Voetbalvelden aan de Sportlaan voor eerste elftallen vrijgegeven Fa. BE DE FILMS VAN DEZE WEEK Jubilerende Helderse Damclub organiseert massakamp Elf omgekomenen van de „Karhula" in volle zee herdacht Anderhalf jaar wachten kwam nieuwe ULO Pasteurstraat ten goede Terreinen op 1 October volledig bespeelbaar Niet onbevredigend compromis gevonden 18.75 Kranslegging nabij de plaatswaar het schip op Zondagmorgen 12 Februari 1950 verging Weth. Van der Vaart burgemeester van Wormerveer? Aanrijding bij De Kooy DE WITTE: „Don Juan" TIVOLI ,My dream is yours' Vacature directeur der handelsavondschool Gewijzigde indeling „Dorus Rijkers" naar de plaats van de ramp Dit jaar geen strijd om het kampioenschap De wethoudersbenoeming Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Géén noodgebouw, maar volwaardige school Banken van Helders fabrikaat! IN HET KORT British Women's Club houdt Dinsdag contactavond Bunkers onder het zand Clubkampioenschappen van de H.A.V. „Koning Gaap-Slaap" voor de kinderen in Casino ZATERDAG" 2 SEPTEMBER 1050 GISTERAVOND om ongeveer kwart over tien kwam de beslissing er door: de eerste elftallen van de voetbalverenigingen HRC, Helder en Watervogels zul len reeds in September hun thuiswedstrijden mogen spelen. De competitie zal dus, althans voor de eerste elftallen, volgens het door de KNVB ontworpen pro gramma kunnen worden begonnen. De lagere, dus alle andere elftallen van genoemde verenigingen zullen evenwel eerst met ingang van 1 October van de velden aan de Sportlaan gebruik kunnen maken. ste heeft gevraagd. Deze samenwer king was inderdaad zeer plezierig". Op onze vraag, of het nu ook ver antwoord is de velden weer te laten bespelen, antwoordde de heer Alozerij: „Wij van onze kant hebben de wens dat de velden zo goed mogelijk wor den. Van de zijde der verenigingen bestaat de wens zo gauw mogelijk te spelen. Het zou echter beter zijn. wanneer de terreinen nog wat langer rust kregen. Toch kunnen wij zeggen, dat wij dit winterseizoen voor de vel den met vertrouwen tegemoet zien Vanzelfsprekend hangt daarbij veel af van de weersgesteldheid. Niettemin zou het raadzaam zijn, de verenigin gen nu al weer voor te bereiden op een nieuwe rustperiode voor de vel den in het volgende zomerseizoen". Op de verenigingsbesturen rust thans nog de taak tot 1 October speel-moge- lijkheden te vinden voor hun lagere elftallen. Boven aangehaalde beslissing, die gisteravond door B. en W. in overleg met ir. J. F. A. Alozerij, directeur van Openbare Werken, kon worden geno men, was het gevolg van een onder zoek dat op de terreinen werd inge steld en van een voorstel dat door de heer A. G. van der Linde, hoofd consul, werd ingediend. „Wij zouden de beslissing van het gemeentebestuur zo kunnen formule ren", aldus de heer Alozerij, „dat in de maand September alle wedstrijden van de eerste elftallen van HRC, Hel der en Watervogels doorgaan. IJs en weder dienende worden de velden met ingang an 1 October voor alge heel gebruik opengesteld"; „Rust" noodzakelijk. Door deze beslissing zijn de bestu ren van eerder genoemde verenigin gen ongetwijfeld enigermate gerust gesteld. Het had er aanvankelijk im mers alle schijn van, dat de terreinen „rust" zouden moeten houden tot 15 October, welke datum reeds maanden geleden door het gemeentebestuur werd genoemd. Intussen hoopte men evenwel van ganser harte, dat het ge meentebestuur hierop zou kunnen te rugkomen, hetgeen zou betekenen dat reeds op de eerste competitie-Zondag (10 September) normaal op de nog zo kort geleden bezode velden zou wor den gespeeld. Hoe gaarne men dit ook wilde, men zal moeten erkennen dat enige voorzichtigheid de terreinen slechts ten goede kan komen. Men drong aan op spoed, vooral toen de KNVB er schriftelijk mededeling van deed dat men geen kans zag het com petitieprogramma te wijzigen. Zoals te begrijpen is, zaten de 'verenigings besturen met de handen in het haar en werd met spanning de beslissing, die dan gisteravond werd genomen, afgewacht. Een tussenvoorstel Wij vernamen omtrent deze velden- kwestie nog, dat de heer A. G. van der Linde, toen de KNVB zijn standpunt had uiteengezet, een groot succes heeft mogen boeken toen hij het gemeente bestuur het tussenvoorstel deed zo mogelijk ten minste deeerste elftal len hun thuiswedstrijden te laten spe len. Dit voorstel werd door het ge meentebestuur overgenomen. De be slissing aangaande de „Sportlaan- kwestie" werd genomen overeenkom stig de suggestie van de heer Van. der Linde. „Dit voorstel", aldus de heer Aloze rij, '„getuigde van een reële kijk op de moeilijkheden, daar de heer Vgn der Linde slechts het aller-noodzakelijk- De betrouwbare tijdmeter die het altijd doet Kent U ons sterk JONGENSHORLOGE Kiënzlefabrikaat? NU KEIZERSTRAAT 15 Alle horloges e.a. artikelen zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, be schadiging enz. Gistermorgen om elf uur werd op de Haaksgronden nabij de plaats waar op Zondagmorgen 12 Februari van i jaar het Finse stoomschip „Karhula" in tweeën brak en zonk, een sobere piëteitsvolle herdenking gehouden van de elf opvarenden, die bij deze scheepsramp het leven lieten. Deze zeelieden werden herdacht aan boord van de „Dorus Rijkers", de reddingboot die na lang zoeken achttien leden van de bemanning der „Karhula" in veilige haven had kunnen brengen. Blijkens een bericht in de Nieuwe Rotterdamse Courant van gisteren zou wethouder P. S. van der Vaart in aan merking komen voor het burgemees terschap van de gemeente Wormer veer, waarvan de benoeming eerst daags zal plaats hebben. Het Handels blad van gisteren noemt daarentegen de heren mr. D, Breebaart, burge meester van Zjjpe, en P. Ph. Paul, bur gemeester van Broek in Waterland, als de meest serieuze candldatcn voor deze benoeming. Desgevraagd deelde de heer Van der Vaart ons mede, dat hij zich van ieder commentaar op de ze berichten wilde onthouden. Gistermorgen om negen uur heeft bij de Kooybrug een aanrijding plaats gehad, waarbij zich wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan. De heer R. Hoog- schagen, die uit de richting Westeinde kwam, wilde met zijn jeep de weg oversteken om naar zijn boerderij te rijden. Hij merkte daarbij te laat een luxe auto op, bestuurd door de heer Barends van Texel, die uit de rich ting Den Helder naderde. De jeep werd in de rechterflank gegrepen en omver gesmeten. Beide wagens wer den beschadigd, maar de bestuurders kwamen met de schrik vrij. De Witte-bioscoop vertoont tot en met Het knappe jonge filmsterrctje Doris Day, dat zo charmant zingen kan („Again" en „Quicksilver" kunnen we vrijwel iedere dag door de radio horen) speelt de hoofdrol in de echt Ameri kaanse musical „My dream is yours", waarin zij met Jack Carson en Lee Bowman t/m Maandagavond de bezoe kers van Tivoli amuseert. Zij is het jonge weduwtje Martha Gibson, dat heel wat audities moet afwerken voor zij haar eerste radio optreden beleeft. Haar impressario Doug Blake (Jack Carson) moet half Hollywood overhoop halen alvorens hij voor Martha het eer ste contract weet af te sluiten. Een ko misch rolletje vervult daarbij Sakall als de zakenman. Felix Hofer, die de uit zendingen moet betalen en aanvanke lijk liever een Weens walsje hoort dan swing en boogie woogie. Doug Blake krijgt ten slotte voor al zijn moeite de mooiste beloning die hij zich denken kan. „My dream is yours" is de song, waarmee Martha in de film triomfen viert en dat één der meest populaire nummertjes van Doris Day is gewor den. Per 1 September 1950 moet worden voorzien in de vacature van de heer Tussen Haaks en Kuitje J. W. van Vendeloo, aan wie eervol Het zesde flottielje mijnenvegersontslag als directeur van de gemeen- keerde gisteravond om ongeveer ze ven uur van Terschelling in de haven van Den Helder terug. Een aantal leden van de tafel tennisvereniging IVA neemt morgen deel aan een tournooi te Bergen, dat wordt georganiseerd door „Marlette". telijke handelsavondschool is ver leend. De volgende aanbeveling is door B. en W. opgemaakt: 1. W. J. Kleinveld, hoofd van de openbare ULO aan de Molenstraat; 2. C. A. Koopman, onderwijzer aan de Chris telijke ULO aan de Vismarkt. In ds afdeling Noord-Holland van de K.N.V.B. is de indeling van de derde klasse H gewijzigd. Deze afdeling waarin enkele lagere elftalen van plaatselijke clubs uitkomen, ziet er thans als volgt uit: B.K.C. 3, Geelzwart 2, Kaagvogels 3, Schagen 3, Wieringer- waard 2, Winkel 3, W.G.W. 2, Helder 4, H.R.C. 6. De „Dorus Rijkers" verliet gister morgen om tien uur de haven, met aan boord drie dames, twee heren en twee kinderen, behorende tot de naaste fa milieleden van de omgekomen zeelie den. In het gezelschap bevonden zich voorts de heer A. R. N. E. Akerlund, de consul-generaal uit Lovisa in Fin land, de plaats waar de rederij Nord strom gevestigd is, de Finse predikant ds. Aaitonin uit Antwerpen en de heer H. Th. de Booy, directeur der Konink lijke Noord- en Zuidhollandse Red dingmaatschappij. Toen de reddingboot nabij de plaats van de scheepsramp was aangekomen, werd de motor gestopt. De consul en de predikant herdachten met een en kel woord de gevallen zeelieden, waar na ds. Aaitonin een gebed uitsprak. Enkele fraaie kransen en bloemstuk ken werden in de rusteloze golven van de Noordzee geworpen en een hoeveel heid uit Finland meegenomen aarde werd over het water verstrooid. De symbolische plechtigheid was hiermede beëindigd. De motor werd weer aangeslagen en de „Dorus Rij kers" zette koers naar de haven, waar zij om half één aankwam. De consul directeur en de familieleden, die de nacht in hotel Bellevue hadden door gebracht, zijn inmiddels per vliegtuig naar Finland teruggekeerd. De Helderse Damclub, die binnenkort veertig jaar bestaat, heeft geen kans gezien de strijd om het damkampioenschap van Den Helder 1950 te organiseren. Daarvoor waren twee redenen, ten eerste het drukke zomerseizoen in verband met de viering van het jubileum (wij denken hierbij onder andere aan de grote propaganda-avond met de wereldkampioen Roozenburg), ten tweede de restau ratiewerkzaamheden aan het clublokaal in de Hoogstraat. Toen ook de vacantie- tjjd was aangebroken, kwam men tot de beslissing: dit jaar geen strijd om het damkampioenschap. Hoewel velen teleurgesteld zullen zijn, mag men de jubi lerende vereniging geen verwijten maken. De Helderse Damclub heeft intussen namelijk niet stil gezeten. Zo kwam men op de gedachte een massakamp te Jopie Verfaille start om drie uur Ook de heer Verfaille en zijn vijfjarig zoontje Jopie zullen van middag starten voor de Haven- Marsdiep wedstrijd, zij het dan ook buiten mededinging, dus niet onder auspiciën van de organi serende vereniging Zoals men wellicht weet, hebben vader en zoon de afstand Donderdag reeds- met goed succes gezwommen Zij deden er een uur over. Vanmiddag starten vader en zoon een half uur voor de andere Haven-Marsdiep-zwemmers. dus om drie uur. Jopie zwemt name lijk niet Zo snel en op deze manier hoopt de heer Verfaille ongeveer gelijk met de anderen aan de finish (het bad aan de Dijk) te verschijnen. Wij vernamen, dat Jopie zich bijzonder op de tocht verheugt Als de wind tenminste niet alle maal van die korte golfjes maakt. organiseren, die nu op Donderdag 7 September zal worden gehouden. De damvereniging „Excelsior" uit Bree- zand verklaarde zich gaarne bereid om voor onze damvereniging een aantal tegenstanders te zoeken. Men pakte dit zo enthousiast aan, dat Donderdag vijf en vijftig dammers naar Den Helder kunnen komen. Een aantal, waarop de organiserende vereniging zeker niet had gerekend. De Helderse Damclub beschikt evenwel over voldoende leden om de groep „Anna Paulowna en Om geving" strijd te kunnen leveren. Het clublokaal bleek evenwel te klein, zo dat men besloot de massakamp dan Donderdagavond om half acht in „For- mosa" te houden. Wij vermelden hierover nog, dat zich onder de gasten de heer Feenstra (Ex celsior) bevindt, de kampioen van Noord-Holland 1950. Het veertigjarig bestaan wordt ten slotte uitgevierd tijdens een feestavond op Zaterdag 23 September in „Casino". De jubilerende vereniging legde hier voor beslag op het Kleinkunstensemble onder leiding van Kees Stet, die zich als het Westfriese boertje voor de radio grote bekendheid verwierf. Met alle andere hoogtepunten uit dit seizoen en een receptie op Zaterdagmiddag 23 September van drie tot vijf uur in „Formosa", heeft de Helderse Damclub zijn veertigjarig bestaan dan op waar dige wijze herdacht. Aan de lijst van ingekomen stuk ken, die in de Dinsdagavond te hou den raadsvergadering worden behan deld, is nog toegevoegd een brief van de raadsleden G. J. Eijlders (A.R.), S. Prins (V.V.D.), C. Ran (K.V.P.), J. H. Keijzer (C.H.) en J. H. Smit (P. v. d. A.), waarin zij naar wij aannemen namens hun fracties, Red. voorstellen het aantal wethouders van drie op vier te brengen. Aan de raad wordt geadviseerd deze brief in behandeling te nemen wanneer dé wethoudersbenoeming (punt 17 van de agenda) aan de orde wordt ge steld. Als punt 18 is inmiddels aan de agenda toegevoegd het voorstel tot benoeming van een directeur van de gemeentelijke handelsavondschool. 64. Pim, Pam en Pom hebben een zucht van verlichting geslaakt, toen ze slaapkamer horen. „Kom mee, we moe ten zien, wat ze nu weer uitvoeren", de slaapkamerdeur op slot hadden ge- roept Pom. „Goed, ik neem de bezem daan. Ziezo, eindelijk een beetje rust", mee" zegt Pam en even later staan Pim, heeft Pim gezegd, terwijl hij in een Pam en Pom voor de slaapkamerdeur. luie stoel van vader Wolf wegzonk. „In hun kamer kunnen ze niet zoveel kwaad meer!" Maar, dat heeft Pim mis gehad. De drie hondjes die hun ver moeide ledematen even wilden uitstrek ken, springen al gauw weer op als ze het oorverdovende lawaai uit de Maar ze schrikken toch wel heel erg als ze de deur opendoen. Een wolk van veren komt hen tegemoet. Pam wordt razend als hij de rommel ziet, die de wolfjes gemaakt hebben en stormt met zijn bezem naar voren. 1JET SCHOOLLEVEN heeft in het Donderdagmiddag geopende gebouw van de tweede openbare ULO aan de Pasteurstraat een aanvang genomen. De op zichzelf reeds frisse en fleurige lokalen worden sinds gistermorgen levendig gestoffeerd door de leerlingen, die in deze prettige omgeving een nieuw school jaar konden beginnen. In aansluiting op ons gisteren geplaatste verslag van de opening geven wjj hieronder nog éen enkele bijzonderheid over het gebouw zelf. aula"' heeft weten te benutten. Dit Op 3 Mei 1948 stelde de gemeente raad een crediet van 94.000 beschik baar voor de bouw van een tweede ULO-school. De omstandigheden wa ren van dien aard dat men tevreden moest zijn met een tot noodschool ver bouwde barak. Het is met de stichting van dit noodgebouw niet zo voorspoe dig gelopen als men aanvankelijk had verwacht. Zoals de heer Datema, het hoofd der school, bij de opening zeide, heeft dat wachten in dit geval grote voordelen opgeleverd. Er trad een verbetering in de positie op de bouwmarkt in, zodat B. en W. op 22 November 1949 konden komen met een gewijzigd voorstel. De moge lijkheid was nu aanwezig, een stenen schoolgebouw te stichten, dat aan hoge practische en aesthetische eisen zou voldoen. Een extra-crediet van 42.000 was daartoe nodig, waarvan ongeveer de helft zou worden bestemd om het zesde lokaal zodanig te vergroten en in te richten, dat het voor verschillen de doeleinden kon worden gebruikt. Op 28 November 1949 betuigde de raad zijn instemming met dit plan. Toen is alles verder vlot van stapel gelopen, en negen maanden later was de nieuwe school voor het gebruik ge reed. Uiteraard is het in vele opzich ten een sober gebouw geworden, maar de aantrekkelijkheid heeft daaronder geenszins geleden. Inrichting en af werking zijn van dien aard, dat men nergens de indruk krijgt, in een nood gebouw te vertoeven. Integendeel. De Dienst voor Openbare Werken, die de school heeft ontworpen, heeft een uit stekend stuk werk geleverd, en ook de aannemer, de firma J. N. Buur uit Alkmaar, verdient lof voor het -gepos teerde. Enkele snufjes Drie dingen trokken bij onze rond gang door het gebouw in het bijzon der, onze aandacht. In de eerste plaats de wijze, waarop men de ruimte onder het toneeltje in de grote lokaal is namelijk mede bestemd voor het onderwijs in tekenen, natuur - en scheikunde. Daartoe bevinden zich de werktafel en het schoolbord aan de Westzijde van het lokaal, zodat het licht door de ramen van links invalt Het toneeltje is aan de Oostzijde ge bouwd. Wanneer daarvan gebruik moet worden gemaakt, moeten de losse meubelen andersom worden opgesteld. De tekentafels kunnen zo nodig wor den opgeborgen onder het toneel, waar men ter besparing van kosten geen kelder heeft aangebracht, maar <-ls 't ware één omvangrijke lade, die heel de ruimte onder het toneel in beslag neemt. De vloer van deze lade, die met de lambrizering aan de voorzijde één geheel vormt, rust op wieltjes en kan dus worden uitgeschoven. Een origi nele en naar het ons voorkomt ook afdoende oplossing. In de tweede plaats de ventilatie. De grote ramen aan de Zuidzijde der lo kalen kunnen zowel aan de bovenzijde als aan de benedenkant worden ge opend. Maar bovendien werden boven de gang, waarvan het dak lager ligt dan het schooldak, openslaande raam pjes aangebracht. Naar behoefte en naar gelang de windrichting kunnen deze drie ventilatie-mogelijkheden worden gecombineerd. Helderse schoolbanken In de derde plaats is het aardig, te vermelden dat de glanzend gelakte beu kenhouten schoolbanken geheel van .Helders fabrikaat zijn. Zij zijn in over eenstemming met de wettelijke eisen ontworpen door de meubelfabriek van de fa. Körber in de L. van Berkstraat. De stalen frames werden vervaardigd door de fa. Smit in de Krugerstraat. Het zijn sierlijke en keurig afgewerkte banken geworden van blankgelakt beuken, met een voorgebeitst blad. Ook de kaartenkist, de lessenaars en de hoge stoelen voor de onderwijzers werden in de fabriek aan de L. van Berkstraat gemaakt. Er komen boompjes De speelplaats aan de Noordkant van het schoolgebouw wordt afgesloten door de fietsenbergplaats, waarvan het afdak misschien beter vijftien of twin tig centimeter hoger had kunnen zjjn, juist met het oog op het eventuele bezoek van volwassenen aan de aula, op ouderavonden e.d. Men zal hebben gezien, dat de school niet onmiddellijk aan de straat is ge bouwd. De betegeling van het brede trottoir is zojuist gereedgekomen. Het is de bedoeling, dat hierin twee rijen bomen worden geplant, welke in de toekomst een aantrekkelijk geheel met het gebouw erachter zullen vormen. De grond tussen de nieuwe ULO en de er naast gelegen openbare lagere school nr. 4 is omgespit en zal na geëffend te zijn met gras worden bezaaid en met enkele heesters beplant. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712, en dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. De Zondagsdienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargeno men door apotheek W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. Om half vier vanmiddag wordt op de Koopvaardersschutsluis het startsignaal gegeven voor de Haven- Marsdiepwedstrijd van de Helderse Bruinvissen. Hieraan neemt onder an dere Geertje Wielema deel. Om acht uur worden in Formosa, tijdens een feestavond ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de .Bruinvis sen, de prijzen uitgereikt. „Trein 1918 brengt zonneschijn" heet de cabaret-revue, die vanavond door het gezelschap „De Molenwiek" ter gelegenheid van het twaalf en een halfjarig bestaan van de buurtvereni ging „Molenstraat" in Casino wordt opgevoerd. Morgenochtend om half tien be ginnen op het sportterrein aan de Meeuwenstraat de clubkampioenschap pen van de Helderse Athletiek Ver eniging. Wij herinneren er nog even aan, dat vandaag in Den Helder de grote collecte ten behoeve van de kankerbe strijding wordt gehouden. Op het W.G.W.-terrein wordt vanavond om zes uur gespeeld de vriendschappelijke voetbalwedstrijd ZA.P. 1H.R.C.-combinatie. H.R.C. speelt morgenmiddag voor de Zilveren Berry in Alkmaar tegen het Amsterdamse T.O.G. Voor Helder staat morgen een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen W.F.C. op het programma. Maandag „De nieuwe avonturen van Don Juan", waarmee de directie zich ongetwijfeld van goed gevulde, zo niet uitverkochte, zalen heeft verzekerd. D« romantiek rond deze legendarische fi. guur, zoals die ook bestaat rond Robin Hood en Captain Blood, voedt een ge. spannen publiek tot het uiterste. Errol Flynn speelt de Don Juan, zoals hij ook Robin Hood speelde: met zijn charmante persoonlijkheid (het ideaal der dames) en getrokken degen (de sensatie voor de andere sexe). Men ziet spannende achtervolgingen te paard, men verneemt het gekletter der degens in kerker, woud en paleis men veracht met Don Juan het kwade en men bemint evenzeer de koningin als hij. En al deze belevenissen zijn in prachtige kleuren uitgebeeld. Dat Don Juan ten slotte de koningin niet krijgt geschiedt enkel en alleen ter wille van het vaderland, Spanje. Don Juan zou evenwel Don Juan niet zijn geweest als hij, nadat hij dat Spanje vrede en welvaart heeft hergeven, niet aan het slot van de film een koets met een beeldschone jonge vrouw daarin wai achterna gegaan, nieuwe avonturen tegemoet. Een goede film met een echte dwerg, de fiere Don Juan en de trouwe die naar Leporello (Alan Hale). Wij konden het plaatsen, dat na afloop van al die gekleurde avonturen van de knappe Don Juan, toen de lichten weer aan gingen, enkele jongedames enigszins ontgoocheld naar de mannen van de twintigste eeuw keken,... Het bestuur van de enige maanden geleden opgerichte „British Women's Club" hier ter stede deelt ons mede, dat Dinsdagavond in de Marinecantiné aan de Buitenhaven de derde contact, avond zal worden gehouden. De oud. directeur-generaal van de Zuiderzee- werken, dr. ir. W. J. P. de Blocq van Kuffeler, heeft zich bereid verklaard een causerie te houden over de afslui. ting van de Zuiderzee en de inpolde. ring van de Wieringermeer. Ter illustratie van deze actuele Ie- zing (het twintigjarig bestaan van de Wieringermeer wordt immers dezer dagen gevierd) zal een Engelse versie van de documentaire film „Land uit Zee" worden vertoond. Ook dames die nog geen lid zijn van de British Women's Club zullen op deze avond van harte welkom zijn. Het lidmaatschap is ook opengesteld voor Nederlandse dames, met dien verstande dat zij geen (actief noch pas- sief) stemrecht voor de bestuursfunc ties hebben. Toen de vereniging begin Mei werd opgericht, werd uit de kern van ini tiatiefneemsters een voorlopig bestuur gevormd, met als voorzitster mevr. S. de Blocq van KuffelerHall, als se cretaresse mevr. B. ter BrakeHunt en als penningmeesteresse mevr. B. WinkelmanLyon. Nu de club om streeks vijftig leden telt, wil men overgaan tot de vorming van een de finitief bestuur. De verkiezing daar- van zal Dinsdagavond tussen half acht en acht uur worden gehouden, voor de aanvang van de opeftbare bijeen komst, die om kwart over acht zal worden geopend. Op het uitgestrekte terrein tussen de Jan Verfailleweg, de Duinweg en de Duinen worden bergen werk en.... bergen zand verzet. Een gedeelte van de overtollige grond wordt overeen komstig het besluitt van de gemeen teraad gebruikt om de bunkers nabjj de Duinweg aan het oog te onttrek ken. Met deze werkzaamheden wor den goede vorderingen gemaakt. De vijf bunkers in de smalle duinuit- lcper zijn nu vrijwel geheel onder het zand verscholen, waardoor enkele kunstmatige duintjes zijn ontstaan. Wanneer deze zijn beplant en er paadjes zijn aangelegd is de gemeen te Den Helder een aantrekkelijk stukje recreatiegebied rijker. Do Duinweg zal zijn naam met ere bij- ven dragen. De Helderse Athletiekver. houdt mor gen weer zijn clubkampioenschappen. Deze wedstrijden worden elk jaar met grote belangstelling tegemoet gezien, en ook morgenochtend om half tien, wanneer met de eerste nummers een aanvang wordt gemaakt, zullen onge twijfeld weer vele athleten met span ning het einde van de dag afwachten. De clubkampioenschappen zijn in het bezit van: dames: C. Bot; heren: M. Essen; meisjes: Jopie Kwast; jongens! Jan Mobach. Jopie Kwast en Jan Mobach zullen hun „Jac de Boer-beker" te verdedigen krijgen. Deze moet tweemaal achter een of drierpaal in totaal worden ge wonnen. De wedstrijden worden op het. terrein aan de Meeuwenstraat gehouden. André Carrell, in Den Helder wel- bekend, houdt zich niet uitsluitend be zig met het amuseren van grote mene sen. Morgenmiddag om twee uur i** hij met zijn gezelschap in „Casino" een kindertoneel-voorstelling, getiteld: Ko ning Gaap Slaap. Wij twijfelen er niet aan, of ook dit genre weten Carrell en de zijnen hun toeschouwers en toehoorders rijke lijk te vermaken. Bij voldoende belang stelling wordt „Konig Gaap Slaap" om vier uur nogmaals gegeven.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2