Mensen gingen, maar muziek bleef «t numi Stad en Omgeving Fa. QUERELLE Marine-Sanatorium Fonds keerde verleden jaar rond f 25 000 uit Predikbeurten Jubileum-viering wordt met taptoe besloten Middenstandstentoonstelling Den Oever zal veelzijdig beeld geven Éérst Flinke reserve, dank zij belangrijke giften Correspondentschappen 3453. waren altijd paraat Jaarvergadering HRC Trainingsrif van D.O.K. 'f Was somber aan de haven Twee H.R.C.-ers spelen in Noordhollands B-elftal Tussen Haaks en Kuifje Zesiig jaar Stedelijk Muziekkorps Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom mm Officiële opening Zaterdagmiddag 2 September Windhondenrennen als bijzondere attractie IN HET KORT Morgen Zonnestraal-collecte Texel VAN MARSDIEP!OIIJ DONDERDAG JO AUGUSTUS 1950 „De stille strUd". Besluiten wij ons uittreksel uit het jaarverslag met te vermelden, dat de Vlagofficier Personeel namens de Mi nister van Marine aan het M.S.F.-be- stuur een film werd aangeboden, geti teld „De stille strijd". Vooral door de epiloog, welke werd toegevoegd, heeft deze film een grote propagandistische waarde. WU ontvingen gisteren het Jaarverslag van het Marine Sanatorium Fonds over X949, dat blijkens de daarin opgenomen gegevens een voor het fonds in financieel opzicht zeer gunstig jaar is geweest. De staat van baten en lasten vermeldt een totaal aan ontvangsten van ruim tachtigduizend gulden, waar onder ruim vijftigduizend gulden aan schenkingen en bijna twintigduizend gul den aan contributies en donaties. Voor sanatorium-verpleging werd uitgegeven MA»#,61 en voor huisverpleglng f6.823,20. Daarbij kwamen nog de uitgaven die verband houden met de administratie en de instandhouding van het gebouw, zodat een bedrag van ruim veertigduizend gulden als „winst" kon worden geboekt. l zijd opgenomen: VBZ 3517 en MSF Ten onrechte zou men daaruit kunnen opmaken, dat het fonds voorlopig zich zelf wel zal kunnen bedruipen. Hoog stens Is hier sprake van een flinke re serve, die kon worden gekweekt dank zij een schenking ineens van f 25.000 van de Marine Cantlne Dienst in In donesië en een schenking van f 15.000. Dergelijke douceurtjes komen niet leder Jaar binnen. Natuurlijk ls het bestuur er op uit, nog meer van deze rijke bronnen aan te boren, maar de kans op succes is uiteraard niet groot. Men houdt er zelfs rekening mee, dat In de toekomst tot contributie-verhoging moet worden overgegaan. Wel heeft men in het verstreken boekjaar steun kunnen verlenen naar behoefte. Helaas is deze behoefte nog steeds stijgende. De tuberculose- bstrijding vergt financiële offers, die langzaam maar zeker zwaarder wor den, Is er dus enerzijds reden tot ver heuging, omdat het M.S.F. over vol doende geldmiddelen beschikte om zijn taak naar behoren te verrichten, het stemt anderzijds tot enige bezorgdheid, dat de tbc-bestrijding stijgende offers vraagt. De verpleging. Op 1 Januari 1949 waren voor reke ning van het M.S.F. twintig patiënten in verpleging. In de loop van het jaar werden zestig gevallen in behandeling genomen, waarvan 22 voor sanatorium- verpleging in aanmerking kwamen. Elf kinderen werd in een herstellingsoord of gezondheidskolonie opgenomen en twee in de z.g. gezinsverpleging. De ovefige patiënten ontvingen huisver- pleging en/of vergoeding voor extra voeding. Op 31 December 1949 waren nog 29 patiënten in behandeling. Het fonds had toen voor de verpleging een totaal bedrag van f 25.422,81 uitgegeven. Het aantal verpleegdagen had 4873 bedra gen voor de sanatorium-verpleging en 9705 voor de huisverpleglng. Veel medewerking. Vele brieven van dankbare patiënten konden aan het archief van het MSF worden toegevoegd. Zij getuigen er van, welk een zegenrijke arbeid door het fonds wordt verricht en zijn een sti mulans voor het bestuur en zijn vele medewerkers. Daarbij denken wij in de eerste plaats aan de bijna vijftig corres pondentschappen, die het MSF op sche pen en Inrichtingen der Koninklijke Marine, zowel in Nederland als in Oost en West, heelt. Het incasseren der con tributies, de verkoop der MSF-kalen- ders, het houden van collecten op feest avonden, het plaatsen en ledigen van busjes en allerlei andere werkzaamhe den werden ook dit jaar met vlijt en liefde verricht. De leiding. Op 1 Januari 1950 bestond de stich - tingsraad van het M.S.F. uit de heren: luitenant ter zee van vakdiensten der 3e klasse C. Vermaat, voorzitter; op per-ziekenverpleger P. J. Swiebel, ma joor-schrijver C. J. Pinxteren, penning meester van het dagelijks bestuur; ma joor-schrijver D. M. Onkenhout, secr. van het dagelijks bestuur; sergeant- schrijver C. F. Sjoerd de Vries, voorzit ter van het dagelijks bestuur; sergeant- schrijver U. W. S. von Dobschütz; serg.- schrljver M. C. Wijnands; serg.-zieken- verpleger P. Bijl; korporaal-schrijver A. C. Voorkamp. Met uitzondering van de heer Vermaat zijn alle leden van de stichtingsraad vertegenwoordigers van de VBZ, met welke vereniging een nauwe en vriend schappelijke samenwerking wordt on derhouden. Men weet, dat de secretaria ten van beide instellingen inmiddels zijn ondergebracht in het gebouw Kei zerstraat 9092, Den Helder. .Volledig heidshalve geven wij hier de telefoon nummers welke nog niet in de gids ZONDAG 13 AUGUSTUS DEN HELDER: Ned. herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt, 19 uur de heer E. Wanders; Huisduinen 19 uur ds. De Hoest. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Feenstra van Dokkum, 10.45 uur ds. Feenstra, 17 uur ds. Hartkamp; Re- liobothkerk, 10 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Feenstra van Dokkum. Ge ref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. kerk (art. 31), in de Ned. herv. kerk in de Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. J. Blokland van Rotterdam- Feijenoord. Oud kath. kerk, Mid denweg, 10 uur heilige mis, pastoor Verheij. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur ds. Bahnmuller. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Evangelisatie Vijzel straat, 10 en 19.30 uur samenkomst; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst in de Visbuurt, 21 uur bidstond. JULIANADORP: Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. G. Rot huizen. De voetbalvereniging „HRC" heeft Woensdagavond in „Casino" zijn jaar vergadering gehouden. Het werd een zeer geanimeerde vergadering. Alle jaarverslagen mochten bijval oogstten, en voorts werden de aftredende be stuursleden, de heren Jansen (tweede voorzitter), Ter Burg (penningmeesi- ter), Goudswaardt (tweede secretaris) en De Werker (commissaris), met al gemene stemmen herkozen. Ook de elftalcommissie onderging geen verandering. Deze bestaat dus nog uit de heren W. Beneker, K. van de Bergh, C. Siersma, W. Hoenderdos en G. Stolk. De wielervereniging „D.O.K." hield Woensdag een trainingsrit over 18,4 km, derde etappe. Het gold hier een persoonlijke tijdrace. De uitslagen la ten wij hieronder volgen; A-klasse: 1 Pranger 28 min. 26 sec., 2 Bijl 29 min. 3 sec. B-klasse: 1 De Neeve 30 min. 19 sec., 2 De Boer 30 min. 57 sec., 3 Neijens 31 min., 4 Porsius 31 min. 25 sec., 5 De Jong 32 min. 4 sec., 6 Zeegers 32 min. 20 sec., 7 Lemmers 35 min. 20 sec. C-klasse: 1 Bouma 32 min, 40 sec., 2 Geene 33 min. 30 sec., 3 Oosterbeek 35 min. 10 sec., 4 Bosch.' AUTO'S EN BUSSEN ge- noeg gistermiddag op het Havenplein en de parkeerplaats hij de aan legsteiger van de Texelse boot. Maar stemming, ho maar. De Pokter Wage- maker" lag juist aan de wal, wachtend op de laatste klanten vóór het vertreksein van half vijf. Op het dek stonden en hingen tegen de railing vacantiegangers, die merkwaardig stil waren nu het zonnetje na vijf dagen prachtig weer zo plotseling was verdwe nen. De ruil was immers niet zo best. Zonnestralen gaan toch boven geniepig neerspattende druppeltjes die een regenjas noodza kelijk maken. En zo'n regenjas in je vacantie, die staat niet. Vooral niet bij hen die in korte broek aan de loopplank van de Texelse verschijnen. De zon werd gemist gister middag, hoe fris het eer ste regenbuitje ook mocht aandoen. TN ZIJN KIOSK JE zat de heer Quast wat droefgeestig voor zich uit te staren. Naar de kranen op het nieuwe havenhoofd, die werkten en zich zodoende onder scheidden, want overal elders in de omgeving lag alles zo goed als stil. De overzijde van de ha ven scheen dichter bij dan anders, de klandizie verder weg. Om half vijf precies trok de „Dokter Wage- makerer tussen uit. Rustig, ordentelijk, zoals gewoonlijk. Enkele da gen geleden kwam zo'n Texelse boot even rustig aan als de „Wagemaker" nu vertrok. Maar toen de boot had aangelegd, ont stond er deining aan boord. Vacantiegangers uit Arnhem brachten hun peuter, die uit een lysol- fles had gedronken, naar Den Helder; naar het ziekenhuis. „Mag ik zes amandel broodjes van u?", kwam zich een klant aan de kiosk melden. De heer Quast pakte ze drie bij drie in twee zakjes en zei: „Ze zijn te groot om ze allemaal in één zakje te doen, me neer. Maar wacht 's, het kan óók, dat de zakjes te klein zijn...." IJ OFWEL DE LUCHT bleef dreigennam het aantal druppels langzaam maar zeker af. Er kwa men wielrijders langs die vroegen hoe laat er wéér een boot naar Texel ver trok. Een jong echtpaar stapte uit een auto en wilde hetzelfde weten. Tot tien minuten over half zet moest men wach ten. De heer van 't echt paar begon op zijn pols horloge te turen en zei toen: at is zekerrr om vijf uurrr veerrrttg". Kort afgebroken kwamen de woorden er met rol lende r's uit. Een vreemd accent, dat moeilijk was thuis te brengen. „Kun- wij slapen op Texel?", vroeg de echtgenoot ver der. „Moeten wij dan op bellen?" „WACHT EVEN", zei de heer Quast, „u kunt wel met die boot mee en hij wees naar de „Voorwaarts", eveneens van de T.E.S.O., die zich van een massa kistjes had ontdaan. Hij had de woorden nog niet gespro ken of „de „Voorwaarts" maakte zich los van de kant, en pufte als een haas zeewaarts. Het echtpaar, in regen jas, begaf zich naar het wachtlokaal op het Ha venhoofd. De volgende boot zou over een goed uur vertrekken. Het moet druk geweest zijn op het eiland, on danks de regen en de dreigende wolkenhemel, die het havenhoofd, de mensen, de patates-frites- wagen en het kioskje om spande. Zonnig weertje doet het beter in de va cantie. Dat staat vast. In het kader van de jubileumfees ten die QSC te Wormerveer organi seert ter gelegenheid van zijn vijf en dertig-jarig bestaan, wordt morgen avond op het QSC-terrein een wed strijd gespeeld tussen KFC en een Noordhollands B-elftal Laatstgenoemd elftal, waarin twee spelers van HRC uitkomen, werd als volgt samenge steld: doel: Jaket (ZFC); achter: Maassen (Alcmaria Vlctrix) en Bot (HRC); midden: Feenstra (ZW), Langendijk (W. Frlsia) en Visser (W. Frisia); vóór: Eversteijn (Alcm. Vic- trix), Ploojjer (Zilvermeeuwen), Poel (Zaandijk), Dangermond (W. Frisia) en Rijkers (HRC). Als reserves fun geren Pfersich (QSC) en van Gelde ren (GVO). Het elftal van KFC werd voor deze wedstrijd, die om vijf uur begint, als volgt samengesteld: doel: Stadt; ach ter: Rus en Wiarda; midden: Blok land, Roggeveen en C. Molenaar; vóór: L. de Graaf, Baljet, H. de Graaf, Lamie en K. Molenaar. Gistermorgen om vijf uur arri veerde Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein" uit Amsterdam in onze haven. Zij koos ligplaats bij de P. W. voor het laden van munitie, Het is morgen hoog water om 6.40 en 19.20 uur, en laag water ojn 0.30 en 13.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 19,7 graden Celsius. r HET I 1*OEN HET „Stedelijk Muziekkorps" op 14 Augustus 1940 de gouden mijlpaal passeerde, maakten de oorlogsom standigheden een feeste lijke viering van dit ju bileum onmogelijk. Zon der veel uiterlijk ver toon ging de dag voor bij, maar in de kring van het korps heeft men toch met dankbaarheid kunnen terugdenken aan hetgeen in een halve eeuw tijds was gepres teerd. In de loop der jaren hadden verschil lende mensen hun beste krachten aan het „Ste delijk" gegeven. De ou deren gingen heen, en jongeren namen hun taak over, zodat het korps zijn vertrouwde positie temid den van de gemeenschap kon blijven innemen. Het „Stedelijk" had zich ln vijftig Jaar tijds een ere-plaats in het openbare leven van Den Helder verwor ven. Door de oorlog heeft ook deze vereniging grote moeilijkheden ondervon den, maar gelukkig kon na de bevrijding het werk op de traditionele voet wor den voortgezet onder leiding van de huidige directeur, de heer D. H. Steinroth. Ook deze oud-stafmuzikant heeft zijn beste krachten aan het „Stedelijk" gege ven, en het is voor een niet gering deel aan zijn bekwame, rustige en stimule rende directie te danken, dat het korps zich in zeer korte tijd herstelde en thans weer een vooraanstaande plaats in het Helderse muziekleven inneemt. HOEZEER het „Stedelijk" ook door de autoriteiten werd gewaardeerd, bleek overduidelijk toen het korps de taak van de voormalige Stafmuziek mocht waarnemen bij de Vlaggenpara- de der Koninklijke Marine op Ko ninginnedag. Bestuur en leden gevoel den juist bij dergelijke gelegenheden sterk het gemis van een passende uni form. Zolderschuit Bij menige andere officiële gebeur tenis heeft het „Stedelijk" de muzikale omlijsting verzorgd. En ook heeft het korps telkenjare trouw zijn aandeel in de periodieke tentconcerten in het Ju- lianapark geleverd. Oudere lezers zul len zich misschien herinneren, dat vroeger een zolderschuit als podium werd gebruikt. Helemaal uit de tijd ts dat nog niet, want nog slechts enkele weken geleden woonden wij een open luchtconcert bij in Broek op Langen dijk, dat door de plaatselijke fanfare van een zolderschuit af werd gege ven. 45. Moeder Woeffie weet niet goed, wat ze van het bezoek van mevrouw Wolf, die ze eigenlijk nog nooit eer der gezien heeft, moet denken. Ja en toch, als die mevrouw Wolf nu eens gelijk had? Het was heel aardig van haar om Moeder Woeffie te waarschu wen. Moeder Woeffie weet dat haar jongens graag ondeugende streken uithalen, maar dat ze midden in de nacht door het bos zouden dwalen, dat wil er bij haar niet ln. Maar toch heeft ze geen rust. „Het enige wat iv doen kan", zegt ze tegen zichzelf, j, vanavond de wacht houden". Dan W ik zekerheid. Als het avond geworden ig en Pim, Pam en Pora in hun mand. je gestopt worden, dekt Moeder hen als gewoonlijk toe. Maar ze gaat daar- na niet zelf slapen. Nee.... ze veri stopt zich achter een bosje en houdt de wacht. Zullen Pim, Pam en p0tn naar buiten komen? Nu de plannen voor de Middenstandstentoonstelling hun verwezenlijking naderen, blijkt dat de actieve commissie van voorbereiding onder leiding van de heer Joh. van Glabbeek, er in geslaagd is, zovelen tot deelname te animeren, dat de grote tent geheel met stands bezet zal zijn. Nu gaan er reeds stemmen op, dat de huidige muziektent niet aan de eisen zou voldoen. Sommigen wensen een muzieknis, maar anderen vinden het toch wel prettig, dat men in het Ju- lianapark van alle zijden de muziek kan beluisteren. In ieder geval was men op 20 Juli 1918 zeer verheugd, toen deze muziektent in gebruik kon worden genomen. Het „Stedelijk" gaf, onder leiding van de toenmalige di recteur G. H. J. van den Bogaerde, het openingsconcert. Twee jaar later, toen inmiddels de heer Jae. ter Hall direc teur was geworden, vierde het korp; zijn dertigjarig bestaan Van de bur gerij ontvingt 't ter gelegenheid daar van de beide fraaie schellebomen Het vaandel, waaraan in de loop der jar®n talrijke onderscheidingen zijn gehecnt dateert reeds van 1909. Een andere markante datum uit de historie van het „Stedelijk" is Zater dag 26 Novembr 1932, toen de eerste vrouwelijke muzikante aan een open bare uitvoering medewerkte. Dat was tijdens de periode, dat de heer Joh. F. Pala directeur was. Deze dirigent onder wiens leiding het korps van 1 Mei 1929 tot de tweede wereldoorlog heeft gestaan, zal van de viering van het zestigjarig jubileum getuige kun nen zijn. G. A, Snaphaan. In ons artikeltje van Woensdag jl vermeldden wij, dat ook de enige nog in leven zijnde oprichter, de heer Snaphaan, die thans in Den Haag woont, morgen acte de précence hooüt te geven. In éen der archiefstukken, die ons ter beschikking werden ge steld, werd gewag gemaakt van de heer D. J. Snaphaan, die bij de vie ring van het 45-jarig jubileum de eni ge overgeblevene van de zeven op richters werd genoemd. Bij nader in zien is ons gebleken, dat daarmede be doeld werd de enige oprichter die toen nog lid was. De heer D. J. Snaphaan (wiens foto wij Woensdag publiceer den) is kort daarna overleden Bijn broer en mede-oprichter van het Ste delijk", de 84-jarige heer G. A. Snap haan, moest reeds in 1897 wegens ver trek naar elders voor het lidmaatschap Hoevele malen zou het Stedelijk Muziekkorps zich op deze wijze voor de Helderse burgerij verdien stelijk hebben gemaakt? Deze foto werd genomen tijdens één der vóóroorlogse tentconcerten in het Julianapark. De heer Joh. F. Pala zwaait hier de dirigeerstaf bedanken. Deze woont thans in Den Haag en wil morgen nog eens vertoe ven in de kring van het muziekkorps welke eerste jaren htf heeft meege maakt. Een taptoe! Het bestuur van het „Stedelijk" deed ons nog 'n mededeling, die velen zal interesseren. Zoals reeds gemeld, zal in het kader van de jubileumviering op Dinsdagavond 15 Augustus een tentconcert worden gegeven in het Ju lianapark. Het uit te voeren program ma zal geheel gelijk zijn aan dat voor de jubileumconcerten op Zaterdag- en Maandagavond in Casino. Maar alleen Dinsdagavond wil het korps als toe gift een taptoe ten gehore brengen Wij zijn ervan overtuigd, dat alleen reeds het woord „taptoe" een groot deel van de Helderse bevolking naar het Julianapark zal doen trekken. Men zal dan het diamanten korps in actie kunnen zien in de keurige nieuwe uni formen. die dank zij de spontane me dewerking van de burgerij konden worden aangeschaft. De officiële viering. De officiële viering van het jubi leum zal morgen plaats vinden. Van drie tot vijf uur wordt in Casino een (receptie gehouden, waaima morgen- De tentoonstelling zal een veelzijdig beeld geven van alles wat de plaatse lijke middenstand kan bieden, terwijl daarnaast een afdeling zal worden inge richt voor de plaatselijke verenigingen, die o.a. door hun vaandels vertegen woordigd zullen zijn. Ook de prijzen van de verloting, georganiseerd door de 10-jarige zangvereniging „Excelsior" zullen daar worden tentoongesteld. Het middengedeelte is ter beschik king van de Vereniging „Flora" waar. door mede een fleurig geheel zal worden verkregen. De tent, benevens de verschillende kermisattracties, zullen een plaats vin den op het terrein aan de Hofstraat naast de heer Buma. De tentoonstelling wordt officieel ge opend op Zaterdagmiddag 2 September om twee uur. Deze opening zal worden opgeluisterd door „Apollo". Na de opening zullen elftallen van „Wlron" en „Succes" een voetbalwed strijd spelen met als Inzet de wissel beker, waarom volgende Jaren opnieuw gekampt zal moeten worden. Zondag middag 3 September om twee uur zul len op 't terrein achter de N.A.C.O.- garage wlndhondenrennen worden ge houden. Voor Maandag d.a.v. is nog geen vastomlijnd programma opge maakt. Een straatmaker heeft bij de po litie aangegeven, dat hem een horloge was ontstolen. Hij had het klokje op geborgen in de zak van een jasje, dat aan de deurknop van een materiaalwa gen was opgehangen. Tussen de stenen van één der golfbrekers voor het fort „Kijkduin" is een lichte mortiergranaat gevonden, waarschijnlijk één der oefengranaten die vorige week bij de oefeningen ln en om het fort zijn gebruikt. Als „gevonden voorwerp" werd een herenrijwiel bij de politie gedepo neerd. De eigenaar heeft zich later ge meld. De heer Jac. Dito, Brakkeveldweg 140, slaagde te Amsterdam voor het di ploma „Onder Rijkstoezicht gediplo meerd schoenhersteller". Vanavond sluit de inschrijving voor de viswedstrijd, die morgenmid dag aan het Noordhollands Kanaal wordt gehouden. Wij berichtten reeds, dat op Zater dag 12 Augustus, dat is dus morgen, hier ter stede een jubileum-colleote ten bate van het sanatorium „Zonne straal" wordt gehouden. Van de op brengst dezer collecte, die ook ln an dere plaatsen wordt gehouden, hoopt men een deel van de noodzakelijke uitbreidingen te kunnen bekostigen. Collectanten kunnen zich nog opge ven bij het plaatselijk comité, p.a. de heer P. Verhoef, Tweede Vroonstraat 70. V7F J.R1JV1A KOFFERS mET ONZE T«VI MET EEN DEGELWK VAN DE Breewaterstraat bij de Spoorstraat avond een feestconcert wordt aange boden aan 't ere-comité en genodigden. Het programma vermeldt vóór de pau ze de uitvoering van een vijftal mu zieknummers (o.a. de voor deze ge legenheid doar de heer Joh. F. Pala gecomponeer %r. Feeatprélude en het symphonisch gedicht „Finlandia" van Jean Slbelius), en na de pauze de op voering van de revue „Daar komen de schutters", onder regie van de heer Tom Borgerding. De volgende autoriteiten hebben zit- ting willen nemen in het ere-comité: mr. G. D. Rehorst, burgemeester van Den Helder, vice-admiraal J. J. L. Wil linge, Commandant Zeemacht Neder land; kapitein ter zee D. J Kommer, Commandant Maritieme Middelen, ka pitein ter zee t/d S. G. Barendregt, di recteur der Rijkswerf; oud-burgemees ter, lid van de Tweede Kamer; ie wethouders P. S. van der Vaart. L. F van Loo en C. Steenlage; de heer K. Rijpma, commissaris van politie; 'e kapitein-luitenant ter zee A. C M de Neeve, bestuurslid Muziekkring D«n Helder: de luitenant ter zee der U. F. van Veen, offici. der Koninklijk» Marine, OPENLUCHTSAMENKOMST Woensdagavond werd in het park t« Den Burg een openluchtsamenkomit georganiseerd. Het muziekcorps Excel sior uit Oosterend en het zangkoor De Lofstem ook uit Oosterend verleenden hun medewerking. Als sprekers traden op ds. Vogel uit Geleen en ds. Robbert uit Rotterdam. De bijeenkomst werd door ongeveer 1000 personen bezocht. Door alle aanwezigen werd deelgeno men aan de samenzang met begeleiding van het muziekcorps. ORANJEFEESTEN De Texelse feestvereniging heeft dei middags voor de kinderen en 's avondt voor de volwassenen een feest georga niseerd, dat klonk als een klok. Meer dan 1000 kinderen woonden de poppen kastvoorstelling bij. Het park was vol juichende en lachende kinderen. De commissie heeft met dit feest wel eer ingelegd. VERGUNNING Door de minister van Economitche Zaken werd aan de heer C. Huisman, Westermient op Texel, vergunning ver leend tot het vestigen van een pension* bedrijf in het perceel B 156. VISAFSLAG OUDESCH1LD Aangevoerd: 4334 kg garnalen; 6 kg geep; 8 kg ka beljauw; 130 kg makreel; 58 kg schar; 5106 kg schol; 219 kg poon; 1239 kg tarbot; 9234 kg tong; 2382 kg wijting; 13 kg zalm; 350 kg kokhanen; 3726 kg vispuf. MARKTBERICHT DEN BURG, 7 Aug. Aangevoerd werden 80 lammeren van 4055; 25 schapen van 7090; 8 pinken van 450— 550; 2 koeien van 750—850; 3 biggen van 55—70 en 9 nuchtere kalveren van 40—55. Op Dinsdag 26 September organi seert de harddraverijvereniging „West- Friesland" te Schagen een zg. uitnodi- gingsdraverij. Er worden prijzen be schikbaar gesteld van f 600, f 250, f 100, en f 50. Onder grote belangstelling had te Hauwert de begrafenis plaats van het hij een motorongeluk ln Limburg om het leven gekomen echtpaar Beemster- Gorter. Onder grote belangstelling van de vele badgasten had te Egmond aan Zee weer een demonstratie plaats van de K.N.Z.H. R.M. Vliegtuigen van de ma- rine Vliegdienst verleenden hun zeer gewaardeerde medewerking. Speciaal voor de toeristen wordt elke Vrijdag om half twaalf en half twee een kort orgelconcert gegeven in de fraaie Grote Kerk te Alkmaar. Aan de veiling te Beverwijk moes' een deel van aangevoerde sperciebo- oen en pronkbonen worden doorge draaid. omdat, zij de vereiste prijzen met konden halen. Een korte maar felle brand richtte schade aan Ir. een kan toorgebouw van de Hoogovens. Epn 14-jarige Zaanse jongen, dl# de benen had genomen, is in Rotterdam door de politie aangehouden. Het "ol- ledige gemeentebestuur var Zaandam zal «en bezoek brengen aai: de tentoon stelling „Rotterdam Ahoy". klasse U. F. van Veen1" officier n"? h,"* vari 14 i"r "l en O. der KonlnlrlHV. S' rf:'Tleester Sl«*er van Wormerveer als zodanig aftreden.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2