Geertj je Wielema en Hans Kelder de grote favorieten H. R. C. won Kaasstad-Tournooi Zweeds zeiljachtje ten Oosten van Fort Harssens op Zuidwal gelopen Engelse kabellegger „Monarch" deed haven van Den Helder aan Buurtvereniging Molenstraat vierde koperen jubileum in Casino Haven-Marsdiepwedstrijd ging door Gevecht tegen wind, regen en golven Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Baarda kwam als eerste Bruinvis binnen HRC en Helder boekten eerste overwinningen Ome uitslagendienst Alkmaarse Boys versloeg R.K. A F.C Ons postduivennieuws Uitstel wedstrijden Scheidsrechters promoveren Drie opvarenden waadden naar de nooddijk „Sluggoin zinkende toestand binnengesleept NIET SHAKESPEARE, MAAR EEN BLIJSPEL Telefoonverbinding gelegd tussen Neder and (Oostmahorn) en Denemarken VAN MARSDIEP TOj,, Aanrijding met dodelijke afloop bij Alkmaar Drie bestuursleden in de bloemetjes gezet K.M. won in Loosdrecht Zijpe Mutaties bij de Marine Den Oever Bloemen- en middenstands- tentoonstelling geopend Urk MAANDAG 4 SEPTEMBER 1950 Hoevelen zullen Zaterdagmorgen niet steeds naar de lucht gekeken hebben om te trachten toch maar een klein blinkertje te ontdekken in de verontrustend grauwe lucht, waaruit het water zonder ophouden op de aarde neerstroomde? Niet in de laatste plaats de deelnemers aan, en organisatoren van de Haven- Marsdiepwedstrijd. Toch wilde Pluvius zich niet van zijn slechtste zijde laten zien, want toen het tijdstip van de start was aangebroken, vertoonde de lucht enkele brekingen en werd het zowaar droog. Vier en veertig zwemmers en zwem sters gingen op het startsignaal te water bij de Koopvaardersschutsluis, doch slechts 27 bereikten de finish geheel zwemmend. Als eerste tikte de Robbenzwemmer Hans Kelder aan, met vlak achter hem de Amsterdammer Hessing. Hierachter de wereldrecordhoudster 200 meter rug slag Geertje Wielema, die dus tevens als eerste dame arriveerde, hartelijk verwel komt door trainer Jan Stender, die te kennen gaf dat een dergelijke tocht pas laat uitkomen wat in een zwemmer of zwemster schuilt. Een stoere zwemster en drie dito zwem mers begonnen te spurten, Het ging zwaar, maar de beker lokte ten slotte. Nog een pier en, ja hoor, de eerste schoot de bocht om, het bassin in, re gelrecht op de finish af. Hans Kelder van de Robben won deze vermoeiende strijd met 51 min. 50 sec., even later gevolgd door Hessing, die geheel door het water naar de finish te gaan blijk baar te gewoon vond, en via een over- ioopje over het vlot weder in de goede baan ging. Zijn tijd was 52 min. sec. Beide zwemmers moesten hartelijke gelukwensen in ontvangst nemen, doch hierbij stak Geertje Wielema hen de loef af. Zij arriveerde als nummer drie, maar tevens als de eerste dame in de tijd van 53 min. 29 sec. Zij werd op de voet gevolgd door Boxem, die als vier de aantikte. Acht minuten pauze... Hierna een tijd niets. Eerst acht mi nuten later kwam de nog aldoor rug slag trekkende Esbach om de pier. Groot was echter de verbazing van de Bruinvissen-supporters toen daarachter Baarda kwam, als eerste Bruinvis. Deze scheidende secretaris, die voor het laatst voor de Helderse Bruinvissen uit kwam, wist zijn afscheid waardig te vieren door al zijn clubgenoten, die He fluitsignaal snerpte door de lucht en een paar honderd toeschouwers wa ren getuige van de start van 44 spor tieve jonge mensen die wilden trachten de drie en een halve kilometer ondanks de ongunstige weers- en water-omstan digheden toch uit te zwemmen. De plot seling naar het Noordwesten uitschie tende wind heeft echter niet veel goeds op zijn geweten gehad. Ten eerste wa ren daar de zeilers en kano'ers van de HWN, voor wie het niet verantwoord was met een dergelijke wind naar bui ten te gaan. Ook de diverse roeiers van de sloepen hadden een hele hijs om hun boot in het rechte spoor te hou den. De Rode-Kruisdeputatie had zich geposteerd op de sleepboot, welke door de Marineautoriteiten welwillend was afgestaan. Cracks aan de kop Toen de deelnemers te water ge gaan waren vormden zich direct ploe gen uit het grote kluwen armen en benen. Voorop gingen Geertje Wiele ma, Hans Kelder, J. Hessing en Ad. Boxem, die de gehele route de kop ble ven behouden, daarachter weer enkele ploegjes met het grote peloton en een enkele achterblijver, voor wie de tocht reeds bij het begin te zwaar bleek, we gens de snelheid waarmede de diverse deelneemsters en deelnemers door het water schoten. Ook in de Helderse ge lederen vielen verschillende zwemmers op door hun stugge trekken, schijnbaar onvermoeibaar steeds hetzelfde tempo zwemmend. Rietje Schuttenhelm deed het buitengewoon goed met rugslag, evenals de Zwaardvisman, Volkert Es bach, die op de rug startte en zelfs bij de finish zijn gezicht niet naar het wa ter draaide. Door de haven ging het snel, de eb zette behoorlijk door en men had nog geen last van in het gezicht spattende golven. De voorste vier scheurden er behoorlijk aan en bleven dicht bij el kaar, steeds verder op de overigen uit lopend. Belangstelling was overal, van de schepen en langs de kant, voor deze 44 sterken die door een voor alle ver keer geblokkerde haven zeewaarts gin gen. Toen kwam eigenlijk pas de zware strijd. Gevecht met de golven. De ebstroom liep nog steeds voldoen de. hoewel niet hard, daar de Noord wester storm dit gedeeltelijk tegen hield. Dit veroorzaakte ook een hinder lijke korte golfslag, waardoor de deel nemers bijna blindelings door het wa ter moesten gaan. Verscheidene moesten het nu opge ven, de minder sterken waren tegen dergelijke omstandigheden niet opge wassen en zochten fluks de begeleid einde boten op om daar weer een beetje van de vermoeienissen te bekomen. De ster ken en goed getrainden gingen echter door. Nog steeds dezelfde kopgroep, die echter nu een beetje verandering on derging. Geertje Wielemawerd lang zaam maar zeker naar achteren gedrukt door haar clubgenoot Hans Kelder, die met zijn hoog schoolslagtempo ten slotte beter opgewassen bleek tegen het zie dende water. Ook Hessing ging naar voren en sloot zich bij Kelder aan. Hjj was echter niet bjj machte hem in te halen. Geertje Wielema lag nu in de derde positie met vlak achter zich de Alkmaarder Boxem, die met zijn mach tige beenslag meer op een stoomboot dan op een zwemmer geleek. Nog een klein stukje en daar kwam het vrolijk met vlaggen versierde club gebouw van „Marsdiep" te voorschijn. Helder 1 wist met drie invallers in Wormerveer met 21 van WFC te winnen Het was een uitstekend ge speelde wedstrijd, die voor Helder het beste inhoudt voor de aanstaande com petitie. Een combinatie van HRC speelde op het WGW-terrein tegen ZAP Met de stand 43 voor de Poldersen werd be sloten de strijd te staken. Het weer was n.1. te slecht op Zaterdagavond. De andere combinatie van HRC speelde tegen Oudesluis 44. En HRC 1 won de zilveren kaas- berry in Alkmaar tegen TOG en de spelers ontvingen elk een Alkmaars kaasje. De competitie begint, onze uitslagen dienst gast wesr np volle toeren draai en, Doo' de julsV sontectpunten zijn wli in steet ®rect n» afoop van de wedstrijden 4e reeulUtem W kunnen publicersm. Zoiwiogmiddaf as. om half vijf zult de cijfers weer op onze bol den zien VMtthllm. Voor de clubs van buitim «Wen wtj mede dat ons toMoommw M* la. zonder uitzondering jonger waren dan hij net de prijs voor de neus weg te kapen. Achter Baarda zwom Davidse en daar kwam ook al de eerste Hel derse dame, Rietje Schuttenhelm, die het duel met haar clubgenote Annie Oudijk thans gewonnen had. Langzamerhand druppelden nu de overige deelnemers het bassin binnen en toen de laatste aantikte bleek, dat niet minder dan 17 deelnemers het water hadden moeten verlaten wegens vermoeidheid of kramp. Net was de laatste het water uit of de hemel opent.e zich opnieuw en een grote bui stortte zich op de toch nog zeer talrijke bezoekers, die weer en wind getrotseerd hadden om naar „hun" wedstrijd te gaan kijken. De feestavond De pret was echter nog lang niet af gelopen. Gewerkt was er genoeg voor die dag, zodat ontspanning wel op zijn plaats was. Daarvoor was door het be stuur van de Helderse Bruinvissen ech ter ook gezorgd. Mede ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van deze ac tieve sportclub was een feestavond ge organiseerd, waaraan het cabaretgezel schap meewerkte van de bekende radio artist André Carrell, terwijl de dans muziek werd verzorgd door „T^ Rhythm Quartet van Iep van Brug gen. Eerst kwam een kort officieel ge deelte. Nadat de avond door de heer Wildenberg geopend was, werd de heer Baarda gehuldigd. Uit handen van dé voorzitter ontving hij de beker van verdienste voor 1950 voor het vele werk dat hij sinds de oprichting van de vereniging in het belang van de zwem- sport had gedaan. Ook de heer J. W. van Vendeloo, die de prijzen en her inneringsspeldjes uitreikte noemde de heer Baarda één van de voorvechters van de vereniging, wie nooit iets te veel was en die men bijna altijd wel aan de waterkant kon aantreffen. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat de Helderse Bruinvissen hun ju bileum op waardige wijze hebben ge vierd en wensen hun nog vele voor spoedige jaren toe. Het door de Alkmaarse Boys georga niseerde voetbaltournooi, waarvan gis teren de finales plaatsvonden, mag volkomen geslaagd worden genoemd. In het bijzonder de finale tussen HRC en TOG had een spannend verloop. Na dat de Amsterdammers in de eerste helft de leiding hadden genomen, wis ten de roodlakken na de thee gelijk te maken. Reeds vóór de rust hadden zij daartoe een serie gevaaWiike aanvallen ondernomen, doch eerst een kwartier vóór het einde der eerste helft werd de prima TOG-doelman gepasseerd. Deze stand bleef verder ongewijzigd zodat er na 1 uur spelen nog geen beslissing was. Er werd een kwartier verlengd en ook toen was de beslissing nog niet gevallen. De beide teams kre gen ieder 5 strafschoppen te nemen. Daarvan wisten de Amsterdammers slechts de eerste en de laatste te be nutten, terwijl „Racing" direct drie maal achtereen succes had Met dat al kon voorzitter Goudsblom eerste tegen zevenen tot de prijsuitrei king overgaan. De uitslag was: le pr.: HRC (wisselprijs: twee zilveren kaas dragers met berrie, benevens 11 draag- medailles en elf kaasjes); 2e pr. TOG 3e pr. Alkm. Boys: 4e pr. RKAFC. De finale tussen TOG en HRC was als kijkspel veel aantrekkelijker. De duiven van de vereniging „Het Noorden" werden gistermorgen om kwart over acht te Roosendaal gelost bij Zuidwestelijke wind. De eerste duif werd geklokt om 10.39.51 uur, de laat ste om 10.58.00 uur. De prijswinnaars waren: W. Pluijmers 1 19 33; J. Witten- berg 2 9 11 14. 35; A. Rietveld 3 8 16 20 30 31 34; C. Slot 4 10 15; G. de Wit 5 18; G. Ruis 6 13 23 32; P. Dirks 7; J. Manshanden 12 22 25 28; C. Post 17; R .J. Ran 21 24; J. Barendrecht 26; J. C. van Reek 27; M. Nellestein 29. Ook VOP heeft gisteren aan de wed vlucht van Roosendaal af deelgenomen. De afstand was 158 kilometer. De eerste duif werd geklokt om 10.44.48 uur. De prijswinnaars waren: B. de Boer 1 25 26; Giezen 2 15 17 30 37; Hufkens 3 6 23 24; Stam 4; Kos 5 47; Bontes 7 12 19 33 41 45; Vroome-Boer 8 13; Maste- maker 9 10 16 21 29; Bruin 11 35 40; Petrus 14 22; Hengsdijk 18 32 46; Boon 19 31 49; De Boer 27 36 39 48; Vlaming 28 50; Van Dam 34; Bambach 38; Frits 42; de Boer 43 44. Naar wij vernemen hebben onze voetbalclubs HRC. Helder en Water vogels van de bonden uitstel gekregen voor de vastgestelde wedstrijden in September voor de lagere elftallen Dit betekent een uitstel voor ongeveer vijftig wedstrijden. Laten wij hopen dat deze achterstand voor de clubs geen schade betekent en spoedig kan wor den weggewerkt. In de voetbalwereld kunnen niet ai leen clubs promoveren, ook scheids rechters hebben kans na een goed sei zoen promotie te maken. In de Sport kroniek van verleden week lazen wij dat onze stadgenoot J Wit de wed strijd AFC—West Frisia in de tweede klasse krijgt toegewezen en dat J Helder een vierde klasse wedstrijd oo zijn naam heeft staan en vinden dit een promotie, waarmede wij de heren van harte complimenteren. In de aanvang domineerden de Am sterdammers, doch nadat zy na 20 mi nuten de leiding hadden genomen, kwamen de Heldersen steeds goed combinerend in de aanval. Het liep de roodjakken zeker niet mee, want meer dan eens belandde de bal tegen de lat of binnenkant van de paal. DaarenbOr ven bleek de TOG-doelman van prima kwaliteit. Zijn Helderse collega Ling- beek was echter van niet mindere klasse. Deze beide keepers behoorden dan ook tot de beste spelers van het veld. Wat de ,.Reds" ook probeerden, de pech bleef hun achtervolgen, totdat de TOG-spil P. Karsemeyer te aarzelend op zijn doelman terugspeelde, waar door de bal een dankbare prooi voor de Racing-midvoor G. de Vries werd. die daarmede het zo zeer verdiende tegenpunt wist te scoren. In het veld bleef Racing domineren De voorhoede hield echter veelal de bal te lang bij zich, waardoor de ro- buste TOG-backs telkenmale konden ingrijpen. Wanneer de Heldersen iets meer ge luk hadden gehad, zou reeds toen een kleine overwinning niet onverdiend zijn geweest. Zoals hiervóór reeds werd medege deeld. waren het ten slotte strafschop pen, die na 7 kwartier spelen deze in teressante wedstrijd beslisten. De nieuwe 2e klasser zal straks voor iedere club uit haar afdeling een zeer geduchte tegenstander blijken. 65. Pim, Pam en Pom kunnen wel huilen als zij zien wat voor rommel de wolvenkindertjes gemaakt hebben. De veren zijn met het openmaken van de deur door het hele huis gestoven en wie moeten de rommel opruimen? Zij natuurlijk! Met veel dreigementen is het eindelijk gelukt om de wolvenkin- deren onder de dekens te krijgen. „Denk erom, als ik nog één keer wat hoor, sla ik er op los", heeft Pim woe dend geroepen. De wolfjes trekken er zich niet veel van aan, maar blijven ge lukkig in hun bed. „Tja, nu moeten we toch die rommel opruimen", zegt Pam als ze weer naar de huiskamer gaan. „Overal liggen veren". „Ja, laten we zien of er hier ergens een stofzuiger in huis is", roept Pim. „Dan kunnen we de boel schoonzuigen". Ze vinden al gauw een stofzuiger in de gangkast en gaan dapper aan het werk. Zaterdagavond omstreeks zeven uur is een klein Zweeds zeiljacht, dat on derweg was van Rotterdam naar Brunsbuttel, even ten Oosten van het Fort Harssens op de Zuidwal gelopen. De drie Zweedse studenten, die zich aan boord bevonden, konden zich in veiligheid begeven door naar de nooddijk te waden en via deze dijk naar het terrein van de Pyrotechnische Werkplaatsen te lopen. Enige opvarenden van Hr. Ms. „Texelstroom" hebben de schipbreukelingen met een sloep overgezet en naar Hr. Ms. wachtschip „Neptunus" gebracht. inmiddels reeds in veiligheid. De studenten, de heren C. A. Carel- son, J. J. Nordstrom en B. A. Soder- grim, maakten met hun scheepje „Slug go" een vacantiereis. Het weer was nog betrekkelijk gunstig, toen zij bij Hoek van Holland in zee staken. In de loop van de dag ruimde de steeds sterker wordende wind naar het Noorden en ook de hevige regenvlagen maakten het verblijf op het slingerende scheepje verre van plezierig. Ter hoogte van Huisduinen gekomen, besloten de stu denten het Marsdiep binnen te varen en de veilige haven van Den Helder op te zoeken. Doordat het roer brak, slaagden zij daarin niet. Hun scheepje werd door wind en stroom naar het Oosten gezet, waar het op de Zuidwal vastliep. Door bemiddeling van de seinpost op het Commandementsgebouw, waar men het jachtje in deze benarde positie had waargenomen, werd de sleepboot RS 28 ter assistentie gezonden. Het bleek echter niet mogelijk, de „Sluggo" te bereiken. De drie opvarenden waren Het bestuur van de Helderse Volks universiteit deelt ons mede, dat door technische omstandigheden het gezel schap van Guus Oster, „De Nederlandse Comedie", op Woensdag 13 September het stuk van Shakespeare „Leer om leer' 'niet kan opvoeren. In plaats daar van wordt op deze openingsavond van het V.U.-seizoen het blijspel „Je bent maar eens jong", van Samuel Taylor, in de vertaling van Gerard Rekers, ten tonele gebracht. Het stuk, dat „in de goede oude tijd" speelt, wordt opgevoerd onder regie van Johan Fiolet. De medespelenden rijn; Han Bentz van den Berg, Hans van Ulsen, Mimi Boesnach, Anton Burg- dorffer, Fons Rademakers, Johan Fiolet, Lous Hensen, Fransje Hart, Betsy Kap- senberg, Phil la Chapelle en Ton Lutz. Gistermiddag om half zes trok Hr. Ms. sleepboot „Orkaan" onder het toe ziend oog van enige honderden belangstellenden een flink zeeschip achterwaarts het Nieuwediep binnen. De grote grijze stomer, die deze kreeftengang maakte, was een Engels gouvernementsvaartuig, de kabellegger „Monarch" van de „General Post Office". Hr. Ms. „RS 7", die de kop van de „Monarch" uit de wal hield, en Hr. Ms. „Orkaan" zorgden er voor, dat het schip keurig op zjjn plaats kwam tussen de steiger van de Texelse boot en de „Cornelis Drebbel". De „Monarch" was gisternacht op de ree voor anker gegaan, met de be doeling, materialen over te laden aan boord van de Rijkskabellegger „Pool ster", die reeds Zaterdagavond op de rede ankerde. In verband met de on gunstige weersomstandigheden werd besloten, het overladen in de haven te doen plaatsvinden. De „Poolster" liep gistermorgen bin nen en de 8050 brt metende „Monarch" werd tegen de avond met sleepboot hulp binnengebracht. Het grote En gelse schip werd voor het Commando mentsgebouw afgemeerd. De eerste stuurman, de heer O. A Bates, vertelde ons, dat de „Monarch' zojuist gereed was gekomen met het leggen van de internationale telefoon kabel tussen Nederland en Denemar ken. De ..Monarch" had het gedeelte overzee tussen de Deense haven Romo tot nabij de Nederlandse kust voot haar rekening genomen en de Pool ster", die minder diep steekt, had he' laatste deel vande verbinding naai Oostmahorn gelegd. De werkzaamhe den hebben tien dagen is beslag geno men. Deze telefoonverbinding over de zeebodem is een onderdeel van de nieuwe verbinding tussen Leeuwarden en Kopenhagen. Er zijn in de Noord zee twee kabels gelegd, die ieder een capaciteit van zes en dertig gesprek ken hebben. Ter bekrachtiging van de stroompjes in de kabels werden vier „submarine repeaters" (relais) aange bracht. in elke kabel twee. De reste rende kabellengte is vanmorgen over geladen op de „Polster" die gisteravond om zeven uur langszij van de .Mo narch" ligplaats heef' genomen. Ook twee reserve „submarine repeaters" werden op de ..PoHe"" overgeladen De kabel heeft een dikte van onge veer 55 millimeter en weegt circa 14 000 kilogram per zeemijl. Overland gaat de verbindinr in Dene marken via Kolding naar Kopenha gen. De „Monarch", waarvan de heer J P. F. Betson gezagvoerder 's werd in 1946 afgebouwd. Haar voorganger, die -veiv-ena als kabolleggpv dienst deed ii»p tijdens de tweede wereldoorlog onder de Engelse kusi op een mijn De .Monarch", die een bemanning var 140 konpon (inclusief techniseb perse oe—i) aan boord heeft, zal waarschij' lijk vandaag nog vertrekken. Gistermorgen na dagworden en bij gunstig tij is de RS 28 andermaal naar het wrak gevaren, vergezeld van de motorsloep RK 2. De sloep bracht een tros over, warna de RS 28 de „Sluggo" in zinkende toestand de haven heeft binnengesleept. Het scheepje is voor de Marinecantine aan de grond gezet. De studenten zijn gistermiddag naar Am sterdam gereisd om een bezoek te bren gen aan het Zweedse consulaat. B. en W. van Alkmaar stellen J wijze van proef gehouden laDD" Se thans definitief in te stellen n n Jb. Posch is herbenoemd tot h meester van Oterleek in ^et lr»> huis te Alkmaar is de heer N 21?lte|i- Best uit Den Haag, die als bestn van een motorrijwiel op de Hei?'16' weg in botsing was gekomen met 86 vrachtauto, bij welke aanrijd 6611 mans been nagenoeg werd aft.?1' s Mr. J. J, Spit, gemeente-secre?1.11 van Egmond aan Zee, is in een bi 4 1 gewone raadsvergadering gehukt- wegens zijn 25-jarige ambtsvervu^ De gemeente zal geen gebruik maken van het Zaandan bod van de Doopsgezinde kerk al?11 om de kerk aan de Oostzijde te De verandering van de kerk tot certzaal zou te veel geld kosten aldaar kopetl con- Op de Schermerweg is Zaterd», avond een ernstig verkeersongeluk beurd, dat aan de 69-jarige heer s wi de plaats van het ongeluk wonend, het leven gekost heeft. De heer s d zich per fiets naar zijn woning beeaf stak de weg over zonder voldoende het verkeer te letten. Hij werd gear? pen door een luxe wagen uit HilWm Op advies van dr. W. J. Lojenga is 1 heer S„ die ernstig gewond was, naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar hij later is oven leden. Het was een koperen jubileum, dat de buurtvereniging „Molenstraat" Za terdagavond in Casino vierde, maar het werd in een gouden stemming gevierd. Tegelijk met de vereniging jubileerden de drie heren van het dagelijks bestuur, die dus van de oprichting af de koers in „De Molenstraat" hielpen bepalen. De heer S. Makelaar, voorzitter; J. C. Duinker, secretaris en Sanders, pen ningmeester, werden aan het eind van de avond voor het voetlicht gehaald en met hun echtgenoten in de bloemetjes gezet. Na een kort openingswoord droeg de heer Makelaar de leiding over aan de hoofdconducteur van de „trein", die de passagiers deze avond op een zon nige reis zou vervoeren. Het „jubileum spoorboekje", dat de ruim vierhonderd reizigers was verstrekt, gaf de tijden van vertrek en aankomst aan. Hoofd conducteur A. van Leeuwen en machi nist W. Melis hebben zich stipt aan deze dienstregeling gehouden. Het was een afwisselende reis, met een bezoek Op de Loosdrechtse plassen zijn zeil wedstrijden gehouden tussen de Ko ninklijke Marine en de Kon. Water sportvereniging „Loosdrecht". In de teamwedstrijd won de marine met 84,3 83,7 punten. De winnaars van de K.M. in de verschillende klassen zijn: modelsloepen; bootsman Ufkes; 16 m2 klasse: luit.t.z. le klasse K. J. Roberti; Sharpies; luit.t.z. 2e klasse B. A. van Dishoeck. GEEN SPREEKUUR Wethouder C. Steenlage is morgen middag verhinderd het gebruikelijke spreekuur te houden. Het is morgen hoog water om 12.25 uur, en laag water om 6.20 en 18.40 uur. Een eskader-voor-speciale-dienst van de Canadese vloot, onder commandeur K. F. Adams, dat te Londonderry (Noord-Ierland) is aangekomen, zal ook een bezoek aan Nederland bren gen. Het eskader omvat het vliegdek- schip „Magnificent" en de torpedoboot- jagers „Micmac" en „Huron". ZIJPER DAMCLUB WEER ACTIEF Nu de zomer weer ten einde loopten de avonden weer langer worden is cie Zijper Damclub aan de competitie 1950 —1951 begonnen. Er zijn momenteel slechts dertien leden en daarom zal, evenals vorig jaar, in één klasse ge-' speeld worden. Er wordt een volle competitie gespeeld, dus ieder lid speelt 24 partijen. Tot nog toe vonden elf partijen plaats, waarvan de uitslagen zijn: P. Hoedjes—S. Hoek 2—0 P. de WitC. Kooy jj A. LouweP. J. Waiboer 0—2 A. LouweA. Slijkerman Jzn 02 P. HoedjesP J. Waiboer 02 C. TuinP. Hoedjes 20 A. Slijkerman Jzn.—P. Hoedjes 20 A. Louwe—S. Hoek 2—0 A. Slijkerman Pzn.—C. Kooy 2—0 A. Blokker—C. Tuin o_2 W, Jimmink- -P. J. Waiboer 2—0 Met ingang van 1 September 1950 zijn de volgende adjudanten-onderofficiet der Koninklijke Marine bevorderd tot luitenant ter zee van vakdiensten der derde klasse: opper-electromonteur G, van Rossen, opper-torpedomaker j Swint, opper-electromonteur B. Schei- fer, opper-ziekenverpleger P. J. gwie- bel, opper-schipper H. A. Scheuller, op. per-electromonteur H. W. C. van Slul. ters ,opper-konstabel O. C. Wagenaar, opper-vuurleidingmonteur J. H. Isbruo- ker, oppertelegrafist W. C. de Wit, op- per-vliegtuigmaker D. C. Hoogerdijk, opper-schrijver R. J. Kortleve, oppen vliegtuigmaker J. J. van Tol, opper- hier en een oponthoud daar, maar pre cies op de afgesproken tijd, om 23.30 Nieuwediep. uur, was de „trein" weer terug in Toen hadden de reizigers een plezie rige tocht achter de rug. De tijd was gekort door vlotgespeelde stukjes van „De Molenwiek", rhythmische muziek van de behoorlijk op dreef zijnde „Mills Band" o.l v, de heer H. Meyer, liedjes en praatjes van de heren Wout Melis en A. van Leeuwen, vrolijke community-singing met accordeon-De-' geleiding endiverse tractaties. Het geheel had een zeer beschaafd karak ter en getuigde van ambitieuze voor bereiding. Zaterdagmiddag om twee uur heeft burgemeester Kolff van Wieringenhet groots opgezette Dioemenleest annex middenstandstentoonstelling te De# Oever geopend. De Noordwester storm, die juist om streeks die tijd zijn maximum bereik te, heeft uiteraard de publieke be langstelling aanmerkelijk gedrukt. Dat was vooral jammer, omdat ook de sportwedstrijden te Westerland en de vermakelijkheden te Hippolytushoef de ongunstige invloed van het weer on dervonden. De middenstandstentoon stelling leed zelfs enige stormschade. De exploitanten der vermakelijkheden hielden hun attracties des avonds mnaf gesloten. Gistermiddag, tijdens de windhon- denrennen, waren de weersomstandig heden gelukkig iets beter. Het publiés was vrij talrijk. Wij zagen o.m. burge meester en mevrouw Kolff. Een veer tigtal windhouden verscheen aan start. Als winnaar van de over het a gemeen zeer spannende races kwa tenslotte de kampioene 1947-'48, „h-a sino" van de heren Bijlsma en Zweden te Dronrijp, uit de bus. O de favorieten „Redino" en de Jon& „Majola" moesten het tegen 't sne dier afleggen. De kampioen 1949 w® reeds in de eerste ronde uitgesc keld, doordat het dier een foutie sprong maakte en ten val kwam. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrikje, d. van KI. Veen en M. Hoefnagel. Hessel, z- van II. Kramer en S. Korf. Getrouwd; Harm Mansveld en retje Pasterkamp. dJi Overleden: Maarten Kaptein, 4 - Frans F. W. J. Benjamin Bode, 8 weduwnaar van M. Snoek. - Jan ^e0rt 82 jaar, echtgenoot van G. Kramer. - de Vries, 7 jaar. atinG RECORD AANVOER AAL EN PALj* Donderdag werd aan de Gem. Visas Urk gedurende dit seizoen het grootste ponden aal cn paling aangevoerd, n.1- nlC der dan 27.000 pond. Deze aanvoer het gevolg van grote vangsten, doe voort uit het groot aantal vaartuigen de afslag te Urk maakte. BEROEP AANGENOMEN b#t Ds Lasschuit van Glanerbrug he beroep naar de Ned. Herv. Kerk je aangenomen. Hiermede ia voorzie" va„ vacature, ontstaan door het vertr de afslag te Urk marktc. VISSERIJBERICHT 124 1950. - V® w. JW' URK, 1 September vaartuigen werd aangevoerd"""L]' o,74 kullpaling 0.68—0.80; 1016 Pondp0n<l —0.93; 296 pond snoekbaars 0.30:» rode baars 0,25—0,30 en 687 bakke 2,22 per bak.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2