 300.000 De gemeenteraad kwam in spoed eisende vergadering bijeen. De agenda bevatte een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldlening (voor een half jaar) van 3Ö0000 ter af lossing van de kasgeldlening van 140000 op 1 Augustus en voor de financiering van de schoolbouw. De raad ging met dit voorstel accoord. KERKNIEUWS Bij de Ned. Herv. Kerk werd in de vacature van Ds. Gelderman, die naar Enschede vertrok, beroepen Ds. Lasschuit van Glanerbrug. De Chr. Geref. Kerk heeft het vol gende tweetal opgemaakt: C. Verhage» candidaat te Middelburg: J. de Waal, candidaat te Appeldoorn. De kerkeraad der Ger. Kerk hield een ledenvergadering ter bespreking van de restauratie van de Ger. Zuiderkerk. In deze bespreking kon geen overeenstemming worden bereikt. gingen stemmen op voor de bouw van een nieuwe kerk als voor restauratie van de bestaande. De bouwcommissie zal de zaak nader onderzoeken. Bij de Ger. Kerk,.art. 31 K.O. werden tot ouderlingen gekozen de heer I. va" Veen en R. Brouwer, tot diaken J- ^ra" mer. VAN ALLERLEI. Nabij strandpaal 20 zijn «ven zwemvesten aangespoeld, gefflC „Victory Mc S. L." y Te Den Burg zal weldra Phili'^* Wondertuin worden geopend ten ba van de Stichting 1940—1945. p Ten huize van de heer A. Dalmeyer te Oudeschild zoogt een P"c een jonge..,, pauw. Een in Noord-Frankrijk °P8e)a kinderballon werd door Kees Barn te Den Burg gevonden. Te Oosterend is een w _r0| over het hooiland van de heer getrokken. Veel hooi ging verloren- De reeds in Mei waargen" flamingo heeft nog steeds op Texe domicilie.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2