Grote manifestatie in het land nieuwe Sport in 't kort Twee ballonvaarders spoorloos Eerste 35 Bouma-woningen te Bussum plechtig geopend DE „HEER" GING ONDER... DE „MEER" HERREES Twee-honderd-zeveniig trekkers toonden er hun trotse kracht Succes voor Carel Briels Boitard (terug verwacht) kwam niet in ons land aan RAT noch MUIS ontsnapt DODENT Duitschland en de sport Openbaar park ter ere van Holden Zij zijn goed behandeld rUID-SLAVIf WON FIDE-TOURNOOI Internationaal concours hippique te Rotterdam KERKELIJK NIEUWS Ned. militairen liepen hard op de 200 Meter Nederlandse roeisuccessen Schulte vierde te Bazel Ontwerper geridderd HET CHINESE BEELDJE -xxxx- Het Radioprogramma (Van onze speciale verslaggever) ■yOEN DE AANHEF van Tsjaikowsky's „Vierde" wegdeinde over het veld sprak de stem: „In den beginne schiep God de hemel en de aarde. De aarde nu was woest en ledig en de Geest Gods zweefde over de wateren.en de duizenden daar bijeen op het feestterrein in Slootdorp luisterden naar het grootse verhaal van de „Meer". Zij zagen hoe de vissers, gekleed in oliejassen, hun sleepnet trokken en hoorden hoe de stem verhaalde uit de tijd, toen de grijze zee nog golfde over het nu zo vruchtbare land. Welk een rijkdom aan vissen die zee bevatte en hoe die visserlui meenden tot in verre jaren in die rijkdom een bestaan te zullen hebben. Maar men had verkeerd gezien. In het brein van velen onzer befaamde waterbouwkundigen rijpte een plan, soms te fantastisch, dikwijls in die fantasie reikend tot niet te verwezenlijken ideeën Dotdat Lely zijn plan presenteerde, ervoor vocht, verbeten en vasthoudend en het besluit viel. volk Bouwt verder. God en Koning zcgene de „Meer". Plechtig klonk het Wilhelmus boven de duizenden, boven het jonge land, dat zo hard moest vechten maar ont kwam. 1 Qp 16 September kondigde H.M. ko- ningin Wilhelmina aan, dat Zij de t(jd gekomen achtte om tot afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee over te gaan. Doch de eerste wereld brand kwam. Nederland versaagt niet! Parlementariërs betraden het veld en illustreerden het belangrijk besluit van 21 Maart 1918: beide Kamers der Staten-Generaal namen de wet tot droogmaking aan. Een leger arbeiders in blauwe over alls trad aan. Schop op de schouder. De vissers gooiden hun oliejassen uil en grepen ook de spade. „Dan begint de strijd tegen het water", zegt de stem. „De wereld ziet toe, aarzelt en twijfelt, maar in de „Meer" wordt niet getwijfeld. Langzaam gaat de zee en komt het landVoort ging het verhaal en muziek onderstreepte de woorden van de spreker. De dijken groeien, sluiten zich. „Het spel is uit, de zee verloor". Sirenegeloei klonk als een vreugdekreet langs de hemel. Hol- Jand was met Friesland verbonden. De Wieringermeer was door de grote Af sluitdijk veilig gesteld. „Toen kwam de boer en hij zag het land. Voor hem lagen twintig duizend hectaren. En hij begon". Wij zagen paarden gespannen voor de ploeg, boeren met schoppen en op machtige rupstrekkers met achtscha- rige ploegen het veld optrekken. De tweede phase van het enorme werk begon: vruchtbaarmaking van twintig duizend bunder zeebodem, ,zout en dood en zonder vrucht". De vonk van Lely was op deze mensen overgesla gen. Zij wisten te bouwen aan een "toekomst. ,En het was gelijk de dichter het zeide: Een stem sprak tot aarde,, hemel- i en zee En de bóer heeft haar gehoord: „Terwüle van de boer die ploegt Besta de wereld voort!" rvp 21 October 1930 ontving de aarde het eerste roggezaad. Zo ging de geschiedenis van de „Meer" voort in woord en beeld en klank. Vóór ons rol den de zaaimachines over de akker, hanteerden de boeren hun schoffels. De eerste oogst rijpte. Zelfbinders en combines rukten aan. Boeren en boe rinnen in fleurige dracht tastten het graan, op in het midden van het veld. „Het was al leven in dit nieuwe land. Het volk van de „Meer" lachte om de zee, die stuk sloeg tegen de dijken. Nooit zou de „Meer" verzinken. „Plech tig klonk het gelui van klokken als dank van dit volk aan God. Totdat er soldaten kwamen uit het Oosten. Het volk zuchtte onder de druk der bezetter. Gelijk het zaad rijpte het verzet. Toen ontwierpen -de Duitsers een duister plan. De drie dor pen, de gehele ,Meer". moest vernie tigd worden. De verzetsman A. C. de Graaf snelde nog te hulp, maar werd gegrepen. Het hart gaf hij eerst, toen het leven En ook de „Meer" verging. Op Dins dag 17 -April 1945. De zevenduizend ontvluchtten hun land ,met een enkel sieraad, wat papieren en de kinderen Tientallen vrouwen betraden het veld rouwende vrouwen. Zij omfloersten het opgetaste graan op het land en knielden neer in een wijde kring. Zo bleven zij daar. Minuten lang. Zeshon derd millioen kubieke meter water had de Polder bedolven. „Nauwelijks 18 dagen later zweeg het -geschut en won Oranto Hop~r dan de golven van het water sloegen in de harten der verdrevenen de golven van het heimwee. TJerug, terug!" Voor ons werd verbeeld hoe het ver zonken land heroverd werd. De boe ren begonnen opnieuw de strijd. Daal kwamen ze: iong en oud gebruind en gekromd. Zij vochten hun „Meer terug. „Langzaam rees de aarde en op 11 December van hetzelfde jaar nog lang de grond weer droog" Zaaiers trokken over het veld. Het eerste zaad schoot weer wortel. En er was vreug de en dankbaarheid, dat God dit alles zo had volbracht. En daar was de „Meer" weer. Voor op de ruiters, dan de vroede vadeien de boeren en boerinnen, de sport clubs en jeugdverenigingen met hun vaandels, de boerenorganisaties, de schooljeugd. Alles wat weer leeft en werkt to het nieuwe land trok voorbij om plaats te ruimen voor de kinderen, die in grote kringen om de hoge vrijheids bomen hun vreugdedansen dansten. Do jeugd van de „Meer" presenteerde zich. De nieuwe generatie, die de plaat sen zal bezetten „voor als de boer van nu voor het laatst over zÜn akker za gaan". Het werd een kleurig en vro lijk festijn, dit feest. Het was nog scho ner geweest als de zon niet ach er giijze nevels schuil was gegaan. „De Meer" is weer terug, de men: is weer thuis achter de dijken. Het Intussen zwol steeds sterker aan het geluid van honderden motoren. Een schoon en machtig lied. Daar kwamen ze: de landbouwtrekkers. Eén, tien, vijf tig-, honderd, tweehonderd zeventig! Zij vulden het veld en werden in een on gelofelijke apotheose, een nergens el ders te vertonen tafereel, de kracht van de „Meer", een kracht, die mede met het enthousiasme en de liefde van de bewoners dit nieuwe land zal voeren naar een schone, goede toekomst. Steeds weer rolden de geweldige trekkers, rood, blauw, geel, grijs en groen getint, aan. Strak stond op elk van die machi nes een rood-wit-blauw vaantje in de wind en trots en blijdschap stond te lezen op de gebruinde koppen van de mannen, die het stuurrad voerden. De mannen van de „Meer". En een glim lach trok over hun gezicht toen zij hun vrouwen ontwaarden en de zwaaiende groet van hun kinderen en het wijde land. Heel dit hun zo lieve bezit. Het spel, dat Zaterdagmiddag twee maal werd opgevoerd, werd mede bij gewoond door de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening de heer S. L. Mansholt, de Commis saris der Koningir in Noord-Holland dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, de burgemeester vhn de Wieringer meer, dr. ir. i>. Smeding en vele an dere autoriteiten. De cineast Henk Al sem en zijn assitenten filmden het spel en uit de lucht werden foto's ge maakt. Minister Mansholt bedankte de ont werper van de manifestatie, Carel Briels, persoonlijk voor het gebodene. Een dank, waarin de tekstschrijver Anthony van Kampen en de honderden medewerkenden zeker zullen mogen delen. Enkele uren later kwam met de sluiting van- de tentoonstelling „Land; uit Zee" een einde aan de zo geslaagde herdenkingsfeesten. Zij hebben Se stoere naam van de „Meer" met nóg meer glorie getooid. Onmisbaar voor a.s. en jonge moeders en kinderen in huil groei. Voorkomt en be strijdt haaruitval en tandbederf. Tegen winterhanden en-voeten. Verdrijft jeuk. het onweerstaanbare Bw2HÏZ3!II^a2. haal een doos bij Uw Drogist Duitsland komt er weer langzaam in op sportgebied. Op het Internationaal handbalcongres te Wenen werd met grote meerderheid besloten West-Duits- land tot de federatie toe te laten. Er werd tevens bepaald, dat de volgende wereldkampioenschappen in 1952 in Zwitserland gehouden zullen worden. Ook komt dat jaar het congres weer bijeen in Straatsburg. De burgerij van het Ehgelse stadje Tipton in Staffordshire gaat ter ere van de Europese Marathon-kampioen, de 43-jarige Jack Holden, een openbaar park aanleggen. Eerst had de gemeen teraad een star.dbee.ld van hem willen oprichten maar n^i óverleg/niet de per soon in kwestie heeft men hier van af gezien, omdat Jack het beter vond iets minder persoonlijk geëerd te worden. Nu iets over de 1500 meter hard lopen. De wereldkampioen, de Zweed Lennart Strand, zal niet' meer op de sintels verschijnen in verband met zijn slechte prestaties tijdens de Europese kampioenschappen te Brussel. Eens liep hij deze afstand, waar Wim Slijkhuis Zaterdag tijdens de internationale ath- letiekkampioenschappen te Eskilstuna in Zweden,3 min. 55.4 sec. over deed, in de buitengewoon korte tijd van 3 min. 43 sec. Tijdens wedstrijden in de Roe meense hoofdstad liep de Tsjech Zato- pec weer als een spoor. Over de 5000 meter deed hij 14 min. 39,4 sec. Het nieuwe Bulgaarse record tegelijkertijd door Spasov gevestigd werd in 15 min. 27,5 sec. tot stand gebracht. Bij de interlandwedstrijd in Ko penhagen werden de Denen op eigen terrein door de Zuidslaviërs met een 41 nederlaag verrast. Noorwegen deed het beter. In Oslo versloegen ze de Finnen met 41. -V In de tweede ronde van de Saar, over 235 km., Wist onze landgenoot Janssen zich als zevende te plaatsen. De Belg Smets werd winnaar. Weer heeft Reg Harris Arie van Vliet een nederlaag bezorgd. In Londen slaagde hij er in de sprint over de 750 yards te winnen. Arie verbeterde echter het record van Red in de tijdrace met staande start over een halve mijl met 4 seconden. De wereldtitelhouder vedergewicht Willie Pep heeft in een uitdagingswed strijd in New York de nederlaag gele den tegen Sandy Saddler. Willie was duidelijk de sterkste, maar in de zeven de ronde ontwrichtte hij zijn linker schouder, waarna hij de strijd staakte. Het schouwspel, werd bijgewoond door 38500 mensen en de recette' bedroeg 250.000 dollar. l Onze landgenoot Linck verloor in het herenenkelspel van het internatio nale tennistournooi te Athene van de Argentijn Weiss. Ook Nel Hermsen dolf het onderspit in het damesenkelspel tegen de Turkse Musluoglu. Van Mee geren kon de volgende ronde bereiken door zijn overwinning op de Amerikaan Parson. 5 In de moderne vijfkamp in Berh is het de Zweed Lars Hall gelukt de overwinning in de wacht te slepen. Bij het zwemmen en schermen werd hij' eerste; derde bij paardrijden, vierde bij de 4000 m. cross country en tiende bij- het schieten. Ji Het wordt zo langzamerhand een geheimzinnig geval met de Franse ballonvaarder Albcrt Boitard, die ver leden week Zondag met zijn ballon in de Russische zone is neergekomen. Sinds zijn landing aldaar heeft nie mand meer iets van hem vernomen. Pogingen om contact met hem te krij gen hadden niet het geringste resul taat. Een diep stilzwijgen heerste er rondom hém, totdat er Zaterdag plot seling een mededeling van het Zweed se consulaat in Berlijn kwam, vol gens welke hij die dag naar Amster dam zou vertrekken. Er wordt daar echter nog op hem gewacht. Boitard zou de reis naar het Wes ten maken met de Zweed Frederiksen, die het consulaat hiervan verwittigd had. In een telefoongesprek had hij verteld, dat Boitard en hij uitstekend waren behandeld. De ballon was met de grootste zorg behandeld. Beide mannen waren ondergebracht in een hotel in Maagdenburg. Ze mochten zich in de stad vrij bewegen, doch haar niet verlaten. Voor de radio had Frederiksen moeten verklaren, dat hij goed behandeld was. Het oponthoud was enkel te danken aan de nauwkeu righeid, waarmee de Russen de iden titeit en de antecedenten van beide mannen hadden nagegaan. Frederiksen zou voorts hebben ver klaard, dat hij tijdens zijn verblijf in Oost-Duitsland allerminst communist was geworden, doch dat de Oostelijke zone er heel anders uitzag dan de burgerlijke pers het deed voorkomen. Dat dacht hij zijn vrienden in Zwe den te gaan vertellen. Zondagmorgen hadden de beide mannen volgens de berekeningen in Amsterdam moeten aankomen. Mevi;. Boesman, de Nederlandse balloncom mandante, stond gistermorgen met een grote bos bloemen in <Je hand en een legertje journalisten en persfotogra. fen om zich heen op het Centraal Station de komst van de vermisten af te wachten. Al wat echter kwam, geen Boitard en Frederiksen. Niemand In de'St. Leger, een der klassieke Engels paardenrennen te Doncaster trad het eigend-om van de katoenmag naat Boussac, de Franse veuienhengst Scratch als eerste over de lijn. De favo riet, het Franse paard Vieux Manoir,; plaatste zich als tweede. In het korfbaltournooi om de zil veren munt te Amsterdam wist het twaalftal van Blauw Wit de munt voor de tweede maal achtereen in haar be zit te krijgen. H.M. Koningin Juliana heeft het congres va/a de Bond van Neder landse Militaire Oorlogsslachtoffers, dat Zaterdag in de Houtrusthallen te Den Haag werd gehouden, bijge woond. De Koningin begeeft zich naar de congreszaal. Naast de vor stin de heer W. ch. J. M. Lans'chot, voorzitter van de Bond Het Fide-schaaktournooi om de Ha- milton-Russell beker is gewonnen door Zuidslavie. In de vijftiende en laatste ronde won Zuidslavie met 31 van Finland,, waarmee een pun tentotaal van 45% werd bereikt. Zuid slavie is onbereikbaar voor Argenti nië, dat met 42 punten en nog drie af gebroken partijen hoogstens 45 punten kan halen. Nederland staat definitief op de vijfde plaats. De stand luidt: 1. Zuidslavie 45 y2 pnt.; 2. Argentinië 42 pnt. plus drie afgebroken partijen; 3. West-Duitsland 40%'pnt.; 4. Ver. Staten 40 pnt.; 5. Nederland 36 pnt. plus een afge- brokèn partij. In totaal waren er zes tien deelnemers. wist iets van hen af. Ook 's avonds kwamen zij niet aan. Mevr. Frederik sen in Malmö wist niets van haar man af; de grensbeambten hadden de bei de ballonvaarders evenmin gezien en zo hangt er nu een sfeer van geheim zinnigheid om hen heen. Te Rotterdam is gedurende vier dagen een internationaal concours hippique gehouden, waaraan ook Z.K.H. prins Bernhard deelnam, die als achtste ein digde in het springconcours om de Prix de Consolation. Zondag, de laatste dag van het concours, won Belgie de landenwedstrijd om de Prix des Nations een springconcours met 14 hinder nissen met een totaal 33 strafpunten. Tweede werd Nederland met 50 straf punten. De Nederlandse equipe bestond uit de heen T. Timme, J. Rijks, E. van Loon en ritmeester J. J. Gruppelaar. Derde en vierde werden Groot-Brittan- nie en Denemarken. In het reeds ge noemde internationale springconcours, waaraan ook prins Bernhard deelnam, werd de Nederlanders A. Wolf tweede en de Nederlandse kolonel Parrtchoulid- zew derde. Winnaar werd de Belgische majoor van Dertan. Evangelisch Lutherse Kerk. Viertal te Apeldoorn-DoesburgG. J. Duyvendak te Amsterdam; M. J. Haan te Purmerend; H. J. A. Heybroek te Heerlen: H. J. Smit Duyzenkuhst te Lei den. Te Pau ih Zuid-Frankrijk is een be gin gemaakt met de internationale mi litaire athletiekkampioenschappen. In de eerste serie van de 100 m. werd d« Nederlander Kleyn tweede achter de Fransman Bonino, die in 10.9 sec. won. Onze landgenoot Saat won de tweede serie in 11 sec. De Italiaan Riva werd tweede. Op de 200 m. werd het een dubbele Nederlandse serie-overwinning. Kleyn won de eerste in 22.5 sec voor de Fran se sprinters Delaigue en Mondelli. De tweede serie was voor Saat in 22.2 sec. Durcux (Fr.) werd tweede. In de eerste serie van de 400 m. ein digde de Jong (Ned.) als tweede. De- gats (Fr.) won de serie in 50 sec. De tweede serie werd gewonnen door I.a- moureux (Fr.). Onze landgenoot Vis sers werd vierde op de 5000 m. De tijd van Vissers was 16.20. De Belg Weyts wgrd kampioen bij het kogel stoten. Hf, stootte 13.45 meter. Eriksen (Den.) werd tweede met 13.41 m. en de Nederlander Pietersen derde met 13.10 meter. Drie Nederlandse boten hebben in Parijs deelgenomen aan de Champion- nats de la Seine en daarbij twee over winningen geboekt. De doublé scull van Willem II, terugkomende van de Europese kampioenschappen in Mi laan, werd eerste. Naar bekend be staat deze doublé scull uit dr. van der Meer en Reiding. Bovendien won de Nederlandse skiffeuse me.i. E. van de Burg van De Maas, die dit jaar natio naal kampioene is geworden, het da- mes-skifnummer op de Seine, waarna ten slotte mej. Stom en mevr. Groot- Boomsma, de dames double-scull van Willem II, na een wat onregelmatige start genoegen moest nemen met de Te Bazel werd een internationale wegwedstrijd gehouden over 104 km. De uitslag luidt: 1 Koblet (Zwitser land) 26 pnt., 2 uur 28 min. 40 sec.; 2 Brun (Zwits.) 20 pnt., 2.28.45; 3 Schaer (Zwits.) 13 pnt.; 4 Schulte (Ned.) 7 p. Zaterdag zijn te Bussum de eerste groepswoningen volgens de verminder de bijdrage woningwet in tegenwoor digheid van de minister van Weder opbouw, en Volkshuisvesting;, mr. dr. J. in 't Veld* en vele gndere autoritei ten in gebruik gegeven. Dit plan van 311 z.g. Bonma- of Bussum-woningen, waarvan nu de eerste 35 gereed zijn, heeft de stoot gegeven tot de bouw van 11.000 woningen van dit soort, waarop de regering slechts f 100 per woning heeft bij te leggen, wat voor heen f 400 was. Minister In 't Veld hield een uit voerige redevoering, waarin hij de dank van de regering uitsprak aan de ontwerper van het plan, de Bussumse wethouder L. Bouma. De minister wees erop, hoe door deze nieuwe wij ze van bouwen waarbij normalisatie der onderdelen en uniformiteit de gro te factoren zijn, de JJouwkosten sterk omlaag gegaan zijn. Bedroegen de bouwkosten vorig jaar nog gemiddeld f 10.000 per woning, op het ogenblik kunnen er door het plan-Bouma al wo ningen gebouwd worden voor rond f7.000. Er is aldus de minister natuurlijk veel kritiek op de nieuwe bouwwijze, vooral op de verlaging van de verdiepinghoogte. Deze is namelijk verlaagd van 2.74 m tot 2.60 m, wat een belangrijke kostenbesparing geeft. De verlaging is volstrekt niet onrede lijk en wordt in het buitenland nog veel radicaler toegepast. Ook door ho gere arbeidsproductie en betere orga nisatie moeten wij voorkomen dat de bouwkosten weer gaan stijgen, zo zei- de de minister. Door onze efficiënte werkwijze zijn wij thans een jaar voor uit op het woningbouwprogramma der regering. In 1949 hadden wij een plan voor 35.000 woningen en wij- hebben er 43.000 gebouwd. In 1950 hebben wij een plan voor 40.000 en we halen de 47.000. Volgend jaar wagen we de sprong en mikken ineens op 50.000. In 1952 zullen we dan de top van 55.000 bereikt hebben, wat in 1953 in de be doeling had gelegen. De heer Bouma heeft volgens dp mi nister de stoot hiertoe gegeven met zijn plan en de regering is hem hier voor' veel dank verschuldigd. Na de woorden: „Het heeft Hare Majesteit de Koningin dan ook behaagd de heer Bouma te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau", spelde mi nister In 't Veld Wethouder Bouma de onderscheiding op de borst. De heer Bouma' sprak hierna' nog enige woor- dëri, vitoarbif hij o.a. 'zeide, dat men in Bussum reeds kans ziet, 311 woningen te bouwen in 500 dagen, of wel ander halve dag per woning en men komt zelfs al tot tien uur voor een woning. Hierna stelde de minister door het doorknippen van een lint de 35 wo ningen beschikbaar. Dom 'VIYFA GAY 53) „Waarom ben je dan niet bereid toe het hele verhaal te vertellen? Of ben je van plan ten eeuwigen dage dooi te gaan met liegen!" Zijn woede had de vrees voor haar veiligheid op de ach tergrond gedreven. Er bevond zich nu een kloof Van vele meters tusseft hen. Julie sprak met een klein stemmetje. „Steve, dadelijk na de uitzending zal ik je er alles van vertellen - pree'as hoe het allemaal is gebeurd Ik kan je nu het hele verhaal niet doen, dan zou er niets van de rol van Lorinda te recht komen. Ik ben nu een zenuw^ toeval nabij". Steve wierp haar een snelle blik toe. „Goed", sprak hij koud. „Misschien is het ook wel zo goed dat ik er niets van weet, dan kunnen ze het ook niet uit me krijgen op het politiebureau als we worden ingepikt. Maar verbeeld je m .ir niet dat je er aan zult ontkomen om mij het hele verhaal met alle details te vertellen. En jij zult dat stuk jade teruggeven, al moest ik je arm om draaien om je ertoe té dwingen het te overhandigen!" Hfj nam enige getypte vellen papier uit zijn zak. „Én nu, juffrouw Page, wilt u misschien wel zo goed zijn nog enig zeer noodzakelijk werk te verrich ten voor die uitzending!" Julie dachtongelukkig: Ik zal mijn best doen om allesbehalve de uitzen ding te vergeten. Terwille van Steve. Ze nam de zinnen, die niet goed wa ren gegaan, nog eens door. Ze aan vaardde Steve's critiek zonder protest en las som mi je regels vele malen over tot ze vlot liepen. Maar ondertussen voelde Julie nat Steve zelf mijlen ver weg was. Slechts het uiterlijke omhulsel van Steve zat naast haar en studeerde haar haar zin nen in. Ze voelde zich eenzaam en in de steek gelaten. Steve smokkelde Julie door de ach teringang het gebouw binnen en ze be reikten de studio precies tien minuten voordat de uitzending zou beginnen. Julie besloot de zaak luchtig op te vatten. „Steve en ik raakten in een geweldige volte, toen we ergens wil den gaan eten en er was iemand die mij als mikpunt wilde gebruiken. Hij gooide een mes naar me. Het spijt me dat we zo laat zijn, maar ja, dit is ons in de Chinezenwijk overkomen". De ijzige stilte in de kamer zou met geen bijl stuk te hakken zijn geweest. Julie begreep dat ze allemaal dachten dat ze een nieuwe reclame-stunt had verzonnen. Ze keek rond of ze Steve ook zag om haar verhaal te bevestigen, maar hij was in het niet verdwenen. Harmon sprak „Hier is uw tekst, juffrouw Page. Onthoudt dit goed: de pauze in de tweede helft vervalt. Het is niet in de tekst aangegeven omdat ik daar geen tijd meer voor had. Maar ik kwam met de regisseur overeen dat we vanavond zonder pauze zouden door spelen. H\j schoof haar de papieren in de hand: „Nou, opschieten! Waarom blijft u daar staan? Trek uw mantel uit en ga het toneel op!" Julie rende naar een kleedkamer en legde de laatste hand aan haar make-up Ze bereikte het toneel juist een secon de voordat het gordijn opging om het applaus van het publiek in ontvangst te nemen. Het voetlicht scheen warm op haar gezicht. De schijnwerper zwierf in het rond totdat het licht van boven haar precies had gevangen. Bill Bardman, de omroeper, trad tevens op als conferencier en stelde ieder lid van de troep aan het publiek voor voordat de uitzending begon. Het publiek vond dat prachtig. Het gaf hun een gevoel van overwicht over de millioenen, die alleen maar konden luisteren. «Wordt vervolgd) De spaarzame verliest niets, de gierigaard behoudt alles. COMTESSE DIANE VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Geraldo en Joe Lóss. 6.30 Filmkrant. 7.00 Morele herbewa pening. 7.20 Chansons. 7.45 Voor de Land bouw. 8.05 Radio-Zoeklicht. 8.15 „Cavalleria Rusticana", opera. 9.25 Mensenliefde en dyna miet (hoorspel). 10.00 Hug'o de Groot en zijn orkest. 11.15 Gram.platen. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Volksmelodieën. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Gram.platen. 7.40 Radiokrant. 8^05 Residentie-orkest. 9.00 Rome en het Tolerante-probleem. 9.20 Verzoekpro gramma. 10.00 Amerikaanse indrukken. 10.10 Kamerkoor en Symphonie-orkest. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Concert van Beethoven, onder leiding van Arthur Schnabel. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 7.15 Gram. platen. 7.50 Dagopening. 8.15 Gram.platen. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Hoornconcert. 9.35 Amsterdamse Politie-kapël en Orchestre Minia- ture. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 The Roman- cers o.l.v. Gerard van Krevelen. 11.30 Voor de Zieken. 12.00 Bonbons Assortis. 12.30 Voor de Landbouw. 12.40 Piano-duo. 1.15 Opleiding maatschappelijke werkers (lez.). 1.25 Gram. platen. 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Radio-mati- née (gr.pl.). 4.30 Voor de jeugd. 5.15 De stem van Amerika. 5.45 Chansons van Lys Cauty. 6.15 Tom Erich (piano). 6.30 Ontwikkeling van de techniek (RVU). 7.00 Hugo de Groot en zijn orkest. 7.30 Paris vouS parle. 7.35 Beroemde violisten als componisten. 8.15 Die Rose von Stamboel. 9.15 Le piano romanti- que. ,9.30 Maria Zamora en haar Z.-Amerikaans orkest. 10.00 Buitenlands overzicht. 10.15 Glen Miller en zijn orkest. 10.30 Deense liederen. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten Qm 7, 8j 1, 7, 8 en 11 uur. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Mozart. 7.45 Morgengebed. 8 15 Gram.platen. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.15 Balletmuziek. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Ballroom-orkest. 12.30 Voor de Landbouw. 12.33 Orkèst Sidney Torch 1.20 Metrdpole-oricest. 2.00 Ja, zo was het (klankbeeld), 3.00 Omroep-Kamerorkest. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Mo derne Ind. romans. 6.00 KRO Amusements orkest. 6.20 Sport. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven (lezing). 7.40 Voor jonge mensen. 8.05 De gewone man. 8.12 Residentie-orkest. 9.05 Pierre Rampal, fluit. 9.30 Vioolsonates van Beethoven. 9.55 Actu aliteiten. 10.05 Trio van Brahms. 10.40 Avond gebed. 11.15 Opera's vpn Mozart, RADIO-DISTRIBUTIE LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Gram. 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Crean. 11.00 Eng. H.S.: Hawaiian Serenaders. 11.30 Eng. L.P.: Mil- orkest. 12.00 VI. Br.: Liedjes. 12.32 Omroep orkest. 1.15 Omroepkoor. 1.30 Gram. 2.00 Muziek uit de 16e en 18e eeuw. 3.00 Kiliina Huwaiians. 3.30 Gram. 4.00 Gram. <5.10 F». Br.: Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Blaas instrumenten. 7.50 Spotvogels. 8.00 Fr. Br.i Weense muziek. 8.45 Bizet. 10.15 Payne. 10.45 Gram. LIJN IV: 8.40 Concert. 9.05 Symph.-con cert. 10.00 VGO: Mars. 10.10 Gram. 11.00 Orgel en zang 11.30 Couperin. 11.45 Gram. 12.30 Eng. H.S.: Voor de arbeiders. 1.00 Eng. L.P.: BBC Schots orkest. 1.45 Fr Br.: Gram. 3.45 Eng. L.P Kwintet Wallis. 4.15 Mr.^ *Ai Land of romance. 7.00 Orkest Lewis. 7.30 Dale's Dagboek. 4.30 Raeburn orkest. 5 Orgel. 6.00 Orkest Mackey. 6.30 Eng Eng. L.P.: Hear my song. 8.00 Educating Archie. 8.30 Kalundborg: Orkest. 9.00 Eng. L.P.: Gram. 9.15 Starlight Hour. 10.15 Orkest Loss. 11.00 Sharon kwintet. 11.15 Mazurka orkest.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5