Lesueur op grootse wijze kampioen @éhp Indonesië herdacht gisteren zijn onafhankelijkheidsverklaring De afdeling Noord-Holland van de K.N.V.B. groeit gestadig Een tactische fout van gangmaker Wiersma verijdelde Pronks laatste kans De Best eindigde op zesde plaats De erelijsi Ook Kees Bakker in de revanche-wedstrijden MOTORONGELUK EISTE EEN DODE Conferentie te Londen van het Gemenebest Ook Indonesië uitgenodigd Redevoering van Sukarno Oostduitse geestelijken steunen vredesoproep van Stockholm Nieuw type spoorbrug bij Grouw Onvoldoende terreinen beschikbaar 9500 spelers namen aan competitie deel KERKELIJK NIEUWS Maarschalk Graziani wordt vrijgelaten Nog twaalf uit Landsberg worden in vrijheid gesteld Hoge commissarissen spraken met Adenauer HET CHINESE BEELDJE Het Radioprogramma VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1850 (Van onze speciale verslaggever) RONDER eigenlijk een moment bedreigd te worden, heeft de Fransman Raoul Lesueur dan toch nog eens het wereldkampioenschap der stayers gewonnen! In de serie was hij al heer en meester geweest en nu Donderdagmorgen, nadat de wedstrijd Woensdagavond was uitgesteld, toonde hjj nog eens zijn meester schap in de demi-fond. Maar ik mag gerust zeggen: Jan Pronk heeft zich bij zonder geweerd en is op goede wijze tweede geworden vóór de jonge Franse kampioen George Serès, die nog niet de voetsporen volgt van zijn onvergetelijke vader, eens een kampioen van zeer groot formaat. Cor de Best, onze tweede man in de finale gaf m.i. in het begin te veel en toen de beslissende slagen wer den geleverd, kreeg hij een inzinking met gevolg dat hij ver terug viel en dit maal de zesde plaats bezette op... zes ronden voor... de wereldkampioen 1949 Elio Frosio. teneinde onze landgenoot het passeren te voorkomen, met gevolg dat Jan, Rode Kruisbroeders ziende, even moest lossen en gedoemd was op de tweede plaats te blijven rijden, wachtend op betere kansenEn zo was het ook met De Best, die toen derde zat. Lesueur was bang voor onze landge noot, met gevolg dat hij, zich forceren de, wegvluchtte! Het ging hard. Denk maar eens in: 70 km in 1 uur 0 min. 27 sec. De Ita liaan Frosio, kon men op dit moment als wereldkampioen afschrijven. In die fase van de strijd was de situatie aldus geworden: 1. Lesueuo, 2. Serès, 3 op een ronde Pronk, 4. De Best, 5. Frosio, 6. Michaux, 7. Besson, 8. Heiman op twee ronden. Dit was het ogenblik waarop de Fransen Lesueur en Serès tegen el kander gingen rijden en daardoor Pronk een nieuwe kans gaven. De Haantjes kwamen n.1. na hun duel in moeilijkheden, waarop gangmaker Wiersma onmiddellijk had moeten rea geren. Toen hij dat verzuimde, was de kans verkeken, want alhoewel Pronk Serès greep, wist hij Lesueur niet tot JAN PRONK, van de vijfde plaats gestart, vloog onmiddellijk na de eerste twee ronden over de Zwitsers Besson en Heiman naar de derde plaats achter de wereldkampioen 1949 de kleine Italiaan Frosio en de Belg Michaux. Maar deze plaats zou hij niet lang behouden, want de Fransen Lesueur en Serès begonnen toen hun vroege aanval met gevolg dat de we reldkampioen 1947 Raoul Lesueur al spoedig de wereldkampioen 1949 Fro sio ging bedreigen. En na 14 ronden van de 220 ronden zat Lesueur inderdaad op kop en draaide de kleine Frosio weer op de tweede plaats. Neen, die kleine wereldkampioen gaf zijn titel maar niet zo cadeau.... Maar hij zat tussen twee Fransen. En in dat heftige gevecht zat de kleine Heiman (Zwitserland) na 30 ronden al op een ronde. De Franse aanval ging door, in alle hevigheid met gevolg dat de stand na 10 km. was: op kop Lesueur, gevolgd door diens landgenoot Serès, de Ita liaan Frosio, voorts De Best die mee was gelopen en verder: Michaux (Belgie), onze landgenoot Pronk iets teruggevallen, de Zwitsers Besson en Heiman, die zoals al gezegd op een ronde zat. De 10 km. waren in 8 min. 35 sec. gereden. De Best deed het wer kelijk best in het begin, waardoor hij de kleine Frosio voorbij kon gaan en zich achter de Fransen nestelde. Voor hoe lang? Ach, er kon nog zo veel ge beuren in die verdere 85 kilometers...! En er gebeurde nog veel! De kleine Heiman probeerde zijn ronde terug te nemen, teneinde zijn landgenoot Bes son mogelijk uit benarde positie te redden. Dat begreep de Fransman Lesueur dan ook wel, met gevolg dat hij het tempo wat verhoogde door zijn gang maker Guerin toe te schreeuwen: „Allez, allez, allezDe gas kraan werd opengezet en de Berner knaap had het nakijken. Inmiddels was De Best zijn derde plaats kwijt geraakt aan de Belg Michaux, maar won deze weer terug. Het was een strijd vol leven in het begin. De Best wilde echter nog meer. Hij wilde zijn naam eer aan doen en al spoedig kon hij na zestig ronden de tweede plaats innemen achter Lesueur, maar dat nam de slanke Franse kampioen George Serès niet. Hij kwam terug, om de buitenlandse rivalen ten voor dele van zijn landgenoot Raouel af te grendelen. Én de kleine Heiman bleef Lesueur aanvallen, zoals later bleek met de bedoeling deze kapot te ma ken. Dat begreep Serès wel met ge volg dat hij Lesueur te hulp kwam. Stand na 80 ronden: 1. Lesuer, 2. Serès, 3. De Best, 4. Michaux, 5. Frosio, 6. Pronk, 7. Besson, 8. op één ronde Heiman. Veertig kilometeis waren in 34 min. 10 sec. gedraaid. Veel was er intussen niet gebeurd in die laatste twintig kilometers. De heftige jacht van het begin had een reactie gekregen. Maar ik meende, dat er toch iets in de lucht zat. Jan Pronk moest het laten zien. Tot op dat moment had hij nog niet veel meer gedaan, dan even dat spurtje in het begin van de race, waarna hij naar de zesde plaats duikelde. En De Best zat nog steeds derde achter de Fran sen De stand na ruim 50 km was: 1. Le sueur, 2. Serès. 3. Michaux, 4. De Best, 5. Pronk, 6. Frosio, 7. Besson, 8. Hei man. Jan Pronk in de aanval 1UAAR TOEN, met nog ruim 39 kilo- 1TI meter begon Jan Pronk de aanval op de Fransen. De Heilooër ging in de schaduw van Lesueur rijden. De Fran se gangmaker schoot hoog in de baan, 1946 (Zurich): 1 Frosio (Italië); 2 Besson (Zwitserland)3 Chaillot (Frankrijk). 1947 (Parijs): 1 Lessueur (Frank rijk); 2 Lamboley (Frankrijk); 3 Pronk (Nederland). 1948 (Amsterdam): 1 Lamboley (Frankrijk); 2 Frosio (Italië); 3 Meuleman (Belgie); 4 De Best (Nederland). 1949 (Kopenhagen): 1 Frosio (Ita lië); 2 Pronk (Nederland); 3 Le sueur (Frankrijk). 1950 (Luik): 1 Lesueur (Frank rijk); 2 Pronk (Nederland); 3 Seres (Frankrijk). capitulatie te dwingen. Telkenmale vluchtte de Fransman weg zodra hij de Nederlander in de buurt zag. Lesueur werd op grootse wijze we reldkampioen. Jan Pronk moest de meerderheid erkennen. De uitslag werd: 1. Lesueur (Frank rijk) 100 km in 1 uur 25.9 sec.; 2. Pronk (Nederland) op 875 m.; 3. Serès (Frankrijk) op 1050 m; 4. Heiman (Zwitserland); 5. Michaux (Belgie); 6. De Best op drie ronden. 7. Frosio (Italië); 8. Besson (Zwitserland) op negen ronden. Behalve de wereldkampioen Lesueur, de Italiaan Frosio, de Fransman Serès, de Zwitser Besson en onze landgenoten Pronk en De Best zal ook de Zaankanter Kees Bakker Donderdagavond in het Olympisch Stadion in de revanche- wedstrijden uitkomen. Op de Rijksstraatweg bij Duiven- drecht wilde gisteravond een motor rijder uit Diemen een voor hem rij dende vrachtauto passeren op het mo ment dat deze uitweek voor een langs de weg geparkeerde wagen. De motor rijder had toen niet genoeg ruimte meer en schoot onder de vrachtauto. Hij was op slag dood. Indonesië, Birma, Siam, Vietnam, Laos en Cambodja, zijn door de landen van het Britse Gemenebest uitgenodigd om in September te Londen de bespre kingen bij te wonen over het plan- Spender voor economische hulp aan Zuid-Oost-Azie, waarmee acht millioen pond sterling gemoeid zal zijn. Er is nog geen besluit genomen over de vraag, of Nederland en Frankrijk, de twee vaste-landmogendheden, die in Zuid-Oost-Azie geïnteresseerd zijn, ook zullen worden uitgenodigd. Australië, Canada, Ceylon, Engeland, India ,Nieuw-Zeeland en Pakistan heb ben in Mei op een conferentie te Sidney besloten, dat zij acht millioen pond zouden opbrengen voor economische hulp aan Zuid-Oost-Azie. Op zeer feestelijke wijze heeft Indo nesië gisteren de dag herdacht, waarop vijf jaar geleden door Sukarno zijn on afhankelijkheid werd uitgeroepen. In Djakarta geschiedde dat op de pleinen voor het paleis van de president, waar tienduizenden waren samengestroomd, om een rede van Sukarno aan te ho ren. De president heeft eerst uitvoerig de strijd om de onafhankelijkheid tegen de Nederlanders geschetst en vervol gens de moeilijkheden van de afgelopen zes maanden besproken. Alle verwar ring die in die tijd werd gesticht door 't nog niet geliquideerde Nederlandse machtsapparaat, het KNIL. Hoe, de zaak ook draait of keert, de Nederlan ders kunnen zich niet schoonwassen van de morele verantwoordelijkheid, be toogde Sukarno. Over de interne politièk zei Sukar no, dat er vele gezagsvacua waren op getreden, waardoor niet overal de vei ligheid kon worden gewaarborgd. Dit zijn echter slechts tijdelijke verschijn selen. Ten aanzien van Nieuw-Guinea zei de president, dat dit gebied volgens de grondwet reeds bij Indonesië be hoort. Het defacto-gezag der Nederlan ders zal slechts tot het eind van dit jaar worden erkend, langer niet. Nadat de doden, die in de strijd om de vrijheid waren gevallen, waren her dacht, werd onder het spelen van het volkslied de Pusakavlag d.i. de vlag, die in Augustus 1945 was gebruikt tij dens de proclamatie van de onafhanke lijkheid gehesen. Mohammed Hatta heeft een bood schap tot het Indonesische volk ge richt, waarin hij wees op het volk en andere karakter van deze viering in vergelijking tot dit van de vorige ja ren. Te Potsdam zijn katholieke en pro testante geestelijken uit de provincie Brandenburg (Sowjet-zone) bijeenge komen om zich uit te spreken voor de „democratische" actie van Oostduitse leiders ter voorkoming van een nieuwe wereldoorlog. De vergadering besloot, de gelovigen op te wekken om de „vredesresolutie" van Stockholm te tekenen en beloofde „in te stemmen met de kieslijsten voor de verkiezin gen in October". POOLSE DIPLOMATEN VERZOEKEN ASYLRECHT Zotowski, Rogozinski en Nizinski, respectievelijk gevolmachtigd minister, ambassaderaad en tweede secretaris van de Poolse Ambassade te Washing ton, hebben de Amerikaanse regering om asyl verzocht. COMMUNISTISCH BLAD IN DE SAAR VERBODEN Aan het in Saarland verschijnende communistische blad „Neue Zeit" is voor vier weken een verschijnings verbod opgelegd. Dit is het tiende communistische blad dat in West- Duitsland, dat verboden wordt. H. M. de Koningin heeft ter ge- gelegenheid van de nationale feestdag in Indonesië een telegrafische geluk wens aan president Sukarno gezonden. Het kort geleden in Friesland gegraven kanaal, dat een onderdeel is van de verbinding van Groningen met Lemmer, kruist bij Grouw de spoorlijn LeeuwardenHeerenveen. Hierdoor werd de bouw van een beweegbare spoorbrug noodzakelijk. Bij de Utrechtse werkplaatsen van Werkspoor is een 28 meter lange basculebrug met gepatenteerd rolsleufmechanisme ge bouwd, die thans bij Grouw wordt gemonteerd. Het is de eerste spoorbrug van dit type. Op de voorgrond de nieuwe spoorbrug. Op de achtergrond wordt een verkeersbrug gebouwd 70ALS uit het jaarverslag van de afdeling Noord-Holland van do K.N.V.B. over 1949 blükt, groeit de hond gestadig. Helaas groeien echter de moeilijkheden ten aanzien van de beschikbare speelterreinen mee. In de eerste naoorlogse jaren had men moeilijkheden met de schaarste die op het gebied van voetbal schoenen, ballen en textiel bestonden en thans is het vraagstuk van de terreinen urgent. In zijn jaarverslag wijst de secretaris, de heer K. Winter op het feit, dat verschillende gemeentebesturen alles In het werk stellen om de jeugd maar aan sportvelden te helpen, doch dat een groot aantal colleges totaal geen activiteit toont om in deze toestand ook maar iets e verbeteren. Enkele verenigingen ver keren dan ook wat hun speelgelegenheid betreft, in een noodtoestand, aldus concludeert de heer Winter, een toestand waarvan de gemeentebesturen zonder twijfel de wrange vruchten in de vorm van toenemende baldadigheid zullen plukken. missies voor het welslagen van de com petities onverbrekelijk aan het appa raat zijn verbonden. Het district Alk maar en Schagen beschikt thans over een scheidsrechtercorps dat 59 „fluitis ten" groot is, een aantal dat, gezien de groei van de afdeling, noodzakelijk vergroot moet worden. Hiertoe organiseert deze scheids- rechterscommissie ieder jaar weer een cursus, welke vorig jaar 20 nieuwe scheidsrechters opleverde. Op deze ma nier verkreeg het district West Fries land 6 nieuwe scheidsrechters en het district Zaanstreek 14. Dit district ne- schikt thans over 96 scheidsrechters en men streeft er naar dit seizoen de hon derd vol te maken EEN tegenstelling tot de sombere vooruitzichten ten aanzien van de toe nemende baldadigheid in die gemeen ten waar voor de jeugd onvoldoende speelterreinen zijn, is de afnemende „baldadigheid" in de afdeling Noord- Holland zelf. Uit het jaarverslag blijkt namelijk dat het aantal strafzaken da lende is. In het seizoen 1948'49 na men 9500 spelrs aan de competitie deel waarvan er 370 betrokken werden bij strafzaken. Dit aantal was het afgelo pen seizoen met 49 spelers verminderd, niettegenstaande het feit dat het aantal deelnemende spelers met bijna dui zend was vermeerderd. De secretaris van de afdeling heeft woorden van lof voor de spelers, maar niet in 't minst ook voor 't scheids- rechterscorps dat niet alleen kwanti tatief, maar ook kwalitatief belangrijk is gegroeid. Ten slotte betuigt de heer Winter zijn grote erkentelijkheid voor de wijze waarop de administrateur, de heer T Bakker en zijn staf het veel omvattende werk hebben verricht. Batig saldo werd kleiner. HET jaarverslag van de penning meester is minder optimistisch. Weliswaar is er een batig saldo van f 1924.39, doch dat is minder dan vo rig jaar. Toch was het voor de afdeling geen ongunstig jaar daar de adspiran- ten- en veteranendagen winst oplever den. De kosten stijgen echter regelma tig en het wordt steeds moeilijker de eindjes aan elkaar te knopen. In zijn jaarverslag doet penningmeester Atsn een suggestie om een belangrijke bron van nieuwe inkomsten aan te boren in het afdelings KNVB-elftal, dat een sterk team is gebleken en in staat moet worden geacht enige attractieve wed strijden tegen sterke vertegenwoordi gende elftallen te spelen. In zijn verslag geeft de competitie leider, de heer Van Ketel enkele cij fers waaruit duidelijk de groei van de afdeling blijkt. In 1946/'47 namen bij voorbeeld 508 elftallen aan de compe tities deel, in 194?/'48 719, 1948/'49 869 en ;1949/'50 921. Opmerkelijk is dat bij deze belangrij ke groei het aantal elftallen dat niet opkomt minder is geworden. In het sei zoen 1948/'49 gebeurde dit nog 63 maal en in het afgelopen seizoen kwam dit 48 maal voor. In deze cijfers is uiter aard geen rekening gehouden met het bedrijfsvoetbal, waarvoor 180 wedstrij den werden gespeeld. De scheidsrechters commissies. TEN SLOTTE troffen wij in 't keu rig uitgevoerde jaarverslag van de af deling Noord-Holland verslagen aan van scheidsrechterscommissies, com- Die knagende Rheumatische pijnen in al Uw leden moet ge in de oorzaak aantasten. Die oorzaak is als regel onzuiver bloed Begin daarom een Kruschen-kuur. o derlijk die aansporende werking der zes minerale zouten, die Kruschen bevat en die de bloedzuiverende organen dag na dag op toeren houden en daarmee hun natuurlijke krachtige werking geven. Als lever, nieren en ingewanden weer op volle toeren hun functies verrichten, kunnen onzuiverheden in het bloed zich niet meer vastzetten en daarmee is dan de oorzaak van Uw pijnen in de kiem gesmoord. Neem dAArom Kruschen. Regelmatig 1 En hoe eerder hoe beter Ingez. Med. (Adv.) Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Gent bij Nijmegen (toezegging)J. H. Renting te Heinkens- zand; te Gouderak: M. Verwey te Melis- sande; te Lexmond: A. Baars te Sluip wijk; te Noordeloos: J. Wieman te Hoog- blikland. Aangenomen naar Zeist (vacature A. v. d. End): H. Roelofsen te Bodegraven. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Meerkerk; H. T. van Bochove. candidaat te Finsterwolde; te Vollenhove-StadJ. Wilschut, candidaat te Rotterdam. Éff m pmI A. -A - f* êÊMMÊ» M Ex-maarschalk Rodolfo Graziani, opperbevelhebber van Mussolini's fas cistische republikeinse leger, zal op 29 Augustus uit de gevangenis worden ontslagen. Graziani werd in Mei tot negentien jaar gevangenisstraf veroor- ■deeld; hij zat echter sinds 1945 gevan gen. Hij heeft gratie gekregen in ver- band met het Heilig Jaar. Het Europese commando van het Amerikaanse leger heeft bekend ge maakt dat op 25 Augustus nog twaalf wegens oorlogsmisdaden veroordeel de Duitsers uit de gevangenis van Landsberg zullen worden vrijgelaten wegens hun goed gedrag. Zij hadden gevangenisstraffen tot acht jaar. Het merendeel van hen is vroger gevan genbewaarder geweest. De hoge commissarissen in West- Duitsland hebben Donderdag een ge heime bespreking met bondskanselier Adenauer gevoerd. Waarschijnlijk is de internationale ontwikkeling bespro ken. Men acht het zeer aannemelijk, dat West-Duitslands veiligheid en zijn bijdrage in de verdediging van West- Europa zijn behandeld. DE AARDBEVING IN INDIA De aardbeving van Dinsdag heeft in Boven-Assam volgens de eerste of ficiële schatting bijna 8 millioen gulden schade aangericht. De belangrijkste schade werd geleden in Noord-Lachim- poer, Dj-orhat en Pasighat. Meer dan 2000 gebouwen werden vernield. Naar verluidt kwamen vijf personen om het m ieVen. DoorIftYRA GAY 34) -xxxx- Willie's vrolijke glimlach keerde te rug. „Prachtig Julie. Ik ben blij dat je niet boos op me bent dat ik jullie heb gestoord." Jullie nam plotseling een besluit. „Ik heb een afspraak in het Golden Gate Park. Het is zo'n prachtige morgen, waarom ga je niet mee?" Willie schudde zijn hoofd. „Ik zou he dolgraag doen, Jullie, maar de draak moet vanavond optreden, weet je wel? Ik moet naar de Dupontstraat om met dè kinderen te oefenen." Hij lachte „Herinner je je nog die keer dat ik het kleinste jochie was van de draken staart? JÜ was in San Francisco, op bezoek bij Marcia, en ik sprong op je af en was oorzaak dat de hele Draak uit de pas raakte. Jij gilde en brulde of je vermoord werd en ik lachte me krom. Tot pa me mee naar huis nam en me een pak ransel gaf omdat ik de Draak in de war had gestuurd." Julie sprak: „Ik ben altijd dolblij ge weest op de draak-optocht, Willie. Ik zal hem van dichtbij kunnen zien, daar ik vanavond in het restaurant van je vader eet met Marcia en Li Su". Willie lachte. „Vanavond moet je mij in de kop van de draak zoeken, Julie. Ik ben nu een grote jongen!" Hij ver dween met een vrolijk gebaar van zijn hand. Hij was zo gezond en normaal dat Julie zich beter in staat voelde haar afspraak met haar mogelijke moorde naar te houden. Ze liep de heuvel af en klom op de Polk-tram, toen stapte ze over op de tram die haar het dichtst bij het mu seum bracht, dat tegenover de muziek tent van het Golden Gate Park lag. Gedurende de gehele rit overdacht ze wat ze tot Kip Kirk zou zeggen. „Je kunt 't geloven of niet, maar toen ik nog eens naar het jade beeldje keek was het in een spekstenen boerinnetje veranderd." Neen. Zelfs een kind van vijf jaar zou dat niet geloven. Hoe zou het klinken als ze zei: „Je gaf me een spekstenen poppetje voordat je van die brug dook. Wat is dat voor een geklets over een jade beeldje?" Deugde ook niet. Ze herinnerde zich dat Marcia altijd zei: „Verzamelaars zijn gek. Ze betalen elke prijs voor iets wat ze willen heb ben. Dat jade beeldje is ongeveer vijf tig duizend waard, maar waarschijnlijk zal het meer opbrengen." Vijftig duizend dollar. Of meer. Haar tasje gleed van haar schoot af en belandde met een doffe plof op de vloer van de tram. Iemand die achter haar zat raapte het op-en gaf het haar terug. Ze keek niet om. Ze wist dat het een man was geweest die het haar had teruggegeven omdat ze een stukje tweedmouw met een manchet zag.Ze dankte de man vriendelijk zonder haar hoofd om te wenden. Ze was bij de plaats aangekomen waar ze de tram moest verlaten om de muziektent te kunnen bereiken. Ze haastte zich naar voren en was in ge dachten verdiept zodat ze de man die haar het tasje had teruggegeven niet opmerkte. Het was prachtig in het park. Een frisse zuivere lucht hing er na de zwa re mist. De struiken en de groene ga zons en de bomen zagen eruit of ze in zeepsop waren gewassen. Ze glansden in de zon. Julie liep stevig voort en genoot van het knerpende geluid van het grint on der haar voeten. Ze haalde diep adem. Het museum kwam in het zicht, met zijn verschillende gebouwen waarin schatten afkomstig van de gehele we reld waren gerangschikt. Ervoor be vonden zich de vyvers met waterlelies. Daar recht tegenover waren talloze groengeschilderde banken neergezet, die beschaduwd werden door bomen, zo gesnoeid, dat ze een groen dak vormden en de luisteraars naar de mu ziek tegen de stralen van de zon be schutten. De muziektent in de vorm van een reusachtige schelp, keek hierop uit. Achter de tent bevonden zich dichte groepen heesters en bomen en daar achter in een soort van dal was een parkeerplaats voor auto's. Julie was biy toen ze twee mannen yverig bezig zag de banken voor het komende seizoen op te schilderen. Ze spatten de heldere verf evenzeer op hun overalls als op de grond. Julie dacht, met die schilders in de buurt zal ik veilig zijn. Langzaam liep ze op de muziektent toe, ze trachtte kwiek te lopen, maar haar voeten sleepten over de grond. Ze was zo gespannen dat ze haar angst als een bittere pil kon proeven. Nooit zou ze Kip Kirk kunnen uit leggen hoe een stukje jade ter waarde van vijftig duizend dollar zo maar kon veranderen in een waardeloos brok speksteen! Er was niemand. Het was waar dat ze te laat was Maar toch niet zo veel te laat. Hy zou toch wel een paar minuten wachten! Ze wandelde voor de muziektent op en neer en trachtte te doen alsof ze 't uit zicht bewonderde. Dat was ter wille van de beide schilders die elkaar mop pen toeriepen terwijl ze met de groene verf klodderden. (Wordt vervolgd) FRANKRIJK KRIJGT DOLLARLENING De Franse regering heeft van een groep Amerikaanse handelsbanken een lening van 225 millioen dollar verkre gen. De rentevoet beloopt voor een deel 2 1/4 procent en voor de rest 2Vt procent. De lening zal dienen voor de financiering van staatsuitgaven. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.15 De Vara felici teert. 6.50 Paul Nero, viool. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Piano-soli. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Cultureel-paedagogisclie confe rentie. 8.05 Boeken. 8.15 Concert. 8.40 Sil houetten. 9.00 Men vraagt. en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekover zicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 „Van daag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Harold en Italië. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten S"* 7' 8 en H uur. - 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Uit het land van Hertog Jan. 8.12 Amusementsorkest. 9.00 De ®Preuk van de roemer. 9.45 Het Omroeporkest. 10.45 Avondgebed. 11.15 Koninklijk bezoek aan Zeeland. 11.15 A la Danse. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Ray Ventura. 8.45 André Kostelanetz. 9.00 Tsjai- kofski-cyclus. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeidcre. 11.40 Liederen van Edward Elgar, 12.00 Ge varieerd programma. 12.33 The Kilima Hawai- ians. 1,15 Bel Canto. 2.00 Amateurs zetten hun beste beentje voor. 2.30 Fries programma. 2.55 Symphonie-orkest. 3.45 Tino Rossi zingt. 4.00 Van de wieg tot het graf.4.15 Trio Pia Beek. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Schijvenschouw. 5.30 Op de Disselwagen. 6.15 Zangvereniging. 6 35 Muziekvereniging. 7.00 Artistieke staal kaart. 7.30 Mensen in Amerika. 7.45 Passepai»- tout. 8.15 Vindobona SchrammePn. 8.45 In het zonnebad. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Promenade-orkest. 10.45 De Papalagi. 11.15 Populair Nonstop. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.30 Kamer muziek. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Muziek houdt fit. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Piano-muziek. 12.03 Werken van Offenbach. 12.33 Notenkraker-suite. 1.20 Amusementsorkest 2.00 Musicerende dilettanten. 2.25 Kroniek van letteren en kunst. 3.00 Het Symphonette- orkest. 3.00 Filmmuziek. 4.30 Do schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Rhythm-sextet. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Actualiteiten. 7.30 Promenade-orkest. 8.05 Scarbo. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Menuet. 8.43 Steek eens op, heren. 9.00 Opeio-concert. 9.40 Van Jeruzalem naar Jericho. 10.00 Weekend serenade. 10.35 Amerikaans commentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Nieuws in Esperanto. 11.20 Maastrichts Stedelijk Orkest.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3