Regering blijft K.L.M. steunen Worden de ex-KNIL-leden uit Makassar geëvacueerd? Machten achter Duitse schermen Millioenste bezoeker Rotterdam Ahoy Zitting thans tot Maandag verdaagd Cultureel Nieuws r Hoogstwaarschijnlijk bijdrage van tachtig millioen gulden Wat de K.L M.-vliegers verdienen EEN BOEKHOUDER VERDUISTERDE 47.000 En gaf zichzelf aan Kinderen speelden met vuur Overstromingen op Luzon eisten 14 doden Kortenaer-vraagstuk nog niet opgelost Gedemobiliseerden kunnen naarCanada H.K.H. Wilhelmina zal ver jaardag in stilte gedenken. Trygve Ue in Noorwegen Malik contra Jebb Oostelijke zone heeft haar Politburo WIDrICni 15 ue .grote wilhelm Pieck, Premier Grotewohl, de man WALLACE BRANDMERKT RUSLAND ALS DE AANVALLER Dahliapracht in Haarlems Concertgebouw Europese steenkoolproductie in stijgende lijn Tweede Kamerlid stelt vragen over Bertha Hertogh ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1950 Dank zij het in de achter ons lig gende jaren, in het bijzonder in de jaren na 1945, gevoerde lynamische beleid kon de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij groeien tot een omvang, wMke ons land een belangrijke posi tie op de wereldluchtvaartmarkt heeft bezorgd. Aangezien deze nog jonge markt nog niet tot rust is gekomen zoals dat met de andere takken van verkeer het geval is is het voor het ogenblik een eerste eis, in die luchtvaart een behoorlijke plaats te bezetten. Als zich immers straks tekenen van consolidatie gaan vertonen zal voor de KLM de mogelijkheid om haar werkingssfeer uit te breiden veel ge ringer worden. Iedere onderneming, die zich wil handhaven, heeft te zor gen dat haar aandeel in het wereld- luchtverkeer thans een realiteit is, waarmee rekening wordt gehouden. Omdat de KLM in meer dan één opzicht onze internationale economi sche positie versterkt, zoals reeds eeu wen lang door onze scheepvaart ge schiedt, en in de binnenlandse eco nomie rechtstreeks werkgelegenheid biedt aan ongeveer achtduizend per sonen en bij het Nederlandse bedrijfs leven bestellingen doet van zeer uit- eenlop/.ide aard, wordt door de mi nisters van Verkeer en Waterstaat en van Financiën een kapitaalverstrek king ter financiering van de consoli datie en de eventuele verdere uit breiding van de KLM wenselijk ge acht, aldus de memorie van antwoord op het eindverslag van de rapporte rende commissie over de desbetreffen de ontwerpen van wet. De groei van de KLM zal in de komende jaren on getwijfeld niet zo sprongsgewijs verlo pen als in de eerste jaren na de oor- Jog. Naar de huidige inzichten kan in de eerstkomende jaren een geleidelij ke groei van ten hoogste 10 pet. per jaar mogelijk worden geacht. Voorde periode tot en met 1952 zijn hiervoor in het onderhavige voorstel gelden tot een totaal bedrag van f 26.500.000 uitgetrokken. Er is geen twijfel aan, ef de KLM zal deze gelden op de meest economische wijze besteden. De luchtlijnen, die de KLM onderhoudt, liggen allen op de routes van het grote wereldverkeer, verliesgevende lijnen worden door de KLM niet ge opend. Een luchtvaartleskundige van internationale faam zei eens: „The KLM is the best run company in the world". Het bedrag, dat aan de KLM na aanneming van de wetsontwerpen in totaal aan nieuwe middelen kan toe vloeien, bedraagt tachtig millioen gul den. Vijftien millioen gulden hiervan zullen dienen voor deelneming in de Garuda Indonesian Airways, terwijl f 38.500.000 zullen dienen om schulden en credieten af te lossen. Het bedrag voor de eventuele uitbreiding werd boven reeds genoemd. Aan het vlie gend personeel zal in 1950 vermoede lijk twaalf en half millioen gulden aan bruto-salaris worden uitbetaald. Per 1 Januari 1950 waren er namelijk bij de KLM in totaal 1006 man vlie gend personeel in dienst, waarvan 331 vliegers. Hierbij geven wij een opgave van de jaarsalarissen van de vliegers in dienst van de K.L.M., waarover in bijgaand artikel ge sproken wordt, respectievelijk het minimum- en maximumbedrag. Voor vlieger 4de klas 7500, 10300 Voor vlieger 3de klas 11100, 14700 Voor vlieger 2de klas 15300, 18000 Voor vlieger 1ste klas 19200, 25200 Bij de beoordeling van deze sa larissen dient niet uit het oog te worden verloren, dat de sala rissen zich dienen aan te passen aan de salarissen, die buiten landse maatschappijen aan haar vliegend personeel betalen. Verder dient in aanmerking te worden genomen, dat in het al gemeen de vliegers na hun 50ste jaar geen dienst meer doen en als vlieger gepensionneerd worden. Het maximumpen.ioen bedraagt 5000 per jaar. Bij het politiebureau Singel te Am sterdam heeft zich een circa 40-jarige boekhouder van een bankinstelling in het centrum der stad gemeld in ver band met een door hem gepleegde ver duistering van ongeveer f 47.000 ten nadele van deze bank. De man, die het volste vertrouwen van zijn superieuren genoot, heeft de verduistering in de af gelopen twee-en-half jaar gepleegd. Van het geld, waar niets meer van over is, heeft hij goede sier gemaakt. Vandaag zal hij voor de Officier van Justitie worden geleid. Een politieonderzoek heeft uitgewe zen, dat de boerdrijbrand, welke Don derdagmiddag de boerderij van de veehouder A. Lieuwes te Adorp in as legde, is ontstaan doordat kinderen in de nabijheid van de hooischuur met lucifers speelden. Op Luzon, het grootste eiland van de Philippijnen, zijn de afgelopen drie dagen 14 mensen bij overstromingen om het leven gekomen. De materiële schade is groot. JOEGOSLAVISCHEMIJNWERKERS UIT WERELDVAKVERBOND Het bestuur van het Joegoslavische verbond van mijnwerkers heeft een resolutie aangenomen, waarin beslo ten wordt, dat het verbond uit het en der communistische leiding staande wereldvakverbond zal treden. Het za' eerst weer terugkomen, als de afde ling mijnwerkers van het wereldver- bond haar houding tegenover de Joe goslavische mijnwerkers verandert. Tijdens een gezamenlijk diner heeft dr. Hirschfeld gisteren te Djakarta aan Moh. Hatta voorgesteld om alle voorma lige leden van het KNIL uit Makassar te evacueren en over de andere delen van Indonesië, behalve Ambon, te ver spreiden. Dr. Hirschfeld bracht tot uit drukking bereid te zijn enige Neder landse troepentransportschepen hier voor in te zetten. Drs. Hatta is bereid deze oplossing te aanvaarden. Naar verluidt zou de „Zuiderkruis" reeds naar Makassar opstomen, doch dit laatste bericht kon niet bevestigd worden. Wat er eventueel met de „Kortenaer" zal blijven tot de evacuatie voltooid is. aangenomen mag worden, dat het schip zal blijven, tot de evacuatie voltooid is. De Indonesische regering heeft te Djakarta een communiqué uitgegeven, waarin zij haar zienswijze geeft over de incidenten te Makassar. Hierin wordt verklaard, dat deze gebeurtenissen het vertrouwen van de Indonesische rege ring in de Nederlandse bewindhebbers hebben geschokt. De troepen van het voormalige KNIL, die te Makassar in botsing zijn geweest met guerrilla-strij ders, hebben hun positie als gasten op het gebied van een bevriende staat Uit Canada is de mededeling ont vangen, dat men aldaar bereid was een aantal gedemobiliseerden toe te laten, nadat deze zich in Nederland, voor zover niet uit de landbouw af komstig, een tijdlang practisch op een boerderij zouden hebben bekwaamd. De Centrale Stichting Landbouw Emigratie heeft terzake onmiddellijk contact opgenomen met de Nederland se Katholieke Boeren- en Tuinders- bond, de Christelijke Boeren- en Tum- dersbond en het Koninklijk Neder lands Landbouw Comité. Gevraagd zijn de adressen van boeren, die be reid waren adspirant-emigranten en hun bedrijven te werk te stellen. De ze organisaties hebben tenvolle mede werking verleend. Op het ogenblik zijn nog verschillende aanbiedingen van landbouwers beschikbaar. De demobilisatieraad, Koninginne gracht 47, Den Haag of de Centrale Stichting Landbouw Emigratie, Raara- weg 28, Den Haag, verlenen hun be middeling. Met het oog op de verjaardag van H. K. H. prinses Wilhelmina brengt de particulier secretaresse van de prinses in herinnering, dat de prinses vanwege Hare leeftijd en de vele vermoeienis sen, die een feestviering voor Haar zou medebrengen, Hare verjaardag, evenals het vorige jaar het geval was, enkel in de familiekring wil gedenken en deze verder in alle stilte wil laten voorbij gaan. -door voortdurende uitdaging misbruikt. De Indonesische regering kan het Ne derlandse standpunt, dat de Nederland se regering verplicht was tot het zen den van de torpedoboot jager „Korte naer", niet onderschrijven. De Indonesische regering heeft geen bezwaar tegen het Nederlandse voorstel om de aangelegenheid voor te leggen aan de Commissie voor Indonesië van de Verenigde Naties (Unci). Naar wij van de zijde van het Hoge Commissariaat vernemen, zou mr. Roem gisteren het protest van zijn regering met betrekking tot het zenden van de „Kortenaer" naar Makassar, aan de Ne derlandse regering aanbieden. De im- en exportbank te Washing ton onderhandelt nog steeds met de Spaanse regering over het verstrekken van dollerleningen. Heftig gesticulerend beschuldigde de Russische vertigenwoordiger bij de Veiligheidsraad, Jacob Ma lik (links) de Verenigde Staten van aggressie in het Koreaanse conflict. De Amerikaanse vertegenwoordi ger, Warren Austin (aan de rech terkant, tweede van links) diende Malik van repliek. Als de Russen zouden willen, aldus Austin, zou den zij onmiddellijk aan de Noord- koreaanse aanval een einde kunnen maken Trygve Lie, algemeen secretaris der V. N., vertrekt Vrijdag uit Lake Suc- cess voor een bezoek van ongeveer één week aan zijn vaderland Noorwegen. Lie hoopt een onderhoud te hebben met de ministers van buitenlandse za ken der drie Scandinavische landen. Hij zal zijn functie als algemeen se cretaris der V. N. in deze tijd blijven uitoefenen en dagelijks contact onder houden met Lake Success. Sjamaldhareelall, toegevoegd alge meen secretaris in algemene dienst, zai Lie te Lake Success vervangen. iij f meisje mej. Jenny Diepgrond namen Gelukkige en Zijn verloofde I plaats op het hefplateau van een met krijgen reis naar Zwitserland „Hoe bestaat het", zei de 21-jarige monteur Jan Bosselaar uit Hilversum beduusd, toen men hem duidelijk had gemaakt, dat hij de millioenste bezoe ker van „Rotterdam Ahoy" was. „Ik wist er vanmorgen nog niets van, dat de millioenste werd verwacht", vertel de hij „en kocht, omdat ik mijn vrije dag had een spoorkaartje, dat tevens recht gaf op een bezoek aan de ten toonstelling. De conducteur zei toen al: U wilt zeker de millioenste bezoeker zijn". Ik haalde mijn schouders eens op en ging in Rotterdam aan het loket bij de ingang mijn kaartje omwisselen voor een toegangsbewijs. Daar kreeg ik no. 208 en dacht: dat is het natuur lijk nooit. En nu.hoe bestaat het", herhaalde hij. Jan Bosselaar en zijn Prof. Dr. J. A. A. M. Kors, voor zitter van de KRO, die zijn veer tigjarig priesterjubileum zal her denken op Dinsdag 15 Augustus a.s. bloemen versierde truck en werden on der gejuich van de honderden die er omheen stonden enkele meters in de hoogte gehesen. Loco-burgemeester Van Tilburg bood het paar een Rijnreis Rot terdamSt. Gotthard (Zw.) aan. Het oude liedje in de Veiligheidsraad -rx la;—oi. De Sowjetmseische afgevaardigde Jacob Malik opende Vrijdagavond de zitting van de Veiligheidsraad weer met het verzoek aan de raad, eerst te stemmen over het uitnodigen van ver tegenwoordigers uit Noord- en Zuid- Korea tot de besprekingen. Daarna zou de raad moeten beslis sen, of de op 25 Juni door de raad aan de Zuidkoreaanse republiek ge zonden uitnodiging voor de volgende bijeenkomsten moest gelden. De wes telijke afgevaardigden zijn van oor deel, dat deze uitnodiging nog van kracht is en dat de voorzitter van de raad verplicht is de Zuidkoreaanse afgevaardigde uit te nodigen. Malik ontkende wederom, dat de Sowjetunie oorlogsuitrusting aan Noord-Korea le vert. Alle Sowjetrussische uitrusting in Noord-Korea is vóór het begin der vijandelijkheden aan Noord-Korea verkocht, aldus Malik. Malik sprak verder nog over de z.i. „bijzonder schandelijke rol, die door generaal MacArthur, de „god en ko ning van het Verre Oosten", wordt gespeeld en die volgens hem „zo lang mogelijk in het Verre Oosten wenst te blijven". „De Veiligheidsraad", aldus besloot de vertegenwoordiger der Sowjetunie, „zal moeten kiezen uit twee mogelijke wegen: de ene leidt naar vrede, de andere naar het moeras van de oor log, dat wordt gevoed door de heer sende kringen in de Verenigde Staten, die de ware aanvallers zijn". DE LIEEL FRANKFORT staat op zijn kop door het bezoek, dat de befaamde acteur Orson Welles (Harry Lime uit ,De derde man") aan deze stad brengt, waaronder een Fiorino uit 1400. Het bekroonde schilderij was een stilleven voorstellende „Citroenen". Nog meer prijzen. Het „Instituto di Gedurende een week geeft hij er voor- grera. In 1943 werden 26 van de 33 stucli Romani" te Rome kende de poë- stellingen van zijn gemoderniseerde zajen van bet museum door een lucht- zieprijs „San Babila'groot 300.000 liie versie van Faust. Het publiek toonde bombardement vernield In 1946 werd toe aan Salvatore Quasimodo te Milaan zich hierover zeer enthousiast, ofschoon met dg wederopbouw 'begonnen. Men v°°r zijn „La vita non e un sogne" (Het de critici hadden gewaarschuwd niet re^ent het museum wat betreft verlich te veel gelijkenis te verwachten tussen ting> indeling der zalen en de toepas leven is geen droom). In Rome is openluchttentoonstelling de Faust van Welles en die van Goethe. ™g van~vëfe kostbare' marmersoorten gehouden van kunst. Dit was de eerste m van een reeks exposities, die ten doel hebben gelden bijeen te brengen voor Bioscoopeigenaars die de aanwezig- tQt de aiiermodernste van de wereld, heid van de Amerikaanse acteur, schrij- regisseur willen uitbuiten, heb- De collecties kunstschatten, waaronder een artistenhuis in de Eeuwige Stad. werken van Rafael, Piero della Fran- - ver en ben films op hun programma gezet, waarin Welles optrad. Orson bezocht ^aategna,enYer0*Tl de nachtclub van „De verdorven jon- Jot de belangrijkste^en mooiste alie delen yan Europa een gens", waar hij de danseres Prita Mo- rena en de tengere donkerharige „Miss verzamelingen Wij blijven nog even in Cultuur Vereniging.. opgericht. Men zal een in het Frans gesteld tijdschrift on der de titel Moderne „Faust" in Frank fort - De „Pinacoteca di Brera - „Het leven is geen droom"-Rodin in Den Haag Hessen" toejuichte, die hij veel geluk toewenste bij de a.s. wedstrijd voor „Miss Duitsland". David Lean, de regisseur van „Brief Encounter", „Oliver Twist" en „Great Expectations", die een overeenkomst heeft gemaakt met Sir Alexander Kor- da is begonnen met een nieuwe film, dié de titel draagt: „The sound barrier". Gedurende de eerste drie weken van October zal te Turijn een tentoonstel- Gemeentemuseum te Den Haag trekt ling op filmgebied worden gehouden. Er deze bakermat van de Europese cul- elke dag vele bezoekers. Ruim 28.000 zullen ook films worden gedraaid, die tuur. Felice Casorati is winnaar gewor- belangstellenden hebben reeds de fraaie nooit in omloop zijn gebracht. den van de „Premio di pittura del Fio- kunstwerken van Rodin, Despiau, Bour- rino", naar welke prijs door 30 schil- delle en Maillol kunnen bewonderen. rtP dezelfde dag, waarop te Venetie ders met 130 schilderijen werd mede- Dit is meer dan men had verwacht de „Biennale", 's werelds grootste gedongen. Deze prijs wordt in goud uit- Voor de onlangs opgerichte Toneelaca- tentoonstelling van moderne kunst betaald, hetgeen betekent, dat de win- demie te Maastricht hebben zich voor werd geopend, heropende men kortge- naar een half millioen lire of wel 86 de eerste lessen, die in October begin- leden te Milaan de beroemde Pinacoteca verschillende gouden munten ontving, nen reeds acht leerlingen gemeld. (Van onze correspondent te Berlijn). JN ALLE STILTE, zonder enig propagandistisch vertoon, hebben de com munisten in Oost-Duitsland een politieke revolutie voltrokken, die in de toekomst verstrekkende gevolgen zal hebben. Naar het voorbeeld der Sowjet- unine werd officieel een Politburo der partij in het leven geroepen, welk orgaan in feite de macht zal uitoefenen, die de regering-Grotewohl naar buiten representeert. Voortaan zullen belangrijke besluiten niet meer geno men worden op zittingen van het kabinet, waarbij alle ministers tegenwoor dig zjjn, doch in de nauwe kring van het Politbureau. Aan dit orgaan is de regering verantwoording verschuldigd. Zjj handelt volgens directieven, die zjj van het Politburo ontvangt. I llkri/-U+ ie ...i. J noegzaam bekend zijn. Staatspresident Secretaris-Generaal der Communisti sche Partij en Vice-Premier Ulbricht, vormen een driemanschap, dat zijn trouw aan Moskou voldoende bewezen heeft. Zij zijn de leidende figuren in de Sowjetduitse Republiek met als pri mus inter pares Walter Ulbricht, de grote vertrouweling van Stalin, met wiens gezag zich geen enkele andere communist kan meten. Zelfs de grijze Staatspresident Wilhelm Pieck, zete lend op het historische slot der Ho- henzollern te Niederschönhausen, moet hem voorrang verlenen. Het is hier algemeen bekend, dat Pieck en Grotewohl slechts ongaarne vrede hebben genomen met de voor aanstaande positie, die Ulbricht uit de handen van Stalin ontvangen heeft. Zij beiden zijn de organisatoren der Com munistische Eenheidspartij, terwijl Ul bricht pas in Oost-Duitsland uit Mos kou aankwam, toen de verschillende functies reeds verdeeld waren. Waar schijnlijk met opzet had men voor deze kameraad geen plaats open gelaten. Moskou had echter anders beslist. Pieck, de senior der Communistische Partij, werd door Ulbricht zonder meer opzij geschoven en als Staatspresident politiek op een dood spoor geplaatst. Pieck's vriend, Grotewohl, was te Mos kou te weinig bekend, om een mede dinger te kunnen zijn. Hij moest zijn sporen als communist nog verdienen Een driemanschap. £)E oppermachtige positie, die Ul bricht met de steun der Sowjets in korte tijd wist te verwerven, heeft hij nu in het nieuwe Politburo nog weten te versterken. Leden van Pieck's camarilla als Lehmann en Mer ker, wier nominatie algemeen ver wacht werd, werden in dit toporgaan niet opgenomen, doch wel Ulbricht's beschermelingen: Rau, Matern, Dah- lem en Zaisser. Laatstgenoemde is minister voor de Veiligheid van de Staat en bekleedt dus dezelfde functie als Maarschalk Beria in de Sowjet unie. Hij is het hoofd der Sowjet duitse MVD, die hier SSD of Staats veiligheidsdienst wordt genoemd. Zaisser is naast Ulbricht niet alleen de machtigste, maar ook de meest ge vreesde figuur der Sowjetduitse re publiek. Hij bezit volmacht om ieder te arresteren en te veroordelen buit ten het normale gerecht om. Tevens is hjj belast met de leiding over de Sow jetduitse spionnagediensten. Zijn naaste medewerker is Staatssecretaris Mierke, die in West-Duitsland voor het plegen van een dubbele moordaan slag gezocht wordt. OOSTDUITSE communisten zien Duro een bewijs, dat Moskou met in het oprichten van het Polit- de tot nu toe geleverde prestaties te vreden is. De partij is nu de gelijk waardige geworden van communisti sche partijen in andere landen. Zij heeft dezelfde organisatie-vorm en is gereed, pm in de Kominform te wor den opgenomen. Formeel wil men hier mede nog wachten tot begin van het volgend jaar, maar intussen zullen Oostduitse communisten reeds offi cieel aan alle bijeenkomsten van de Kominform deelnemen. Hun opname als geljjkberechtigden in de kring van landen, die onder de invloed staan der Sowjetunie, is aan geen enkele hinder paal meer gebonden. In de superregering van het Polit buro heeft een aantal personen zitting, dat ook in het buitenland ge- De Britse vertegenwoordiger Sir Gladwyn Jebb wees er op dat het „speciaal in Azie is, dat de communis» tische imperialistische machten wor den samengetrokken voor de aanval, nu zij in Europa niet zijn geslaagd. Men denke slechts aan de opstanden in Birma, Indonesië, Vietnam en de Philippijnen. Vervolgens werd de zitting tot Maan dag verdaagd zonder dat er een be slissing genomen was. Henry Wallace, die dezer dagen be dankte als leider van de progressieve partij in de V.S., heeft in een vraag gesprek voor de radio verklaard, dat Rusland duidelijk de aanvaller is in Korea. Zes maanden geleden geloofde hij nog, dat Rusland aan het conflict met het westen een einde wilde ma ken, maar thans was hij van mening, dat Rusland de koude oorlog in zijn eigen belang wilde laten voortduren. Wallace zei niet zeker te weten, of de communisten thans de progressieve partij beheersen. „Ik geloof stellig, dat zij dit niet deden in de twee jaar dat ik er lid van was", zei hij. Op 8, 9 en 10 September zal in Haar lem de traditionele dahliakeuring en -tentoonstelling worden gehouden. Duizenden dahlia's zullen in de zalen van het gemeentelijk concertgebouw worden opgesteld. Vóór het podium in de grote zaal komt een tuinaanleg met vijver en waterval, die omzoomd wordt door mignondahlia's en andere laagblij- vende soorten. Het podium zelf wordt ingenomen door twee grote groepen, elk opgewerkt tot een hoogte van vijf meter. De expositie omvat aanwinsten van de laatste twee jaar, o.a. die welke in Frankrijk, Engeland, Denemarken, Zweden en Belgie onderscheidingen be haalden. Belgie zal met twee kwekers vertegenwoordigd zijn. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr. J. E. de Vos van Steenwijk, aanvaardde het bescherm heerschap. In het maandoverzicht van de Eco nomische Commissie voor Europa van de Ver. Naties wordt gezegd,'dat de Europese kolenproductie in Juni on geveer 2 millioen ton groter is ge weest dan in Juni 1949. Deze aanzien lijke stijging is vnl. het gevolg van de stijging van de productie met ruim een millioen ton in Engeland en met bijna 900.000 ton in West-Duitsland. Europa heeft in Juni 1950 ongeveer 1. 150.000 ton vaste brandstoffen min der ingevoerd dan in Juni van het vorige jaar. Te Venetie hebben in het Dogenpalies meer dan 200 intellectuelen uit .Europese Comprendre" uitgeven. J7EN strijkkwartet van Sas Bunge uit Aerdenhout is door de jury van de „Musik der jungen Generation" te Darmstadt voor uitvoering gekozen. Er waren 250 inzendingen uit de gehele wereld, waarvan er 20 voor bekroning J in aanmerking kwamen. De tentoonstel- ling van Franse beeldhouwkunst in het Het Tweede Kamerlid de heer Bruins Slot (AR) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken vragen gesteld .n verband met de kwestie Bertha Her togh. Hij vroeg o.a. of de minister even tueel bereid is bij de Britse regering de nodige stappen te doen, opdat net kind, ongeacht het te Singapore gel dende recht, onverwijld aan de ouders worde teruggegeven. MEEVALLER VOOR GEMEENTE ROTTERDAM. Het geraamde totaal van de aanbe stede, per 1 Januari 1949 nog niet uit gevoerde werken voor de wederop bouw van Rotterdam, vermeerderd met de in 1949 aan te besteden werken, is met acht millioen gulden verminderd. Dit is vooral mogelijk doordat het havenherstel rond drie millioen gulden minder heeft gekost dan oorspronke lijk was geraamd en de bedragen van de aanbestedingen over het algemeen aanzienlijk beneden de begroting ia- gen. HERVATTING PRODUCTIE SYNTHETISCHE RUBBER IN DUITSLAND? Te Wiesbaden is van Amerikaanse zijde de hervating van de productie van bunarubber in het uitzicht ge steld De tijd is thans gekomen, zo zei- de de Amerikaanse spreker, dat net Westduitse ministerie van Economi sche Zaken aan de geallieerde Hoge Commissie verzoekt haar standpunt ten aanzien van deze kwestie bekend te maken. Het Gemeentemuseum te 's Gra- venhage heeft een kostbare collectie muziekinstrumenten aangekocht.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3