Ouverture bij zeer krachtige wind Kiespijn Kanaalzwemmers klaar voor start „Zilveren" Voetbaltournooien BM kapseisde ter hoogte van deStierop De Europese zwemkampioenschappen begonnen succesvol voor Nederland DE ALKMAARDERMEERWEEK Imposant schouwspel «fc Noorse athleten wonnen Jores Tjebbes zwom 59.7 Pellenaars zwaar gewond Zijn ioesiand is critiek Deining om ex-jeugdstormlèidster, die door Engelse gemeente werd geadopteerd Het lijkt wel kermis in Folkestone HET CHINESE BEELDJE 12 vocts jollen A. 1. „Trisci", J. M. Huisken, De Kaag; 2. „Piraat", J. Keij- zer, ARZV; 3. „Tecumseh", A. Zegers, De Koenen. 12 voets jollen B. 1. „Wildzang II", S. Kramer, De Kaag; 2. „Pinkeltje", A. H. Verkade, ZW; 3. „NN", P. Vergunst, ZZV. 16 m2. (onderlinge wedstrijden). 1. ,,'t Geval", Van Tol. 2. ,,'t Vlot", C. Brou wer, ZWVU. 16 m2 klasse II. 1. „Gipsy", P. v. Hoorn; 2. „Windevanck", L. de Koek, De Breek; 3. „Skua", J. Noot, HWN. Tornadoklasse. 1. „NN", E. G. v. d. Stadt; 2. „Orse Pluut", mej. Van der Giesen. 12 m2 klasse A. 1. i Éli m 'M- -.-SSïlï;i v. .'g: - fiiüS i j> -.e;;" Sji ZONDAG „Aeolus III" G. (Van onze speciale verslaggever) jjjT EEN LOODGRIJS WOLKENDEK stroomde Zaterdagmorgen het regenwater. winfge^öegd t,dlt hT^rhlH? n'f* Ae°'US had daarbU een kil,e T"I»mf op en aan het water verre van aangenaam was. De Bilt had Vrijdagavond nog wel beloofd dat er een wisselende bewolking zou m^hëttlreenk,elf buien,r,ke d°°r <">k'-'„g*„ afgewS zouden W^de1'. f ^*r naar uit en de organisatoren van de Nationale zeil wedstrijden op het AUunaardermeer, hadden goede reden om aan te nemen dat hun plannen letterlijk en figuurlijk In het water zouden vallen. Het is echter allemaal toch nog goed afgelopen. Tegen de middag ging de wind wat hoger ritten en kon de zon weldadige warme stralen op die natte Moeder Aarde wer pen. De wind was inmiddels zeer krachtig geworden en toen om half vier het startsein voor de Wkwadraats klonk, stond er een halve storm. Een eerder ge starte B.M. Plukte daarvan de wrange vruchten. Ter hoogte van de Stieren kapseisde dit scheepje. Gelukkig nam de wind later wat af, zodat het ten slotte nog Ideaal zellweer werd evenals dat Zondag het geval was. Trotse Draken, kittige Jollen, ranke Valken en hoe al die andere scheejfles ook heten, leverden Zaterdag en Zon dag een felle strijd, een strijd die vandaag en morgen nog wordt voort gezet. Vooral Zaterdag werd er veel van de vaardigheid van de deelnemers ge elst De sterke wind blies kleine witte sohuimkopjes op de golven en bolde de strak gespannen zeilen. Vooral de „Draken" met hun bal- Ionzeilen boden een imposant schouw spel, temeer daar Zaterdag het veld geruime tijd dicht bijeen bleef. De puzzle II Van Wijk behaalde Zaterdag en Zondag de dagprijs en heeft nu reeds een voorsprong van 16 punten op nummer twee in het algemeen klasse ment, t Hondsbosch, van Boersma, die Zaterdag tweede en Zondag derde werd. Luchtloper van P. Poorter kwam Zaterdag als derde door, doch door zjjn 9e plaats Zondag zakte de Alk maarder naar de vijfde plaats af. Valken hadden pech. 7ATERDAG startten lang niet alle in- geschreven Valken. Verschillende zeilers hadden deelgenomen aan de Sneekweek en door het slechte weer van Vrijdag en Zaterdagmorgen had den deze deelnemers geen kans gezien op tijd In Akersloot aanwezig te zijn. Daar Siep van der Meer nu geen concurrentie van zijn eeuwige rivaal Henk Kirkenler had te duchten, was de verwachting dat de Trewes Zater dag wel als eerste door de finish zou komen. Van der Meer moest zich een ter met een derde plaats tevreden stel len. Zondag was Kirkenier met 't Spul aanwezig en zag kans als eerste door te komen met Van der Meer op de tweede plaats. Niettegenstaande het feit dat Henk Kirkenier Zaterdag niet heeft meegezeild staat hij in het totaal klassement op de vierde plaats met slechts acht punten minder dan Van der Meer, C. Groot en Scherpel die ieder 39 punten hebben. Bovendien Is de mogelijkheid zeer groot, dat van daag een extra wedstrijd voor de Valkklasse zal worden gezeild, zodat Kirkenier een goede kans heeft dat hij in het geheel niet is gehandicapt door de pech van Zaterdag. In de twaalf kwadraats (A) hebben Mustang en Aeolus n de eer gedeeld. Beiden behaalden een dagprijs en heb ben nu met 36 punten in deze klasse de leiding. Bij de Olympiajollen zal de strijd om de eerste plaats zich voornamelijk af spelen tussen Magneet, stuurman B. Willems en All Weather, stuurman J. F. Stap, Ook in de B-afdeling van deze klasse is weinig strijd te verwachten. H. J. Bakker zeilde zijn Clipper twee maal naar de overwinning en boven dien verloor zijn concurrent Ouwe hand, die Zaterdag tweede werd. Zon dag terrein en punten. Zaanse hegenomie. p)E LEDEN van de Zaanse Onderlinge zijn kennelijk gespecialiseerd in dex16 M2 Eenheidsklasse. Niet minder dan zes leden van deze vereniging ne men na de tweede dag de beste plaat sen in met J. W. Swart, die beide dagen als eerste door de finish ging, als leider. De Argus II heeft een zeer goede kans op de eindoverwinning onvoorziene omstandigheden voorbe houden, want zijn clubgenoot J. Roem Jr. heeft reeds 20 punten achterstand Het was tegen de verwachting in dat J. Keyzer, winnaar van de Sneekweek in de 12 voetsjollenklasse, Zondag mot zijn Pinaat als zevende doorkwam Zaterdag werd Keyzer tweede achter de Loosdrechtenaar Huiskens, die met 51 punten de eerste plaats in het al gemeen klassement in neemt. Keyzer heeft 12 punten achterstand en zal dus gqed uit de hoek moeten komen, wil h{j nog aanspraak maken op de hoofdprijs. In de B afdeling van deze klasse heeft de Zaankanter Verkade de eer ste plaats ingenomen, nadat hij Zater dag tweede was geworden. De belang rijkste uitslagen zijn: ZATERDAG Drakenklasse. 1. „Puzzle I" Van Wijk, de Kaag; 2. ,,'t Hondsbosch", J. W. Boersma, ARZV; 3. „Luchtloper", P. Poorter. ARZV. Valkenklasse. 1. „Mieke", C. Scher- Pel; 2. „N.N." C. Groot, Aalsmeer; 3. „Trewes", S. v. d. Meer, ARZV. 12 m2 A. 1. „Mustang", S. Kraan, De Kaag; 2. „Aeolus III", G. Visser, HND; 3 „Spotvogel", W. Guldemond, De Kaag. 12 m2 B. 1. „Overijer", D. v. Zanen, HND; 2. „Sapitau", P. v. d. Kommer. Olympiajollen A. 1. „Magneet", B. Willems, De Schinkel; 2. „All Weather" J- K Stap, De Schinkel; 2. „Flossie". H. Lesage. De Schinkel. Olympiajollen B. 1. „Glipper", H. J. Bakker, De Koenen; 2. „Klaes Com- Paen", J. Ouwehand, ZZV. 16 m2. 1. „Argus II" J- W. Swart, z-0.; 2. „Zuid West II", J- v. d. Smit, "WN; 3. „Swallow II" J. Bakker. Z.O. Vrijheidsklassc. 1. „Jolly Roger", We- terlngs, WVA; 2. „Barbary Ape", P. cl owns, De Schinkel. Visser; 2. „Mustang", H. Kraan; 3. „Si- rius II", ir. J. W. Lokin. 12 m2 klasse B: 1. „Sapitau", P. v. d. Kommer; 2. „Furie", K. Woudt; 3. „Thunderstorm", W. Verhagen. Vrijheidsklasse A. 1. „Barbary Ape", S. G. Roodenhuis; 2. „Jolly Roger", We- terings. Valkklasse A. 1. ,,'t Spul", H. C. Kir kenier; 2. „Trewes", S. M. v. d. Meer; 3. „NN", C. Groot. Drakenklasse: 1. „Puzzle H", Van Wijk; 2. „Eska", W. Klomp; 3. ,,'t Honds bosch", J. W. Boersma. Olympiajollen A. 1. „Magneet" Bob Willems; 2. „All Weather", Jac. Stap; 3. „Witte Raaf", Hans Willems. Olympiajollen B. 1. „Glipper", H. J. Bakker; 2. „Sobak", J. Bladder; 3. „Klaes Compaen", J. Ouwehand. 16 m2 eenheidsklasse. 1. „Argus II", J. W. Swart; 2. „Hollands Roem", J. Roem Jr.; 3. „Lijn 13", H. Prins. 12 voet jollenklasse A. 1. „Fit", B. J. Kolenbrander; 2. „Tecumseh", A. Ze gers; 3. „Trisci", J. M. Huisken. 12 voet jollenklasse B. 1. „Pinkeltje" A. H. Verkade; 2. „NN", P. Vergunst. Tornadoklasse. 1. „NN", E. G. van der Stadt; 2. „Orse Pluut", mej. v. d. Gie sen. Wedstrijd voor oud jollenzeilers. 1. Simon de Wit; 2. Bob Maas. BM (onderlinge wedstrijd). 1. Van Baak; 2. J. Krom; 3. M. B. Brandjes. 16 m2 (onderlinge wedstrijd) ,1. .Stern", W. Groot; 2. „Wjldebras", W. Zant; 3. „Sailor", D. Bakker. Laat 11 toch niet langer zo plagen) iGa morgen naar de tandarts, maar lyerdrijf nu de pijn met één of tweej De landenwedstrijd tussen de heren ainieiiekpioegen van iNetterianu en Noorwegen is met ruim verschil door de Scandinaviërs gewonnen. Vooral op de technische nummers waren de gasten de wedstrijden werden in Hengelo georganiseerd superieur. Slechts op enkele nummers konden de Nederlandse athleten een overwin ning boeken. Zo won Slijkhuis de 1500 meter, voor de Noor Hannestad en onze landgenoot Harting, in 3 min 54.2 sec. De hordenummers werden eveneens twee Nederlandse overwinningen. Buys won de 400 meter in 55.8 en de Krom- meniër Van der Hoeven de 110 meter in 15.5 sec. De Nederlander Saat no teerde op de 100 meter 11 seconden precies, hetgeen voldoende was om de eerste plaats te bezetten. Op de 400 meter waren de twee eerste plaatsen voor De Kroon en Hofmeester, die resp. 49 en 50.1 sec. voor zich lieten af drukken. De Bruin stootte de kogel 20 centimeter verder dan zijn sterkste Noorse concurrent en bezette met 14.025 de eerste plaats. Tenslotte boekten de estafette-ploe gen op de 4 x 100 en de 4 x 400 over winningen, waarmede tevens alle suc cessen van de Nederlanders genoemd zijn Hét hoogspringen (1.90 meter), de 200 meter (22.3), speerwerpen (64.30), 5000 meter (15 min. 11 sec.), kogelslin geren (56.81 meter), verspringen 07.055), de 10.000 meter (31.42.6), do 800 meter (1 min. 54.3), discuswerpen (47.48), polstokhoogspringen (4.04 me ter), 3000 meter steeple (9 min. 29.2) hmk-stap-sprong 14.55), werden even- zovele Noorse overwinningen. nE grootste verrassing op de eerste dag van de Europese Zwemkampioen schappen was de prestatie van de Ne derlander Joris Tjebbes. Onze Neder landse kampioen op de 100 meter borst- crawl heeft namelijk In zijn serie op dit nummer in het Weense „Prater"-bad kans gezien onder de één-minuutgrens te blijven, een prestatie waarmede hij zich in de finale zwom temidden van Europa's snelste sprinters. Bij de Nederlandse kampioenschappen had Tjebbes een tijd gemaakt van 1 min. 0.4 sec. en het was duidelijk dat hij in staat moest worden geacht op een snellere baan beneden de minuut te zwemmen. Dat het echter zo spoedig zou gebeuren, en uitgerekend bij de Euro pese zwemkampioenschappen, had toch niemand durven dromen. Hoe het zij, Tjebbes zwom 59,7 sec. en mag nu in de finale tegen de Fransman Alex Jany, de Zweed Larsson, Stipetic en Skanata, beiden uit Zuid-Slavie, de Duitser Dit- zinger en de Italiaan Perdersoli uitko men. Verder als een derde, hoogstens tweede plaats zal Tjebbes het echter niet brengen daar Jany Zondag met een tijd van 57,8 sec. uit de bus kwam. De finale zal vandaag worden gezwom men. Onze beide schoolslagzwemsters, Jan- nie de Groot en Lies Bonnier, plaatsten zich volkomen volgens de verwachtin gen in de finale. Beneden de verwach ting was echter de tijd van Jannie de Groot. In haar serie verloor zij van Raymonde Vergauwen die de matige tijd van 3.01.9 liet noteren. Onze land genote had ruim een seconde meer no dig In de finale voor de 200 meter schoolslag dames komen vandaag uit: Lies Bonniei, die met 301.6 de snelste 'ijd maakte, Raymonde Vergauwen Eeigie), Jannie de Groot (Ned.), Odet- te Lusion (Fr.), Christi Kofier (Oosten rijk), Kirsten Jensen (Den.) en Mira Korpes (Zuidslavie). In de eerste ronde van het waterpola- tourrooi won het Nederlandse team met veel moeite van Zweden. Vermoedelijk hadden onze jongens de lange busreis ne g in de benen en bovendien waren zij laat in Wenen gearriveerd, zodat zij geen gelegenheid hadden zich voor de wedstrijd los te zwemmen. Met de 43 overwinning kwamen echter de beide punten binnen. Zuidslavie deed het overtuigender. Achttien maal moest de doeiverdediger van Zwitserland de bal uit hét net halen en de Helveten kon den tegenover deze doelpuntenregen slechts vier goals stellen, lvu zegt deze overwinning van Zuidslavie niets ten aanzien van de sterkte van deze ploeg. Zwitserland staat bekend als een wa- terpolonatie van het tweede plan. Oos tenrijk versloeg met 86 het Franse team en dat zegt heel wat meer. Onze landgenoot Pellenaars, die Za terdagavond in het algemeen klasse ment van de Ronde van Duitsland met vijf minuten achterstand op de leider de vierde plaats innam, heeft in de achtste etappe een ernstig ongeluk ge had. In bewusteloze toestand is hij met een zware hersenschudding en verwon dingen aan zijn armen in een zieken huis te Freiburg opgenomen. De dok toren noemen zjjn toestand hoogst cri tiek. Pellenaars was in de nabijheid van Freiburg in botsing gekomen met een Amerikaanse wagen, die door de politie-afzetting was gereden. Ook Lakeman zal niet veruer rijden in deze ronde. In de zevende etappa heeft onze landgenoot opgegeven. Men vermoedt dat hij dit besluit heeft ge nomen nadat hij de avond te voren bericht had ontvangen, dat hij vader van een dochter was geworden. Op het Alkmaarder Meer scheren weer talloze witte zeilen als meeuwen over het water. De Alkmaardermeer-week is begonnen! De tweede klasser Elinkwijk bereidt zich kennelijk serieus voor op «iet komende seizoen. Twee weken geleden wonnen de Utrechtenaren reeds een tournooi waaraan enkele eerste klas- sers deelnamen en gisteren kaapten de Domstadbewoners „De Zilveren Pont" weg voor de neuzen van de spelers van Volewijckers, Haarlem en Vitesse. In de voorronde won Elinkwijk met 52 van Haarlem en in de finale werd tegen Vitesse gelijk gespeeld. De Utrechtenaren werden echter winnaars daar zij, evenals veertien dagen gela den, de strafschoppen beter benutten dan hun tegenstanders. De uitslagen van de eerste ronie van Het Zilveren Bal-tournooi, dat te Rotterdam wordt georganiseerd, luid den: SVVStormvogels 12, Sparta— 't Gooi 3—1. Enschede—BW 0—3, HeraclesHBS 35, EmmaEindno ven 12, HVVFeijenoord 10. „De Zilveren Molen" ging naar RFC Aan dit tournooi werd deelgenomen door Schoten, DWV, RFC en de orga niserende vereniging RCH. Strafschop pen brachten de beslissing tussen RCH en Schoten en RFC won van DWV. In de verliezersronde speelden RCH 0 Schoten gelijk, zodat strafschoppen ae beslissing moesten brengen. Het ge luk was aan DWV Tenslotte won RFC „de molen" door Schoten met 42 te verslaan. De pas gepromoveerde derde klasser HRC wist in het te Utrecht ge houden tournooi om de Festersbeker tot de finale door te dringen. Met 2—0 had Racing IVV in de voorronde ver slagen, doch in de finale gingen de Noordhollanders met 82 tegen SVW ten onder. SVW blijkt over een pro ductieve voorhoede te beschikken want in de voorronde moest Holland het ontgelden. Met 6—0 werd SVW winnaar. De verliezersronde werd door Holland met 50 van IVV ge wonnen., Het tournooi dat WA organiseer de en waaraan door AFC, HFC en Zeist werd deelgenomen, had een wat onbevredigend verloop. Beide wed strijden in de voorronde moesten door strafschoppen worden beslist. AFC eo HFC wonnen zodoende van WA en Jf.eist, De verliezer» onde werd met 62 door WA van Zeist gewonnen en AFC won de Jan van Eek-beker door HFC met 3—2 te verslaan, een over winning die eerst na verlenging ot stand kwam. Het tournooi om „de Zilveren Slof" werd Zondag beëindigd. In de halve eindstrijd won Schoten na strafschoppen van Hilversum en moest OWO met een 1—0 nederlaag tegen Rapiditas het onderspit delven De finale won Rapiditas met 3—0 "in Schoten. TELEGRAMMEN AAN THUISVARENDEN Met de Britse schepen Otranto en Ormonde, die burgers en met de Britse schepen New t ustralie, Amapora, Chi- tral en Ranchi, die militairen met hun gezinnen van Java naar Nederland vervoeren, kunnen radiobrieftelegram- men worden gewisseld via het Neder landse kuststation Scheveningen Radio tegen hetzelfde tarief als in het ver keer met Nederlandse schepen. (Van onze correspondent te Londen). pOLKESTONE, Augustus. Weer en getjj dienende, zullen vannacht om 2.20 uur negentien heren en zes dames te Kaap Gris Nez aan de start verschijnen voor de grote zwemwedstrijd over het Kanaal, die georganiseerd is door de Londense „Daily Mail". Een prijs van duizend pond sterling (tien •duizend gulden) ieder voor de winnaar en de winnares en een troostprijs van 250 pond voor elke deelnemer, die de overkant haalt, zijn de begeerlijke lok azen, die de 25 deelnemers hun uiterste krachten zullen doen inspannen om hun weg door de koude golven te worstelen naar het met kalkstenen bedekte strand van de St. Margaret's Baai aan de voet van de steile, witte krijt rotsen tussen Dover en Folkestone. Een vloot van zeventig motorboten, vol geladen met pers- en radioverslaggevers, filmlui, officials, controleurs en scheidsrechters, en uitgerust met schijnwerpers, radiotelefonie, walkle tal kies, radar- en Decca-apparaten zal de zwemmers en zwemsters tijdens dit Kanaalcircuit begeleiden. pR HEERST hier in Folkestone een ware carnavalsstemming. Om cle haverklap paraderen de deelnemers onder fanfares langs de boulevard en door de met vlaggen van dertien ver tegenwoordigende landen versierde straten. Troepen schoolkinderen stui ven de hotels en pensions in en uit om handtekeningen te verzandden van zwemmers, trainers en andere groot heden. Het is een gouden zomer voor dit met „Kanaal"-touristen volgepakte stadje, dat tot op de laatste badka mer verhuurd is. Het hoofdkwartier van de wedstrijd organisatie is het aan de boulevard gelegen zwembad, waar de internatio nale atmosfeer in alle opzichten een niniatuur-ungave is van het hoofd kwartier der V.N. te Lake Succes3, compleet met de onderlinge kibbel partijen. Om te beginnen zijn bijna alle deel nemers kwaad op de bookmakers, die overal, van de dure hotellounges tot aan de havenkroegjes toe, wedden schappen op hun kansen aannemen en hen „genoteerd" hebben alsof zij paar den zijn. Dit laatste vinden de deel nemers niet zo erg, daar de wedstrijd nu algemeen de „Kanaal-Derby" ge noemd wordt, maar bijna iedereen De 17-jange Engelse Margaret Feather, de jongste deelneemster aan de „Kanaal-Derby". vindt, dat hij of zij als favoriet geno teerd had moeten staan! Dit in ver band met de grote financiële voor delen, die de publiciteit van het favo riet-zijn met zich meebrengt. Voor de heren staat de Zweed Lars Warle fa voriet, terwijl de 58-jarige Engels man George Brewster, die zijn eerste Kanaalpoging in 1925 deed en sinds dien nog twaalf mislukte pogingen Door MYRA GAY AAXX— 36) Julie haalde diep adem. „Ik-ik ko:n juist uit het Golden Gate Park, Steve" Hij viel haar in de rede. „Lieve he:p Hoe krijg je het ln je hersens om in dit stadium naar het Park te gaan Ben je bezig met een poging tot zelf moord of zoiets?" Ze schudde ongeduldig haar hoofd „Je-je snapt het niet. Ik had een af spraak met iemand. Maar-maar hij was er niet". Ze moest ophouden. Ze begon te be ven. Ze vatte de zaak niet goed aan Ze was van plan geweest Steve wt verhaal te doen van het jade beeldje dat zo onverwachts in haar leven was verschenen, er toen uit was verdie nen om nu op zo'n fantastische wijze weer te zijn teruggekeerd. Maar voordat ze er over kon be«ln"en zei Steve op zachte toon: „Houd Je mond, Julie! Hier komt het Antwoord op het gebed van een Maagd" en ziet er "ei vastberaden uit. Doe net alsof JIJ en Ik gewoon met elkaar lunchen." Terwijl ze hem niet- begrijpend aankeek, voegde hij er snel binnensmonds aan toe: „Parker Haines. suffert! En hij ziet er uit alsof nl) een malse kluif heeft gevonden waar hij een stokje heeft begraven I" Hij had geen tijd om meer te zeggen. Julie zag Parker op hen afkomen HU snelde bedrijvig naar hen toe en zag er zó welverzorgd uit dat het haast onecht leek. „Neem me niet kwalijk dat ik jullie stoor", sprak Parker. „Julie, je ziet er als altUd beeldig uitl Steve, tk heb over al naar Je gezocht. Je secretaresse gaf me een lijst van alle plaatsen waar Je mis schien zou kunnen zijn. maar natuurlijk moest deze tent de laatste van de lijst zijn." Steve scheen met zeer onder de Indruk. „Nou, Parker, brand maar los, nu Je me dan eindelijk hebt gevonden." „Zal lk mijn neus even gaan poeleren zodat Jullie belden kunnen praten?" vroeg Julie. Parker schudde zijn hoofd. „Ik was op zoek naar Steve opdat hij aan de slag kon gaan om Jou te helpen, Julie. Blijf maar waar je bent en luister naar wat tk heb te zeggen. Het betreft Jou". Julie hapte naar adem en hijgde „Wat bedoel Je, Parker?" Als een mager spook tikte de angst haar op de schouder. Steve spipk heel vlug: „Waar voor de duivel klets Je over, kerel?" Parker nam een stoel van het dichtst bijzijnde tafeltje weg zonder te vragen of hij vrij was en ging tussen Steve en Julie Inzitten. Hij ging verder op een samen- zweerderstoon door. „Julie. Je hebt wel gehoord van de moord op dat meisje bij Jou in de buurt? Die zakkenrolster of wat ze ook was die zich Celia Hollis noemde?" Julie dwong zichzelf te zeggen „Wees niet zo flauw. Parker. Natuurlijk heb tk daarvan gehoord. Het stond in de ochtend bladen." Parker keek sluw. „Dit nieuwtje stond er toch niet in. Er was een wasbaas die de was kwam afhalen aan jouw flat toen dat meisje een kamer kwam vragen De conciërge, Juffrouw Cartwrlght. vertelde de kerels van de krant dat re niet naai Jou vroeg, Julie. maar de man die de was kwam halen, hoorde haar duidelijk naar Jou vragen HU beweert dat Juffrouw Cartwright niet heeft verteld dat ze een huurster had die ln haar eentje een grote kamer bewoonde. Neen. Die man beweert dat het meisje rechtstreeks vroeg naar Juffrouw Page, de radio-actrlee!" Parker was bulten adem geraakt. Steve wierp Jutte een waarschuwende blik toe. Julie zat erbij en acteerde alsoi haar leven er van afhing. Ze speelde de rol van Debbie, die in een van haar Woensdagavond-moeilijkheden verward was geraakt. Ze hoopte dat het goed zou aflopen. Ze was stijf van angst. Parker scheen lichtelijk teleurgeateld toen geen van belden Iets zei. „Begrijp Je dan niet, Julie", ging hij verder, „dat Je hierdoor ten nauwste bij een beruchte moordzaak betrokken raakt' Wat niet prettig is." Voordat Steve haar de mond kon snoe ren, bracht Julie er met moeite uit: „Ik kende dat meisje helemaal nietl" „Ho'e weet je dat?" vroeg Parker, en keek helderder uit zün ogen dan ooit. „Je bent toch niet naar het lijkenhuis?* geweest om Celia Hollis te Identificeren, wel?" „Dan is het best mogelijk, dat Je haar kende" concludeerde Parker triomfante lijk. „Misschien onder een andere naam De kranten zeggen dat ze er verscheide- n valse namen op na hield". Julie herhaalde koppig: „Ik ken dat meisje niet." Steve spatte op. „NatuurlUk kent ze naar niet. We hebben de beschrijving van Celia Hollis ln de ochtendbladen gelezen. We hebben de foto die ze van haar héb ben afgedrukt, gezien. Julie kende dat meisje niet". Parker haalde zijn schouders op. „is Julie je liefje, dat je zo precies weet wat er ln dat mooie hoofdje yan haar om gaat?" Julie dacht: Parker heeft altijd net ge daan of hij verliefd op me was. En dit is hetgeen h(j altijd van mij heeft gedacht. Hij gilt van plezier omdat hij denkt dat hij mij kan vangen. (Wordt vervolgd) deed, als kansloze „outsider" op 40 tegen 1 te boek staat. Ongezouten herrie is hier gaande rondom de figuur van de vrouwelijke favoriet, die 5 tegen 4 te boek staat, de voormalige Nationale Jeugdstorm- leidster Willy Croes van Rjjssél. On gelukkigerwijze was men hier niet bij tijds op de hoogte van haar foute ge drag tijdens de oorlog en heeft de stad Folkestone haar te goeder trouw „ge adopteerd". De hele burgerij van dit destijds door de Duitsers zwaar ge bombardeerde stadje heeft bijgedragen aan een fonds van bijna vierhonderd pond sterling (vierduizend gulden), dat volgende week onder trompetgeschal door de burgemeester van Folkstono aan deze ex-NSBster zal worden aan geboden. Dat juist zij van alle 25 deel nemers als beschermelinge van Folke stone ig uitgekozen komt door de enor me publiciteit, die haar trainer Temme, waar zij (na hun beider echtscheidin gen) onofficieel mee verloofd is, haar bezorgd heeft. Naar verluidt is haar huwelijk met Temme, die destijds ais Brits legerkapiteln bij Nijmegen vocht, vastgesteld op 28 Augustus. Het comité van het „Van Rijssel- fonds", waaronder enige wethouder» van de stad, is sedert enkele dagen echter op de hoogte van de door zijn beschermelinge in de oorlog gespeelde rol. Bij de andere vier en twintig Ka- naal-candidaten, die reeds wekenlang verbolgen waren over haar door Tem me bewerkte adoptie door de stad, heeft deze onthulling thans de emmer van hun verontwaardiging doen over lopen. Zij hopen, dat de burgemeester de situatie zal redden door het fonds óf niet aan te bieden, óf over allo zwemmers gelijkelijk te verdelen. Er- gtiiijk is ook de wijze, waarop „Miss van Rijssel" bevelen uitdeelt aan haar grootste rivale, het I7-jarige Engelse schoolmeisje Margaret Feathed uit Scar- borough, dat eveneens dóór Temme ge traind wordt en naar de Indruk van een aantal andere aanwezige trainers bepaald „overtraind" wordt. Wij zagen dit meisje tweemaal in tranen uitbar sten na afgesnauwd te zijn door „miss Willy". Zo sterk is de onaangename spanning nu gestegen, dat de bezorgde vader van Margaret zijn vrees tegen ons uitsprak, dat de zoon van Temme, die tijdens de wedstrijd met de voe ding van de zwemmers belast is, mis schien een slaapmiddel in Margarets bouillon zou proberen te doen. Met de uitgebreide controle op zee lijkt deze vrees echter geheel ongegrond. Hollywood-nynlph Maar ten slotte willen wij melding maken van een werkelijk zonnige deel neemster, die zich nergens druk over maakt, geen bepaalde trainer heeft en zich geheel afzijdig houdt van al deze woelige stromen onder het Kanaal. Het Is da, verfrissend kalme 22-jarige en opvallen slanke Israëlise studente Wanda Boutagy uit Tel Aviv. „Als ik de overkant haal, kom ik beslist het allerlaatste aan, dagen na ieder ander", vertelde ze ons lachende, toen ze uit zee stapte na een trainingstocht. Met haar „onzakelijke", wit met rood ge bloemde zijden zwempakje, haar water proof make-up, scharlakenrode lippen en dito r gellak zag zij er ondanks haar „goggles" (waterdichte bril) meer als een Hollywood-nymph uit dan als een adspirant-Kanaalzwemster! Maar met dat opmerkelijke verschil, dat zij lachend wegzwemt, zodra de fo tografenbrigade op haar afstuift. Want van Wanda, de enige elegant-vrouwe- lijke deelneemster onder de Kanaal- Derby-dames, heeft men tot nu toe slechts één foto kunnen nemen!

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5