De Alpenrit bracht geen wijziging VAN HOUTEN m Ariev. Vliet liet wereldkampioen Harris en Jan Derksen in finale stil staan Honderdduizend mensentegenwoordin te Grace Berleur Kwart eeuw geleden: Borculo verwoest Kübler bijna zeker van de zege De Ruyter overwon de Vars en Izoard KERKELIJK NIEUWS Siaiisiiek Tussen de buien door Parachute-sprong van 7500 meter hoogte Begrafenis onder massale belangstelling Wervelwind teisterde ons land Het Nederlandse merk met Wereldreputatie ïSMMHBSÊHEÊl imm: SKBKÜSB8BË2! ■BAS HET CHINESE BEELDJE EN het vreemde was, dat enkele mi nuten na het natuurgeweld weer 'n stralende zon over het geteisterde land schap scheen, hetgeen de aanblik des te troostelozer maakte. Het was een droevig toneel van verwoesting in een streek, die toch al verre van welvarend was. Vreemde duikboten bij Australië waargenomen Vrouw in Arnhem door vallend stuk ijzer gedood Het Radioprogramma DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1950 QE GROTE ALPENRIT in de Tour de Franee met de bergreuzen de Vars en de Izoard heeft geen beslissing gebracht in het duel tussen Ockers en Kübler. liet is Bobet geweest, die deze etappe na een prachtige en tactische race op zijn naam bracht. Dank zij zijn bonificaties en zijn drie minuten voorsprong bij aan komst is hij zich in het debat komen mengen. Kübler blijft niettemin de grote candidaat voor de eindzege. Zijn voorsprong op Bobet is weliswaar verminderd tot zes minuten en zes en veertig seconden, doch de tijdrit zal de Zwitser wel licht enkele minuten brengen, hetgeen zijn positie zal verstevigen. Onze landgenoot De Ruyter werd 28e met 19 minuten achterstand. De uitslag van de 18de etappe Gap Briangon (165 km) luidt: 1. Bobet (Fr. A) 6.09.20; 2. Kübler (Zwits.) Na de hitte, die tijdens de Middel landse Zee-etappes heerste, zorgde de rit van Woensdag wel voor een, zij het onwelkom, opfrissertje. Reeds in de vroege ochtend regende het en was het te zien, dat de etappe GapBriangon slecht weer zou brengen. Naarmate de karavaan hoger kwam, daalde de tem peratuur tot zelfs op de top van de Vars tot slechts twee graden boven het nulpunt. Op de Izoard, die nog 300 me ter hoger is, was het nog erger. Op het hoogste punt van de bergpas van Vars (91 km) was de volgorde van doorkomst: aan kop Bobet, op 36 sec. Geminiani, op 37 sec. Kübler, Ockers en Brambilla. De Ruyter had 4 min. 7 sec achterstand. In de eerste phase van de bestijging van de Izoard rukte Geminiani zich uit een groep van vijf, w.o. Kübler en Ockers los en lange tijd wist hij een voorsprong van ruim honderd meter op zijn achtervolgers te behouden. Vijf kilometer voor de bergtop kwam Bo bet naar voren en met een minuut voorsprong op Kübler bereikte hij als eerste de top. Ockers passeerde als der de op enkele meters achter de Zwitser terwijl Impanis als vierde de top van de Izoard bereikte. Robic, door pech achtervolgd, en Brule lagen op 2.15 en Bobet en Bram billa op 4 min. Geminiani had een „ram" te pakken en zijn achterstand was beduidend. In de afdaling naar Briangon gelukte het Bobet zijn voor sprong te vergroten en ongeveer drie minuten voor Kübler, Ockers en Impa nis passeerde hij als eerste de eind streep te Briangon. Ned. Hervormde Kerk. Bedankt voor Delft, 7e predikants plaats: J. H. Oirkel te Ede; voor Meer kerk: R. W. Steur te Ouddorp (ZH). Gereformeerde Kerken. Beroepen te Kampen (vacature E. 1. F. Nawijn): G. van Andel te Dieren. Aangenomen naar Kollum (vacature J. Z. Potjer): W. Wiersma te Oudega (Sm); naar Scharnegoutum: K. Wel bedacht, candidaat te Ede, die be dankte voor Hantum, Noord-Bergen, Giessen-Rijswijk, Rietzym, Paefjvns, Minnertsga, Schattens en Wolvaarts- dijk Gereformeerde Kerken art. 31 K.O. Bedankt voor Meppel: R. te Velde te Salk en Veekaten. Chr. Gereformeerde Kerken. Tweetal te Vlissingen: J. Drenth te Amersfoort en J- C. Ph. Soldering, le- gerpredikant te Apeldoorn. Beroepen te Lutjegast: T. Floor, candidaat te Amsterdam Noord; te Oudekerk aan de Amstel: J. de Waal, candidaat te Apeldoorn, te Noorde loos: J. de Waal, candidaat te Apel doorn. Dit is geen sprookje, maar ik zat van Rotterdam naar Utrecht met één mede passagier in de ouderwetse stoom trein. Toen de machinist zijn locomo tief en wij onze gedachten de vrije loop lieten, zag ik mijn overbuurman denken: „nou zal die wel wat zeggen over het weer of zo". Maar ik paste wel op, want op zijn voorhoofd stond geschreven: „Lieftinck luistert mee". Nauwelijks waren we tussen de wei landen of hij zocht andere melkkoeien. Hij wasemde oP de ramen van meneer den Hollander, prevelde daarna en schreef met zijn vinger dikke cijfers in de neerslag van zijn onschuldig leven. Dan nam Hij de resultaten over in een klein maar waardevol zakboek, om daarna met vernieuwde ijver naar de teleurgestelde en lange gezichten van het bonte melkvee te staren. En maar asemen op de ruit en maar schrijven en maar overnemen. Tot V/oerden hield ik het uit en aangezien ik de noodrem niet zag, heb ik hem maar gevraagd of hij erg aan examen vrees leed. „Een ogenblikje", zei hij, terwijl hij juist een hele melkvee stapel biologeerde, „vierhonderdzeven enveertig". „Ik ben, bekende hij, „vierhonderd tachtig, ambtenaar en heb, vierhon derdzevenentachtig de opdracht, vier honderdnegentig, het aanwezige vee in de weilandenvierhonderdzevenen- negentig, te tellen. Voor de vijfhon derdeneen, statistiek ziet u, vijfhon derdtien". „Maar u kunt toch niet koe voor koe, paard voor paard en big voor big besommen?" vroeg ik, helemaal in de war met de haringvangst. Want waar denkt een mens in nood al niet aan. „Dat doe ik, vijfhonderdveertig, ook niet", doceerde onverstoorbaar de man van de vijfde-vee-colonne, „ik tel alleen maar, vijfhonderdachtenveer tig, de poten en de uitkomst, vijfhon derdzestig, deel ik door vier". Toen ik ten einde raad de noodrem gevonden had en mij daar aan had willen ophangen, waren we net in Utrecht. „Ik ben weer klaar voor van daag", lachte de teller, „en het is pre cies vijf uur". Ik vond, dat ik ook klaar was die dag en net op tijd. JANSSEN 6.12.12; 3. Ockers (Belgie A) z.t.; 4. Im panis (Belgie A) 6.12.35; 5. Brule (Fr. N.O.) 6.14.31; 6. Baeyens (Belgie B) 6.15.36; 7. De Mulder (Belgie B) 6.16.38; 8. Robic (Fr. W.) 6.16.47; 9. Brambilla (Fr. Z.O.) 6.16.53; 10. Kirchen (Lux.) 6.15.58. De Ruyter werd 28e in 6.28.45. Het algemeen klassement luidt: 1, Kübler (Zwits.) 117.53.29; 2. Ockers (Belgie) 117.56.25; 3. Bobet (Fr.) 118.00.15; 4. Robic (Fr. W.) 118.10.22; 5. Geminiani (Fr.) 118.14.53; 6. Bram billa (Fr. Z.O.) 118.17.58; 7. Kirchen (Lux.) 118.18,16; 8. Piot (Ile de France) 118.19.41; 9. Cogan (Centraal Z.W.) 118.22.31; 10. De Mulder (Belgie B) 118.23.22; 32. De Ruyter 119.19.34. Er zijn nog 53 renners in de strijd. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Belgie A (Ockers, Lam- brecht en Dupont) 355.00.10; 2. Luxem burg (Kirchen, Diederich en Gold- schmidt) 355.12.12; 3. Frankrijk (Bobet, Geminiani en Lazarides) 355.22.02. In het Olympisch Stadion te Amster dam werden Woensdagavond interna tionale wielerwedstrijden gehouden, die bijna 30.000 toeschouwers trokken. De eerste rit voor stayers over een afstand van 40 km moest na 24 km wegens re gen worden gestaakt. De wedstrijdcom missarissen besloten toen de tweede rit over 50 km in plaats van 40 km te la ten verrijden. Deze eerste rit kenmerk te zich door zeer fraaie duels tussen Pronk en Lesueur. Op het moment, dat de wedstrijd ge staakt moest worden lag de Fransman aan de kop, nadat hij juist weer een aanval van Pronk zij waren ronden lang naast elkaar over de baan ge gaan had afgeslagen. Wim van Est, die zijn debuut achter grote motoren maakte, reed behoorlijk maar liet nog niet zien of hij een snelle sprint kan maken. De uitslag van de tweede wedstrijd wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders over een afstand van 50 km (100 ronden) was: 1. Pronk (Ned.) achter Wiersma 39 rr.in. 58 sec.; 2. Lesueur (Frankrijk! achter Querin op 100 meter; 3. Bakker (Ned.) achter van der Bosch op 150 meter; 4. Verschueren (Belgie) achter Ville op 950 meter; 5. Seres (Frank rijk) achter Blanc Garin op 1300 me ter; 6. Van Est (Ned.) achter van der Bom op 2100 meter; 7. Vooren' (Ned.) achter Kaeser op 3850 meter. Arie van Vliet behaalde een fraaie overwinning bij de professionalsprin ters op wereldkampioen Harris en Jan Derksen. De laatste had gister avond niets in te brengen en verloor al zijn ritten. Harris en Van Vliet ont moetten elkaar drie maal. In de eer ste rit bleef Harris in de goede tijd van 11.8 sec. een banddikte vóór Van Vliet. De Nederlander had bij het in gaan van de laatste 200 meter de gunstige tweede positie, maar verloor het duel op zuivere snelheid. In de tweede rit nam hii revanche en werd in de zeer goede tijd van 11.6 sec. eer ste. Voor de marathontribune lag Harris in tweede positie. Bij een aan val werd hij uitstekend door Van Vliet opgevangen, die meteen demarreerde en twee meter voorsprong kreeg. Deze afstand was voor Harris te groot om nog te kunnen overbruggen. Toen het tweetal voor de derde keer van start ging, nu echter ook in het gezelschap van Jan Derksen, hadden zij beiden vijf punten behaald en dus moest deze rit de beslissing brengen. Arie van Vliet nam resoluut de kop, ge volgd door Harris en Derksen. In deze volgorde ging het in steeds ho ger tempo langs de marathontribune en ditmaal was het Harris, die snel heid tekort kwam. Wederom perste Van Vliet 11.6 sec. uit zijn benen. Totaal uitslag: 1. Van Vliet 6 pt.; 2. Harris 7 pt.; 3. Derksen 11 pt. Bij de amateursprinters waren we reldkampioen Patterson en de Neder landse kampioen Hijzelendoorn heer en meester. Met groot gemak wonnen zij hun ritten tegen Kleefstra en Schotman en de beslissing moest ook hier vallen in de twee keer dat zij tegen elkander uitkwamen. De eerste maal in de rit a deux reed Patterson zich gelan ceerd in 11.8 sec. naar de eerste plaats. Jan Hijzelendoorn bleef toen slechts een banddikte achter de Au straliër. In de laatste rit a quatre liet Patterson zich niet insluiten, nam het initiatief eii won zoals hij wilde. 1. Patterson (Australië) 4 pt.; 2. Hijze lendoorn 6 pt.; 3. Kleefstra 8 pt; 4. Schotman 10 pt. Sprint professionals (6 ritten a deux 1 a trois). De wedstrijd voor amateurs achter Derny-motoren is sportief bezien min of meer een mislukking gewor den. Renners en gangmakers bleken niet voldoende op elkaar te zijn inge reden, en ook de kwetsbaarheid van deze gemotoriseerde racefietsen blijkens en flink aantal malen pech bevorderden niet een normaal verloop van dp strijd. Het gebeurde soms, dat twee of drie renners achter één gang maker zaten omdat er niet voldoende motoren meer in de baan waren. De uitslag van deze wedstrijd was: 1 La Grouw 11 min. 30.4 sec., 2 Kooiman, 3 Pieters, 4 Van Gelder, 5 Post, 6 Sieveking, 7 Klein, 8 Staken burg, 9 Peters op 1 ronde, 10 Wierstra. Met een vaart van ruim 200 km per uur schoot majoor Terence Williams door het luchtruim, toen hij met gesloten parachute de Lockheed Lonestar" op 7500 meter verliet. Door middel van een barometrisch instrument open de de parachute op een vooraf gestelde hoogte. Deze hoogte was dit maal 3000 meter. Majoor Wil liams kwam behouden 10 km van het vliegveld der Royal Air Force in Wïltshire, waar hij was opge stegen, terecht. Deze foto toont U de zwaar uitgeruste majoor Te rence Williams. In het doosje on der zijn rechter schouder zit het barometrisch instrument verborgen. kerkhof zelf vernielde vele E nen. Inmiddels zaten de meest tste" familieleden van de doden bij de" v''"1 ten en weenden. Vóór de begraf stoet zich op weg naar het kerkv!5' begaf richtte de socialistische v zitter zich tot de menigte en s°°r" over het onderwerp „De broed'^ schap van de werkende klasse" Er kwamen geen intidenten voor niemand verhief zijn stem. Men h hier met de grootste mensenverzam ling te maken sinds de campagne t gen de koning begon. le" Duizenden Walen beklommen giste ren te Grace Berleur een berg slak ken om de begrafenisstoet gade te slaan van de drie arbeiders, die Zon dag bij de demonstraties tegen Koning Leopold werden gedood. De kleine begraafplaats was urenlang overvol. De menigte was in autobussen en an dere voertuigen van alle denkbare soorten toegestroomd. Op de smalle paden van het kerk hof stonden blaasorkesten en met vaandels voorziene afvaardigingen.» Onder de 10.000 personen die bloemen aanboden bevonden zich ónder meer de gouverneur van Luik, burgemees ters, partijleiders, journalisten en vak verenigingleiders. Velen uit de me nigte, die op ruim 100.000 personen werd geschat, poogden over de muren van het kerkhof te klauteren waarbij gedeelten hiervan afbraken. De heeh en weer deinende menigte op het BESTE EMMIE, Ik ben er nu wel achter: er is géén ding te bedenken in 'n huis houden of 't wordt beter schoon door Snel. Vaten, vloerkleden, babykleertjes, wol, zijde, sanitair... noem op wat je wilt, Snel maakt 't helder en mooi. Snel is onmisbaar! JE LIEN P.S. Makkelijk, dat je het lege flesje weg kunt gooien. Geen ge zeur met statiegeld! L. AUSTRALISCHE OORLOGSVLOOT WORDT UITGEBREID De Australische minister van Ma rine, J. Francis, heeft meegedeeld, dat Australië zes anti-duikbootfregat ten van 2.000 ton gaat bouwen. De kosten zullen 12 millioen Australische ponden bedragen. De fregatten zouden veel op torpedobootjagers lijken, maar de uitrusting en bewapening zouden in hoofdzaak gericht zijn op de strijd tegen duikboten. Vele jongeren zullen ongetwijfeld niet weten van de ramp, die op 10 Augustus 1925 nu vijfentwintig jaar geleden Gelderland en Oost-Brabant heeft ge troffen. Misschien hebben sommigen er hier of daar eens over horen spreken of er iets over gelezen. Vele ouderen echter zal dit noodlottig spel der natuur nog voor de geest staan als geschiedde het gisteren. In de donkere nacht, die aan de ramp voorafging, was er zware hagelslag en woedden hevige windvlagen over ons land. Op de prachtige middag van Maandag l'O Augustus evenwel scheen de zon vrolijk tot tegen vijf uur, toen dreigende wolkengevaarten kwamen opzetten uit het Zuiden, het Westen en het Noorden. Nu en dan hoorde men een dof gerommel, dat weldra losbrak in een hevig onweer met felle bliksem flitsen en knetterende donderslagen. De mensen, die op straat waren, vluchtten ijlings de huizen binnen. Het regen water viel met bakken uit de hemel, zette de wegen blank en spoelde de ge wassen uit de grond. Het werd donker als in het diepst van de nacht. Tierende elementen. ^OLKEN, wind en water joegen plotseling met ongekende kracht over de aarde om in het kort bestek van enkele minuten alles wat in de weg kwam weg te vagen. Een ware orkaan woedde over Gelderland en Oost-Bra- ■Doo. 'VEfi GAY -xxxx- ge- 22) Nick onderbrak zijn maal lang noeg om te zeggen: „Quong Li Su nam de vorige week les bij me. En ze deed het niet slecht. Is dat geen teken des tijds? Stel je voor dat een Chinees meis je in de goeie oude tijd zou hebben leren golven!" Hij lachte luid. „Wees maar niet jaloers, baby, ik moet ove rigens toegeven dat Quong Li Su niet alleen haar uiterlijk mee heeft. Ze is een van de rijkste Chinese meisjes in Amerika. En begaafd is ze ook; ze danst en zingt als een professional. Ze is op de beste scholen geweest en ze gaat in de eerste kringen uit". Marcia vulde Nicks bord nog eens bij en wierp hem een liefdevolle blik toe, „Maar vergeet niet dat het praatje gaat, dat ze een oogje heeft op aen jonge millionnairs-zoon hier in de stad!" sprak ze. Julie vroeg geïnteresseerd, „Wat be doel je?" „O niets bijzonders. Ik weet niet of die kletspraatjes waar zijn. Ze zeggen dat ze stapelgek is op de zoon van een rijke man en dat hij ook gek is op haar". Julie sprak met haar gedachten, bij het witte jade beeldje, „Het zal leuk zijn om Quong Li Su te ontmoeten". Toen bedacht ze dat de avondbladen het verhaal van de overval op de brug en van de man die eraf sprong nu wel zouden hebben. Ze vond dat ze er maar beter over kon spreken. „A, propos, Marcia, meneer Low had een ongelukje vanmiddag bij de Baai- brug" sprak ze en deed haar best onver schillig te doen. „Er was herrie. Iemand vuurde een paar schoten af en ver brijzelde de voorruit van meneer Low's wagen. Hij stond toevallig vlak voor ons in de file. Steve sprong naar bui ten om te zien wat er was gebeurd er, ontdekte dat meneer Low een klap op zijn hoofd had gehad of tegen het tn- strumentenbord was gevallen of zoiets, In ieder geval had hij een tik tegen zijn hoofd gehad en was volkomen buiten westen". Marcia's vork kletterde uit naar hand. „Goeie hemel, Julie! Waarom heb je ons dat niet dadelijk verteld! Moe der zal het ellendig vinden! Je weet hoeveel we aan de families Low en Quong te danken hebben. Meneer Low is zo'n schat!" Julie zei: „Je gaf me er de kans niet toe!" Het was een zwak argument, maar het werkte blijkbaar. Marcia ging voort: „Nou", vertel ver der, Julie! Wat gebeurde er toen? Hoe liep het af met meneer Low?" „Ik geloof wel goed. Quong Li Su moet ergens achter ons in de file h'en- ben gestaan. Ze rende naar voren en kwam bij meneer Low in de auto zit ten. Later zei de politie-agent die ons- ondervroeg, dat meneer Low niet ern stig was gewond. Alleen maar versuft. Ik denk, dat Quong Li Su hem naar huis heeft ge bracht" Marcia zei vol belangstelling: „Me neer Low is voogd over Quong Li Su. Ze werd opgevoed door de broer van meneer Low. Ze is erg dol op hen bei den, geloof ik. Dus is ze natuurlijk erg ongerust". Nick was met prima eetlust aan het eten. Hij staakte zijn schranspartij om te kunnen vragen: „Waar kwamen die schoten vandaan, Julie? Zijn ze daar al achter?" „De politie zei, dat ze waren afge- vuurt vanuit de wagen die vlak vóór die van meneer Low reed. Het was een gestolen wagen, naar later bleek, en de bestuurder was verdwenen. Steve zei, dat ze van plan waren de gestolen auto over de brug naar San Francis- co te brengen om hem op vingeraf drukken te onderzoeken". Nick wijdde zich weer aan zijn maal tijd. „Je zult zien dat ze niets vin den", voorspelde hij. Marcia vatte het onderwerp Quong bant en de mens stond machtelooste genover de razende en tierende elemen ten. Wat mensenhanden in lange ja ren van zwoegen hadden opgebouwd werd in enige minuten vernietigd. Een streek, die toen niets kende dan de rust van het platteland, was in een korte spanne tijds herschapen in een ruïne, Het plaatsje Borculo was zo goed als geheel verwoest; er waren meerdere doden te betreuren. De dorpen Langen- boom en Zeeland (in Noord-Brabant) hadden hevig van de wervelwind te lijden gehad. In Langenboom werd het Dominicaner klooster geheel verwoest. Hier vielen eveneens mensenlevens te betreuren. Oude boomreuaen werden uit de grond gerukt of knapten af, een geheel dennenbos werd platgeslagen, Als kaartenhuisjes werden huizen, schu ren en stallen in elkaar gedrukt. Het hooi en de garven van de oogst werden overal verspreid. Veel vee werd dodelijk gewond bij de puinhopen teruggevon den. De zon keert terug. In Borculo deed burgemeester Jhr. de Muralt prachtig werk voor de wanho pige bevolking. Maar ook trad hij zeer streng op tegen plunderaars en dieven en op het marktplein liet hij een school bord plaatsen, waarop de namen van de stadgenoten geschreven werden die zich schuldig maakten aan laakbare handelingen. Door ons hele land klonk een bede om hulp en weldra was een steuncomité opgericht voor de inzame ling van gelden. Binnen enkele weken was reeds een groot bedrag bijeenge zameld, zodat met de opbouw der hui zen en boerderijen begonnen kon worden. Na verloop van enkele maan den hadden de slachtoffers van de storm ramp weer een eigen woning, dank zij de grote offers die Nederland zich had getroost. Wat er gebeurde op 10 Augustus 1925 is nu in de herinnering vervaagd door de veel grotere rampen van de jong ste wereldoorlog, doch zal niettemin in de annalen van onze geschiedenis als een dag van rouw en vernieling ge boekt blijven staan. Li Su weer op. „Wat een toeval dat Li Su er ook bij was! Zoveel mensen die we kennen! Merkwaardig" Julie vond niet dat het zo heel toe- vallig was. Maar ze had er niet het flauwste idee van waarom al die men sen tegelijk op die brug waren ge weest. Plotseling herinnerde ze zich iets wat Marcia had gezegd. Voordat de gevolgen overwoog flapte ze er uit. „Wie is dat rijkelui's zoontje van Jaat'"6 2eggen' dat hij met Quong Li „Christopher Kirk, de zoon van Mar vin Kirk. Je weet wel, Kirk van die grote revues", „Of ik dat weet!" Julie's stem trilde „Marvin Kirk is de grote man van de radio-hoorspelen op het ogenblik! En hy beweert dat zijn stukken in zij" geboortestad San Francisco tot stanrl komen, waardoor Hollywood en New vol^n Jal06r? Zijn" Vrij sombel' voegde ze eraan toe: „Als je een rol Rnjgt in een stuk van Marvin Kirk is Je carrière gemaakt". Zij zou natuurlijk nooit meer de kans krugen om een ster in een van zijn revues te worden. Zij zou wel in KMrifTTniS,Zitten voordat Mar^ Kirk de kans kreeg haar in „Geheim zinnige Trillingen" te horen Naar te Canberra officieel is med gedeeld, zijn vreemde duikboten T laatste weken in de buurt van Aust lie waargenomen. Enkele duikbou" zouden, naar men gelooft, geïdentif-* ceerd zijn. De Australische autoritJ" ten bewaren echter de strikste geheim houding over de nationaliteit van betrokken buitenlands»; mogendheid Naar werd verklaard, zijn de eerste berichten over de aanwezigheid /an duikboten afkomstig van vissers, die bij de Noordkust van Australië hun netten hadden uitgeworpen. Men ge. looft, dat volgens inlichtingen in hanë den van de regering enkele van <të waargenomen duikboten tot de meest moderne typen ter wereld behoren. Latere uitgebreide nasporingen ter zee en in de lucht leidden tot de ont dekking van een aantal duikboten in andere gebieden bij de Australische kust. Toen arbeiders Dinsdag te Arnhem bezig waren met herstelwerkzaamhe den aan een spoorviaduct, stortte een ijzeren leuning van 10 meter met don derend lawaai omlaag. Daardoor wer den twee voorbijgangsters ernstig ge troffen. Eén der dames is aan haar ver wondingen overleden. De andere, een 72-jarige vrouw kreeg een hoofdwonde en enkele gekneusde wervels. Een bloe- menkoopman kon nog tijdig opzij springen. Zijn marktkraam werd ver nield. Bij een onderzoek bleek, dat de arbeiders meenden dat de leuning, waaraan zij werkten, in de stenen via- ducthoofde was ingemetseld. Dit was niet het geval. HAVENSTAKING IN NIEUW-ZEELAND In alle grote havens van Nieuw-Zee- land liggen de werkzaamheden stil als gevolg van een staking van havenar beiders uit solidariteit met de reeds een week stakende havenarbeiders in Auck- land. De staking in Auckland, waar door de haven een week lang zo goed als geen bedrijvigheid meer kent, ont stond naar aanleiding van een geschil over schaftijden. WILLEN VOORMALIGE ZUID- KOREAANSE PARLEMENTSLEDEN OVERLOPEN? Volgens een te Londen ontvangen Tassbericht, waarin radio-Pjongjang wordt aangehaald, hebben dertien voor malige leden van het Zuidkoreaanse parlement, onder leiding van vice-voor- zitter Kim Yak Soe, een beroep gedaan op hun collega's om naar de communis ten over te gaan. MR. VAN KLEFFENS OP WEG NAAR NEDERLAND. De voormalige ambassadeur van ons land in de Ver. Staten, mr. E. N. van Kleffens, en zijn echtgenote, zijn per schip op weg naar Nederland. Na een kort verblijf zal mr. Van Kleffens zijn nieuwe post als gezant te Lissabon betrekken GEEN OVERLEVENDEN BIJ y VLIEGTUIGONGELUK IN ALGERIJE. De bemanning en de 22 passagiers van het Bristol-vliegtuig, dat Zater dag op een vlucht van Parijs naarBa- mako in de Algerijnse woestijn, is neergestort, zijn allen omgekomen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en II uur. - 6.1.5 Sportpraatje. 6.30 Zilte en zanderige klnnken. 7.10 Gram.muzieK. 8.05 In liet Radio-Zoeklicht. 8.15 Avondpro gramma. 11.15 Sporactualiteiten. 11.30 ^l* gcunermuziek. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichte" om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Leger des Hei»" kwartier. 6.15 Land- en tuinbouw. 6.30 Stni krachten. 7.15 Voor de postzegelverzamelaar 7.30 Victor Hcrbert-mclodieën. 7.40 daag". 8.05 Gram.platen. 8.30 Vrij en 9.10 Radio Philharmonisch-orkest. 10.15 - vaart der volken. 10.35 Gram.platen. l".»» Avondoverdenking. 11.15 Kinder-opcra. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.18 Gevar. gram.inuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. Symphonic-orkest. 10.05 Morgenwijding, taf Walzen. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 en piano. 11.10 Voordracht. 11.30 Metropo'» orkest. 12.00 Les Gars dc Paris. 12.30 Mca* delingen. 12.33 Sport en prognose. i* j 'n Cowboygroct. 1.15 Zigeunermuziek. Orkest Melachrino. 2.00 Kookkunst. 2.20 (Wordt vervolgd) dagconcert. 3.00 Óns volk in zijn dichters. Harmonctto. 4.00 Rotterdams Phlihannonis orkest. 6.15 De Vara feliciteert. 6.50 Leo zingt. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Rotte j Philharmonisch-orkest. 7.45 Vraaggesprek. Boekennieuws. 8.15 Voorspelen van Ric»- 'en ncr. 8.35 Silhouetten. 9.00 Men vraagt.. wij draaien. 9.40 Dc Ducdalf. 10.00 Buitcnja weekoverzicht. 10.15 Swing and swect. Avondwijding. 11.15 Strawinski-concert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichte» om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Aon- platen. 9.45 Symphonic-concert. 11-00 -iV, noblocm. 11.40 Muziek van Mozart. Bel Canto. 12.30 Mededelingen 1-2" pj3„0. ïohnny Ombach. 1.45 Vraagbaak. - frt& duo. 2.15 Plombière. 3.00 Muziek v«® Schubert. 4.00 Dc Zonnebloem. >0" 5.45 ling in vacantie-tijd. 5.15 Kindcrkoo n Amsterdams Politiekapcl. 6.30 Strijc u;t- 7.15 Verklaring en toelichting "V „e »c' zending). 7.35 KRO-Minnistrelen. «.Dj» wone man. 8.12 „Die Walkure". 9.4» Nat. Zwcmkampioenschappcn. V' 1 n 25 0® Fred is in de stad", luisterspel. A |9 bet kampvuur. 10.45 Avondgebed. Dansc. 12.03 Septet

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4