KLOPPER NEYTS HEEFT RUZIE N EYTS Keizerstraat 63 Mededelingen van de Rijkslandbouw- Voorlichtingsdienst te Schagen Radiateurhoes CASINO RALLY Neels - Kledingmagazijn GESLOTEN Onze specialiteit Speculaas Snij Taai-Taai! Troonrede in de Ridderzaal Texel Onze Bridgerubriek Marktoverzicht Purmerend Anna Paulowna Ds Meyer over Christendom en Humanisme Urk De week op de visafslag Drink- en boenwaier op boerderijen in Noordholland Ten hemelschreiende toestanden Een oprolbare MAARTEN SMIT Abonneert U op dit blad WEST-INDIË een monneêij&e foiacfit Voor de derde maal sinds de troons bestijging heeft H.M. Koningin Juliana de zitting van de Staten Generaal geopend met het uitspre ken van de troonrede. H.M. de Ko ningin tijdens het uitspreken van de troonrede in de Ridderzaal JAN VAN ZVTPHEN ALS SPREKER Op Donderdag 28 September zullen in „De Oranjebo.óm" te Den Burg een aan tal muziek- en zangnummers worden uit gevoerd en enkele smalfilms worden ver toond. Tevens zal de heer J. A. van Zut- phen een Tede houden over het werk van „Zonnestraal" voor de t.b.c.-bestrijding. Deze avond is vrij toegankelijk en zuiver propagandistisch bedoeld. 15 VERLOVEN A. Bij Koninklijk Besluit is het maxi mum aantal verloven A met ingang van 1 Januari 1951 voor deze gemeente vastgesteld op 15. MARKTBERICHT DEN BURG, 18 Sept. 1950. Aange voerd werden 70 lammeren van 40—60; 40 schapen 'van 85—100; 23 rammen van 100 tot 130; 27 graskalveren van 250350; 2 koeien van 750 tot 950; 4 nuchtere kal veren van 45 tot 55 en 13 biggen van 60 70 gulden. BIED- EN SPEELFOUTEN QE PRACTIJK heeft mi) geleerd, dat bied- en speelfouten maar al te vaak hand in hand gaan. U moet er eens op letten: meestal gaat de leider, wanneer blijkt dat het eindbod op overschatting van de werkelijke kracht der kaarten berust, óf te veel risico nemen óf te voorzichtig spelen. Het resultaat is dan in negen van de tien gevallen een débacle; bij normaal spel was men een, hoogstens twee down gegaan; door abnormaal spel wordt het aantal downslagen onnodig verdubbeld. Onlangs signaleerde ik het volgende spel: Sch. A, V, 7, 6, 4, 3 Ha. H, 7 Ru. B, 9, 5, 4 KI. H N Sch. H. 5,2 Sch. B, 9, 8 Ha. 3,2 W O Ha. A, V, 10, 6 Ru. H, 10, 7,2 Ru. 8, 6 KI. B, 4,3,2 KI. V, 7, 6, 5 Sch. 10 Ha. B, 9; 8, 5, 4 Ru. A, V, 3 KI. A, 10, 9, 8 Hoewel nóch Z, nóch N over een ster ke kaart beschikt, kan ik me voorstellen dat N, nadat O, Z en W hadden gepast, één Sch. liet horen. Toen O wederom paste, antwoordde Z met 1 SA. Qok dit bod acht ik verantwoord. W bleef er het zwijgen Joe doen, waarna N (terecht! 2 6<jhf. annonceerde. Ook O bleef 'passen. Had Z nu" eveneens 'zijn mond gehouden dan was er niets gebeurd. Maar Z werd overmoedig (wellicht ook door het hard nekkig passen van de tegenpartij) en hij ging door met 2 S.A. En dót ondanks het feit, dat N zijn kleur had herhaald. In zo'n geval is passen de veiligste weg! Aangemoedigd door het 2 S.A.-bod van Z. werd ook N. ietwat overmoedig en hij annonceerde de 3e S.A. Er werd rond- gepast (niet gedubbeld), waarna W. de strijd met een kleine KI. opende. Bied- en speelfouten gaan meestal sa men: ook deze Z. maakte op deze regel geen uitzondering. Na met KI. Heer aan slag te zijn gekomen, speelde hij Sch. 3 na zodat O. met Sch. Bóer aan slag kon komen. O. deed dat prompt, waar na KI 6 volgde. Natuurlijk had Z. nu KI. 8 moeten spelen, in de hoop, zowel Kl.A. 'als 10 te maken. Maar neen, 'out volgde op fout: Z. speelde onmiddellijk KI.Aas, waarna Ha. 4 volgde. Z. hoopte n.1. dat W. Ha-Aas zou hebben. Toen W. een kleine Ha bijspeelde. zette Z. in N. de Heer, maar O. nam de slag met de Aas, braent W met KI. Boer aan slag. incasseerde daarna Kl.Vrouw; toen volg de Ru. 6. En weer zag Z. kans een fout te maken. Hij speelde een klein Ru bij, zodat W met Ru.Heer aan slag kwam. De laatste speelde Hu.2 na en Z. kon nu Ru.A en Ru.V maken. Helaas: nu moest hij Ha. natrekken, zo dat O ook nog Ha. V en 10 incasseerde. Waarom Z. niet na (meteen met Kl.H bij N. aan slag te zijn gekomen onmiddellijk Ru aantrok, en waarom hij evenmin de Sch.-snit benutte zal wel al tijd een raadsel blijven! De steeds aanhoudende regenbuien brengen het vee wel naar de markt, daar we Dinsdagmorgen niet alleen een flink aanbod van vette koeien kregen, maar ook wolvee. De markt was te klein om de sèhapen en lam meren te plaatsen. Gelukkig was de vraag, vooral naar de lammetjes, heel goed, tegen hogere prijzen dan vorige week. Ook de handel in schapen was goed. Met de vette koeien ging het heel langzaam, maar daar er nog al veel slagers op de been waren, zette de handel nog al rustig door, waar door de prijzen vrijwel gehandhaafd bleven. Daar het voor de meeste boe ren nog.te vroeg is om te stallen, ging het met de geldekoeien stug en met de verse ging het ook heel traag. Voor de nuchtere kalveren was de handel ook stugger. Niet dat er koopjes vie len te halen maar de prijzen werden er toch niet beter op. De vette gingen ook maar matig van de hand. Op de bokken en geitenmarkt was het een rtugge boel en bij de vette varkens ging het in het begin rnaaf heel kalm. De inzet was f 1,84, wat bij aflocip maar slecht was te maken daar het steeds stugger werd in tegenstelling met de biggen, waar bij een niet te groot aanbod de prijzen Zich herstel den. Het kleine aanbod fokzeugen was moeilijk te plaatsen. Op de paarden markt was het weer een stille boel en met de veulehtjes ging het heel stug. Op de pluimveemarkt was nogal vraag naar zware konijnen. Aangevoerd 815 runderen, waaron der: 361 vette lpseien van f2.20 tot f 2.80 p. kg, handel matig; 110 melk- en kalfkoeien van f 650 tot f 1000 per stuk handel stil; 268 gelde koeien van f 550 tot f800 per stuk, handel kalm; 22 pin ken van f 350 tot f 525 p. stuk, handel matig; 12 graskalveren van f 190 tot f275 p. stuk, handel kalm; 10 vette kalveren van f 125 tot f 300 p. stuk. handel matig; 162 nuchtere kalveren van f 50 tot f Ï20 p. stuk, handel stug ger; 42 stieren van f 575 tot f 1300 p stuk, handel stug; 2619 schapen van f 70 tot f 130, handel goed en lamme ren van f 60 tot f 100 p. stuk, handel vlug; 73 bokken en geiten van f 10 tot f 40 per stuk, handel stug; 210 vette varkens van f 1.74 tot f 1.84 p. kg., han del kalm, afloop stug; 741 schrammen van f 45 tot f 60 p. stuk en biggen van f32 tot f45 p. stuk, handel kalm, af loop iets beter; 14 fokzeugen van f250 tot f375, handel stug; 38 paarden van f 625 tot f 800 p. stuk, handel stug; 7 veulens van f 185 tot f 300, handel stug. Totaal 4689 dieren. Mej. Schuiling heette bij de opening der afdelingsbijeenkomst van de P.J.G. in het bijzonder ds. Meijer welkom, die zou spreken over Christendom en Humanisme. Na het ontstaan en de grondslagen belicht en op verschil en overeenkomst van christendom en humanisme ge wezen te hebben, herinnerde ds. Meijer er aan, dat tijdens de oorlog humanist en christen zich gezamenlijk verweer den tegen de gemeenschappelijke vijand. Niet altijd echter is er die wil tot samenwerking en waardering voor elkander. De P.J.G. nu, zo betoogde spreker, kan het hare er toe bijdragen om christen en humanist tot elkaar te brengen, tot heil van onze samen leving. Na de pauze beantwoordde ds. Meijer verscheidene vragen. Aan het einde van de avond dankte mej. Schuiling hem namens de leden voor zijn leer zame beschouwingen. B.K.C.-NIEUWS Lang leek het, dat BKC 3 het tegen HRC 6 niet zou bolwerken, want tien minuten vóór het einde leidden de Heldersen nog* steeds met 10. Toen slaagde Wagemaker er in het Helderse doel tweemaal te doorboren, doch ook de gasten wisten nog eenmaal het BKC-net te vinden. Met een verras sende 22 eindstand kwam het einde. BKC 2 bereikte een behoorlijk resul- staat door het bezoekende Helder 3 met een 31 nederlaag naar huis te sturen. Met de rust was de stand nog steeds 00. Daarna namen de geel zwarten de leiding, die echter door de gasten weer teniet gedaan werd. Het harde werken van de Poldersen werd echter nadien nog' met twee doelpun ten beloond. TELEFONEREN MET INDONESIË De radiotelefoondienst met Ban- dung is voortaan op alle werkdagen geopend van 10.0016,00 Ned. tijd. In gaande 5 October 1950 is de dienst met Makassar geopend op Vrijdag 14.0016.00 en met Surabaja op Dins dag, Donderdag en Zaterdag 14.00 16.00 Ned. tijd. NIEUWSTE AMERIKAANSE STRAALJAGERS NAAR DUITSLAND De tweede divisie van de Ameri kaanse luchtmacht in Duitsland zal binnen enkele dagen worden uitgerust met ongeveer 150 Thunderjets, de nieuwste Amerikaanse straaljagers. Door het bijzonder slechte weer van de afgelopen week was er weinig aan voer van kuilpaling. De vangsten waren over het algemeen zeer laag. Grote vangsten kwamen niet meer voor, het geen erop wijst dat het seizoen het einde nadert. De noteringen voor kuil paling waren nog bevredigend, gemid deld per pond 7083 cent. Ook de lijn- aalvissers hadden weinig succes. Slechts tweemaal konden zij de beug in zee brengen, het resultaat was echter ge ring. De noteringen voor lijnpaling va rieerden per pond van 8390 cent. Da aanvoer van witvis nam iets in beteke nis toe. Ook enkele kuilvissers voerden soms flinke partijtjes snoekbaars aan. De noteringen waren goed, per pond 37 —42 cent. De aanvoer van rode baars was niet zo groot. De prijs was 28—37 cent per pond. Andere soorten witvis werden practisch niet aangevoerd. Voorn noteerde evenals blei 5 cent per pond. De aanvoer van nest was de afge lopen week heel goed, in totaal werd ongeveer 165 ton aangevoerd. De prij zen per bak varieerden van f 2.10— f 2.74. De weekbesommingen der kuil vissers varieerden vorige week per vaartuig f 300—f 900, voor de üjnaalvis- sers f 70—f 200. Door enkele vaartuigen werden kleine partijtjes Noordzeevis aangevoerd. De noteringen voor grote, middel en kleine schol waren resp 50, 41 en 36 ct per kg. Aangevoerd werd in de afgelopen week: 62795 pond kuilpaling, 1463 pond lijnpaling; 3763 pond snoekbaars; 1102 pond rode baars; 30 pond blei; 84 pond voorn; 7 pond karper; 7 pond bot; 3 pond zalm; 331119 pond nest; 64 pond grote schol, 80 pond schol middel en 960 pond kleine schol. De totale omzet aan de visafslag be droeg ongeveer f 61260. VISSERIJBERICHT Door 22 vaartuigen werd aangevoerd: 2952 pond paling 0,80—0,91 per pond en 228 bak nest, f 2,60 per bak. VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Dingdag zijn: trawler IJm. 6 f 9100; 2 stoomtrawlers 20.000; loggers Kw 73 f 1600; 40 5500; 37 f 6770 (allen ged. ladingen); Kw 104 f 6190; 69 3830. Prijzen per kg; heil bot 3,10; gr. tong 3,15; grm. tong 2,40; kim. tong 1,62; kl. tong I 1,45; kl. tong II 1,94—1,84. Prijzen per 50 kg: kim. schol 78; kl. schol I 59; kl. schol II 55—42; schar 30,50; v. haring 14,50—10,70; makreel 1810; kim. schelvis 65; kl. schelvis I 53 —47,50: kl. schelvis n 32—26,50; wijting 21,50—8; gr. gul 45—37; midd. gul 36—34; kl. gul 3230. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 208132; gr. koolvis zw. 77. De aanvoer bedroeg 7011 kisten, waarvan 6100 met haring. SPAANSE TRAWLER VERMIST Gisteravond werd per radio aan alle schepen verzocht uit te zien naar eeij^ Spaanse trawler, die vermist vvoidt. Het schip is het laatst gezien aan de Zuidwestkust van Ierland. Het is mo gelijk dat het schip ergens onbestuur baar ronddrijft. De doornee-burger kan zich niet voorstellen dat even buiten stad en dorp nog vele men sen zijn verstoken van leidingwater. Bij dit feit pleegt men veelal niet stil te staan, omdat waterleiding voor velen een „vanzelfsprekend iets" is geworden rq ,hun ogen. In de omg'eving van Schagen is de toestand nog allerminst ideaal. Water en electriciteit ontbreken nog op tal van boerderijen. Is het een wonder, dat die boeren ook snakken naar water, licht en comfort? We hebben een verzoek gekregen om te trachten hierin verbetering te krijgen en me-, nen goed te doen de openbare aandacht eens te vestigen op de werkelijke toestanden, waar bij we ons eerst tot het w#ter zullen bepalen. De eerste groep woont nog geen 3 km. bui ten Scliagen. Het boen- en drinkwater van een tv .'Ge tal boerderijen is onderzocht door de Bond r van op Coöp. Grondslag' werkende Zui velfabrieken in Noord-Holland te Alkmaar. Het onderzoek gaf het volgende resultaat: No, 4162: 764000 950000 27000 195 10 Waarschijnlijk aantal colibacteriën per cc. 1500. No. 4163: 1780000 1120000 110000 2180 820 Waarschijnlijk aantal colibacteriën per cc. 150. De kolommen heben de volgende betekenis: Bacteriën, Gd., Vervl. Gist, Sch., Coli. Pe Rijkszuivelconsulent in de provincie Nrd.- Holland gaf hierop het volgende commentaar: «Wanneer we allereerst de uitkomsten van Bet onderzoek van het water No. 4162 be schouwen, dan blijkt, dat dit water bij kwe king op een agar-voedingsbodem 764.000 en hij kweking op een gelatine-voedingsbodem 950.000 bacteriën per cm3 bevat. Globaal mogen we dus wel aannemen,dat dit water 3/4-1 millioen bacteriën per cm3 bevat. Zonder op de overig'e uitkomsten te let ten, mogen we op grond van deze cijfers al Wel zeggen, dat dergelijk water niet als boen- water voor melkgerei gebruikt mag worden. Met dit water kan zelfs bij een zeer goede oielkwiiming geen eerste klas melk geleverd worden. Dit is ten eerste nadelig voor de be trokken veehouder en ten tweede is het ook uit een oogpunt van de volksgezondheid in hoge mate ongewenst, dat een kostbaar product melk gewonnen, bewaard en getranspor teerd wordt in melkgerei gereinigd met derge lijk slecht water. Daarbij komt nog, dat blijkens het onder hoek per cm3 27.000 gelatine-vervloeiende bacteriën in het water aanwezig zijn. Gelatine een eiwitstof en wanneer er nu gelatine- vervloeiende bacteriën aanwezig .zijn, betekent dat er eiwitaantasting kan optreden. Wan neer men nu bedenkt, dat melk ruim 3eiwit bev*t, dan is het duidelijk, dat deze eiwit- flitsende bacteriën zich in melk zeer goed thuis voelen. Het gevolg is, dat het zeer Waardevolle bestanddeel „eiwit" voor een deel verloren gaat en wat nog erger is, bij de eiwit- awitasting kunnen producten gevormd worden, die zeer giftig zijn, 7 ^wel voor mens als dier. Tegen het aantal gisten en schimmels (resp. 195 en 10 stuks per cm3) kan men minder be denkingen inbrengen al zien we deze microör- ganismen natuurlijk ook liever niet, doch an ders staat het met het aantal colibacteriën. Deze bacteriën veroorzaken een ernstig kaas- gebrek, namelijk het z.g. „vroeg los", waar voor men op de kaasfabriek zeer bevreesd is. Vooral nu de kaasexport voor ons land van zo grote betekenis is in verband met onze devie- zenpositie, moeten wij eerste klas kaas maken en dit kan alleen indien de grondstof „melk" zo zuiver en hygiënisch mogelijk gewonnen wordt. Daarbij is het bedrijfswater een zeer belangrijke schakel en daarom kan er niet ge noeg de nadruk op gelegd worden, dat alleen water, dat voldoet aan de hoogste chemische en bacteriologische eisen gebruikt mag worden voor de reiniging van het melkgereedschap. Hoewel ons geen gegevens omtrent de chemi sche samenstelling van het hiervoor bespro ken water bekend zijn, geven de uitslagen van het bacteriologisch onderzoek ruimschoots aan leiding om dit water onvoorwaardelijk af te keuren. Nog erger. Na deze beschouwing valt er eigenlijk wei nig meer op te merken omtrent het tweede monster water. De opmerkingen hiervoor ge maakt, gelden in nog sterkere mate voor dit tweede monster. We zien immers, dat het aan tal bacteriën per cm3 hier ligt tussen 1 en 1 yK millioen, hetgeen aanmerkelijk hoger is dan bij het eerste monster. Trouwens alle cij fers behoudens dat voor het aantal colibacte riën, zijn nog groter dan bij het eerste water. Vooral het aantal gelatine-vervloeiende (dus eiwit aantastende) bacteriën is buitengewoon hoog. Voor dit tweede water kan dan ook maar weer één conclusie gelden, namelijk: on deugdelijk voor het gebruik als boenwater voor melkgerei. Een tweede g'roep burgers en boeren woont ook binden een afstand van 3 km. van Scha gen. Ook hier werd een monster water geno men door de Provinciale Gezondheidsdienst v. Dieren in Noord-Holland en onderzocht door de dienst Rijkszuivelconsulent in Noord-Hol land. De uitslag was als volgt: Organoleptisch onderzoek: kleur: zeer veel bruine eerslag. Geur: niet te constateren door dat de chemische geur van de fles alles over heerst. Chemisch onderzoek: zwavelwaterstof: af wezig; ammoniak: afwezig; sulfaat: veel aan wezig; nitraat: veel aanwezig; nitriet: veel aanwezig; ijzer: 8 mgr. per liter; chloor: 425.7 mgr. per liter; keukenzout: 701.8 mgr. per liter. Bacteriologisch onderzoek: Het aantal bacte riën gekweekt op tryptone-agar bedroeg ca. 200.000 per cm3. Coli-achtige bacteriën kon den worden aangetoond in 0.1 en 1 cm3 van het water. Vernietigende conclusie. Dit water moet èn als drinkwater voor vee én als bedrijfswater worden afgekeurd. Als drinkwater dient het water te worden afge keurd op grond van het hoge gehalte aan sul faat, nitraat en nitriet. Vooral de aanwezigheid van nitraat en nitriet is zeer ernstig te noe men, omdat deze stoffen gezien worden als een verklikker van een besmetting van het water met oppervlaktewater ea/o£ gier en/of me6ti De aanwezigheid van colibacteriën wijst ook in deze richting. De aanwezigheid van sulfaat in water be hoeft direct geen aanleiding te Zijn om dit water af te keuren, wanneer de hoeveelheid sulfaat klein is. Wanneer echter zoals in dit ge val de hoeveelheid sulfaat groot is, is de kans op diarrhee bij het vee lang' niet denkbeeldig. In dit geval keuren wij het onderzochte water als drinkwater af ten eerste vanwege het hoge nitraat- en nitrietgehalte en ten tweede van wege het sulfaatgehalte. De hoeveelheid ijzer is hoog, doch voor drinkwater niet te hoog. Wel kan men met een ijzergehalte van 8 mgr. per liter vernach ten, dat er op de duur afzetting' van ijzer in vaatwerk en gereedschappen zal plaats vinden, terwijl ook het dichtgroeien van leidingen, waardoor het water gaat, voor de hand ligt. Tegen het keukenzoutgehalte kan men minder inbrengen, want dit gehalte is beoordeeld naar Noordhollandse maatstaf, dus laag'. Wat de bacteriologische kwaliteit van het water betreft, kan men meer bezwaren inbren gen; Het aantal bacteriën per cm3 is veel te hoog en wat vooral ernstig is, is dat hierbij colibacteriën zijn. Deze bacterie is zeer ge vreesd in de zuivelindustrie vanwege het feit, dat zij één der ernstige kaasgebreken veroor zaakt. De boer moet deze bacterie bestrijden door een prima melkwimiing, waarbij hij zeer de nadruk dient te leggen op de reiniging van het melkg'ereedschap. Uit tal van bacteriologische onderzoekingen is duidelijk gebleken, dat het melkgereedschap de voornaamste besmettings bron van de melk is. Indien het melkgereed schap onvoldoende gereinigd is, kan men, zelfs bij de grootste zorg aan de overige onderdelen van r het melken, geen bacteriologisch g'oede melk verkrijgen. Voor alles moet de reiniging van melkemmers, bussen, teems enz. in orde zijn en dat kan alleen indien men de beschikking heeft over prima water. Met het onderzochte water kan dit nooit bereikt worden en men zal steeds de kans lopen, dat de van dit bedrijf af komstige melk bacteriologisch slecht is. Dat kan voor de betreffende boer een nadeel op leveren in verband met de uitbetaling van de melk naar kwaliteit en ook voor de volksge zondheid kan dit gevaar opleveren. In verband met het voorgaande, dient het onderzochte wa ter ook als bedrijfswater onherroepelijk tle wor den afgekeurd. Uit deze onderzoekingen blijkt overduidelijk van hoe groot belang het is voor de boeren zelf en hun gezinnen en voor hun vee en voor hun producten, dat met meer energie dan tot nu toe het waterleidingnet wordt uitgebreid om ook de boerderijen daarbij te kunnen aan sluiten. Dat de uit deze onderzoekingen getrokken conclusies juist zijn blijkt ook wel uit de prae- tische ervaringen. Wanneer namelijk in de zo mer de temperatuur oploopt, daalt automatisch de kwaliteit van de melk en laat de gezond heidstoestand van de mensen ook vaak te wen sen over. Wij vertrouwen, dat door deze publi catie een stoot in de goede richting' kan wor den gegeven. Moge ook de Overheid inzien, dat hier voor haar nog een zeer belangrijke taak is weggelegd. De geschiedenis heeft bewezen, dat waar waterleiding kwam, de gezondheidstoestand van de bevolking met sprongen vooruit ging. Rotterdam ondervond de eerste zegeningen, toen het leidingwater kreeg van een Engelse Maatschappij. Het havenwater bleek de bron te zijn van vele epidemieën. Noord-Holland werd vroeger vrijwel elk jaar geteisterd door diphtherie en roodvonk, dank zij het sloot water met de „huisjes". K. BERGSMA. op Uw auto betekent jiiet alleen een bedui dend lager benzinege- bruik, maar is in de wintermaanden een be houd voor Uw motor! Voor alle merken auto mobielen leverbaar, door Rijksweg 96-99, Tel. K 3235-202, JULIAJN ADORP. MMTHIT 4TIUM JAC.. Ot orwAMtw WOBNÜOAOj VAMOAO 2.5» CURSUS van het Indisch-Instituut over op VRIJDAG 22. SEPT., 29 SEPT., 13 OCT., 20 OCT. en 27 OCT. om 8 uur in het Museum (1ste Vroon straat). VRIJDAG 22 SEPT. spreekt de Heer J. v. d. WALLE van de P.C.J., over: DE STAATKUNDIGE ONTWIKKELING VAN SURINAME EN DE ANTILLEN. Kaarten a 3.voor de hele cursus of k f 0.75 per avond verkrijgbaar bij: Singel 53 of 's avonds in het Museum. DINSDAG 26 SEPT., om 8 uur in CASINO. D. E. REBLING en Mevr. LIN JALDATI JOODSE VOLKSKUNST, Volksliederen, voordracht, pianosoli. Kaarten 1.20 (bel. inbegr.) bij de bekende boek handelaren en bij Singel 53. Plaatsbespreken: Maandag 25 Sept. van 4—5 uur in Casino. Volgorde begunstigerskaarten: wit-geel-blauw. Gevraagd voor directe indiensttreding Inlichtingen Koningstraat 61-67 - Tel. 2862 DONDERDAGAVOND 21 SEPT.: RALLY in CASINO in verband met de Evangelisatieweek. Een vlot programma dóór jonge mensen vóór jonge mensen. Ieder boven de 15 is van harte welkom. I 'ts Donderdag 21 September i® is er weer! Heerlijk gekruide en de echte Helderse Lammers Koningstraat 94 Tel. 2510 l De schoen, cte 't zwaarste werk !ta„d ho.* RAyoi ai. met zijn vrouw, omdat hij zijn goederen te goedkoop verkoopt. Zij in haar keuken, maar ik in mijn winkel de baas. Alles voor de OUDE PRIJS lange jaeger pantalon maat 5 4.35 Kleine stijging per maat. kinder- tRaïningspakjes alle maten, ijzersterk, vanaf 8.35—11.95 lange interlook pantalon. Nu 3.98 zware overalls, ijzersterk maat 4-8 lange interlook pantalon, zware kwaliteit 4.69 Kleine stijging per maat. Ook voor per sonen boven 200 pond jaeger hemden, ijzersterk, korte mouw, vanaf 4.89 flanellen herenhemden 4.95, 5.95, 6.95 interlook borstrok, lange mouw 4.25 200 popeline overhemden met boord, beige en grijs 8.95 interlook hemd, k. mouw, 100 lang 4.25 manchester broeken 18.95 Partij zware sajet- sokken, ook grote maten 2.45 KINDERPYAMA's vanaf 4.45 Kleine stijging per maat. bretels 98, 150, 225, 240 khaki werkhemden 8.45 rode zakdoeken 79—98 lange interlook herenhemden, korte mouw, zware kwaliteit 4.95 fantasie zakdoek 5» wit 55 HEREN CAMTSOLES en BROEKEN 2.40, 2.85, 2.95, S.I5 500 POPELINE OVERHEMDEN met 2 losse boorden, beige en grijs, van 19.45, nu 18.95 alle maten, ook 17% en 18. 500 WOLLEN HEREN BORSTROKKEN, korte mouw, zware kwaliteit, zeldzaam goedkoop, alle m. 7.5r WOLLEN SOKKEN van 2.95 nu 2.25 Grootste sorter Deze week op alle zelf- binders 20 korting ng ter plaatse l/ïil/' |||4> Mijn naam en nummer IXIJIV Uil staan op de ruit.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5