Hr. Ms. „Van Amstel" en „De Bitter" zijn ceremonieel ontvangen „Disponibel" en „Jeannette" overnachtten in Nieuwediep I Nieuws uit het Christelijk Mi7/fajf Tehuis san de Kanaalweg Schepen met roemruchte naam Aankomst fregatten in Nieuwediep Toespraken van Staatssecrataris Moorman en sir Selden Chapin, ambassadeur der V.S. Ondanks de regen veel belangstelling Mutaties bij de Marine VAN MARSDIEP TOT IJ Een gemeenschap als een groot gezin Tussen Haaks en Kuitje Klippers met levende lading Veertien dagen op de Varende Vacantievloot Jan van Amstel en Pieter de Bitter streden onder Michiel de Ruyter Pittige schepies met een bonk bewapening'' Van Harlingen naar „Zierikzembla" Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom n Anna Paulowna S v'n D-1» Texel Zaterdag volksfeesten DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1950 r\RIE MITCHELL BOMMENWERPERS van de M.D.L. brachten Hr. Ms. fre gatten „Van Amstel" en „De Bitter" een daverende groet, toen deze nieuwe aanwinsten van de Koninklijke Marine gistermorgen kort na elven de haven van Nieuwediep binnenvielen. De voor het Wierhoofd opgestelde Marinekapel speelde het Wilhelmus en op'de koepel van het fort sloeg een select gezelschap de binnenkomst gade. De Commandant Zeemacht Nderland, vice-admiraal J. J. L. Willinge, had daar o.m. verwelkomd Z. Exc. de Staatssecretaris van Marine, schout bü nacht H. C. W. Moorman, de ambassadeur der Verenigde Staten, de heer Selden Chapin, en de Chef Militair Hulpprogramma van het Atlantisch Pact, rear admiral E. P. Forrestal van de U.S. Navy. Gelijk bekend, werden de beide fregatten onlangs te Boston aan de Koninklijke Marine overgedragen. Nog vier oorlogsbodems van hetzelfde type zullen binnenkort volgen. de leven, maar zijn vastbesloten iedere vorm van aggressie eendrachtig te weerstaan. Dat houdt in de bereidheid tot wederkerige bijstand. Daarom heeft het Amerikaanse Con gres eind 1949 de wet aangenomen, waarbij zulk een coöperatieve defensie mogelijk wordt gemaakt. Militaire uit gaven'mogen het economische herstel van een land niet belemmeren, hoewel anderzijds een zekere veiligheid een voorwaarde is voor economische voor uitgang. De heer Chapin was zeer dank baar voor de van Nederlandse zijde getoonde bereidheid tot samenwerking. Met waardering sprak de ambassa deur over het optreden van Hr. Ms. Toen op het Wierhoofd de blauwe vlag en het I-sein werden gehesen, ten teken dat de haven vrij was voor Hr. Ms. „Van Amstel", viel uit de zwaar bewolkte lucht geen regen meer, maar bescheen zelfs een enkel zonnestraaltje de grote menigte, die nabij het haven hoofd was samengstroomd. Het esca drille Mitchells circelde enige malen over de rede en de haven, toen de „Van Amstel" binnenvoer en (reeds drie mi nuten later) voor het Commandements- gebouw gemeerd lag. De „De Bitter", die weldra volgde, koos ligplaats langs- gjj van haar zusterschip. De reeds genoemde autoriteiten be gaven zich aan boord van de „Van Amstel". In hun gezelschap bevonden gich de adviseur van de heer Chapin, mr. Sidney O'Donnoghüe, captain B. N. Rittenhouse en captain R. MacKinnon van de U.S. Navy, de plaatsvervangend chef van de Marinestaf, commandeur A. de Booy, de commandant van de Mijnendienst, kapitein ter zee L. H. Quant, de directeur der Rijkswerf, ka pitein ter zee t.d. S. G. Barendregt, en de burgemeester van Den Helder, mr. G. D. Rehorst. Slechts een onderdeel. Tijdens een „alle hens" aan boord van beide schepen hield Staatssecreta ris Moorman in het Engels een rede, waarin hij wees op de noodzaak van nauwe samenwerking tussen alle de mocratische landen, nu er krachten werkzaam zijn aan de vernietiging van onze vrijheid. De Verenigde Staten, die vooraan staan in de rij der democra tieën, zijn overgegaan tot vérstrekken de maatregelen ter bescherming der democratische vrijheden. Het militaire hulpprogramma van het Atlantische Pact is een onderdeel daarvan. De zes fregatten, waarvan nu de eerste twee in Nederland zijn gearriveerd, zijn slechts het begin van een zeer omvang rijke materiële hulp. KIk kan u verzekeren," aldus de heer Jfporman tot sir Selden Chapin, „dat H* bemanningen van deze schepen hun uiterste best zullen doen, wanneer wij onverhoopt tezamen met andere naties de oude rechten van vrijheid en demo cratie moeten verdedigen." De heer Selden Chapin beantwoord de deze rede, en herinnerde aan de eer volle diensten, die beide oorlogsbodems resp. als „Rinehart" n „Burrows" van de U.S. Navy, tijdens de tweede we reldoorlog hebben bewezen. De ambas sadeur bevestigde, dat na deze schepen nog zeer veel oorlogsmateriaal zal vol gen. Het is noodzakelijk, dat Nederland en de andere Westeuropese landen hun de fensieve kracht vergroten, zoals ook de Verenigde Staten zich verplicht gevoe len, hun wapens te scherpen, om een nog verdere toeneming der internatio nale communistische aggressie te voor komen, aldus de heer Chapin. De Noordatlantische landen willen in vre- Met ingang van 1 Juli 1950 is aan de kapitein ter zee van administratie H. J. G. van Giessen op zijn verzoek eervol ontslag uit de zeedienst ver leend, wegens langdurige dienBt. Met ingang van 1 September 1950 is aan de kapitein ter zee P. Wenthoit eervol ontslag uit de zeedienst ver leend, wegens langdurige dienst. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Blijkens een officiële opgave kwamen ln onze stad in de week van 23 tot en met 29 Juli 9 gevallen van malaria en 1 van roodvonk voor. Links op de joto, de toespraak van de Staatssecretaris van Marine, schout bij nacht H. C. W. Moor man, tijdens het „AUe Hens" aan dek van de „Jan van Amstel". Rechts, de twee fregatten na aankomst. „Evertsen" in de Koreaanse wateren. De heer Chapin eindigde met de wens, dat de beide fregatten voorspoedig zou den varen, maar „mochten zij ander maal geroepen worden tot de strijd, dan wens ik hun toe „Godspeed and good hunting", een behouden vaart en een goede jacht!" De Marinekapel, die na de rede van Staatssecretaris Moorman het Wilhel mus had gespeeld, liet tot besluit van de plechtigheid het Amerikaanse volks lied horen. De autoriteiten verlieten het schip en begaven zich naar het Commandementsgebouw, waar hun een lunch werd aangeboden. De afzetting kon worden opgeheven, waarop vele familieleden der opvaren den zich aan boord der beide fregatten begaven. Commandant van Hr. Ms. „Van Am stel" is de luitenant ter zee der le klas se G. A. M. Saraber, en commandant van Hr. Ms. „De Bitter" de luitenant ter zee der le klasse jhr. P. L. M. van Geen. Notaris Van Veen te Schagerbrug heeft een lied van West-Friesland ge schreven. Het is door de heer Zaal ge toonzet. In het kader van de Hoornse sportweek had Dinsdagavond een at letiekontmoeting plaats tussen Hoorn en Purmerend. De nieuwe weg tussen Andijk en Grootebroek heeft de naam gekregen van dijkgraaf P. de Groot. Tegen het feit, dat er in Alkmaar gedurende de twee weken vacantie van de melkslijters in het geheel niet wordt bezorgd, zijn vele bezwaren gerezen. Op 80-jarige leeftijd overleed in de Kaasstad de oud-commandant van de brandweer, de heer S. Fraijman. Het gelukte een Alkmaars sportvisser in het Westfriese kanaal een snoekbaars van niet minder dan 104 cm lang te verschalken. Een 19-jarige Beverwijkse ULO- scholier, Jan Schuurman, die zijn rech terarm mist, behaalde desondanks de zer dagen zijn type-diploma. Hij kreeg zelfs een aantekening voor de met goed gevolg afgelegde snelheidsproef. T- een koelhuis te IJmuiden ging door het springen van een ammonialeiding een hoeveelheid van 15.000 kg fruit ver loren. Het chtpaar D. Bakker-Kist te Zaandam viert Zondag 17 Augustus zijn diamanten huwelijksfeest. De gemeen te Krommenie gaat het ereburgerschap instellen. Hébben we de vorige keer iets verteldmrerons ge- u .e «r\ h® Kanaalwe# over do inventaris en de oe het doel van onze tehuizen, terwijl het ta wettelijk- ichts een mid die in miiitsdre diensPzijn," een gezellige ™geving je heid slechts een middel is om het doel te bereiken. En SfdSTonze jongens (en tegenwoordig ookms^e.) IN HET KORT Men verzoekt ons mede te delen, dat de brandstoffenhandelaren hier ter stede de vol gende week met vacantie zijn, zodat geen be stellingen kunnen worden aangenomen en even min brandstoffen kunnen worden afgeleverd. Op Zondag 6 Augustus neemt een klein ploegje dames en heren van de Helderse At letiekvereniging' deel aan wedstrijden, die wor den georganiseerd door A.V.A. te Castricum. bieden waar zij hun vrije tijd kunnen doorbrengen, waar zij volop gelegenheid h.bben om zich te ontspan nen, te musiceren, brieven te schrijven of wel zich te bekwamen voor de taak, die hen straks wacht. deie kring te worden opgenomen? g» sprake van. De statistiek in ons vori artikeltjes spreekt in dit opzicht 5®' delljke taal. Weliswaar vinden Zeer velen brengen in ons tehuis dan ook al hun vrije avonden door. Daar door leert men elkander kennen, er be staat contact, men begint elkander te waarderen en zo vormt zich vanzelf n gemeenschap, welke men het best zou kunnen vergelijken met een groot ge- zin. Individueel soms zeer verschillend in aanleg en karakter maar toch bij elkander behorend en met elkander meelevend. Hieruit blijkt, dat de bezoekers van ons tehuis niet als klant beschouwd worden maar als leden van één gezin, met wier persoonlijke belangen terdege rekening wordt gehouden. Dit geeft een band, de langer duurt dan de tijd, die zij geregeld in ons tehuis door brengen. Met bezoekers, die al ja ren geleden de dienst verlaten hebben of naar elders vertrokken zijn wordt nog geregeld contact gehouden. Het is opvallend, hoe deze arbeid door onze bezoekers wordt gewaardeerd. Moet men nu „christelijk" zijn om in van alle kerkgenootschappen bij o'" hun „tehuis" maar ook een beland percentage, tot geen enkel kerkgenoot, schap behorende, mogen we tot on> trouwste bezoekers rekenen. Mogelijk vraagt U zich af: wat h(*n het praedicaat „christelijk" dan ei»T lijk voor zin? Dat hopen we U de vol gende keer eena te vertellen. W.K. Hr. Ma. „Willam van der Zaan" t> gistermorgen om elf uur van de Bui. tenhaven naar de Rijkswerf gegaan. Het Is morgen hoog water om 11,jj en 23.50 uur, en laag water om lig) en 18.05 uur. De temperatuur van htf zeewater was 18,2 graden Celslus, HS J^|EN MOET het de Nieuwedieper maar niet kwalijk nemen, dat hij de schepen der Koninklijke Marine zo'n beetje als zijn eigendom beschouwt. Met een zeker welbehagen kan hy op Zondagmiddag een buitenkantje pikken en zijn vloot inspecteren. En zijn stemming wordt er niet beter op, wanneer dan alleen maar de „Neptunus" en de „Pelikaan" rustig aan hun kettingen liggen, en de rest (zonder eerst toestemming aan onze Nieuwedieper te hebben gevraagd) in andere havens gemeerd ligt of ergens op zee dobbert. Nu hebben de Nieuwe- diepers er sinds gistermorgen elf uur twee scheepjes bij. Ergens heel in de hoogte hebben Amerikaanse en Nederlandse marine-autoriteiten uitgemaakt, welke schepen van de United States Navy aan de Koninklijke Marine zouden worden overgedragen. stuwings-installatie komt ten goede aan de bewapening en in plaats van de lanceerbuizen heeft het fregat een flink potentieel aan dieptebommen ean boord. Luchtafweer en diepte bommen: belangrijke strijdmiddelen bij de convooi-bescherming, waarvoor de fregatten zijn ontworpen. 7ES FREGATTEN zouden het wor den, en twee ervan zijn dan giste ren in de haven aangekomen. De ras-echte Nieuwedieper, waarover wü hierboven spraken, is natuurlijk gaan kijken. Zo niet tijdens de binnen komst, dan toch tussen de middag of na de avondboterham. Die „Van Am stel" en „De Bitter" zijn met kenners blikken bekeken, als koeien op de voorjaarsmarkt. En hoe gaat het in zo'n geval? De één zegt: „Ik vind er niks an", maar de ander meent: „Pit tige schepies, met een bonk bewape ning". Bepaald sierlijk van romp zijn de fregatten niet. Een bak, zoals de ja gers die hebben, ontbreekt, waardoor de gebogen lijn van de zeeg van boeg tot hek duidelijk waarneembaar is, zoals bijvoorbeeld bij Hr. Ms. „Queen Wilhelmina" het geval is. Afgezien van de blutsjes zijn de flanken doods en glad, want er zijn geen patrijs poorten. Dat konden we trouwens van te voren weten, want de Ameri kanen hebben deze „destroyer es corts" in oorlogstijd gebouwd voor een directe oorlogsbestemming. De nadelen van patrijspoorten (o.a, lan gere bouwtijd en duurdere construc tie) wogen zwaarder dan de voor delen. Benedendeks moet dus alles bij kunstlicht gebeuren, wat tijdens een actie in oorlogstijd toch meestal het geval is. De air-conditioning-installa- tie zal er wel zorg voor dragen, dat de luchtverversing binnenboord niets te wensen overlaat. En bovendeks is er licht en lucht bij de vleet. Boven deks maken onze nieuwe fregatten trouwens inderdaad een pittige in druk. Het brug-toren-schoorsteen- complex is een stoer geheel en de be wapening geeft de fregatten een krijgshaftig uiterlijk. Géén jagers gCHEPEN van dit type zijn zwaarder bewapend dan de torpedoboot- jagers, waarvan zij overigens princi pieel verschillen. De snelheid van het fregat (max. 20 mijl, tegen een jager meer dan 30 mijl) vergt verhoudings gewijs minder van de tonnage. Boven- dien ontbreken torpedo-lanceerbuizen. Het kleinere gewicht van de voort- Roemruchte peetvaders £)E ZEEHELDEN, naar wie deze sche pen zijn vernoemd, hebben een belangrijke rol gespeeld ten tijde van admiraal De Ruyter. Reeds eerder droegen oorlogsbodems der Koninklij ke Marine hun naam. Wij herinneren slechts aan de mijnenvegers, die kort voor het uitbreken van de tweede we reldoorlog in dienst werden gesteld. Kapitein ter zee Jan van Amstel commandeerde de „Hilversum", een oorlogsschip van 52 stukken, in het eskader, dat onder bevel van De Ruy ter in 1658 in de Middellandse Zee opereerde. Een jaar later comman deerde hij de „Provinciën", in de ac ties voor Fünen en Nyborg, In 1664 verrichtte hij convooidiensten (nomen est omen!) in de Middellandse Zee J-JOE GROOT de belangstelling daar voor wel Is, moge blijken uit het feit, dat de hele vacantievloot deze zomermaanden volgeboekt is en dat niet eens aan alle aanvragen kon wor den voldaan. En hoe pleizierig de jon gelui het aan boord hebben, consta teerden we gisteravond nadat de „Dis ponibel" en „Jeannette", resp. met een „lading" jongens en meisjes aan boord 38. Pim, Pam en Pom hebben een Pienter, Paraat en Potig en niemand mooie uitvinding gedaan. Pim en zal het wagen om Uw dorp binnen te Pam hebben een plank op hun rug dringen" Terwijl Pim, Pam en Pom en daar bovenop zit Pom, die achter waarts kijkt. Zo zullen zij een even tuele indringer direct in de gaten hebben. De Haan is erg tevreden, da» QE KLIPPERSCHEPEN „Disponibel" uit Meppel en „Jeannette" uit Middel burg hebben in de loop der jaren allerlei lading in hun ruim gehad. Schipper Kombrink en zijn collega Vermeulen stouwden aardappelen of pakken stro, stukgoederen of balen suiker, steenkolen of pulp, net naar de sehippersbeurs voor hen te vervoeren had. Maar deze zomer slapen en eten kinderen in het ruim, dat in een drijvende kampeertent is herschapen. Het Comité „Onze Ma rine" heeft beide binnenvaartschepen gecharterd voor de „Varende Vacantie vloot", waarop van Mei tot September enige honderden Nederlandse jongens en meisjes de romantiek van het leven op een schip beleven. de haven van Nieuwediep waren bin nengevallen. Er was nog net even tijd voor een bezoek aan Hr. Ms. „J&cob van Heems- kerek", de naaste buur in de haven. Maar toen was het weer werken ge< blazen, want er lag een party verse scholletjes te wachten om panklaar te worden gemaakt Op het vlot tussen de steiger en de „Disponibel" han teerden de jongens wel zo vaardig het mes, en' zij maakten de visjes wel zo vakkundig schoon, dat moeder straks gerust een dergelijk karweitje aan haar „bevaren" zoon kan opdragen. Of hij dan even grif die opdracht uit voert? We wagen ons niet aan een voorspelling. In de vacantie is alles anders, nietwaar? De vakantieganger neemt graag wat ongerief en een on- pleizierig klusje kan dan zelfs iets aantrekkelijks krijgen. De jongens aan boord van de „Disponibel" jassen de piepers en wassen de vaat, zfl maken hun kooien op en snijden brood. Wie weet snakken zij straks thuis naar zo'n karweitje, dat hen zal herinneren aan een kostelijke vacantie, op het water doorgebracht. Toch zijn er jongens, die ook aan boord van de „Disponibel" liever hun handen schoon houden .Maar hun ka meraadjes roepen deze gemakzuchtl- gen wel tot de orde. Wij hebben het zelf gehoord: „Zeg, lange, hou-je er even rekening mee, dat jij straks mee helpt afwassen En Klaas, als jy het hart in je lyf hebt om er tussenuit te knypen!" Zo gaat dat in een kleine gemeenschap en dat is juist één van de aantrekkeiyke kanten van het ver blijf op de varende vacantievloot. On der het wakend oog van de leiders „voeden de jongens elkaar op", zoals de paedagogen dat zo graag noemen. Op de „Jeannette" is het al niet an ders, maar voor een meisje spreekt het meer vanzelf, dat zy ook in het huishouden van een varende kampeer tent de handen uit de mouwen steekt. Nog geen zeezieken ^EEN, zeezieken waren er aan boord van de scheepjes nog niet geweest. Hoe zou dat ook kunnen, op een tocht door elf provinciën over allemaal bin nenwater? Deze jongens en meisjes zijn op Maandag 24 Juli uit Utrecht ge start voor een veertiendaagse trip door heel Nederland. De „Disponibel" en de „Jeannette" brachten hen naar Rotter dam, en op de tweede dag naar Dor drecht en Zierikzee. De vacantiegan- gers bezochten 's-Hertogenboseh, Mook Nijmegen, Arnhem, Deventer, Zwolle' Meppel, Giethoorn, Sneek, Leeuwarden en Harlingen, en kwamen gisteren op een z.g. „tocht met onbekende bestem ming" terecht in „Zierikzembla", dat Nieuwediep bleek te zijn. Slechts wel- en in 1665 nam hij met de „Vrijheid' deel aan de slag bij Lowestoft. In 1666 onderscheidde hij zich tijdens de vier daagse en de tweedaagse zeeslag en in 1667 werd hij benoemd tot comman dant van de „Tijdverdrijf", een oor logsschip van 60 stukken, dat deel nam aan de tocht naar Chatham. Commandeur Pieter de Bitter on derscheidde zich tijdens de Eerste En gelse Oorlog in de slag bij Terheide. Na de oorlog vertrok hij naar Indië en nam deel aan de verovering van Colombo (10 April 1656). In de jaren 1656, 1657 en 1659 was hij vice-com- mandeur van de blokkade-vloot voor Goa. Daartussen nam hij nog deel aan de verovering van Jafnapatam. In 1663 nam hij onder Van Goens deel aan de verovering van Cochin. Na de vervulling van een belangrijke rege ringsmissie werd hij benoemd tot commandeur van de kostbaarste re tourvloot, die ooit naar Nederland was vertrokken. Hoewel zestig Britse schepen op hem loerden, bracht hij zijn twaalf schepen behouden de Noor se haven Bergen binnen. De Engelsen deden op 12 Augustus 1665 een aanval met vijftien schepen, maar De Bitter verdedigde zich uitmuntend en de Engelsen sloegen op de vlucht. Hem viel in Nederland een plechtige ont vangst ten deel. hun ronde doen, sluipt buiten de schutting een wolf rond. Het is de zelfde wolf, die de hondjes hun stof zuiger ontstolen heeft. Hij weet niet, zijn nieuwe bewakers hun taak zo se- dat de nieuwe bewakers in het Kip- rieus opnemen. „Meneer de Haan", pendorp zijn en begint een kuiltje te zegt Pim, „gaat U gerust een dutje graven onder de schutting door. Maar °°en' U hebt een drukke dag achter U wat ziet hij, zodra hij aan de andere Wy zullen wel opletten. Wy zyn kant van de schutting is gekomen? nige opvarenden hadden het goed ge. raden. De één meende, dat Stavoren voor de boeg lag, een ander zag de Af sluitdijk aan voor een dyk tussen Friesland en Ameland. Zodoende was het voor Peter Peul Schrauwen nog een verrassing, dat h(j plotseling de vuurtoren en de gasfi. briek, de watertoren en de heistellin gen aan de Nieuwediepse havenkin» herkende. Het moet een aardige erva ring zyn, om je eigen woonplaats eens door de bril van een vacantieganger ia bekijken. Peter Paul kon ons niet veel van zyn gevoelens vertellen, want stuurman A. C. Joosse luidde da scheepsklok: „Kok schep op!" Een sein dat niet voor dovemansoren werd ge geven! Bankaren! EVEN LATER zaten de ruim vijftig jongens te bunkeren dat het een aard had. Kapitein J. Vandervaart, de alge meen leider van de „Varende Vacan tievloot", keek met welbehagen het troepje hongerwolven rond. Zo'n tocht- je over de Waddenzee is bevorderlijk voor de eetlust! Gescheiden van de jongens door twee scheepswanden de den de meisjes, die onder de hoede van mej. E. Siewerts staan, hun byt Dat zagën we wel, toen we by het ver laten van de „Disponibel" even in het ruim van de langszy liggende „Jean nette" gluurden. Het was wel goed, dat de jongelui voor goed gevulde magen zorgden, want ze hadden nog een paar heude zeedagen voor de boeg. Vanmorgen zijn de klippers met hun levenslustige lading weer vertrokken, met bestem ming Enkhuizen. Dan staat nog een bezoek aan Marken op het program ma, waarna de „Disponibel" en de „Jeannette" in Muiden weer het bin nenwater opzoeken. Zaterdagmiddag meren de scheepjes in Utrecht en dan hebben de jongens en meisjes hun veertiendaagse verblyf op de varende vacantievloot, waarop zü spelender wijs wat scheepswijs zijn gewordeili weer achter de rug. En op Maandag 7 Augustus vertrek ken de klippers weer, met een anders levende have aan boord, die nu nog iedere dag met spanning aftelt: „Nog zoveel nachtjes slapen!" GESLAAGD Voor het diploma lerares coupeuse van de Eerste Nederlandse Modevak scholen (systeem Ensald) slaagden de dames K. Reitsma, Wieringerwaard en «i lÜ ^an' Wierigen' werden op- Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Irene, zal Zaterdag een groot feest worden gehouden. Dit feest gaat uit van de actieve vereniging woor volksfeesten en Textl' folklore. Des middags zal een kinder feest worden georganiseerd in park te Den Burg, Een poppenkast in de muzieknis zal onze jeugd verma ken. Deze poppenkast behoort tot h« gezelfHbap „De Cabolini's" van Ca- kle. Gebracht zal worden sneltekeneft goochelen, poppenkast en accordeon* muziek. De kindervoorstelling 1» P*' tls. FANCV-FAIR. De sportvereniging .Oosterend" op 4 en 5 Augustus in de openbare la gere school aldaar een fancy-fair ho den ter versteviging van de veren gingskas. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W werden de v0'^nj.-! bouwvergunningen verleend: P- K® ser Dzn. bouw landbouwschuur te u Burg en D. van der Werf Everstekoos- bouw van een bollenschuur. EIERVEILING. Aan de elerveiling te Den Burgwal den in de week van 24 tot en f® Juli 1950 63514 eieren aangevoerd,w«' ke een middelprys opbrachten f 2.35 per kg.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2