Mantelstoffen Man tel voering mm Tegen pijnen! Stad en Omgeving TAVENU nam afscheid van twee gewaardeerde bestuursleden Ook Geertje Wielema neemt deel aan Haven-Marsdiepwedstrijd Helderse Bruinvissen behaalden aan de Zaan 3-3 gelijk spel Extra Aanbieding Ex-lid van het Vreemdelingenlegioen pleegde oplichterijtjes Tweede ULO-school (Pasteurstraat) feestelijk geopend Predikbeurten Collecte Koningin Wilhelmina-Fonds wordt morgen gehouden Gebroeders Pieterse nemen herinnering aan een trouwe vriendenkring mee naar Australië De heer Vossenberg met de regie belast in 20 Kleuren vanaf 1.50 jaarvergadering WCW op Dinsdag 5 September In Den Helder bestal hij correspondentie-vriendin Legitimeerde zich met brief een Ideaal gebouw met vijf lokalen en een ruime ,,aula" voor verschillende doeleinden Inspecteur Feringa hield openingsrede Het gebeurde in Nieuwediep "WITTE KRlflS" Start morgenmiddag om half vier Mej. Put dit jaar niet van de partij Vijfentwintig jaar op de Rijkswerf SCHAFTTIJD OR4NJFBOOM BIER! Kankerbestrijding blijft grote offers vragen Sterfte aan kanker 18°/0 van het totaal Herinneringsvaantjes voor de spelers Tussen Haaks en Kuitje Callantsoog Urk De gisteravond in hotel Bellevue gehouden jaarvergadering van Tavenu droeg een bijzonder karakter door het afscheid dat bestuur en werkende leden moes ten nemen van de beide families Pieterse. Reijer en Kees zijn in de loop der jaren gaan behoren tot de vaste kern van spelers, op wie de vereniging altijd kon rekenen. Vooral eerstgenoemde heeft Tavenu aan zich verplicht door de wijze waarop hij na het vertrek van de heer Schokker de regie heeft gevoerd. Het is mede aan zijn activiteit, inzicht en rustige leiding te danken, dat Tavenu zich in betrekkelijk korte tijd weer een hoog spelpeil verwierf. De waardering, die de vereniging de gebroeders Pieterse toedroeg, en het vertrouwen dat in hen werd gesteld, kwam reeds tot uiting, toen hun beiden een bestuursfunctie werd toever trouwd. In Reijer, de regisseur, en Kees, de penningmeester, die zich nu met hun gezinnen een nieuwe toekomst in Australië hopen op te bouwen, verliest Tavenu twee gewaardeerde steunpilaren. Maar ook de gebroeders Pieterse heb ben veel vaarwel moeten zeggen. Ta venu was een stuk van hun leven ge worden, en de wetenschap dat zij bij emigratie deze trouwe vriendenkring zouden moeten verlaten, heeft hun het besluit om naar Australië te gaan zwaar doen vallen. De huishoudelijke punten van de agenda waren reeds afgewerkt, toen de gebroeders Pieterse ter vergadering verschenen. Zij waren naar Den Haag geweest om de laatste regelingen te treffen en hadden nu, na ahderhaif jaar van voorbereiding, alle papieren in de zak. Misschien was dat wel goed, want de sfeer waarin het wederzijdse afscheid.werd genomen was zodanig, dat de gedachte „Zouden we toch maar niet blijven?" een ogenblik zal hebben post gevat. De voorzitter, de heer J. Kreuger, en de secretaris, de heer H. W. Reijnen, hebben beiden de heren Pieterse en hun echtgenoten bijzonder hartelijk en spon taan toegesproken. Tot vormelijke ge legenheidsfrasen behoefden zij hun toe vlucht niet te nemen, nu het hart zoveel woorden van vriendschap, waardering en dankbaarheid ingaf. Wanneer slechts de helft van alle wensen in vervulling gaat, kunnen de gezinnen Pieterse in hun nieuwe vaderland een gouden toe komst tegemoet zien. De heer Reijnen bood aan het eind van zijn speech een origineel aanden ken aan: voor beide heren een exclu sieve asbak van Delfts blauw, voor deze gelegenheid ontworpen en ver vaardigd, en voorzien van de handteke ningen der besctuursleden. De damos Pieterse ontvingen een tuiltje witte anjers. Eerst heeft toen de heer C. Pieterse, mede namens zijn jonge vrouw, in wel gekozen bewoordingen het bestuur en de werkende leden bedankt voor de on dervonden vriendschap en de beste wensen voor de toekomst van Tavenu uitgesproken. De heer R. C. Pieterse legde er in zijn dank- en afscheids woord de nadruk op, dat de veertien jaren, in de kring van Tavenu doorge bracht, een schat van waardevolle her inneringen hebben opgeleverd. Hij wenste de heer Vossenberg, die zich voorlopig bereid heeft verklaard de regie op zich te nemen, veel succes. Alvorens allen persoonlijk afscheid namen werd met pianospel, zang en een enkele voordracht voorkomen, dat de avond een al te dramatisch karakter kreeg. Spoorstraat 103 Tel. 2655 Op Dinsdagavond 5 September om acht uur houdt de voetbalvereniging „W.G.W." in de bovenzaal van „Casi- nc" zijn jaarvergadering. Tijdens deze avond, waarop natuurlijk alle leden en donateurs worden verwacht, zal de volgende agenda worden behandeld: 1 Opening, 2 Notulen en mededelingen. 3 Jaarverslag penningmeester, 4 Jaar verslag secretaris, 5 Bestuursverkie zing, 6 Verkiezing elftalcommissie, 7 Kascontrole, 8 Bespreking nieuwe sei zoen, 9 Rondvraag. Van de bestuursleden zijn aftredend de heren P. Hendriks Sr. (penning meester) en Z. H. Bouma Sr. (commis saris). Beide heren zijn herkiesbaar. Te Amsterdam is de 47-jarige C. J. H. E. gearresteerd, die in verschillende plaatsen, o.a. Den Helder, Franeker, Assen en Amsterdam, kleine oplichterijtjes cn diefstallen heeft gepleegd. Hij „repatrieerde" onlangs uit het Vreemdelingen legioen in Noord-Afrlka en ging in zijn oude vaderland een aantal correspon dentie-adressen af. lingenlegioen en werd daar bevorderd tot korporaal. Toen kreeg hij tijdens aen patrouilletocht in de bergen een schot in het been, waarna hij voor de dienst werd afgekeurd. Hij was inmiddels statenloos gewor den, maar keerde toch terug naar zijn oude vaderland, waar hij door middel van briefwisseling verschillende rela ties had onderhouden. Hij meende hier van te kunnen profiteren, door deze mensen op te zoeken en zich op al of niet eerlijke wijze financiële steun te verwerven. In Den Helder scheen dat bijzonder vlot te gaan. maar toch was deze dief-s stal het begin van het einde. Het ver blijf in de cel is het nieuwste avontuur Ook een Helderse dame had met E. gecorrespondeerd. Toen hij verleden week op bezoek kwam, was zijn cor respondentie-vriendin zelf niet thuis, maar hij kon zich bij een huisgenoot legitimeren door het tonen van de door hem ontvangen brieven. De huisge noot moest naar zijn werk en E. zou daarom wel even wachten. De legio nair had het rijk alleen en profiteerde daarvan, door een bedrag aan geld van vijftig gulden en een ring met zwarte steen te stelen. Daarna ver dween hij, zonder zijn vrouwelijke re latie te hebben ontmoet. Zij deed aan gifte bij de Helderse politie, die in sa menwerking met de recherche te Am sterdam een onderzoek instelde. Het resultaat was dat E. kon worden aan gehouden. Hij bekende de diefstal en het bleek, dat hij ook elders soortge lijke diefstallen had gepleegd. De man heeft reeds een avontuurlijk leven achter de rug. Van huis uit is hij aannemer, maar omdat hij eens met de politie in aanraking was geweest nam hij dienst bij het Franse vreemdelin genlegioen in Noord-Afrika. Daar be reikte hij de rang van sergeant, werd gedegradeerd en klom weer op tot sergeant. Na enige jaren onder de naam Morel in het legioen te hebben gediend nam hij ontslag, maar hij keer de spoedig naar Noord-Afrika terug. Weer nam hij dienst bij het Vreemde- Een groepsfoto van de Tavenu-spelers, die in Februari 1949 onder regie van de heer R. C. Pieterse met zoveel succes het boeiende stuk van Jan Fabricius, „Loods aan boord", ten tonele voerden. Zittend van links naar rechts: J. J. Peerdeman, mej. H. Brizéemevr. Van Est-Keulenstaand van links naar rechts, mej. C. de Visser, Reijer Pieterse, mevr. M. de Boer-Moor, W. Manshanden, mej. W. Reekers, M. van Essen, mevr. Prins-van Keulen, Kees Pieterse en J. Ekkers Onder aanwezigheid van vele autoriteiten op onderwijsgebied is gistermiddag het fraaie nieuwe schoolgebouw van de tweede openbare ULO aan de Pasteur straat officieel geopend, waarmede weer vijf voortreffelijke lokalen zijn toege voegd aan het zich steeds uitbreidende aantal, dat het Helderse onderwijs ten dienste staat. Bovendien werd de schoolaccommodatie verrijkt met een ideaal ver gaderlokaal, dat voor verschillende doeleinden kan worden gebruikt. In deze zeer aantrekkelijke ruimte, die met een kleine schouwburgzaal kan worden vergele ken, ontving het College van B. en W. gistermiddag de ruim honderd belang stellenden. de ouders der kinderen en ten slotte de kinderen zelf, die in zo'n prachtig ge bouw hun schooltijd mogen doorbren gen. Na dank te hebben gebracht aan de wethouder van Onderwijs, de heer L. F. van Loo, en de directeur van Openbare Werken, ir. J. F. A. Alozerij, voor de aangename besprekingen en de deskundige adviezen, verklaarde de heer Feringa het schoolgebouw voor geopend. Nadat allen onder de stemmige mu ziek van het orkestje van gemeente ambtenaren o.l.v. de heer L. F. van Loo Jr. hun plaatsen op de moderne beukenhouten klapstoeltjes hadden in genomen, sprak burgemeester mr. G. D. Rehorst een kort woord van wel kom, waarna de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Den Helder, de heer J. J. Feringa, uitnodi gend de officiële opening van het ge bouw te verrichten. In zijn rede vestigde de Inspecteur de aandacht op de omstandigheid, dat de scholenbouw in Den Helder sinds enige tijd niet meer het karakter heett van wederopbouw, maar van uitbrei ding. De door het oorlogsgeweld verlo ren gegane schoolruimte is reeds lang vervangen, en het aantal beschikbare schoollokalen is nu niet onbelangrijk groter dan vóór de oorlog. Aangezien het bevolkingscijfer van Den Helder nog steeds kleiner is dan vóór Mei 1940 is er dus sprake van een sterke verjonging der bevolking. Hoe groot de belangstelling voor het ULO is illustreerde de heer Feringa met enkele cijfers. Over het gehele land gerekend bedraagt het percenta ge leerlingen, dat na het aflopen van de lagere school een ULO-school gaat bezoeken, drie en twintig. Dit jaar leg den twintigduizend jongens en meisjes het ULO-examen af. De resultaten zi niet altijd even gunstig geweest, maar dat bracht de Inspecteur in verband met het dikwijls te geringe contact, dat tussen de ouders en de school bestaat en voorts met het hardnekkige euvel, dat vele ouders hun kinderen te hoog aanslaan wat ver standelijke vermogens betreft. Na in het algemeen te hebben gewe zen op de taak van de school als -n- derwijs- en opvoedingsinstituut, richtte Inspecteur Feringa welgemeende woor den van gelukwens tot het gemeente bestuur, het personeel van de school. Dank en felicitaties Wethouder Van Loo vertelde iets over de moeilijkheden, die de bouw van deze school in de weg hebben ge staan. Nu het doel eindelijk is bereikt, bedankte de wethouder de heren ir. Alozerij, Mooy en Moesbergen van Openbare Werken en de aannemer J. N. Buur uit Alkmaar, die in uitsteken de samenwerking dit resultaat hebben bereikt. De heer H. Zaalberg, die namens de afdeling Den Helder van de Neder landse Onderwijzersvereniging het woord voerde was vol lof over de „aula", die ongetwijfeld van grote waarde zal blijken voor het contact tussen school en huis. De heer A. Kra mer feliciteerde namens de Ambtelijke Personeelsvereniging en de heer W. J Kleinveld namens het personeel aer ULO Molenstraat. Voor de Prot.-Christ. schoolvereni ging „Laat de Kinderkens tot Mij ko men", de Helderse schoolvereniging „Comeniusschool" en de stichting „Het R.K Onderwijs" spraken achtereenvol gens de heren G. J. Eijlders, J W. de Wijn en deken A. H. Harst. Hunner zijds werd erkentelijkheid geuit voor de toezegging, dat de aula ook door ie bijzondere scholen kan worden ge bruikt. De oudercommissie had gezorgd voor een fraaie klok, welke nu bij monde van de heer Bruin werd aangeboden. Het hoofd van de tweede ULO, de heer R. J. Datema, die bijzonder inge nomen was met het nieuwe ge iouw richtte mede namens de leraren Har der, Biersteker en Fokkens woorden van dank tot de schoolhoofden lest, Veth, Muts en Ruder, voor de tijdens twee jaren van „verstrooiing" onder vonden gastvrijheid. Met enthousiasme sprak de heer Datema over de wijze waarop allen, die bij de bouw van de ze school betrokken zijn geweest, zich van hun taak hebben gekweten. Burgemeester Rehorst sprak een slot woord, waarna namens het gemeente bestuur een glaasje irewijn werd rond gediend. Allen maakten gebruik var de gelegenheid, het schoolgebouw te bezichtigen. Het was niet verwonder lijk, dat zowel deskundigen als leken de bouw en de inrichting, alsook de aesthetische afwerking, ten zeerste pre zen. ZONDAG 3 SEPTEMBER DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwekerk Weststraat, 10.30 uur ds. Appel; Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt, 19 uur de heer E. Wanders; Huisduinen 19 Uur ds. Sepmeijer. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hamming, 10.45 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen; Rehobothkerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 mi 17 uur ds. Westerterp van Lutten. Geref gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Geref. kerk (art. 31), Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tolle naar. Doopsgez. gem., Kerkgracht 17 uur mej. T. G. Siccama. Baptis ten gem., Weststraat, 16 uur ds. F. G ,T. Hofhuis, 19.30 uur geen dienst. Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, pastoor Verheij. Evan gelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur evang. I. Kuyper, 12 en 14.30 uur zon dagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur openlucht samenkomst in de Visbuurt, 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, Za terdag 19.15 uur bidstond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heiligings- dienst, 14.15 uur Zondagsschool, 18.45 uur Openluchtsamenkomst in de Spoorstraat, 20 uur verlossingssamen komst; Maandag 14.15 uur vrouwen bond. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 19.30 uur ds. Salm. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Rot huizen. Op de Brakkeveldweg werd h* paard van een schillenboer aan hal schrikken gemaakt door een passeren, de auto. Het dier sloeg op hol vluchtte de Dahliastraat in, maar nam daarbij de bocht zo schielijk dat (2 wagen tegen de lantaarn op de hoek aanreed en deze ter aarde velde. Het paard werd halverwege de Dahl». straat tot stilstand gebracht. Een ander paard, dat los liep grazen in de berm van de Zuidstraat, heeft een bejaarde stadgenoot in het werfkanaal doen tuimelen, toen dez» het dier wilde vastzetten. De viervoe- ter was blijkbaar zo vrijheidslievend dat hij de voorgenomen beteugeling voorkwam door de oude man in het water te duwen. Het paard graasde onverstoorbaar verder toen zijn slacht offer weer op het droge werd gehol pen. —Op de hoek Ooievaarstraat—Meeu wenstraat is een tienjarig meisje uit de Sternstraat tegen een bakfiets aan gereden. Zij kwam te vallen en ver- loor het bewustzijn. Men heeft haar ter observatie naar het gemeente ziekenhuis laten brengen. POEDERS- CACHETS -TABLETTEN Gistermiddag heeft het Helderse „zwemwonóer", de vijfjarige Jopie Verfaille, in het gezelschap van zijn vader een voorproefje genomen van de Haven—Marsdiepwedstrijd, die morgenmiddag om half vier wordt ge houden. Vader en zoon doken bij de Koopvaardersschutsluis in het water en arriveerden na een voorspoedige tocht bij het clubhuis van Marsdiep aan de Dijk. Morgen organiseert de Sportclub de Helderse Bruinvissen weer de jaarlijks» Nationale Haven-Marsdiepwedstrjjd. Vele inschrijvingen, ook van buiten de stad, kwamen reeds binnen. Daarbij bevonden zich ook de inschrijvingen van 's werelds snelste rugslagzwemster Geertje Wielema en haar clubgenoot Hans Kelder, die dit jaar met een prima tijd kampioen van Nederland werd op de tweehonderd meter schoolslag. zocht ons nog mede te delen, dat Lange Brug voor alle verkeer is afga- sloten, zodat men langs de Buitenha ven niet geheel kan meelopen. Om acht uur wordt in „Formosa"de prijsuitreiking gehouden. Dit gebeurt tijdens de grote feestavond die ter ge legenheid van het vijftienjarig bestaan van de Helderse Bruinvissen wordt ge organiseerd. Hieraan verlenen nun medewerking de radio-artist André Carrell en het dansorkest van Iep van Bruggen. Voor Marsdiepleden zijn voor deze avond aan het clubgebouw nog enkele kaarten verkrijgbaar. Wij vernamen, dat mej. Put niet voor de derde maal haar beker kan verde digen, daar zij momenteel in Canada vertoeft. De bekerhouder bij de heren, Wiarda uit Heerenveen, zal wel van de partij zijn. Ook is er weer een ploeg D. J. K.'ers, die trouwe deelnemers aan de Haven-Marsdiep-tocht zijn ge worden. Onder hen bevindt zich de bekende lange afstandzXvemmer Hes- sing. Vele boten zullen voor de veiligheid van de deelnemers aan deze tocht borg staan. Daarbij zijn onder andere twee motorsloepen, voor dit doel welwil lend door de Marine afgestaan. Enkele Roodie Kruis-leden zullen bij even tuele ongevallen de helpende hand bieden, en zeilers en kanoërs van de H. W. N. zorgen voor een fleurige en tourage. Om half vier wordt op de Koopvaar dersschutsluis het startsignaal gegeven, waarna het met de ebstroom mee op de finish afgaat, die aan de loopplank van het clubgebouw op de Dijk is. De eerste zwemmers worden daar om on geveer vier uur verwacht. Men ver- Gisteren was de heer F. C. B. Boon vijf en twintig jaar als sloepenmaker in dienst van de Rijkswerf. Deze dag ging zeker niet onopgemerkt aan de jubilaris voorbij. Nadat de heer Boon op het kantoor door de directeur was gelukgewenst, viel hem in de werk plaats een kleine huldiging door zijn collega's te beurt. Een practisch ca deau werd hem bij deze gelegenheid aangeboden. Voor mevrouw Boon had men als verrassing een bloemenmand. Naar ons door het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelminafonds wordt medegedeeld, zal de grote collecte ten behoeve van de kankerbestrijding in deze gemeente op 2 September a.s., dat is dus morgen, worden gehouden. Genoemd Fonds heeft zich tot taak gesteld om de gelden bijeen te brengen teneinde het de wetenschap mogelijk te maken zich tegen de vreselijke ziekte: de kanker, krachtig teweer te stellen. resultaat is, dat Nederland het laagste sterftecijfer ter wereld heeft. Maar dit cijfer wordt door de kanker (18 pCt. van de sterftegevallen) nog zeer on gunstig beïnvloed. Ook in de strijd tegen de kanker mag en zal het Nederlandse volk zich niet onbetuigd laten. Daarom moet de col lecte op a.s. Zaterdag slagen. Geeft met milde hand en bedenkt daarbij, dat alleen al de verpleging en medische behandeling in ziekenhuizen van lij ders aan kanker en andere kwaadaar dige gezwellen f 2.500.000 kost. Collectanten gevraagd - En nu een andere belangrijke kwes tie. Wij weten natuurlijk, dat zo vele malen een beroep gedaan wordt op de ingezetenen om zich als collectant ver dienstelijk te maken, dat ten slotte bij sommigen een zekere collecte-moeheid is ontstaan. Stapt u voor deze collecte echtei over uw bezwaren heen en helpt ge durende een paar uur daadwerkelij' mede aan deze inzameling, waardoo- het mogelijk wordt om een van de grootste vijanden van het Np'd"ri->« lo* volk krachtdadig te bestrijden Collectanten kunnen zich van moi genochtend negen uur af melden h»n rdadhuize. voor het in ontvangst ïe- men van collecte-bussen e.d Direct en in de toekomst zijn grote bedragen nodig voor uitbreiding van 'verpleegruimte, voor inrichting van laboratoria, vernieuwing en uitbreiding van apparatuur, voor opleiding van spe cialisten, voor onderzoekingen, voor lichting en tai van andere middelen, welke dringend de aandacht vragen. Dat het hier gaat om de belangen van het gehele Nederlandse volk, moge blijken uit het feit, dat elk jaar ruim 12.000 Nederlanders sterven aan kan ker en andere kwaadaardige gezwel len Bovendien worden jaarlijks bijna 20.000 gevallen van kanker en andere kwaadaardige gezwellen geconstateerd Dat wil dus zeggen, dat elk jaar m bijna 20.000 Nederlandse gezinnen grote vrees en in ruim 12.000 gezTnnen grote smart heerst. Deze gegevens vormen geen aan ge naam beeld, maar zij zijn helaas juist Door ons aller medewerking zal het echter mogelijk zijn om de bestrijding van de kanker een gunstiger verloop te doen hebben. Het Nederlandse volk heeft de strijd tegen elke ziekte steeds met grote hardnekkigheid en succes gevoerd. Het Het gouden jubileum van de voetbalvereniging ZW heeft de Zaanstreek reeds lang bezig gehouden. Vele takken van sport werden in de afgelopen dagen ge demonstreerd, en toen was het de beurt aan Neptunus om te laten zien wat er op zwem- en waterpologebied te genieten valt. De Helderse Bruinvissen kregen de vererende uitnodiging om als tegenstander te fungeren. konden worden floot de scheidsrechter het einde. Hierna mocht aanvoerder Wildenberg voor elke speler een her inneringsvaantje in ontvangst nemen. De Helderse Bruinvissen werd dank gebracht voor hun komst en voor d« sportieve en spannende partij water polo. Vóór de Nieuwediepers huis waarts keerden, konden zij nog genis ten van het vervolg der zwemavond, bestaande uit een komisch nummer, reddend zwemmen, waterpolo Kroosdui kers -comb.—Neptunus II en een keurif waterballet. Duizenden Zaankanters hadden rond de sluiskom, midden in de stad, een goed plaatsje gezocht om de waterpolo- wedstrijd NeptunusBruinvissen te kunnen volgen. Onder tromgeroffel en hoorngeschal stelden beide zeventallen zich langs de kant op, en na deze mu zikale entrée doken de ploegen te wa ter. Neptunus toonde zich vóór de rust de sterkste. Lang had v. d. Water, ge hinderd door de verlichting, zijn doel schoon kunnen houden, maar plotseling wist Schoen door de verdediging te breken en na zich vrij gezwommen te hebben, loste hij een kogel op doel, die de Helderse keeper te machtig bleek. Aan beide zijden werd hevig om de punten gevochten, doch de Bruinvissen zochten het doel nogal eens te hoog, waardoor succes uitbleef. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Nep tunus. Nadat beide ploegen even op adem waren gekomen, werd de strijd voort gezet. Snelheid en verrassing waren wel de sterkste wapens. Gode wist de bal goed vrij te maken en de partijen op gelijke voet te brengen. Het Neptu nus antwoord kwam echter spoedig via een mooie omzwembal waar v. d. Water tevergeefs naar greep. Even later werd het zelfs 31 voor de Zaandammers Toen begonnen de Bruinvissen aan hun laatste krachtsinspanning. Gevaarlijk kwam de voorhoede opzetten. Davidse en Wildenberg flitsten om beurten uit de achterhoede naar voren. Gode kreeg hierdoor meer vrijheid van handelen en één van zijn felle schoten trof de roos. De druk bleef onverminderd voort duren en zelfs moest midachter Tijsen een corner nemen. De bal kwam bij Wildenberg terecht en zonder het wa ter te raken ging hij via Scholte en Gode het doel in. Hierdoor was de stand 3—3 geworden. Het gevecht om de overwinning leidde niet tot succes, want voor er nog doelpunten gemaakt Het is morgen hoog water om 10.35 en 23.00 uur, en laag water om 4.55 en 17.20 uur. De temperatuur van het zeewater was 18.0 graden Celsius. KOE GEDOOD DOOR HEMELVUUR Dezer dagen is een koe van de vee houder J. Kooymai-, aan de Uitlandse- weg alhier, in de weide door de blik sem getroffen en gedood. PUZZLE-RIT VOOR MOTORRIJDERS Zondag zal door de Helderse motor club een puzzle-rit worden gehouden waarvan de start en finish bij het ca» Vriesman zijn. De start is bepaald op half drie n.m. Door de VVV-CallantS* oog zijn hiervoor twee medailles be schikbaar gesteld. diue schepen op zandplaat Twee tjalken en een vrachtschip» welke weg waren naar Lemmer, geraakten bij op de zandplaat de Vormt". Na cn e uren werden zij door enkele lijnaalviw» weer vlot getrokken. vergaderruimte in een paki,ü!*, De kerkeraad der Chr. Ger. kerk heeft roegcre pakhuis van de wed. P. Brouwer huBïd en dit bestemd voor vergaderlok** erenigingen. Voorheen was daarvooi il de consistoriekamer beschikbaar, maar hef grote aantal verenigingen was deze 1° teit te klein.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2