6 Dec» ÏLieuw- fiumea 6 Dec* ~En ERNER CRONE fa.BEEMSTERBOER Telegraafverkeer met Den Helder op moderner leest geschoeid T. öOVIIKS DE FILMS VAN DEZE WEEK Interkerkelijke Gezinsweek staat voor de deur Wieringer mosselen delicatesse in Frankrijk I Wij fotograferen Originele gelukwensen openden de reeks Maastricht bezong het leed van Moeder Morse Gedenksteen voor Joodse onderwijzers Tavenu speelt binnenkort „De heilige vlam" EPEDA PULLMAN en RAWI DE TOESTAND OP AMBON Jaap Sax houdt lezing voor de Noorder Kunstkring „Helders Mannenkoor" weer voor het voetlicht „De Molenwiek" draait voor de ouden van dagen Ben KOOI - Koningstr. 105 - Tel. 3403 De heer A. C. van der Linde in nieuwe PTT-fvnctie DE WITTE: IN HET KORT Hef- Sinterklaasfeest' Tafeltennisnieuws Drie samenkomsten op het programma Maandag 16 October BEN KOOL TIVOLI „Remember Pearl Harbor" Tussen Haaks en Kuifje Julianadorp Klein sportprogramma ALLE DAGEN Verkoopprijs daar f 0.45 per k.g. (hier f 0 07) „De zon in het hart" Zijpe Competitie Zijper Damclub PREDIKBEURTEN WAT TE DOEN IN GEVAL VAN BRAND? Voor HEREN vanaf f 45.— Voor DAMES vanaf f 55.- ZATERDAG M OCTOBER 1950 „Men kan het leed van Moeder Morse gissen, nu zü weer één harer kinderen moet missen. Er worden zoveel spükers in haar kist geslagen, dat wij haar spoedig grafwaarts kunnen dragen. Haar oude getrouwen zien het met lede ogen aan, als het eens met haar voor goed zal zijn gedaan. Er gaat thans een ver trouwde relatie verloren, maar er wordt toch een nieuw contact geboren. Wij drukken u tot afscheid en welkom de hand en zullen zaken doen in meer mo derne trant." Deze lyrische bewoordingen verschenen Donderdagmiddag letter voor letter op de smalle witte papierband van het nieuwe teletype-toestel, dat thans het telegraafkantoor Den Helder in verbinding kan brengen met zes en twintig andere kantoren in ons land. Toen bovenaangehaald telegram door de Helderse telex werd getikt, was het officiële telegraafverkeer met Telex nummer 078 nog niet geopend. Een uur van te voren kon worden begonnen met het wisselen van diensttelegram- men. Het bedienend personeel in de zes en twintig andere telegraafkanto ren, die op het telexnet zijn aangesloten, maakte van deze gelegenheid gebruik om de collega's in de Jutterstad geluk te wensen met defe modernisering, die Den Helder weer een stukje dichter bij de rest van de wereld heeft gebracht. Het is waar, de „kinderen van Moe der Morse" (de ouderwetse toestellen waarmede de telegrammen in punten en strepen worden overgebracht) heb ben sinds de dag van hun geboorte uit stekend hun best gedaan, maar hun prestaties worden toch overvleugeld door de glanzend zwarte en eenvoudige toestellen, die de tlegrammen in lees baar schrift ontvangen. De telexisten in Maastricht bezongen in hun gelukwens het leed van Moeder Morse, die alweer een stukje verder in het defensief is gedrongen. De collega's uit Tilburg hadden in de stroom van felicitaties de primeur, en daarmee tevens in de eindeloze reeks van telegrammen vol lief en leed, die door Telex nummer 078 zullen worden getikt. De teletypist uti Deventer had een prachtig rijm gemaakt, dat op de wijs van „O schittrende kleuren" kon worden gezongen. Het stapeltje gete legrafeerde gelukwensen legde wel ge tuigenis af van de vindingrijkheid van de afzenders. Het apparaat kan met enkele simpele manipulaties in werking worden ge steld, waarna de telexist met een nor male kiesschijf een keuze kan doen uit de zes en twintig andere nummers van het telexnet. Het telegram wordt dan getikt op de machine, waarvan het toetsenbord eenvoudiger is dan dat van een schrijfmachine, omdat geen kleine letters kunnen worden aange slagen. Wanneer Den Helder wordt op geroepen, wordt de telex automatisch ingeschakeld. Het bedienend personeel kan met een enkele oogopslag contro leren, of de gewenste verbinding tot stand is gebracht en of het contact tot het eind van het telegram aanwezig is. De nieuwe aanwinst betekent een be langrijke verbetering in het telegraaf verkeer tussen Den Helder en zes en twintig andere gemeenten in ons land. Voor de overige plaatsen zal de eerste jaren het „kind van Moeder Morse" nog nuttige diensten bewijzen. Onthuld in school Vismarkt In de hal van de openbare lagere school aan de Vismarkt is gistermiddag een gedenkplaat onthuld ter nagedach tenis van twee onderwijzers van Joodse bloede, die de ellende van de tweede wereldoorlog niet hebben overleefd. Het hoofd van de Vismarktschool, de heer M. van der Horst, overleed in 1940, na achttien jaar lang zijn beste krach ten aan het onderwijs in onze gemeente te hebben gegeven. De onderwijzeres mej. S. van Spiegel, die reeds sinds 1920 in dienst was, kwam op 2 Juli in Polen om het leven. Op initiatief van de Nederlandse On derwijzersvereniging, afdeling Den Helder, is nu deze sobere bronzen ge denkplaat aangebracht, bevattende hun beider namen onder de jaartallen 1940 1945. Onder aanwezigheid van de gemeente-secretaris mr. dr. E. van Bol huis, de inspecteur van het L.O., de heer J. J. Feringa, en verscheidene on derwijzers en onderwijzeressen, werd de plaats door wethouder L. F. van Loo onthuld. Na de gevoelvolle woor den van de wethouder bracht de heer H. J. Marinus een bloemenhulde na mens de N.O.V. en de vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken, waarvan mej. Van Spiegel destijds een zeer actief lid was. Namens het hoofdbestuur van de N.O.V. sprak de heer Roorda en namens de hoofden van scholen de heer A. Kramer. Een broer van mej. Van Spie gel betuigde zijn grote erkentelijkheid voor de geste van het N.O.V. Namens deze vereniging legde ten slotte de heer H. van de Water een boeket bij de ge denksteen. De Helderse toneelver. „TAVENU" zet het seizoen 19501951 op Maandag 6 en Dinsdag 7 November in met de op voering van „The sacred flame", een stuk in drie bedrijven, dat werd ge schreven door W. Somerset Maugham en in het Nederlands vertaald door C. J. Pieters. „De heilige vlam" is met zijn voor name, lichte dialoog een juweeltje van toneelschrijfkunst geworden. Geen won der dus dat het in het repertoire van een vooraanstaand Nederlands toneel gezelschap heeft gestaan. Het doet ons goed het bovenstaande te kunnen be richten, daar reeds geruchten gingen dat „TAVENU" dit jaar niet zou spelen. Deze geruchten kunnen dus met klem worden tegengesproken. Hoewel de vereniging door het ver trek van enkele spelers zware verlie zen heeft geleden, mocht het bestuur er in slagen deze plaatsen weer bezet te krijgen. Zo werd trouwens alles in het werk gesteld „TAVENU" na zeven en veertig jaar op normale wijze te la ten doorwerken. Wil dat volledig ge lukken, dan behoeft de vereniging vooral de steun van de kunstlievende leden. Momenteel kunnen weer nieu we leden worden aangenomen. De werkende leden zullen ook het hunne doen om „TAVENU" in stand te hou den. En dat betekent ongetwijfeld, dat Den Helder met „De heilige vlam" al weer twee kunstvolle avonden te wach ten staan. UIT VOORRAAD LEVERBAAR! Bedden WONINGINRICHTING KONINGSTRAAT Het bestuur van de Antirevolu tionaire kiesvereniging hier ter stede deelt ons mede, dat in de Donderdag avond gehouden ledenvergadering werd besloten, een telegram van de volgende inhoud te zenden aan Zijne Exc. de Minister-President, dr. W. Drees: „De A.R. Kiesvereniging te Den Hel der, in ledenvergadering bijeen, geeft U bij dezen kennis van haar veront waardiging en bezorgdheid over het lot en de bevolking van Ambon en spreekt de wens uit, dat de regering op de meest krachtige wijs daadwer kelijke hulp zal verlenen aan de be volking als aflossing van ereschuld en ereplicht van Nederland". Het telegram, dat inmiddels is ver zonden, werd ondertekend door de heren A. Lever, voorzitter, en W. de Boer, secretaris. De Bergense kunstschilder Jaap Sax, met wie de Noorder Kunstkring een prettig contact onderhoudt, heeft zich bereid verklaard, op Maandagavond 16 October in „Formosa" een lezing met lichtbeelden te houden over „Impres sionisme en Surrealisme". De heer Sax hoopt o.m. het werk van Koekoek en Th. de Bock te bespreken. De avond die om acht uur wordt geopend, is te gen een geringe entrèe ook voor be langstellenden die geen lid of dona teur zijn, toegankelijk. Het „Helders Mannenkoor" onder lei ding van Henk J. Arisz, geeft op Dins dag 24 October om acht uur in „Casino" zijn najaarsconcert, waaraan het amu sementsorkest van de Z.R.O.V. „Har monie", onder leiding van de heer L. F. van Loo Jr., medewerking verleent. Het koor brengt een negental liede ren, waarvan het Soldatenkoor uit „Faust" met pianobegeleiding van mevr. Nijmeijer-Moorman. Enkele andere zeer bekende door het „Helders Mannen koor" op deze avond uit te voeren wer ken zijn „In nomine Jesu" van Jac. Handl, „Am Grabe" van A. Bruckner en „De Bruid" van H. J. den Hertog. „Harmonie" komt met tweemaal vijf nummers voor het voetlicht, waarvan wij noemen „Arabesque", een serenade voor strijkorkest, en „Die Walzer der Welt", een potpourri van bekende ope rette-walsen. Behalve voor dit concert, het laatste voor de viering Van het zeventigjarig bestaan van het „Helders Mannenkoor" in April 1951, vraagt het bestuur de aandacht voor een verloting, met als hoofdprijs een dames- of herenrijwiel. Deze verloting wordt gehouden ten bate van het fonds voor aanschaffing en onderhoud van muziek, piano en dergelijke. Van het bestuur Van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Den Helder, ontvingen wij de mede deling, dat als datum voor het optre den van het revue-gezelschap „De Vlo- lenwiek" is vastgesteld Woensdag 8 November. Deze onderafdeling van de buurtvereniging Molenstraat geeft dan 's middags in Casino een opvoering van de revue „Een uurtje lachen". Ook niet-leden van de afdeling kunnen, voorzover de plaatsruimte toelaat, deze middag gratis bijwonen. Het aan- vangsuur is twee uur. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Vorige week hebben zich in onze ge meente vier gevallen van roodvonk voor gedaan, zomede één geval van kinder verlamming. Vóór 31 October pakjes verzenden! Maak hem echt gelukkig, zend Uw portret mee! Vraag uitdrukkelijk tropenbestand fotowerk. Ook voor zendingen naar Australië Indonesië Amerika enz. tpxx» ftpo«V- ZWARE RIBFLUWEEL blauw, groen, bruin, grijs en donkerrood 75 cm. br. f 7,75 Wollen ruiten 150 cm. br. vanaf f 6.80 Dameszakdoeken vanaf f 0.35 Herenzakdoeken vanaf f 0.50 SLUISDUKSTRAAT 73 Op Zaterdag 4 November zai heer A. G. van der Linde, adjunct.,? recteur van het Post- en Telegraaf" kantoor Den Helder, afscheid nemen van de werkkring, waarin hij geduren de acht en twintig jaar het Staatsbe" drijf van de P. T. T. heeft gediend, nj daartoe een speciale opleiding te hek. ben ontvangen, is de heer Van Linde benoemd tot „Bedrijfskadertrai. ner" van de P. T. T. Als zodanig 2ai hij, met als standplaats Haarlem, werk. zaam zijn ter bevordering van de efl ficiency en de personeelsverhoudingen in een aantal postkantoren in onze provincie. De P. T. T. heeft thans acht tien bedrijfskadertrainers in dienst van de veertig die voor de totale per! soneelsbezetting van 43.000 employé'» nodig zijn. In een volgende editie ho- pen wij iets nader in te gaan op debe. tekenis van de bedrijfskadertraining in het algemeen. Het zal de vele relaties, die de heer Van der Linde in sportkringen heeft, zeker interesseren, dat hij in Den HeU der woonachtig zal kunnen blijven. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2203 en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9 telefoon 2981. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87, telefoon 2929; na zes uur Timorlaan 21, telefoon 2420. Vandaag wordt in Den Helder een straatcollecte gehouden voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Wij ontvingen nog de predikbeurt van de Nederlands Hervormde ge meente te Julianadorp: 10 uur ds. Sep- meijer. Vanavond om acht uur geeft de P.T.T.-amusements- en sportvereniging „De Postillon" in „Casino" een feest avond. Opgevoerd zal worden „Als de klok waarschuwt", een vrolijk myste rie in drie bedrijven. In „Centraal" worden vanavond tijdens een gezellige bijeenkomst van de „Band Nederland-Indonesie" aan een vier-en-twintigtal gerepatrieerde militairen door burgemeester Rehorst herinneringstegels uitgereikt. De schoolvereniging „De Lyceïst" houdt vanavond in „Formosa" een soirée-dansante. De hengelsportvereniging „Den Helder" heeft dezer dagen de Ko ninklijke goedkeuring ontvangen. Gistermorgen rukte de brandweer uit voor een schoorsteenbrandje in de Californiestraat. Het brandje, dat spoe dig was geblust, ontstond toen een hoe veelheid roet in één der rookkanalen vlam vatte. Hedenavond geeft het Nationaal Muziekkorps van het Leger des Heils een concert in de Nieuwe kerk aan de Weststraat. Het Centraal Sint Nicolaas-comité verzocht ons te publiceren, dat het Sinterklaasfeest wordt georganiseerd voor kinderen, die niet later dan op 1 Augustus 1946 zijn geboren. Daaronder vallen dus verscheidene niet-school- gaande kinderen. De ouders van deze kinderen kunnen aanmeldingsformu lieren afhalen bij de adressen: Harjer, Reigerstraat 12; De Vries, Binnenha ven 12; De Groot, Koningdwarsstraat 43; Ramler, Molengracht 41; Van Ha len, Ceramstraat 1; Louwrier, De la Reystraat 2; Van Meizen, Brakkeveld- weg 21 (na half zes); Adriaanse, Loodsgracht 8; Wijnja, Duinweg 46, Huisduinen. Voor de kinderen van de lagere scholen is door de tonelisten van de Nederlandse Onderwijzersvereniging, afdeling Den Helder, een sprookje in studie genomen. Voor de kleinere kin deren zal mevr. Noliet met haar pop penkast weer optreden. Voor de meeste tafeltennisverenigin gen begint morgen de nieuwe compe titie. Van „I.V.A." ontvingen wij voor deze dag het volgende wedstrijdpro gramma: I.V.A. I (heren)D.S.S. I (Alkmaar) 13.30 uur; Ready 1IV.A. 2 (10 uur); T.O.S. (Zuidscharwoude) I.V.A. 4 (11 uur); Ready 2-I.V.A. 5 (11 uur). De enige thuiswedstrijd (I.V.A. 1D.S.S. 1) wordt dus om half twee in het clublokaal van I.V.A. aan de Westgracht gespeeld. Telkenjare wordt in de maand October de „Interkerkelijke Gezinsweek" gehouden, waarin verschillende kerkgenootschappen door het beleggen van samenkomsten de aandacht vestigen op de grote betekenis van het gezin in de samenleving. Ook in Den Helder zal de week van 15 tot 21 October in het teken staan van het gezin. De aandacht is reeds op deze gezinsweek gevestigd door het verspreiden van een speciaal nummer van „De open deur". Daarbij werd een circulaire ingesloten, bevattende de aankondiging van drie bijeenkomsten, die volgende week in verschillende kerken zullen worden gehouden. Men is uitgegaan van de gedachte, dat de verhoudingen in het gezin drie erlei betekenis hebben. In de eerste plaats voor de geestelijke en karakter vorming van de kinderen, die hun ge hele leven, door de invloed zullen on dervinden van hetgeen zij vroeger thuis hebben geleerd. In de tweede plaats voor de rijpere jeugd, die te eniger tijd zelf een gezin gaat stichten en in verschillende opzichten lering trekt uit de ervaringen met eigen ou ders. In de derde plaats voor de ouders zelf, die zich bij de voortduur moeten bezinnen op hun roeping tegenover elkaar en tegenover de kinderen. De volgende week te houden samen komsten zijn voor deze drie categorie en bestemd. Op Maandagavond 16 October spreekt majoor H. Lahuis, jeugd-secretaris van het Leger des Heils, in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat over het on derwerp „Waarvoor leven wij?" Deze avond is in de eerste plaats bestemd voor de jongeren boven veertien jaar. Op Donderdagavond 19 October spreekt dr. C. Riemers, predikant directeur van het Luthers Diaconessen- huis te Amsterdam, in de Doopsgezin de Kerk aan de Kerkgracht over „De taak van vader en moeder". Op deze avond voor de ouders wordt medewer king verleend door het zangkoor van het Leger des Heils. Op Vrijdagavond 20 October ten slotte kunnen verloofden en jongge huwden in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat luisteren naar mr. A. Bouman uit Amsterdam, die zal spre ken over „Voorbereiding tot het huwe lijk". Medewerking wordt verleend door het Nederlands Hervormd Kerk koor. Deze samenkomst begint om kwart voor acht. Ten overvloede zij medegedeeld.dat de avonden vrij toegankelijk zijn. Wegens fotografenvergadering geen poseergelegenheid. Koningstraat 105 Tel. 3403 De film, die tot en met Maandag avond in Tivoli wordt vertoond, is niet één van de sterkste films, waarvan het gegeven is ontleend aan gebeurtenis sen uit de tweede wereldoorlog. „Remember Pearl Harbour" herin nert aan de zwarte dagen van de ver raderlijke aanval van Japan op de Amerikaanse steunpunten in de Stille Oceaan. Verteld wordt, hoe de vijfde colonne ook op de Philippijnen zijn monsterachtig werk deed. Aanvankelijk verloopt de geschiedenis wat traag, maar wanneer eindelijk de Japanse in vasie plaats heeft en door het held haftig optreden van een kleine groep dapperen op een mislukking uitloopt, krijgt „Rememer Pearl Harbour" een climax, die de toeschouwer in grote spanning houdt. De vrouwelijke hoofd rol wordt vervuld door Ian Keith, de voornaamste mannelijke rollen worden bezet door Donald Barry, Alan Curtis en Fay McKenzie. Het motorschip „Amana" van de KPM heeft gistermorgen op de rede een proefvaart gemaakt. Daarna ver trok het scheepje naar Rotterdam. Hr. Ms. „R.Y. 2" ig gisteren naar de Werf gegaan. Ook Hr. Ms. „L.T. 9" en Hr. Ms. „Zuiderdiep" krijgen een plaatsje op de Werf. Hr. Ms. „De Bitter" verliet de Werf en keerde in de Buitenhaven terug. Hr. Ms. mijnenveger „Oosterschel- de" kwam ook van de Werf. Zij ver trok later op de dag naar Rotterdam. Het is morgén hoog water om 10.00 en 22.20 uur en laag water om 4.10 en 16.30 uur. Maandag is het hoog water om 10.50 en 22.55 uur en laag water om 4.55 en 17.10 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 12 gra den Celsius. Voor JVC en JHC is het programma van Zondag niet erg groot. Van de af deling voetbal speelt JVC 1 een uit wedstrijd tegen Zeemacht 1. Deze ont moeting begint om tien uur op het An kerpark. JVC 2 speelt 's middags thuis tegen Flevo 2. JVC 3 moet naar ZAP 5. Van dp afdeling handbal komt alleen JMC 2 in het veld. Dit elftal speelt op eigen terrein om tien uur tegen Ons Genoegen 1. 's morgens van 10-12 uur 's middags van 2-6 uur Ook 's Zaterdagsmiddags Kinderfoto's - Familiegroepen - Bruidsfoto's Zelfs voor een behoorlijke pasfoto is het adres KONINGSTRAAT 29 De film „Song of the open road",die tot en met Maandag in de Witte-bios. coop wordt vertoond, wil niet meer zijn dan een amusant verhaaltje waar. in men kan genieten van het prachti. ge stemmetje van Jane Powell. Er zijn talloze showfilms gemaakt in de loop der jaren, en steeds weer zocht men andere manieren om een aantal be roemde artisten op het witte doek te brengen. In „De zon in het hart" speelt Jane Powell zichzelf. Dat wil zeggen: het hard werkende studio- meisje, dat toch eigenlijk ook een kind is en graag met andere jongens en meisjes wil omgaan. En daarom loopt Jane weg en voegt zich bij één van d» groepen jongens en meisjes die hel. pen de oogst binnen te halen. Maar als Jane eindelijk bij al di« jongelui is, dan raakt zij door wat kleine ongelukjes in ongenade.... tot., men ontdekt dat zij het beroemde filmsterretje Jane Powell is. En als ze dan met behulp van een aantal vrien den en collega's (u ziet ze echt: W. C. Fields, het orkest van Sammy Kayeen Edgar Bergen met zijn sprekende pop. pen) ook nog vóór het losbreken van een orkaan een hele sinaasappeloogst weet te redden, wel, dan begrijpt u.. „De zon In het hart" is een gezellig» film. Wie niet van dit soort gezellig, heid houdt, zal zich toch vermaken met naar een aantal prima variété-ar- tisten te kijken. En. die Jane Powell zingt net als Deanne Durbin. Nu de „hangpartijen" van de compe titie 19491950 afgespeeld zijn, kon de eindstand als volgt worden opgemaakt; P. J. Waiboer 24 15 8 1 38 P. Hoedjes 24 13 9 2 35 A. Slijkerman Pzn. 24 12 8 4 32 31 A. Slijkerman. Jzn. 24 11 9 4 W. Jimmink Hzn. 24 10 10 4 30 P. Koopman 24 10 8 6 28 26 G. Rademaker 24 9 8 7 A. Louwe 24 8 6 10 22 P. de Wit 24 5 6 13 16 A. Blokker 24 4 8 12 16 C. Kooy 24 3 8 13 14 C. Tuin 24 4 4 16 12 12 S. Hoek 24 3 6 15 Voor de nieuwe competitie waren de De Wieringer mosselen zijn in Frank rijk zeer gevierd. In de markthallen van Parijs worden deze schelpdieren van de Waddenzee verkocht voor 40 francs (f 0.45) per kilo. Ook in de provincie wordt de Wieringer mossel zeer gewaar deerd. Typerend is echter de prijs die de Fran sen betalen. De Wieringer mosselvissers doen hun producten voor nauwelijks 7 ct. per kilo van de hand. Daarna wor den ze vervoerd naar Zeeland, alwaar ze te Zierikzee en andere plaatsen z.g. worden verwaterd, een proces dat een dag duurt. Vandaar vindt de export plaats naar verschillende landen, voornamelijk naar Frankrijk. Dus alvorens deze mosselen aan de consument worden afgeleverd, is de prijs met 38 cent gestegen. De grote winst gaat dus de neus der vissers voor bij en komt in het laadje der Franse kooplieden, die profiteren van de koop kracht van het publiek. De Franse bevolking, welke een bij zondere vorokeur heeft voor mosselen en deze ver boven andere schelpdieren prefereert, heeft een eigen bereidings wijze, welke sterk afwijkt van de Hol landse. Ze worden zowel rauw als ge bakken gegeten, maar ook „gepoft". Ze worden in het laatste geval op de ka chel gelegd en men wacht rustig dat de schelp openspringt. Wanneer de mosselen dan van het vocht zijn ont daan, worden ze geconsumeerd. HIPPOLYTUSHOEF: 10 uur ds Schou ten. Doopsgezinde Gemeente, 10,30 uur, ds J. J. J- v. d. Sluijs van Den Helder. Gereformeerde Kerk, 9,30 uur, ds Kruis wijk, bediening Heilig Avondmaal; 2 uur, ds Kruiswijk, bediening Heilig Avondmaal, nabetrachting. DEN OEVER, Gereformeerde Kerk, 'I uur, <k Kruiswijk. Naar men ons nog meedeelde, zijn de Zeeuwse mosselen, na de ziekte welke hieronder is uitgebroken, niet meer in trek. Veel wordt er daarom ook uit Denemarken geinporteerd. De Wieringer brandweer heeft thans de abonne's op de telefoon kaartjes ver strekt waarop de gegevens voorkomen van belangrijke adressen bij brandalar- mering. De inwoners van geheel West-Wie- ringen en Oost-Wieringen tot en met Oosterend en Polder Waard Nieuwland dienen zich bij brand te wenden tot de heer J. Slikker, Slingerweg 19 te Hippolytushoef, telefoon 194. Bij geen gehoor dient men zich met de centrale te Hippolytushoef in verbinding te stellen. Inwoners van Den Oever, Geesterweg en Molgerdijk melden de brand op no. 23, garage B. Vosse te Den Oever. Ook kan men zich bij geen gehoor ver voegen tot de kantoorhouder der P.T.T Voorts zijn enige belangrijke adressen opgenomen bij ernstige gevallen. De ziekenwagen is te bereiken op de num mers 24, 17 of 72, de geneesheren Dr. de Groot en Dr Kok resp. op no. 31 en 47 Hippolytushoef. JONGETJE KREEG KOKENDE APPELMOES OVER HET LICHAAM. In een onbewaakt ogenblik trok het 1 -jarig zoontje van de familie de Haan uit de v. Hengelenstraat een pe troleumstel naar zich toe, waarop een pan kokende appelmoes stond. Het knaapje werd hiermee overgoten en liep hevige brandwonden op. Overbren ging naar het Ziekenhuis werd nodig geacht. uitslagen als volgt: C. TuinP. Hoed jes 11; A. BlokkerS. Hoek 2—0; C. Tuin—P. de Wit 1—1; A. Slijkerman PzW. Jimmink 11; P. J. Waiboer— A. Slijkerman Jz. 02; P. Hoedjes—A. Blokker 1—1; C. Kooy—S. Hoek 2-0. Met inbegrip van deze wedstrijden is de ranglijst nu: A. Slijkerman Pz. 8 A. Slijkerman Jz. 8 P. Hoedjes 12 W. Jimmink Hz. 5 P. J. Waiboer 8 C. Tuin 10 A. Blokker 8 C. Kooy 6 P. de Wit 9 A. Louwe 8 S. Hoek 8 P. Koopman 4 G. Rademaker 2 15 14 10 Wij ontvingen een geheel nieuwe, mooie collectie A1 de Zentra-horloges zijn 2 jaar verzekerd tegen verlies, beschadiging en diefstal, breuk- DEN HELDER KEIZERSTR. 15

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2