D.D.D. Australië wenst tienduizend nieuwe Abel Tasmans Bewerkstelligde prof. Lieftinck het aftreden van minister Schokking? Bloembollen in de kamer (2) Een prijsvraag voor Jeugdverhalen DAM P O Onderhoud met de nieuwe ambassadeur Last van zenuwen? Bureaux voor woningruil gecoördineerd DADERS VAN AANSLAG VOOR HET HOF Voor ideale reiniging van elk kunstgebitook plastic Nieuw plan voor Jeruzalem Mr s'Jacob een vriend Pim, Pam en Pom als schatgravers DE, uit Zuid-Frankrijk geïmporteerde bollen van narcis paperwhite, die door hun Zuidelijke afkomst vanzelf al voor vroege bloei zijn voorbestemd, zetten we in een schaal met grind en water. Als ze nu maar steeds van vol doende water voorzien worden, het welk ter voorkoming van rotten niet de onderkant van de bollen mag ra ken, zullen we zeker succes hebben. Voordat ze in de woonkamer geplaatst worden, moeten op een koelere plaats eerst de wortels goed uitgegroeid zijn. Rusland en de atoombom RIJKE URANIUMADER IN SAKSEN ONTDEKT Directeuren van De Schelde collaboreerden <xxxxxxx ;xxxx> Snuif en wrijf Het Radioprogramma Wordt niet oud voor Uw tijd (Van ome Haagse redacteur). I** en. "gedwongen onderhoud was het, dat w(j met de nieuwe Australische Ambassadeur in ons land, mr. Alfred Stirling, in zijn fraaie woning in d® ®t,,Ie Tobla® Aasenlaan in Park Zorgvliet mochten heb ben. De slanke, rozige, reeds jonge grijze diplomaat noemde zich „a new L; maar, ^?°h reeds 8P°ediS zich in Nederlandse verhoudingen en problemen Ingewerkt te hebben. Geen wonder, want als naaste medewerker van de Australische Hoge Commissaris Lord Bruco te Londen in de oor logstijd had hjj nauw contact gehad met onze regering in ballingschap' Hit wees ons op het feit, dat zjjn land in 1951 het belangrijke feit herdenkt, dat het 50 jaar geleden deel van het Commonwealth werd. Het Britse Konings paar is voornemens op het einde van dat jaar een officieel bezoek aan onze' tegenvoeters te brengen. Drie problemen houden Australië thans bezig Ten eerste het Immigratie-vraagstuk, waarvoor ook hier te lande uiteraard grote belangstelling bestaat. Ten tweede de nationale ontwikkeling en in dustrialisatie, ook geen vreemde klant te onzent en ten derde de decen tralisatie DRIEHONDERD jaar geleden toefde Jan Abel Tasman slechts een week in het toen als van Diemensland aan geduid gebied^ thans als Tasmanie be kend. Nu staan de deuren wijd open voor vele duizenden Tasmans, om niet een week, maar hun hele leven daar door ts brengen. Elk jaar wil Australië 800.000 nieuwe kolonisten met open armen ontvangen. De bevolking, welke ♦hans 8.000.000 bedraagt, wil men, af gescheiden van de normale toeneming, die 3 V» bedraagt, verhogen tot 10.000.000 in tien jaar tijds. Zestigduizend personen hebben in Nederland een aanvrage tot immigratie ingediend. De minister van Immigratie Hope wil in 1951 gaarn^ 10.000 Neder landse boeren ontvangen in modern in gerichte ontvangstcentra, die thans in gericht worden. Ook voor eigen kran ten, die nou een vierde deel in het En gels en de rest in het Nederlands ge drukt kunnen worden, verleent de Australische regering subsidie. Maar zy wil, dat de immigranten zo snel mogelijk zich in het nieuwe land aanpassen. Na 12 maanden kunnen zij een verzoek tot nationalisatie indie nen, welke evenwel pas na 5 jaar ver blijf te lande en gebleken goede ken nis in woord en schrift van het Engels kan geschieden. Amerikaans kapitaal. BELANGRIJKE plannen tot oplossing van het woningprobleem en uitbrcl- Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen O er overheen. Teneinde degenen die zich in een an dere gemeente willen vestigen, behulp zaam te zijn bU het zoeken naar een geschikte woning aldaar, is opgericht centrale, gevestigd te Utrecht. Bij deze stichting zijn practisch alle gemeenten in Nederland aartgesloten. Vroeger kon men gebruik maken van particuliere woningruilbureaux. Hieraan waren echter verscheidene be zwaren verbonden. De grootste moei lijkheid was, dat men, als men zich voor een bepaalde gemeente liet in schrijven, niet zeker was dat men zich daar inderdaad mocht vestigen. Naast de particuliere bureaux verre zen er bureaux voor het bedrijfsleven, de rijksambtenaren en de gemeenten. Deze zijn thans gecoördineerd in een stichting. Als men een bepaalde gemeente wil verlaten, dient men zich te melden bij het Huisvestingbureau, waar men een formulier moet invullen en f 15.— in schrijfgeld moet storten. (Dit zijn de totale kosten). Een afschrift van dit formulier gaat naar de gemeente van voorgenomen vestiging. Krijgt men hierop een afwijzend antwoord, dan wordt het inschrijfgeld teruggegeven. Als men wel toestemming krijgt in de gewenste plaats te gaan wonen, wordt eenzelfde formulier naar het Centraal Bureau in Utrecht gezonden. Deze stuurt dan een opgave van adressen aan de inschrijver. Doordat vrijwel alle gemeenten in Nederland zijn aange sloten, heeft men in Utrecht de beschik king over vrijwel alle voor ruiling in aanmerking komende woningen in ons Jand. ding der industrieën staan aan de voor avond der verwezenlijking. Engelse en Amerikaanse firma's nemen een be langrijk deel in, in dit industrialisatie proces. In niet minder dan 236 Austra lische firma's zit Amerikaans kapitaal. Enorme staalindustrieën, zijn er ont staan in Newcastle in Nieuw Zuid Wa les, waar 1.000.000 ton staal per jaar vervaardigd wordt in Port Kembla, waar reeds een productie van 750.000 ton bereikt is en in Whyalla in Zuid- Australle. Maar ook de scheepsbouw en auto productie nemen een grote vlucht. Ge neral Motor Holden's LTD produceren reeds 20.000 geheel Australische auto mobielen, waarnaast dan nog o.a. in Adelaide de assemblage-bedrijven ko men, Ook de vliegtuigproductie, waar mede in de oorlog 'n aanvang gemaakt werd, bereikte een hoog niveau, vooral op het gebied der machines met straal aandrijving. Daarnaast vroeg de Stirling speciale aandacht voor het grote het Snowy Mountains Hydro Electric Project de op wekking van electrische kracht door een dam in de rivier de Snowy ten doel hebbend geeft het wereldbekende Amerikaanse Tennessee Valley Pro ject. Een som van niet minder dan 256.000 Pond Sterling is hiervoor uitgo trokken. Ten slotte vroeg de Australische Am bassadeur nog aandacht voor de belang rijke plaats, welke het schaap in de Australische economie en betalings balans inneemt, mede dank zij daar door de export de import volkomen kan dekken. Ja overtreft. Het aantal schapen is in drie jaar tijds van 100.000.000 tot 120.000 000 toegenomen. Australië biedt in zijn 50.000 fabrieken en in de landbouw volop werk voor nieuwe immigranten en het zal aan dit land niet liggen, wanneer deze de grote sprong niet wagen naar het vijfde we relddeel. Ongetwijfeld zal de heer Stirling In ons land pogen de vele moeilijkheden (ook die van het transport!), welke voor emigratie naar Australië geschikt bevonden Nederlanders hebben te over winnen te helpen opheffen! In Januari van dit jaar werd te Am sterdam een aanslag gepleegd op een juwelier. Al eerder hadden onverlaten zieh tegen deze man gekeerd, maar in beide gevallen kwamen zij niet tot hun doel. De schuldigen aan het eerste feit zijn nimmer gepakt, maar het com plot, dat de tweede overval pleegde, werd gearresteerd en door de Amster damse rechtbank tot zware straffen veroordeeld. Zij kwamen hiervan in hoger beroep. De mannen, die de aan slag hadden gepleegd en resp. tot 3 en 3jaar waren veroordeeld, hoorden nu resp. 4 en 3 jaar tegen zich eisen. Tegen de uitkijk (1% jaar) werd nu twee jaar gevorderd. De dame, die het terrein had verkend, maar door de rechtbank was vrijgesproken, ging met een eis van een jaar naar huis. Op 2, November hoort het kwartet, wat het oordeel van het Hof is. Tast de natuurlijke kleur vun Uw kunstgebit niet aan! 6«n PRODENT product, dus prima! grot« flacon met ruautdop 1 95 ct. MP 395 Er zal een nieuw plan voor de be scherming der heilige plaatsen te Je ruzalem aan de algemene vergadering der VN worden voorgelegd. Het plan, dat door Zweden, Nederland en Canada is opgesteld, wil een gouver neur of hoge commissaris belasten met de bescherming van de Joodse, Mo hammedaanse en Christelijke heiligdom men. Ook zou worden getracht te ko men tot een volledige of althans ge deeltelijke demilitarisatie aan beide zij den. Het belangrijkste gevolg van de ver vanging van minister Schokking door mr. s'Jacob Is volgens een artikel in de „New York Times" van de Haagse oorrespondent, dat Nederland thans ver moedelijk er in zal toestemmen althans een groot gedeelte van de extra defen- siemaatregelen, die de V.S. de regering hebben gevraagd te nemen, uit te voeren. Volgens dit artikel was minister Lief tinck er van afkerig zijn goedkeuring WIE het zich heel gemakkelijk heeft gemaakt, kocht in Augustus—Sep tember wat z.g. droogbloeiers en herstbloeiende crocussen. Hij zette ze op de vensterbank, zo, zonder water of wat ook en wachtte rustig af tot ze hun bloemen vertoonden. De herst- 20. Zwartjas en Langoor hebben naar de aanwijzingen van Pim geluisterd. Daarna kijken ze elkaar eens aan, alsof ze in hun hart denkén dat Pim niet goed wijs is. Maar dan haalt Langoor zijn schouders op. „Het kan mij niet schelen, in welke richting ik graaf.ik win het toch!" „Dacht je dat?" roept Zwartjas. „Nu wees daar maar niet zo zeker van. Ik ben een lange afstand graver, als je dat maar weet". „Kom geen ruzie", roept Pim. „Zoveel tijd hebben we niet! Kom Langoor, jij be gint! Als je niet meer kunt, kom je naar boven en dan gaat Zwartjas ver der. Wij meten dan wel uit, wie de langste afstand heeft afgelegd". „Ook al goed. Daar ga ik al", riep Langoor en dook tegelijkertijd jn het gat. „Tot straks dan", horen de hondjes hem nog roepen en dan is hij verdwenen. „Zo en nu maar rustig wachten", zegt Pim en gaat erbij zitten. Maar Pom volgt het spoor van Langoor. crocussen zet men wel beter op een schoteltje met wat zand ter voorko ming van omvallen, maar uiterst ge makkelijk is deze methode toch wel, voor het in bloei brengen van bloem bollen in huis. De enige manier zelfs voor zorgeloze mensen. In de bloemenwinkels zien we met Kerstmis de hyacinten, tulpen en vroe ge soorten narcissen al bloeien in de etalages. Hier is dan ook zeer vroeg, eind Augustus reeds, met planten be gonnen. De hiervoor bestemde bollen werden vroeg gerooid en gedroogd, zodat de onontbeerlijke rusttijd ook veel vroeger intrad dan normaal. De hyacinten werden in bollendroog- schuren bovendien blootgesteld aan nauwkeurig uitgepuzzelde wisselende temperaturen, als zijnde proefonder vindelijke maatregelen teneinde zo vroeg mogelijk binnenin de bol een bloemknop te 'doen ontstaan. Ook voor u, bloemenvriend, zijn die voor vroegbloei geprepareerde bollen verkrijgbaar! Is het in bloei brengen van paper- white's zeer eenvoudig, ook de behan deling van hyacinten op glazen is niet moeilijk. Hier geldt eveneens dat de onderkant van de bol juist niet het water mag raken en vooral zolang er nog geen wortels zijn, moet het water zo laag mogelijk staan. In een donkere koele ruimte wordt de lengtegroei be vorderd. Zijn de knoppen minstens 5 cm. lang, dan kunnen de hyacinten het volle licht niet langer ontberen en worden ze in het venster gezet. De ge prepareerde hyacinten, uiterlijk waren ze niet van gewone te onderscheiden, tonen nu, door het snel omhoog komen van de bloemknop hun grote voorde len en al lukt het nu niet precies om met de Kerst al bloemen te hebben, het gaat zeer vlot. De bloembollen welke het zonder aarde kunnen stel len zijn hiermede besproken. De gehele winter door kunnen de producten van onze geestgronden, in velerlei opvolging van vorm en kleur de woning sieren en het is prettig van dag tot dag de vordering in groei gade te slaan van onze hyacinten, tulpen, crocussen en narcissen. Tot slot geven wij u de raad ook eens andere minder bekende bloembollen in potten te zet ten, met name blauwe druifjes, iris re- ticulata, seilla sibirica. Deze bezorgen u zeker geen moeilijkheden en u hebt er veel plezier van. te hechten aan enige verhoging der defensie-uitgaven, zolang minister Schokking in functie was, doch thans zal het ministerie van defensie een man hebben, die Lieftinck niet alleen per soonlijk graag mag, maar die hij ook in staat acht tot het geven van krach tige leiding en dientengevolge ver wacht men, dat mr. s' Jacob Lieftinck zal kunnen overtuigen, dat de noodtoe stand het sociaal en economisch risico waard is, dat een verhoogde bewape ningsinspanning met zich meebrengt. Volgens het blad duurt een'felle strijd tussen de onderdelen van de Neder landse strijdkrachten nog. voort en „minister s' Jacob kan verwachten, dat men hem gedeeltelijk zal beoordelen op grond van de vastberadenheid, waarmee hij met de generaals en ad miraals in zijn ministerie zal samen werken". In de New York Herald Tribune be weert Stewart Alsop, dat de Sowjet- unie tegen het eind van dit jaar over 22 atoombommen zal beschikken. Alsop noemt dit getal „de aanvaarde schatting van de geheime dienst", die als basis voor de Amerikaanse strate gische planning is aangenomen". HUNTER de Export-Virginia van blijvend goede kwaliteit. In de Oostduitse staat Saksen is na- by Zwickau een rijke uraniumader ontdekt. Men is onmiddellijk begon nen met het boren van schachten om de laag zo snel mogelijk te ontginnen Zwickau maakt thans deel uit van de „verboden zone rondom de uranium- mijnen. De Bijzondere Strafkamer te Middel burg zal Donderdag 26 October a.s. een aanvang maken met de behandeling van de zaak tegen ir. H. Wesseling en ir. H. W. van Tijen, die beiden gedu rende de bezetting directeur waren van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. Zij wor den verdacht van economische colla boratie. XXXXXXXXX> Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Zuivert da poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de buldweefsels. dook LOULA G. ERDMAN X Het was daarom niet vreemd dat zij opgroeide „niet als andere meisjes" Haar weigering om te naaien behoorde hier al toe. Zij klom graag in bomen en toonde geen angst daarbij. Noch was zij bang voor insecten of slangen of andere kleine dieren, die kleine meis jes meestal met schrille vrouwelijke kreetjes op de vlucht doen slaan. Zij kon met een bal gooien hard en zuiver, en hard lopen als een antilope. Het was niet te verwonderen dat zij met het eerste vliegtuig dat zij zag, mee de lucht in wilde. Het was een kistje van niets, dat achter een circus aankwam. De piloot nam passagiers mee voor tien dollar. Toen het meisje het hoorde vloog zij als een pyl uit de boog naar haar Groot- vader* Ik wil mee de lucht in", zei ze. „Laat hij me meenemen". Dade had naar de machine staan kij ken - zijn gemakkelijke vlucht door de lucht als een vogel, de glinstering van de vleugels tegen de blauwe lucht, het gezicht van de piloot als hij de pas sagiers meenam, telkens twee. De man scheen zijn werk te kennen en nam geen dwaze risico's. Er was iets stout moedigs en gedurfd in vliegen, wat op Dades verbeelding werkte. Hij draaide zich met een ruk om op de vraag van zijn kleindochter, „Ik zal je wat zeggen", zei hij ten slotte, „als je moeder jou wil laten gaan en je grootmoeder mij, dan gaan we samen". Ellie was makkelijk genoeg te be werken. Julia, die slingerde tussen de angst voor het vliegtuig en die voor haar schoonvader, wist niet wat te zeg gen. Terwijl ze aarzelde danste Allison al weg om haar grootvader te zeggen dat het goed was Moeder had geen nee gezegd. Nooit in haar leven zou Allison die eerste wilde, vrije vreugde vergeten die kwam met 't vliegen. Het was zelf bevrijding en bevrijding van de we reld. Het was een rein, heerlijk alleen zijn, dat volstrekt geen eenzaamheid was; het was een gewaarwording van schoonheid en beweging voerend tot een uitbarsting van gevoelens, die de hete tranen in haar ogen deed komen. Zij bleef zich altijd herinneren dat Grootvader haar dit had laten beleven. Grootvader leerde haar wat het bete kende zowel lichaam als ziel te bevrij de. Omdat iedereen Dade misprees Mn haar kuren haar weigering om te leren koken of te naaien of de huis houding naar behoren te doen, haar wildzangmanieren, haar onoplettend heid op school legden zij tegelijker tijd de verantwoordelijkheid op zijn schouders voor wat zij deed in ver band met de voordracht op Kinderdag. Toen deze zaak onder zijn aandacht was gebracht door haar moeder, die niet naliet te insinueren wie hierbij 'schuld droeg, kwam hij tot de slotsom dat het misschien beter was het geval te onderzoeken. Ten slotte nam ieder kind deel aan het programma van Kin derdag. Dat was het onvervreemdbaar recht van de jeugd. „Waarom wil je niet voordragen zoals je is opgegeven'1" vroeg Dade recht op de man af. als tot een volwas sene. „Het is dwaas", zei Allison. „Het hele program is dwaas. Ze komen op en mompelen iets en niemand kan horen wat zij zeggen en iedereen zegt dat het schattig is alleen al als zij opkomen. Ik vind het Kinder programma het saaiste wat er bestaat". „Zij hebben het altijd gehad", zei Dade zwakjes. Hij voelde een heime lijke sympathie met Julia bij haar be wering, dat het kind moeilijk te han teren was. „Dat is geen reden om met dwaze dingen door te gaan, alleen omdat zij het altijd hebben gedaan", aei ze. „Bovendien moest u maar eens horen hoe jufrouw Laura me zei dat ik mijn voordracht moest houden. Ze kwetterde precies als een vogel. Geen kind met enig verstand zou op die manier spre ken. Ik zei haar, dat ik niet op die ma nier wilde kwetteren en ze werd kwaad op me". Het kind had een talent om iemand na te bootsen en zij liet hem woord voor woord horen, hoe de oude vrijster wilde dat zij sprak. De overdreven zoet heid, de gemaakte preutsheid, waren teveel voor de man. Hy wist dat Alli son waarheid sprak. Vijftig jaar geleden had Laura net zo gesproken toen zijzelf iets opzei. Maar hij kon het kind na tuurlijk niet laten merken wat hij dacht.. „Je zal je wel vreemd voelen Zon dagmorgen, als je achteraan zit met de grote mensen, terwijl alle andere kin deren wat opvoeren". „Het kan me niet schelen", zei ze. „Ik kan bij u zitten". Hy keek haar onderzoekend aan. De gedachte kwam bü hem op dat de men sen misschien gelijk hadden, als zij zeiden dat hij het kind bedierf en haar anders dan andere meisjes maakte Kinderdag-programma's waren dwaas. Alleen de ouders van de uitvoerenden hadden er plezier in. Zij waren allang gezonken beneden het peil van amuse ment of zelfs van belangwekkendheid. (Wordt vervolgd). Ons land wordt overstroomd met jeugdlectuur, die niet voldoet aan re delijke eisen van paedagogische aard. Het is vooral de jeugd van 10 tot 15 jaar, die daar naar grijpt. De lees honger is in die periode groot en het kind leest wat het te pakken kan krijgen. De goede jeugdbladen kam pen met een te kort aan bruikbare korte verhalen, de andere nemen het zo nauw niet en vertalen uit het Engels en Amerikaans allerlei „stories" waartegen ernstige bezwaren rijzen. De redactie van de IVIO-Jeugdkrant heeft thans een verhalen-prijsvraag uitgeschreven, in de verwachting, dat daardoor een groot aantal goede jeugd verhalen los zullen komen. Van elk verhaal moet gezegd kunnen worden, dat het gezonde ontspanningslectuur is. Gevraagd wordt een kort verhaal voor jongens en meisjes. Een aantal geldprijzen is ter beschikking gesteld (hoofdprijs f 150). De jury bestaat uit: Mevrouw Johanna Kuiper, schrijfster; mej. J. R. Wolff, voorzitster commis sie Jeugdlectuur; en de heren Th. L. M. Bouman, leraar paedagogiek MO en hoofd R.K. school; D. L. Daalder, cri ticus en schrijver van jeugdboeken en C. J. J. Wiedhaup, hoofdredacteur van de Jeugdkrant. Men kan een reglement aanvragen bij de IVIO-Jeugdkrant (Commissie verhalen-prijsvraag), Westeinde 13, Amsterdam. De Indonesische Arbeiderspartij (de Partai Buruh) heeft zich aange sloten bij de Indonesische communis tische partij. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Gram.muziek. 6.15 Evangelie in Esperanto. 6.45 Geestelijke lie deren, 7.15 Regeringsuitzending. 7.40 „Van daag", 8.05 Disco actualiteiten. 8.15 Valerius- suite. 8.30 Omroep-Theaterkoor, 8.45 Klank beeld. 9.45 Gram.muziek. 10.00 De levende kerk. 10.15 Bijbel en muziek. 10.30 Hollandse schilderkunst, 10.45 Avondoverdenking'. 11.15 Avondconcert, HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert. 6.45 Denk om de bocht. 7.00 Meisjeskoor. 7.15 Lezing door M. A. Reinalda. 8.05 Het nieuwe boek. 8.10 Viool en piano. 8.35 Lezing door ds. J. J. Thomson. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.30 Aether-forum. 10.00 Buiten lands weekoverzicht. 10.15 Paul Godwin, Bruce Lowe en Cor Steyn. 10.45 Avondwijding. 11.15 Causerie. 11.30 Symphonie-concert. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Ochtendconcert. 11.00 De Zonnebloem. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Orgelspel. 12.33 Amusementsorkest. 1.20 Piano-assortiment. 1.40 Septet Johnny Ombach. 2.00 A Capella-koor. 2.20 Engelse les. 2.40 Musicerende dilettanten. 3.10 Kroniek van letteren en kunsten. 3.45 Omroep-Kamerorkest. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Van de filmband. 6.15 Binnenlands overzicht. 6.30 Regering'suitizending. 7.15 Actualiteiten. 7.23 Piano-duo. 7.43 Gram.muziek. 7.52 Journalis tiek weekoverzicht. 8.15 Lichtbaken. 8.40 Steek eens op, heren. 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Wat zou u doen? 9.55 Weekend serenade. 10.30 Wij luiden de Zondag in 11.15 Nieuws in Esperanto. 11.22 Symphonie-orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Orgelspel. 8.50 Beethoven- cyclus. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.40 Regïna Wijnalda. 12.05 Gevarieerd programma, 12.33 The Kilima Hawaiians. 1.15 The Ram- blers. 1.45 Peter Kreuder. 2.00 Amateurs zetten hun beste beentje voor. 2.30 Dolf v. d. Linden. 3,00 Van boek tot boek. 3.15 Blaast de trom petten. 3.45 Van de wieg tot het graf. 4.00 Schijvenschouw. 4.30 Sportpraatje. 4,45 Deens Symphonie-Orkest. 5.30 Op de Disselwagen. 6.15 Mees Toxopeus. 6.30 Die Czardasfiirstin. 6.40 Zangvereniging. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Passé partout. 7.40 Oude testament. 8.15 „lk kom bij U", revue, 9.15 Jodelzang. 9.45 Sooialistisch commentaar. 10.00 Stradiva Sex tet. 10.25 De commissaris vertelt verder. 10.45 De fluisterende harmonica. 11.15 Wat wilt u horen? 11.30 Gevarieerd programma. RADIO-D1STRIBU TIED1ENS T LIJN III: 8.05 Gram. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Van Dam. 11.00 Eng. H.S.: BBC Welsh Orchestra. 12.00 VI. Br.: Operette aria's. 12.32 Orkest Ferrari. 1.15 Greeve en Danlee. 1.30 Gram. 2.00 Fr. Br.: Belcanto. 3.15 VI. Br.: Gram. 3.30 Hiadwadha's Lied, oratorium van Mar. de Jong. 5.10 Accor deon. 5.40 Gram. 5.45 Voortzetting acc. Mau- rice Laeremans. 5.55 Economisch overzicht. 6.00 Jazzmuziek. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Gram. 7.50 Feuilleton. 8.00 Vijf Melodians. 8.30 Charlie Kunz. 8.45 Gram. 9.00 Actuali teiten. 9.15 Gram. 10.15 Verz.progr. 11.05 Jazzmuziek. 11.30 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.05 Casino-con cert. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Cabaret. 11.30 Spiegel van de week. 11.45 Gram. 12.00 Muziek. 12.30 Fr. Br.: Gevar. muziek. 1.00 Eng. L.P: BBC Light Orchestra. 1.50 Eng. H.S.: Arb.-orkest. 2.40 Macpherson. 3.00 BBC North. Orchestra. 4.00 VI. Gew. Omroep: Harmonica. 4.15 Micl de Kempeneer zingt. 4.30 Vervolg Harmonica. 4.45 Fr. Br,: Dansmuziek. 5.00 Ber. 5.10 Dansmuziek. 5.40 Kalundborg: Gram. 6.25 Eng. H.S.: Those were the days. 7.00 Sr. Br.: Schumann. 7.30 Eng. L. P.: Sopraan, bas- bariton en orgel. 8.00 Boekbespreking. 8.15 BBC Midi. Light Orchestra. 9.15 Strike up the Music. 10.15 Orkest Winstone, Edmundo Ros en Hawaiian Serenaders. Af8tellenkuMglj het niet, maar uitstellen wel! Laat «tiaaibeld en stijfheid niet de baas UnipfïLnT* sp'crenlaat rheumatiek U niet belemmeien in Uw bewegingen. Loop en, °Jet Beb°gen door pijnlijke en mSü/ifi "eeds 3 geslachten roe- men Akker s Kloosterbalsem als snel pijn stillend en afdoend werkend wrijfmiddel bH rheumatiek, spierpijn, spit, en lendenpijn en bovendien als zuiverend en genezend bij wonden van allerlei aard. Een balsem in de ware zin des woords, waarvan men c" ook algemeen zegt; „Geen goud zo

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 8