mr s w. vet NIEUWE KOOPJES „Het Witte Kruis" deed in 1949 weer veel en goed werk School-tentoonstelling te Oosterland Het betrouwbaarheidskampioenschap heeft spannend verloop LA TRA VIA TA" UW OMZET VERGROTEN in Spoorstraat 116 De 100.000 Zijpe-Callantsoog Bevolking wordt in Ociober doorgelicht Zomeravond-voetbal Urk Anna Paulowna BKC versloeg Succes met 9—0 Duiven keerden terug uit Bordeaux De schooljeugd en de A.P.-film Kermis weer voorbij VAN MARSDIEP TOT IJ Oud-Wieringen in het middelpunt In Singapore ging voor twee milliard dollar aan rubber verloren Harde strijd in de jungle van Vietnam Vergadering consulatieve Raad Westerse Unie Van Zeeland optimistisch over de Benelux De behandeling van aan vragen particuliere woningbouw Bertha blijft bij Aminah Zeepost voor Oost en West T i V O L1 op veler verzoek M.T.S.^CURSUS a. VOOR GEVORDERDEN; DE CONCURRENT UW KLEDING P. J. STEINBERG n Oeizoen en vele andere koopjes wie rekent koopt bij J ww w 0 VKJLJDAG 28 Ju Li laöi) In October van dit Jaar. aldus weru tijdens de dezer dagen gehouden jaarver gadering van de afdeling Zijpe-Callants- oog onder voorzitterschap van burge meester mr. D. Breebaart medegedeeld, zal de gehele bevolking van Zijpe en Caliantsoog doorgelicht worden. Alle in woners zullen door vrijwilligers persoon lijk opgewekt worden aanwezig te zijn, zodat niemand op het appèl zal ontbre ken. Mr. Breebaart was over de opkomst van de leden voor deze belangrijke ver gadering niet ontevreden en deelde mede dat de Emmabloemcollecte 734,81 had opgebracht. De verpleegster in Zuid-Zij- pe beschikte over een auto, die in Noord- Zijpe Over een motorfiets. De heer Blaauw, sinds 36 Jaar accuraat penningmeester, moest om gezondheids redenen dit werk neerleggen. Een voor stel om hem in verband met zijn zeer grote verdiensten voor Het Witte Kruis tot erelid te benoemen werd met applaus begroet. Het kostte heel wat moeite om een opvolger te vinden, doch ten slotte stelde burgemeester Correljé, vice-voor- zitter van de afdeling, zich beschikbaar. In plaats van de heer Blaauw werd de heer H. A. van der Sluys te St. Maar tensbrug in het bestuur gekozen. De vereniging telt momenteel 1408 le den, de vereniging voor Gezinsverzorging 590. In het afgelopen jaar werden in in richtingen 12 leden verpleegd, terwijl een aantal cursussen een groot succes wer den. De materiaalvoorraad werd aange vuld met een aantal kostbare artikelen als bedden en ligstoelen en laat niets te wensen over. Dat de bestrijding van de tuberculose nog steeds hoogst noodzake lijk is, moge blijken uit het feit dat niet minder dan f 16.936 werd uitgegeven voor dit doel, besteed aan verpleegkosten van patiënten in sanatoria en aankoop van versterkende middelen. De rekening gaf een gunstig beeld te zien. Hoewel er een bedrag van 1000 gereserveerd werd voor de aankoop van nieuwe vervoersmiddelen voor de ver pleegsters. was het saldo slechts f 222,63 minder dan vorig jaar, n.1. f 2103,29. De rekening van de t.b.o.-bestrijding sloot met een saldo van 659.46. Bij een reservering voor de vervoers middelen van de verpleegsters van 600 wordt verwacht, dat er aan het eind van het komende boekjaar een saldo zal zijn van ruim 1500. De vereniging voor ge zinszorg heeft met ernstige geldelijke moeilijkheden te kampen. Drie vaste en •en aantal tijdelijke hulpen moeten im mers betaald worden en mr. Breebaart stelde daarom namens het bestuur voor Onder flinke belangstelling vond een voetbalwedstrijd plaats tussen een elftal voornamelijk van de N.V. Procen to, directie en personeelsleden, tegen een Petten-elftal bestaande uit voet ballers van gevorderde leeftijd. Bij de aanvang van de wedstrijd werd door de aanvoerder van Procento een keu rig uitgevoerd herinneringsvaantje aangeboden, dat door de heer Geen- sen gaarne werd aanvaard. Daarna nam de strijd een aanvang, onder de luide aanmoedigingen van de supporters van beide ploegen, die hun critische opmerkingen niet onder stoe len of banken staken. Petten nam het ee'-st de leiding door een goed gelukte „omhaal" van Bellis, maar de vreugde was van korte duur, want kort hierna schopte de Petten-doelwachter finaal mis en was de stand weer gelijk. Voor de thee kwam in de stand geen ver andering meer. Daarna was het eerst Procento, dat door een onhoudbaar schot de leiding nam, maar voor het eindsignaal klonk, was de stand 32 geworden in het voordeel van Petten EIGEN WATERLEIDINGBEDRIJF EXIT. Het oude waterleidingbedrijf der ge meente Urk wordt per 1 Augustus op geheven. De laatste aansluitingen, waaronder ook de gemeentelijke Vis- afslag behoorde, zijn overgebracht naar het waterleidingbedrijf van Overijsel. VISSERIJBERICHT. URK, 27 Juli. Door 120 vaartuigen werd aangevoerd: 16159 pond kuilpa- ling, prijs f 0.83—f 0.97; 1088 pond lijn- aal, f 0.90—f 1.60; 213 pond snoekbaars, f 0.45—f 0.46. 471 pond rode baars, f 0.56—f 0.58 per pond en 704 bak nest. prijs f 2.25 per bak. een subsidie te geven van 450. Het zal echter noodzakelijk zijn tot een sanering te komen, opdat in komende jaren niet steeds met tekorten gewerkt behoeft te worden. De vergadering kon zich met het voorstel verenigen. Medegedeeld werd nog, dat getracht zal worden Gezinszorg zo spoedig mogelijk rechtspersoonlijkheid te bezorgen, waardoor het geheel op een hechtere basis komt en o.a. de verzorg sters voor de algemeen geldende sociale voorzieningen in aanmerking komen. De- kermiswedstrijd tussen BKC en Succes, een returnontmoeting van de tijdens de Westerlander kermis ge speelde wedstrijd, is voor iedereen een verrassing geworden. BKC immers won met 90 en dat zijn cijfers, die wel iets zeggen, als men weet, dat de gasten tot de laatste minuut bleven volhouden. De nul was dan ook wel wat geflat teerd. Nadat de strijd aanvankelijk gelijk op was gegaan en beide ploegen enkele kansen hadden gekregen, passeerde Blok in volle ren Hartman en gaf doel man IJzer geen kans. Bijna direct daar op kon IJzer een voorzet van Van Teu- lingen niet klemvast krijgen en Buning profiteerde daarvan. Het werd vanaf de aftrap 30. Van Teulingen was de maker. Succes gaf het echter niet op, maar de doelpunten kwamen aan de andere zijde. Buning profiteerde van een tweede misgreep van IJzer en had daarna nog tweemaal succes, eerst na een voorzet van Van Teulingen en vervolgens met een goed schot. Nog vóór de rust maakte Van Teulingen er zelfs 70 van. Na de hervatting was het een gelijk opgaande strijd, doch Succes slaagde er niet in, de achterstand te verkleinen. Buning en Van Teulingen zorgden dat de verrassende 90 een feit werd. „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Bordeaux (afstand 980 km). Ge lost om 13 uur 55, kwam de eerste duif een dag later om 3 uur 46 aan. Prijzen en punten behaalden: S. Boer man 1 met 247 punten; Gebr. Janssen 2 en 4 met 394 p. en K. Koster 3 met 197 punten. Met jonge duiven werd van Venlo ge vlogen. Zij werden om 10 uur in vrij heid gesteld. De eerste arriveerde om 1 uur 24. Prijzen en punten waren voor: W. Blaauboer 1, 2, 15, 27 met 333 pun ten; Gebr. Janssen 3, 13, 20, 21, 22 met 268 punten; H. van Dalen 4, 9, 10, 14, 24 met 283 punten; K. Koster 5, 8 met 283 punten; C. Okkerse 6, 7, 11, 19, 26, 28 met 283 punten; G. Nieuwenhuis 12, 17, 25 met 203 punten; A. Liefhebber 16, 18 met 178 punten; A. W. de Koek 23, 29 met 88 punten. De AP-film, waarover we reeds een en ander schreven, wordt Zaterdag op genomen. Op die vacantiedag voor de schooljeugd worden de kinderen toch op de schoolpleinen verwacht. School I, Kleine Sluis, 10 uur voorm.; School III, Oostpolder, 10 uur 15; School II Bree- zand 1 uur nam.; Kleuterschool 1 uur 15; R.K. school en R.K. Kleuterschool 1 uur 35; School met de Bijbel 2 uur 15; R.K. School Spoorbuurt 2 uur 45. Als de ouders hun kinderen op tijd sturen, zal dat zeer gewaardeerd worden. De Polder heeft met opgewektheid kermis gevierd. Het weer heeft daartoe het zijne bijgedragen. Wel was de eer ste avond de regen spelbreker, maar in de zalen van de heer De Boer en in Veerburg, waar goede bands speelden, vonden de kermisgangers ander vertier. Over de uitvoeringen van Maandag schreven we al eerder. Zij waren druk bezocht en dus was het vrij stil op het eigenlijke kermisterrein. Ook de laatste dag was het in de danszalen zeer druk en maakten de kermis-attracties even eens goede zaken, Tot gemeente-secretaris van Haren karspel is benoemd de heer H. M. Post te Amstelveen. Aan de Hoogovens is een 56-jarige arbeider uit IJmuiden-Oost getroffen door een vallend loopwiel van een kraan. De man was vrijwel onmiddel lijk dood. Te Hoogkarspel bestaat de Coöp. Zuivelfabriek „Hoogkarspel" op 1 Aug. 60 jaar; in dezelfde plaats besloot de veiling „De Tuinbouw" het marktgeld tot 4% te verhogen. In Hoorn heeft burgemeester Canneman bereikt, dat Always Forward alsnog deelneemt aan de sportweek daar ter stede. Een kunstig gesneden voorzittershamer vormde het geschenk dat de burge meester van Berkhout in de raadsver gadering werd aangeboden. In West- Friesland wordt verwacht, dat de pe- renoogst aldaar beduidend kleiner zal zijn dan vorig jaar. De prijs is afhan kelijk van het al af niet sluiten van een contract met Duitsland. Het Noordhollands KNVB-elftal zal op Woensdag 16 Augustus te Velsen een wedstrijd spelen tegen een combinatie van VSV en Stormvogels ten bate van het Reddingwezen. Architect W. M. Dudok heeft een uit breidingsplan ontworpen voor de om geving van de Grote Kerk te Alkmaar. Het project doet een groot plein ont staan waardoor de schoonheid van het gebouw beter zal uitkomen. Ook ko men in die omgeving nieuwe gebou wen en zullen betere verkeersverbin dingen ontstaan. De Alkmaarse zwemmer Ad Boxem heeft wederom het militair zwemkampioenschap op de 100 meter borscrawl behaald. Ter gelegenheid van het 50-jarigê bestaan van de Algemene Nederlandse Zuivelbond wordt op 20 September m Houtrust Den Haag een algemene ju bileumvergadering gehouden. De jaarlijkse tentoonstelling in de openbare lagere school te Oosterland rnocht zich iedere keer in een stijgende belangstelling verheug'en. Het hoofd der school, de heer J. Boon, kon dan ook in zijn openingswoord talrijke bezoe kers welkom heten. Onder de enkele honderden belangstellenden, die met veel aandacht het tentoongestelde be keken, merkten we o.a. op het voltallige col lege van B. en W., enkele raadsleden, leden van de commissie van toezicht en leerkrachten van andere scholen. Behalve het gewone schriftelijke werk, dat dagelijks door de kinderen verricht wordt en dat op verschillende tafels en banken neer gelegd was, was er ditmaal in het lokaal van de laagste klassen op een zandtafel een com pleet circus opgesteld. Dit was keurig werk van de jongens. Van de meisjes uit deze klas sen waren er fleurige handwerkjes, waaraan kennelijk veel zorg besteed was. De hogere klassen hadden de laatste weken als belangstelling'smilledpunt gekozen de heem kunde van Wieringen. Door de kinderen was naar aanleiding van de lessen over dit onder werp en aan de hand van allerlei opdrachten een album samengesteld, dat naast diverse aan tekeningen tal van tekeningen, illustraties, gra fieken etc. bevatte. Om het geheel nog wat aantrekkelijker te maken was de medewerking verzocht, zowel van het gemeentebestuur als van verschillende particulieren. Deze mede- In de strijd om het Betrouwbaar heidskampioenschap van het district Noord-Holland-Noord begint nu na vier ritten enige tekening te komen. Ge reden is tot nu toe in Wieringen, Scher merhorn, Texel en Nieuwe Niedorp. gestart moet nog worden te Schagen. a.s. Zondag, Den Helder en ten slotte Alkmaar. De cracks hebben zich wat los gemaakt van de mindere goden en de situatie is nu wel zodanig, dat zij, die lager dan no. 15 zijn geklasseerd, niet meer voor een goede plaats in het eindklassement in aanmerking komen De stand is in de zware klasse thans. 1. S. Spierenburg, Alkmaar, 34 pt.; 2. M. Dekker, Nieuwe Niedorp, 27 pt.; 3. D. Bockweg, Oterleek, 26 pt.; 4. A. Plevier. Oterleek. 26 pt.; 5. J. Middel koop, West-Graftdijk, 25 pt.; 6. C. But- ter, Alkmaar, 23 pt.; 7. G. Laagland Winder, Alkmaar, 22 pt.; 8. G. Dupont, Alkmaar, 19 pt.; 9. H. Smit, Nieuwe Niedorp. 16 pt.; 10. A Leegwater, Alk maar, 16 pt; 11. J. Caro, Nieuwe Nie- dorp, 14 pt.; 12. J Stammes, Nieuwe Niedorp, 13 pt; 13. J. Blokker N.euwe Niedorp. 12 pt; 14. L Bood. Wieringen, 10 pt.; 15. W. Honing, West-Graftdijk. 10 pt.; 16. W. Coljee, Alkmaar, 9 pt. Dan volgt nog een lange rij van deel nemers, die allen 7 of minder punten hebben. In dt. lichte klasse is de stand: 1. A. de Vries, Noordscharwoude, 22 pt.; 2. A. Tijsen, Oterleek, 22 pt.; 3. C. P. Mooyen, Texel, 20 pt.; 4. J. Jansen, Oudkarspel, 18 pt.; 5. L. Bood. Wierin gen, 18 pt.; 6. C. v. d. Werf, Texel, -16 pt.; 7. P. Wayboer, Wieringen, 15 pt.; 8. J. C. Dros, Texel, 10 pt.; 9. J Bossen, Nieuwe Niedorp 10 pt.; 10. W. v. d. Hof, West-Graftdijk, 9 pt.; 11. G. Schaefsma, Midden-Beemster, 8 pt.; 12. J. Stamfnes, Nieuwe Niedorp. 8 pt.; 13. P Koster. Wieringen. 8 pt.; 14 W. Fel Ier. Oudkarspel. 8 pt.; 15. D Klaver, Nieuwe Niedorp 7 pt. De puntenberekening is zo, dat uit iedere rit de winnaar 10 punten krijgt, no 2 negen. no. 3 acht en vervolgens tot no. 10, die 1 punt krijgt. Zijn er nu bij een rit rijders met eenzelfde aan tal punten uit de bus gekomen dan krijgen deze ook een gelijk aantal wed strijdpunten. Zo kreeg b.v. in Nieuwe Niedorp J. Bramsen een wedstrijd- punt hoewel hij als no. 17 eindigde. De spanning is er dus volop in, zowel in de zware als in de lichte klasse en we zien met belangstelling de Testeren den ritten tegemoet! werking was heel welwillend gegeven door het beschikbaar stellen van tal van gebruiks voorwerpen uit vroeger dagen, zoals diverse stukken koper- en aardewerk uit kamers en stallen. Verder waren er allerlei sierlijk ge schreven Kerst- en Nieuwjaarswensen van hom derd en meer jaren geleden. Uit vroeger dagen. Ook waren er verschillende ouderwetse kle dingstukken uit die tijd, waarbij de bekende böppekaperd niet ontbrak. Eveneens was er het materiaal, dat gebruikt werd bij het wier» maaien. Dan zag'en we nog modellen van de postkoest en van de ijsvlet, die vóór het tot standkomen van de Afsluitdijk zorgden voor de verbinding met de vaste wal. Tal van foto's verluchtten het geheel. Aan de Zuiderzeewerken was ook de nodige aandacht besteed, terwijl eveneens voor de jeugdherberg een plaats was ingeruimd. In het midden van het lokaal was een mooie maquette opgesteld van Wieringen, gemaakt door één der leerlingen van de school voor v.g'.l.o. De nieuwe visafslag en een Wie- ringer boerderij ontbraken al evenmin. Het was geen wonder, dat vooral vele oudere Wie- ringers geruime tijd in deze afdeling toefden. Ten slotte zij nog vermeld, dat men ook nog het bekende Wieringer gebak, de warme tulen, kon proeven, die door de dames van de Ouder commissie werden verkocht. In het laatste lokaal lieten de oudste meisjes van de open- lagere school staaltjes van hun kunnen zien op het gebied der nuttige handwerken, terwijl de jongens van het v.g.l.o. een keurcollectie van handarbeidproducten exposeerden. Knap werk, jongensl Bovendien zagen we in dit lo kaal nog een vrij volledig herbarium van de op Wierigen voorkomende planten. Ook de schelpen en mossen, die men op het voor malige eiland kan vinden, waren tentoongesteld In de loop van de avond maakte burgemees ter Kolff de winnaars bekend van de prijzen, die beschikbaar waren g'esteld voor de best verzorgde schooltuintje!. De burgemeester maakte van de gelegenheid gebruik om de kinderen een compliment te maken voor de prima verzorging van deze tuintejg en tevens sprak hij zijn grote waardering uit voor de expositie in zijn g'eheei. die nog opgefleurd was door vele bloemen uit de tuintjes. Later op de avond werd bij monde van de heer Boon afscheid genomen van de heer Blom, die na de vacantie zijn krachten zal gaan wijden aan het v.g.l.o. Spreker schetste de heer Blom als een rustige, serieuze leerkracht, die veel met zijn leerlingen wist te bereiken. Als tastbaar bewijs van waerdering bood hij hem namens de kinderen en de Oudercom missie een fraaie aquarel aan van de hand van do jeugdherbergvader, kunstschilder, de heer W. Kaars. Aan mevr. Boon, die afscheid nam als handwerkonderwijzeres, werd door een der leerlingen namens de meisjes eveneens een mooi cadeau aangeboden. Het was een avond, waarop velen zeker met genoegen zullen terug zien. De prijswinnaars van de schooltuintjes. Laagste klassen: 1. Ab en Siem Schacht- schabel; 2. Siem Bakker en Tony Jongepier; 3. Herman Blom en Leo Tijsen. Hoogste klassen: 1. Piet Dijkstra; 2. Jaap Bakker; 3. Kees Wagemaker; 4. Bert Dijkstra; 5. Wijna Klein; 6. Febi de Creef; 7. Koos Engel; 8. Ansje Vrieswijk; 9. Menno Boon; 10. Jan Tijsen. De jury bestond uit de heren H. Houwing en H. Stadig. 2rJgS^-2Q De behendigheid van de „4 Subli- matos" in dienst van het dagelijks leven. Bij een grote brand in de „Aik-Ho" rubberfabrieken in Singapore is voor een waarde van twee milliard dollar aan ruwe rubber vernield. Een dag tevoren was een poging tot brand stichting verijdeld. In de streek van Singapore heeft men reeds op verschil lende plaatsen geprobeerd brand te stichten in rubberopslagplaatsen. Vol gens de politie hebben de communisten hier de hand in, omdat de rubbervoor- raden van Brits-Amerikaanse zijde op gekocht worden. Afdelingen van het Franse vreemde lingenlegioen, gesteund door amphibie- tanks en vier infanteriebataljons, artil lerie, luchtmacht en vlooteenheden, hebben in de afgelopen dagen op 160 km ten Zuiden van Saigon in Vietnam, een elfduizend man sterke guerrilla groep van de Vietminh uiteengeslagen. De actie werd gevoerd in de jungle, in moerasgebied en op rijstvelden, nadat door de Franse inlichtingendienst ge meld was, dat guerillastrijdkrachten zich aan het formeren waren voor een aanval. Een radio-oproep van de guer rilla's aan hun hoofdkwartier om ver sterking had geen gevolg. ACTIE VAN CHINESE COMMUNISTEN AFGESLAGEN Volgens een Chinees-nationalistische woordvoerder hebben de nationalisti sche troepen op het kleine eiland Tai- tan op ongeveer drie km. van het zich in communistische handen bevindende eiland Amoy bij Formosa, Donderdag een landingspoging van tien communis tische jonken afgeslagen. Taitan werd drie uur lang beschoten gedurende de landingspoging. POST VOOR DE „GROOTE BEER". Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord voor het troepenschip „Groote Beer", welke in een der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 2 Augustus in Nederland worden .-er post bezorgd. 1 Augustus in Den Haag De ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk, Belgie, Ne derland en Luxemburg zullen op hun bijeenkomst in Den Haag op 1 Augus tus overwegen hoeveel strijdkrachten elk land kan leveren voor de West- europese verdediging. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin, zal Maandag uit Londen vertrekken en via Brussel naar Den Haag reizen. Bevin hervatte Don derdag, na een afwezigheid van acht weken in verband met een operatie, zijn werkzaamheden. Tijdens de bespreking, die de Belgi sche Senaat gisteren wijdde aan de bui tenlandse politiek, kwam ook de Be nelux ter sprake. De liberaal Buisseret legde de nadruk op de grote omvang van het probleem, dat het plan-Schu- man schept. De vraagstukken die de Benelux niet heeft kunnen oplossen, wil men overschakelen in een Euro pees kader. Hij meende, dat eerst de kwestie van de havens en de waterwe gen moet worden opgelost alvorens de unie kan worden gevormd. De minis ter van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, verklaarde, dat de conferen tie van de ministers van de Benelux te Oostende een geweldige taak zal hebben. Zij is zorgvuldig voorbereid. De conferentie zou wellicht in twee zit tingen worden gehouden met een pauze van enkele weken of drie maanden. De minister was van oordeel, dat uitein delijk een compromisoplossing zal wor den gevonden, die beide Beneluxpart- ners (te weten Belgie en Nederland) voldoening zal schenken. Het nieuwe parlement van de West-Duitse staat Noordrijnland-West- falen heeft de linkse Christen-Demo cratische premier Karl Arnold met 202 tegen 120 stemmen herkozen. VERZEGELDE ORDERS AAN FRANSE VISSERSSCHEPEN Volgens een woordvoerder van het Franse ministerie voor de koopvaardij zullen binnenkort aan grote Franse vissersschepen verzegelde orders uit gereikt worden, waarin richtlijnen zijn vervat voor het geval er „diplomatieke spanningen optreden of vijandelijkhe den uitbreken". CONTROLE OP BUITENLANDSE SCHEPEN IN AMERIKAANSE WATEREN Het Huis van Afgevaardigden heeft zonder oppositie zijn goedkeuring ge hecht aan een ontwerp van wet die pregident Truman machtigt tot het uit oefenen van controle op alle schepen onder buitenlandse vlag( die de Ame rikaanse wateren binnenvaren. De democratische afgevaardigde Celler verklaarde, dat de bedoeling van de wet was te verhinderen, dat een po tentiële vijand atoombommen in Ameri kaanse havens zou brengen. Enige weken geleden heeft de minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting een nieuwe financiële regeling voor particuliere woningbouw bekend gemaakt: „De premieregeling woning bouw 1950". Deze regeling zal op een nader te bepalen dag in werking tre den. Teneinde de overgang van de be staande regeling (de financieringsre geling woningbouw 1948) naar de nieu we regeling te bewerkstelligen, heeft de minister besloten alle aanvragen, die op 8 Juni 1950 bij de directies van de wederopbouw en de volkshuisves ting in de onderscheidene provincies aanwezig waren, nog op de voet van de bestaande regeling af te handelen. Degenen, wier aanvragen na 8 Juni door de genoemde directies zijn ontvangen, zullen er dus rekening mede moeten houden, dat hun aanvrage niet meer op de voet van de „financieringsregeling woningbouw 1948", doch op de voet van de „premieregeling woningbouw 1950" zal worden afgehandeld. In hoger beroep Het 13-jarige Nederlandse meisja Bertha de- Hartogh mag bij haar Ma- leise pleegmoeder Aminah blijven, zo heeft het Hof van Appèl te Singapore beslist. Het hof annuleerde - een vroe ger gerechtelijk bevel, op grond waar van Bertha aan haar ouders in Neder land moest worden teruggegeven. De pleegmoeder vluchtte met Ber tha het oerwoud in toen de Japanners in 1942 Malakka binnenvielen. Zij heeft sindsdien het meisje als haar eigen kind opgevoed. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld: Indonesië m.s. „Java" (12 Aug.), Nieuw Guinea (rechtstreeks) s.s. „Rot- ti" (12 Aug.), Ned. Antillen s.s. „Ben- nekom" (3 Aug.), Suriname m.s. „Ha- cuba" (2 Aug). kerkelïjïTnieuws Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Bovensmilde: J. Wou- terse te Rottum-Stitswerd; te Rijssen (2e pred. plaats): A. de Hartogh te Scherpen- zeel; te Randwijk: C. J. v. d. Graaf te Nijkerk. Bedankt voor Brunssum: G. v. d. Meulen te Raamsdonk; voor Krimpen aan de Lek; P. J. F. Lamens te Elspeet. Gereformeerde Kerken. Beroepbaar: Door de classis Am sterdam is met goed gevolg préparatoir geëxamineerd: candidaat L. F. Stolk, Am- stelkade 9 II te Amsterdam-Zuid. Christ. Gereformeerde Kerken. Tweetal te Noordeloos: C. Verhage, candidaat te Middelburg en J. de Waal, candidaat te Apeldoorn. Beroepen te Assen: M. Drayer te Drachten: te Kampen: S. v. d. Molen te Leeuwarden. Ds. W. G. G. van Vtforthuysen. Ds. W. G. G. van Voorthuysen, aan wie om gezondheidsredenen eervol emeritaat werd verleend als Ned. Herv. predikant te Noorden, stelt zich beschikbaar als hulpprediker. Het adres is: Acacialaan 12, Zeist. I! voor de honderden teleurgestelden nogmaals Als film mooier dan ooit op toneel gebracht jj Onherroepelijk laatste voorstelling op Donderdag 3 Aug. a.s., aanvang 7.30 uur Plaatsbespreken dag. van 121 uur vanaf Maandag 31 Juli aan de cassa of tel. 3181 BESPREEKT VOORAL TIJDIG UW PLAATSEN! Opleiding voor het O.Pr.O.-EXAMEN voor de Middelbaar Technische School: b. VOOR BEGINNERS. Aanmelding van nieuwe leerlingen voor deze cursussen bijJ. Risseeuw, Hugo de Grootstr. 32; J. H. Jole, Prof. Zeemanstraat 28. U loopt de Vierdaagse tot het end Op ZOLEN en HAKKEN van J. v. d. LINDEN EMMASTRAAT 72 Vacantie van 14 t/m 19 Augustus WOONSCHEPEN 4 woonschepen te koop aangeboden, waaronder 1 nieuw; billijke prijzen; di rect aanvaardbaar. Te bevr. J. KOOI, Pr. Hen- drikstr. 13, Leeuwarden. Tel. 5734. Bij bezoek gaarne bericht vooraf. Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad past en staat véél beter, wanneer U éérst een van onze pracht CORSETTEN of BUIKBANDEN aanschaft Het maakt geen verschil of U slank of zwaar bent, ook niet als U b.v. een verzakking hebt of na een operatie! Wij zor gen voor U omdat wij een meer dan 20-jarige ervaring hebben. Corset met elast. binnenband reeds vanaf 17.50. Speciale maatafdeling! Ook bustehouders voor elke jU.ir. Reparatieinrichting! Leverancier voor alle ziekenfondsen. K' izerstr. 47-49> Den Helder Tweed pantalons Nu 13.75 Jongensoveralls, maten 42 - 44 - 46 Nu 11.48 Geruite kleedjes in 4 kleuren, 110 x 110, prima kwal. Nu 3.78 Onderjurken, m. 46 Nu 2.73 Washandjes, prima badstof. Nu 27 ct. Jongensonderbroekjes, gebreid katoen. Nu vanaf 1.35 Ongebl. graslinnen, beste kwaliteit 160 br. 180 br. 3.25 3.75 Amerikaanse broekoveralls, blauw en khaki. Nu 14.48 Tino-shlrts wit - geel - bleu. Nu 2.48 Theedoeken, grote maat. Nu 69 ct. j*. „Als ik de 100.000 had", riep Piet Luchtig En zijn hoed schoof op één oor, „Als ik de 100.000 hadlieve mensen! I 'k Zou het er van nemen, hoor!" „Ik zou 'n leventje gaan leiden Als een prins, geloof dat vrij! En als jij in bonis raakte, Zeg eens, Janbuur, wat deed jij? „Wat ik zou doen", zei Jantje Rustig: (Onnodig dat hij zich bedacht) „De duitjes werden zonder dralen Naar onze NUTS-SPAARBANIf gebracht".

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5