I WERNERCRONE Stad en Omgeving Volksuniversiteit zal eerste lustrum vieren met bijzondere culturele avond Wieringer kleuterschool alleen nog geschikt voor afbraak Wij fotograferen J Nel Oosihouf draagt ,,De Krijtkring voor Hedenavond causerie over „Het Zionisme' „Muxiekkring" stelde weer ?oed programma samen Eerste schoenmakerij in Oud Den Helder geopend Vanavond in Tivoli: de Weense Operette Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Po m Al te hulpvaardig Wethouder gaf nood toestand volmondig toe Ons postduivennieuws Het lag voor het grijpen... Trompetter werd tweede in Ronde van Nibbixwoud r~ JUTTERTJES in de totokast ALLE DAGEN Ook 's Zaterdagsmiddags Kinderfoto's - Familiegroepen - Bruidsfoto's „Euterpe" leverde loffelijke prestatie in Nijmegen Beëdiging officieren van vakdiensfen Uit het politierapport Uit het zakenleven Burgerlijke Stand Tussen Haaks en Kuitje Marktbericht Afvallood ten eigen bate aangewend Z.A.P.-Texel eindigde in gelijk spel Zuster Roozendaal gaat Den Oever verlaten Anna Paulowna Veel belangstelling bij 40- jarig postjubileum Urk Burgerlijke Stand DINSDAG 1» SEPTEMBER 1950 De eerste ontwikkelingsavond v de Volksuniversiteit wordt vandaag in de Vakschool voor Meisjes gehou den. Door prof. dr. M. Beek, hoogle raar aan de gemeentelijke universi teit van Amsterdam, zal een lezing worden gehouden over „Het Zionis me". Door de gebeurtenissen in Korea is de aandacht van het grote publiek wel wat van de jonge staat Israël af gewend, maar wat in de laatste decen nia gebeurd is in dat kleine stukje van de wereld, is toch van zeer grote betekenis. De docent zal vanavond trachten, de geestelijke achtergrond van het Zionisme te belichten. Deze ongetwijfeld belangwekkende cursus, die slechts één avond in beslag neemt, begint om acht uur. Lin Jaldati. De lezers, die kennis hebben geno men van het V.U.-programma voor het aangebroken seizoen, zullen heb ben gelezen dat op Dinsdag 14 No vember een voordrachtavond van Jood se volkskunst zou worden verzorgd door mevr. Lin Jaldati en dr. Eber- hard Rebling. Het programma is in zovere gewijzigd, dat deze avond reeds op Dinsdag 26 September, dus vandaag over een week, wordt gege ven. De heer Cruys Voorbergh, die dan zou spreken over de toneelspel kunst in Nederland, is namelijk die avond verhinderd. Nader zal worden vastgesteld, wanneer de lezingavond van de heer Voorbergh doorgang zal vinden. De lustrumavond Zo men weet, zal de Volksuniversi teit op 6 October haar vijfjarig bestaan herdenken. Terecht heeft het bestuur gemeend, dit feit beter te kunnen vieren door het organiseren van een bijzondere culturele avond dan door het houden van een feestelijke bijeen komst. De voordrachtskunstenares mevr. Nol Oosthout werd bereid gevonden op deze jubileumavond „De Krijtkring" te komen voordragen. Dit drama van Alfred Henschke („Klabund") werd door mevr. Oosthout reeds in verschei dene plaatsen in Nederland en ook in Engeland voorgedragen. Het actieve bestuur van de „Muziek kring Den Helder" heeft voor het sei zoen 19501951 weer een zeer aantrek kelijk programma samengesteld, dat op Donderdag 19 October begint met een concert, te geven door Willem Noske (viool) en Sas Bunge (piano). Op Dinsdag 21 November geeft de pianist A'meander Borovsky een recital, waar na op 24 Januari de aandacht wordt gevraagd voor het ensemble „Alma Musica". Ten slotte zal de pianiste Cl ara Haskil nog voor de „Muziekkring Den Helder" optreden op Donderdag 1 M-art. Oo elke Zaterdagavond, voorafgaan de aan deze vier concerten, zal de secre taris van de „Muziekkring", tevens leraar muziek aan de Rijks-HBS, de heer Van Soldt. een lezing houden over de componisten van de uit te voeren wèi-ken en over de tijd waarin zij leef den i De heer Van Soldt hoopt zijn le zingen toe te lichten met gramofoon- platen. Voor bovengeiAiemde concerten zijn nog enkele abonnementen beschikbaar bij de heren F. W. Schreuder, Juliana- park 1, telefoon 2615 en B. van Soldt,1 Ruyghweg 76 en bij mevrouw Kous broek. Javastraat 143, telefoon 2055. De prijs van een abonnement be draagt f 7 50. Huisgenoten betalen f 6. Voor studerenden zonder beroep werd het abonnementsgeld bepaald op f 4. Het ziet er na,ar uit, dat de belang stelling in Den Helder zodanig zal zijn, dat een tweede avond nodig zal blij ken. Deze zal dan op de dag vóór het jubileum, op Donderdag 5 October, worden gegeven, eveneens in Casino, liet behoeft geen betoog, dat het be stuur van de V.U. gaarne tijdig weet, hoeveel bezoekers kunnen worden ver wacht. Wij adviseren de belangstel lenden daarom, hun kaarten zo spoe dig mogelijk af te halen bij mej. E. S. Held, Singel 53. Van heden af kan men daartoe terecht. Langzaam maar zeker begint Oud Den Helder zich tot een zelfstandige stadswijk te ontwikkelen. Zakenlieden in verschillende branches openden in het laatste jaar hun bedrijven, en sinds gistermiddag staat de bewoners van dit jonge stadsdeel een modern geoutil leerde schoenmakerij annex kleinhan del in founituren ter beschikking. Om twee uur werd de nieuwe zaak van de firma H. Poeste, Klaas Duit straat 1, door wethouder P. S. van der Vaart geopend. De heer Van der Vaart prees namens het gemeentebestuur het initiatief van de heer Poeste, die blijk gegeven heeft ondernemingsgeest en optimisme te bezitten, in weerwil van de tot neerslachtigheid stemmende om standigheden in de wereld. Dank zij die ondernemingsgeest en dat doorzettingsvermogen heeft het be drijf van vader en zoon Poeste, die twee jaar geleden in de Tweede Vroon straat begonnen, zich tot een florerende zaak, waarin vijf man werk vinden, ontwikkeld. Dat de keuze van de firma Poeste op een pand in Oud Den Helder viel, is begrijpelijk, want het meren deel van de cliëntele is in deze stads wijk woonachtig. Ter gelegenheid van dit nieuwe begin werd een hypermoderne machine aan geschaft, welke vorige week op de Utrechtse Jaarbeurs de belangstelling van alle deskundigen trok. De firma Poeste wil de cliëntele in de vreugde betrekken, door voor iedere tiende klant één paar zolen en hakken gratis beschikbaar te stellen. Wjj herinneren er nog even aan, dat vanavond in het Tivoli Theater de operette „Zwei Herzen im Dreivier- teltakt" ten tonele wordt gebracht door de Hoofdstad-Operette, welk ensemble anderhalve week geleden zjin jubilcumtournée door Nederland begon. Het zal vanavond niet zo zijn, dat Robert Stolz de ouverture zelf diri geert, zoals bij de première in de Amsterdamse Stadsschouwburg. De sfeer van de opvoering zal er echter niet minder om zijn. Het is heel lang geleden, dat een echte Weense ope rette door een beroepsgezelschap in Den Helder werd opgevoerd. Wij mo gen aannemen, dat een talrijk publiek het zal weten te waarderen, dat ook in dit opzicht Den Helder blijkbaar wat meer grote-stadsallures krijgt. Dat is wel zeer welkom! Over de kwaliteit van de opvoering behoeven wij niet bezorgd te zijn. Ook zonder te verwijzen naar het suc ces, dat het gezelschap (acteurs, zan gers, zangeressen, koor en orkest) in andere plaatsen had, kan de bezoe kers een welbestede avond worden gegarandeerd. 78. Er is een verrassing voor de De wolf krijgt geen tijd om tot zich- wolf op komst; zij het dan ook niet zelf te komen en wordt door Moeder zo'n prettige. Plotseling komt er een Woeffie her en der geslagen. „Jouw kanonskogel door het raam gevlogen, lelijke gemene rover", roept Moeder tenminste zo lijkt het, maar het is uit en geeft de wolf weer een klap. Moeder Woeffie die met een vervaar- „Ik zal je leren om mijn kinderen lijk gegrom het vertrek binnen duikt verdacht te maken. „Pats. daar krijgt en meteen tot de aanval over gaat. de wolf weer een klap. „Enfin, het is De wolf krijgt geen tijd om tot bezin- nu met dat spelletje uit!" En weer ning te komen. Moeder Woeffie kan, volgt er een klap. Nu het lijkt er ook als zij woedend is, grote kracht ont- inderdaad op. De wolf ligt als een wikkelen en dat is ook nu het geval, zoutzak in de hoek. Toen Antoon B. uit Den Helder op 9 Juni een man achter een kleine jongen aan zag lopen, kwamen hem allerlei nare gedachten over kinder roof en aanranding in het hoofd. Om dit te voorkomen, stapte hij zonder een woord te zeggen op de voorbij- ger toe en gaf deze zo'n slag tegen de mond, dat er een open plaats over bleef waar eerst een tand het (valse) gebit gesierd had. Daar bovendien bleek dat de voorbijganger slechts met eerbare bedoelingen langs de straat gestapt had, stond B. gisteren ter zake van mishandeling terecht voor de Po litierechter in Alkmaar, mr. J. N. Al- blas. De Officier van Justitie, mr. dr. J. M. .Vellinga, eiste tegen de Nieuwe- dieper een boete van f 30 met een ver vangende hechtenis van 15 dagen. De uitspraak van mr. Alblas was f 25 subs. 10 dagen. Onder voorzitterschap van de heer L. Montulet werd de jaarvergadering der kleuterschool te Hippolytushoef ge houden in hotel De Haan. Na een vlotte afwerking van enige agenda-punten werd stemming gehou den in de ontstane vacature mevr. Rij kersBrinkman en door het bedanken van mevr. Spaanderv. d. Schalie. In deze functies werden gekozen de heer Jongedijk en mevr. De JongKramer. Aan beide aftredenden werd dank ge bracht voor het vele en goede werk gedaan in het belang der school. Naar aanleiding der notulen deelde de se cretaris mede, dat de zandbak nog niet is gearriveerd, omdat men afhankelijk was van anderen. De kleuterschool sloot D. jostduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" hield Zater- d een wedvlucht van Ciney af (297 km)De duiven werden met NW-wind om elf uur in vrijheid gesteld. De eerste vogel werd geklokt om 3.31.26 uur, de laatste prijswinnende duif om 3.47.49 uur. In concours waren 124 dui ven. De prijswinnaars waren: J. Eldijk 1 11 24; G. E. Koopman 2 23 ;J. Koopman 3; J. Steinman 4 22; J. Dienaar 5 6; M. Klaassen 7 8 17 21; P. Ham 9 20; P. T. Bakker 10 25; J. Kater 12; P Molenaar 13; P. Wit 14» 15 16; Gebr. Koorn 18; P. Beukers 19. R'ngen moeten vóór 1 October wor den besteld. Donderdag inkorven voor de laatste vlucht van dit seizoen, van Librament af (17-19.30 uur). Vrijdag klokken zetten (18.30-20 uur). De postduivenvereniging „Hollands Noordpunt" hield Zondag haar vierde wedvlucht met oude en jonge duiven van Vilvoorde (Belgie) af. De afstand beuroeg 217 km. In concours waren 54 c ui ven, die om zeven uur met storm achtige Z.-wind in vrijheid werden ge steld .De vogels bereikten de enorme snelheid van ruim honderd kilometer per uur. Vele liefhebbers werden dan ook totaal verrast, waardoor een vroe ge prijs of de kans op het kampioen schap verloren ging. De eerste vogel werd om 9.12 uur geklokt. De prijzen werden als volgt behaald: J. Zoon 1 2 4 8; B. Beekhoven 3; K. Brons 5 6 9; B. Schreuder 7 10; mevr. Jolen 11. Gevonden: Doublé armband; ga bardine capuchon; gymnastiekschoe nen en gymnastiekbroek; horloge met armband; gouden armbandhorloge met inscriptie; paarlen halsketting; diverse portemonnaies met en zonder inhoud; rieten poppenwagen; kleine witte pop; herenrijwiel; twee gouden ringen; gladde zilveren ring; halsdoek; scheer kwast en scheerapparaat; aktentas (A. J. van Spijker); damestasje met inh.; paars wollen kindervest; rode ball pointpen; blauw-geel wollen kinder vest; zilverbon van f 1. Verloren: Zilveren armband (bloemmotief); blauwe autoped; sta len bril; rode wollen ceintuur; nikke len dames-armbandhorloge rode kin- kindermantel (blauw-geel); enkele por- monnaies gouden ring met diamanten; lipssleutel no. 2096; stempel met hand tekening Brakema; sleutelbos in groen étui; aktentas, inhoudende kinderboe ken tekening van een bouwwerk; ak tentas, inhoudende handdoek en zeep- doos; ballpointpennen; twee zilverbons van f 2.50 en een zilverbon van f 1. blauwe zwembroek met rose handdoek; zadéldekje. Het politieburaeu is voor het afha len en aangeven van gevonden voor werpen geopend van 11—13 uur, van 15 —17 uur en van 1921 uur. De Helderse wielrenvereniging DOK noteerde Zondag weer een fraai resul taat. Bij de amateurs legde Trompet ter namelijk op zeer eervolle wijze be slag op de tweede plaats, achter Koe man die een ronde voorsprong had weten te nemen. Op de derde plaats eindigde de Amsterdammer Petri. Ook onze stadgenoot Pranger reed een goede wedstrijd. Hglaas moest hij enkele ronden vóór het einde wegens kramp de strijd staken. Walraven, die na zijn ziekte niet op toeren kon ko men, moest eveneens opgeven. De Helderse nieuwelingen boekten geen succes. Het mooie parcours was zeer zwaar en bovendien waren er tegenstanders als Kuitwaard, met wie niet te spotten viel. De fotokdst in de voorgevel van ons bureau trekt altijd veel be langstelling. Op initiatief van onze administratie wordt de inhoud nog attractiever gemaakt, want voortaan zullen de „Juttertjes", die voor plaatsing in de Helderse Courant werden opgegeven, te kens gedurende een week in het middelste fotokastje worden op gehangen. De „Juttertjes" vor men reeds één der meest gelezen rubrieken in onze courant, maar wellicht zullen deze kleine trek pleisters door deze extra (en gratis) publicatie nog meer vruchten af werpen dan thans reeds het ge val is. 's morgens van 10-12 uur 's middags van 2-6 uur Zelfs voor een behoorlijke pasfoto is het adres KONINGSTRAAT 29 Het dubbelmannenkwartet „Euter pe" onder leiding van de heer D Ploeg heeft Zondag deelgenomen aan een concours te Berg en Dal (bij Nij megen), georganiseerd door de zang vereniging „De Wychen" aldaar. Met de uitvoering van twee vrije werken en wel „De varende zanger" van Leo Smeets en „Erster Grün" van Roberf Schumann, behaalde het ensemble met 316 punten een eerste prijs in de tweede afdeling. Deze prestatie is te meer te loven omdat „Euterpe" twee jaar geleden op een concours in het Indisch Insti tuut te Amsterdam nog in de derde afdeling uitkwam. Uit het feit, dat toen een eerste prijs werd behaald, kon reeds worden geconcludeerd dat het jonge kwartet (het werd in 1947 opgericht) uitstekende vorderingen maakte. Uit het resultaat van Zondag blijkt, dat het met „Euterpe" nog steeds crescendo gaat, wat iedere zangliefhebber oprecht zal verheugen. Vrijdag om 13.30 uur zal de com mandant van de Marinekazerne te Den Haag op het Voorplein van de kazerne drie officieren van vakdiensten beë digen, te weten de luitenants ter zee 3de klasse J, Swint (oud-oppertorpe- domaker), R. J. Kortleve (oud-opper- schrijver) en J. J. van Tot (oud-op- pervliegtuigmaker)Belangstellenden zijn weikóm; hun wordt verzocht om 13.15 uur aanwezig te zijn. Bij de Kooy is een viskaar in het Noordhollands kanaal opengebroken. De ongeveer veertig kilogram levende paling, die zich erin bevonden, wer den gestolen. Op de oprit van de Overweg Kwamen twee wielrijders bij het in halen met elkaar in aanrijding. Bei den kwamen te vallen en een der f'etsen werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Zondagavond omstreeks tien uur is een dame aan de Buitenhaven met haar fiets tegen een touw gereden, waaraan een paard was vastgebonden Het dier was naar de andere kant van de weg overgestoken. De dame maak te een lelijke val, waaraan de eige naar van het paard wel enigermate debet is. In het Handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen: Assurantiekantoor Weel, Den Helder, v. Speyckstraat 3. Verzekeringen en verstrekken van hypotheken. Eigenaar: J. J. Weel. Bevallen: G. HarpeZondervan, z.; J. van der BeekVan Hartingsveldt, z.; J. C. KuijsRiechelmann, d.; G. FeenstraBoelsma, d.; A. C. Kolle Van Spelden, d.; C. G. Hesselmans— Brouwer, z.; L. LemsVisman, z.; J. Boogert—Monsma, d.; A. VisserDal stra, z.; M. van der WoudeHeijblok, z.; M. M. J. MiddelBlokkers, d.; M. HoogeterpVan Doorn, d.; A. A. Wul- lemsVerburgt, z.; J. A. Dubbelaar Olivier, d.; H. HeutinkKoene, d.; E Bimmel-Snijders, d.; T. Does-d' Hulst, d Ondertrouwd: N. Volkers en J. M. J. Slijkerman; J. Kloosterman en S Oele; G. Braaksma en Y. Rinia. Gehuwd: T. Berghout en J. A. de Leeuw; H. W. SalfisChberger en L. A Neels; J. P. Sonnemans en W. Maarsen; P. J. Meurs en I. M. Bakker; A. de Vries en J. W. Dijkstra; J. H. Spijker en J, G. H. Henderikx. Overleden: R. Koning, vr„ 84 jaar; A. Buisman, wed. v. J. Rosloot, 69 jaar; M. J. Boon, m., 5 maanden W. J. G. Lokin, m„ 26 jaar.; K. Bijl, m., 71 jaar; W. F. Hesselmans, m„ 3 dagen Hr Ms. „Marnix" vertrok gister middag om twaalf uur naar Engeland Later op de dag verliet ook Hr Ms. „O 21" Nieuwediep. De plaats van bestemming was Rotterdam. De nieuwe loodsboot „Sirius van Hoek van Holland liep gisteren de haven van Den Helder binnen. Het bootje zal op de rede proefstomen. Het is morgen hoog water om 1.00 en 13.55 uur en laag water om 7.35 en 20.00 uur. De temperatuur yap het zeewater was 15.7 graden Celsius. KLAP KOST F 20. Omdat zijn buurman-schipper op zijn verzoek niet vlug genoeg meteen ladder kwam en de lossing van z*n schip in Den Helder daardoor bemoeilijkt scheen te worden, had de in toorn ont stoken schipper Gerard B. uit Goude rak hem een slag in het gezicht gege ven, waardoor hij pijnlijk getroffen werd, zoals de aanklacht vermeldde. Deswege stond hij gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter mr. Al blas terecht. B. bleek spijt van de klap te hebben en gaf als verklaring voor de mep een misverstand op. De officier van Justitie mr. dr. Vel linga, vond de oorzaak nog niet geheel duidelijk, maar achtte wel de klap be wezen. Hij eiste f 20 of 10 dagen. De politierechter kon zich hiermee ver enigen. ALKMAAR, 18 Sept. 1950. 4 Paar den 700825 per stuk; 115 vette koeien 500—1020 per stuk; 32 nuchtere kalve ren 40—95 per stuk; 80 vette schapen 80—135 per stuk; 202 varkens 1,821,88 per fa» zich dit jaar aan bij de schoolartsen- dienst. Hoewel de leeftijdsgrens van 4 jaar reeds eerder was vastgesteld, dringt ook deze dienst er op aan, deze te handhaven. De subsidies, welke door de gemeen te wórden verstrekt tot een totaal be drag van f900.zijn welkom, zoniet onontbeerlijk. Op 1 September bedroeg het nadelig saldo f 155.met echter nog f200.subsidie in het verschiet. Van het gemeentebestuur wordt ech ter een progessieve heffing voorge steld, welke eventueel de subsidies kunnen doen dalen. Het bestuur staat echter 'op het standpunt dat de gelden niet mogen komen uit baten, tombola's etc. Op deze vergadering is reeds de eerste stap gezet om het gemeentebe stuur tegemoet te komen. Nadat was besloten de incassokosten te verhogen bij het ophalen der schoolgelden, ver klaarden velen zich bereid, vrijwillig zich hiermede te belasten. Desondanks wordt de verhoging gehandhaafd, zo dat dan de incassokosten over een jaar (ca. f 180.ten goede van de kleuterschool zullen komen. De wethouder van openbare werken, de heer F. Bonthes, betuigde hiermede zijn instemming. Schandelijke toestand Verder werd door de voorzitter een brief ter tafel gebracht van de Dis- tricts-schoolartsenijkundige dienst te Den Helder. Leden van dit district spraken er hun leedwezen over uit, dat in de afgekeurde school nog steeds -s wordt gegeven. De lokalen zijn reeds jaren geleden afgekeurd. De vloeren der lokalen zitten vol naden en gaten welke hier en daar hersteld werden met zinkplaten. De hieruit komende stof heeft schadelijke' gevolgen voor de gezondheid der kleu ters. In ieder lokaal met een opper vlakte van 42 m2 zijn 50 kinderen aan wezig. Bovendien zijn in gang twee W.C.'s, welke als kolen- resp. turfhok worden gebruikt. De school-artsenijkundige dienst ad viseert zo spoedig mogelijk verande ringen aan te brengen, (hetgeen nog niet plaats vond, Verslagg.). De heer Bonthes gaf toe, dat deze kwestie zeer urgent is en door B. en W. als een brandende kwestie wordt beschouwd. Volgens spreker is deze school, welke voor alle doeleinden on geschikt is, alleen nog geschikt voor af braak. Dit laatste zou echter een sto rende invloed op het onderwijs heb ben, vandaar dat hiervan nog wordt afgezien. Echter, klasse-verruiming zullen deze noodtoestanden eventueel kunnen verlichten. Spr. meende, dat dit allereerst een kwestie van tijd is, waar in zeer zeker verandering zal komen B. B. en B. W„ twee loodgieter Wieringen, waren van mening een kleine bijverdienste in dez« tijden best konden gebruiken De ze echter waarop zjj zich dit 'extr^ wilden verschaffen, was geheel t Beide mannen hielden zo nu en a" kleine stukken afvallood, die z hun werkgever hadden moeten imb' veren, achter. B. B. vergaarde on h wijze 37 kg. lood dat hij te eigen h te verkocht, en B. W. maakte 30 upIHp Dp t.wee mannor» gelde. De twee mannen stonden gi,» ren terecht voor de Politierechter Alkmaar, mr. J. N. Alblas, die beis111 veroordeelde tot f 60 subs. dagen. Texel begon de wedstrijd tegen ZAP met de stormachtige wind in de rug, zodat de bal meestal te hard gespeeld werd en gemakkelijk opgevangen kon worden door de ZAP-verdediging, die haar doel met zeven man bewaakte. De ex-Schager Stam kreeg zijn eerste kans, doch de doelverdediger bleek goed opgesteld te staan. Voortdurend bleef de bal op de ZAP-helft, doch de Texel-aanvallen waren helaas te door zichtig om veel gevaar te kunnen op leveren. Ondanks het zware veld en de harde wind. werd toch een aan trekkelijke wedstrijd gespeeld. Ook de gastheren slaagden er verscheidene malen in, tot voor Heerschaps doel door te breken. Eerst na een half uur spelen gelukte het Witte de keeper van ZAP van een meter afstand on houdbaar te passeren: 10. Toen ZAP na de rust de wind mee had, had zij haar evenwicht, ondanks de achterstand, volkomen teruggevon den. Een opeenhoping van spelers voor het doel van de gasten had tot gevolg dat er voor Heerschap maar weinig ge vaar was, totdat tien minuten vóór het einde Neyens na een door hem genomen hoekschop de bal weer voor zijn voeten kreeg en een welgerichte bal onhoudbaar in de touwen plaatste. De resterende minuten werd in hoog tempo gèspeeld. doch in de stand 1—1 kwam geen verandering meer. BOUWPLAN NIEUWE SCHOOL GOEDGEKEURD De inspecteur van het l.o. in de in spectie Den Helder heeft het plan tot het bouwen van een school met zes klassen aan de Raadhuisstraat te Anna Paulowna goedgekeurd. De uitspraak was overeenkomstig KOMEN EN GAAN Ingekomen: C. J. Pot v. Amster- dam; A. Gorter van Hoogkarspel- n Haverkorn van Schagen; G. Roerdomn en echtgen. van Anna Paulowna; D v d. Werf van Sneek; H. Bijma van Zeist-' G. C. Tscheuschner van Amsterdam- I P. Clowting en gezin van Den Heldert W. de Vries van Wieringermeer; w Houwing van Dordrecht; Ph. Deijs'van Norg; S. de Kroon en echtgen. van Akersloot; T. Bosma van Medemblife C. K. Philipsen van Anna Paulowna: J. A. Gloudemans van Gorinchem. Vertrokken: J. T. van Goor naar Tietjerksteradeel; R. Oegema naar Zuidlaren; E. Kuiper naar Laren; a. Omis en kind naar Heiloo; D. Drent en gez. naar Groningen; J. Hidden naar Schagen; R. v. Hoolwerff en echtgen. naar Den Helder; J. de Kraker naar Sint Maarten; D. Pruimboom naar An na Paulowna; G. R. Kuiper naar Win- kei; G. Landolt en gez. naar Wieringer meer; G. van Heusden en gez. naar Wieringermeer; M. Kuut naar Den Helder; H. Folkers en echtgen. naar Wieringermeer; H. Hegeman en gezin naar Dokkum; Th. I. M. Vries en echtg. naar Wieringermeer; J. Visser naar Maarn; Joh, Th. Smiers naar Amster dam; G. Roerdomp en echtg. naar Den Helder; F. Boven naar Wieringermeer; J. Hoekstra naar Doetinchem; J. Lont naar Harderwijk; G. Nieuwenburg naar Den Helder;M. M. Hille naar Den Haag; M. C. Hille naar Den Haag; B. Lukkien naar Geleen. In verband met haar benoeming tot wijkverpleegster te Hoek van Holland zal zr Roozendaal haar dienstverband bij „Het Witte Kruis", standplaats Den Oever, gaan beëindigen. Ze heeft tegen half November ontslag gevraagd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hillegonda, d. v. P. van Teulingen en W. de Jong. Martha, d. v. R. de Jong en M. Heggelaar. Johanna d. v. C. F. Polet en A. Rengers. Sijtje Hermina, d. v. H. J. Ebbers en W. Slin gerland. Gehuwd: V. Weert en N. M. Ver sluis. Overl eden: Dieuwertje de Vries, oud 69 jaar, echtgen. v. C. Duijnker. De heer C. Liefhebber heeft bij zijn 40-jarig post-jubileum, zoals te ver wachten was, van vele zijden uitingen van waardering en vriendschap mogen ontvangen. De dag te voren kwam reeds d« inspecteur van de PTT in de inspectie- Haarlem feliciteren en de heer Lief hebber danken voor hetgeen hij in zijn veertig dienstjaren voor het bedrijf heeft gedaan. En op de jubileumdag zelf boden de heer Keijzer, directeur, en de heer Kroon, eveneens van het kantoor Den Helder, hun gelukwensen aan en de eerste sprak, bij het aanbie den van een oorkonde, woorden, dis van veel waardering getuigden. De heren Kossen van Slootdorp en Geer vliet van Breezand vertegenwoordig den de kantoorhouders uit de omtrek, die hun collegiale gevoelens behalve met een persoonlijke felicitatie, ook lie ten vertolken door een mooie bouquet, Voor de bestellers en het overige per soneel van het éigen kantoor sprak de heer De Vries en bood de jubilaris een vulpen en mevr. Liefhebber bloemen aan. Ten slotte voerde ook nog me]. Nap het woord, vroeger hier locale kracht en nu collega te Ouderkerk, die dankbaar was voor de prettige samen werking van vroeger en voor de'hulp, die zij nu no wel ontvangt, als zij voor haar werk in bijzonder moeilijke ge* vallen de raad van haar oud chef in wint. Ter herinnering bood zij e®8 boekwerk aan. Bloemen en geschenken van vele anderen vormden het bewijs, dat de heer Liefhebber niet alleen om zijn werk in dienst van de PTT w0™_ gewaardeerd, maar ook om wat M daarnaast voor de gemeenschap doe terwijl persoonlijke vriendschap eveneens in deze vorm uitte. Die bloe men en geschenken kwamen o.a. va burgemeester Mijnlieff, het bestu van het Witte Kruis, de verpleegsters, de zaaizaadvereniging Z.A.P. en v® der van personen, die door hun we veel met de post te maken hebben, v vrienden, buren en kennissen. Geboren: Jacob, z. v. en Dirkje Nentjes; Grietje, d. v. Eve de Boer en Dirkje van Urk; Hen z. v. Willem Schenk en Willempje Ba*" ker; Jacob, z. v. Hendrik Visser Marretje Hakvoort; Jacob, z. v. dert Schraal en Geertje Korf; Ja8 z. v. Riekelt van Urk en Lubbertha Hinderink; Jacob, t. v. Willem BaKKw en Wilhelmina Wezclman. Ondertrouwd! Teunis S«W* en Lubbetje Koffeman.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2