Op bezoek bij het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen K. HEERKENS JliïTERTJES MOTOREN Nieuws van het eiland Texel MANSHANDEN Schellinger Vacantie-aanbieding Fa. W. G. Manshanden NIJKAMP Waar bakkers en molenaars worden opgeleid tot vakbekwame lieden Soldaten varen thuis Twee communisten in Indonesië veroordeeld Bonn brengt Saarkwestie niet in Raad van Europa Maatregejen tegen Westduitse communisten Sukarno: „Minahassa geen 12e Nederlandse provincie" Scheepvaartberichten Ex-koningin als „Displaced Person" Twaalf jaar geëist tegen ex-commissaris van politie Theologische faculteiten in Hongarije gesloten VAN MARSDIEP TOT IJ Een nieuwe nijverheid? Tuinconcert Urk Visserijbesommingen Te koop aangeboden Te koop gevraagd B.S.A. D.K W. MAICO 1'e huur aangeboden Te huur gevraagd Ruilen Diversen (Op een molen uit het jaar 1772.) Ick mael so goed lek kan En laet een yeder wensen De seghen komt van Godt De gonst van goede mensen. Hadd ick Salomons wijsheyl En de Gideons ghewin So en maelde ick noch nyet Naer een yeghelick sijn sin. ml tWereld voor de geallieerden capituleerde, heeft de naam Binnenhaven verleend aan een kanaal, waardoorheen in vroeger rusti ger jaren de trekschu. en naar Venendaal voeren. Thans liggenTde omgé ving daarvan tal van laboratoria en wetenschappelijke instituten, die in min i r h "t StaGc a" m m6t de Landbouwhogeschool. Daartoe behoort niet het Station voor Maaldertf en Bakkerij, dat onlangs zijn 40-jarig be staan herdacht, een instelling, welke in den lande zulk een uitnemend flank Ml Van vakbekwame bakkers en banketbakkers hebben hier hun vak opleiding genoten en duizenden bedrijven staan onder regelmatige contróle van het station, waarvan de leiding is toevertrouwd aan de chemicus dr. J. v. d. Lee, die» zo welwillend was ons het een en ander voor onze lezers te ver- teUen over het interessante werk, waaraan h(j zijn hart verpand en z«n leven gewijd heeft. W/AT DOET 't Station voor de Neder landse maalderij en bakkerij? Ten eerste oefent het geregelde contróle uit op de producten der aangesloten bak- kerijbedrijven in verband met de op grond van de Warenwet gestelde eisen (droge stof, vetgehalte, deugdelijkheid enz.). Ook contröle op de toegepaste bakkerijgrondstoffen. Ten tweede onderzoekt het de inge zonden monsters van grondstoffen, hulpgrondstoffen, lengbestrijdingsmid- delen, broodverbeteraars en van vee voeders. Ten derde geeft het voorlichting en adviezen betreffende inrichting en or ganisatie van nieuwe bedrijven, ver bouwing en verandering van bestaande bedrijven en bemiddeling bij de keuze van hoger personeel in grote bakke rijen. Ten vierde verricht het belangrijk wetenschappelijk werk met het doel maal- en baktechnische problemen tot een oplossing te brengen. En ten vijfde verstrekt het onderwijs op wetenschappelijke grondslag, ten einde het bedrijfsleven te voorzien van practisch bekwame en tevens theore tisch goed onderlegde bakkers en mo lenaars. Een bekend bordje bij de bakker Wie bij zijn bakker een contrölebord aantreft met het volgende opschrift: „Ons brood staat steeds onder contróle van het Station voor Maalderij en Bak kerij Wageningen. Door' contröle kwa liteitsgarantie", die kan rustig in een vers cadetje happen, want hij kan er zeker van zijn een uitstekend product te nuttigen zonder enig gevaar voor zijn gezondheid. Daar zijn 17000 bakkers in ons land en 3000 molenaars. 2800 bedrijven heb ben zich vrijwillig gesteld onder de contröle van het Station, hetgeen niet uitsluit, dat de Keuringsdiensten van Waren eveneens toezicht houden op de voedingsmiddelen, welke deze bakke rijen vervaardigen. Maar bovendien krijgt elk aangesloten bedrijf van klei ne omvang eenmaal in de zes weken en elk grootbedrijf eenmaal in de 14 dagen bezoek van een der beëdigde contro leurs, zelf bevoegde bakkers, die per auto het land doortrekken en des och tends in de bakkerijen en des middags bij de molenaars hun bezoeken bren gen en monsters meenemen ter onder zoek. Sporadisch zijn in der jaren loop ge vallen van veevoedervergiftiging voor gekomen en dan waren de gecontro leerde molenaars nog volkomen te goe der trouw. Wanneer er van enige fraude sprake zou wezen, dan zou het Station aanstonds de Inspectie voor de Volks gezondheid en het Centraal Laborato rium te Utrecht inschakelen, omdat de volksgezondheid dan bewust of onbe wust in ernstige mate in gevaar zou worden gebracht. In de moderne laboratoria van het Station worden jaarlijks 40.000 mon sters onderzocht, terwijl bovendien nog ettelijke honderdtallen bakproeven worden genomen. Vijf dagen nadat het monster getrokken is, ontvangt de be langhebbende reeds een rapport, waar in de bevindingen van het onderzoek zijn opgenomen, eventueel voorzien van aanwijzingen omtrent baktechnische fouten. Ook het Algemeen Bureau voor Contróle op Veevoeders in de vrije handel maakt gebruik van de diensten van het Station voor het nemen van monsters en het uitvoeren van onder zoekingen. Maar ook met zelfstandig weten schappelijk speurwerk houdt men zich hier in Wageningen bezig. Dr. v.d. Lee en zijn staf hebben het vorige jaar het initiatief genomen tot het houden van effenciëncj)» en trainingsdagen voor de bakkerij, terwijl plannen bestaan, om de voorlichting tot bevordering der ef- ficiëncy te decentraliseren. Het Station, opgericht dank zij het initiatief van dr. J. Roetes van Lennep uit Den Haag en Paul C. Kaiser te Am sterdam, werd op 22 November 1909 door minister A. S. Talma geopend. Het wordt gefinanceerd uit de bijdragen der aangeslotenen en de schoolgelden. Hogere Bakkerij-school Behalve de laboratoria toch wordt vanwege het Station in twee scholen vakonderwijs gegeven. De bakkerij- school is de oudste in den lande. Het Stationsdiploma geeft alle rechten, wel ke verbonden zijn aan het Midden standsdiploma, het diploma vakbe kwaamheid voor de broodbakkerij en het aanvullend examen banketbakkerij voor het gemengd bedrijf. Men moet 18 jaar zijn om tot de opleiding te worden toegelaten en 31/2 jaar praktijk achter de rug hebben. Het toelatingsexamen is niet bepaald gemakkelijk, omdat het een selecterend examen is, dat de alge mene ontwikkeling der candidaten moet toetsen, waarvan alleen oud-HBS- ers vrijgesteld zijn. Tweederde ders candidaten zijn bak kerszoons en het is merkwaardig, dat volgens dr. v. d. Le edikwerf jon gens met een gewone lagere schoolop leiding, maar met een natuurlijke in telligentie en gezond verstand beter slagen dan MULO-leerlingen. Wij gewaagden daar van jongens en in dit verband stelden wij de vraag, of zich ook meisjes voor het bakkersbe- roep aanmelden. Klinkt het u een beetje vreemd in de oren? Weet dan, dat erin het buitenland inderdaad vrouwe' lijke bakkersgezellen en patroons voor komen. In ons land evenwel is er in de loop van 40 jaar maar één bakkersleer- linge geweest. Of ze het tot het eind harer jaren gebleven is, weten wij niet! In het algemeen beschouwt men even wel ten onzent het bakkersberoep als te zwaar voor het dusgenaamde zwakke geslacht, al zou het banketbakkersvak wel wat voor vrouwen kunnen wezen De traditie spreekt evenwel een woord je mee en dies heeft dr. v.d. Lee geen moeilijkheden op zijn school met de coëducatie! Dit jaar hebben zich 150 candidaten aangemeld voor de bakkersschool en 22 voor de molenaarsschool. De opleiding duurt een jaar en het schoolgeld (f 500,'s jaars) is niet ge ring, wanneer men bedenkt, dat daar bij nog komen de huisvestingskosten voor de leerlingen, die geen „spoorstu denten" kunnen wezen wegens de verre afstand van hun woonplaats. Er is voor mindervermogenden een studiefonds ter suppletie van het schoolgeld en oud-militairen uit Indo nesië krijgen van het ministerie van Sociale Zaken een tegemoetkoming van f 550,—. Het is een typische patroonsopleiding, welke de leerlingen, die een jaar hard moeten werken, krijgen, want naast de eigenlijke practijkvakken wordt gron dige aandacht geschonken aan de the oretische vorming van de cursist, zodat hij èn als valkman èn als zakenman èn als burger een zeker niveau bereikt heeft, als hij de school verlaat. En dan vormt de school nog bakkerij leraren ten behoeve van vak- en am bachtsscholen, zodat de meeste thans in functie zijnde leraren in Wagenin gen opgeleid zijn. Dit onderricht wordt gedurende twee dagen per week gege ven. Het examen voor bakkerij-leraar wordt afgenomen door de „Stichting voor Vakopleiding en Examens in het Bakkersbedrijf" onder toezicht van ge committeerden van het departement van Economische Zaken en het ligt in de bedoeling, dat men een speciale nijver- heidsacte op dit gebied gaat instellen. Ten slotte is er nog een vervolgcur sus gedurende 6 a 8 maanden voor be drijfsleider in een groot of middelgroot bedrijf, waarvan de kosten niet gering zijn, daar er speciale krachten uit ver schillende plaatsen van het land les moeten komen geven. De molenaarsschool Sedert 1912 is aan het Station ook 'n molenaarsopleiding verbonden, die enig in haar soort is. Een school, welke zowel voor hen, die het ambacht van molenaar uitoefenen van belang is als voor degenen, die in het industriële be drijf emplooi vinden. Candidaten voor deze opleiding moeten enige jaren practijk achter de rug hebben en van de meest fundamentele zaken in het Les in de knepen van het maken van fijn banket. „Groote Beer" op weg van Dja- karta wordt 7 Aug. te Suez ver wacht. „Skaugum" op weg naar Amster dam wordt 6 Aug. te Port Said verwacht. Twee Indonesische communisten, die 'n Juli in het geheim Djakarta waren binnengekomen, werden Vrijdag tot twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf veroordeeld. Het betreft Aidit, die communistisch lid was van het parlement te Djokja dat na de oorlog onder Sukarno tol «tand kwam, en Lukman. Zij zouden vorige maand zonder immigratiepa- Papieren als verstekelingen uit Hong kong naar Djakarta zijn teruggekeerd Volgens berichten zouden zij na de hiislukte communistische opstand te Madiun in 1948 naar het buitenland gevlucht zijn. Dr. Hermann Pünder, die waar schijnlijk aan het hoofd zal staan van de Westduitse delegatie naar de Con sultatieve Vergadering van de Raad van Europa, heeft te Bonn verklaard, dat de Duitsers in de Raad van Europa niet de kwestie van het Saar- gebied zullen opwerpen. Pünder zei- oe een dergelijke stap in hoge mate ongepast en ontactisch te achten. In West-Duitsland worden thans maatregelen genomen om te verhinde ren dat de communisten de opdracht van de Oostduitse president Wilhelm Pieck, om „onrust te zaaien door sta kingen en sabotage der industrieele bedrijvigheid", ten uitvoer leggen. In Hannover zijn drie communistische vergaderingen verboden. President Sukarno is van zijn reis naar Makassar en Menado terugge keerd Bij zijn aankomst te Djakarta deelde hij mede: „Het is niet waar, dat de Minahassa zou verlangen een twaalfde provincie van Nederland te worden. De eenheidsstaat wordt daar over het algemeen toegejuicht". Aalsum, 3-8 te Chittagon (verblijf 4 weken) Akkrumdijk, R'dam—Hamburg, 3-8 van R'- dam Alnati, Buenos Aires—R'dam, 3-8 van Las Palmas Alhena, R'dam—Buenos Aires, 3-8 van Las Palmas Ariadne, R'dam—A'- dam, 2-8 van Gibraltar Alcor, Cabedelo— R'dam, 3-8 300 mijl z.z.w. van Kaapverdische Eilanden Bengkalis, Indonesië—A'dam, 3-8 van Djakarta naar Singapore Boschfontein, Kaapstad—A'dam, 3-8 te Teneriffe (Kanarische Eilanden) Blommersdijk, 2-8 van New York naar Antwerpen Ceram, R'dam-Calcutta, 3-8 van Bombay naar Colombo Ceronia (t), 3-8 van Curagao te Piraeus Drente, San Francisco—Manilla, 3-8 van Karachi naar Bas- rah Gaasterkerk, Teneriffe—Walvisbaai, 3-8 250 mijl n.w. van Walvisbaai Heemskerk, Tanga—A'dam, 3-8 van Genua naar Marseille Kelberg'en, R'dam—Savona, 3-8 van R'dam Kota Inten R'dam—Djakarta, pass. 4-8 Gu- ardafui Linclekerk, 3-8 te Basrah Molen- kerk, Brisbane—R'dam, 3-8 van Colombo naar Aden Maaskerk, A'dam—Douala, 4-8 te Dakar Marpessa (t), Buenos Aires—Curagao, 3-8 200 mijl z. van Santos Muiderkerk, R'dam—Australië, 4-8 van Colombo te Fre- mentle. Nederland (t), Ras Tanura—R'dam, pass. 3-8 Malta Nieuw-Holalnd, 3-8 van Sydney te Brisbane Prins Willem van Oranje, R'dam—Bremen, 3-8 van R'dam Radja, 4-8 van Kaapstad te Buenos Aires verwacht Rijnkerk, 3-8 van Yokohama te R'dam Stad Haarlem, Saffi—Sas van Gent, pass. 3-8 Oues- sant Schie, 4-8 van Port of Spain te Curagao Stad Alkmaar, 3-8 van Narvik naar R'dam Volendam, 4-8 van New York te R'dam Waterman, 3-8 van Hollandia naar Biak Zonnewijk, Sydney—Nederland, 3-8 te Aden. Berlage, Hongkong—Kaapstad, 2-8 van Sin gapore te Dar es Salaam Japara (Lloyd), R'dam—Djakarta, pass. 318 Gibraltar Ko ningshaven, 1-8 van R'dam te Casablanca Laërtes, Liverpool—A'dam, 1-8 van Aden naar Liverpool Merwehaven, 31-8 van Casa blanca naar R'dam Metula (t), 2-8 van Pulo Sambu (bij Singapore) te Brisbane Poseidon, 31-7 van Ciudad Trujillo naar New York Salland, A'dam—Z.-Amerika, 3-8 dwars Oporto Singkep, Djakarta—A'dam, 1-8 van Aden - Straat Soenda, 2-8 van Yoko hama te Dar es Salaam Tjibadak, 2-8 van Kaapstad te Zanzibar Tjipnas, Sydney—M- kassar, 360 mijl oost van Timoi Tjipondok, 2-8 van Singapore te Kobe Waterland, Buenos Aires—A'dam, pass. 3-8 Ouessant. ONDERDIRECTEUR KLM De heer Th. J. de Bruyn, vóór de oorlog waarnemend directeur van de KNILM en plaatselijk directeur van de Garuda Indonesia Airways, is met in gang van 1 September 1950 benoemd tot directeur van de KLM. Aan de Binnenhaven te Wageningen ligt het Station voor BakkerijRechts het Maalderij gebouw. Maalderij maaldêrijbedrijf op de hoogte zijn. Bij het toelatingsexamen, dat ook de alge mene ontwikkeling test, moet daarvan blijken. De vestigingswet 1938, welke een krachtige stimulans gebleken is voor het bakkerij-onderwijs, heeft geen betrekking op de molenaarsopleiding. De erkenningsreglementen op de maal derij zullen ongetwijfeld ook aan het bezoekt van deze school ten goede gaan komen. Daarnaast worden in den lande cursussen gegeven aan toekom stige molenaars en het personeel der grote meelfabrieken. Hoeveel leerlingen beide scholen hebben afgeleverd? De statistiek leert ons, dat er 718 bakkers en 207 mole naars in Wageningen opgeleid zijn, ter wijl bovendien 78 bakkerijleraren wer den gevormd. In 1909 begonnen met een directeur, een leraar-bakker en een laboratorium assistent, beschikt dr. v.d. Lee thans als directeur over een staf van 43 mede werkers, waaronder drie academici. Ook internationaal oefent Wagenin gen heilzame invloed uit op de con- middelen. Op het internationaal con gres van graansdeskundigen, dat van 79 Augustus a.s. te Bergen in Noor wegen gehouden wordt, zal ons land door dr. v. d. Lee vertegenwoordigd worden. Daar wordt mooi werk verricht ten bate van de volksgezondheid en de zui verheid van een onzer belangrijkste le- levensmiddelen: het brood, alsmede van de gemengde voeren en lijnkoeken voor onze veestapel, aan de Binnenhaven in Wageningen! Ex-koningin Joanna van Bulgarije heeft zich tot de Internationale Vluch telingenorganisatie gewend met het verzoek, of zij als verplaatst persoon in aanmerking kan komen voor nulp. Ex-koningin Joanna, vroeger prinses Giovanni van Italië, is 43 jaar oud sn woont met haar twee kinderen in Egyp te. Zij is de weduwe van koning Bons van Bulgarije, die in de oorlog werd vermoord. Mr. De Walle, officier van justitie bij de Bijzondere Strafkamer van de Arn hemse rechtbank, heeft 12 jaar gevan genisstraf met aftrek geëist tegen P. C. Versloot, ex-commissaris van politie te Nijmegen. Hem is o.a. ten laste gelegd het arresteren van Joodse landgenoten en verzetslieden in zijn kwaliteit van chef van de beruchte politieke dienst te Nijmegen. Radio Vaticaan meldt uit Boeda pest, dat de Hongaarse regering heeft besloten, alle theologische faculteiten te sluiten. Hieronder vallen de rooms- katholieke leerstoel aan de universi teit te Boedapest, de protestantse te Dbdeczen en de evangelische. Gevreesd wordt, dat deze stap een voorspel is op het instellen van communistische theologische faculteiten, zoals dat in Tsjechoslowakije gebeurd is. Het bouwen van een nieuwe land- bouwhuishoudschool te Schagen wordt blijkens een brief van het personeel van deze school, die thans in een niet meer geschikt pand moet werken, ver traagd door tegenwerking der gemeen telijke gedelegeerden. De brief is ge richt aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. In Hoorn slaagden voor de aldaar gehouden examens voor het Midden- standspiploma in totaal 130 candidaten. In het bijzijn van het college van B. en W. werd de nieuwe speeltuin „Het Zuiden" geopend. Denken wij bij de naam van dit kinderparadijs al aan zonnige gewesten en zonnige gezichten, het wordt nog zonniger als men weet, dat de tuin tot stand kwam o.a. door medewerking van de bewoners van de Italiaanse Zeedijk. In Hoorn wordt vanavond een voetbalwedstrijd Heeren veenHaarlem gespeeld. Voor de door de Beverwijkse Harddraverijver. „Prins Bernhard" georganiseerde kortebaandraverijen op Donderdag 10 Augustus, zijn tot nu toe 25 paarden ingeschreven. In de omge ving van Velsen-Noord werden door een hagelbui vele vlinders zgn. kool witjes gedood. De grote regenval had nadelige gevolgen voor het gewas in Kennemerland. In Assendelft verplichtte het ge meentebestuur een huiseigenaar zijn v/oning te laten opknappen. Een aantal Zaanse kanoërs doet mee aan de we reldkampioenschappen kano, die in Kopenhagen worden gehouden. Tengevolge van het vernietigen van een raadsbesluit door Gedep. Sta ten moest de gemeenteraad van Alk maar opnieuw stemmen over de béno- digde nü gedwongen lagere vote ringen van gelden voor een nieuwe Handelsschool en een nieuwe Rijksland- bouwwinterschool. De Raad besloot te vens indien medewerking van de N.S. wordt verkregen tot het stichten van het zo dringend benodigde bussta tion op het Stationsplein. INDONESISCHE RODE KRUIS OFFICIEEL ALS LID ERKEND. Paul Rügger, voorzitter van het In ternationale Comité van het Rode Kruis heeft in een schrijven aan de voorzitter van het Indonesische Rode Kruis, prins Bintoro, de officiële er kenning van het Indonesische Rode Kruis door de andere landen-leden van het IRV bevestigd. 1 Zal zich in het kader van de indus trialisatie een nieuwe nijverheid, een kunstnijverheid, op Texel vestigen? De heer Roberti, een pottenbakker uit Den Haag, heeft zich sedert enkele we ken op Texel gevestigd. Hij heeft zijn atelier inclusief zijn bakoven naar het Schildereinde te Den Burg over laten brengen en is van plan daar voorlopig een vijf a zestal maanden te blijven. Als grondstof gebruikt hij leem uit de leemkuil nabij Oudeschild. De vervaar digde zijn dus van Texelse aarde ge maakt, hetgeen wel een bijzonderheid is met het oog op de souveniers van het eiland, waarop de heer Roberti zich speciaal zal toeleggen. Deze souvenirs zullen door twee winkeliers op Texel in verkoop worden gebracht. De potten bakker wil een bijzonder soort aarde werk vervaardigen en wel specifiek Texels aardewerk of zoals het wordt genoemd zeefriesaardewerk! Dit aarde werk valt op door de bijzondere grond soort waarvan het gemaakt is en door de eigen manier van bakken en gla zuren van de heer Roberti. We hebben enkele Texelse souvenirs van deze pot tenbakker gezien en deze waren zoda nig, dat we er niet aan twijfelen of zij zullen hun weg naar de liefhebbers en bewonderaars wel vinden. Donderdagavond trad het bekende ra diogezelschap „Vrij en Blij" onder lei ding van Wessel Dekker en met solisti sche medewerking van Henk Dorel in de muzieknis te Den Burg op. Dit ge zelschap was op uitnodiging van de V. V.V. Texel naar het eiland gekomen. Zag het weer er 's middags niet roos kleurig uit, 's avonds was het uitge sproken slecht. Om kwart over acht werd onder een stromende regen met het programma begonnen. Over de kwa liteit van het gebodene behoeven we uiteraard niets te vermelden gezien de populariteit van het ensemble. Boven dien heeft iedere Nederlanders Vrij en Blij kunnen beluisteren, want aan het optreden op Texel was een radiouit zending voor de N.C.R.V. verbonden. Ondanks het barre weer waren er on geveer 1500 belangstellenden. Het vo rige jaar op een mooie zomeravond wa ren er ongeveer 3500 bezoekers; nu had men er minstens 4000 verwacht. Flu- vius was echter, zoals de laatste tijd heel dikwijls, ook hier spelbreker. Het programma werd wegens de weersom standigheden bekort, zodat het optreden om even na half elf was afgelopen. Juist op tijd, want na dien begon een stromende regen te vallen en een ieder trachtte spoedig thuis te komen. Vrij dagavond zal het gezelschap te De Koog voor de badgasten optreden. URK, 4 Augustus 1950. Door 70 vaartuigen werd aangevoerd: 10176 pond kuilpaling, prijs f 0.95—f 1.08, 880 pond lijnaal, f 1.15f 1.40, 182 pond snoekbaars, f 0.45, 371 pond rode baars, f 0.61f 0.63, 210 pond voorn, f 0.07 per pond en 460 pond nest, prijs f 2.85 per bak. Bij de opening van het eerste In ternationale schaaktournooi na de oorlog in Berlijn werd onze land genoot dr. Max Euwe (rechts) ver welkomd door de loco-burge meester Ferdinand Friedensburg. /pc Garage Middenweg 189 Telefoon 2953, Den Helder v. Galenstraat Stevige DRIEWIELERS Eng. fabr. 10.90 6-delige porceleinen NESTEN SCHALEN 3.25 Te koop aangeboden PICK-UP in salonkast met 20 platen. SLAAPKAMER AMEUBLEMENT, geheel compleet. Z.g.a.n. HERENFIETS 55.— KEUKENSTOELEN, enz. WESTSTRAAT 107. TEL. 3151. De adressen Bureau enz. uitslui tend s middags na vier uur Een z.gsa.n. zomermantel mt 40, een box met vloer en wieg. Narcisstraat 4. Z.g.a.n. bontcape met bijpas eend mofje (waarin tas verwerkt) prijs f 175,— (bontsoort Mol). - Parallelweg 69. Een vergrote B.M., compleet met dekzeil, buiskap en buiten boordmotor, z.g.a.n. Kiljan, Van Galenstraat 9. Een grijs 3-dlg costuum f 40,—, 1 best werkfiets (Gazelle) f 50,—, 1 winterjas f 35,— en 1 pr heren zomerschoenen mt 42 f 9,—. Ko ningstraat 56. Lesboekjes Handelsavondschool en Middenstandscursus en mando line. Erasmusstraat 3. Nog twee prachtige jonge Her dershonden. Dahliastraat 52. Kamerkachel en een traploper. Sluisdijkstraat 8. Prima damesrijwiel f 57,50, electr. wasmachine en stalen wrin ger f 125, en 3-pits petroleum stel f 6,—. Bassingracht 42. In g. st. z. kinderwagen f 20,—, meisjesmantel f 5,—, meisjesman tel f 7,50, meisjesboeken f 0,50 per stuk, transportfiets f37,- en nieuwe vogelkooi f 4,-. Hoog straat 98. Motorkruiser met Fcrd motor. K. Deen, Kerkplein 12. Ilippo- lylushoef. Een 350 cc. New Imperial mo torrijwiel of ruilen voor een lich tere. Dahliastraat 10 (Ook Zon dag). Alle merken radiotoestellen van na 1935. Defect geen bezwaar. Jellema, Zuidstraat 3 bij de Kei- zersbrug. uit voorraad leverbaar Vanaf QOS.*' Middenweg Den Helder Tel. 2953 Een gemeub. zit- en slaap kamer met stromend water. Br. onder nr 950, Bur. v. d. blad. Per 1 Sept. a.s. een gemeub. kamer zonden pension, met stro mend water. Br. onder nr 951, Bureau van dit blad. Per 1 Sept. a.s. 1 of 2 onge- meub. kamers met pension, met stromend water. Br. onder nr 952, Bureau van dit blad. Ruim woonhuis te Wieringen, h. f4,-, voor dito te Den Hel der. Br. onder nr L 24, Bur. v. d. blad te Hippolytushoef, Wie- ringen. Jonge man, 22 jaar, vaste be trekking, zoekt kennismaking met net meisje, Br. onder nr 948, Bureau van dit blad. Verloren: portemonuaie met pl.m. f 60,—. Terug te bezorgen tegen beloning: Califomiestraat 45 VOOR 3.50 aan Ingrediënten, acctjns In begrepen, maakt U zelf Uw COGNAC, OUDE KLARE, JENEVER, BRANDEWIJN enz. enz. Alle soorten dub bele LIKEUREN. Recepten a 5.p. s. verkrijgbaar bij C. R. MIDDEL, Ko- ninginnelaan 86a, Gronin gen. Telefoon 28787. „INSTITUUT Medisch gediplomeerd pedicure en algeh. voetverzorging Erkend leverancier van ziekenfondsen. Spreekuur 921 uur Koningstr. 10. Tel. 3076

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3