Fa.QUERELLE Stad en Omgeving Wethoudersbenoeming Dinsdag avond in de gemeenteraad Luitenant ter zee W. G. J. Dries verlaat Den Helder SPORT Nieuws uit het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaal weg Chef van hei Verbindingsdienst-personeel gaai morgen met pensioen Een officier die als scheepsjongen begon Onverbeterlijk Accordeola's en Lou Bandy komen volgende week Koninklijke lof voor erewacht Vliegtuigbom opgehaald IN HET KORT HOOFDSTAD-OPERETTE OP JUBILEUM-TOURNÉE Op 19 September in Tivoli Nieuwe avonturen van Tussen Haaks en Kuifje Rijkers en Bof reserves in Noordhollands elffal Programma van WCW voor hef komende weekend. Bazar aan het eind van deze maand Nieuw radiotoestel is dringend noodzakelijk HTC onfmoef oud-HFC'ers Eersfe compefifiewedsfrijd voor WGW tegen Schoorl Het wedstrijdprogramma van Watervogels tot December VLOOTPREDIKANT J. VAN DER GIESEN f VAN MARSDIEP TOT IJ Wi'eringen Visserijbesommingen IJmuiden Scheepvaartberichten AF 1 September 1950 zal de luitenant ter zee van vakdiensten der 2e klasse W. G. J. Dries worden gepensionneerd. Wederom zal de Koninklijke Marine afscheid nemen van een officier, die zijn loopbaan als scheepsjongen is begonnen en die zich door noeste ijver en onafgebroken plichtsbetrachting tot de hoogst bereikbare rang heeft opgewerkt. Veel hebben de telegrafisten, monteurs en seiners te danken aan deze sympathieke officier, die eerder hun vriend dan hun chef was. eiste en hoewel de luitenant ter zee Dries zich voornamelijk tot het regelen der plaatsingen en het bepalen van ge gadigden voor de opleidingen moest be perken, heeft hij toch zijdelings zeer veel kunnen bijdragen tot de vorming van dit personeel. Oud-onderzeedienstman. De voornaamste tak" van dienst, waar bij de heer Dries vóór de oorlog diende, was de onderzeedienst. Na enige jaren als seiner aan boord Hr. Ms. onderzee boten te hebben gevaren, ging hij zich meer en meer-in het telegrafistenvak bekwamen. Het was dan ook in de func tie van Chef-telegrafist, dat hij in 1926 de wereldreis met Hr. Ms. „K XIII" maakte. Voor wie wel eens -een kijkje aan boord van een onderzeeboot heeft genomen en daar het kleine radiohutje heeft gezien, zal het begrijpelijk zijn, dat een telegrafist, die hier zelfstandig moet opereren, een grondige dosis pa rate kennis nodig heeft. Vooral wan neer er een belangrijke reis wordt ge maakt, zal men deze post aan een man toevertrouwen, die zijn vak tot in de finesses beheerst. Een maand vóór het uitbreken van de oorlog, op 1 April 1940, werd de heer Dries bevorderd tot Oppertelegrafist en het zag er naar uit, dat dit het einde van zijn marineloop baan, die in 1909 was aanglevang|en, zou betekenen. Zwaar was de taak, die de heer Dries op zijn schouders nam, toen hem kort na de bevrijding de zorg over het mon teurs- en verbindingsdienst-personeel werd opgedragen, maar met een onver stoorbaar optimisme en een geweldige dosis doorzettingsvermogen heeft hij zijn taak volbrachte Groot was het aan tal moeilijkheden dat uit de weg moest worden geruimd. Daar waren de schepelingen, die ge durende zes jaar buitenslands hadden getoefd, tijdens de tweede wereldoorlog en die zeker voor aflossing in aanmer king kwamen, maar waar moesten die aflossers vandaan komen? De mensen, die uit Duitse of Japanse krijgsgevan genschap kwamen, waren van goeden wille en zij deden hun uiterste best om zich zo spoedig mogelijk weer in hun functies in te werken, maar velefi kon den door de doorstane ellende hun taak nog niet ten volle vervullen. In koortsachtig tempo werd begon nen aan de Verbindingsschool te Am sterdam nieuwe krachten op te leiden. Tegelijkertijd werd een aanvang ge maakt met het opleiden van de seiners. Vóór en tijdens de oorlog was het op tische seinwezen in handen van matrozen met het brevet seiner, doch direct daarna moesten allen worden omge schoold en bevorderd tot korporaal seiner. De schepen moesten varen en tezamen met de toen beschikbare krachten, speelde de heer Dries het klaar om alle diensten naar behoren te laten functionneren. Is het een wonder, dat na zulke pres taties een band werd gelegd tussen het personeel en hun chef? Dit kon echter alleen worden bereikt, omdat de men sen vertrouwen in hun leider hadden, een vertrouwen dat alleszins gerecht vaardigd is gebleken. „Behandel de mensen zoals jezelf behandeld wilt worden", luidde het de vies van de heer Dries en hij heeft hiernaar gehandeld, want ieder heeft het zijne gekregen. Nu'is alles geregeld en zowel de Verbindingsschool als de Technische Opleidingen voor de Ko ninklijke Marine te Amsterdam leve ren jaarlijks grote groepen geschoolde telegrafisten, seiners en electromon- teurs af. De verbindingsdienst op zich zelf is geheel aangepast aan de moder ne eisen. Het behoeft geen betoog, dat een en ander een onafgebroken zorg Per 1 September 1947 mocht de heer Dries het voorrecht smaken, door H. M. de Koningin tot officier van vakdien sten te worden benoemd. Door de al gemene reorganisatie in de samenstel ling der officierskorpsen, werd de be naming van deze rang op 1 Januari 1949 gewijzigd in Luitenant ter zee van vakdiensten der 3e klasse. Op 1 Sep tember van dat jaar volgde de bevor dering tot luitenant ter zee der 2e klas se en nu, op 1 September van dit jaar, na een jaar deze rang te hebben be kleed, zal de heer Dries op 53-jarige leeftijd van zijn pensioen gaan genieten. Zo wordt dus vandaag een mooie carrière afgesloten, een periode van hard werken, maar de gedachte, dat iets schoons tot stand werd gebracht zal een grote blijvende voldoening schenken. De mannen van de verbin dingsdienst en de electromonteurs zul- zullen nog dikwijls in dankbaarheid te rugdenken aan de man, die het door nige pad naar de toekomst, op zo'n grondige manier voor hen effende. Jan Hendrik W. uit Den Helder had zich gisteren voor de politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Alblas, te verant woorden ter zake van huisvredebreuk. Hoewel W. op de zwarte lijst geplaatst was (waardoor het hem verboden is café's te bezoeken), ging hij op 22 Juni een vergunningzaak binnen en weiger de dit, ondanks herhaald bevel, te verlaten. W., die reeds een behoorlijke straflijst heeft, was niet ter rechtzitting verschenen. De officier van justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, meende dat het geen zin had tegen deze verdachte een geldboete te requireren. De eis was veertien dagen gevangenisstraf. De uit spraak was dienovereenkomstig. Jan van V. uit Den Helder, die op 22 Juli zijn gewezen echtgenote een klap in het gelaat gaf, werd hiervoor overeenkomstig de eis tot f 30 subs. 10 dagen veroordeeld. Tivoli heeft voor het nieuwe seizoen meteen beslag gelegd op een aantal vooraanstaande radio-artisten. Op Don derdag 7 September komen namelijk de Accordeola's, onder leiding van Jan Gorissen, naar onze stad. Behalve dit populaire orkest werken aan deze avond mede Lou Bandy, de Annebelle's en Co., de Drie Johnny's en Co v. d. Heyde-Wijma. H.M. de Koningin heeft in een door Haar persoonlijk onderteken de brief woorden van erkentelijk heid en waardering gericht tot de erewacht van de Koninklijke Ma rine, die ter gelegenheid van de tewaterlating van de kruiser „De Zeven Provinciën" op het terrein van de Rotterdamse Droogdok maatschappij stond opgesteld. Het was een compagnie van 101 man (het traditionele aantal), be staande uit officieren, instructeurs en leerlingen van „Argis" te Den Helder. De compagnie stond onder bevel van de luitenant ter zee der eerste klasse P. Cool, pelotonscom mandanten waren de luitenants ter zee der tweede klasse R. H. P. Baaij, P. R. Boele van Hensbroek, P. W. Pieterse en H. L. J. Vogel zang. De leden van de Helderse gemeenteraad hebben thans de agenda ontvangen voor de Dinsdagavond te houden raadsvergadering, waarin zoals reeds eerder •werd medegedeeld de wethoudersbenoeming aan de orde zal komen. De zit ting hebbende wethouders, de heren P. S. van der Vaart, J. F. van Loo en C. Steenlage, alle drie vertegenwoordigende de Partij v. d. Arbeid, zullen hun functie ter beschikking stellen. De raad zal tot taak hebben, vier wethouders te benoemen, waarvan twee behorende tot de Partij van de Arbeid en twee uit de minderheidspartijen. Hoewel reeds gesuggereerd is, dat de heren P. J. Diesber- gen (WD) en P. Th. Luijckx (KVP) deel zullen uitmaken van het toekomstige college van B. en W., moet hieromtrent uiteraad het resultaat van de stemming worden afgewacht. Evenmin staat vast, wie van de drie huidige wethouders niet in het nieuwe ooilege zal terugkeren. Geruchten dienaangaande diene men voor lopig voor kennisgeving aan te nemen. De benoeming der wethouders is als zeventiende en laatste punt op de ove rigens niet zeer belangrijke agenda ge plaatst. Bij de zestien ingekomen stuk ken zijn de brieven van de drie wet houders, waarin zij mededelen met in gang van 5 September 1950 ontslag te nemen als wethouder, „teneinde de Raad in de gelegenheid te stellen, zich nader over de samenstelling van het college van Burgemeester en Wethou ders uit te spreken". De volgende voorstellen komen dan nog aan de orde: wijziging algemene Politieverordening; vaststelling veror dening op het snoeien en vellen van houtopstanden; wijziging tarief ge meente-ziekenhuis met betrekking tot Röntgenfoto's; uitvoering openbare werken bij de Basstraat; herbenoeming commissie Woonruimtewet; enkele voorstellen van administratieve aard. Bij baggerwerkzaamheden in het Boerenverdriet tussen de Binnenha ven en het natte dok van de Rijks werf troffen arbeiders van de firma Pranger gistermiddag om vijf uur een vliegtuigbom aan van naar schatting 150 kg. Het projectiel werd met de nodige voorzichtigheid in een sloep gelegd en naar het Mijnenmagazijn overgebracht, waar het zal worden gedemonteerd. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft de heer Tj. Joh. Dito vanmor gen het carillon bespeeld. Van twaalf tot één uur volgt de tweede bespeling en vanavond van acht tot negen uur de derde. Het Helders Fanfarecorps onder leiding van de heer Bruul (gisteren noemden wij abusievelijk de naam van de heer Schenkels) geeft van avond om acht uur een openluchtcon cert bij de kerk te Huisduinen. De R.K. harmoniekapel „Win- nubst" onder leiding van de heer Schenkels concerteert vanavond om acht uur in het Julianapark. De nieuwe ULO-school aan de Pasteurstraat, die vanmiddag om drie uür wordt geopend, kan vanavond van zeven tot negen uur worden be zichtigd. Het gemeentelijk zwembad aan de Dijkweg zal volgende week Zater dag voor het publiek gesloten zijn. wegens het afleggen van zwemproe- ven. De uren van openstelling van het bad, zoals die met, ingang van morgen gelden, worden elders in dit nummer gepubliceerd. De kinderen, die Zaterdag deel nemen aan de wedstrijden, georgani seerd door dè Chr Oranjevereniging worden 's middags om kwart vóói twee verwacht bij het gebouw Iréne aan de Hoogstraat. De officieren-tennisclub ..Animo' organiseert op de Zondagen 10 en 17 Sept. haar jaarlijks tournooi, dat wordt gehouden op de banen van de Rijkswerf. QLTaS VAN DE Breewaterstraat bjj de Spoorstraat De Hoofdstad Operette, onder direc tie van Meijer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner, in voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette, zal op Dinsdag 19 September in het Tivoli- theater een voorstelling geven van de Wecnse operette „Zwei Herzen im Drei- viertcltakt", met muziek van prof. Ro- bert Stolz. Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de Hoofdstad Operette werd „Zwei Herzen im Dreivierteltakt" in de Stadsschouwburg te Amsterdam als feestelijke galapremière uitgebracht on der auspiciën van een ere-comité, waar in onder andere burgemeester d'Ailly en wethouder De Roos zitting hadden genomen. De heer Bakker, directeur van Ti voli, is thans voornemens ook de voor stelling te Den Helder een feestelijk karakter te geven. Het ligt in de be doeling een huldigingscomité in het le ven te roepen. Aan „Zwei Herzen im Dreivierteltakt" werken onder meer mede Fritz Steiner', Ruth Rhoden, Otto Aurich, Hellena Rajewska, Herman Valsner, Ad. Hee- rings, Ali van Nortien, Wim v. d. Velde en Walter Frank. Als solodanseres zal Elisabeth Hermann optreden. Otto Aurich voert de regie. De dirigent is Fredy Salten, die jarenlang als zoda nig bij de voormalige Fritz Hirsch Operette werkte. „Zwei Herzen im Dreivierteltakt" zal in het Nederlands ten tonele worden gebracht, in een ver taling van Meijer Hartlel. 62. Het vleermuisje is van plan om vanavond weer hun oppasavond hebben naar het huis van de wolf te vliegen bij de kindertjes Wolf. Maar aan hun en daar eens poolshoogte te nemen. De gezichten is wel te zien, dat het oppag. wolvenfamilie woont nog niet zo lang sen helemaal geen leuk karweitje is. De in Dierendorp en de overige inwoners wolvenkinderen zijn erg lastig en van. kennen hen nog bijna niet want meneer avond maken ze 't wel erg bont! Pim en mevrouw Wolf houden zich nogal Pam en Pom kunnen hen niet stil krij. afzijdig. Het vleermuisje heeft geluk. De gen. Steeds maar willen de wolfjes nieu- gordijnen zijn open en hij kan heel ge- we spelletjes doen en het zijn helemaal makkelijk naar binnen kijken. En wie geen leuke spelletjes. Nee, de drie op ziet hij daar? Ja, Pim, Pam en Pom, die passers hebben er danig genoeg van' De Helderse Tennis Club is voor nemens om op Zaterdag 23 September en op de Zondagen 1 en 8 October een onderling tournooi te organiseren. Er worden acht teams gevormd, die tegen elkaar uitkomen. Het Engelse motorjacht Inca, thuis behorend in Cowes, dat een va- cantietocht door Nederland maakt, heeft de nacht in Den Helder doorge bracht. Het Noordhollands KNVB-elftal dat op Woensdag 6 September om kwart over vijf uitkomt tegen EDO (Haar lem), werd als volgt samengesteld: doel: B. Jaket (ZFC); achter: D. Kui per (ZFC) en E. Kabel (ZFC); ïftidden: W. Breeuwer (WFC), D. Feenstra (ZVV) en W. v. d. Horst (ZFC); vóór: M. van Splunter (OSV), J. van Oos ten (ZAP), J. Simons (West-Frisia), S. Stelling (West-Frisia) en W. Schmidt (Alc. Victrix). Als reserves werden aangewezen: Jb. Slikker (Schagen), D. Bot (HRC), P. H. J. Eversteijn (Alc. Victrix) en L. Rijkers (HRC). Het KFC-bestuur heeft zijn spelers voor deze wedstrijd niet afgestaan. De ontmoeting vindt plaats op het sport terrein te Slootdorp, ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de Wieringermeerpolder. De voetbalvereniging WGW heeft voor het komende weekend weer een aantrekkelijk oefenprogramma samen gesteld. Zaterdagmiddag komen in de eerste plaats aan de beurt de junioren die om drie uur tegen de HCSC-junio- ren spelen. Om half zes dezelfde mid dag ontmoeten WGW 2 en HCSC 2 el kaar. Voorts treedt WGW Zaterdag op als gastvrouwe. De belangrijke revan che-wedstrijd ZAP 1—HRC 2 wordt namelijk om half zes op het WGW a- veld gespeeld. Voor Zondag 3 September staan nog op het programma de wedstrijden WGW 1—Texel-e Boys 1 en WGW 3— Texelse Boys 2, die om half drie be ginnen. JN HET CHRISTELIJK MILITAIR TE HUIS aan de Kanaalweg, de instel ling die in stand wordt gehouden door de Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege", wordt op veler lei wijze ge- rAV MBT1ATJ tracht, de mari nemannen (en -vrouwen!) een gezellige ver blijfplaats op hun vrije avon den te bieden. In vorige stuk jes werd reeds verteld over de moge lijkheden tot ontspanning en ontwik keling, die onze militairen in het Te huis ten dienste worden gesteld. Een heel belangrijk stuk van de inventa ris is natuurlijk het radiotoestel. Daar over willen wij het ditmaal even heb ben. Het radiotoestel, dat nu een jaar of vier de bezoekers van het Tehuis ver gast op muziek of gesproken woord (dat laatste niet al te veel), is een Waldorp, die al enige dienstjaren achter de rug heeft. Het apparaat is eigenlijk voor het doel niet meer geschikt. De genen. dip vlakbij aan een tafeltje zit ten. krijgen het volle pond van het voortgebrachte geluid, maar in de uiter ste zavlhoeken en in de biljartzaal heb ben de bezoekers practisch niets aan deze radio Er zouden extra luidspre kers moeten zijn, maar daarvoor is de oude trouwe Waldorf niet geschikt. Bovendien zou het aanbeveling verdie nen. wanneer met een pick-up gramo- foonplaten konden worden gedraaid Al verschillende keren hebben de huisvader, de heer Knol, en zijn trou we bezoekers hierover gesproken, maar het bleef een schoon ideaal, omdat een nieuw toestel met extra luidsprekers en een pick-up-aansluiting enige hon derden guldens kost. Maar nu ziet het er naar uit, dat deze hartewens toch spoedig zal worden vervuld. Mede op initiatief van de heer Knol heeft zich een comité uit de trouwe bezoekers gevormd, ter voorbereiding van een bazar. Reeds ettelijke mede werkers (en -sters!) hebben zich aan gemeld voor het vervaardigen van werkstukjes. Er is een Marva, die zich heeft voorgenomen, ieder avond één kleedje voor de bazar te haken. Gezien haar prestaties tot nu toe zal van haar hand een fraaie collectie op de bazar aanwezig zijn! Dan heeft het comité een circulaire aan een groot aantal Helderse winke liers gericht, in de hoop dat van deze zijde artikelen en attracties voor de bazar beschikbaar komen. De eerste re sultaten zijn reeds geboekt, zodat de verzameling, die in één der bovenver trekken van het Tehuis wordt aange legd, al een flinke omvang aanneemt Wanneer het zo doorgaat, zal de bazar zeker een succes worden. De bazar zal worden gehouden op Dinsdag 26, Woensdag 27 en Donderdag 28 September, in de grote bovenzaal van 't Militair Tehuis. Er komen een buffet, een verkooptent, een schiettent, een grabbelton, een sjoelbak, een spij kerbal k, en touwtrektent en nog een en kele andere attractie. De militairen zullen zelf als standhouders optreden Het spreekt vanzelf, dat iedere belang stellende van harte welkom zal zijn. Het is morgen hoog water om 10.10 en 22.40 uur. en laag water om 4.30 en 16.55 uur. De temperatuur van het zee water was 17.8 graden Celsius. Het zesde flottielje mijnenvegers is vanmorgen naar het veegterrein bij Terschelling vertrokken. De Helderse Tennis Club ontmoet Zondag op de banen van „De Wind wijzer" een groep tennissers uit Haar lem. Deze groep bestaat voornamelijk uit oud HFC-ers. De volgende wed strijden werden vastgesteld: 10.3011.30 uur: De Vries/Kóus broek—Lamp/Kruyer; Visser—Bartoo Bothe/De la Mar; 11.3012.30 uur: mevr. Kousbroek/mevr. De Vries— mevr. Lamp/mevr. Kruyer; mej. Kui per/mevr Adriaansemevr. Bothe/ mevr. Wolthof; 12.3013.30 uur: De Vries/Rijpma—Kammeyer/Walthof; Bakker/Bregman—Cats/Königel; 13.30 —14.30 uur: Dol/mej. VethH. Cats/ mej. Olthof; P. Trap/mevr. Bregman C. Lamp/mevr. Rijpma; 14.3015 30 uur: C. TeitlerH. de la Mar; G. Bak ker W. Kruijer; 15.3016.30 uur: mevr. De Vries/Gorissenmevr. Lamp/ Königel; heer en mevr. Kousbroek mevr. Bothe/Walther; 16.3017.30 uur: Teitler/mevr. Molenmevr. Kruijer/ Kammeijer; mevr. De Boer/Krul— mevr. Walther/Bothe. Hieronder laten wij het programma volgen zoals het door de afdeling Noord- Holland van de KNVB voor Zaterdag 9 en Zondag 10 September werd vast- steld: Blauw Wit 1—HCSC 1; ZCFC 2 —HCSC 2; HCSC 3—DEK 2; St. Victor SRC; Schoorl—WGW; Hugo Boys— Schagen 2; Watervogels 2BKC 2; Hel- JVC; RangersZeemacht; Succes 2— der 3Grasshoppers 2; HRC 4Berdos 2; Oudesluis 2Texel 2; SRC 2ZAP 2; Schagen 3Hugo Boys 2; WGW 2— Texel 3; ZDH 1—HRC 6; De Koog 1— Helder 4; ZAP 3—WGW 3; SRC 3— HSV 4; Zeemacht 2Callantsoog 2; ZAP 5Helder 5; Koedijk 3Watervo gels 3; Con Zelo 2SRC 4; Flevo 2— Schagen 4; Watervogels 4Winkel 4. De KNVB heeft voor Watervogels tot en met Zondag 3 December de vol gende competitiewedstrijden vastge steld: 10 September: RKAFCWatervogels; 17 September: WatervogelsKoedijk; 24 September: BergenWatervogels; 1 October: Watervogels—Westfriezen; 8 October: WatervogelsZAP; 22 Octo ber: Wieringerwaard—Watervogels; 29 October: WatervogelsOudesluis5 No vember: VroneWatervogels; 19 No vember; Watervogels—Texel; 26 No vember: St. George—Watervogels; 3 December: WatervogelsSchagen. Te Arnhem is, 53 jaar oud, overle den ds. J. v. d. Giesen, vlootpredikant in algemene dienst, met standplaats bij de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. Ds. v. d. Giesen werd candidaat in de theologie in 1923. Het jaar daar op deed hij zijn intrede in de Ned. Herv. kerk te Oosterhout (Gld.) In 1929 volgde zijn aanstelling tot vloot predikant met standplaats Vlissingen. Tijdens de oorlogsjaren was hij bui ten dienst om in 1945 tot vlootpredi kant in algemene dienst te worden benoemd. Geruime tijd was hy o.m. werkzaam op Hr Ms. Karei Doorman Gedeputeerde Staten hebben goed- gekeurd de besluiten van de gemeente raad van Hoorn tot de bouw van 20 woningen en een complex van 45 hui. zen voor ouden van dagen. Te Span broek is de boerderij van de heer C Koopman door de bliksem getroffen en een volledige prooi van het vuur gewor. den. Burgemeester Slager heeft afscheid genomen van de gemeenteraad van Wormerveer. De stand van de Zaanse hengelcompetitie is momenteel: boeren karper 69 cm., edelkarper 73% em brasem 57 cm., snoekbaars 75 cm.' snoek 104% cm., paling 80 cm. KOE IN WEIDE DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens het noodweer dat in de nacht van Maandag op Dinsdag boven Wis- ringen woedde, werd een koe van de landbouwer J. de Jong te Hippolytus- hoef dodelijk door het hemelvuur ge troffen. Ook sloeg de bliksem in een schoor steen van een boerderij. De schoor- steen werd geheel vergruizeld. Op ver schillende plaatsen te Hippolytushoef kon de riolering het water niet ver zwelgen, zodat de straten blank ston den. NAAR TONEELCONCOURS. De toneelvereniging „De Vrije Groep" te Hippolytushoef heeft ingeschreven voor het in de komende winter te Me- demblik te houden toneelconcours NETELIG PROBLEEM WERD OPGELOST Brigade-generaal Sir Harold Hart- ley, de leider van de energievoorzie ning in Engeland, heeft verklaard, dat aansluiting van het Britse electrici- teitsnet op dat van het vasteland van Europa Groot-Brittannie de gelegen heid zou bieden om aan Europese sa menwerking deel te nemen zonder te raken aan „de delicate problemen van bovennationale autoriteit". De besommingen van Woensdag zijn traw lers IJm. 42 f 16.900 (ged. lading), RO. 46, f 16.300; Sclr. 91, f 11.800 (ged. lading); Sch. 93, 16,900; loggers IJm. 204, f 4170; kustvissers Sch. 9, f 1370; IJm. 316, f 1740. Per kg: Heilbot 2.50—f 2.30; gr. tong f 2.75—f 2.60; grm. tong f 2.60-£ 2.50; kim. tong f 1.52—f 1.46; kl. tong I f 1.36-f 1.22» kl. tong II 1.22—f 1.10; tarbot I f 1.72- f 1.36. Per 50 kg: kl. schol II f 85-f 10; v. haring f 13.50—f 10.70; makreel f 18.50— f 17.50; grm. schelvis 47-f 45.50; kim. schelvis 43—39; kl. schelvis I 34-£ 33» kl. schelvis II f 25—f 20; wijting f 18—f 13; gr. gul f 32—f 19; mid. gul f 24-f 18; kl. gul 20—16. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 168—f 61; gr. koolvis zw. f 36—1 28. De aanvoer bedroeg 6281 kisten, waarvan 4200 kisten haring. Hr. Ms. „Batjan" zal gedurende het komende weekend tezamen met de on derzeeboten Hr. Ms. „Zwaardvisch" en „O 24" te Dordrecht liggen, ter gele genheid van de Zaterdag te houden landdag van het comité „Steun Wettig Gezag". Het vliegtuig, dat gistermorgen en gistermiddag geassisteerd heeft bij de tuchtoefeningen op „Argis", was dit maal geen Firefly of Mitchell, maar 'n tweemotorige jachtbommenwerpér van het type „Anson". Hr. Ms luchtverdedigingskruiser „Jacob van Heemskerck" gaat binnen kort schietoefeningen houden nabij de Vliehors; in verband daarmede zal een detachement der Koninklijke Marine tot medio September op Vlieland wor den geplaatst. Abbekerk 29-8 van Fremantle naar Co lombo. Almdijk 29-8 te Londen, van Gal- vcston. Amsteldijk, R'dam-Mexico, pass. 29-8 Scilly. Amstelland, A'dam-Buenos Aires, 29-8 pass. Recifc naar Montevideo. Arundo, A'dam-Montreal, pass. 29-8 Anticosti. Cal- tex Leiden, R'dam—Rastanura, pass. 29-8 Wight Corilla (t), 30-8 te R'dam v. Singapore Duivendijk 30-8 te R'dam van VancouVer. Eendracht 29-8 van Eleussis n. Bona. El- mina 25-8 van Matadi te Luanda. Jagers fontein, Dar es Salaam—A'dam, 29-8 van Mombassa n. Aden. Japara, R'dam-Djakarta, 29-8 van Belawan naar Singapore. Java» A'dam-Balik Papan, 30-8 te Genua. - Jupiter, A'dam-Levant, 30-8 te Oran. Kamerlingh Onnes, Djakarta-R'dam, 29-8 pass. Kaap Tenez. -Kclbe'rgen, 30-8 te R'dam van Bona. Langleescot, Japan-R'dam, pass. 28-8 Gibraltar. Laurenskerk, R'dam-Basrah, 29-8 te Khorramshar. Lemsterkerk, R'dam-Cal- cutta, 29-8 van Karachi n. Bombay. Lisse- kerk, Basrah-R'dam, 29-8 van Hart le Pointn. Abadan. Madoera, Surabaja-A'dam, pass. 29-8 Sabang. - Malvina (t) 30-8 te Buenos Aires van Kaapstad. - Meerkerk, R'dam-Japan, 28-8 van Singapore. - Metula (t) 29-8 pass. Minicoy, van Singapore n. R'dam. Molen- kerk, Brisbane-R'dam, pass. 29-8 Ouessant. Muiderkerk 30-8 van Melbourne te Sydney. Oranje, 29-8 van Belawan n. Colombo, van Djakarta—A'dam Prins Alexander, Qcubec— R'dam, pass. 29-8 Belle Isle. - Prins Frede- rik Hendrik, R'dam-Chicago, pass. 29-8 Va* lentia. - prins Maurits, Montheal-Antwerpen, pass. 29-8 Bella Isle. Pygmalion, Para- maribo-A'dam, pass. 29-8 Ouessant. Ra^1» Vancouver-Perzische Golf, 29-8 van Karachi n. Abadan. Stad Schiedam, Dakar-Le Havre, pass. 29-8 Kanarische Eilanden. 1 abian, Djakarta-A'dam, pass. 29-8 Kaap St. Vineent n. Liverpool. Talisse, Djakarta- A'dam, pass. 29-8 Kaap St. Vincent. - Ta- wali, Djakarta-A'dam, pass. 29-8 Guardafui. - losari, 29-8 van Djakarta n. Singapore. Wieldrecht (t) 29-8 vn Beira n. Abadan. - Willem Ruys, Djakarta-R'dam, 29-8 b*j Oues sant n. Southampton.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2