Interessante indelingen voor onze clubs Schakers maakten schoon schip HRC-WGW- Heerenveen Wedvluchten in hetafgelopen weekend Drie jubilarissen op de Rijkswerf De komende voeibal-compeiiiie H. R. C. zal oude bekenden ontmoeten Derde klasse kan voor pittige partijen zorgen Om hei kampioenschap van Den Helder De hengelwedstrijd voor de jeugd op 12 Augustus Bridge-competitie HBC '45 beëindigd In het kort Spanning bij polo-wedstrijd Bruinvissen ID.A.W. I Beiaard-conceri Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Tussen Haaks en Kuifje Voor vreemdelingen VAN MARSDIEP TOT IJ Urk Weekoverzicht visserij WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1950 UET IS IEDER JAAR na afloop van de oude competitie de wens van de enthousiaste voetbal-supporters, zo spoedig mogelijk de nieuwe Indelingen voor het komende seizoen te weten. Dit jaar heeft het wel even geduurd voor het een en ander was uitgedokterd, en tot publicatie kon worden overgegaan. Aan het eind van de vorige week deden reeds verschillende officieuze inde lingen by geruchte de ronde, maar de Bondsinstantles wilden de Sportkroniek de primeur geven van de officiële gegevens. Nu deze bekend zyn( biyven de commentaren niet achterwege. Ook wU zullen in het onderstaande de nieuwe afdelingen wat nader onder de loupe nemen. 4e klas A: Andijk, BKC, De Rijp, HSV, Grasshoppers, Limmen, Purme- rend, Succes, WW, Randers, Zeevo gels, Zouaven. In deze afdeling zien wij onze clubs BKC en Succes ingedeeld. De 9—0 ze ge, die BKC verleden week op Succes in een „friendly game" behaalde, was wel wat sterk uitgedrukt; wij zijn er van overtuigd dat de Poldersen het di rect voor de helft willen doen, in de komende twee competitiewedstrijden. Maar Succes zal daarmede wel niet ac- coord gaan. Grasshoppers, dat reeds tweemaal achtereen kampioen was, zal het voor de derde maai proberen gaan. En houdt er rekening mee, dat de Hoogwouders weer serieuze candidaten zijn. Purmer- end is ook al een kanspaard, gezien de resultaten van verleden jaar. De aan vulling is hier: Andijk, De Rijp, HSV (Heiloo), Limmen, WW, Randers (met Dukers onder de lat), Zeevogels en Zouaven. Een afdeling van 12 clubs, die zeer zeker weer de nodige spanning zal brengen. 4e klas B: Bergen, Koedijk, Oude- Daarbij ligt het voor de hand, dat van de huidige kracht der elftallen in feite weinig positiefs bekend is. Bij het schrijven van een commentaar zijn wij dus aangewezen op conclusies, die te trekken zijn uit de verrichtingen van de diverse clubs in het afgelopen sei zoen. 2e klas B: AFC Alcmaria Victrix, Elinckwijk, Hercules, HRC, Volendam, Watergraafsmeer, West Frisia, Zeebur- gia, ZFC. HRC heeft zo op het oog een zeer interessante afdeling, met oude beken den als Alcmaria Victrix, West-Fris:a, ZFC en Zeeburgia. Vooral de Enkhui- zenaren en de pas gedegradeerde Am sterdammers zullen dit jaar een rol van betekenis gaan spelen, maar wie weet wat Alcmaria met de steeds meer naar voren komende Willy Schmidt gaat doen. In deze afdeling vinden wij voorts nog het sterke Elinckwijk uit Zuilen, dat in het afgelopen seizoen over een gevaarlijke voorhoede beschikte en het DWV zeer moeilijk heeft gemaakt. In één der laatste wedstrijden wisten de Zuilenaars nog in Amsterdam met 3—1 te winnen, waardoor het kampioen schap van de Nieuwendammers danig in gevaar kwam. Hercules met de ex- Hongaarse nationale doelverdediger on der de lat is waarschijnlijk niet één der sterken. Ook Watergraafsmeer, Volen dam en AFC zullen tot de clubs beho ren, die min of meer een bescheiden rol gaan vervullen. Alleen de praktijk kan anders uitwijzen. 3e klas B: Vitesse '22, Helder, Zaandijk, Terrasvogels, Always For- ward, Beverwijk, DEC, Rivalen, RK WA, ZSGO, De Meer, Zilvermeeu wen. In deze afdeling zetelt Helder. Het is een bekend feit dat het moeilijker is om kampioen te worden van een afde ling, dan om zich te handhaven. En daar wij in dé veronderstelling leven dat Helder dit seizoen wel. een kans gaat maken, zullen we eerst eens de mogelijke con.urrenten bekijken. Vitesse uit Castricum heeft een pit tige ploeg, die ook technisch heel goed is. HRC heeft er in het afgelopen sei zoen veel moeite mee gehad en ook Helder zal met deze tegenstander ter dege rekening moeten houden. Always Forward zal in het komende jaar moe ten bewijzen, dat zij in het afgelopen seizoen niet boven haar krachten heeft gespeeld. Eerlijk gezegd, waren wij die mening toegedaan. Mocht het blijken van niet, dan is ook deze verenigi g geen zwakke tegenpartij. Zaandijk is eveneens bij Helder ingedeeld. Wij vin den Zaandijk altijd een stoere ploeg, die in de derde klasse toch altijd kans heeft gezien de nodige punten te ver garen. Weliswaar verkeren de zwart jes momenteel in een overgangsperiode, maar voor ons staat het vast dat zij spoedig door de ontstane crisis heen zullen zijn en dan zal het devies weer luiden „Zaandijk moet Zaandijk blij ven", gepaard gaande met de nodige puntenwinst. Het Amsterdamse ZSGO is voor ons een onbekende club, althans wij zagen haar nog nimmer spelen. Maar de ranglijst van verl 1 u jaar laat ons zien dat zij slechts één punt onder QSC stond. RKVVA is eveneens een pittige ploeg, waarmede wel rekening gehou den moet worden. Daarnaast is er een kern van elftal len, die o.i. met een bescheiden rol te vreden moeten zijn. Wij noemen hier van Beverwijk, De Meer, Zilvermeeu wen, DEC, Rivalen (pas gepromoveerd) en Terrasvogels. Totaal dus 12 clubs of 22 wedstrijden, met 2 promotiewed strijden is totaal 24 wedstrijden om te promoveren. On deze afdeling degra deren twee clubs automatisch (in de afdeling van HRC nemen wij aan van één club). Ook deze afdeling is dus belangrijk en wij z:;~ er van overtuigd dat ver schillende clubs voor een prettige Zon dagmiddag kunnen zorgen, want in de ze afdeling zijn vele clubs onderge bracht die een pittige partij derde klas se voetbal ten beste geven. Naar wij vernemen, is het elf- tal, dat Maandagavond 7 Augus tus op het WGW-terrein aan de Jan Verfailleweg zal uitkomen tegen het kampioenselftal van Heerenveen, als volgt samen gesteld: Doel: Dijkshoorn (HRC); ach ter: Swart (HRC) en Bot (HRC); midden: De Werker (HRC), De Jong (HRC) en Roomeijer (HRC); voor: Ramler (WGW), Van Wees (WGW), G. de Vries (HRC), P. de Vries (HRC) en Rijkers (HRC). Reserves: Bouma (WGW), De Kindt (HRC), Bakker (HRC) en Zoon (HRC). met haar oude rivaal Watervogels en niet te vergeten RKAFC. Met Texel en ZAP hebben wij naar onze mening de kanspaarden reeds genoemd. Maar ook hier zal het weer heel moeilijk worden om tot het uiteindelijke succes te ko men. Want Schagen en RKAFC willen beide gaarne het verloren terrein te rugwinnen en Watervogels heeft zo langzamerhand ook wel genoeg van een tweede plaats. Koedijk is hier een nieu we club, terwijl daarnaast nog inge deeld zijn Bergen, Oudesluis, St. Geor- ge, Vrone, West Friezen en Wieringer- waard. Een pittige afdeling met veel spanning. De reserves. De indeling van de reserve-klassen is als volgt: Res. 2e klasse B: De Spartaan 2, Watergraafsmeer 2, Gooi 2, Volendam 3, DWV 3, Blauw Wit 4, Hilversum 3, Alcmaria 2, Helder 2 en Ajax 4. Res. 3e klasse B: KFC 3, WFC 2, Hollandia 2, HRC 3, ZFC 3, WSV 2, Alcmaria 3, OSV 3, West-Frisia 3 en DWV 4. Res. 3e klasse C HRC 2, Zaandijk 2, QSC 2, TOG 2, Meteior 3, DWS 4, De Germaan 3, Zee burgia 4, AFC 4, Spartaan 3. Dit is in het kort de Indeling met een beschouwing. Wy zyn er van overtuigd dat de stryd dit jaar nog fanatieker ge voerd zal worden dan voorheen, omdat in de verschillende afdelingen de laat ste plaatsen fataal zyn. Laat het echter sluis, RK AFC, Schagen, St. George een eeriyke strijd worden! Wy hopen Texel, Vrone, Watervogels, West Frie zen, Wieringerwaard, ZAP. In deze afdeling is Schagen ingedeeld dat onze clubs de komende tijd nuttig zullen besteden om in de competitie zo goed mogeiyk voor de dag te komen. De Helderse schaakkampioenschap pen werden Maandagavond in het clublokaal van M.S.C., het Christeiyk Militair Tehuis aan de Kanaahveg, voortgezet met het uitspelen van een serie achterstallige en hang-partijen. In de hoofdklasse werden twee ach terstallige partijen gespeeld. W. J. Geus ontmoette met wit K. J. de Waard, die de Engelse .opening van Geus op een vreemde manier wilde weerleggen en daardoor een pion verloor. Dat was het begin van de nederlaag. In een Sicili- aanse partij moest J. Smit een stuk af staan aan J. P. Bommel, in ruil voor twee pionnen. Deze partij werd ten slot te afgebroken. De stand in de hoofd klasse is thans: 1. K. Geus 8 gespeeld, 6 punten, 1 hangparty; 2. J. P. Bommel 5—2; 3. J. Smit 8—5—1; 4. W. J. Geus 7—41/2—0; 5. A. C. Spoel 9—3—0; 6. K. J. de Waard 10—4K—0. In aansluiting op onze aankondi ging van de hengelwedstrijd, die door de hengelsportvereniging Den Helder met medewerking van de Helderse Sportraad wordt georganiseerd, delen wij mede dat iedere jongen en elk meisje van tien tot veertien jaar aan deze wedstrijd, die op Zaterdagmid dag 12 Augustus wordt gehouden, kan deelnemen. Zij behoeven dus geen lid te zijn. Het inschrijfgeld bedraagt een dubbeltje en de jongelui mogen zelf bepalen met welk aas en op welke vissoort zij jacht willen maken. Na de wedstrijd ontvangt iedere deelne mer, dus ook de jongens en meisjes die niet éénmaal beet hebben gehad, een verrassing. De inschrijfadressen zijn: Ooievaarstraat 109, Zuidstraat 12, Ko ningstraat 38 en Huygensstraat 35. De prijzen, die de vereniging reeds heeft ontvangen, worden in de etalage van de heer Does, Koningstraat 38, uitgestald. De laatste ronde in de bridge-compe- titie der HBC 1945 heeft de volgende resultaten opgeleverd: A-lijn: 1. Slemmer—Bakker 69%; 2. DekkersSnoerwang 63 3. Kersber gen—Visser 61%; 4. Van den Berg Van der Helm 61; 5. MudForrer 51; 6/7. Van PraagSpruit 47%; 6/7. SmitSwennen 47 K; 8. GrandeStern berg 47; 9. DomsBakker 46%; 10. Dn kers-#Roozing 45. B-lijn: 1. SelierOvereem 49; 2. Heer en mevrouw Van der Put 45%; 3/4. Heer eh mevrouw Vries 44 K; 3/4. Rammes—Schra 44%; 5/6. Harjer— Schelpenoord 44; 5/6. Heer en mevrouw Krap 44; 7. Heer en mevrouw Schot- mans 38; 8. Heer en mevrouw Bester- veld 36;; 9. Mevr. Snijdermevr. Feen- stra 34 10. Vryvogel—Van Arkel 31%; 11. Heer en mevrouw Lelie 29. In ons laatste bericht over de Na tionale Vijfkamp te Amersfoort deel den wij mede, dat de heer A. J. Ro- mijn de enige marineman was, die niet in het bezit kwam van het draag- kruis. Men maakt ons er op attent, dat de heer Romijn dit kruis met het oy- behorende diploma wel heeft ont vangen, zodat niet vier, maar vijf af gevaardigden van de marine uit Den Helder deze tropheeën veroverden. Zo als gemeld, won de heer Romijn de eerste prijs, de beker met inscriptie. In de stand van de eerste klasse kwam geen verandering, daar beide partijen: J. AllaardJ. M. Koning en P. W. van DijkTh. Adriaanse, werden afgebroken. Knoppers kampioen. In de tweede klasse won R. Muller eindelijk zijn driemaal toe afgebroken partij tegen J. van Amersfoort. Daarna werd de voor laatstgenoemde in een gunstige stelling afgebroken party te gen B. Knoppers uitgespeeld. Reeds wanneer Knoppers remise wist te hou den, mocht hij zich kampioen noemen. Zijn tegenstander speelde echter een paar slechte zetten, waardoor Knop pers winnaar en kampioen werd. Hier is de stand nu: 1. B. Knoppers 8—7—0; 2. P. Kelder 850; 3. J. van Amers foort 74—0; 4. D. Muller 720. In de derde klasse ten slotte, waarin Joh. van Amersfoort verleden week het kampioenschap behaalde, werd slechts één partij gespeeld. C. Buys wist deze voor de tweede plaats zo be langrijke partij van G. Geus te winnen. De stand is thans: 1. Joh. van Amers foort 10—7%—0; 2. C. Buys 10—6%—0; 3. L. J. van Veen 961; 4. J. Burgers 9—3—1; 5. G. Geus 10—3—0; 6. R. de Leeuw 1030. Het water was mooi vlak en de be langstelling groot, toen de beide eerste zeventallen van de Bruinvissen en DAW het water In gingen om hun wed- stryden voor de waterpolo-competitie te vervolgen. Aan deze wedstryd zat wel een enigszins byzonder tintje, want het was voor Jan Baarda zijn laatste competitie-wedstrijd voor de Helderse Bruinvissen. Sedert 1938 heeft hij geregeld in het eerste zevental gespeeld, doch thans verlaat hij wegens vertrek de Bruin- vissengelederen. Ook voor Jan Leder was het zijn afscheidswedstrijd. De he ren zullen met genoegen aan deze match kunnen terug denken. Er werd sportief en met enthousiasme gespeeld. De Bruinvissen wilden hun nederlaag revancheren en het leek er aanvanke lijk op, dat dit zou gelukken. Hoewel reeds kort na het begin DAW de leiding nam, bracht Gode de par tijen weer op gelijke voet. Dit zelfde herhaalde zich nog eens, maar toen Baarda vlak voor het vijandelijke doel een vrije worp mocht nemen, was het voor Wildenberg een klein kunstje de Bruinvissen de leiding te geven. Met een 3—2 voorsprong ging de rust in. Na de rust werd er direct weer flink aangepakt. Nu waren het vooral de DAW-ers, die onder leiding van Boxem en Slikker het initiatief in handen trachten te nemen. Met een hard, ver schot wist Boxem v. d. Water te'ver rassen. Toch kwamen de Bruinvissen nog een keer terug en Baarda kreeg de bal zo mooi aangegeven, dat hij slechts zijn arm hoefde te strekken om de Bruinvissen nogmaals een voorsprong te geven. Wy meenden hiermede, dat de eindstand was bereikt, maar kort voor het einde kwam er nog een flit sende aanval, opgebouwd uit de DAW- achterhoede en door Slikker tot een goed einde gebracht. Hierdoor was de stand dus 44. Een uitslag, die de veld sterkte der partijen zeer goed weer gaf. Hierna speelde Bruinvissen II nog een competitie wedstrijd tegen DAW II. De vacantie had wel erg huisgehouden onder de DAW-ers, want de ploeg ver scheen met liefst vier invallers in het water. Hiertegenover stelden de Bruin- visse"n slechts één invaller. Het moest dan ook voor de,reserves niet moei lijk zyn, met de volle buit te gaan strijken. Dat het echter een 9—0 over winning voor de Nieuwediepers zou worden hadden we niet verwacht. De kleine kampioenskans bleef dus voor het tweede nog behouden. De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, geeft morgenavond van acht tot negen uur weer een con cert op het carillon. Het program ma is: 1. „Waar eens de zeemeeuw vloog", Richard Hol; 2. „Salut d'amour", Edward Elgar; 3. a. „Als 't klokje klingelt", Jos. Reekers; b. „Limburg, mijn vaderland", Henri Tijssen; c. „Hemelhuis", Emiel Hullebroek; 4. „Sonate in C dur", W. A. Mozart; 5. „Spaanse dans nr. 2", Moritz Moszkowski. Vaarwel gezwaaid door enige tientallen moeders en enkele vaders zijn gistermorgen vyf en dertig kabou ters van de Inka-groep met hun leid sters naar Dorregeest vertrokken, waar zij tot Zaterdagmogen zullen kampe ren. De gezichtjes van de meisjes, die alle in hun kabouter-uniform waren gekleed, straalden van plezier achter de ruiten van de autobus, die hen wegbracht. 37. Pim, Pam en Pom hebben hun mandje opgevuld met kussens «n een paar speelballen, opdat Moeder zal denken, dat ze nog rustig liggen te slapen. Hun dekentje hebben ze er netjes overheen gelegd. En daarna zyn ze meteen in één draf naar Kip- pendorp gerend, waar de Haan hen al by de ingang staat op te wacnten. „Prachtig, jullie zyn mooi op tijd zegt hij goedkeurend. „Wacht, ik zal meteen het hek achter jullie sluiten" Pim, Pam en Pom kyken hem san „Ja, in de avond sluiten we heel Kip.! pendorp af", zegt de Haan. „Dat ia om de rovers tegen te houden, maar onze tegenwoordige rover is wel erg brutaal, hij komt evengoed binnen", „Maar nu niet meer", roept Pim vro- lyk. „Kykt U maar eens hoe wij wachtlopen. Wy kijken alle kanten uit!" Van Nieuwediepkwamen slechts vijf vogels ierug De wedvlucht BordeauxDen Helder, waaraan de vereniging van Zaterdag vliegers heeft deelgenomen, is een rampvlucht geworden. Van de 57 dui ven, die waren ingekorfd, waren er zestig uur na de lossing slechts vyf te ruggekeerd. De Gebroeders Koorn klok ten drie van deze duiven, waarby de doffer, die enige weken geleden als nummer drie uit Sint Vincent arriveer de. Ongetwyfeld dus een beste fokvo- gel. De afstand BordeauDen Helder bedroeg 998 kilometer. De pryswinnaars waren: gebr. Koorn 1, 2, 5; P. Molenaar 3; C. Koopman 4. Da jonge duiven van „Nieuwediep" vlogen van Maastricht af, een afstand van 240 kilometer. De 217 duiven wer den Zaterdagmiddag om 12 uur gelost. Ook deze vlucht had geen vlot verloop, want de eerste duif werd geklokt om 4.37.3 en de 44ste prysduif of 5.37.11. De prijswinnaars waren: O. Post 1, 41; J. Dienaar 2, 17; Zondervan 3; D. Kerk hoven 4, 14; P. Wit 5, 12, 19, 24, 28; M. Klaassen 6, 9; A. Ligtenberg 8; F. Die naar 10; J. Kater 11; J. Struijck 13; P. Ham 15, 21, 27; G. Jansen 17, 23, 37; P. Beukers 18, 36; H. J. Holtz 20, 39; K. Scheer 16, 32; J. Koopman 25; G. Schot- ting 26; S. Koorn 28, 34; J. Woort 22, 30, 31; P. T. Bakker 33; Gebr. Koorn 35, 42, 44; R. van Bastelaere 38; L. v. d. Werff 40; H. Prins 43. De uitslag bij de junioren was: W. Buurmeester 1, 2, 3, 4. Donderdag wordt ingeklokt voor Cin- cy. Vrijdagavond van half zeven tot acht uur worden de klokken gesteld. Vi tor.a. De postduivenvereniging „Victoria" heeft met haar jonge duiven weer een vlucht gehouden met Roermond als plaats van lossing. Tijd van lossing 8,45 uur, eerste duif gcinstateerd om 12.03.05 uur. De prijzen vielen als volgt: C. van Spelden 1; D. Bruin 2; J. Rie- mers 3, 7, 16, 25, 28, 29, 51, 60; J. C. Duinker 4, 10, 19, 43, 45; J. Kramer 5, 36, 59; A. J. Hubregtsen 6; B. de Boer 8, 23, 33, 48; P. van Rijn 9, 15, 22, 56; L. Verbokkum 11, 41; W. J. Verhaag 12, 18, 39, 40; P. J. Brunink 13, 38; D. Breg- man 14, 44, 55; D. Makelaar 17, 37; ge broeders Ramler 20, 24; A. Heyblok 21, 34, 47, 57; G. W. Pluymers 26, 35, 42; Joh. P. Horst 27, 30, 31, 46; W. Keijzer 32; C. Bregman 49, 52, 53; W. van Leeu wen 50; C. Bruin 58. Vrijdagavond van zes tot zeven uur inkorven voor Maastricht; Zaterdag avond van zes tot zeven uur klokken stellen. Hollands Noordpunt. Ook de duiven van „Hollands Noord punt" werden Zondagmorgen om 8.45 uur te Roermond gelost. De eerste vo gel werd om 12.05.00 geklokt. De af stand bedroeg 210 kilometer. De prijzen in deze derde wedvlucht met jonge dui ven werden als volgt behaald: H. Brons 1, 4; J. Borst 2; B. Schreuder 3, 10; R. Mulder 5; J. Zoon; 6 mevr. Jolm 7, 9; Felkers—Steijn 8. V.O.P. De duiven van V.O.P., die eveneens Zondagmorgen om 8.45 uur te Roer mond werden gelost, veroverden voor hun eigenaars de volgende prijzen: A. Agema 1, 32, 39. M. Mastemaker 2, 15, 37, 46; W. M. de Boer 3, 9, 17, 29, 36, 38, 48; P. Bontes 4; J. Hengsdijk 5, 18; R. de Boer 6" J. Petrus 7, 21, 31, 49. J. Bruin 8, 10, 27, 50; W, Fritz 11, 39; J. Bam- bach 12; C. de Boer 13, 25, 41; P. J. Hufkens 14, 19, 26, 33, 44; J. van Dam 16; M. de Boer 20, 28, 47; Vroome—Boer 22, 35, 43; O. Boon 23, 45; H. v. d. Gie- zen 24; C. Kos 34, 42; W. Boon 41. Gisteren vierden drie leden van het werfpersoneel hun veertigjarig jubi leum en wel de heren D. van Os, baas in de bankwerkerij, K. Bakker, bank werker en G. van der Haagen, voor- man-kctelmaker. Omstreeks half twaalf werden de jubilarissen met hun echt genoten door de directeur ontvangen, waarna hun in de eigen werkplaats een kleine huldiging werd bereid. De heren Van Os en Bakker werden in het bijzijn van al hun collega's toe gesproken door de chef van de afde ling Werktuigbouw, de luitenant ter zee van de technische dienst der eer ste klasse M. Deutekom, die hen bei den bedankte voor de getrouwheid en de plichtsbetrachting, waarmede zij in de afgelopen veertig jaar de Ryks- werf hadden gediend. Namens alle collega's sprak de heer W. de Boer de jubilarissen vriendschappelyk toe. Dank zy de bydragen in het jubileum fonds kon hy enige prachtige cadeaux overhandigen. De rooktafel was voor de heer Van Os een welgekozen ge schenk, want hij is altyd een stugge roker geweest. Jammer dat hy de laatste maanden op doktersadvies het roken heeft moeten nalaten. De heer Bakker werd met een fraaie pendule verrast. De beide echtgenoten ontvin gen een bloemstukje, waarna de ju bilarissen met enkele woorden voor de huldiging bedankten. In de naastgelegen ketelmakery had de heer Deutekom inmiddels het woord gericht tot de heer Van der Haagen, die daar temidden van zyn familie en collega's enige ogenblikken voor het voetlicht werd gehaald. Na de chef van de afdeling Werktuig bouw sprak namens de collega's de beer L. Morée, die de jubilaris een waardevolle Parker-vulpen aanbood en mevrouw Van der Haagen een boeket. De jubilarissen en hun familieleden werden daarop met een luxe auto naar huis gebracht. Hr. Ms. fregatten „Jan van Am- stel" en „Pieter de Bitter", die bij het verschijnen van dit nummer reeds lig plaats voor het Commandementsge- bouw zullen hebben gekozen, gingen gisteravond om acht uur op de rede ten anker. Hr. Ms. „Batjan" kwam gister morgen in de haven en meerde langs zij van Hr. Ms. „Jacob van Heems- kerek", die voor de Atjeh-loods iigt. De bemanning gaat met zomerverlof en de bodem zal op 22 Augustus weer ter visserij-inspectie vertrekken. Hr. Ms. „Flores" kwam gister middag om half vijf van Rotterdam en zou vandaag weer vertrekken. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 296 kg bot, 1165 kg garnalen. 19 kg kaan. 44 kg kabeljauw, 402 kg schar, 16.467 kg schol, 9 kg pieter man, 746 kg tarbot, 4053 kg tong, 1078 kg wijting en 1 kreeft. Het is morgen hoog water om 10.55 en 23.20 uur, en laag water om 5.00 en 17.40 uur. De temperatuur van van het zeewater was 18.6 graden Celsius. Door de Nederlandse Toeristen Ser vice, een particulier bureau te Assen, zijn reeds in vele gemeenten borden aangebracht, met een volgens de laat ste gegevens bijgewerkte plattegrond van de naaste omgeving. In Den Hel der zijn thans twee van dergelyke borden geplaatst, en wel in het Julia- napark aan de zijde van hotel Belle- vue en bij de aanlegsteiger van de Texelse boot aan de buitenhaven. De plattegrond van Den Helder en een klein gedeelte van de kop van Noord- Holland is zeer duidelijk en de namen der belangrijkste straten staan aan gegeven. Deze borden betekenen voor vreemdelingen een gerief, dat nog groter zou zijn, wanneer men alle straatnamen had kunnen apnbrengen. GESLAAGD By de onlangs gehouden examens, af genomen door de Associatie van Prak- tykexamens, slaagden: voor Nederland se Handelscorrespondentie de dames E. Deutekom, J. A. v. d. Haven, J. C. M. Janssen, A. Leen en M. J. Reinderman; voor Duitse Handelscorrespondentie de heer F. Kramer; voor boekhou .1 de heren S. van Amersfoort, L. W. Beek- kérk van Ruth en H. Folkers. By het op 28 Juli te Alkmaar ge houden examen Stenografie 130 letter grepen per minuut slaagde mej. H. S Hoorenweg. Bij het op 28 Juli te Den Helder ge houden examen slaagden: voor het practykdiploma machineschrijven mej. F. Ruitenschild en voor het diploma machineschrijven A de dames J. Bol- tendal, F. Kramer, J. Kwast, L t Na- ge'kerken en J. de Vries en de heren K. Bood, C. de Graaf, A. Ouwens, A F Sikkelerus en J. A. Smith. Allen waren leerlinf van het Intituut „Mercurius", Loodsgracht 72. Het paviljoen „Den Helder" 0p de tentoonsteHing „Van de Wadden tot het IJ te Alkmaar, is thans verrijkt met een stranddiorama van onze bad plaatsen (als we dit weidse woord eens mogen gebruiken) Huisduinen Don kere Duinen en Jullanadorp aan Zee. De V.V.V. te Petten organiseerde een geslaagde ruitersportmiddag. Er waren 500 toeschouwers voor dit hip. pische festijn. In Wieringerwaard wer- den door CXlympia athletiekwedstrij. den georganiseerd waaraan talrijk» verenigingen uit de Noordkop deel namen. V In Hoorn werd de predikant der Geref. Kerk aldaar, ds. J. Dijkstra, hartelijk gehuldigd. Hij vierde zijn zil veren ambtsjubileum en.... zijn zil veren huwelijksfeest- De bekende beiardier Staf Nees uit Mechelen zal op 26 Augustus het nieuwe carillon in de Grote Kerk officieel in gebruik stellen. In Oudendyk werd uit een melkauto f 800 ontvreemd. De afdeling Enkhuizen van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren heeft de eerste stappen gedaan tot de oprichting van een dierenasyl. Op 10 October zal te Enkhuizen waarschijn lijk de automatische telefooncentrale in gebruik worden genomen. De speeltuin Kindervreugd te Velsen herdenkt 22 Augustus het 25- jarig bestaan. De Beverwijkse predi kant ds. J. O. Noreel is voor een stu diereis van drie maanden naar Ame- rika vertrokken. Te Zaandam begonnen 124 jon gens aan de bouw van een Jongens dorp onder auspiciën van de Zaan- damse Gemeenschap. De Zaans» Swing Society organiseert op 10 Au gustus een Jazz Festival op de ten toonstelling „Van de Wadden tot het IJ". Te Alkmaar is officiëel afscheid genomen van de ambtenaar voor de Kinderwetten en de Reclassering, de heer J. H. Wiggers. Na 28 jaar te zijn verbonden geweest als onderwyzerei aan de Christelijke school te Noord- scharwoude heeft mej. M. A. Lindhout dezer dagen afscheid genomen van leerlingen en schoolbestuur. De aanvoer van kuilpaling was de afgelopen week tamelijk goed. De vang- van 90 tot 300 pond. Ondanks het vrij grote aanbod bleef de vraag naar kuil paling goed, hetgeen tot uiting kwam in de vrij hoge noteringen. De prijzen der kuilpaling varieërden per pond van f 0.82' tot f 1.00. De gemiddelde markt prijs lag deze week iets boven de f 0.90 per pond. Ook de lijnaalvissers boek ten goede resultaten. De vangsten wa ren echter zeer wisselvallig. Per vaar tuig van 50 tot 140 pond. De noterin gen der eerste soort waren ongeveer f 1.50 per pond. Tweede soort en onge sorteerde lijnpaling noteerde per pond van f 0.85 tot fl.24. De aanvoer van witvis was niet bijzonder groot. Rod* baars vond een goede aftrek. Noterin gen per pond van f0.40 tot f 0.63. Snoekbaars noteerde per pond van f0.35 tot f0.43. Aanvoer van andere soorten witvis vond niet plaats. De aanvoer van nest werd weer iets beter. In totaal werd ongeveer 101 ton nest aangevoerd. De prys per bak varieerde van f2.20 tot f2.30. De weekbesommingen der kuilvissers varieërden deze afgelopen week van f300 tot f 1100 per vaartuig. Voor de lijnaalvissers was dit van f200 tot f500 per vaartuig. Aanvoer van Noordzeevis vond niet plaats. Aangevoerd werd de afgelopen week. 74188 pond kuilpaling; 6287 pond lijn paling; 527 pond snoekbaars; 1701 pon" rode baars; 414 pond voorn; 6 pon" karper en 20245 pond nest. De totale omzet aan de visafslag be droeg ongeveer f 80300. VISSERIJBERICHT 150 URK, 1 Augustus 1950. Doo£ vaartuigen werd aangevoerd: 25151 P' kuilpaling, prys f 0,86—f 0,98; 170' P_ lijnaal f 0,95—f 1,57' 114 P- snoekbaar» f 0,43; 341 p. rode baars f 0,50 per P°"° en 638 bak nest, prys f 2,46 per bak. Verkoop van postzegels en briefkaarten per automat Voor.de hoofdingang van het P°®' kantoor aan de Kanaalweg is e tweetal automaten geplaatst. De ene bestemd voor de verkoop van P® zegels van twee cent, waarby uit tend van het nieuwe model k°Per centen gebruik kan worden Sen?®fef. Do tweede automaat levert vier b kaarten van zes cent, wanneer i» een nieuw nikkelen kwartje in de g heeft gedeponeerd. De PTT- 3 geen winst, want de klant krijgt de automaat netjes een cent terug.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2