Het „Peperhuisje" vroeger en nu Stad en Omgeving Weer vijf en zestig gediplomeerde zwemmers onder Helderse jeugd Een diamanten huwelijksfeest aan de Binnenhaven p§y Marinierskapel marcheert T.I.S.N.A. wordt vanavond geopend mi: Proeven afgelegd in hei gemeeniebad Indonesische nationaliteit voor zeemiliciens Tussen Haaks en Kuitje Spreekuur wethouder Diesbergen IN HET KORT Echtpaar De Jong-Bakker zestig jaar getrouwd Goverts grootouders Texel Anna Paulowna Callantsoog Kermis opgewekt gevierd Uit de tijd van kruidige benamingen Op het Havenplein stond eens een galg Wieringen Jeugdvorming te Oosterland Urk E, Ml WÊÊËÈÈÊ HHH m v H ÜSÊ - V?'fiJH'I- Éi- t 4 i i ij ff MAANDAG 11 SEPTEMBER 1950 Tot besluit van de zwemlessen wer den Zaterdagmiddag in het Gemeen tezwembad achter de Dijk de proeven voor het zwem vaardigheidsdiploma nummer 2 van de KNZB afgenomen door de officials P. Bandt en H. W. Wildenberg. Het bad was voor deze gelegenheid helemaal volgepompt en ook de tus- genschotten waren er uitgenomen, zo dat de candidaten behoorlijk de ruimte hadden. Langs de kant van het bassin had den vele ouders zich opgesteld om de verrichtingen van hun pupillen met aandacht te volgen. In een buitengewoon tempo werd het programma afgewerkt. Het was tien minuten over twee, toen de eer sten het water ingingen, de laatsten kwamen er om kwart over drie weer uit. Toch hadden pl.m. 65 candidaatjes d° proeven afgelegd. Verheugend was het, dat zij allen slaagden, de een blonk wel eens wat meer uit dan de ar.der, dat is normaal, maar de afwer king van de eisen waren voor allen ruim voldoende om het zo begeerde diploma te kunnen ontvangen. Het hoogtepunt was natuurlijk, toen de jongelui gekleed te water moesten, dit gaf weer tot allerlei komische situaties aanleiding, zodat men deze middag ook nog in de gelegenheid was om de lachspieren te gebruiken. De geslaagden. Aan het slot van de middag reikte de heer Bandt, die zijn leerlingen op zo'n voorbeeldige wijze heeft opgeleid de diploma's uit aan: Willy Kruijff. Woensdagmiddag, na afloop van de installatie der adelborsten, zal een militaire mars worden gehouden door het korps adelborsten met vaandel, voorafgegaan door de Marinierskapel der Kon. Marine, tamboers en pijpers. De afmars is omstreeks 15 uur van af het Koninklijk Instituut voor de Marine. De route is als volgt: Buiten haven, Hoofdgracht, Kanaalweg, Post- brug, Polderweg, Krugerstraat, Van Galenstraat, De la Reystraat, Soem- bastraat, Sumatrastraat, Middenweg, Hector Treubstraat, Lorentzstraat, Overweg, Sluisdijkstraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Weststraat en Hoofd gracht. Donderdagmiddag maakt een batal jon der Kon. Marine, voorafgegaan door de Marinierskapel, tamboers en pijpers een mars langs de route: An kerpark (vertrek omstreeks 16 uur). Nieuwstraat, Stakman Bossestraat, Ooievaarstraat, Lijsterstraat, Burg Houwingslngel, Reigerstraat, Ruygh- weg, Parallelweg. Julianapark, Spoor straat, Westgracht, Hoofdgracht. Voor thans nog in dienst zijnde Ne derlandse zeemiliciens, die voor de datum der souvereniteitsoverdracht (27 December 1949) tot het vervullei van de dienstplicht zijn opgeroepen en voor wie tot 27 December 1951 de mogelijkheid bestaat de Indonesische nationaliteit te kiezen, is het volgende bepaald: le. de commandant stelt een zeemi licien als hierboven bedoeld in de gelegenheid, zo hij zulks verzoekt, de vereiste verklaring betreffende verkie zing van nationaliteit af te leggen of toe te zenden aan: a. wat betreft hen. die verblijven in Nederland: de griffier van de arrondissementsrechtbank, in welker ressort hij verblijft; b. wat be treft hen, die verblijven in het buiten land: de diplomatieke of consulaire vertegenwoordiger van Nederland of van de republiek Indonesië, pinnen wiens ressort hij verblijft. 2e. zodra de belanghebbende in het bezit is van een door deze autoriteiten gewaarmerkte verklaring, doet de commandant daarvan mededeling aan bet Ministerie van Marine. Een af schrift wordt gezonden aan de regio nale bevelhebber, die de betrokkene ten spoedigste groot verlof zal ver lenen. Hl Zwaantje Boersema, Dirkje de Beur Thea Ruhland, Willy Jonkers, Corrie Rijkers, Joke Uljé, Mary Bak, Anm Boot, Johanna Sevenhuysen, Reiny Smit, Greta Veenstra, Eletta Brandsma Anneke v. d. Zee, Willy de Winter, Gerda Oeljé, Emmy Mark, Huberta v Koningsbruggen, Johanna Snijder, Neeltje Terlouw, Joke Ekkers, Grieta v. d. Meulen, Guurtje Scheper, Nely Rasch, Andrea Rijkers, Elisabeth Scha kel, Anna Jensen, Catharina v. d. Vlies, Johanna Kramer, Maria v. Ber kum, Elisabeth Ligteringen Verstegen. Catharina Steenhoek, Adriana de Win tei, Antonia Kok, Catharina Bommer, Wilhelmina Riedeman, Marina v. Ber- kum, Geertje v. d. Loos, Louise Er- wich, Stientje Ufkes, Catharina Aggen- bach, Hendrika Ramler, Maria v. d. Heuvel, Gemna Rr hons Marie Rasch, Maarten Visser, Piet Blom, Hendrik Terstappen, Comeiis Geus, Willem Korver, Jacob de Klerk, Hans Teitler. Antoon Schilderman, Jacobus Uljée Antoon Nebbeling, Robert Stoets Maarten Beneker, Nicolaas Zoetelief. Hendrik Brandsma, Cornelis v. Dijke Jan Kraak, Leendert de Heer, Hendrik v. Zweden, Augustinus Berkhout, Ma rinus Rougoor, Hans Vrije. Hr. Ms. ..O 24", die een bezoek heeft gebracht aan Portsmouth, arri veerde gistermorgen om zeven uur in Nieuwediep. Het is morgen hoog water om 7.40 en 20.30 uur en laag water om 1.45 en 14.35 uur. Van de zijde van het gemeentebe stuur wordt ons verzocht mede te de len, dat wethouder P. J. Diesbergen voor aangelegenheiden betreffende de toepassing van de Woonruimtewet 1947 iedere Dinsdagmiddag van drie tot vier spreekuur houdt ten Raadhuize. Vanavond om half acht begint in „Musis Sacrum" de filmavond van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen, over de Kon. NZHRM. Vanavond wordt in het clublokaal van MSC, de bovenzaal van het Militair Tehuis aan de Kanaalweg, een gong wedstrijd gehouden. Zeer waarschijnlijk zullen de meeste lezers bovenstaand plaatje niet als een Helders stadsbeeld herkennen. Het is ook nog maar kort geleden, dat dit hoekje van de stad er zo ging uitzien. Deze nieuwe huizenblokken aan de Burgemeester Houwingsingel zijn reeds enige maanden bewoond. De gracht is gegraven ter begrenzing van het complex loodsen der Cen trale Marinemagazijnen. Nu het groenige water tussen de betonnen be schoeiingen kabelt, alsof het er altijd is geweest, is een situatie ontstaan die we over enige tijd als echt Helders zullen kennen en waarderen. UOE KORT het leven is, werden wij weer eens gewaar, toen wü een bezoek brachten aan het diamanten bruidspaar De JongBakker, Binnenhaven 132. De bruigom-vertelde ons net zo grif en levendig over zjjn eerste dienstjaren bjj de Koninklijke Marine, alsof dat nog maar een paar dagen geleden was. De zeventienjarige Abraham de Jong keek nog niet naar meisjes, maar nu als 84-jarige kan hij terugzien op rijkgezegend huwelijksleven van zestig lange jaren met zijn flinke vrouw. En de bruid kon nog haar ontroering nauwelijks be dwingen, toen zij ons vertelde hoe zij, als de zevenjarige Maartje Bakker, heel jong haar moeder verloor. WAPENSCHANDAAL IN EGYPTE Een Egyptische generaal, zes offi cieren van hoge rang en een sergeant zijn gearresteerd in verband met een „wapenschandaal" gedurende de Ara bischJoodse oorlog in Palestina, zo verklaart het blad „Al Ahram". Vol gens het blad waren bii het schandaal hooggeplaatste Egyptenaren betrok ken, die een fortuin gemaakt hadden door in het ljuitenland minderwaar dige wapens en ammunitie voor de Egyptische strijdkrachten te kopen. Die liefde voor moeder is stellig een familietrek. Wij kregen deze over tuiging, toen wij vernamen dat ons aller Govert J. de Jong een kleinzoon van het bruidspaar is. De trouwe le zers van Goverts brieven uit Canada in het verschijningsgebied van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen zijn er tienduizenden van zulke trou we lezers weten wel, hoe Govert op zijn moeder gesteld is. En zijn va der, die in Govert een kranige en on vermoeibare zoon heeft is één van de oudste kinderen van Abraham en Maartje, die op 10 September 1890 door burgemeester Stakman Bosse in de echt werden verbonden. Elf kinderen heeft moeder Maartje aan haar man geschonken. Zes daar van zijn nog in leven. En wij begre pen, dat het echtpaar in de voorbij gegane zestig jaar niet voor perioden van groot verdriet werd gespaard. Maar op een feestdag als gisteren overweegt toch de herinnering aan het vele goede en schone, dat in de steeds groeiende familiekring werd ervaren. Veertien kleinkinderen werden er ge boren en acht maanden geleden be groetten de heer en mevrouw De Jong hun dertiende achterkleinkind. Terwijl deze jongste telg verbaasd de grote kring rondkeek, vertelde overgrootvader van zijn reizen over de zeven zeeën. Ziin reis als korpo raal-stoker aan boord van het pant- serdekschip „Utrecht" zou zijn voor laatste zijn, maar het werd zijn laat ste. Bij een ongeluk aan boord werd de heer De Jong aan het rechteroog gewond. Dat oog werd blind en dat had in 1901 zijn afkeuring en ver vroegde pensionnering tengevolge. Voor moeder De Jong was een einde gekomen aan de tijd, dat haar man meestentijds op zee zwierf en zij „ge moedelijk thuis wachtte", zoals de krasse bruid het nu uitdrukte. Maar toen begon een zorgenvolle tijd, want wat kun je beginnen met z'n eiven aan tafel, van zes gulden pensioen in de week? Maar gelukkig, vader De Jong kon weer aan het werk bij zijn vroegere baas Laféber in de smederij Hij had het vak, als jongmaatje be oefend, nog niet verleerd. We behoeven er niet aan te twijfe len, dat het diamanten paar een werk zaam leven achter de rug heeft. Opa zit nu graag met een pijpje voor het raam te kijken naar het verkeer in de Binnenhaven en langs de weg. maar grootmoeder, die volgende maand 82 wordt, is de hele dag nog bedrij vig. Zij is het levende bewijs van de stelling, dat actieve mensen niet spoe dig oud worden. Sinds haar ernstige ziekte van verleden jaar, die allen het In het distributiekantoor heeft men gedurende de laatste dagen gezwoegd om de Tentoonstelling Indonesië. Su riname, Nederlandse Antillen (TISNA) zo goed mogelijk te installeren. Zo wel beneden als boven is er heel veel te zien en de door de restauratie rom melige lokalen hebben een geheel an der aanzien gekregen. De expositie geeft een overzichtelijk beeld van In donesië en de West en zal zonder twijfel in Den Helder door zeer velen bezocht worden. Gedurende de tour- née door geheel Nederland hebben naar schatting reeds ongeveer 150.000 mensen deze groots opgezette tentoon stelling gezien. Op de bovenzaal is alles te vinden, wat Indonesië biedt op het terrein van visserij, landbouw en veeteelt, religie, kleding en op schik. muziek, weefkunst enz., terwijl beneden „de economie" een plaats heeft gevonden. Daar is ook alles wat belangwekkend is op de Antillen en Suriname ondergebracht. Zoals we reeds mededeelden wordt de tentoonstelling hedenavond door burgemeester mr. G. D. Rehorst offi cieel geopend. De bedoeling is, dat overdag leerlingen van dé verschil lende scholen in klasseverband de ex positie bezoeken, terwijl 's avonds belangstellende ouderen en de jeugd organisaties verwacht worden. Voor deze organisaties bestaat de gelegen heid de expositie Donderdag- en Vrij dagavond tegen gereduceerde prijs te bezoeken. De besturen dienen ziel hiervoor in verbinding te stellen me' de heer J. K Schen^elaar. afdeline A1eemene Zaken, raadhuis. De tentoonstelling blijft t e'.m. Dins dag 19 September in Den Helder c zal daarna nog slechts enkele steden bezoeken. UIT HET ZAKENLEVEN De minister van Economische Zaken heeft aan de heer J. J. Bakker te De Koog, K 83, vergunning verleend tot het vestigen van een restaurantbedrijf in genoemd perceel. BENOEMING Tot directeur van de- Avondnijver heidsschool „Texel", de z.g. tekenschool te Den Burg, werd benoemd de heer W. J. Jouwersma, hoofd van de ULO te Den Burg. BENOEMING De heer M. Stolp Pz., commies ter secretarie dezer gemeente, is met in gang van 1 October benoemd tot hoofd commies ter secretarie van gemeente Zijpe. De kermis is hier ter plaatse met gewektheid gevierd. Een der h punten vormde de voorstelling welw81®' toneelvereniging „Animo" van o sluis heeft gegeven in café B. de ir'" Voor een geheel bezette zaal werd der regie an de heer V. Kaan -- °t" goede vertolking gegeven van jJ!St Arie", een stuk uit het zeemanslëve°" Voor de jeugd is de goochelaar iw retti opgetreden. De commissie had meend eens naar verandering te str ?6" en is in dit opzicht prachtig geslA'? De kinderen hebben zeer genoten de goochelkunst, zo ook van de aan*88 boden versnaperingen. Op de derde dag van de kermis w* den des middags volksspelen gehoud Mooi weer begunstigde de spelen en 8#' „ral „„T, Ho ^ÜHo „an V> „4- ergste deed vrezen, is zij weer opge wekt en vitaal. „Ik teken voor nog viif iaar", zegt zij en haar man voegt er aan toe: „Voorlopig!" Beiden weten, dat hun levensavond nog maar kort kan zijn, maar met hen hopen wij. dat zij hun 65-jarige bruiloft in gezondheid mo gen bereiken. Wellicht zal de familie kring om hen heen dan nog groter ijn 1 LANGZAMERHAND worden oude tradities in ere hersteld en keert het oude vertrouwde beeld van het Nieuwedeip terug. Tegenover de steiger van de Texelse boot heeft de Koninklijke Marine een keurig witgeschilderd gebouwtje in gebruik genomen, waaraan de volksmond reeds de naam van „Peperhuisje" heeft gegeven. Zoals in de Helderse Courant van Dinsdag 5 September reeds werd verteld, herinnert deze naam aan het vierkante stenen gebouwtje, dat sedert mensenheugenis nabij het havenhoofd heeft gestaan. Het is nu alweer vele jaren geleden verdwenen, maar de naam „Peperhuisje" is levend gebleven. „Het oude Peperbuisje, of ik me dat herinner", zei een oude stadgenoot, „daar móest je vroeger belasting be talen. Daarom heette het ook Peper huisje zie je, vanwege de peper". Zo had de volksmond een naam voor Het „Peperhuisje" vroegerHet zal omstreeks vijftig jaar geleden zijn, dat deze foto werd genomen. Misschien zijn er lezers, die één of meer zeiltjes herkennen, of anders het stoomscheepje in de rechter benedenhoek. Wij zouden het op prijs stellen, nadere bijzonderheden te vernemen het belastingkantoortje, dat ongeveer in 1813 op de pas aangelegde havendijk was gebouwd, gevonden. Nu was men in die dagen bepaald kruidig bij het bedenken van namen, want de «brug over de Loodsgracht moest „Mosterd- brug" heten! Het schijnt, dat er over het algemeen goede zaken in het peperhuisje werden gedaan, want per slot van rekening hebben ze er het nieuwe belastingkan toor op het Koningsplein toch maar in verdiend.Maar dat is nog niet alles, alle grote gemeente-gebouwen werden gebouwd in de tijd, dat de ontvangers en de verificateurs der belastingen in het Peperhuisje hun werkzaamheden verrichtten. Het jaar 1851 moet beslist een feest jaar zijn geweest, want toen werd het onvrjje territoir opgeheven. Dat wil zeggen, dat de schepen in den vervol ge vrij mochten lossen en laden. Bo vendien werd in dit jaar de visafslag op het Havenplein in gebruik geno men. Daar weten de oude vissers nog wel het een en ander van, want hoe wel z<j natuurlik niet zo oud zijn, dat zi) zich de opening herinneren, zijn er door hen toch heel wat kantjes haring op het Havenplein afgeleverd. „Of ik het nog weet", zei één van hen. „We zochten daar achter het Pe perhuisje altijd een oppertje tegen de barre Noordooster en ik heb er heel wat uurtjes netten zitten boeten". Door de marine Overgenomen Nadat het belastingkantoor op het koningsplein in gebruik was genomen mtfermde de Koninklijke Marine zich >ver het leeggekomen huisje. Het werd iin dienst genomen als wachtlokaal voor de manschappen van het Mok-bootje en de havendienst, als postkantoor voor de schepen en niet te vergeten als les lokaal. Menig gepensionneerde opper- schipper zal in zijn matrozentijd in dit gebouwtje catechisatie hebben gekre gen van dominee Warner, de bekende Vlootpredikant met de baard. Honder den Marinevrouwen en verloofden van opvarenden der schepen brachten hun pakjes, in dichtgesoldcer- blik ver pakt. aan de facteur, die zorgde dat de geschenken naar Qos. en West wer den verzonden. Historische grond Aan iedere vierkante meter grond rondom het Peperhuisje zijn herinne ringen verbonden, sommige prettig, an dere minder aangenaam. Zo lang de Marine in Den Helder is, zijn duizen den Heldersen naar de kop van de ha ven gekomen om de schepen uitgeleide te doen. Steeds weer hetzelfde beeld. Een schip verlaat Den Helder. Het is alsof er iets van de stad zelf weggaat. Den Helder neemt afscheid. Op het Fort staat de vlootvoogd en plechtig vloeien de tonen van het Wilhelmus over het Marsdiep. Maar wie de smart niet kent van het scheiden, kent de vreugd van het weerzien niet. Het weerzien na jarenlange scheiding. Dan klinken er vrolijke marsen op de stei ger, dan vloeien vreugdetranen en juicht het in de harten van de toe schouwers. En dan het Wierhoof d, de bazalten uitloper van het Nieuwediep, waarop de woedende golven ziich bij slecht weer te pletter lopen. Dan dringt het schuim door de naden der geteerde schutting, die de dijk over de lengt< in tweeën splijt. Dan spat, slaat et dondert het wild geworden water ove de bankjes, waarop in maanverlicht nachten woordjes van liefde worde: gefluisterd. Waar ter wereld zullen dc tegenstellingen schriller zijn dan hier in het uiterste puntje van Noord-Hi! land. Soms schijnt de zon en som huilt de sirene met 'angstige toner warneer de witte wijven van de mts hun dreigende sluiers over de haven leggen. Zon en regen, storm en mist wisselen evenals droevige en vreugde volle gebeurtenissen. Een galg Neem bijvoorbeeld het Havenplein. Op de plaats waar in 1922 het monu ment „Voor hen die vielen" werd ont huld, stond in 1854 een galg. In dat jaar werd het laatste doodvonnis vol trokken en het slachtoffer was een marinematroos, die gevonnist werd wegens moord. Op 14 Juli 1907 werd ter gelegenheid van de De Ruiterfeesten met veel ce remonieel een gedenkplaat aan het huis Havenplein No. 17 onthuld. In 1944 werd het door de bezetter met r<e grond gelijk gemaakt Nog ligt het terrein braak, maar het zal niet lang meer duren of de eerste spade zal in de grond worden gestoken en dan zui len er gebouwen verrijzen, mooier en schoner dan ooit. We zijn weer gestart en met het ..Peperhuisje" is weer een bescheiden begin gemaakt voor een nieuwe toe komst Moge dit „Peperhuisje", even als zijn voorganger, een langdurige periode van welvaart inluiden. F. L. WEESING. De volksmond gaf aan deze nieuwe aanwinst van de Koninklijke Ma rine een oude vertrouwde naam. De grote „P" is niet de P van Peperhuisje wel van de zijde van het publiek al van de deelnemers was grote bei=„ stelling. ng" De uitslagen waren: Hardfietsen met fietsen met contw versnelling: C. Modder, le prijs; A Mek 2e prijs en S. Baken 3e prijs. Kruiwagen race voor paren: W. Kor teland en Bets Maurits le prijs; Tom di Graaf en Iet Voorthuisen 2eprijs e« J. Zeeman en mevr. Vries—Piersma s» prijs. w De hoepel-race voor dames bracht ak uitslag: Bets Maurits le pr.; Iet Voort- huisen 2e prijs en mevr. Becker—R00s 3e prijs. Inderdaad, het heeft niet aan po. gingen ontbroken om de jeugd in club. verband samen te brengen om d« jeugd te activeren. De jongerengroep o.l.v. de heer v. d. Kwast viel na een kortstondig bestaan uiteen, de Jeugd, raad kon door verschillende oorzaken niet tot ontplooiing komen, om maar enkele voorbeelden te noemen. Niet. temin zal binnenkort een nieuwe po. ging worden gedaan om de jongens en meisjes van Oosterland en Den Oever in enkele clubs te verenigen. Ds. en mevr. v. Beek en de heer en mevrouw Kaars zullen dezer dagen een oproep richten tot de jongeren van 12-18 jaar om wekelijks een avond (of middag) bij elkaar te komen om onder hun lei. ding zich bezig te houden met allerlei vormen van handenarbeid, met het beoefenen van diverse balspelen, etc. erwijl ook aan goede lectuur aandacht zal worden besteed. Het ligt in de bedoeling om jongeni en meisjescluBs te vormen uit de leef tijdsgroepen van 12-15 en van 15 18 j<ar. Voor de meiSjei van 12-15 jaar zijn er nog de „Vrije Vogels", die zich in de loop der jaren hebben weten te handhaven. We hopen, dat de pogingen va nde nieuwe jeugdleiders(sters) veel succes mogen hebben. Dat kan de jeugd alleen mar ten goede komen. DE KAARTEN WERDEN VOOR HET EERST' WEER GESCHUD De Wieringer Bridgeclub heeft haar eerste competitiewedstrijd gespeeld in het nieuwe seizoen. De opkomst was goed en er kon in drie volle lijnen worden gespeeld. Voor de indeling werd geloot. De uitslagen waren. A-lijn: 1. Takes Koorn, 41 pt.; 2. Kraan-Mevr. Beeker 35 pt.; 3. Dekker- Garrelts 34% pt.; 4. Dam-Russelman 33% pt.; 5 Bennings-van Es 32% pt., 6. echtp. Blaauboer 29 pt.; 7. Leen- Molenkamp 27 pt.; 8. Smit-Luijt 19 pt- B-lijn: 1 Kuiper-Schmitt 39% pt.; 2. Klomp-Montulet 38 pt.; 3. De "Herder van der Velde 36% pt.; 4. De Jong- Schemkes 35 pt.; 5. Van Hoessel-Engel 31 pt.; 6. Bosker-Nieuwbuurt 27% pt. 7. Deijkers-Hof 24 pt.; 8. Siemonsma- Swenne 20% pt. C-Ujn: 1. Koning-De Haan 36% pt.! 2. echtp. Kooij 25 pt.: 3. Doves-van der Welle 34 pt.; 4. echtp. Hegeman 33% pt.; 5. Maaskant-Clowting 33 pt.: 6. Jas per-Bugel 32 pt.; 7. mevr. Montulet- Halfweeg 24% pt.; 8. Omis-Takes 23% pt. ZUIDERZEESTEUNWET Bij beschikking van de Minister van Verkeer en Waterstaat zijn tot leden ven de Plaatselijke Commissie van de Zuiderzeesteunwet herbenoemd de beren K, Keuris. Anna Paulowna, voorzitter; J. Kaaijk, secretaris, Jaft Smit. Jb. Tijsen Dz. en J. Scheltus, al len alhier. VISSER! JBERICHT Door zeventig vaartuigen werd dag aangevoerd: 5219 pond kuilpa 8 0.70—0.83; 421 pond lijnaal 0.80- 0.95; 1385 pond snoekbaars 0.35—0.39, 222 pond rode baars 0.32 per pon en 285 bak nest, prijs 2.80 per bak. -■■■ s - t -V tt"" *9' r%. v»., i 4 lnmt j gsaiia

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2