Met Hr. Ms. „Schiermonnikoog" het thuisvarende smaldeel tegemoet KOFFERS 6SIIA „De Zilvermeeuw" heeft eigen kamp op de Kwakkenberg Predikbeurten Mijnenvegers terug naar hun basis Enthousiaste ontvangst aan de haven Gewaardeerd initiatief van Kolonel Quant Fa. J. N. QUERELLE t Is weer Satinet I.59 Tussen Haaks en Kuifje voor DAMESSTOFFEN Tocht ouden van dagen op Woensdag 23 Augustus Hengelwedstrijd voor de jeugd op 12 Augustus Scholeksters in nood Uit het politierapport Het „Stedelijk" zestig jaar Nieuwediep in de Vierdaagse Opa Jutte houdt zich kranig De heer Lücker heeft moeten opgeven 't Is weer Zijdelinnen 95ct. p.m. 't Is weer NIEUWE COUPONS Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Porrt Texel Julianadorp VRIJDAG 23 JULI 1950 T)E SCHEEPSHOND van Hr. Ms. „Douwe Aukes" heeft een raar leven. Niet dat de bemanning van deze bejaarde oorlogsbodem de kleine terrier iets mis gunt, integendeel. Maar waar vindt zo'n viervoeter op het dek van een schip in volle zee een grasveldje om eens heerlijk te ravotten? En waar staan langs de geveegde route tussen Borkum en de Zeeuwse stromen de lantaarnpalen en boompjes, die in een normaal hondenleven zo'n grote rol spelen? De scheeps hond van de „Douwe Aukes" kan peinzend staren over het altijd beweeglijke watervlak, waar wel vogels en schepen zijn, maar geen speelse blaffers. Wij kounvn ons de vreugde van het smoezelige diertje indenken, toen gistermorgen *m ialf acht, halverwege het vuurschip en De Koog, de mijnenveger „Schier monnikoog" langszij van de „Douwe Aukes" dartelde. Want ook de „Schier monnikoog" heeft een scheepshond. Verwoed keffend voerden zij een druk gesprek. Misschien hadden ze begrepen, dat het zware werk op zee voor een poosje was gedaan. De bemanningen van de mijnenvegers hadden een wel verdiend zomerverlof voor de boeg, en de hondjes zouden mede daarvan pro fiteren. 70ALS ALTIJD was het gistermorg- gen druk op de zeeweg langs het lichtschip „Texel". Een kleine houtboot niet een flinke deklast stoomde om de Zuid en ontmoette op haar weg twee coasters en een motorvrachtsehip, die alle drie een Noordoostelijke koers voorlagen. Zeker heeft men aan boord van deze koopvaarders belangstellend gekeken naar de kleine vloot van mij nenvegers, die met het moederschip „Douwe Aukes" voorop in een keurige formatie Zuidwaarts stevende. Behalve deze belangstelling verdien den de elf mijnenvegers met hun be jaarde aanvoerder ook de waardering en de dank van de mannen der koop vaardij. De zeeman, die vroeger bui tengaats alleen te strijden had met de elementen, en zich „safe" voelde om dat de zee voor hem geen geheimen meer had, heeft na twee wereldoorlo gen het gevaar leren kennen, dat ver raderlijke manen opleveren. Hoevcle schepen zijn er niet voor onze kust door mijnexplosies vergaan? Een veilige route. DE MIJNENDIENST NEDERLAND heeft ervoor gezorgd, dat langs de hele kust een mijnvrije route kon worden bevaren, eerst van twee mijl breed en nu op verschillende plaatsen reeds vier mijl breed. Voortdurend wordt aan het schoonhouden en waar nodig verbreden van deze geveegde route ge werkt. Het tweede en het zesde flot tielje hebben gedurende de maanden Maart, April, Mei, Juni en Juli veeg- operaties uitgevoerd in het zeegebied tussen het Duitse eiland Borkum en het lichtschip „Terschellingerbank". Voor het zesde flottielje kwam er als bijzondere opdracht bij het deelne men aan de oefening „Vedette", maar nauwelijks waren de mijnenvegers uit Brest teruggekeerd of zij werden klaar gemaakt voor het gewone werk. De zelfde dag nog koersten de zes Bym- sen weer de haven van Nieuwediep uit, bound for Borkum, waar de honneurs zolang waren waargenomen door de Mickies. Dagenlang varen in flottielje-ver band. Ieder scheepje een kleine ge meenschap. En, vlakbij op dezelfde lap water, de andere vegers van het flot tielje. Vlaggeseinen en lampsignalen zijn de enige spectaculaire tekenen van onderling overleg. Maar er is een voorbeeldige samenhang, bereikt door grondige training en enige jaren prac- tijk. Systematisch speuren de schepen naar mijnen van welk type ook. Ver ankerde mijnen, accoustische mijnen, magnetische mijnen, de „sweepers" weten er raad mee. Gevaarlijk werk, inderdaad, maar in de Nederlandse wateren heeft de Mijnendienst sinds de bevrijding geen verliezen door mijn explosies geleden. Dat de „Marken" on langs met laag water op een onbekend v/rakstuk voer, was iets dat de beste kon overkomen. De mannen van de Mijnendienst heb ben niet het gemakkelijkste onderdeel der Koninklijke Marine tot werkkring. Het is een hard en ongeregeld leven, aan boord van de mijnenvegers, maar het is ook een plezierige en bovenal nuttige „job". De Mijnendienst is een levend bedrijf en voortdurend moeten er, al is het geen oorlog, operationele taken worden uitgevoerd. Opdracht uitgevoerd. DE MIJNENVEGERS van het zesde en het tweede flottielje zijn nu klaar met het uitvoeren van hun operatio nele taak in het zeegebied ten Noor den van de Wadden-eilanden. Op het veegterrein schaarden zij zich, de zes Bymsen aan stuurboord en de vijf Mic kies aan bakboord, achter Hr. Ms. „Douwe Aukes", die met een gemoe delijk toerentalletje koers zette naar Nieuwediep. De Commandant van de Mijnen dienst, kapitein ter zee L. H. Quant, heeft deze laatste thuisvaart voor het zomerverlof een feestelijk karakter willen geven. Het is waar, dat de mij nenvegers in en uit varen, maar nu zij in zo grote getale na gedane arbeid zog van de Bymsen op, en in deze volg orde koersten de schepen havenwaarts. Inmiddels had onze „Schiermon nikoog" de Commandant van de Mijnen dienst, die ter hoogte van het licht schip „Texel" op de „Douwe Aukes" was overgestapt (dat was toen de scheepshondjes zo'n drukke conversa tie hadden), weer aan boord gekomen. De „Schiermonnikoog", die zich netjes bij het smaldeel had aangesloten, trok er weer tussen uit, in snelle vaart, op de haven aan. Muziek van „The Sweepers". VOOR ZOVER de dienst het toeliet was het gehele personeel van de Mij nendienst op het Wierhoofd present en vele honderden familieleden der thuis varende bemanningen stonden klaar in alle kwaliteiten H- maten prijzen heeft de Breewaterstraat 5, b. d. Spoorstr. weer voor U in vooroorlogse sor tering. Hr. Ms. „HOLLANDS DIEP" liep als derde binnen, onder de opgewekte tonen van „In the mood". Dat was een welgekozen melodie, want de stem ming aan boord en aan de wal was uitstekend naar hun basis terugkeerden, moest de Mijnendienst eens laten zien dat hij een hechte éénheid vormt, al is het personeel over ettelijke schepen en werkplaatsen verspreid. Twaalf zwarte puntjes OM ZES UUR gistermorgen stoof de „Schiermonnikoog", met kolonel Quant aan boord, de haven uit, het thuisva rende smaldeel tegemoet. Wij hadden het genoegen deze ochtendlijke trip mee te maken en over de dansende boeg met het schuimende buiswater uit te zien naar de kim, waar de „Dou we Aukes" met haar aanhang werd verwacht. De snelle R-boot, onder commando van de luitenant ter zee der 3e klasse J. M. Schalkwijk, trok met een 17-mijls vaartje een rechte streep zog door het Marsdiep en het Molengat. Met het lichtschip aan bakboord draaiden we de druk-bevaren hoofdroute op en za gen toen twaalf zwarte puntjes boven de einder uitrijzen. Het dikste puntje was versierd met een uitbundige rook wolk, zoals alleen de „Douwe Aukes" die weet voort te brengen. Deze oud gediende wil er voor uitkomen, dat zij nog met kolen wordt gestookt, en we moeten zeggen het staat haar goed. Rustig stoomde zij aan de kop van de beide linies, die zó prachtig in for matie voeren dat het scheen of de mij nenvegers waren gemonteerd op een reusachtig bord, dat door Hr. Ms. „Douwe Aukes" onder het water door werd gesleept. Dat was „alleen maar" een kwestie van navigatiekunst, waar van we een lief staaltje te zien kregen toen het convooi tussen Molengat en Marsdiep van koers moest veranderen en de linies versmallen. Van de seinra der „Douwe Aukes" werden vier vlaggen gehesen, welk sein even later ook van de andere elf sche pen wapperde. De opdracht was begre pen en zou worden uitgevoerd zodra het sein op het moederschip werd neergehaald, zo vertelde ons de luite nant ter zee der 2é klasse A. Prijs. Daar gingen de vlaggen op de „Douwe Aukes" naar beneden en meteen zwenk te de leader van het flottielje bakboord- uit, het Marsdiep op. De „Vliestroom", vooraan de stuurboord-linie draaide eveneens bij, en de „Putten", aan de kop van de bakboord-linie, minderde in de binnenbocht netjes vaart. Op het Marsdiep zochten de Mickies het kiel- SLUISDIJKSTRAAT De vijf mijnenvegers van het tweede flottielje die gistermorgen in de haven terugkwamen zijn naar het Bassin gegaan. De zes mijnenvegers van het zesde flottielje zijn in de Bui tenhaven gebleven. Hr Ms „Douwe Aukes", die gis termorgen met de mijnenvegers van het zesde en het tweede flottielje te rugkeerde, bleek tot twaalf uur op de rede. Daarna werd zij naar binnen en naar het Bassin gesleept. Hr. Ms. mijnenvegers „Roompot" en „Schiermonnikoog" vertrokken om drie uur naar Amsterdam. Gisteravond verlieten Hr. Ms, mijnenvegers „Texelstroom" en „Wes- terschelde" de haven met bestemming Rotterdam. Het is morgen hoog water om 7.50 en 20.30 uur, en laag water om 1.45 en 14.30 uur. De temperatuur van het zeewater was 18.3 graden Celsius. R.K. MIDDENSTANDSEXAMEN Te Alkmaar zijn geslaagd voor het R.K. middenstandsdiploma de heren J. Boots, Den Helder, W. Doppenberg en G. Doppenberg, beiden Julianadorp en S. A. Duynker, Hippolytushoef. om te juichen en te zwaaien. De eigen band van de Mijnendienst, luisterende naar de toepasselijke naam van „The Sweepers", speelde vrolijke muziek. Waarschijnlijk heeft er gistermorgen voor het eerst sinds het bestaan van Nieuwediep een piano op het Wierhoofd gestaan- Precies op de afgesproken tijd, om negen uur, liep de „Vliestroom" de ha ven binnen. Met korte tussenpozen volgden de „Deurloo", „Hollands Diep" „Borndiep", „Zuiderdiep" en „Wester- schelde" van het zesde flottielje, en de „Putten", „Texel", „Terschelling", „Be verland" en „Rozenburg" van het twee de flottielje. Met zichtbaar genoegen volgde ko lonel Quant de enthousiaste ontvangst Het was inderdaad plezierig om te zien, OPRUIMING BIJ Wij brengen ook nu nog steeds het nieuwste tegen STERK VERLAAGDE PRIJZEN SPOORSTRAAT 103 Van het comité „Ontspanning Ouden van Dagen" ontvingen wij de verheu gende mededeling- dat de inzameling van gelden voor de autotocht naar Friesland voorspoedig verloopt. De col lecte die onlangs werd gehouden bete kende een flinke stap in de goede rich ting. De collectanten en de gevers komt een oprecht woord van dank toe, vooral uit naam van honderden bejaarde stad genoten die over enkele weken een prachtige dag zullen hebben. Dat de autotocht doorgaat en zal slagen staat nu wel vast, want er komen nog steeds giften binnen. Ingezetenen van Den Helder, die de leeftijd van vijf en zestig jaar hebben bereikt en zelf een dergelijk uitstapje niet kunnen bekostigen, kunnen zich voor de tocht van dit jaar, welke waar schijnlijk op Woensdag 23 Augustus zal worden gehouden, tot uiterlijk Donderdag 10 Augustus opgeven bij de volgende adressen: Gem. Dienst voor Sociale Zaken, Kerkgracht 32, 's mor gens tussen negen en twaalf uur; H. Wynia, Duinweg 46 te Huisduinen; J. F. van Wijngaarden, Koningstraat 9; N. Th. Graaf, Kerkgracht 39, J. Kiljan, Soembastraat 18; L. P. v. d. Kuijl, Hugo de Grootstraat 25, en N. D. C. Reus, Koningdwarsstraat 52, 's avonds tussen zes en acht uur. Zij krijgen dan zo soedig mogelijk bericht of zij, in verband met de be schikbare plaatsruimte, voor deelname in aanmerking komen. Hierbij zullen dan tevens nadere mededelingen over de reis worden verstrekt. Het bestuur van de hengelsportver eniging „Den Helder" heeft het plan opgevat, een hengelwedstrijd voor de jeugd te organiseren. Gisteravond werd van de zijde van de Helderse Sport raad de toezegging gedaan, dat alle dat het initiatief van de Commandant ^ogeHjke medewerking zal worden ge boden. Het ligt in het voornemen, de UET STRAND biedt op deze zonnige dagen een vrolijke aanblik. Zo'n zonnige aanblik, dat het ons gistermiddag speet zo weinig mensen te ontmoeten. Natuurlijk verwachten wij op het Huisduiner strand of het strand aan de Donkere Duinen niet een even groot gewoel te ontmoe ten als oP het Scheve- ningse strand, dat hij dit stralende weer bijna geen plaats meer biedt aan een vreemdeling. En toch, toch zouden wij willen dat een Louis Da- vids even gecharmeerd was geweest van ons strand als van het Sche- veningse. Toch hadden we van Toon Hermans zo graag gehoord, dat hij ook van de stranden in Nieuwediep weet. Want ons strand heeft heeft toch óók zijn be koring. De zon schijnt er even fel of armelijk als op de stranden van Sche- veningen, Zandvoort, NoordwijkWant zó is het toch. Heel even hebben wij dat Nieuwe diep toen met Scheven in- gen vergeleken. En heus, als men een strand zoekt om te zonnebaden, dan bevelen wij dat van Nieuwediep aan boven dat van Scheveningen. En wie aan het strand komt om te zwemmen, wel, die komt even fris uit de zee rond Den Hel der als uit het water van Zandvoort. Alleen zij die willen krioelen tussen honderden en nog eens honderden andere bad gastendie moeten hier niet zijn. VN WAAR heeft men tijd om iets anders te letten dan op mensen? Waar zou men oog heb- ben voor een jonge scholekster, die met gro te angstogen en opge trokken vleugels op zijn wankele voeten een goed heenkomen zoekt? Rond een pier aan het Hulsduiner strand ploe terden gistermiddag twee jonge scholeksters moei zaam rond. Kokend sloeg de branding in witte brokken op de stenen uitéénen bij elke nieu we roller werden de vo gels opgenomen en weer neergesmeten. Doodsangst blonk uit de oogjes. Uit de sna vels klonken snerpende hulpkreten, die van uit de lucht door een rade loos ouderpaar werden beantwoord. Scholeksters in noo4< Hoe deze vogels in ggm vaar zijn geraakt weten wij niet. Waarschijnlijk hebben zij te veel wilien vertrouwen op kracht. Maar tegen de branding waren zij t0cJl niet opgewassen. eerste scholekster die on het strand terecht kwam nam overhaast de benen Maar ver kwam hij niet Een opgeschoten jongen was er razend snel 0p 0f gedoken. De andere jon. ge vogel werd door dè golven overspoeld en kwam meer dood dan levend op het droge aan Maar er was gelukkig weer iemand die z{cj, over het vogellijfje ont fermde. Van uit de lucht zagen de ogen van vader en moeder scholekster ang. stip toe wat er met hun kinderen zou gaan ge beuren. Misschien zitten zij hun jongen nu wel extra te vertroetelen. Want de vogels wer. den in de duinen ge. bracht. De ouden scheer den rakelings over de hoofden van de twee knapen die de jongen er heen droegen en verdwe nen daarna tevreden schreeuwden eveneens in de duinen. Waarmee ook aan deze kleine tragedie een einde was 'gekomen. Mijnendienst op zijn juiste waarde werd geschat. Ook de Commandant Zeemacht, vice-admiraal J. J. L. Wil- linge, die onmiddellijk zijn instemming met het plan had betuigd, stond op het Wierhoofd de „blijde incomste" gade te slaan. De bemanningen der beide flottiel jes hadden op zo'n hartelijke verwel koming zeker niet gerekend. Het was voor hen een prettige afsluiting van een zware diensttijd en een veelbelovende ouverture van een welverdiend verlof! wedstrijd te houden op Zaterdagmid dag 12 Augustus, en de aanmelding open te stellen voor jongens en meis jes van tien tot veertien jaar. Zij kun nen zich nu reeds, tegen betaling van een inschrijfgeld van één dubbeltje per persoon, opgeven bij éen van de volgende bestuursleden der hengel sportvereniging: de heer A. de Vries, secretaris, Ooievaarstraat 119; de heer A. J. van Wolferen, penningmeester, Zuidstraat 12; de heer S. de Does, Ko ningstraat 32. De wielrijder J. H. C. die van de Ankerparkbrug de Binnenhaven op reed, kwam in botsing met een motor bestuur door'J. J. van W. uit Midden- meer. De motor kwam er betrekkelijk goed af, maar de fiets werd ernstig beschadigd. De schade werd onderling geregeld. In de Oostslootstraat brak brand uit, toen de bewoonster van het per ceel even uit was voor een boodschap Een petroleumstel was er de oorzaak van. De keuken brandde gedeeltelijk uit. Bij terugkomst van de bewoonster waren de vlammen reeds bedwongen. Op het erf van Van L. aan de Rijksweg ontstond een hooibrandje. Door broei ging tachtig kubieke me ter van de opgeslagen voorraad hooi verloren. Op het politiebureau vertoeft mo menteel een veertienjarige jongeman die al heel wat op zijn kerfstok heeft. Van een marktkoopman die hij de hel pende hand had geboden, had hij zich een heren-polshorloge toegeëigend. Uit de toonbanklade van een winkelier ontvreemdde hij een bedrag van f 52.50. Men achterhaalde nog dertig gulden. De jongen, die in Alkmaar zal worden voorgeleid, had het geld ge deeltelijk uitgegeven voor snoep en een mondharmonica. yiERDAAGSE-LOPERS klagen niet gauw. Zij praaien vrolijk „Alles wel, niets bijzonders", ook al prikkelt er een venijnig blaartje onder de voet. Gelukkig is er deze dagen geen sprake van een hittegolf, maar het weer is wisselvallig en dat vergt veel van het uithoudingsvermogen der lopers. Dinsdag en Woensdag zijn daardoor veie blaren en andere voeteuvels de wandelaars de voet komen dwarszetten, maar zij hielden vol. Ook de Nieuwediepers zetten kranig door, ondanks de blaren die sommigen hadden opgelopen. Maar gisteren pakte het even anders uit. Het was wel jammer voor W.G.W., dat de enige wandelaar die deze ver eniging vertegenwoordigde, de heer H. J. A. Lücker, gistermorgen op medisch advies van verdere deelneming moest afzien. Een voetontsteking was daarvan de oorzaak. Voor het overige houden de Nieuwe diepers zich uitstekend. Een bewonde renswaardige indruk maakte „Opa" Jutte, die stellig de finish zal halen, daartoe geïnspireerd door het bravo geroep der Nijmeegse schonen. De enige uitvalster van verleden jaar, mevr. N. ten Bosch-Kager, loopt voortreffelijk en behoeft zich geen zorgen voor de goede afloop te maken. Op de Kwakkenberg Wij hebben na de tweede dag de Kwakkenberg eens beklommen en een kijkje genomen in het tentenkamp, dat de Zilvermeeuwen daar hebben opge slagen. Hoog aan de mast wappert de bekende vlag met het Zilvermeeuw embleem, het passende symbool van de Helderse wandelaars. Evenals de Storm- meeuw vindt men hen overal, de Nieu wediepers. Zij lopen mee in de Ronde van Zuid-Limburg en in de Friese Elf stedentocht, en nu houden zij in Nij megen de Helderse kleuren hoog. Ook met hun kampement kunnen de Zil vermeeuwen voor de dag komen. Het ziet er keurig uit. Voor één der tenten lag adjunct inspecteur Van der Meulen te beko men van de vermoeienissen. „Je kunt beter een hele week voetballen, dan meelopen in een Vierdaagse", was zijn commentaar, dat overigens geenszins op lusteloze toon werd uitgesproken. Daar is de stemming in het tentenkamp niet naar. De Vierdaagse mag zwaar zijn, sportief en met opgewektheid bij ten de Jutters door, tot en met de laat ste loodjes. De „Ouwe Schicht" De heren Aberson, Himpers en Bak ker vormden een verdienstelijk trio, dat op gitaar en mondorgel vrolijke wijs jes speelde. Voor een andere tent kortte een drietal Zilvermeeuwen de tijd met een spelletje kaart. Pietje Hoeson was ijverig bezig met het inschenken van geurige koffie, die de gasten in authen tieke Zilvermeeuw-bekers kregen op gediend. Onder het genot van deze drank vertelde de heer Bakker Sr., cle verzorger van de groep, over zijn er varingen met de „Ouwe Schicht", dat is het verzorgingswagentje, waarmee het traject Den Helder-Nijmegen in tien uur tijd werd afgelegd. Dat was een fraaie prestatie, want het weer was lang niet best en de „Ouwe Schicht" had een bakbeest van een kampeerwa gen op sleeptouw. Deze kampeerwagen is het domein van de familie Middelkoop, die de Hel derse wandelaars met vele goede zor gen omringt. De wagen heeft electrisch licht en stromend water, en de keurig ingerichte keuken mag er zijn. Trou wens, de hele opzet van het Zilver- meeuwen-kampement leek ons volko men geslaagd. De bewoners waren méér dan tevreden! Onze wandelaars hebben het er goed, en voelen zich er thuis. Het bivakkeren in de vrije natuur heeft zijn bijzondere bekoring en schept een sfeer van eens gezindheid. De Vierdaagse is zwaar, vooral voor hen die nooit eerder mee liepen, maar wanneer het zo doorgaat zal Nieuwediep vrijwel voltallig de fi nish passeren. SLUISDIJKSTRAAT Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van het Stedelijk Muziekkorps wordt op Zaterdagmiddag 12 Augustus een receptie gehouden in Casino, waar 's avonds een feestconcert wordt aan geboden aan het ere-comité en geno digden. Op het programma staat, be halve het optreden van het „Stede lijk", de opvoering van de revue „Daar komen de schutters". Op Maandagmorgen 14 Augustus maakt het korps, gekleed in de nieu we uniformen, een promenade door de stad. 's Middags om twee uur wor den op de Algemene Begraafplaats de overledenen uit de kring van het korps herdacht. Maandagavond wordt het feestconcert herhaald voor de dona teurs. Op Dinsdagavond 15 Augustus geeft het „Stedelijk" tot besluit van de jubileum-viering een openluchtconcert in het Julianapark. SLUISDIJKSTRAAT Wederom ontvangen: 33. Er lijkt wel geen eind aan die maar één rover in het bos maar ik zou dag te komen voor Pim, Pam en Pom. zeggen, dit ligt helemaal buiten zün Van meneer Haas gaan ze weer op weg lijn. Hij beweegt zich meestal op een naar het DOlitie-bureau om vorm ie- v naar het politie-bureau om de vermis- heel ander gebied". Wie" is" dat "ïutv sing van de stofzuiger en koffer aan te vragen mag, meneer de bricadier» geven. De dienstdoende brigadier fronst vraagt Pim bedeesd. Ktik daar hlh de wenkbrauwen als hij het verhaal zijn portret aan de m^'antwoordt de ZONDAG 30 JULI DEN HELDER: Ned. Herv. gem, Nieuwekerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Sepmeijer; Palmstraat, 10 uur ds. Borg- hardt, 19 uur de heer E. Wanders; Huis duinen, 19 uur ds Rasch Gert kerk, Bethelkerk, a uur ds. Swen, 10.45 uur ds. Swen, 17 uur dr. L. Batelaan van Twijzelerheide; Rehobothkerk, 10 uur dr. L. Batelam, 17 uur ds. Rothuizen Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur student B. Beileveld te Haar lem Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst Gref. kerk (art. 31), Wststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, prof. P. J. Jans uit Amersfoort Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. A. P. Goudsbloem Evangelesatie, Vijzel straat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.39 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst Visbuurt, 21 uur bidstond Leger des Heils, Spoorgr. 35, Zaterdag 19.15 uur bidstond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heiligings- dienst, 12.15 uur Zondagsschool, 18.45 uur openluchtsamenkomst in de Spoor straat, 20 uur verlossingssamenkomst; Maandag 14.15 uur vrouwenbond Bapt. gem., 10 uur dienst Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur de heer Daan uit Alkmaar. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur bed. heilig avondmaal Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur dr. L. Batelaan. FRANSE OORLOGSSCHEPEN TE ROTTERDAM Vanmorgen zijn in de Parkhaven te Rotterdam de Franse escorteur „Hova het zelfde type als Hr. Ms. „Van Am- stel" en de onderzeeboot „2518" aange komen. De schepen blijven tot Maan dag. PERSONALIA. De heer F. Nijland te Oudeschild komt voor op de voordracht van B en W. van Velsen voor de benoeming vaj* een onderwijzer aan de nieuwe o. school te Santpoort. van de drie hondjes hoort. „Dus jullie brigadier en wijst op een aann^mi waren alleen in het bos hè? Niemand jet. „Vijfhonderd guldenbeloSTer gezien? En terwijl jullie sliepen, ver- voor die rover uitgeloofd maZ- li dween de koffer! Merkwaardig. Hoogst mand kan hem te pakken kriieen" merkwaardig. Ik ken op het ogenblik paxxen Krijgen landbouwhuishoudschool. Aan de Landbouwhuishoudschool J* Schagen werden tot de vierde bevorderd: Brenny* Doppenberg, ^cr. Jongejan en Annie Verhulst, alle" Julianadorp, Aty Eriks en Ann>e Boer, Callantsoog en Laura Meelo Anna Paulowna.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2