Kwestie Formosa op agenda van de Veiligheidsraad i 25 jaar „Met naald en schaar' BATAVUS ZWITSALETTEN Malik morgen voor 'f laatst Voorzitter Bezettingsstatuut voor Duitsland wordt herzien Het Radioprogramma Snel medisch advies uit Moskou naar Melbourne Lvcyis niet populair in Australië Nationale Reserve schiet om wisselbeker in Oldebroek Amerikaanse vakbondsleider uitgestoten Zeiljacht bij Goeree in nood Deviezenvergunning voor binnenschippers Tito bezocht Seebergpas Gelukkige Europese waterpolo-kampioenen En de boerhij ploegde goud 1 RIJ W I ELEN trotseren de tijd !k door degelijkheid Groenten en fruit staan er goed voor Weersomstandigheden waren gunstig Antwerpse havenstaking duurt nog voort WORDT LIBYE EEN KONINKRIJK? C.P.N. wil vervolging van Westerling Mr. J. A. de Visser overleden HET CHINESE BEELDJE -xxxx- Sporttarief van de N.S. \J IV E N KERKELIJK NIEUWS Bij de opening van de bijeenkomst van de Veiligheidsraad, die gisteren te Lake Success vergaderde, deelde de Russische voorzitter Jacob Malik mede, dat hij de verklaring van de Chinese communistische regering, waarin de V.S. van aggressie in For mosa beschuldigd wordt, in de agenda opnam. Dit is het derde punt van de voorlopige door Malik voorgestelde agendapunt. De andere punten zijn: Aanvaarding van de agenda en het Koreaanse conflict. In de eerste plaats kwam de be epreking van het agendapunt Formo sa aan de orde. De Amerikaanse af gevaardigde maakte er bezwaar te gen, dat de kwestie-Formosa bespro ken zou worden onder de titel „Ag gressie door de V.S.". Wel was hij be reid hierover te spreken als „klacht met betrekking tot Formosa". De Chi nese nationalistische afgevaardigde was geheel tegen een bespreking van dit punt, omdat zijn regering „niets weet van een aggressie van de zijde der V.S.". Hij noemde de regering in Peking een marionet van Moskou. Malik, in zijn functie van Russisch afgevaardigde verklaarde, dat de Raad niet de kwestie-Formosa behandelde, maar dat het ging om een invasie door gewapende Amerikaanse troe pen op onvervreemdbaar Chinees gebied. De V.S. beletten, dat de enige wettige Chinese regering het eiland De FransBritsAmerikaanse studie groep voor de toekomst van Duitsland legt thans de laatste hand aan haar rap port over de beëindiging van de staat van oorlog met Duitsland en een her ziening van het bezettingsstatuut. Het rapport zal door de ministers van bui tenlandse zaken der Westerse Grote Drie de volgende maand in New York wor den overwogen. Er is reeds in beginsel besloten, de Duitse Bondsregering bevoegdheid in zake haar buitenlandse politiek te ge ven, waarbij voor een bepaalde periode de supervisie berust bij de geallieerde hoge commissie. Formosa benadert. De Raad besloot ten slotte mede op voorstel van India de kwestie-Formosa op de agenda te plaatsen onder de titel „Klacht inzake een gewapende invasie op Formosa". Daarna diende Malik een motie in, volgens welke een Chinese communis tische delegatie zou worden uitgeno digd om de besprekingen over For mosa bij te wonen. Warren Austin (V.S.) achtte een dergelijk voorstel prematuur. Hij achtte de Koreaanse kwestie thans het voornaamste agen da-punt. Malik verklaarde de aan dacht niet van het Koreaanse vraag stuk te willen afleiden. De Engelse vertegenwoordiger zeide zich van stemming te zullen onthouden, omdat „onze voorzitter een maand lang een Zuidkoreaanse vertegenwoordiger heeft geweerd". Het Russische voor stel werd ten slotte door de Raad verworpen. De vergadering van de Raad werd tot morgenavond ver daagd. Dit is de laatste dag van Ma- liks voorzitterschap. DONDERDAG HILVERSUM I, 402 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 7.15 Gramofoon- muziek. 7.50 Dagopening. 8.15 Gramofoon muziek. 8.55 Voor de vrouw. 9.—Gramo- foonmuziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gra- mofoonmuziek. 10.Morgenwijding. 10.15 Dansorkest. 10.50 Voor de kinderen. 11.- Residentie-orkest. 12.— „De uilen van Athene", causerie. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Accordeon en orgel. 1.15 Orkestcon cert. 1.45 „U kunt het geloven of niet". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.05 Radiophilharmonisch orkest. 3.— Voor de zieken. 4.— Gevarieerd programma. 5.— Voor de jeugd. 5.50 Rege ringsuitzending. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Gro ninger Orkest Vereniging en operettekoor. 8.-12.- Nationaal programma t.g.v. de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. 8.— Toespraak. 8.15 Promenade-orkest en klein koor. 8.45 „Zeventig jaren", klank beeld. 9.30 Nederlandse liedjes. 10.— ^Moe der van ons volk", toespraak. 10.15 Radio Philharmonisch orkest en groot koor. 11.15— 12.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 298 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 7.15 Ochtend- gymnatiek, 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Mor gengebed en liturgische kalender. 8.15 Gra mofoonmuziek. 9.— Voor de vrouw. 9.40 Lichte muziek. 10.— Gramofoonmuziek.*4 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.— Voor de zieken. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.— Angelus. 12.03 Lunchconcert (12.30—12.33 Mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 1.20 Ka mermuziek. 2.—. Promenadeorkest en solisten. 2.45 Voor de vrouw. 3.30 Cello en piano. 4.— Bijbellezing. 4.45 Vocaal ensemble. 5.— Voor de j'eugd. 5.30 Volksmelodieën. 6.— Gramo foonmuziek. 6.15 „Land- en tuinbouw causerie. 6.30 Voor de strijdkrachten. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.30 Gramofoon muziek. 7.40 Radiokrant. 8.-12.- Nationaal programma t.g.v. de ver- Jaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. 8.05 Toespraak. 8.15 Promenade-orkest en klein koor. 8.45 „Zeventig jaren", klankbeeld. 9.30 „Moeder van ons volk", toespraak. 9.45 Gramofoonmuziek. 9.49 „Het pad der vrij heid, pad der wildernis", hoorspel. 11.15— 12.— Gramofoonmuziek. RADIO-CENTRALES DONDERDAG Programma 3e lijn. 7.- VI. Br.: Nieuws. 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gr. 8- Nieuws 805 Conc. 9.- Eng. LP.: Nieuws. 9.10 Verz.pr. 10.- Orgel. 10.30 Regent Orch. 11.- Dagboek. 11.15 BBC Midi. Light Orch. 12.- VI. Br.: Gram. 12.15 Leo Souris. 12.30 Weer. 12.32 Vervolg Léo Souris. 13.— Nieuws. 13.15 Ham mondorgel en zang. 14.— Operaconc. Gram. 16.— Balletmuz. 16.50 Gram. l7 Nieuws. 17.10 Fr. Br.: Ens Heyne. 18.— V. d. sold. 18.30 VI. Br.: V d. sold. 19.- Nieuws. 19.30 Eng. L. P.: Verz.pr. 20.- VI. Br.: Salz- burger Festspiel. 21.45 Gram. 22.- Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.- Nieuws. 23.05 Gram. DONDERDAG Programma 4e lijn. 7.- Eng. H.S.: Nieuws. 7.15 Gram. 7.50 Lift up your hearts. 7.55 Weer. 8.— Fr. Br.: Nieuws. 8.10 Concert. 9.- VI. Br.: Nieuws. 9.05 Rom. muziek. 10.— V.G.O.: Gram. 10.30 Feuill. 10.45 Gram. 11.- Eng. H.S.: Rumba orkest. 11.30 Cello. 12.- Gram. 12.20 V. d. boeren. 12.20 V. d. arbeiders. 12.55 Weer. 13.- Eng. L. P.: Dansorkest. 13.45 V. d. kinder. 14.- BBC North. Orch. 15.- Salon orkest. 15.35 V.G.O.: Duo Frans Bonne. 15.45 Eng. L. P.: Ork. Geiler.. 1615 Dagboek. 16.30 Macpherson. 16.45 Rio Tango ork. 17.30 Uit- vdsselingsprogr. 18.- Ork. Dean. 18.30 Jam boree. 19.- Fr. Br.: Gram. 19.45 Nieuws. 20.- Gram. 20.30 Eng. L.P.: Your song Parade. 21- Gevar. conc. 21.45 BBC Revue ork. 22.- Nieuws. 22.15 There and Back. 22.2U BBC Dancing Club. 23.- Malcolm Mitchell Trio. 23.15 King Palmer Light Orch. 23.58 Nieuws. Een oogspecialist te Melbourne heeft per ijlgelegenheid belang-, rijke inlichtingen gekregen voor een oogoperatie, welke met spoed moet worden uitgevoerd om de Australische advocaat Audley GillespieJones, die aan een zeldzaam voorkomende oogziekte lijdt, voor blindheid te behoeden. Het Russische medische boek, waarin de betrokken gegevens voorkomen, j, per vliegtuig van Moskou naar honden gezonden, vanwaaruit de gegevens door Australische diplomaten per ka bel naar Melbourne zijn doorge geven. Vrijdag moet de operatie verricht worden. Het betreft de overplanting van het hoornvlies uit het oog van een levend var ken ter genezing van retinitis pigmentosa, zoals beschreven door de Russische chirurg Wlo- dimir Filatof. Mevr. Ida de Leeuw van Rees, de bekende radio-spreekster van de AVRO, viert binnenkort haar zilveren jubileum als zodanig. De radio-omroep in ons land stond nog in zijn kinderschoenen toen zij als ondernemend meisje van 20 jaar bij de betrokken bestuurders met een plan kwam om ook eens programma's uitte zenden, die speciaal voor de vrouw waren. Iets wat de vrouw zeker zou interesseren: een naai- en knipcursus. Sindsdien, nu reeds 25 jaar lang, houdt mevrouw Ida de Leeuw—Van Rees (Van onze correspondent te Sydney). Vaak hoort men, nu deze abnormaal natte Australische winter aan het ten einde lopen Is, mannen op straat, in de tram of in café met bezorgd gezicht tegen elkaar zeggen: „Lucy zal nu wel gauw komen. Ideaal weer voor Lucy geweest. Past op, want voor hij het weet is Lucy er. Lucy zal vroeg komen dit jaar". En meer van dergelijke on begrijpelijke opmerkingen, waaruit de nieuwkomer alleen maar kan opma ken, dat Lucy de regen boven de zon neschijn verkiest. Toen het mij duidelijk was gewor den, dat die mannen het toch niet al lemaal over hun vrouw, schoonmoeder of vriendin konden hebben, want dat er hier toch niet zoveel vrouwen rond lopen, die allemaal Lucy heten, ben ik voorzichtig mijn licht eens gaan opste ken. Op mijn vragen keek men wat ver baasd en antwoordde doorgaans: Waar kom jij vandaan, dat je niet weet, wie Lucy is? Lucy dan, waarde lezers, draagt een prachtig kleed van blauw en brons en zij is, rondweg gezegd een pest, ook al luistert zij dan naar de welluidende naam Lucilia Cuprina. Maar Lucy is geen Italiaanse opera-zangeres, zoals haar naam zou doen vermoeden. Lucy is die op natte wol verzotte dikke gon zende bromvlieg, die in deze voorjaars dagen na een natte winter op de mil- lioenen schapen neerstrijkt, om haar eieren te leggen op het levende schaap en het leven van duizende schapen op haar geweten zal hebben. Over zeven weken zal Lucy een ge zin van, pak weg, 2000 hebben. Lucy, de aartsvijandin van alle Australische schapenfokkers. haar bekende radiopraatjes „met naald en schaar'. Dit eerste jubileum van een spreek ster in de geschiedenis van de Ne derlandse radio zal niet onopgemerkt voorbij gaan. In de avond van 5 Sep tember zal de AVRO in het Radio zoeklicht van 20.05 tot 10.15 uur een vraaggesprek uitzenden tussen Willem Vogt, directeur van deze omroepver eniging en mevrouw De Leeuw—Van Rees. De vrijwilligers van de districten der Nationale Reserve, bij welke een afde ling luchtdoel-artillerie is gevormd, oefenen voor de eerste maal van Woensdag 30 Augustus tot Dinsdag 5 September in het artillerie-schietkamp te Oldebroek. Ruim 200 vrijwilligers, verdeeld over vier batterijen, zullen zich onder leiding van het personeel- van het commando luchtdoelartillerie bekwamen in de bediening van het geschut. Aan deze oefening wordt een sportief karakter gegeven door de uit reiking van een wisselbeker aan de districtsploeg, die tijdens het kamp de beste prestatie zal leveren. Harry Bridges, voorzitter van de Bond van Havenarbeiders van de (Amerikaanse) westkust, is door het uitvoerend comité van het Congres van Industriële Organisaties (CIO), een der grote Amerikaanse vakverbon den, uit zijn vakbond gezet. Hij werd beschuldigd van communistische sym pathieën. Bridges kan in beroep ko men bij de algemene vergadering van de CIO, die op 20 November in Chi- cago bijeenkomt. De aannemers, die werkzaam zul len zijn bij de droogmaking van de Ooster-Polder hebben Harderwijk als hoofdzetel .gekozen. Hieronder valt o.a ook de M.U.Z. Vijf opvarenden gered Gistermorgen is de reddingboot Jan Leis van Hoek van Holland uitgevaren, omdat zich drie kilometer ten Oosten van het lichtschip Goeree een zeiljacht in nood bevond. Ook de reddingboot Prinses Wilhelmina, van Stellendam, voer ter assistentie uit. Het bleek, dat het jacht door een beschadigd roer in moeilijkheden verkeerde, en veel water maakte. De Jan Leis heeft het scheepje op sleeptouw genomen en te Hoek van Holland binnengebracht. De vijf opva renden, drie heren en twee dames uit Cuxhaven, die een overtocht naar En geland wilden maken, zijn door de Prinses Wilhelmina overgenomen. Het jacht, dat niet groter was dan een ver grote BM, had veel averij opgelopen. (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vernemen verleent de Ne derlandse Bank N.V., aan de schippers van binnenlandse vaartuigen, die aan boord van hun vaartuig tijdelijk Ne derland verlaten via Lobith, Smeer maas, Hansweert, Sas van Gent, de Kempen of Sint Pieter (Klein Ternaai- en) Bath of Terneuzen, onder bepaal de voorwaarden een algemene vergun ning tot het uitvoeren van binnen landse betaalmiddelen tot een bedrag van ten hoogste f 2.000. De voorwaarden komen op het vol gende neer: De schipper is verplicht bij het verlaten van Nederland aan de bevoegde ambtenaren der invoerrech ten en accijnzen of andere daartoe door de Minister van Financiën aangewezen ambtenaren op de gebruikelijke wijze schriftelijk aan te geven welk bedrag aan binnenlandse betaalmiddelen hij uitvoert. Voorts is de schipper ver plicht de door hem uitgevoerde bin nenlandse betaalmiddelen bij zijn te rugkeer in Nederland weer in te voe ren. Onder binnenlandse vaartuigen wor den met betrekking tot deze algeme ne vergunning verstaan vaartuigen, die zijn gebouwd uitsluitend voor de vaart op de binnenwateren voor rekening van een ingezetene in tijdbevrachting liggen of varen. Maarschalk Tito heeft Maandag bij verrassing een bezoek gebracht aan de Seebergpas, twintig kilometer ten Zui den van Klagenfurt, aan de grens tus sen Joego-Slavie en Oostenrijk, Hij onderhield zich in het Duits met de Oostenrijkse grensambtenaren. Op de vraag van een van hen, wanneer het prikkeldraad op de pas zou worden verwijderd, antwoordde hij lachend: Dezer dagen. Het Nederlandse waterpolo-team heeft in het Prater-bad te Wenen tijdens de Europese zwemkampioenschappen de schitterende prestatie geleverd on geslagen de gouden medaille te veroveren. Na afloop der wedstrijden po seerde het zevental met opgewekte gezichten voor onze fotograaf. Het zijn: nummer 3 Keetelaar, 4 de aanvoerder Van Braasem, 5 Smol, 2 Bijlsma, 6 v. Feggelen, 7 Korevaar en zonder nummer Van Gelder De landbouwersknecht S. te Vlagtwedde vond dezer dagen bij het rooien een gladde ring, die toebehoorde aan de landbou wer B. te Ommen. Deze had de ring daar 33 jaar geleden ver loren. Op hetzelfde land werd een dag later wederom een trouw ring gevonden. Deze werd 2 jaar geleden verloren door mej. K. te Vlagtwedde. De weersomstandigheden in de afge lopen maand waren in het algemeen gunstig voor de ontwikkeling der groentegewassen. Hoewel rode, witte en savoye kool op verschillende plaatsen slechts een matige stand vertonen, mag toch van deze producten een goede oogst worden verwacht. In vergelijking met het vorige jaar staat bloemkool er thans aanzienlijk beter voor. Uien hebben in Noord-Holland veel last van meeldauw; de oogst vooruitzichten luiden echter gunstig. Er is dit jaar veel prei uitgezet; de stand van het gewas is goed. Bij tomaten komt vrij veel meeldauw voor. De stand van andijvie, spruitkool, peen en witlof is goed tot zeer goed. Over het algemeen kan voor alle groen tegewassen op een hoge kilogram-op brengst worden gerekend. De ontwikkeling der fruitgewassen werd door voldoende neerslag en ma tige temperaturen in gunstige zin be vorderd. Appels vertonen in bijna alle gebieden een goede stand. Rassen als Cox Orange, Pippin, Joathan, Notaris, Present van Engeland, Schone van Bos koop en vooral Sterappel zijn rijk met vruchten beladen. Peren daarentegen zullen slechts een matige oogst leveren. Comtesse de Paris, Legipont en Triumph de Vienne vertonen zelfs een zeer slech te stand. Druiven en perziken geven een goede oogst. De staking in de havens van Ant werpen duurt nog voot. Slechts onge veer vijfhonderd man zijn aan het werk. Er zijn thans vijfhonderd mili tairen ingeschakeld, om de aan bederf onderhevige goederen te lossen. Rijks wacht bewaakt de havens. De toestand is echter rustig. De afgevaardigden van Egypte en Pakistan bij de adviesraad der V.N., die op het ogenblik te Genève bijeen is om een rapport op te stellen over de voormalige Italiaanse kolonie Li- bye voor de algemene vergadering der V.N., die verleden jaar besloot, dat een onafhankelijk Libye 1 Januari 1952 een feit moet zijn geworden, heb ben verklaard, dat naar hun mening Libye spoedig een constitutionele mo narchie zal worden onder Hoessein el Senoessi, de Emir van Cyrenaica. Vol gens de mening van de Egyptische afgevaardigde komt de kwestie van een republiek niet in aanmerking, „omdat slechts een kleine en onbete kenende minderheid in Libye een re publiek voorstaat". Abdoel Rahim Chan (Pakistan) zei: „Onze indruk is, dat de bevolking Hoessein el Senoessi tot koning wil hebben". SPORT IN 'TKORT Zwemsters naar Parijs Gerandin „onverslijtbaar" IRMA SCHUHMACHER, Greet Gal- Iiard, Lies Bonnier en Bekkering zullen Zondag deelnemen aan de zwem wedstrijden om de „Grote Prijs van Parijs" Voor de Engelse League werd gespeeld de wedstrijd BurnleyBlack- pool, welke in een doelpuntloos gelijk spel eindigde. „Le Vieux" Gerardin werd voor de tiende maal sprintkampioen van Frankrijk. Hij versloeg in de finale Bel- lenger en Lemoigne. Enschedese Boys heeft een schade post van f 8000. De gemeenteraad van Enschede besloot n.1. met 27—9 stem men het besluit om de Boys een tege moetkoming in de kosten, verbonden aan de terrein-accomodatie bij de kam pioenswedstrijden te geven, in te trek ken. De Nederlandse schaakploeg on der aanvoering van dr. Max Euwe deelt thans de derde en vierde plaats met de Ver. Staten in het FIDE-tournooi te Dubrovnik. Zuidslavie leidt met 19% punt, 2 West Duitsland 16% punt, 3 en 4 Nederland en de Ver. Staten met 15% punt, 5 Argentinië met 15 punten plus een hangpartij. Het communistische Tweede Ka merlid de heer Gortzak heeft aan de minister-president en aan de minis ters van Justitie en van Buitenlandse Zaken gevraagd, of de regering voor' nemens is, aan de Belgische regering de uitlevering van Westerling te ver zoeken en of zij bereid is, een vervol ging tegen hem in te stellen wegens onmenselijk optreden op Zuid-Celebes en wegens de gebeurtenissen na de souvereiniteitsoverdracht. Ook wordt publicatie van het rapport van de ge beurtenissen op Zuid-Celebes ge vraagd. In Den Haag is in de ouderdom van 67 jaar overleden mr. J. A. de Visser, oud-procureur-generaal bij het Arn hemse gerechtshof, welke functie hij in 1935 aanvaardde na een loopbaan, die met een ambtenarenfunctie op het ministerie van Koloniën was begon nen. Van 1941 tot 1945 is de overlede ne raadsheer in de Hoge Raad ge weest. Ook was hij minister van Jus titie in het kabinet-Colijn, dat in 1939 optrad. Op het wereldcongres voor die renbescherming te Scheveningen werd besloten te komen tot één internatio nale vereniging voor dierenbescher ming. Door MYRA GAY 43) Maar het hielp niets. Steve trapte er niet ln. „Is die Wlllie Low een grappenmaker of een serieuze vent? Je moet die vraag beantwoorden, Julie. Het is belangrijk Julie sprak kattig. „Hij zou geen kerel afhuren om een mes naar me te gooien, als je dat soms bedoelt. En laten we nu naar boven ga; a, naar Marcia en Li Su, voordat ze de stuipen «rijgen omdat ze zo lang op ons hebben moeten wachten Steve mompelde: „Ik heb nog sterk de indruk dat het geen zuivere koffie ts. Julie I Ik heb lust om dat mooie nekje van je om te draalen. omdat je me niet de volle waarheid vertelt, Julie Julie zei koppig „Wat is dit eigenlijk - een verhoor of zo iets?" Ze voelde zich niet al te prettig. Omdat ze mlsscnien zeer binnen' ort een echt v-rhoor op net hoofdbureau zou moeten ondergaan. Alle vechtlust begaf haar plotseling. Haar ogen werden vochtig door angstige tranen. Steve zag die tranen. Vol afschuw sprak hij: „O, ga in vredesnaam mee als je van plan bent te gaan huilen Julie mompelde: „Vertel alsjeblieft niets van die messen gooierij aan Marcia en Li Su. Steve. Ik wil het zo gauw mogelijk vergeten". „Ik beloof niets", snauwde Steve. Zwijgend beklommen ze de dikke traplopers naar de tweede verdieping. De ober boog tot aan de grond toen Steve de naam van Li Su opgaf. Ze werden door de dichtbezette eetzaal geleid. Quong LiSuwas werkelijk een beeld! Juli za'g dat dadelijk. Het Chinese „meisje droeg een echt Chinees gewaad. Julie had foto's van haar gezien in Marcia's winkel en ze had een glimp van haar opgevangen bij die brug. Maar dit was de eerste keer dat ze „de prin ses van de Chinezenstad, zoals een ro mantische verslaggever haar had ge doopt, van dichtbij zag. Haar ogen leken van donker fluweel. Ze had een gladde matte huid als van een camelia en haar haar was zo donker dat het blauwzwart scheen. Ze droeg het in een stijve rol al» een krans om haar trotse hoofdje. Haar figuur was volmaakt. Ze zag er merkwaardig Amerikaans uit in het kostbare Chinese gewaad. Marcia keek opgelucht. „Ik was ai bang dat je niet meer zou komen. Wat is er gebeurd, Julie?" „We raakten bekneld in de menigte die naar de drakenoptocht keek Marcia. Het spijt me dat we jullie lieten wach ten". Vlug ging ze voort: „En kijk eens", ze trok een grimas. „Ik moest mijn waakhond meebrengen. Hij is zo bang dat ik in het niets zal verdwijnen voordat ik er die radio-uitzending vanavond goed heb afgebracht, dat hij me niet uit het oog verliest". Marcia stelde hen beiden aan Li Su voor en zei toen: „Lieverd, nu je er eenmaal bent, hindert het niet of je Donderdag hebt meegebracht". „Donderdag?" prevelde Li Su en fronste haar volmaakte wenkbrauwen even. „Steve is altijd iedereen een slag voor. Daarom wordt hij Donderdag in plaats van Vrijdag genoemd", sprak Marcia lachend. „O", zei Li Su en haar belangstelling verdween. „Laat Steve vooral zijn eigen maal tijd betalen, Marcia", zei Julie. „Of nog beter, scheep hem met de hele rekening op. Dat zal hem leren om achter me aan te lopen!" Li Su sprak arrogant: „Dit is mijn dinertje. Ik zal meneer Ferris er ook graag bij uitnodigen". Ze vindt het niets leuk, dacht Julie,r Ze had met me over het jade beeldje willen praten en nu verhindert de aanwezigheid van Steve haar dat. Fijn! Misschien wordt het me dan ten slotte toch bespaard. Zonder verdere drukte waren ze gaan zitten. Li Su en Steve en Marcia waren in een beleefd gespreje gewik keld. Julie leunde achterover en was dankbaar voor het gedempte licht. Plotseling zei Marcia tegen Lj Su. „Wat heb je daar een prachtige ring! Zo kunstig gesneden. Uit de zeventien de eeuw, is het niet? Witte jade is zo kostbaar!" Julie dacht: Ziezo, de boot is aan Voor we kwamen konkelden zij samen over deze zin. Marcia heeft haar rol slecht gespeeld. Knullig. Echt knullig Maar toch was Julie bang. Blijkbaar had Steve niets van deze „opening" gemerkt. Hij leunde over de tafel en nam Li Su's slanke handje in de zijne, kennelijk om de ring beter te kunnen bekijken. „Het is een schitterende ring". Het scheen Julie toe, dat hij veel meer aandacht aan de slanke, volmaakte vingers met de rode nageltjes wijdde dan aan de ring. Quong Li Su bevrijdde haar hand. „Weet u veel van jade af, meneer Ferris?" Steve schudde z"n hoofd. „Helemaal niets. U zoudt me net zo goed spek steen kunnen verkopen. Ik zou u he' verschil niet kunnen zeggen, daar ik persoonlijk meer van vogels van ge blazen glas houdt!" Hij grinnikte. Quong Li Su wendde zich tot Julie „En u, juffrouw Page? Weet u veel van jade?" Julie antwoordde. ,Neen, in mijn opvoeding is helaas de kennis van jade schandelijk verwaarloosd." (Wordt vervolgd) Het gelukte de middenvoor van Tottenham Hotspur, Duquemin, uit een hoekschop van zijn clubgenoot Walters een doelpunt te scoren, hoewel de doelman van Bolton, Hanson, een wanhopige poging deed de bal vóór Duquemins hoofd weg te stompen. Dit was de tweede goal voor de Spur's in de wedstrijd van de eerste divisie, die te White Hart Lane, Noord-honden, werd gespeeld Naar „De Sportkroniek" verneemt voeren de Ned. Spoorwegen bij de aanvang van het nieuwe voetbalsei zoen weer een sporttarief in. De re ductie komt neer op 30 procent kor ting op de retourprijzen en aan het einde van het seizoen wordt nog 5 pet. korting verleend. Ook de suppor ters kunnen hiervan profiteren, waar bij de reizende vereniging eveneens 5 pet. korting ontvangt plus daarboven als de club het zelf regelt, nog een extra korting van 3 pet. Ook voor vervoer van station naar het terrein per autobus zullen de N.S. een regeling treffen. ^7Tlaak met 8 n i korte metten! hebrutk Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Haatten: J. Wieman te Hoog Blokland: te Sirjansland: E. J. Be ker te Voorhout; te Nieuwe Tonge: R. W. Steur te Oouddorp; te Midwolda (toez.) t J. H. Vrielink te Lutjegast. Aange nomen naar Scherpenzeel: Fr. A. D. Klaassen, cand. te Rotterdam. Be dankt voor Hoenderloo: W. H. den Ouden te Buren (Geld.) Gereformeerde Kerken. Beroepen te Genderen: J. Wilschut, candidaat te Rotterdam; te Schoondljke: H. T. van Bockhove, cand. te Finster- wolde. Bedankt voor Zwartsluis (vac. P. de Fyter): J. v. d. Berg te Sou burg. Gercform. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Tweetal te Amsterdam-Zuid: J. Francke te RotterdamDelfshaven en J. Meester te Haarlemmermeer. Chr. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Papendrecht: J. de Waal, cand. te Apeldoorn, die be dankte voor Leerdam, Middelburg, Noor deloos en Ouderkerk a.d. Amstel.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3