Slechts 4 van de 19 deelnemers vertrokken Boitard kwam in Russische zone Arsenal behoudt nog de leiding De internationale Ballonrace Hachelijke avonturen Eersie competitiewedstrijden Neumeier tweede De nieuwe Keuze-commissie HET CHINESE BEELDJE xxxx Hongaarse zwom snelle 100 meter Willy Lust verbeterde record Massa-arrestatie van Jehova-getuigen in Oost- Duitsland „Duitse" methode Weldra aanval op Ambon verwacht Landdag Steun Wettig Gezag te Dordtrecht NOG MEER BLOED NODIG VOOR MEVR. HALL Amerikaanse senator wil volledig mobilisatie Van Steenbergen won in Den Bosch - Zwitserland-Nederland op 15 October Voor ideale reiniging van e^h kunstgebitook plastic Indonesische matrozen van Slamat werden lastig Verzending telegrammen uit expressetreinen Het Radioprogramma MAANDAG 4 SEPTEMBER 1950 Gisteravond ontvingen de organisatoren van de Internationale Ballonrace, waarvoor Zaterdag vier ballons in Amsterdam waren opgestegen, een telegram van de Canadees Boitard, die Zaterdag als laatste om 20.30 was vertrokken Zijn ballon is in de nabijheid van Wolmerstadt bij Maagdenburg in de Russische zóne van Duitsland geland en heeft 'n afstand van ongeveer 450 KM afgelegd. Van de vier deelnemers die zijn opgestegen heeft Boitard dus verreweg de grootste afstand afgelegd. De andere drie kwamen niet verder dan Blaricum en Kootwijk. De organisatoren van de Internationale Ballonrace hebben danig met pech te kampen gehad. Het weer was dusdanig slecht dat slechts vier van de negentien ingeschreven deelnemers zijn vertrokken. Als eerste vertrok de Belg Droogen- broeck. Hij had *n zeer slechte start want de mand, waarin de ballonvaarders zich bevonden, werd over een afstand van enige honderden meters over de grond gesleept. Eerst nadat veel ballast was uitgeworpen verhief de ballon zich in het luchtruim. De Franse kleermaker Cormier ging alleen en vlot de lucht in De enige vrouwelijke deelneemster, mevrouw Boesman, had aanvankelijk ook enige moei Ijjkheden met de start. De vierde en laatste ballonvaarder was de heer Boitard die in een hevige slagregen het luchtruim koos. doorgebracht. Zondagmorgen circa ne gen uur ontmoette hij twee kampeer ders, die hem naar het dorp brachten, waar hij zich telefonisch in verbinding stelde met Amsterdam. De politie van Kootwijk had Zaterdagavond de ballon zien dalen. Zij is daarop met motoren de zandverstuivingen ingetrokken, maar het mocht toen niet gelukken de bal lonvaarder te vinden, zodat men ver moedde dat hij weer was opgestegen en het zoeken werd gestaakt. De ballon van de Belg Droogen- Even vóór acht uur was nóg een bal lon opgestegen, maarclandestien. Het weer was uiterst slecht. Hevige rukwinden werden afgewisseld door kletterende regenbuien en een aantal ballonvaarders besloot niet te starten of hun werd dit onmogelijk gemaakt, om dat hun ballon onklaar geraakte. Eén van de Fransen, de Cok, die nog geen definitief besluit had genomen, zag zijn ballon in het schemerduister de vlucht nemen. Tijdens een hevige rukwind na melijk rolde de met gas gevulde ballon onder het beschermende net vandaan en koos, nagezien door de radeloze ei genaar, geheel onverwacht het lucht ruim. De pech was al eerder in de mid dag begonnen met de ballon van de Nederlander Boesman. Toen het omhul sel bijna geheel vol was scheurde het en dus kon de Nederlander niet met zijn eigen ballon vertrekken. Intussen was de Belg Van Someren ziek gewor den en Boesman zou nu met zijn ballon vertrekken, maar de Nederlander deel de in de algemene malaise en moest later op de dag, evenals een aantal van zijn collega's, de scheurklep open trek ken, waardoor het gas uit het omhulsel kon wegstromen om ten minste de bal lon voor vernieling te sparen. Erg veel pech had de oudste deelne- *ier, de 80-jarige Fransman Revaine. Zijn kleine ballon was geheel start klaar en de kleine, grijze Fransman bevond zich reeds in de mand, wach tend op het startschot, dat professor August Piccard zou lossen. Nog enkele seconden en de Fransman zou als eer ste zijn opgestegen. Maar 't mocht niet zover komen, want een rukwind sloeg zijn ballon naar beneden en het omhul sel kwam daarbij in aanraking met het afrasteringshek. In de ballon ontstond een grote scheur en de illusie van „Pa pa Ravaine", dat hij als eerste los van de grond zou zijn, was de bodem inge slagen. Zijn ballon was na enkele tellen een vormloze massa en hij moest opge ven. De Amerikaan, Don Piccard, verging het slechter. Hij werd nog vóór de start bedwelmd door uitstromend gas uit zijn ballon en moest ter observatie naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam wor den vervoerd. Zijn toestand was later zeer bevredigend. Om ongeveer 20.30 uur Zaterdag avond twee en een half uur na de start is de ballon van mevrouw Boes man geland op ongeveer twee kilome ter van de zendmasten van Radio Koot wijk. Mevrouw Boesman en haar pas sagier zijn toen lopend naar het hotel Kootwijk-Radio gegaan en vertelden daar, dat zij een zeer moeilijke tocht hadden met sneeuw- en regenbuien. Nacht in zandverstuivingen. De 76-jarige ballonvaarder Cormier landde in het donker in de nabijheid van Kootwijk. Bij het zoeken naar het dorp raakte hij zijn ballon kwijt en is aan het dwalen gegaan. Ten slotte heeft hij de nacht in de zandverstuivingen broeck, was om 19.20 uur op de grens tussen de gemeenten Blaricum en Eemnes geland. De commandant en zijn twee passagiers, een majoor van de Nederlandse luchtmacht en een journalist, waren doornat, want de mand kwam in een sloot terecht, werd weer meegesleurd door 'n ruk wind en belandde toen op het droge. Mevrouw Boesman zei: „Nog nooit heb ik zulk een gevaar lijke en inspannende tocht gemaakt als Zaterdagavond. Varend langs de kust van het IJselmeer, zagen mijn passagier, de heer J. H. Demenint, en ik een enorme bui aankomen, die we niet konden ontwijken. Ontzettende regenbuien, die op grotere hoogte sneeuwbuien bleken te zijn, verzwaar den de ballon dermate, dat er van bo ven de bui uitkomen geen sprake kon zijn. Een laatste redmiddel was 't uit werpen van de ballast. Die was im mers ook nat geworden, waardoor het gewicht nog was vergroot. Bevrijd van de ballast steeg de ballon snel en ging met enorme vaart naar boven. Wij wa ren in een windhoos terecht geko men De ballonmand. werd hevig heen en weer geslingerd en na deze beproe vingen en na het verlies van de bal last besloten wij te dalen," eindigde mevrouw Boesman. Door een 3—0 overwinning op Shef field Wednesday behield Arsenal haar leidende positie in de eerste divisie. Huddersfeld Town, dat Chelsea in eigen huis versloeg, bezet thans de tweede plaats. Chelsea had in deze wedstrijd nog niet de beschikking over midvoor Bentley, hetgeen een geduch te verzwakking betekende voor de aanvalslinie van de Londenaren. De nieuwe jeugdige aanwinsten in de eer ste divisie traden met wisselend succes op. Kenneth Smith, de achttienjarige midvoor van Sunderland, zwoegde in de wedstrijd tegen Fulham van het be gin tot het einde, maar zijn ploeggeno ten gaven hem zo weinig steun, dat Sunderland het niet tot een doelpunt kon brengen. De zeventienjarige rechts buiten van Burnley, Stephenson, en diens drie jaar oudere clubgenoot mid voor Holden, hadden in de wedstrijd tegen Middlesbrough meer geluk. Met de rust leidde Middlesbrough nog met 10, maar in de tweede helft werkte Burnley, dank zij het uitstekende spel van Stephenson en Holden, deze ach terstand in een 31 voorsprong om. Johnny Hancocks vierde zijn terugkeer in Wolverhampton met twee doelpun ten in de eerste vier minuten. De Woi- ves kwamen weer op volle sterkte iit en Bolton Wanderers moest de kracht van dit elftal ervaren. De aanvalslinie van de Wolves wist zeven maal het doel van de Wanderers te vinden. Een record aantal bezoekers, was getuige van het 11 gelijke spel tussen Charl- ton en de nieuwe Londense eerste di- In enkele plaatsen is gisteren de voetbalcompetitie reeds begonnen. Het waren veelal Oostelijke tweede en der de klassers die op speciaal verzoek hun eerste wedstrijden speelden. In b-t Zuiden werd de wedstrijd tussen de eersteklassers Bleyerheide en PSV ge speeld. De Lichtstadbewoners zetten de competitie met een 10 overwinning in. Natuurlijk werden Zondag op tal van plaatsen vriendschappelijke wedstrij den en tournooien georganiseerd waar van de belangrijkste uitslagen zijn: AROL-beker (Amsterdam): finale; Ajax-VVA 1-5; VSV-AFC 1-0. Finale VSV-WA 1—0. Zilveren Bal (Rotterdam)De eind strijd van het tournooi om de Zilveren Bal werd door BW met 3—2 van Eind hoven gewopnen. Zilveren Westerkerk (Amsterdam): Halve finale: DHC-De Baronie 5-2; De Spartaan—Rheden 1—0. Finale: DH C—De Spartaan 1—2. Groninger Dagbladbeker: Velocitas- Hengelo 0—5; SVV—GVAV 1-2, Be Quick—Velocitas 3—3, Hen|el°r7SV.V 2—0 GVAV—Be Quick 1—2 Eindstand. 1. Hengelo. 2 SVV, 3. Be Quick. Stadhuistournooi (Middelburg): Mid- delburgRFC 0-1; Vlissingen-Xerxes 2—2. Vlissingen won na strafschoppen Winnaarsronde: Vlissingen RFC 2 Verliezersrcnde Middelburg Xerxes 0—2. Kaasstadtournooi (Alkmaar): liezersronde: Alkmaarse Boys—BKAt 21; Winnaarsronde HRCTOG HRC won na strafschoppen. Tournooi om Bronzen Scheidsrechter (Utrecht): Victoria—Kampong 1—1, Hercules—Quick 3—1, Victoria—Her cules 3—0; Quick—Kampong 1—1, Her culesKampong 21; Victoria ;Qmck 0—1. Eindstand; 1 Hercules, 2. Victoria 3 Quick. Weinig had het gescheeld of Neu meier zou met een Europese roeititel naar Nederland zijn gekomen. In een prachtig tempo roeide hij een uitste kende race met als voornaamste tegen stander de Deen Erik Larson. De eind spurt van onze landgenoot was echter niet fel genoeg om de Deen, die aan vankelijk een bootlengte had voorge legen, in te lopen. Als Neumeier zijn spurt een tiental meters eerder had in gezet, zou zijn overwinning zonder meer een feit zijn geworden daar de Deen volkomen was „leeg" geroeid. Nu werd onze landgenoot met nog geen seconde verschil tweede. De vier met stuurman van Njord werd derde ach ter ploegen uit Denemarken en Italië. Bij de achtriems gieken deed Nereus het minder goed. De Amsterdammers kwamen op de laatste plaats in de finale aan. De doublé scull, Reiding en Van der Meer, had zich ook in de finale geroeid. Zij moest echter in de ploe gen uit Denemarken, Italië, Zwitser land en Belgie haar meerdere erken nen. De finale van de vier zonder stuurman wordt vandaag geroeid. De opengevallen plaatsen, welke door het vertrek van de heren H, W. H Herberts en F. G. Triebei in de tech nische commissie van de KNVB zijn ontstaan, zullen door de heren W. H A. Burgwal en J. Th. Mulder worden ingenomen. Door de leden van de technische commissie werd de keuze commissie benoemd. Men heeft beslo ten de heren A, W. Verlegh, W, H. A. Burgwal en H. J. Mommers hiervoor aan te wijzen. Door MYRA GAY 47) Willie sprak: „Om de drommel niet! Toen de optocht een ogenblik geleden was afgelopen, trok ik dat mes eruit. Ik deed een zakdoek om mijn hand, zodat ik mogelijke vingerafdrukken niet zou uitwissen". Hij keek met een triomfantelijk lachje de tafel rond. Julie's gedachten tikten voort. Iemand aan deze tafel heeft het benauwd Wordt ontzettend, verschrikkelijk bang Maar ze kon niet zeggen wie. Willie praatte maar door: „Ik luister naar alle detective-verhalen door de radio. Met zulke dingen als vingeraf drukken maak ik geen blunders." „Heb je dat mes bij je?" vroeg Nick. visie club Tottenham Hotspur. Bir- mingham en Manchester City doen iet goed in de tweede divisie. Zij versloe gen respectievelijk Notts Couty en Queens Park Rangers. De uitslagen van de eerste divisie zijn: ArsenalSheffield Wednesday 30, Aston VillaLiverpool 11, Burn leyMiddlesbrough 31, Charlton AthleticTottenham Hotspur, 1-1, Chel seaHuddersfield Town 12, Everton West Bromwich Albion 03, Man chester UnitedBlackpool 10, Ports- mouthNew Castle United 00, Stoke CityDerby County 41 Sunderland Fulham 01, Wolverhampton Wan derersBolton Wanderers 71. Zonder iets af te willen doen aan de uitstekende prestatie van onze Neder landse zwemsters te Wenen, is het ons gisteren duidelijk geworden dat wij minstens met één Europese titel min der terug waren gekeerd als aan de Europese Zwemkampioenschappen in derdaad alle Europese prominenten hadden deelgenomen. Tijdens wedstrij den te Boedapest, waar de zgn. Öost- europese kampioenschappen werden ge organiseerd, liet de Hongaarse Eva Szekely op de 100 meter vrije slag 1 min. 5.8 sec. voor zich noteren. Haar landgenote Judith Ternes werd tweede in 1 min. 6.2 sec. Deze tijden zijn aan merkelijk beter dan de tijd waarmede Irma Schuhmacher haar titel op deze afstand behaalde. Het jeugdige Zaanse meisje Willy Lust heeft gisteren het Nederlandse meisjes-record op de 60 meter horden verbeterd. Het oude record stond op naam van Kitty Schuil met 9.4 sec. Willy had 0.4 sec. minder nodig. Een woordvoerder van de „Getuigen van Jehova" heeft te Berlijn verklaard, dat sedert Woensdag in Oost-Duitsland meer dan vijfhonderd „getuigen" zijn gearresteerd. De „Getuigen van Je hova" worden door de Oostduitse auto riteiten beschuldigd van activiteit voor het „Amerikaanse imperialisme". De voetbalclub Stormvogels uit het grensdorp Siebenwald (ge meente Bergen) was door 't win nen van een tournooi in het bezit van een prachtige zilveren beker gekomen. Voor de leden van Stormvogels was dit een gebeur tenis die niet zonder meer voorbij mocht gaan. Allereerst werd be sloten de beker en de spelers te laten vereeuwigen. Deze foto moest natuurlijk op het clubterrein wor den genomen en de fotograaf had daarvoor een aardig plaatsje uitge zocht in de nabijheid van een boom die juist op de grens van Nederland en Duitsland staat. Of de foto inderdaad genomen is ver meldt de geschiedenis niet. Een Duitse douaneambtenaar vond het namelijk nodig roet in het eten te gooien. Volgens de voetballers was deze Duitser op Nederlands grond gebied gekomen met de bedoeling een der spelers de grens over te trekken. Het gevolg was een vecht partij, waarbij zelfs de beker als verdedigingswapen dienst deed. De Nederlanders konden hun kame raad bevrijden en de lastige Duit ser werd de grens over gewerkt. Wat de Duitser tot zijn optreden noopte is nog niet bekend. Zou het misschien een nieuwe methode van buitenlandse voetbalscouts zijn spelers te werven? Het zou wel een wat „Duitse" methode zijn en de Nederlandse politie heeft daar om de Britse autoriteiten maar op de hoogte van het incident ge bracht. Het hoofd van het bureau Zuid-Mo- lukken, gevestigd te 's-Gravenhage, verklaart: „De regering van de repu bliek Zuid-Molukken te Ambon deelt mede, dat de troepen van de APRI thans bezig zijn om het vliegveld op Boeroe in crde te maken. Gezien de over de rest van de Molukken samen getrokken militairen, verwachten wij binnenkort een grootscheepse aanval op Ambon, zowel van uit zee als uit de lucht. De activiteit van de republiek Indo nesië beperkt zich de afgelopen week tot het beschieten van de eilanden van zee uit. Te Tuwehu en Itawaka wer den enige huizen, een school en een kerk beschadigd. Onder de bevolking betreurden wij vier doden". Hier zijn twee beroemde Engelse voetballers, de doelverdediger van Arsenal Barnes en Sheffield Wednesday's rechtsbinnen Froggatt, voor het doel van Arsenal in de Zaterdag gespeelde competitie wedstrijd van de Engelse eerste divisie In het sportpark te Dordrecht is Za terdag de landdag van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag voor het Zuidwesten van ons land gehouden. Aan deze bijeenkomst is luister bijge zet door de aanwezigheid van prins Bernhard en generaal mr. H. J. Kruis. Ook de premier, dr. W. Drees, was aanwezig. Dr. Drees waardeerde dit samenzijn als een getuigenis van de bereidheid, om een persoonlijk offer te brengen voor onze volksvrijheid. Ons volk moet zich naar binnen en naar buiten weerbaar maken. Wij moeten ons we ren, tegen het communistische regime, dat op het ogenblik aggressie pleegt. Prins Bernhard heeft voorts de troe pen geïnspecteerd, waarna de Oranje garde een muzikale show bracht, ge volgd door demonstraties in zelfver dediging. Verder waren er een con cours hippique en onderlinge wedstrij den. 's Avonds werd de film over de reis van Prins Bernhard naar de West vertoond. Een vuurwerk besloot het geheel. Dr. J. H. van Royen, de nieuwe Ne derlandse ambassadeur in de Ver. Sta ten, is te New York aangekomen om zijn functie te Washington te gaan aan vaarden. Het leven van mevrouw Kathleen Hall, die ernstig ziek ligt in een zie kenhuis te Surrey (Engeland), is Zon dagmiddag voorlopig gered, doordat bij toeval een Engelse smid gevonden werd wiens bloed tot dezelfde zeldzame groep behoort als het hare. De smid werd onmiddellijk met een politie-auto naar een ziekenhuis overgebracht om een halve liter bloed te geven. De di recteur van het Britse bloedcentrum verklaarde, dat mevrouw Hall thans weer enkele dagen in het leven kan worden gehouden, meer bloed is echter nodig. De Britse medische autoriteiten zoeken opnieuw donors met de zeld zame bloedgroep om het leven van me vrouw Hall te redden. Er zullen er waarschijnlijk nog twee nodig zijn al vorens tot operatie kan worden over gegaan. De Amerikaanse senator John Mc Clellan (democraat uit Arkansas) heeft aangedrongen op volledige mo bilisatie teneinde met Sowj et-Rusland tot „een definitief besluit over vrede of oorlog" te komen. Mc. Clellan is lid van de senaatscommissie voor de toe wijzingen. De kracht van Amerika, aldus de senator, moet zo snel mogelijk opge voerd worden zodat de V. S. van de Sowjetunie kunnen eisen, dat deze meedoet aan ontwapening en interna tionale controle, onder waarborging dat een dergelijke overeenkomst zal worden uitgevoerd. „Wanneer Rusland zou weigeren zich te schikken in de geest .van internationale samenwer king voor de vrede, zou Ik, onder der gelijke omstandigheden, er voor zijn, dat wij het eerste schot lossen in een oorlog welke dan onvermijdelijk zou zijn", aldus de senator. De snelle Rik van Steenbergen heeft gisteren de Ronde van 's Hertogenbosch op zijn naam gebracht. Van Steenber gen had voor de 130 kilometer 3 uur 7 min. en 37 sec. nodig. Zijn landgenoot Ramon eindigde op de tweede plaats met een half wiel achterstand. De snelste Nederlander was Gerrit van Beek die in dezelfde tijd als Van Steen bergen door de finish kwam. Op de Oerlikonbaan te Zürich heeft Harris voor de zoveelste maal zijn superklasse bewezen. Hij won het sprintnummer vóór onze landgenoten Van Vliet en Derksen. De Zwitser Hei- mann won de wedstrijd achter grote motoren. Tweede werd Besson en de Fransman Leseur eindigde op de derde plaats. Onze landgenoot Pronk werd vijfde. De Ronde van Overijsel, een wed strijd over twee etappes, werd een over winning voor de Amsterdamse amateur Cor Witteveen. Zaterdag werd hij tweede en Zondag won hij de tweede en laatste etappe. Maene uit Valkens- waard bezette in het totaalklassement de tweede plaats. De interlandvoetbalwedstrijd Zwit- selandNederland zal op 15 October te Bazel worden gespeeld. In het internationaal tennistour- nooi te Istanboel hebben onze landge noten Mej. Hermsen en Linck de finale van het gemengd dubbelspel bereikt. Vandaag zullen zij uitkomen tegen Kay Tuckey (Gr. Br.) en Dorfman (V. St.) Het Nederlands heren handbalelf tal heeft Zaterdagmiddag in Stadska naal een krappe 65 overwinning op Frankrijk behaald. In het zwembad Tourelles te Pa rijs werden internationale zwemwed strijden gehouden waaraan ook door enkele Nederlanders werd deelgenomen, Greetje Galliard won de 100 meter rug- crawl zonder enige strijd en ook de overwinning van Irma Schumacher op de 100 meter vrije slag kwam geen n. ment in gevaar. Meer spanning was er op het nummer 200 meter schoolslag. Lies Bonnier kwam hier uit tegen de Europese kampioene Raymonde Ver- gauwen. Het Nederlandse meisje was natuurlijk belust om revanche te nemen doch het is haar niet mogen gelukken. In precies dezelfde tijd tikten beide zwemsters aan in de goede tijd van 2 min. 58,9 sec. De Grote Prijs van Monza is ge wonnen door de Italiaanse coureur Fa- rina, Door deze overwinning is de Italiaan tevens wereldkampioen ge Tast de natuurlijke kleur van Uw kunstgebit niet aan! Een PRODENT product, dus prima! M P 395 worden. De Haagse athletiekvereniging Vlug en Lenig is er in geslaagd de PH- beker andermaal voor een jaar in het bezit te krijgen. Vlug en Lenig ver gaarde 83 punten. AAC kwam met 73 punten op de tweede plaats en AAV werd met 53 punten derde. Hét beha len van deze beker betekent tevens dat deze Haagse vereniging het clubkam pioenschap van Nederland behaalde-. Bij de dames werd Sagitta clubkampi oen met 75 punten. Olympia eindigde met 50 punten op de tweede, Minerva met 29 punten op de derde en Zaan land met 21 punten op de vierde plaats. Willy Lust liep een prachtige race op de 80 meter horden tegen Fan- ny Blankers-Koen en kwam slechts met 0.1 sec. verschil later door de finish Voor het Zaanse meisje werd precies 12 seconden opgenomen. Het nummer verspringen werd een over winning voor Willy met een sprong van 5.48 meter. Fanny Blankers-Koen won het hoogspringen met een sprong van 1.55 meter en Gre de Jongh was met 25.8 sec. de snelste 200 meter loop ster „Laat het eens zien!" Zijn toon was gretig. Willie keek Nick zonder veel sym pathie aan. „Waar zie je me voor aan?" snauwde hij. „Ik heb dat mes niet ge houden! Het politie-bureau is vlak om de hoek. Daar bracht ik het mes heen. En vertelde hun het hele verhaal. In het eerst schonken ze er niet veel aan dacht aan. Maar tien ik Pappies naam noemde en vertelde hoe belangrijk jij in de radiowereld bent. Julie, werden ze belangstellender." Julie dacht: Dit is het einde. Het vol slagen einde. HOOFDSTUK XIII Willie lachte veelzeggend naar Julie. „Pracht reclame ,niet?" vroeg hij. Julie bracht met moeite een glimlach te voor schijn. „Pracht reclame", herhaalde ze hees terwijl ze zich afvroeg of de politie nu zou weten dat ze het jade beeldje had. Ze herinnerde zich dat het hun niet veel moeite had gekost Kip Kirk te achterhalen na zijn sprong van de brug. De kellner kwam op Marcia af. „Er is telefoon voor u", sprak hij op zange rige toon. Marcia keek verschrikt en ging weg. Er heerste even een vreemde stilte. Quong Li Su begon: „Ik geloof dat het onze tijd wordt." Juist op dat ogenblik klonk de vro lijke stem van mevrouw Sewell die riep: „Dag allemaal! Meneer Low heeft me vrü gegeven om jullie een gelukkig Nieuwjaar toe te wensen! In minder dan geen tijd was me vrouw Sewell op Marcia's plaats gein- stalleerd schonk Quong Li Su haar een kopje koffie in een bood haar gastvrij een koekje aan. Julie zond Steve een boodschap met haar ogen die luidde: „Neem me hier zo gauw mogelijk meer vandaan!" Julie verteld# mevrouw Sewell hoe heerlijk haar appeltaart was geweest. Zij ratelde voort in een geweldig tempo. Marcia kwam terug en zag er nogal verbouwererd uit. Ze ging achter de stoel van haar moeder staan en vroeg, „Julie, mag ik je even spreken?" Julie ging met Marcia mee naar 't kleine roodgelakte kamertje waar zich de 'telefoons bevonden en Marcia sprak ademloos. „Er is een man aan de telefoon, Julie. Hij zei dat hij je niet wilde laten opvallen door naar je te vragen, maar dat hij je erg graag even zou willen spreken. Ik snap er niets van". Julie vroeg gespannen: „Welke telefoon is het?" Marcia wees het haar. Julie zou heb ben kunnen huilen toen ze zag dat er geen deuren voor de cellen waren. Blijkbaar werden lange telefoongesprek ken niet aangemoedigd. Ze nam de tele foon met bevende vingers op en sta melde, „Hallo". (Wordt vervolgd) Zestien Indonesische bedienden van het Nederlandse vrachtschip „Slamat" zijn door de politie van New Orleans van boord gehaald wegens handtastelijk op treden tegen hun scheepsofficieren. Het ms. Slamat is zonder hen weggevaren. De bedienden 'zouden niet tevreden zijn geweest over de uitbetaling van hun gage. De agenten van de maatschap pij hebben meegedeeld, dat zij zullen zorgen voor de repatriëring van de be trokken bedienden, tegen wie geen aan klacht is ingediend. Met ingang van 15 September zal 't treinpersoneel in de expressetreinen der Ned. Spoorwegen (aangeduid in de dienstregeling met de nummers 10 tot en met 37) particuliere telegrammen bestemd voor plaatsen in Nederland kunnen aannemen. De expressetrei nen 10 tot en met 37 rijden op de tra jecten West-Nederland naar Groningen en Leeuwarden, Enschede en Maas tricht. OOSTDUITSE JEUGD DEMONSTREERDE Ter gelegenheid van de elfde ver jaardag van de oorlogsverklaring aan Duitsland hebben honderdduizend le den van de Oostduitse Jeugdbeweging gisteren in geheel Oost-Duitsland pa rades gehouden. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichte» om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Vara-varia. 6.20 Politie-kapel. 7.05 Aan wieg Europees g'eld. 7.20 Bach-herdenking. 7.45 Voor de Land bouw. 8.05 Actualiteiten. 8.15 Jan Corduwener Ensemble. 8.45 Cabaret. 9.20 Muziek van Verdi. 9.45 Het scholingswerk NVV. 10.00 Radio Philharmonisch-orkest. 11.15 Reportage. 11.30 Orgelspel door Joh. Jong. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7 en 11 uur. 6.20 Sport. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Met band en plaat. 7.40 Radio krant. 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Residentie orkest. 9.15 Met een emigrantenschip, naar Australië. 9.50 In Moskou's schaduw. 10.00 Deborah vn Handel. 11.15 Promenade-orkest. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram.- platen. 9.00 Morgenwijding. 9.35 Gram.platen. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.platen. 11.00 Radio Volksuniversiteit. 11,30 Voor de zieken. 12.00 Voordracht. 12.30 Voor het Platteland, 12.40 Piano-duo. 1.15 Metropole-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Radio-matinée. 4.50 Kinderkoor. 5.15 Amerikaanse muziek. 5.50 Causerie Witte Kruis. 6.15 Piano-spel. 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.00 Musëtte-orkest. 7.30 Parijs spreekt tot u. 7.35 Erich Karstner. 7.45 Orkest David Rose. 8.05 Actualiteiten. 8.15 Gevar. programma. 9.00 „David Copper- field", hoorspel. 10.00 Johan Strauss (gr.pl.), 10.10 Buitenlands overzicht. 10.25 Bach-cyclus. 11.15 Gram.platen. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Gram. platen. 9.35 Lichtbaken. 10.15 Radio Phil harmonisch-orkest. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.platen. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Ang'elus. 12.30 Promenade-orkest. 1.20 Lunchconcert. 2.00 Ja, zo was 't. 3.00 Zang en piano. 3.25 Gram.platen. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Indonesië, voordracht. 6.00 Jussi Björling 6.20 Sport. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Actuali teiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 Lichte muziek, 8.05 De gewone man. 8.12 Omroep Kamer orkest. 9.30 Actualiteiten. 9.40 Amusements orkest. 10.20 Luitspel. 10.40 Avondgebed. 11.15 Gram.platen. RADIO-DISTRIBUTIE LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Verz.progi. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO. Orgel. 11.30 Gram. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Omroeporkest. 115 VI Omroepkoor. 1.30 Gevar. muziek. 2.00 Casinoconcert. 3.00 Gram, 3.30 Amusementsmuziek. 4.00 Klassieke mu ziek. 5.10 Fr. Br.: Voor de zieken. 6.00 Vooi de soldaten. 6 30 VI. Br.: Voor de soldaten» 7.30 Grieg. 7.50 Spotvogels. 8.00 Fr Br.» Omroeporkest. 8.45 Kalundborg: Omroeporkest. 9.25 VI. Br.: Omroeporkest. 9.45 Actualiteiten, 10.15 Orkest Bart. 10.45 Gram. 11.05 Concert LIJN IV: 8.10 Concert. 9.05 Casinoconcert 10.00 Eng. L.P.: Orgel. 10.30 Serenade-orkest 11.00 Eng. H.S.: Solistenensemble van Finland 11.30 Eng. L.P.: Mil.-orkest. 12.00 Eng. H.S.t Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 1.00 Eng^ L.P.: Orkes1 Martin. 1.45 Voor de kinderen, 2.00 BBC North. Orch. 3.00 Zigeunerorkest» 3.30 VGO: Gram 3.45 Eng. L.P.: Victor Stt- vester. 4.15 Dagboek. 4.30 BBC Welsh Orch, 5.30 Orgel. 6.00 Arb.-orkest. 6.30 Orkest Shad» well. 7.00 Eng. H.S.: Orkestmuziek. 8.30 Gevar progr. 9.15 Orkest Yorke. 10.15 Dans- orkest. 11.00 Ralph Sharon kwintet. 11.15 Mazurka-orkest.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3