Koningin Juliana verrichtte tewaterlating van „De Zeven Provinciën" Tweeledig electriciteitstarief aanvaard Kantongerecht in vacantiestemming Nieuwe kruiser liep te Rotterdam van stapel Na elf jaar een lege plaats bij de R. D. M. Vele autoriteiten onder de genodigden Rijwieldief opereerde tijdens de kermis Hoogste boete bedroeg vijf gulden Psycho-technische dienst houdt spreekuur Ons postduivennieuws Gouden echtpaar werd In Rusthuis goed bedacht Winnubst concerteerde bij de kerk te Huisduinen Mej. Bot verbeterde record kogelstoten van de HAV G F. REPATRIEERT) ORANJEBOOM BIER! Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid GEMEENTERAAD DEN HELDER Overigens agenda van „klein goed Vertegenwoordig ons en leid" (Van onze speciale verslaggever) IK DOOP IT „DE ZEVEN PROVINCIëN" EN WENS U EEN GOEDE VAART!" Met deze sobere woorden, die door het uitvallen van een microfoon slechts in zeer kleine kring hoorbaar waren, sloot H. M. Koningin Juliana gistermorgen om zes minuten voor elf de eerste phase af in de wordingsgeschiedenis van de oor logsbodem, die eenmaal als Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden over de wereldzeeën zal voeren. Meer dan elf jaar heeft het casco gelegen op één der hellingen van de Rotter damse Droogdokmaatschappij, waar de arbeiders het langzaam zagen groeien van de eerste kielplaat tot de massale romp, die gistermorgen voor het eerst met het water in contact kwam, een leegte achterlatend op het werfbedrijf. hard, op het terrein voor de helling. Onder een hartelijk applaus van de menigte begaven de Koninklijke gas ten zich, begeleid door de directeur van de R. D. M., de heer D. C, Endert Jr., via de hoge trap naar het plat form, waar nu de Koninklijke stan daard werd gehesen naast de Neder landse driekleur en de vlaggen van DEZE TEWATERLATING was een belangrijk moment in de historie van de Koninklijke Marine. Na de bevrij ding liep immers niet eerder een Ne derlandse oorlogsbodem van dit for maat op een Nederlandse werf van stapel. Wij mogen er ondanks alles trots op zijn, dat de positie van Ne derland in de rij der volkeren nog o- danig is, dat de tewaterlating van aen kruiser in zekere zin als een normale gebeurtenis kan worden beschouwd. Want wie zal ontkennen, dat in onze helaas niet volmaakte wereld een zeevarende natie moet beschikken over een maritieme macht, die zo no dig de koopvaardijvloot en de verbin dingslijnen over zee kan beveiligen? Welnu, Nederland heeft dringend be hoefte aan een respectabele zeemacht, zoals ons land ook een koopvaardij vloot heeft, die op de wereldzeeën meetelt. Naast de trots, die iedere toe schouwer bezielde, toen het ranke lichaam van de nieuwe kruiser aan zijn element werd toevertrouwd, was derhalve ook plaats voor de gedachte: „Dit is slechts een begin!" Geen Oranjezonnetje. HEIT WAS, niettegenstaande net druilerige weer, een feestelijk begin. Meer dan een uur van te voren waren de belangstellenden, waaronder ruim voerhonderd officiële genodigden, sa mengestroomd nabij de helling, die zich onmiddellijk van de andere on derscheidde door de trap met het plat form voor de hoge steven van het schip. De bodem van de kruiser was okergeel geschilderd, met daarboven een brede zwarte zoom. Boven de toe komstige waterlijn zaten de strakke flanken (geheel zonder patrijspoorten! in de donkerbruine grondverf. Groene guirlandes versierden de boorden. Naast de helling, aan de stuurboords zijde van de kruiser, was een ruime tribune gebouwd, waarop de genodig den een plaats ontvingen, De aanwe zigheid van een groot aantal hoogge plaatste autoriteiten accentueerde de betekenis van hetgeen stond te gebe ren. Wij zagen de minister-president, ir. Drees, verscheidene leden van het kabinet, de staatssecretaris dr. Blom. de defensie-commissie der Staten-Ge- neraal, talrijke leden van het Corps Diplomatique en afgevaardigden van de marines van Engeland, de Verenig de Staten, Frankrijk en Belgie, voorts dr. Mohammed Rum. generaal Kruisen verscheidene vlag-officieren van de Koninklijke Marine. De Koningin arriveert. EEN FRAAIE FORMATIE van vijf tien Fireflies, aangevoerd door een es cadrille Mitchells van de M. L. D dreunde laag over het Rotterdamse ha vencomplex. Het gedaver van de ma toren resonneerde grillig tussen de hoge flanken van de nieuwe kruiser ter eenre zijde en van de in aanbouw zijnde „Amrenan"' op de helling tor andere zijde van de tribune. Op de Mans braakten de slepertj-.it, die klaar lagen om zo nodig bij te springen zware rookwolken uit Maar toen werd onze aandacht ge1rokk-n door de muziek van ri» naderb'i mi'- chcren.de Marinekapel, die werd g» voled door de erewacht onder com mando van de luitenant ter zee der le klasse F. Cool. Enkele ogenblikken later, om pro- o!-s kwart voor elf, verschenen H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bern- Rotterdam en de maatschappij. In het gevolg van H. M. de Ko ningin bevonden zich o.m. minister Schokking, staatssecretaris Moorman, burgemeester Oud van Rotterdam en schout bij nacht F. Stam, vlagofficier materieel der Koninklijke Marine, De laatste beletselen TERWIJL de Koningin, die gekleed was in een grijs mantelpakje met een donkerblauwe toque, de belangstellen den vriendelijk toewuifde, klonk bij de kimkielen van de kruiser het gera tel van de pneumatische hamers, waar mee de laatste beletselen werden weg geslagen. Toen lag het alleen nog aan de handeling, door H. M. de Koningin te verrichten. Onder gespannen aandacht, zowel van deskundigen als leken, hief H. M. het zilveren hamertje, daarbij de bo venaangehaalde woorden uitsprekende. De met de Nederlandse kleuren ver sierde fles champagne viel aan scher ven tegen de boeg van het schip, waarin toen, aanvankelijk haast on merkbaar, beweging begon te komen Soepel en geluidloos gleed het enor me lichaam met steeds toenemende vaart het water van de Maas tege moet. Het achterschip hief zich statig, toen het de opwaartse druk van het water gevoelde. Meer en meer hori zontaal kwam de waterlijn. Toen ook de voorsteven de helling had verlaten, dook de romp gracieus nog even een paar graden voorover, alsof de toe komstige kruiser op hoffelijke wijze Hare Majesteit wilde bedanken voor Haar aandeel in deze blijde gebeurte nis. De zeer vlotte tewaterlating ging vergezeld van het gejuich der dui zenden toeschouwers en het geloei Ier scheepsfluiten en sirenes in wijde om trek. Als souvenir. ^LLEN BEGAVEN zich toen naar de nieuwe timmermanswerkplaats, een immense hal, waar H.M. de Koningin en Prins Bernhard op een ere-podium plaatsnamen. Tot hen en de genodigden richtte ir. K. van der Pols namens de directie van de R.D.M. een toespraak waarin hij o.m. de veelbewogen ge schiedenis van het zojuist te water ge laten casco in herinnering bracht. Spr verzocht Hare Majesteit, het stuk ge reedschap, in een sierlijk omhulsel ge vat, als souvenir te aanvaarden en nodigde Haar tot besluit uit, een dronk te wijden aan de voorspoedige toe komst van „De Zeven Provinciën". Vervolgens hield de Minister van Marine, mr. W. F. Schokking, een korte rede, waarin hij deze tewater lating een bemoedigend feit noemde ..Het is een teken, dat er voor défai tisme geen plaats is. Wij zouden ons graag wijden aan sociale aangelegen heden en de woningbouw, maar de omstandigheden in de wereld maken het noodzakelijk, dat aan de defensie veel aandacht wordt besteed. Wij ho nen echter, dat dU schip in vrede z.al kunnen varen", zo besloot de Mi nister, op wiens verzoek allen een driewerf ..Hoezo" op de Kom - ,T"rine ni'brachten. Het officiële gedeelte van de plech tlgheid was hiermede ten einde. Er volgde nog een ongedwongen r-- Koningin Juliana, gekleed in een grijs mantelpak, laat het schip te water, door de laatste beletselen met een bijltje te niet te doen. zijn, met de directie van de R.D.M. als voortreffelijke gastvrouwe. Haast onvindbaar...... TOEN EEN SALONBOOTJE van de R.D.M. ons weer naar de overzijde van do Maas bracht, hadden wij moeite, da bruine romp van „De Zeven Provin ciën" terug te vinden in de ontzag wekkende veelheid van zeekastelen, kranen en gebouwen, die op ogen schijnlijk chaotische wijze de Rotter damse havens stofferen. Wij zagen in de verte Hr. Ms. „Jacob van Heems- kerek", gepavoiseerd, en Hr. Ms. „Karei Doorman", en ja, eindelijk ont dekten wij de kruiser, haast verscho len achter fiet gordijn van motregen eri het nevelachtige waas, dat het Rot- terdamse havencomplex altijd omgeeft En wij bedachten: welk een nietig» hoeveelheid bewerkt materiaal, deze toekomstige kruiser, in vergelijking met de millioen tonnen staal en steen, die met één blik te omvamen zijn en tezamen deze grote stad en haar wereldhaven vormen. En welk een ge ring aantal ook, de negenhonderd die eens deze bodem zullen bemannen, in vergelijking met de honderdduizenden die in en bij Rotterdam leven en wer ken. Maar, hoe gewichtig toch de taak die binnen afzienbare tijd aan Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" en haar negenhonderd opvarenden zal worden toevertrouwd! Ouden van Dagen worden muzikaal binnengehaald Vijfhonderd Ouden van Dagen uit Den Helder maken vandaag in vijftien bussen hun uitstapje, dat jaarlijks door het Comité „Ont spanning voor Ouden van Dagen" wordt georganiseerd. Vanavond om tien uur worden de oudjes, die dan een lange en naar wij hopen, prettige reis achter de rug hebben in Nieuwediep terug verwacht. De bussen komen Den Helder over de Bassingracht bin nen. Daarna worden zij op de Ruyghweg bij het Storthuis opge steld, waar de oudjes door twee muziekkorpsen hartelijk zullen worden begroet. Stadgenoten die de ouden van dagen mede wensen te begroeten zijn van harte welkom. Negen maanden gevangenisstraf eis te de Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke tegen de Groninger Age Z. die, beschuldigd van rijwieldiefstal, gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar terecht stond. Op 9 Juni logeerde Z. bij familie in Den Helder. Er was toen juist kermis, die de Gro ninger op zijn manier wilde vieren. Als zovele malen daarvoor won de zucht naar drank het bij hem van het gezond verstand, en om „voldoende" Jenever te kunnen krijgen, verkocht hij zelfs zijn nieuwe schoenen. Toen hij minstens zes borrels en acht gla zen bier op had, vond hij het tijd om terug te gaan naar zijn vaderstad. Daar hij geen geld meer voor de reis had, stal hij een fiets. Hiervoor had hij zich gisteren voor de Arrondissements rechtbank te Alkmaar te verantwoor den. De Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, achtte geen termen aanwe zig om een milde straf te requireren. De eis was negen maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Dunbar, betreur de het dat er geen reclasseringsrapport was uitgebracht. Een gevangenisstraf zou voor deze delinquent niet afschrik wekkend zijn en spreker meende dat het verblijf in de gevangenis een slechte invloed zou hebben op deze verdachte. Mr. Dunbar vroeg tenslotte een voorw-.-.rdelijke straf met de hoogste proeftijd. Uitspraak over veer tien dagen. In het gebouw van het kantongerecht heerste gistermiddag een uitKeSprok vacantiestemming. De belangstelling van de zqde der verdach en was zeer toat£ zodat de waarnemend kantonrechter, notaris J. P. Loots, de zitting reeds »poedf' weer kon sluiten. Maar voor het zover was, hadden de heer Loots en de ambt,, naar, die ditmaal niet in toga verscheen, enkele vaders en een moeder op w ouderlijke plichten gewezen. Want kinderen de school doen verzuimen, nog steeds niet worden toegelaten. Daar was dan eerst K. H., die de veertien-jarige T. D., een meisje dat bij hem inwoont, thuis had gehouden. Het bleek, dat de verdachte hiertoe door omstandigheden was gekomen. De kantonrechter vonniste, conform de eis, tot vijftig cent. A. J. A. M. moest voor de kanton rechter verschijnen, omdat zijn zeven jarig dochtertje een ochtend de school had verzuimd. In dit geval werd de verdachte met een gulden beboet. Ten slotte verscheen nog evr. R. W„ die eveneens haar dochtertje had thuis ge houden. De kantonrechter wist, dat de dame zich nu reeds voor de derde maal aan een dergelijk feit schuldig maakte. Hij vonniste met f 3. Maar een volgende keer zou zij er beslist niet zo goed afkomen. „Ik denk, dat het niet meer voor zal komen", zei de verdachte, die de boete contant be taalde, „we gaan naar Australië". Twee lieden werden bestraft, omdat zij hun rijwiel ergens onbeheerd had den laten staan. G. P. uit Anna Pau- lowna deed dat voor een café aan de Nieuweweg. K. H. zette zijn fiets voor een perceel in de Keizerstraat in Den Helder neer. Geen van beide rijwielen was afgesloten. Beide verdachten kre gen f 3.— boete. P. K. had zich te verantwoorden om dat zijn chauffeur M. de R. passagiers in een vrachtauto had vervoerd. Hij had dat wel mogen doen, zeven in totaal, als de banken aan het chassis bevestigd waren geweest. De kanton rechter veroordeelde K. tot f 5 of 3 dagen. De R. werd schuldig verklaard maar hij kreeg geen straf. C. R. maakte zich aan twee over tredingen schuldig. In het vissers- Wij vernamen, dat door de afdeling voor de psycho-technische dienst van school- en beroepskeuze en de bedrijfs psychologie van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord- Holland des Zaterdags van half elf tot twaalf uur spreekuur zal worden ge houden in het gebouw Javastraat 149 Hiermede zal op Zaterdag 26 Augustus een aanvang worden gemaakt. Formulieren van aanmelding voor een psychotechnisch onderzoek zijn ter gemeente-secretarie, afdeling Alge mene Zaken, kosteloos verkrijgbaar. Ook „Het Noorden" vloog van Libramont af. De jonge duiven wer den om zeven uur gelost. De eerste vogel arriveerde om 11.02.35 uur. De prijswinnaars waren: G. J. Witten- berg 1—3, J. Flurl 2—5, W. Pluijmers 4—6—9, C Post 7, G. J. de Wit 8—10, A. Rietveld 11—13, G. Buis 12. De uit slag is een voorlopige. De postduivenvereniging „Victo ria" hield wederom een wedvlucht van Libramont af. De eerste duif werd om 11,0.40 geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: A. Heyblok 1—2—10—15, J. C. Dulnker 3—5—11— 17—28, Joh. P. Horst 4—13—23, D. Ma kelaar 61926, P. van Rijn 7—12— 16, A. J. Hubregtsen 8, J. Kramer 9 1430, J. Riemers 18, J. vd Wal 25 27, W. Verhaag 2029, C. van Spelden 22 ,D. Bruin 21, gebr. Ramler 24. Vrijdag van 18 tot 19 uur inkorven voor Marbeau. Zaterdag inkorven voor Amsterdam (navlucht) van 17 tot 18 uur. Klokken zetten van 18—19 uur. vaartuig van zijn vader, dat niet v00n zien was van een groen en rooq boonT lieht, had hij gevaren. De boete wen! op f 4 bepaald. Maar bovendien Ve voerde R. zonder vergunning een kin" net. Daarvoor kreeg hij, omdat rij vader, die niet van de partij was, Waï een vergunning had, slechts één'gni, den boete. De bewoners van het Rusthuis <je Nederlands Hervormde Gemeente J de 2e Vroonstraat hebben gisteren het echtpaar Berghouwer—Bakker, ,jat zijn vijftigjarig huwelijksfeest vierde een onvergetelijke dag bereid, 's Mor! gens vroeg begon het al. Het gouden paar werd door de directrice de con- versatiezaal binnengeleid, waar de be- woners van het tehuis aanwezig Wa, ren. Het bruidspaar werd toegezon- gen en de heer Lebbe sprak daarna het echtpaar toe. 's Middags kwamen de burgemeester en mevrouw Rehorst op bezoek, wat door de beide oudjes natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. Een gezellige avond besloot deze drukke dag, Hjer. aan werkten mede het amusements- orkest van Harmonie, onder leiding van Louis van Loo, de illusionist Sudrah en de heer van Engelsdorp Gastelaars met Imitaties en conferences. Een en ander sloeg vanzelfsprekend gewei- dig in. „Winnubst" geeft morgenavond tus sen acht uur en half tien bij de kerk te Huisduinen een concert. Het vol. gende programma zal worden uitge voerd: 1 Telefunkenmars, 2 Lugdu. num-ouverture, 3. Dolores valse, 4. Eins vergnügte Negerhochzeit, 5 Nederlands Volksfeest, a Opmars der feestgangers, b Boerendans Schotse-drie, c Krelis en Betje minnespel, d Twee violen en hakketonen, e Schotse-vier, 6 Prinsesse Czardas Selection, 7 Engelandvaarders- mars. Tijdens te Amsterdam gehouden ath- letiekwedstrijden, georganiseerd door „De Meteoor", heeft mej. C, Bot het clubrecord kogelstoten van de Helder- se Athletiek Vereniging verbeterd. Zi] bracht het thans op 3.39 meter. Het oude record stond met 9.37 meter reeds zeven jaar op naam van mej. C van Beekhoven. De Directeur van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord- Holland verzoekt ons te willen mede delen, dat de Bureaux voor school- en beroepskeuze in de districten Alkmaar, Den Helder, West-Friesland en Wa terland zijn geopend en dat de leider van de dienst, de psycholoog drs, P. B. Boeke, met ingang van deze week op da verschillende bureau van de Stich ting zitting houdt. Gisteravond Is de gemeenteraad ruim een uur bijeen geweest voor het behan delen van een agenda, die voornamelijk uit hamerstukken bestond. Al dit „klein goed" moest worden opgeruimd, ter ontlasting van het programma voor de belangrijke vergadering op Dinsdag 5 September, wanneer de samenstelling van het College van B. en W. in behandeling zal komen. Een serie ingekomen stukken kon voor kennisgeving worden aangenomen. Het belangrijkste punt van de rest der agenda was het voorstel om een tweeledig tarief voor de electrlclteltsleverlng ln te voeren. Na een korte gedachtenwisaeling schaarde de raad zich achter het College. per kWh.) pas effect sorteert, wanneer men meer dan vierhonderd kWh per jaar verbruikt. Ten slotte wees de heer Eijlders op de mogelijkheid, dat de toeneming van het electriciteitsverbruik ten koste zal kunnen gaan van het gas verbruik, wat dan een schadepost voor de gemeente zou betekenen. De heer J. M e ij e r (P.v. d.A.) infor meerde, wanneer kon worden overge gaan tot verlaging van de electriciteits- tarieven in het algemeen. Wethouder P. S. van der Vaart vond, dat de eerste spreker de zaal wel een beetje uit zijn proporties had gelicht. Het College heeft slechts tege moet willen komen aan een herhaalde lijk geuite weris. Nu wordt Iedere inge zetene van de gemeente (dus niet meer alleen de plattelandsbewoner) in de ge legenheid gesteld, goedkope stroom te betrekken voor huishoudelijke doelein den. Het Is dus logisch, dat de afnemer eerst profijt van het goedkope „ver hoogde vastrecht-tarief" heeft, wan neer hij meer stroom gaat gebruiken dan hij normaal voor verlichting, radio, stofzuiger en strijkijzer nodig heeft. De gemeente kan er geen geld op toeleg gen, omdat de kostprijs nog altijd bo ven de vijf cent per kWh ligt. Voor het jaar 1950 werd de winst op het electri- citeitsbedrijf geraamd op f 8.800.—, wat heus niet te veel is Maar door dc thans voorgestelde regeling hebben B. en W. getracht, enigermate een vergelijking mogelijk te maken met de tarieven in Alkmaar en Zaandam, en zelfs van de provincie, Wat de toonkamer betreft, merkte de wethouder op, dat de raad uitdruk- De vergadering werd niet bijgewoond door de heren mr. J. Mulder (A.R.), K. Hoornsman (P. v. d. A.) en C. Bak ker (P. v, d. A.) Een nieuw element, althans in de na-oorlogge raad, was het tableau „Ver tegenwoordig ons en leid", dat in 1927 door wjjlen de heer Pinkhof werd ver vaardigd en nadien lange tijd de schouw in de raadszaal heeft gesierd. Het was thans op dit ereplaatsje teruggekeerd, en het portret van het Koninklijk Paar was nu opgehangen aan de grote wand tegenover de ramen, waar ook reeds het portret van Prinses Wilhelmina werd aangebracht. Electrlsch koken. Toen de electriciteitstarieven aan de orde kwamen, lichtte de voorzitter, burgemeester mr. G. D. Rehorst, toe dat het College de mogelijkheid heeft wil len scheppen tot stroomlevering voor kookdoeleinden tegen een zo laag moge lijk tarief. De heer G. J. Eijlders (A.R.) zag hier een addertje onder het gras. Wilden B en W. misschien het electrisch koken stimuleren, teneinde de behoeft» aan electrische fornuizen met bijbehoren de pannen te scheppen en daardoor (afbetalings) klanten te trekken voor de toonzaal? De heer Eijlders betwijfelde trouwens of electrisch koken voordeli ger is dan koken op gas. En hij rekende voor, dat het goedkope tarief ((het zg „verhoogde vastrecht" plus zes cent kelijk heeft bepaald, dat deze alleen dienst zou doen voor het gasbedrijf. Zonder de raad zou men er zeker niet toe overgaan, electrische apparaten te exposeren of te verkopen. De heer Van der Vaart antwoordde de heer Eijlders voorts, dat men niet te klagen heeft over de belangstelling voor de toonzaal. Tegenover de heer Meijer verklaarde de wethouder nog eens met nadruk, dat het gemeentebestuur graag tot verlaging der tarieven zou overgaan, maar dat het voorshands niet mogelijk is. Het voorstel werd daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Architecten-honorarium. Het volgende onderwerp, waarover even van gedachten werd gewisseld, was het voorstel om een crediet van ruim f 20.000.— te verstrekken, teneinde de rekening te kunnen voldoen van het architectenbureau, dat indertijd het bouwplan voor de Welschen-woningen heeft gemaakt. Aangezien de kubieke- meterprijs te hoog was, keurde het Rilk dit plan niet goed. Het bureau heeft een declaratie van ruim f 23.000 ingezonden voor de gemaakte kosten en het honorarium. In dit bedrag was een toeslag van 10 procent begrepen, omdat het een plan voor montagewoningen be trof. Op hoger niveau is thans overleg gaande met het bestuur van de B N.A., de architecten-organisatie, over het eventueel vervallen van deze toeslag. Daarom heeft het gemeentebestuur zich in dit stadium slechts aecoord kunnen (Mmnnn6" een vordering van ruim f 20.000.—, dus zonder de 10 procent ikvoT V?af! van de heer C. Ran (K.V.P.) antwoordde wethouder Van der Vaart, dat een navordering in heit? vet t0t de ""mogelijkheden behoort. Naar aanleiding van een op merking van de heer Eijlders (A.R) merkte de wetthouder op, dat het plan met naar de prullemnnd wordt verwe zen, maar misschien nog wel eens dienst kan doen Dat behoeft echter geen r!den t?11zlJn' om deze zank nu niet af te wikkelen. De heer H. Brons (C.P.N.) gaf in overweging, het Rijk in deze kosten te laten bijdragen, omdat het Rijk het plan heeft afgekeurd. De heer Van der Vaart ant woordde, dat deze uitgave moet worden gezien als een onderdeel van het com plex uitgaven voor het plan Zuid- Oost. Te zijner tijd wordt hiervan een afrekening gemaakt, en zal het Rijk zijn aandeel bepalen. De wethouder herin nerde er aan, dat de Rijksbijdragen voor de plannen Oud Den Helder en Cen trum voorlopig zijn gesteld op resp. 90 en 60 procent. Het is echter niet onmo gelijk, dat deze percentages lager zul len worden vastgesteld. Ook dit voorstel werd daarop door de raad aanvaard. Benoemingen. De raad verrichtte de volgende be noemingen: Mej. L. Eijgenhuijsen, vakonderwij zeres in de lichamelijke oefening aan de eerste U.L.O. Mej. H. Vedder, vakonderwijzeres in de lichamelijke oefening aan de tweede ULO. Mej. C. Westerbaan te Den Helder en mej. H. van Wageningen te Schevenin- gen, onderwijzeressen aan de BLO- schooi. Mej. L. J. Modder te Den Helder, onderwijzeres aan de openbare lagere school Bankastraat. De heer D. Bark te Den Helder, on derwijzer aan de openbare lagere school "r. 6 aan de Goversdwarsstraat. De raadsleden J. J. Kistemaktf (VVD), S. Makelaar (PvdA) en A, J* Mulder (KVP) werden benoemd in de commissie tot het nazien van de reke ning van inkomsten en uitgaven def gemeente en der gemeen te-bedrijven over het jaar 1948. Hamerstukken. De volgende credieten werden ver strekt: f 700 voor de aankoop van twlntw Ijzeren ledikanten voor het Parkher" stellingsoord; f 2564 ten behoeve van o« openbare school voor Voortgezet Lag® Onderwijs; f 714 300 voor het uitvoeren van straat tegel- en rioleringswerk? In „Groot Den Helder II"; f 452,0 Voor het aanleggen van water-, g8S" electriciteitsgeleidingen in Den Helder II". V

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2