Slijkhuis maakte school: Hans Hartings race op 1500 meter nog indrukwekkender Engeland inviteert de wereld Bijna alle Engelse clubs geslagen Willy en >re Joe heeft trek Nederlandse ploeg had ook zonder Fanny landenontmoeting gewonnen Dame, welke tandpasta? De beste: IVOROL! HET CHINESE BEELDJE ATHLETIEKIN UCHT DONKER Italiaanse hegemonie op korte afstanden Een voortreffelijke propaganda Engelse meisjes bleven nog ver achter Soldaten varen thuis Croessen heeft ruim vier ton schade opgelopen Ook Beigen krijgen wapens mee naar huis Wishinsky leider Sowjet- delegafie naar Assemblee? Het Radioprogramma DONDERDAG SI AUGUSTUS 1950 (Van onze speciale verslaggever) NÓG KLONKEN de massale toejuichingen voor Slijkhuis en de Belg Theys onvergetelijke wedren op de 2 Engelse mijl, die elkander om iedere deci meter rode sintels fel betwistten of de bezoekers van de revanches van de Europese athletiekkampioenschappen wachtte een nieuwe sensatie. Hans Har- ting, pupil van grootmeester Slijkhuis, stelde zich wat schuchtertjes op, ver borgen achter een tiental mede-gegadigden voor een eerste plaats op de loOO meter hardlopen. Glinsterend in hun ogen blonk reeds de Amsterdam Rijnhaven Cup, die als beloning op de winnaar stond te wachten. Belgen, een Griek, een Engelsman en een Luxemburger, zij allen grepen in hun gedachten naar de trophee. De Brit Parker had hem vijftig meter vóór de eindstreep zo goed als zeker in handen. Toen kwam de op dat tijdstip reeds verslagen gewaande Hans Harting naar voren met een eindrush, zoals Wim Slijkhuis wel eens gedroomd gal hebben. Harting en Slijkhuis „maakten" deze internationale athlctiekont- Wtoeting. Zij was anders verlopen zonder sfeer, zonder emotie en met weinig vaart. In tegenstelling tot de verleden week Dinsdagavond gehouden revanches van de wielerwereldkampioenschappen en zeker tegen alle verwachtingen in, vooral met het oog op de fraaie suc cessen, die de Nederlandse vertegen woordigers Zaterdag en Zondag te Brussel behaalden, was het Olympisch Stadion gisteravond gevuld met slechts een zes a zeven duizencr bezoekers. Het programma heeft om dit opmerkelijk kleine aantal zeker niet gevraagd. In tegendeel, heel wat prominenten uit de Europese athletiekwereld lieten zich door de niet te felle lichtbundels bestralen. Er was nu totaal geen stem ming binnen de betonnen omheining. De athleten konden nu ook niet opge zweept worden tot grote prestaties. Hierbij kwam nog dat het programma niet in zijn geheel overduidelijk te volgen was. De technische nummers verliepen nu bijna alle zonder dat het publiek gelegenheid kreeg hieraan aandacht te schenken. De lichtbundels bereikten nu eenmaal alleen de rond om het werp- en springterrein gelegen sintelbaan meer dan voldoende. Nu moesten de toeschouwers genoegen nemen met de uitslagen van deze num mers, die de speaker bij tijd en wijle bekend maakte. Maar over opwindende momenten bij de loopnummers spraken wij al even. Zo had Slijkhuis op de 2 Engelse mijl de grootste moeite met een van de beste Belgische lange-afstandlopers Theys. Beiden bleven ronde na ronde kleven. Slijkhuis behield steeds de kop. Maar niet meer dan een decime ter achter hem liep Theys. En deze bleef de Hollander nauwkeurig volgen, ja zelfs tot op de eindstreep. Een aan val moest Slijkhuis op het laatste rech- SPORTIN 'TKORT Kees de Ruiter had heimwee Tijdens een officieuze proefrit voor de Grote Prijs van Italië vestig de de Italiaan Ascari met de nieuwe 12 cylinder 4500 cc Ferrari een nieuw ronderecord met een tijd van 1 min. 59 sec. (gemiddelde uursnelheid 190.588 km). Zondag vinden op de sintelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag de jaarlijkse wedstrijden om het club kampioenschap athletiek plaats. Alle top-athleten komen aan de start. In het FIDE-tournooi te Dubrov- nik speelde Nederland tegen Finland (1—2 plus een hangpartij). Dr. Euwe verloor van de Fin Booli. Nederland neemt nu de vierde plaats in achter Zuidslavïe, West-Duitsland en de Ver. Staten. De Europese Boksunie heeft de wedstryd tussen Luc van Dam en de Italiaanse middengewichtkampioen Fernando Jannilli, welke op 19 Sep tember waarschijnlijk in de Ahoy-hal te Rotterdam wordt gehouden, erkend als demi-finale voor het middenge wicht kampioenschap van Europa. Na de wedstrijden van Woensdag zijn er in de vier afdelingen van de Engelse League nog slechts twee clubs ongeslagen. Het seizoen is nog geen drie weken oud. Het zijn Nottingham Forest in de derde divisie zuid en New Brighton in de derde divisie noord. De uitslagen van Woensdag zijn: Charlton AthleticFulham 0—0. ChelseaArsenal 01, Everton— Middlesbrough 32, Manchester Uni tedLiverpool 10, Portsmouth— Sheffield W. 41, SunderlandAston Villa 33, West Bromwich Albion Newcastle United 12. In de wedstrijd tegen Arsenal is de Chelsea midvoor tevens aan valsleider van Engeland Roy Bent- ley gewond. Hij heeft vermoedelijk zijn sleutelbeen gebroken Kees de Ruyter, die enkele weken geleden een betrekking in Amsterdam aanvaardde, is naar zijn café te Waal wijk teruggekeerd. Hij kon in Am sterdam niet aarden. De Europese roeikampioenschap- pen 1951 zullen in Macon (Frankrijk) gehouden worden. Op voorstel van Nederland besloot de FISA het dames roeien internationaal te reglemen teren. te eind afslaan, alvorens hij omkij kend en misschien ook wel glim lachend met een halve meter voor sprong de Belg achter zich liet. Een fantastische eindspurt maakte Harting tot de grote man van de avond. Na vrijwel de gehele 1500 me ter als kopman gefungeerd te hebben, probeerde de Engelsman Parker vijf tig meter voor de eindstreep de Gro ninger voor goed het nakijken te ge ven. Hij liep twee meter, drie meter wellicht wel een grotere afstand uit, maar vergaloppeerde zich in de nog af te leggen afstand tot de finishiyn, die hij misschien door zyn teleurstel lend einde wel nooit gezien zal heb ben. Juist deze laatste meters had Harting tegen de verwachting in nog voldoende adem om Parker letterlijk voorbij te snellen. De geslagen man liet de Brit stil staan en bereikte met vele meters voorsprong de finish. De Italianen waren heer en meester op de sprintnummers. Siddi en Lec- cesse vochten beiden verwoed om de beste prestatie op de 100 en 200 me ter. Dat kon. omdat de Amerikaanse neger Mc Kenley verstek liet gaan. Tweemaal bewoog Siddi zich het snelst op het rode sintelpad, maar Leccesse nam met ere de tweede plaats in, zoals hij Zondag bij de Europese kampioenschappen ook heeft moeten doen. De 400 meter hardlopen heren lever de een goed resultaat op voor de Ne derlander Harry de Kroon. Tot twee maal toe, in zijn serie en in de finale boekte hij de beste Nederlandse tijd, die dit seizoen op dit nummer gemaakt is. Twee buitenlanders drukte hij in de eindstrijd naar de derde en vierde plaats, maar de Engelsman Lewis, die zich in de serie „in de finale" liep, tippelde nog 0.3 sec. sneller tussen de twee witte strepen en door de finish. De Kroon kwam van 48.8 (in een se rie) op 48.4. En dat was voor de insi ders een verheugend moment. De Ne derlandse kampioen Hofmeester werd in zijn serie onbedreigd winnaar, maar kwam niet uit in de finale. Gerrit van der Hoeve uit Kromme nie kwam uit een sterk internationaal veld op de 110 meter horden bijna als eerste te voorschijn. De driftige pas jes van de Brit Parker lieten hem echter toch nog genoegen nemen met de tweede plaats. De Suomiman Taco vd Werff kwam met zijn 15.9 in deze finale ook snel voor de dag. De wereldrecordhouder Consolini (Italië) had bij het discuswerpen wei nig moeite zijn reputatie te handha ven. Zijn discus dwarrelde zes meter verder dan die van de Griek Gillas. De Italiaanse krachtman wierp in ieder geval toch nog drie meter ver der, dan ooit een Nederlander in staat was. Voor de overige resultaten ver wijzen wij naar de uitslagen: Finale 100 meter: 1. Siddi (Italië) 10.8 sec.; 2. Leccessi (Italië) 10.8 sec.; 3. Pin- nington (Engeland) 10.9 sec.; 4. Saat (Ned. V. en L.) 11 sec. Finale 110 meter horden: 1. Parker (Eng.) 15.1 sec.; 2. v. d. Hoeven (Ned. Lycurgus) 15.3 sec.; 3. Broeken (Ned. K. en K.) 15.4 sec.; 4. v. d. Werff (Ned. Suomi) 15.9 sec. Twee Engelse mijl (3218 m.): 1. Slijkhuis (Ned. Trekvogels) 9 min. 9.2 sec.; 2. Theys (Belgie) 9 min. 9.3 sec.; 3. Jonkers (Blerick) Gezeten in een open auto maakten gisteravond drie Italiaanse en zes Nederlandse prijswinnaars op de Europese athletiekkampioenschap pen, ieder verborgen achter een door ir. Paulen, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie gebrachte bloemenhulde, een ere-rondje op de sintelbaan van het Olympisch Stadion te Amster dam. De bejubelden waren: Fanny BlankersKoen, Willy Lust (Zaan dam), Gre de Jongh (Oostzaan), Puck Brouwer, Wim Slijkhuis, Jan Lammers en de blauwgekielde Italianen Filiput, Consolini en Leccesse. Nietig, het hoofd wat verlegen achter de bloemen, zaten daar de Noordhollandse athletiek- sterren. Sportlievend Noordhol'land kan trots zijn op hen. 9 min. 30.5 sec.; 4. Mavrapostolos (Grieken land) 9 min. 32.0 sec. Finale 400 m.: 1. Lcwis (Engeland) 48.1 sec.; 2. De Kroon (Ned. AAC) 48.4 sec.; 3. Filiput (Italië) 48.6 sec.; 4. Grossi (Italië) 50.4 sec. 1500 m. heren: 1. Harting (Ned. AAC) 3 min. 53.8 sec.; 2. A. B. Parker (Engeland) 3 min. 55.2 sec.; 3. Janssens (Belg'ie) 3 min. 55.8 sec.; 4. Bartliel (Luxemburg) 4 min. 0.6 sec. 200 meter heren, lc finale: 1. Siddi (Ita lië) 22 sec.; 2. Fred Hammer (Luxemburg) 22.5 sec.; 3. Holst (Ned. AVG 1926) 22.6 sec. 2e finale: 1. Leccesse (Italic) 22.2 sec.; 2. Pinnington (Engeland) 22.4 sec.; 3. Lewis (Engeland) 22.6 sec. 800 meter heren: 1. Boysen (Noorwegen) 1 min. 53.7 sec.; 2. Webster (Engeland) 1 min. 54.9 sec.; 3. Fracassi (Italië) 1 min. 55.5 sec.; 4. Wolsink (Ned. Parthenon) 1 min. 57.9 sec. Discuswerpen: 1. Consolini (Italië) 51.77 m. 2. Gillas (Griekenland) 45.16 m.; 3. De Bruyn (Ned. V. en L.) 43.17 m.; 4. Postma (Ned., Suomi) 41.57 m. Polstokhoogspirngcn: 1. Sclieuer (Zwitser land) 4.00 m.; 2. Kaas (Noorwegen) 3.80 m.; 3. Fystathiadis (Griekenland) 3.70 m.; 4. Swart (Ned. Haarlem) 3.50 m. Speerwerpen: 1. Matteucci (Italië) 64.69 m.; 2. Lutkevcld (Ned. APGS) 62.12 m.; 3. Vo renkamp (Ned. V. en L.) 60.45 m.; 4. Kali- manes (Griekenland) 57.73 m.; 5. v. d. Poll (Ned. V, en L.) 56.19 m. (Van onze Haagse redacteur) Vier der nieuwste typen Londense rode dubbelbussen maken een tocht door West Europa als propaganda voor het Festival of Britain 1951. Uit Scan dinavië komend hebben zy in Amster dam en Den Haag sterk de aandacht getrokken vooral van hen, die deze ver voermiddelen uit het Londense stads beeld niet kennen. Sir Philip Nichols, Engelands Ambas sadeur in de Residentie, heeft op het wijdse Gevers Deynootplein, waar het Haagse Politiemuziekcorps een muzi kale omlijsting aan de plechtigheid gaf, de rijdende tentoonstelling geopend met een herinnering aan het feit, dat bijna 100 jaar geleden, bij de Wereldtentoon stelling van 1851 in het Chrystal Pa lace in Londen 3000 Nederlanders tot de bezoekers behoorden en de hoop uit gesproken, dat een groot veelvoud hier van het volgende jaar Groot-Brittan je zal bezoeken, om de festiviteiten mee te vieren, welke door geheel het Ver enigd Koninkrijk zullen plaats vinden Festiviteiten, welke een bewijs zijn van het vertrouwen, dat onze Britse vrien den in de toekomst hebben. Het gehele Britse Volk is reeds thans bezig uitgebreide voorbereidingen te treffen voor het grootse festival, dat (Van onze speciale verslaggever) CLECHTS op twee nummers moest de Nederlandse damesploeg gister avond tijdens de revanches van de Europese kampioenschappen in de hoofdstad het hoofd buigen voor de En gelse tegenstandsters. Fanny Blankers- Koen, die weer drie afstanden glorieus op haar naam bracht, komt al geruime tijd niet meer uit op de 200 meter hard lopen. Puck Brouwer had nu nog 0.1 sec. langer nodig had dan de Engelse miss A. Williamson, waardoor Neder land een nummer verspeelde. Op de andere sprintnummers schoot telken male een ^ranjegebroekte het eerst over de finishlijn. Ook bij het hoogspringen heeft Fanny nog geen waardige opvolgsters. Twee Engelsen gingen nu met de eer strijken. De lat lag op 1.54. Voor onze drievou dige wereldcrack een opgave zonder be zwaar. De Nederlandse meisjes kwamen nu niet verder dan 1.39 meter. Willy Lust telde ook gisteravond weer aardig mee. Het Zaandamse meisje kwam nu zelfs nog beter voor de dag dan haar meer geroutineerde, maar oudere streekgenote Gré de Jongh (uit Oostzaan). Op de 80 meter horden bleef zij vrij goed aan Fanny hangen om ten slotte na de laatste hordenrij gevoe lig te moeten zwichten. Maar bij het verspringen liet zij zich verrassen door Loes v. d. Meyden, die voor een af- standsverschil van 5 centimeter zorg droeg. In de finale 100 meter werden de En gelse meisjes volkomen onder de voet gelopen. Daar, vooraan renden drie oranjebroeken zonder concurrentie. De estafette bracht een strijd zonder kleur en vérve. Het was een eentonige course, die alleen enige opschudding veroorzaakte bij foutief wisselen van Loes v. d. Meyden en Gré de Jongh. Willy Lust bezorgde Nederland reeds vóór de eerste wissel een voorsprong, die zij, met Fanny Blankers-Koen als laatste loopster vanzelfsprekend niet meer afstond. De volledige uitslagen van de landen ontmoeting waren: 80 meter horden: 1. mevr. F. E. Blan kers-Koen (Ned.) 11,6 sec.; 2. mej. W, Lust (Ned.) 12,1 sec.; 3. mej. I. Pond (Eng.) 12,1 sec.; 4. mej. I. Robertson (Eng.) 12,6 sec. 100 meter: 1. mevr. F. E. Blankers-Koen (Ned.) 11,9 sec.; 2. mej. P. Brouwer (Ned.) 12,6 sec.; 3. mej. G. de Jongh (Ned.) 12,7 sec.; 4. mej. Philips (Eng.) 12,7 sec. 200 meter: l. mej. A. Williamson (Eng.) 25,8 sec.; 2. mej. P. Brouwer (Ned.) 25,9 sec.; 3. mej. B. Foster (Eng.) 25,9 sec.; 4. mej. G. de Jongh (Ned.) 26 sec. Hoogspringen: 1. mej. I. Cowan (Eng.) 1,54 meter; 2. mej. D. Hilbrandie (Ned.) 1,54 meter; 3. mej. R. Aronson (Ned. B) 1,39 meter; 4. mej. T. de Jong (Ned. B) 1,34 meter. Discuswerpen: l. mevr. A. Panhorst Niesink (Ned.) 39,96 meter; 2. mej. C. Aafjes (Ned.) 39,91 meter; 3. mej. M. Netzbrandt (Italië) 38,36 meter (buiten mededinging). verspringen: l. mej. A. L. v. d. Mey den (Ned.) 5,28'/s meter; 2. mej. W. Lust (Ned.) 5,23 meter; 3. mej. L. Lee (Eng.> 5,01 meter. speerwerpen: 1. Mej. A. Koning (Ned.) 40,34 meter; 2. mej. F. Muller (Ned.) 35,26 meter; 3. mej. C. Wendels (Ned. B) 30,48 meter. 4X100 meter estafette: 1. Ned. 48,9 sec.; 2. Engeland 50,1 sec. „Ranchi" (troepen plus gezinnen). 29 Aug. van Djakarta naar Am sterdam en Londen. Tegen etenstijd wordt Joe, de zee leeuw uit de dierentuin, onrustig. Hij schuifelt een beetje rond op zijn buik, met de neus in de lucht. Hoe dichter de oppasser met de bak vis nadert, hoe onrustiger Joe wordt. En als de oppasser in zijn verblijf binnenstapt, kent zijn geestdrift geen grenzen Het dorpje Groessen' in de Achter hoek van Gelderland, dat Zaterdag door een zware hagelbui werd geteis terd, heeft een schade opgelopen van vier ton. Dit is overigens nog slechts een globale schatting. Het is mogelijk, dat het werkelijke bedrag nog veel hoger blijkt te zijn. Volgens een plan, dat naar men ver wacht in de loop van deze week zal worden" bekend gemaakt, zullen Bel gische dienstplichtigen hun uniformen, uitrusting en draagbare wapenen naar huis mogen meenemen na afloop van hun opleiding. Het schema zal een snellere mobilisatie in geval van oorlog moge lijk maken en deel uitmaken van een algemene militaire reorganisatie, ten einde Belgie in staat te stellen een doeltreffender bijdrage te leveren tot de Westeuropese verdediging. Volgens het nieuwe plan zullen de dienstplich tigen kunnen worden opgeroepen voor herhalingsoefeningen. een ware nationale gebeurtenis zal wor den en alle aspecten op het gebied van kunst, techniek, landbouw, industrie, wetenschap, sport en amusement, zal' omvatten. Wanneer op 3 Mei Koning George dit Festival of Britain zal openen, zullen alom in den lande de straten en pleinen versierd, monumenten verlicht zijn. Aan de Zuidelijke oever van de Theems," tussen Westminster en Waterloo Bridge, verrijzen de tentoonstellingsgebouwen en worden terrassen langs de rivier aan gelegd. Tentoonstellingen zonder tal zullen in en buiten Londen worden gehouden, maar ook aan het vermaak wordt aan dacht gewijd; een enorm Lunapark zal opgebouwd worden in het prachtige Battersea Park. In Edinburgh, Strat- fordupon-Avon en Canterbury zullen muziek en toneelfestivals plaats vin den. In. Glasgow een industriële ten toonstelling; in Belfast een landbouw- en industrie-expositie. En dan is daar Groot-Brittanje zelf als toeristenland met de attracties, wel ke zowel de vele badplaatsen, als het Schotse Hoog- en Laagland, Noord-Ier- land, Wales, het Lake District, York en Kent bieden, het natuurschoon en het landschap. Van dit alles en nog meer wordt bij deze rijdende expositie op even kunstzinnige als sobere en daar door des te fraaier en indrukwekkender wijze getuigd in de daartoe speciaal ingerichte rode Londense bussen, waar van de bestuurders in speciale witte uniformen gestoken zijn. Hopen wij, dat het Festival of Bri tain 1951 in vrede zal kunnen plaats hebben. In kringen, die nauw contact met de Sowj et-missie te Lake Successt heb ben, wordt verklaard, dat men een zeer sterke Sowjet-delegatie naar de algemene vergadering der V. N. ver wacht. Naar verwacht wordt zal An- drei Wishinsky, de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, de delegatie leiden met Gromyko als plaatsver vanger. Gromyko is drie jaar lang [hoofd van de Sowjet-delegatie naar de V. N. geweest. Door MYRA GAY XXXX 44) Ze merkte dat ze bezig was het tafelkleed tussen haar vingers te ver frommelen. Onmiddellijk hield ze er mee op. De ogen van Quong Li Su keken haar op dat ogenblik heel donker en heel intens aan. Haar wimpers, die een donkere omlijsting voor haar mooie ogen vormden, schenen een ogenblik uit sympathie voor de agitatie van hun eigenares, mee te trillen. De Chinezen zeggen van jade dat in haar gladde oppervlag weldadigheid besloten ligt; in haar duurzaamheid, eeuwigheid; in haar zeldzaamheid en vlekkeloosheid, zuiverheid van ziel; in haar onschadelijkheid, macht; en geestelijke Leiding door het feit dat ze van hand tot hand kan gaan zonder er schade door te lijden". 31. Quong Li Su hield buiten adem op. Daarop vroeg ze zacht: „Hoe staat het met u. juffrouw Page? Verzameldt u jade, al weet u er ook niet veel van?" Julie bood weerstand aan de verlei ding om te zeggen: „Op het ogenblik bestaat mijn collectie uit één exem plaar, een prulletje ter waarde van een vijftigduizend dollar, dat waar schijnlijk is gestolen en ongeluk aan brengt." Hardop zei ze vlak: „Neen, ik verzamel geen jade." Marcia mengde zich in het gesprek „Je moet eens in de winkel komen om Quong Li Su's collectie te zien. Die is geweldig!" Steve fronste zijn wenkbrauwen. „Ik meen eens ergens te hebben gelezen dat de geologen jade in drie soorten verdelen: nephrite, jadéite en-". Hij schudde zijn hoofd. „Ik kan me de derde soort niet meer te binnen bren gen". „Chloromelanite. Een zwart soort dat hoofdzakelijk bestaat uit alumina- silica en soda", vulde Li Su prompt aan. Marcia ging verder: „Is het waar dat de Chinezen, als ze voor een ernstige beslissing staan, een stuk jade in de hand nemen en er over wrijven opdat hei geluk aanbrengt?" Quong Li Su knikte. Ze keek Julie aan en ging voort: „Ja. Gewoonlijk brengt jade geluk aan. Het komt slechts zelden voor dat het ongeluk aanbrengt. Gestolen jade bijvoorbeeld brengt de bezitter nooit geluk aan; integendeel, er komt allerlei ongeluk uit voort." Ze hief een slanke vinger met rode nagel op 0m de keil ner te beduiden dat hij de soepkom men kon wegnemen en het volgende gerecht brengen. „Op het ogenblik is mijn jade-verzameling helaas niet op zijn best. Ik ben weg geweest, ziet u, en de paar exemplaren die ik mee terug heb gebracht, zijn in de jade-safe opgeborgen zonder nog gecatalogiseerd te zijn." Julie maakte beleefd-instemmende geluidjes, terwijl haar gedachten op hol sloegen. Is ze bezig met te vertel len dat het jade beeldje één van de exemplaren is dat ze van haar reis heeft meegebracht? En hoe veilig is een jade-safe eigenlijk? Steve vroeg plomp: „Verkoopt u die jade niet?' „Soms wel", prevelde Li Su. „Ver zamelaars kopen wel eens exemplaren van mij en ik hoop wel eens wat van andere verzamelaars. Mensen met een dergelijke liefhebberij doen dat, ziet u. Altijd op zoek naar iets nieuws. Ja loers op andermans bezit." Ze liet een kleine lachje van protest horen. De soepkommen waren geruisloos weggenomen en er kwamen grotere kommen met deksels erop voor in de plaats. Julie merkte dat men van haar verwachtte dat ze garnalen met kerry eend met zoet-zure saus en een menig te andere smakelijke gerechten zou nemen. ,Je zult als een piepende pop praten als je dat allemaal opeet, Julie, Neem wat van die garnalen met kerry en drink er wat thee bij, dan heb je ge-' noeg", zei Steve. Na dit ultimatum te hebben uitge sproken, stapelde Steve zijn eigen bord vol met een keur van gerechten uit iedere schaal! Julie kookte, .Slavendrijver!" moi pelde ze boos. Marcia sprak: „Li Su, gisteravond aan tafel spraken we over het Boos aardige Vrouwtje, en Julie toonde daar veel belangsteling voor. Jij bent zo goed op de hoogte met haar historie zou je er Julie niet eens wat van willen vertellen? Steve vindt het vast ook interessant." Steve stelde gretig allerlei vragen en Julie hoorde hetzelfde verhaal ais de avond tevoren van Marcia Sewell. Quong Li eindigde: „De legende wil dat de man die vele eeuwen geleden het beeldje uit een stuk witte jade sneed, zijn ziel aan de duivel moest verkopen, teneinde een mooi maar deugdzaam meisje als model te kun nen krijgen. Hij kreeg het model maai maakte haar tot zijn slavin. Zijn wer'-t v/as volmaakt. Maar de boosaardige glimlach op het kleine gezichtje heefi iedereen, die ermee in aanraking kwam, ongeluk aangebracht." (Wordt vervolgd: Wie niet in kennis gaat achteruit. vooruitgaat, TALMUD VRIJDAG HILVERSUM I, 402 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 7.18 Gramofoon- muziek. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.— Gramofoonmuziek (9.30-9.35 Waterstanden). 10.— „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek, 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Zang en piano. 11.10 Voordracht. 11.30 Orgelspel. 12.- Dans- orkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sport- praatje. 12.45 Orgelspel. 1.15 Lichte muziek. 2.— Voor de vrouw. 2.20 Kamerorkest en so list. 3.— Voordracht. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.— Filmprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 5.— Kwartet. 5.20 Muzikale causerie. 6.15 Feli citaties. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.— „Denk om de bocht". 7.15 Trio. 7.30 „Op bezoek bi} anderen", causerie. 7.45 Causerie over een dierenasyl. 7.50 „Het Ned. Genootschap voor oud-testamentische studie", causerie. 7.55 Mededelingen. 8.05 Boekbespreking. 8.15 Gra mofoonmuziek. 8.35 Godsdienstige causerie. 9.- Verzoekprogramma. 9.40 „Vandaag", cau serie. 10.45 Avondwijding. 11—12.— Gramo foonmuziek. HILVERSUM II, 298 M. Nieuwsberichten 7, 8, 1, 7, 8, 11 uur. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.— Voor de vrouw. 9.35 Gra mofoonmuziek. 10.15 Maastrichts Stedelijk Orkest en solist. 11.— Voor dc zieken. 11.40 Studentenkoor. 12.— Angelus. 12.03 Prome nade-orkest en solist. (12.30-12.33 Mede delingen). 12.55 Zonnewijzer. 1.20 Lunch concert. 1.45 Voor de vrouw. 2.— Pianospel. 2.15 Cabaret. 3.— Gemengd koor en de Gelderse Orkest Vereniging. 3.55 Gramofoon muziek. 4.— Voor de zieken. 5.— Voor de jeugd. 5.15 Kinderkoor. 5.45 Metropole Or kest en soliste. 6.30 Voor do strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Septet. 8.05 Actualiteiten. 8.15 symplionieconcert. In de pauze: „Opbouw in liefde". causerie. 9.25 „Eeuwig zingen de klokken", klankbeeld. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.45 Avondgebed en liturgische kalender. 11.15-12.- Gramofoon muziek. PROGRAMMA 3c LIJN - VRIJDAG 7.00 VI. Br.: Nieuws. 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.05 Conc. 9.00 Nws. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Mé nage en Musique (VI.). 11.00 V.G.O.: Sonates v. Mozart. 11.30 Operette-selecties. 12.00 Gram. 12.30 VI. Br.: Weer. 12.33 Orkest Laeremans. 13.00 Nws. 13.15 Klassieke mu ziek. 14.00 Fr. Br.: Klassieke muziek. 15.00 VI. Br.: Gram. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Fr. Br.: Verzockprog'ramma. 18.00 Voor de soldaten. 18.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.30 Liederen. 19.50 Feuille ton. 20.00 Ouv. „Semiramide", v. Rossini. 20.15 Filmoverzicht. 20.30 Verz.pr. 21.15 Kunstkaleidoscoop. 21.30 Omr.Sympli.ork. met sol. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. PROGRAMMA 4c LIJN - VRIJDAG 7.00 Eng. U.S.: Nieuws. 7.15 Serenade orch. 7.50 Lift up your hcarts. 7.55 Weer. 8.00 Fr. Br.: Nws. 8.10 Concert. 8.00 Eng. L.P.: Nws. 9.10 Verz.pr. 10.00 Orgel. 10.30 Hichmond Trio. 11.00 Eng. H.S.: South. Se renade Orch. 11.30 Eng. L.P.: Mil. orkest. 12.00 Eng. II.S.: Gram. 12.30 Voor de arbei ders. 12.55 Weer. 13.00 Eng. L.P.: Rhythm. ork. 13.45 Voor do kinderen. 14.00 BBC Symphonie orkest. 15.00 Ork. Evans. 15.30 V.G.O.: Cabaret. 15.45 Eng. L.P.: Ork. Leon. 16.15 Dagboek. 1630 BBC Welsh Orch. L7.00 V.G.O.: Ace. recital. 17.30 Eng. L.P.: Orgel. 18.00 Mazurka orkest. 18.30 „Here's Howard". 18.45 Eng. U.S.: London Liglit Conc. ork. 19.30 Henry Wood Promenade conc. 21.00 Eng. L.P.: Summer Show time. -21.30 Muz. in Miniatuur. 22.00 Nws. 22.15 Ork. Tcmple. 00 Piano. 23.15 Orgel. 23.56 Nws.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4