Derksen en van Vliet in demi-finale KIN. Bakker zorgde voor sensatie Dick Schermer weer in Calais Slijkhuis won de mijl te Londen Nederlandse bus verongelukte in de Franse Alpen Jan Hijzelendoorn reed dom REGEN WAS SPELBREKER TE LUIK Van Est en Willekes wonnen hun series Wie pijn lijdt leeft maar half. i Uitstekend rijden werd niet beloond Dinsdag nog een kans Athleten hielden generale repetitie De grootste en de bestel Zes en dertig inzittenden werden gewond Geertje Wielema won 3 km. wedstrijd HET CHTNESE BEELDJE Elinkwijk klopte Xerxes Het Radioprogramma MAANDAG 14 AUGUSTUS 1950 (Van onze speciale verslaggever) V\ONKERE WOLKEN spanden zich boven het Walenland samen. De Luikenaren voelden het aankomen en bleven dan ook in groten getale weg. Ze waren niet naar Rocour gekomen, in tegenstelling tot de vele wielerfans uit Vlaanderen, die blijmoedig in de trein en autobus waren gestapt om de strijd der sprinters en achtervolgers te zien. Maar toen dan Zondagmorgen de lucht meer en meer betrok en de eerste sprintritten op het Rocourse cement gereden waren en daar bij nog wat achtervolgingsritten, viel de regen met pijpesteeltjes uit een lood grijze hemel. Men besloot dan ook verder de wedstrijden uit te stellen tot Maandag. De kleine Nederlandse wielerkolonie wist toen dat onze amateurkam pioen nog maar een kleine kans heeft. Hij was in de halve-finale gekomen op Zaterdag, iets dat ik wel verwachtte, maar in die eerste rit tegen de Fransman Pierre Evin reed hij wel heel dom. Hij wilde gelanceerd komen, maar toen hij op tweehonderd meter wilde „aanzitten", ging ook dat Gallische haantje op zijn pedalen staan. Jan was gekloptMisschien dat de tweede rit en een beslis sing hem nog kan redden? Overigens verliep deze regenachtige Zondag triest. de halve finale. Jef Scherens moet in derdaad de wielersport vaarwel gaan zeggen. Even liet hij in de finale-her- kansingsrit nog zijn vroeger kunnen zien, doch verloor later van Louis Gé- rardin, die toch ook al in jaren klimt. Gérardin demareerde snel onderdoor en niets kon Scherens meer van zijn eens beroemde kattesprong terug vin den. Belgie, dat sinds 1931 een zeer grote rol met Scherens gespeeld had, kon in Frans Pauwels en Milou Gosse- lin geen empla?anten vinden De achtervolging. WjIM VAN EST bij de profs en Patsy' Willekes bij de amateurs wonnen Zaterdag hun series. Wim behoefde zich niet overmatig in te spannen om van de Belg Frans Gielen te winnen, Patsy deed het even overtuigend tegen de Laat ik gelijk maar even vertellen, hoe dat ging: slechts één rit van de kwartfinales van de amateursprint was eigenlijk helemaal zuiver verlopen. Dat was de eerste rit tussen de wereldkam pioen Syd Patterson en de Fransman Pierre Evin. Met een pittige sprong kwam het Franse manneke verrassend snel op de 200 meterlijn boven Patter son die geen meter harder ging en verloor! De andere Fransman Maurice Ver- deun gaf de Australiër Reynolds een lekker „zoentje", de jury ging op pro testen niet in en wilde dat toen ook niet meer doen toen Hijzelendoorn dat nog een tikje erger deed. Ik geloof ech ter niet met moedwil, maar door zijn manier van rijden, die nu eenmaal be weeglijk is. En de Italiaan Enzo Sacchi deed zijn voorgangers na. Hiervan werd de Belgische hope: Pierre Gosselin de dupe. Weer ging de jury niet op pro testen in Van de achtervolgingsritten der ama teurs werden nog slechts twee ritten van de achtste finale gereden. Onze man Willekes kwam niet meer aan bod, want het bleef regenen Een voorspel van tien uren TIEN UREN, iets meer of minder doet er eigenlijk weinig meer toe, heb ik Zaterdag op het middenterrein van Stade de Rocour onder een blakerende zon zitten kijken naar het voorspel van deze wereldkampioenschappen: de se ries, repechages, achtste en kwartfinales van de sprintnummers en dan de lange reeks van series van het weliswaar mooie, doch soms taaie poursuite-num- mer. En toen kwam er dan nog een serie 100 km met motor-gangmaking bij! Uit de 14 series sprint, herkansingen, achtste finales was de jury Zaterdag avond tot de kwartfinale gekomen met onze landgenoot Jan Hijzelendoorn, de wereldkampioen Sydney Patterson, de Fransman Maurice Verdeun, Enzo Sac chi (Italië); Pierre Gosselin (Belgie); Reynolds (Australië) en de twee Fran sen Lucien Lemoinge en Pierre Evin Twee FransenHaast waren het zelfs ook twee Nederlandse amateurs geweest die tot de kwartfinale kon doordringen, als de Amsterdammer Ad Schotman met precies zoveel bravour en moed tegen de Italiaan Sacchi had durven rijden als hij dat deed in zijn serie tegen de Fin Kasslin en de En gelse kampioen Alan Bannister, die na 1948 hard is achteruit gegaan. Ik wil toch nog even de series aan mijn gees tesoog laten voorbijtrekken. Dan zie ik de Italiaan Maspes wederom teleur stellen, de Engelsman Wilf Waters eveneens, maar ook de verrassing- Schotman, óók Cas Kleefstra, want wie durfde nu eigenlijk denken dat die waar de kleine kerel zich niets van aantrok. Toch was de Argentijn wel sportief. Direct drukte hij onze land genoot de hand Jan Hijzelendoorn mocht in de kwart kleine Amsterdamse wegrenner-sprinter nog verder zou komen dan de serie? Niemand wellicht. Maar hij deed het via de herkansingsrit tegen de overi gens snelle Argentijn Giacchi, die daarbij Cas 'n paar heftig^zwiepers gaf finale rijden. Ik schreef het al in de prognose: hij is sterk vooruit gegaan. Inderdaad! De wijze waarop hij achter eenvolgens van de Luxemburger Kirsch en de Amerikaanse kampioen Jimmy Lauf in de serie en de achtste finale van de Argentijn Passi won, was ver bluffend! Cas Kleefstra strandde op wereldkampioen Patterson. Hij deed het eervol! Van Vliet en Derksen. £N wat de profsprinters in series en herkansingen betreft? Alles volgens plan! Arie van Vliet en Jan Derksen lieten het niet tot verrassingen komen. Ten slotte zaten zij, evenals vorig jaar, weer met de Brit Reg Harris en de gewiekste Fransman Louis Gérardin in Amerikaan Spocor Busch, die hij zelfs kon inlopen na 3 km 850 meter. Van daar dat de tijd, 5.27, niet veel kon ver tellen. Overigens: geen verrassingen! We reldkampioen Patterson kan meer dan sprinten, reed toch niet hard in zijn rit tegen de Belg Inghels en de achtervol gingswereldkampioen de Deen Knud Andersen moest nog hard rijden om in 5.17.6 de Argentijn Pedro Sals te klop pen (5.19.8). Toch zal hij wel verder komen. De Engelsman Cartwright klopte Lauscha (Argentinië) in 5.16.2; Guido Messina (Italië) won van Caccavo (Ar gentinië) in 5.16.3; Glorieux (Belgie) via een walk-over in 5.17.3; Andrieux Frankrijk) door de Oostenrijker Rauchl te kloppen in 5.13, (de beste tijd van Zaterdag); Fransais (Uruguay) haalde de Indiër met zijn chocoladekleurtje, Bahrgay Bhalerao al na 1 km 950 me ter in, reed door en draaide de 4 km in 5.26. Jorgensen (Denemarken) haalde de andere Indiër Sup Chakavarty ook al na 1 km 650 meter in, draaide de 4 km in 5.26; de Zwitser Reiser won van de Luxemburger Polfer in 5.24.1; Gan- dini (Italië) had ook al geen moeite met de Zuidafrikaan Stewart, 5.18,4; Guidice (Frankrijk) mocht er ook zijn met zijn 5.18,6 tegen Alvarado (Vene zuela), de Engelsman Godwin maakte vooral Zaterdag een puike indruk met zijn 5.14. 8 tegen Nyman (Finland) en ten slotte op die lange warme Zaterdag: de andere Zwitser Buri won van Itauarte (Venezuela) in 5.29.4. Foto links toont onze landgenoot A. Leeuwenhoek, die zich in ver springen als tweede plaatste met een sprong van 6.92 meter in actie. Foto rechts laat zien hoe Onze land genoot Wim Slijkhuis de Engelse vijl wint. Hij deed dit in de tijd van 4 min. 1.3 sec. Links de Engelsman G. W. Nankeville, die tweede werd op 5 meter. (Van onze speciale verslaggever) JfEES BAKKER heeft het best gedaan! Heel goed zelfs, al kan men dat uit de uitslag niet opmaken. Wat zich in de eerste helft van de eerste serie stayer nummer afspeelde, doet er eigenlijk heel weinig toe. De Fransman Lesueur had steeds de leiding in die 350 kilometers kunnen behouden, ondanks het feit dat de Zwitsers Besson en Heiman zijn positie herhaaldelijk bedreigden. Kees Bak ker zat toen in de weinig geliefde laatste positie, overigens zonder groot gevaar te lopen dat hij „gelapt" werd, want Lesueur voelde er, de capaciteiten van onze landgenoot kennende, weinig voor, liet risico te lopen los gereden te wor den in een aanval. Het grote moment kwam .na 70 maal 460 meter. Toen leerde men op Rocour wat Kees Bakker als stayer kan. Het was een groots mement vcor de kleine toeschouwersschare op de klei-tribune. De kompels uit de mijnstreek, kenne lijk aan hun klakken, keken elkaar eens aan; de anders luidruchtige Italia nen, die natuurlijk met hun neus op de baan hingen, waren er stil van gewor den. Kees Bakker, die kleine Hollan der, in dat oranje-maillot zorgde er voor. Het was een ware heksenketel! Bakker vloog langs de kleine Frosio, die verbaasd uit zijn git-oogjes keek; ook de Belg Michaux moest er aan ge loven. Bakker was er nog niet tevre den mee, neen, nog lang niet! Lesueur zat nog steeds aan kop en passeerde, opgejaagd door het lawaai achter hem Michaux op en zo ongeveer halverwe ge was de situatie aldus: Lesueur, Bes son, Heiman, Frosio, Bakker, die weer stuivertje gewisseld had, Michaux en Verschuren. Laatstgenoemde Belg kreeg toen zijn ronde achterstand aan zijn broek. Weliswaar wist hij later weer netjes die oneervolle positie wat te verbeteren, maar speelde geen rol meer. Na 80 ronden nog zo'n enerverend moment van Kees Bakker! In één rush flitste de kleine Zaankanter over Bes son, Heiman, Frosio, en nestelde zich achter Lesueur. Weer sprong men recht op de tribunes. Wat een rijden was dat. Bakker wilde koste was kost via deez serie in de finale komen. Hij speel de een „gouden of een ijzeren Bakker was puik op dreef, sloeg de aanval van de rappe Italiaan Elia Fro sio af. De wereldkampioen moest te rug! En toen ging onze Zaankanter door nagr Lesueur. Het was nogmaals zo'n mooi spannend moment. Voor de ware wielerfans om nooit meer te ver geten. Zo had eens de beroemde Belg Victo Linart dat kunnen doen. De reactie. jyjAARBakker is geen Linart. Hij hoopt het slechts te worden en als hij zo door gaat, zal hij ongetwijfeld een attractieve veelgevraagde figuur op de grote banen worden. In zijn hef- KEES BAKKER publiek in extase tige aanvallen en zijn verweer voor zijn tweede plaats, liep Bakkers gang maker Miel v. d. Bosch wat teveel op en dat bracht leven op de jurytent, vlaggen werden gezwaaid en of het daardoor kwam, weet ik niet, maar plotseling was Bakker er helemaal uit Bakker, die alles of niets had ge speeld, zakte naar de laatste plaats af....! Jammer maar waar. Dat alles gebeurde 50 ronden voor het einde. Lesueur had onder dat heftige tumult de leiding weer heroverd. De slag was geslagen Nog eenmaal kwam Bakker naar de tweede plaats maar zakte daarna naar de vijfde plaats af. De strijd om de tweede plaats werd gewonnen door wereldkampioen Frosio! Had Bakker nog eenmaal de kans gehad zich te herstellen, dan was de Zaankanter wel licht tweede geworden. De uitslag werd: 1. Lesueur, (Frank rijk); 2. Frosio (Italië); 3. Besson (Zwitserland); 4. Heiman (Zwitserl.); 5 Bakker (Nederland); 6. Michaux (Belgie); 7. Verschuren (Belgie); Dat wordt de gevreesde Herkansingsrit voor Bakker op Dinsdag Op de sintelbaan Te Werve werden gisteren de laatste athlctiekwedstrijden voor de Europese kampioenschappen en de landenwedstrijd NoorwegenNeder land georgauiseerd. Voor vele athtleten en athletes betekende dit dus een gene rale repetitie. Als het waar is, dat een slechte „generale" noodzakelijk is om een goede „uitvoering" te garanderen, kunnen de Nederlandse vertegenwoor digers met vertrouwen de Europese kampioenschappen tegemoet zien. De tijden waren namelijk maar zeer matig. De heren sprinters kwamen bij voorbeeld niet beneden de 11.4 sec., de 400 meter kon Dukker in 51.2 sec. lopen om toch als winnaar te worden uitge roepen en Verhoeks werd winnaar op de 5000 meter in 16 min 33.9 sec. Slijk huis liep een soepele 1500 meter in de goede tijd van 3 min. 58.2 sec. De Vel- senaar Postma wierp de discus 42.29 me ter, waardoor hij de „veteraan" De Bruijn ver achter zich liet. De Bruijn kwam niet verder dan 39.77 meter. De 100 meter dames werd natuurlijk een overwinning voor Fanny Blankers— Koen. Zij liet precies 12 sec. voor zich noteren. Ook de 80 meter horden werd door onze Olympische kampioene ge- In het White City-Stadion te Londen werden internationale athletiekwed- strijden gehouden, waarvan de hoofd schotel was een driekamp tussen ver tegenwoordigende ploegen van de Ver. Staten, Engeland en de Benelux (Ne derland en Luxemburg). Op de Engelse mijl \>erd Slijkhuis eerste in 4 min. 16.2 seconde. Hij sloeg de Engelsman Nan keville met 5 meter. Op de derde plaats kwam Parker (BG). Het verspringen werd gewonnen door William (GB) met een sprong van 7.16 meter. Onze landgenoot Leeuwenhoek plaatste zich met 6.92 meter als tweede. Het nummer hoogspringen werd ge wonnen door de Amerikaan S. Verns met een sprong van 1.93 meter. De En gelsman Pavitt werd tweede met 1.88 meter en Keizer (Nederland) derde met een sprong van 1.78 meter. Onze landgenoot Buys eindigde op de 440 yards horden op de derde plaats achter Scott (GB) die in 55.0 sec. won en de Amerikaan Halverman. Op de drie mijl ging Lataster als vijfde door de finish. De Amerikaan Ashenfelter won dit nummer in 14 min. 13 sec. voor Cosgul (Turkije), Lucas en Ferguson, beiden van Groot Brittannie. Een touringcar uit Eindhoven, die met zes-en-dertig personen onderweg was van Rome naar Grenoble, is Zaterdag morgen bij het dorpje Saint Pierre de Mesagc, op 25 km ten Zuidoosten van Grenoble, verongelukt. Alle inzitten- den zijn gewond. Doden zijn echter niet wonnen. Haar tijd bedroeg 11.5 sec. en te betreuren. dat zal in Brussel niet voldoende zijn om een Europese titel in de wacht te slepen, daar Maureen Gardner zeker met een 11.2 of hoogstens 11.3 uit de bus zal komen. Het ongeluk gebeurde, toen de bus een zeer gevaarlijke bergweg in de Franse Alpen afreed. Bij het nemen De Noordhollandse lange afstand zwemmer Dick Schermer heeft ook dit jaar weer plannen om zwemmende het Kanaal over te steken. Met zijn trainer De Vries is hij Zaterdag in Calais ge arriveerd om zich voor te bereiden op de tocht welke hij 22 Augustus van plan is te ondernemen. Zoals bekend is zijn poging van vorig jaar mislukt. Op dezelfde dag dat Dick gaat zwemmen gaat Wim de Ruijter, de enige Neder ander die de Ronde van Frankrijk heeft uitgereden zijn debuut als stayer maken. Op die dag worden in het Amsterdamse Stadion namelijk de revanchewedstrijden van de wereld kampioenschappen georganiseerd. De Ruijter is reeds, met Kaser als gang maker, zijn training begonnen. Aan een drie kilometer wedstrijd te Rotterdam werd deelgenomen door de tweevoudige z wemkampioene Geertje Wielema. Dit jeugdige zwemstertje be wees ook op deze afstand tot uitste kende prestaties in staat te zijn, want zij liet notabe.. een betere tijd voor zich noteren dan de winnaar van de heren. Geertje had voor de drie kilo meter 47 min. 30 sec. nodig en De Bak ker, winnaar bij de heren, kwam pas 1 min. en 10 seconden later binnen. Een smadelijke nederlaag dus voor de ver tegenwoordigers van het sterke geslacht. De derde Ronde van Helmond werd dooi de Amsterdammer Harm Smits gewonnen. Hij legde de 130 kilometer af in 3 uur 26 min. en 5 sec. Lambrichts eindigde op de tweede, Van de Zande op de derde en Van As op de vierde plaats. De Haarlemmer Gerrit Voorting en de Zaankanter Van Beek eindigden resp. op de 5e en 9e plaats. Een Amerikaanse zwemploeg heeft gisteren het wereldrecord op de 4x200 yards met 1.6 sec. verbeterd. De Ame rikanen Gora, Moore, Kono en Clane noteerden een tijd van 7 min. 50 sec. Jeugdige Belgische, Franse en Ne derlandse athleten ontmoetten elkaar gisteren in een drielanden wedstrijd voor juniores, te Oudenaerde. De Fran sen wonnen deze trialmeet met 107 punten. De Belgen verzamelden 97 en onze landgenoten 73 punten. Alleen met verspringen en op de 200 meter konden de Nederlanders een overwinning boe ken. Herberts sprong 6.57 en Holst liep de 200 meter in de goede tijd van 22.2 seconden. Dut: IA Y -xxxx- Het Utrechtse Elinkwijk leverde een uitstekende prestatie door het voetbal tournooi, waaraan ook Stormvogels, Heracles en Xerxes deelnamen, te win nen. In de eerste ronde speelde Elink wijk gelijk tegen Stormvogels, doch de mannen uit de Domstad bleken beter strafschoppen te kunnen benutten dan de IJmuidenaren. De verliezersronde werd door Stormvogels van Heracles gewonnen en Xerxes verloor de finale van Elinkwijk met 4—3. 30) Plotseling merkte ze dat een der beide mannen heimelijk probeerde de tas uit haar greep los te krijgen Ze kon niet zeggen wie het was. Ze stond op. „Ik neem een taxi naar huis, jongens." zei ze beslist. „Alleen". Ze ging de zaal uit, terwijl de heren er over streden wie er zou betalen en tracht ten de kellner te bereiken. Ze vroeg de portier een taxi voor haar te roepen. Ge lukkig was er één beschikbaar. Ze stapte in en reed weg juist op het ogenblik dat Nick en Willie het hotel uit kwamen rennen. Ze kroop diep op haar plaats weg en keek voortdurend achterom. Niemand scheen, haar te volgen. Ze waagde het zich te ontspannen. Ze dacht: Wat een boei mensen zijn hierbij betrokken. Mijn oude vriend Willie Low, wiens vader eigenaar is van het restaurani waar mevrouw Se- well boekhoudster is. En Nick Sewell, die Marcia's broer is. En misschien zelfs Mar cla zeil wel. Hoe kwamen wc toch op dat onderwerp „jade" terecht? Waarom vertelde Marcia dat lange verhaal, dat het Boosaardige Vrouwtje zo gevaarlijk was en zo'n lelijk verleden had? Haar geest riep het beeld op van Kip Kirk, die daar knap en arrogant en charmant met de politie naar het bureau moest. Kip zat hier tot over zijn oren in. En hij was de gene die Julie erin had betrokken. Dat moest ze niet vergeten. Ik vraag me af, wat hij met me gaat doen als hij ontdekt dat het jade beeldje weg is? peinsde ze. Waarschijnlijk laat hij me in de gevan genis gooien vcor zware diefstal. Of als hij zelf het ding eerst heeft gestolen schiet hij me waarschijnlijk dood omdat ik met de vijand heb geheuld. Zoals ln die film „de Moordenaars". Ze was erg In d.e,u,Lt0en de taxl V00r haar «atgebouw stiinield. De chaufieur sprak: „Neem me niet kwalijk, dame, maar mijn plafond-licht is kapot. Kunt u zó geld vinden?" Julie zei dat dat wel zou gaan. Ze was blij dat ze dat vette grinnikende stuk speksteen niet nog eens hoefde te zien. Ze voelde in het donker, vond een papiertje en stopte het-de chauffeur toe „Is dat een dollar?" „Vast en zeker, dame". Zijn stem klonk enthousiast. „Houd de rest maar". Julie had haar sleutel te voorschijn gehaald en haar tas gesloten. „Wilt wachten tot ik oinnen ben' Ik ben nogal zenuwachtig van aard, ziet u". „Oké", zei de chauffeur. Julie kwam het huis binnen en sloeg de deur met een klap achter zich dicht Toen durfde ze even stil te staan en adem te scheppen. Juffrouw Cartwright stoof haar deur uit alsof ze uit een ka non was geschoten. „O, mevrouw Page! Ik bedoel me vrouw Ferris! Wat ontzettend roman tisch dat meneer Ferris en u zo plotse ling zijn getrouwd! Toen meneer Ferris me die speciale volmacht en zo liet zien, ben ik bijna in tranen uitgebar sten! Ik ben zo dol op bruiloften!" Julie dacht: Ben ik in Sprookjesland of zoiets terecht gekomen? Maar terwijl ze nog .net haar ogen stond te knippe ren, kwam Steve de trap afgesprongen. „O, liefste, ik dacht dat je nooit, nooit meer zou terugkeren van die ellendige repetitie!" riep hij op de zoet- sappigste toon die Julie nog nooit van haar leven had ghh-ord. „Werkelijk Julie, nu we getrouwd zijn, moet je die loopbaan van jou toch opgeven". „Ik zag altijd maar dat de plaats van een vrouw in haar huis is", riep juf frouw Cartwright uit. Steve sloeg zijr arm om haar heen en nam haar haastig mee de trap op, voor dat ze juffrouw Cartwright meer dan een verwezen glimlachje kon toewei' pen. Eenmaal in haar eigen kamer met de deur op slot siste ze: „Wat drommel voer jij in je schild Steve Ferris?" Steve sprak: „Luister eens mijn engel, ik kon je hier niet alleen laten slapen na wat er gebeurc is. Maar je moest wel thuiskomen, anders zou het ver dacht lijken. Dus liet ik een van mijn vriendjes in de stad een valse huwe- lijksvolmacht in orde maken. Die was echt genoeg om de nieuwsgierige juf frouw Cartwright mee voor de gek te houden, dus heb ik mijn bagage maar overgebracht" Hij gaf aen trap tegen zijn beide versleten koffertjes. Julie zonk bp het divanbed. „Steve", sprak ze, „dit is een erg roezige dag geweest. Ik heb mijn portie gehad. Wil je alsjeblieft langzaam en duidelijk uit leggen waarom je dit allemaal doet?" Steve grinnikte. „Mijn bedoelingen zijn volkomen eerbaar, engeltje. Ik zal in de voorka mer slapen, en je doet je deur maar op slot. Ik speel alleen voor waakhond. Gesnapt? Je bent een waardevol bezit, ik wil niet het risico lopen dat je iets overkomt". „O", zei Julie en ze was niet half zo vergenoegd als ze had behoren te zijn „O, ja. Maar wat zal juffrouw Cart wright doen als ze ontdekt dat we niei getrouwd zijn? En hoe zal het met mijn verdere carrière gaan als ze dat aan do pers vertelt'" „Zullen we morgen eens over al die dingen praten, Julie?" zei Steve. Ze zag dat hij er moe en zorgelijk u g' (Wordt vervolgd) van een zeer scherpe bocht braken de ■emmen, waardoor de snelheid zeer sterk toeriam. De bestuurder trachtte ie macht over de wagen te behouden, ioch deze draaide een paar maal om zijn as en kantelde daarop van de weg af in een ravijn. Doordat de helling hiervan niet zo steil is als de andere in dit gebied, werd een ramp voorko men. Bovendien bleef de bus tegen een oude eikeboom hangen. Hij werd ver nield. Van de inzittenden, een groep van vijf-en-dertig personen en de chauffeur, bleef niemand ongedeerd. Enkele schaapherders, die in de buurt hun kudden hoedden, boden dadelijk hulp. Een ziekenhuis te Grenoble zond zes ambulancewagens, om de gewon den te halen. Geen hunner verkeert in levensgevaar. De bus is eigendom van een reisbu reau in Eindhoven. Zij vervoerde een groep personen uit Woensel van Rome naar Nederland. Aanvankelijk zouden vijftien personen meegaan, maar deze groep werd ten slotte uitgebreid tot vijf-en-dertig, onder wie een geestelij ke. De bestuurder is de heer J. van Agt uit Eindhoven. Hij heeft een ont wrichte elleboog opgelopen. Volgens andere berichten zou de bus niet in een ravijn zijn gereden, doch in een greppel langs de weg zijn te recht gekomen en omgeslagen, dan wel tegen een overhangende rotspunt zijn geschuurd en gekanteld. Een van de directieleden van het reisbureau is naar Grenoble vertrokken voor het instel len van een onderzoek. NOODLOTTIGE VAL UIT RAAM Zaterdagmorgen is de 25-jarige Hen- geloër J. Roolvink, die te Enschede lo geerde uit een raam gevallen en op slag gedood. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Frans koor-pro- uur der zangkunst. 7.20 Wereldkampioenschappen wielrennen.. 7.30 Radio Filmkrant. 8.15 Avro-Theater-orkest. 8.45 Oude repertoire. 8.55 Het moeilijkste geval van Pater Flanagan. 9.35 Vijf-en-twintig jaar Carillon. 9.50 Omrocp-Kamcrorkest. 10.25 Bach-cyclus. 11,15 Joe Loss. HILVERSUM 11, 298 m. Nieuwsberichten SS-iT' 8 en 11 ,,r' - 6.00 Orgelspel. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Orkest. 7.40 „Vandaag". Met hand en plaat. 9.10 Do geschiedenis van Naarden. 9.30 Mariniers-kapel. 10.10 Hel sinki. 10.20 La Rosarpa. 10.45 Avondovcrden- king. 11.15 Promenade.concert. VOOR DINSDAG HILVERSUM 1, 402 m. Nieuwsberichten °m 7 8 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.15 Gram.- muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Trio. 9.35 Aubade. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeids vitaminen 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Viool met piano. 11.30 De Wekker. 12.00 Louis L°7„c« ziiu orkest. 12.33 Voor ons platteland. I 40 Kwartet Tom Erieh. 1.15 Financieel overzicht. 1.25 Pierre 1'alla. 2.00 Bodi Rapp, mezzo-sopraan. 2.30 Radio-matinée. 4.30 Va- cantie. 5.30 De stem van Amerika. 6.15 Tom Lrich. 6.30 „La douce France". 6.50 Wereld kampioenschappen wielrennen. 7.00 Fanfare. 7.30 Hier is Londen. 7.35 Piano-trio. 8-15 Promenade-orkest. 9.15 Al Goodman. 9.30 in OO 0VCrzl'eht. 9.45 Op de Boulevard. 10.30 Les Gars de Paris. 11.15 Werken van igor Strawinsky. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Licht ooncert. 9.00 Pontificale Hoogmis. 10.30 i TaoAe Piauo-muzick. [1.00 Orkest zonder naam 11.30 Rondo. 11.35 Lichtbaken. 12.03 Lunch concert. 1.20 Symphonie. 2.00 Ja, zo was 6*00 Operette „Die Fledermaus". 4.00 Zonnebloem. 4.30 Lof. 5.00 Vertelling i" vacantietijd. 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Regeringsuitzending. 6.00 Het Orkest van 1'I«1 Green. 6.20 Snortpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Actualiteiten 7.25 Dit is leven. 7.40 Amusementsorkest. 8.12 Concert. 10.15 Elena Glazounoff 10.40 Bcwaai het u toevertrouwde pand. 11.15 Licht avondconcert.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4