Fort „Kijkduin" werd na nachtelijke aanval overmeesterd Erfenis van 200.000.000 francs wacht op verdeling Heerenveen-ploeg komt vanavond in Den Helder aan Straaljagers steunden de vijand De Bioscopen Volgende week Vrijdag en Zaterdag diploma-zwemmen aan de Dijk Huisduinen in de vuurlinie Oefening met een hoge practische waarde Topprestatie van een bejaard stadgenoot Middenstandsexamens te Schagen Uw vacantiekielcjes Werner Crone „Zonnestraal"-collecte Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Zal ook in Den Helder een druppel vallen? Kwestie loopt langer dan een eeuw... 'N STRAATJE ORANJEBOOM BIER! Bevorderingen van Marineofficieren Dinsdag uit vissen met levende zeepieren De wedstrijd van Maandagavond Bestuur der supporters vereniging „Helder" De fancy-fair van H.R.C. TIVOLI DE WITTE Organisatie berust bij Helderse Bruinvissen In hef' kort Tussen Haaks eh Kuifje Helderse padvinders in hef Nationale kamp te Ommen Verbouwing winkelpand van de Coöperatie IN HET KORT Besommingen Ifmuiden GISTERMORGEN IN ALLE VROEGTE moesten de soldaten, die onder com- mando van kapitein H. Hebeis met de verdediging van het Fort „Kijkduin" waren belast, de strijd tegen een geroutineerde en overmachtige vijand, die vooral tijdens de zware nachtelijke aanval een buitengewone aggressiviteit aan de dag had gelegd, opgeven. Reeds overdag hadden vier vijandelijke straal jagers verkenningsvluchten gemaakt en luchtaanvallen op het fort ondernomen. De hoofdaanval werd eerst na het invallen van de duisternis ingezet. Het ge knetter van schoten vervulde de lucht en uit het krijgsgeschreeuw, dat tot in het dorp Huisduinen doordrong, konden de bewoners van het anders zo stille en vredige plaatsje opmaken, dat het er heet toe gingin de nabijheid van het fort. Vuurpijlen suisden door de lucht en lichtkogels kwamen met daverend geweld boven de dennen tot ontploffing. Burgers, die in de omgeving van het Galgenveld en de Kijkduinlaan de krijgsverrichtingen met spanning volgden, begrepen dat de verdedigers het zwaar te verduren hadden. De vijand rukte merkbaar op en slaagde er ten slotte in, de bezetting van het fort tot overgave te dwingen. het fort een spookachtige sfeer schie pen. De Commandotroepen maakten er geen grapje van, maar leverden een verwoede strijd onder het uitstoten van doordringende kreten. Dat was niet al leen maar „show", want aan beide zij den waren de strijders volkomen in het spel. Rake klappen HE VIJAND drong steeds meer op en na een hevig gevecht aan de Zuid zijde van het fort, waarbij ook werke lijk rake klappen vielen, penetreerde een dertigtal Commandotroepers in de droge gang om het fort. Zij bestookten de aangrenzende verblijven en onder komens met rookgranaten, waarbij ook het ziekenverblijf het moest ontgelden. De beide aanwezige doktoren en het verplegend personeel werden compleet „uitgerookt" en moesten ijlings een vei lig heenkomen zoeken. Tijdens de gehele actie werden ge regeld aan weerskanten krijgsgevange nen gemaakt, die op gezette tijden wer den uitgewisseld. AIS scheidsrechters fungeerden de ontwefper van deze tac tische oefening, luitenant-kolonel G. Dijkstra, de hoofdmentor van de her halingsoefeningen, kapitein N. J. Duijster, en kapitein H. Treffers. Zij waren menigmaal genoodzaakt, een sol daat aan te merken als „gewond", of zelfs „gedood", wat dan door een brief je werd aangegevén. De geneeskundige dienst moest dan de nodige maatregelen nemen. Het colbertje weer aan QM VIJF UUR gistermorgen was deze zware dag- en nachtoefening ten einde. Overste Dijkstra was zeer tevre den over het verloop van de oefening, waarbij de militairen onder sterk wis selende weersomstandigheden vrijwel voortdurend in actie zijn geweest. Het IAAT ALLES was slechts een oefening, maar dan toch een zeer realistische en uitermate suggestieve. Enige com pagnieën militairen uit Den Helder en omgeving, van verschillende lichtingen en dienstvakken, waren opgeroepen voor het houden van z.g. „herhalings oefeningen". Zjj werden gelegerd in de kazerne Hoogerwerfstraat, waar sinds Woensdag een ongekende activiteit heeft geheerst. Het belangrijkste onderdeel van deze herhalingsoefeningen was de opdracht, die Donderdag en Vrijdag werd uitge voerd. De troep werd gelegerd in het leegstaande fort „Kijkduin", dat in ge reedheid moest woren gebracht voor een langdurig verblijf. Alle maatrege len voor 'n behoorlijke voeding en lig ging, verpleging en administratie, en natuurlijk een effectieve verdediging werden genomen. Reeds om zéven uur Donderdagmor gen werden het fort en de kazematten in de nabijheid bezet. Op verschillende strategische punten werden posten uit gezet, die vooralsnog weinig te doen kregen, want het duurde tot in de mid dag voor de eerste levenstekenen van de vijand werden waargenomen. Commandotroepen in de aanval ALS TEGENPARTIJ fungeerde een compagnie van de Commandotroe pen uit Roosendaal, die voor deze ge legenheid als parachutisten werden be schouwd. Met grote legerwagens waren zij naar het Noorden gekomen en ope reerden vanuit een hoofdkwartier te velde, ergens in de omgeving van Alk maar. Hun rode en groene baretten ble ven overdag op een veilige afstand van het fort „Kijkduin". Zij voerden ver kenningen uit in het voorterrein, ten einde de staf in het hoofdkwartier in te lichten over de bezetting van het fort en de mate en wijze van verdediging. In de loop van de middag kreeg de vijand steun van de luchtmacht. Vier Gloster Meteor straaljagers waren van de basis Leeuwarden opgestegen en verschenen plotseling op geringe hoog te boven het fort. Voor de verbaasde ogen van de wachtposten en de belang stellende Huisduiners waren de jagers stuk voor stuk even snel verdwenen «ls ze gekomen waren, maar opeens loeiden de vier toestellen andermaal in scheervlucht over het fort. Gedurende omstreeks een kwartier voerden de Glosters onophoudelijk schijnaanvallen uit, maar toen verdwenen de vliegtui gen. Er werd niet geschoten, maar toch hadden de straaljagers ervoor gezorgd, dat de bezetting van het fort zich nog meer dan tevoren in de realiteit inleef de. 's Avonds om tien uur kwamen de mannen van kapitein Hebeis pas goed in actie, want toen ondernam de vijand, gedekt door de duisternis zijn hoofd aanval. Het regende lichtkogels en rookgranaten, die in de omgeving van moreel van de troep had daarbij niets te wensen overgelaten. Dat spreekt te meer, nu het herhalingsoefeningen gold voor mensen, die slechts voor enkele dagen het burgerpakje voor de uniform moesten verwisselen. Vanmiddag gaat het khaki weer uit en het colbertje weer aan, en Maandag staan de jongens weer gewoon in de werkplaats, zij wer ken op het land of doen hun werk op kantoor. Het kan echter nodig zyn, dat zy te eniger tyd in ernst worden opgeroepen. Een ieder hoopt van niet, maar het is goed dat de legerleiding op gezette ty- den oefeningen als deze laat houden, omdat zy van zo groot belang zyn voor het op peil houden van de gevechts vaardigheid. Diep uit ds binnenlanden van Drente ontvingen wij gisteravond de verrassende tijding, dat een 87- jarige heer uit Den Helder op één dag naar Uffelte was gefietst, om zyn familie aldaar een bezoek te brengen. Hij was 's morgens in alle vroegte op zyn karretje gestapt, en had er des avonds honderdzestig kilometer op zitten! De oude baas wiens naam wij nog niet gewaar konden worden was nog zo fit als een hoentje, en had zich stel lig voorgenomen, ook de terug reis op zyn stalen ros te volbren gen. Benijdenswaardige vitaliteit! Tijdens de tweede dag van de in Schagen gehouden Middenstandsexa mens slaagden: J. H. Peerdeman, S. Post, J. H. H. Schooneveld, A. Sie- ders, mw. J. Smits-Majolé, mej. R. C. Smit, J. C. F. Staleman, H. Stobbe, R. Tromp, G. Verwoerd, mej. L. Visser, S. J. Wieren en J. C. Woud, allen uit Den Helder. Voorts slaagden P. D. Spaander en R. Spigt te Wieringen, W. C. Stroo- per te Callantsoog, N. R. A. Teeuwen, A. Ufkes, J. G. M. Verresen en G. v. Zandwijk te Anna Paulowna en mej. A. Vlaming te Texel. Zij behoorden tot de 54 van de 79 candidaten, die het diploma verwierven. laten verknoeien is zonde. U kunt ze niet meer over maken. Laat Uw film ONTWIKKELEN en AFDRUKKEN by een serieus adres. Ga naar KONINGSTRAAT 29 Dan weet U, dat het goed is. Vandaag over een week wordt hier ter stede een collecte gehouden ten bate 40. Pim, Pam en Pom hebben de in dringer ontdekt, al kunnen ze niet goed ~rw j zien wie het is. Met een vervaar,ij»c van het sanatorium „Zonnestraal dat gebrom vliegen ze 0p de dezer dagen een kwart eeuw bestaat. Men wil de opbrengst van deze jubi leum-collecte bestemmen voor de ver wezenlijking van uitbreidingsplannen. De stichting van een vrouwenpaviljoen, een kindersanatorium en een chirur gische afdeling wordt zeer urgent ge acht. f' schaduw af. De sluwe wolf. die juist op weg naar het nachthok was om een paar eitjes te verschalken, schrikt zich een hoedje. „Hemeltje, ik ben ontdekt. Waar moet ik heen?" roept hij dodelijk verschrikt. Maar hij heeft al geen tijd meer om ergens heen te gaan, want de drie dappere bewakers zijn hem boven op zyn nek gespron. gen. „Zo, hier hebben wij je gemene rover", bromt Pim en bijt de rover in één van zyn oren, terwijl Pam hem een gevoelige beet in één van zyn achterpoten geeft. De sluwe wolf vecht verwoed terug maar hy kan niet veel beginnen tegen drie honden tegelyk. Hij heeft maar één gedachte: Vluch ten! Voordat hij straks aan de veld- wachter wordt uitgeleverd. DEEDS tydens de eerste wereldoorlog ontving de familie Mallet te Den Helder telegrammen, waaruit kon worden opgemaakt, dat hun een deel toekwam van een fortuin, dat vele jaren geleden door „een rijke oom in Canada" was nagelaten. Men hoorde niets meer van deze zaak, maar thans hebben de nog in leven zijnde dragers van de naam Mallet weer een vleugje hoop gekregen. Het gaat om een erfenis van 200.000.000 (gedevalueerde) francs, waarvan misschien een klein deel in Den Heidér terecht zal komen. Enige zekerheid hieromtrent bestaat nog niet, maar de heren Mallet (drie broers en een oom) doen nu hun uiterste best, die zekerheid te verkrygen. Zij hebben hun afstamming kunnen nagaan van een zekere H. C. Mallet, die in het midden van de vorige eeuw uit Frankrijk naar Nederland kwam. Deze H. C. Mallet zou familie zijn ge weest van de naar Canada geëmigreer de Jean-Pierre Mallet, die bij zijn dood in 1843 een vermogen van 20.000.000 francs naliet. Aangezien er geen erf genamen kwamen opdagen, is de zaak meer dan een eeuw slepende gebleven. Met ingang van 1 Augustus zyn de volgende luitenants ter zee van de zee dienst der Koninklijke Marine bevor derd tot kapitein-luitenant ter zee: A. C. M. de Neeve (wachtschip „Willems oord"), C. W. T. Baron van Boetze- laer (adjudant van H. M. de Koningin), Z. P. Smitt (plv. eerste officier van Hr. Ms. „Karei Doorman"), C. L. J. Douw van der Krap (wachtschip „Am sterdam") E. Dankmeyer (commandant van Hr. Ms. „Van Speijk") en A. van Miert (Koninklijk Instituut voor de Ma rine alhier.) Met ingang van dezelfde datum zijn de volgende luitenants ter zee van de Technische Dienst eveneens tot kapi tein-luitenant ter zee bevorderd: C. B. Leeuwenburg (ministerie van Marine), J. M. Hillenius (ministerie van Marine) en A. de Vaal (Onderzeedienst Rot terdam) GESLAAGD. De volgende leerlingen van het In stituut „Mercurius", Loodsgracht 72, zyn te Schagen geslaagd voor het mid denstandsdiploma Handelskennis: mej. T. Hoogenbosch, mej. L. Visser, C. H. Beye, A. J. Breel, P. Groot, J. C. de Man, J. Marees, P. van der Meer J. Peerdeman, J. Schoneveld, A. Sieders, J. C. F. Staleman, H. Stobbe, R. Tromp, J. C. Woud. De volgende leerlingen van de R.K. Middenstandscursus zyn te Alkmaar voor het Middenstandsdiploma ge slaagd: mej. G. Doppenberg, mej. M van Horik, mej. N. Noot, A. van Alphen (met lof), J. Boots, W. Doppenberg, P. Meskers, J. Molenaar (met lof), A. Molyn, J. van der Wal, J. de Wit, J. Zegers. NA™ HOORN een voetbalwedstrijd te hebben gespeeld, komen de spelers van het kampioenselftal van Heerenveen, met hun reisgenoten, vanavond naar Den Helder, waar zy zich zullen toevertrouwen aan de goede zorgen der Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer. Voor morgen staat een uitstapje naar Texel op het programma, vertrek half elf uit Den Helder en terug met de boot die om kwart vóór zeven aankomt. Maandag worden de Marine- en de Rijkswerf bezocht, waarna 's avonds om kwart vóór zeven op het WGW-terrein aan de Jan Verfailleweg de wedstryd tegen de HRC-WGW-combinatie aanvangt. Het bewijs van lidmaatschap zal wor den afgestempeld. Het terrein zal Maandagavond om kwart voor zes worden geopend. De welpen van HRC en WGW zullen om zes uur tegen elkaar uitkomen in een voorwedstrijd. Tijdens de rust van de grote wedstrijd zullen de dames van de gymnastiekvereniging „Sportlust" uit Julianadorp de. knots-oefeningen uitvoeren, die zij onlangs op de Olym pische Dag te Amsterdam hebben ge demonstreerd. De Heerenveense gasten gaan Dins dag een zeer speciale Nieuwediepse sport beoefenen, namelijk vissen aan de zeekant. De vyfhonderd zeepieren, die men daarbij nodig denkt te hebben, zijn reeds besteld en wachten nog slechts op de verdrinkingsdood. De Heerenveeners zullen het aas uitwer pen onder de algemene leiding van een rasechte Jutter, die als een „crack" in deze sport wordt beschouwd. Gelijk gemeld, hoopt de Heerenveen- ploeg Woensdagavond naar elders te vertrekken, om de rest der vacantie op te maken. Het blijkt, dat sommigen zich afvra gen, waarom geen echt Helders-elftal werd samengesteld, uit spelers van alle plaatselijke clubs. In dit verband wordt ons van de zijde der organiserende verenigingen medegedeeld, dat HRC en WGW, zij het ook gescheiden, reeds enige tijd geleden pogingen hadden aangewend, om het kampioenselftal van Heerenveen naar Den Helder te laten komen. Toen de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer ,Den Helder" door toevallige omstandigheden een goed contact met het bestuur van „Hee renveen" kreeg, bleek het mogelijk één in Den Helder te spelen wedstrijd te plaatsen op het vacantie-programma van „Heerenveen". De VVV zou dan zorgen, dat de resterende tijd der va cantie op een aangename wijze werd gevuld. Omdat HRC en WGW beide op een bezoek van Heerenveen hadden aangedrongen, werd besloten een ge combineerd elftal samen te stellen. Graag had men voor de Maandag avond te spelen wedstrijd gebruik ge maakt van het HRC-terrein, maar dit mag nog niet worden bespeeld, daar het nog te kort geleden is bezood. Daar door was men aangewezen op het WGW-terrein, dat echter voor het te verwachte aantal van minstens vier duizend bezoekers in orde gemaakt moest worden. Minstens tweeduizend man-uren is daaraan gewerkt, welis waar belangeloos, maar er bleken toch verschillende uitgaven nodig. Jongenskaarten Duizend toegangskaarten van één kwartje per stuk zijn beschikbaar voor de junioren-leden van alle Helderse voetbalverenigingen, en duizend kaar ten van twee kwartjes voor de leden der organiserende verenigingen. De prijs van alle overige kaarten werd op een gulden gesteld. De jongenskaarten kunnen vanmid dag van drie tot vyf uur worden af gehaald aan één der loketten op het HRC-terrein, op vertoon van het be wijs van lidmaatschap van een plaat selijke voetbalvereniging. Alleen jon gens beneden de achttien jaar kunnen van deze gelegenheid gebruik maken. Het bestuur der jonge supporters vereniging „Helder", waarvoor de 1ste Augustus 1950 als de oprichtingsdatum werd aangenomen, werd als volgt sa mengesteld: H. Schilte, Loodsgracht 54, voorzitter; H. Kwast, Brakkeveldweg 98, secretaris; A. van Beek, Breewater- straat 14, penningmeester; J. Visser, 2e secretaris; K. v. d. Beek, 2e penning meester; C. J. Steinman, commissaris. In verband met de grote belangstel ling werd besloten, de fancy-fair op het HRC-terrein reeds hedemiddag om drie uur te openen. Zij zal doorlopend geopend zijn tot vannacht één uur. Mor gen kunnen de bezoekers er terecht van 's middags drie tot 's avonds twaalf uur. Voor morgenavond is een speciale attractie op het programma geplaatst, n.1. een ballonnenwedstrijd. Om zeven uur worden met waterstofgas gevulde ballonnetjes, die van een label en een opschrift „HRC tweede klas" zijn voor zien, ten verkoop aangeboden. Wie zo'n ballonnetje vindt en de label opstuurt naar Den Helder, komt voor een prys in aanmerking. Wij willen nog even de aandacht vestigen op de H.H.H.-stand, die geheel verzorgd is door „HRC's Helpende Hand", de damesclub. In de bestuurs kamer op het terrein zijn de handwerk jes etc. etc. uitgestald, die de dames gedurende de wintermaanden voor de Fancy-fair hebben vervaardigd. De Canadese regering blokkeerde het geld, dat door rente op rente een steeds groter bedrag vertegenwoordigde. Het tegoed va - de erfgenamen (wanneer deze inderdaad boven water komen) is daardoor gestegen tot tweehonderd milliard Petsche-francs, die weliswaar gedevalueerd zijn, maar toch in zo groten getale verenigd een flink kapi taal vormen. Naar de Parijse correspondent van de „Nieuwe Haagse Courant" weet te melden, zou de Canadese regering nu eens een eind willen maken aan deze erfenis-kwestie. Wanneer de wettige erfgenamen niet vóór 31 December 1950 komen opdagen, worden hun rech ten vervallen verklaard en wordt het kapitaal in de Canadese schatkist ge stort. Ontelbare Mallets In Frankrijk wemelt het van de Mal lets, zo lezen wij in de „Nieuwe Haagse Courant" van Vrijdag 28 Juli. De naam Mallet komt er even vaak voor als de naam Pietersen in Nederland. Ernstige candidaten zijn evenwel de fotograaf Gaston Mallet en de decorateur Jacques Mallet te La Rochelle. Ze maken zich echter niet druk over de kwestie. Een verzoek van familieleden, om hun rech ten voor gezamenlijke rekening te la ten verdedigen door een knap rechts kundige, hebben zij afgewimpeld. Gas ton en Jacques zijn van mening, dat, ook indien zij tot de rechtmatige erf genamen zouden behoren, de schat on der zoveel erfgenamen moet worden verdeeld, dat er voor hen nog maar weinig zou overschieten. Zij vinden het ook de vraag, of de uiteindelijke ver deling nog tydens hun leven zou kun nen geschieden. Hun zienswijze is dus wel zeer realistisch. Uit alle delen van Frankrijk stromen thans brieven binnen op de Mairie van Lussac-les-Chateux, waar de erflater geboren zou zijn, afkomstig van Fran sen uit diverse departementen, die allen beweren eveneens erfgenamen te zijn, hetgeen overigens zeer wel mogelijk is, daar reeds is gebleken, dat de suiker oom zeven broers en zusters heeft ge had, waarvan er vijf waren getrouwd. Mocht de schat aan deze tak worden toegewezen, dan komen er minstens een kleine vijfhonderd erfgenamen naar voren, doch een kleine rekensom leert, dat ook dan ieder nog een aardig appeltje voor de dorst zal ontvangen. Zou er ook een appeltje voor de Hel derse Malletten overschieten? DE SLECHTE BASCOMB Wallace Beery is de slechte Zed Bas- comb, die men tot en met Maandag avond op het Tivoli-doek in actie kan zien. Bascomb is een vogelvry verklaar de bandiet, de een reeks overvallen in verschillende staten van Noord-Ame- rika op zyn geweten heeft. Hy ontmoet op zijn levenspad allerlei adembene mende' avonturen en, natuurlyk, een al lerliefst meisje, Emmy (Magaret O'Brien, bekend uit „Muziek voor milli- oenen"). „De slechte Bascomb" is een aardige Wild-West film van de Metro- Goldwyn-Mayer. ZOÖLOGICA Terwyl Wallace Beery in Tivoli de schokkendste ervaringen beleeft, ma ken Heinz Rühmann en Hans Moser in de Witte Bioscoop plezier, als de hoofd rolspelers in „Zoölogica". Wanneer we vertellen, dat Theo Lingen het trio completeert, dan behoeft niemand meer te vragen of deze film een drama is dan wel een klucht. Het trio wordt bij gestaan door hele drommen bloeddor stige dieren, zowel vlooien als leeuwen. Gusti Huber is (als Bianca) het meisjs, dat de hele affaire op haar geweten heeft. GESLAAGD. Voor deel A van de hoofdakte slaag de op de examens te Haarlem onze plaatsgenoot de heer J. Schoenmakers. Reeds vaker hebben wy geschreven over het nut van het Ieren zwemmen. WH ebben in diverse artikelen de vele verdrinkingsgevallen aangehaald, die vaak voorkomen hadden kunnen worden Indien de slachtoffers de zwemkunst mach- g waren geweest. Wy hebben de zwemsport ook besproken uit het oogpunt van de karaktervorming. De statistieken wyzcn uit, dat het thans bergopwaarts gaat, wat betreft het aantal personen, dat de zwemkunst machtig is. Ook de overheid draagt in deze richting veel by. Wy denken hierby aan het school zwemmen, dat reeds in diverse gemeenten verplicht is gesteld. In onze stad hebben wy niet te kla gen. Er bevindt zich hier slechts een klein percentage niet-zwemmers en vooral de Helderse jeugd kan zich uit stekend redden. Wanneer men echter zover is, dat men zich goed in het water kan bewe gen, verlangt men meer Men wil graag een bewijs hebben, we zouden het haast een bewijs van vakbekwaamheid kunnen noemen. Een diploma dus. Reeds enkele jaren organiseert het bestuur der Sportclub de Helderse Bruinvissen 's zomers diplomazwem- men op de Dyk. Ook thans is dit weer het geval. Vrydag 11 en Zaterdag 12 Augustus wordt de gelegenheid opengesteld om de proeven voor de zwemvaardigheids- diploma's af te leggen. Men kan zien opgeven aan het zwembad op de Dijk van 11—12 uur v.m. en van 19—20 uur n.m. tegen betaling van f 0.35 per di ploma, Degenen, die dit seizoen les hebben gehad in liet Gemeentelijk Zwembad achter de Dijk, behoeven zich niet op te geven, daar voor deze leerlingen de proeven voor het diploma in het Ge- meentebad zullen worden afgenomen. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr J B Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030 en G. van der Most, Weststraat lil' telefoon 2059. JDe Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t.m. Vrijdag waarge nomen door de heer W. H. Kingma Polderweg 25, telefoon 2581. Gewyzigde predikbeurt: Gerefor meerde kerk, art. 31, Nieuwe kerk Weststraat, 8.46 en 17 uur, ds Joh dé Wal van Rynsburg, - De heren M. C. Schakel, inspec teur der Belastingen, en J. C. Hofman inspecteur der Invoerrechten en Accijn zen, beide te Den Helder, zyn benoemd tot hoofdinspecteur-titulair van 's Ryks Belastingen. „ZONNESTRAAL" COLLECTE hi, e" k*n f c,h,als ^llectant opgeven P wL f l comité' P-a' de heer P. Verhoef, 2e Vroonstraat 70. - De reddingboten „Dorus Rijkers" en ..Brandaris" hebben gisteren a kust bij Bergen aan Zee demonstraties ZU Uepen tege" zes uur Helder binnen. De „Brandaris" is Hokken. W6er "aar Terschelll"g ver en" uurm°erngTaagh00wgateWratoe; 730 °'2° l9105enUrlafoaandag 'S h6t h00« wat" o™ en ,qV 6n laag water om 7 15 en 19 45 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.8 graden Celslus Den van- J De Helderse padvinders van Groep TV verblijven in het centrum van het Nationale Kamp te Ommen op een mooi groot veld, dat zij delen met drie groepen uit Almelo en Enschedé. Enige honderden meters verder kamperen de scouts uit Engeland, Schotland en Ier land, zodat het geluid van de doedel zak voor de Jutters al een vertrouwd element is geworden. Met de Engelse senior scouts werden adressen gewis seld. Toen Prins Bernhard Donderdag op bezoek kwam stond voor de Helderse padvinders een fietstocht over Vilste- ren naar de Lemelerberg op het pro gramma. Dat moest doorgaan, maar voor het vertrek zorgden de jongens, dat de patrouille-kampjes er netjes uit zagen. Bij de beklimming van de Le melerberg gedroegen de knapen zich als Tour de France-renners, maar zo meldt ons Hopman Pottinga „de afdaling was toch wel h?t mooist!" In opdracht van de Algemene Co- operatieve Verbruiks- en Productie vereniging „Helder" U.A. werd door de architect H. Visser, Prof. Zeeman straat 6, openbaar aanbesteed het ver bouwen van een winkelpand met bo venwoningen aan de Brakkeveldweg, hoek Crocusstraat. De volgende aan nemers schreven in: M. C. van der Plas 24.930,—; firma Gebr. Smit 26.160,—; A. Bais 26.563,—; firma C. Th. Kwak en Zn. 26.800,—; firma W. Veentsra en Zn. 27.136,O- de Wit 27.552,—. Het ledental van de afdeling D«" Helder van de Koninklyke Nederland se Bond van Oud-onderofficieren is thans de driehonderd gepasseerd. Het nieuwe vaandel van de afdeling zal in de Maandagavond te houden ledenvar" gadering worden geïnstalleerd. De besommingen van Vrydag ren: Trawlers: Sch. 91 f 23000; Logger» KW 7 f 3960; 24 f 1230; Kustvaartuigen" KW 189 400, IJm. 23 800, 213 88. Pryzen per kg: Heilbot 2—1.95; gr- tong 3.30—2.85; grm. tong 2.55-2.20» kim. tong 1.82—1.47; kl. tong I 0.78": 065; kl. tong II 0.60—0.40; tarbot 1 1.54—0.94. tt Prijzen per 50 kg: gr. schol 57--48: grm. schol 57—47; kim. schol 55— kl. I schol 28.50—20; kl. II schol 2<iw tot 4.20; schar 16—li; v. haring 13.20- 10.60; makreel 13.50—8.50; grm. schel vis 38; kim. schelvis 29-27.50; schelvis I 21.50—18.50; kl. schelvis 21.5011.50; wyting 138; gr- 19.5018; mid. gul 16.5014; kl. 6° 14—13; kl. haai 17.50—17. ,lW Pryzen per 125 kg: gr. kabelja" 13253; gr. koolvis zw. 2521. De aanvoer bedroeg 2716 kis 1 waarvan 1330 kisten haring.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2