Nederland op bres voor vrijhandel (Nare dagen 1 DAGEN j OUDS Kinawijn Noordhollandse Tuinders eisen teeltbeheersing en subsidie Hembrugponten uit de vaart Zuidelijke troepenmacht honderd Km. van de Mandsjoerijse grens Prinses Anne van Engeland gedoopt Bij regen of zonneschijn Canadees vrachtschip op oceaan gezonken? Bemanning van 25 koppen Reuzen peren Luchtlanding ten dele geslaagd Gunstige invloed der Marshall-hulp Verslag van het Europese Herstel-programma f Verdrijf de periodieke pijnen i 'fatn dat lome, lusteloze gevoel# d ireet en De Tuinbouw in moeilijkheden Tuinbouwer kan schade niet alleen dragen Pim, Pam en Pom als schatgravers Het Radioprogramma MAANDAG 23 OCTOBER 1950 Prinses Anna, dochter van Prinses Elizabeth en de Hertog van Edinburg, is Zaterdag in Buckingham-Palace ge doopt. De Aartsbisschop van York leidde de plechtigheid, waarbij aanwezig waren de Koning en de Koningin, prinses Elizabeth en haar echtgenoot, de kleine prins Charles, koningin Mary, prinses Margaret, de hertog en de hertogin van Gloucester en talrijke andere leden van de Koninklijke Familie. Het bij haar doop 67 dagen oude prinsesje heeft vijf peters en meters, namelijk haar twee grootmoeders Koningin Elizabeth en prinses Andre van Griekenland, prinses Margarita van HohenloeLangenburg, haar va ders zuster. Earl Mountbatten, haar oud-oom en prinses Elizabeth's neef Andrew Elphinstone, die niet persoon lijk tegenwoordig was. Het doopgewaad dat bij deze plech tigheid door het prinsesje werd gedra gen, is indertijd gemaakt voor Koningin Victoria en sedertdien bij vrijwel alle doopplechfigheden in de Koninklijke Familie gebruikt. Smakelijk en opwekkend Koortswerend en versterkend De oude fles (2^ vervingen wij om practische redenen door een handiger model. Jj i 5.30 per </l L fles L 2.75 per 1/2 L. fles (Vervolg van pag. 1) Drie fietsers maakten van de Am sterdamse kant af de laatste vaart mee. „Was het maar voorgoed de laatste pont", zuchtten de mannen van de Rijkswaterstaat. „Ze moesten nu maar meteen met de bouw van de tunnel beginnen, dan was alle leed geleden. Maar dat zal nog wel een paar jaar duren....". Inmiddels waren kleine motorboten voorbij de Hembrug nu de dienst begonnen. Voor voetgangers en fietsers betekent de stremming van het pontverkeer een verbetering. Zo snel als ze nu over het Noordzeeka naal worden gezet, hebben de logge ponten het nooit kunnen doen. Even zeven uur vertrok de laatste pont naar Buitenhuizen. Reeds eerder was het personeel van Rijkswater staat met autobussen naar de verbin ding SpaarndamAssendelft vertrok ken. De technici van de Rijkswater staat hopen, dat de nieuwe remmin gen, die de ponthaven vormen, bin nen drie weken gebouwd zullen kun nen zijn. Dan moet echter het weer niet als spelbreker optreden. „We red den het wel", was het oordeel van de hoofdopzichter Verschoor. KINDJE OVERREDEN. Zondagmiddag is in de Kromme Mijdrechtstraat te Amsterdam een vijf jarig meisje door een auto overreden en gedood. Van links naar rechts: Koningin Mary; Prinses Elizabeth met Prin ses Anne op haar schoot; de Ko ningin met de kleine Prins Char les. Staande: de Koning en de Her tog van Edinburgh. Men gelooft, dat het Canadese vrachtschip „North Voyageur" Zon dagavond ter hoogte van New Found- land is gezonken. Het 1.014 ton me tende schip was op weg van Philadel- phia naar St. John met een lading steenkool. Er is een S.O.S. opgevangen, waarin gezeg werd, dat de „North Voyageur" in ernstige moeilijkheden verkeerde. Schepen in de buurt en een vliegtuig hebben vergeefs gezocht naar het schip, dat vermoedelijk 25 koppen telde. Nadat de „North Voyageur" zijn positie had opgegeven, is niets meer van het schip vernomen. De kunde van de Westfriese agrariërs gaat ver. Onze boeren fokken koeien, die „oceanen" van melk geven en de fruittelers telen vruchten zo mooi en zo zwaar als nergens ter wereld. Zo plukte Zaferdag de heer Arie van Kam pen te Zwaag drie peren die te zamen ruim twee kilo wogen. De zwaarste had een gewicht van zevenhonderdvijftig gram. DOOR TRAM OVERREDEN. De 64-jarige mevrouw M. Pouw van Hees is op de Schieweg te Rotter dam door een tram aangereden en ge dood. Krijgsgevangenen in levensgevaar Een Zuidkoreaanse troepenmacht, voorafgegaan door Amerikaanse tanks is ten noorden van Soentsjon met een „speciale missie" minder dan 110 km. van de Mandsjoerijse grens verwijderd. Men gelooft, dat deze troepen belast zijn met het redden van krijgsgevange nen. Aan de Oostkust zijn de Zuidelij ken van Honegnam en Hamsoeng uit minder dan 130 km. van de Mandsjoe rijse grens. Het zevende regiment van de Amerikaanse eerste cavalerie-divi- sie heeft de belangrijke haven Tsjin- nampo 55 km. ten Zuidwesten van Pjonjang bezet. Het aantal krijgsgevan genen bedroeg tijdens het week-end 13.000, waardoor nu in totaal 95.000 Noordkoreanen gevangen genomen zijn. Een officier van de Amerikaanse ge heime dienst heeft verklaard, dat men er door de operatie der Amerikaanse luchtlandingstroepen ten Noorden van Pongjang niet in geslaagd was de naar schatting 30.000 Noordkoreanen, die uit de hoofdstad terugtrokken, af te snijden. De parachutisten hebben thans contact gekregen met de uit het Zui den oprukkende troepen. Er werd na genoeg geen tegenstand ondervonden. De Noordkoreaanse regering heeft haar zetel verplaatst naar Sinoeidjoe in het uiterste Noorwesten van Korea. In het gebied van Soentsjon zijn reeds tweehonderd lijken van vermoorde Amerikaanse krijgsgevangenen gevon den. Generaal MacArthur heeft generaal Walker opdracht gegeven de Zuidko reaanse troepen „zo ver als zij kunnen' naar het Noorden te laten oprukken. Verwacht wordt, dat deze troepen re gelrecht naar de Mandsjoerijse grens zullen gaan. Naar verluidt, zou Mac Arthur van plan zijn de Amerikanen op een afstand van vijftig km. van deze grens te houden. (Van onze Haagse redacteur). QE LIBERALISATIE van het handelsverkeer heeft ons land, waar van ouds de vrijhandel talloze overtuigde aanhangers vond, warme belang stelling gevonden. Onze minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. IJ. Stikker, heeft in Parijs bij de vergadering der O.E.E.S., de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking, zelfs een koene stap gedaan door te ver klaren, dat ons land bereid is 75% van zijn particuliere invoer uit de overige aangesloten landen te liberaliseren en dus alle beperkingen op te heffen, wanneer Frankrijk, Engeland en West-Duitsland op tarievengebied op se rieuze wflze alle protectionisme uitbannen. De Raad der O.E.E.S. heeft bij de aanvaarding der Europese Betalingsunie, dat binnen .15 dagen na de ondertekening der Unie elk aangesloten land de kwantitatieve beperkingen ten aanzien van tenminste 60% van zijn particuliere invoer zal moeten op heffen. Men ziet dus, dat ons land verder wil gaan en het is in ingewijde kringen geen geheim, dat minister Stikker hiermede de knuppel in het hoen derhok geworpen heeft. Want met name Engeland staat op het standpunt, dat andere mogendheden niets te maken hebben met de Regeringshandfel en! 40% van de Britse import is in handen van de regering, zodat tegenover de landen, waar de handel alleen of vrijwel uitsluitend in particuliere handen ligt, een verwrongen beeld verkregen wordt. Want 75% van de particuliere Britse handel betekent dan in feite niet meer dan 10% van Engelands to tale import! TN het thans voor de achtste maa! door de Nederlandse regering ge publiceerde verslag aangaande de werking van het Europese Herstel Programma wordt gewaagd van het feit, dat men energiek de weg wil be wandelen van een volkomen verlaten van het systeem der bilaterale han dels- en betalingsaccoorden, om te ge raken tot het multilaterale stelsel, zo als dat ook in de Europese Betalings unie belichaamd is. Bovendien is men te Parijs overeen gekomen, dat na 1 Januari a.s. de aan gesloten landen elke discriminatie moeten vermijden. Elk land zal een uniforme lijst van producten opstel len, die uit elk der overige landen zonder kwantitatieve besprekingen kunnen worden ingevoerd. Een ver dere stap zal dan zijn een algemene lijst van producten, die in elk aange sloten land zonder kwantitatieve res tricties uit de overige landen kunnen worden ingevoerd. Wij merken hierbij op, dat met in gang van dezelfde datum overeenkom stig de besluiten der Benelux-confe- rentie van Juli in Oostende gehouden gemeenschappelijke Benelux-handels- accoorden zullen worden afgesloten. Economisch wordt dus Nederland van Belgie en Luxemburg en omgekeerd: Binnenland en niet langer buitenland! De Marshallhulp Welke bedragen heeft ons land nu in totaal aan Marshallhulp ontvangen? Tot 1 Juli 1950: 765.1 millioen dollar, waarvan aan schenkingen 631.6 milli oen en aan leningen 133.5 millioen. Het in- en uitvoerprogramma 1949/50 is niet geheel in werkelijkheid omge zet. Het import-programma voor 93.7 pet., het exportprogramma voor 89.8 pet. De industriële productie blijft toenemen. Het indexcijfer (1938= 100) voor het volume der industriële pro ductie bedroeg 137 in het tweede kwartaal van 1950 tegen 125 in het overeenkomstige kwartaal van 1949 en 132 in het eerste kwartaal van 1950. De landbouwproductie heeft als ge heel beschouwd het vooroorlogs ni veau bereikt. De toeneming der zee vaart trekt vooral de aandacht. Er is een dalende tendenz waar te nemen in de uitgaven per hoofd der bevol king van 4 pet. per jaar sinds 1948. Het aantal werklozen daalde in het tweede kwartaal van 1950 van 91.600 tot 64.500, hetgeen voor een belangrijk deel aan seizoeninvloeden toe te schrij- ^XXXXXXXXX XXXXXXXXXX X DOOR LOULA G. ERDMAN X XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 25) Voor hem was zij in elk opzicht bekwaam, iets wat zij nooit in iemands ogen was geweest. Mark was haar antwoord aan de Kenzies. Het was zij, cie aan de enige kleinzoon het leven had geschonken. Door hem en haar zou de familie Kenzie blijven voort leven. Al deze dingen omtrent anderen kon Allison Kenzie begrijpen. Wat haar zelf betrof haar eigen hoop, vrees, onvoldaanheid en wilde aanvechtin gen daar wist zij geen weg mee. Het enige wat zij wist, was, dat zij niet hoorde op deze kleine, verlaten plaats, welke de wereld was voor al len die ze kende. En dat zij hier nooit haar geluk zou kunnen vinden. Zij be gon te dromen over weggaan. Een paar meisjes uit de omgeving die hetzelfde gevoel hadden gehad, gaven toe aan deze drang door naar een kweekschool te gaan en voor on derwijzeres te studeren. Meestal ech ter waren de meisjes voldaan als zij konden trouwen en een gezin konden stichten. Het was de weg voor ieder behoorlijk meisje, indien zij niet te lelijk was om een man te vangen. De hemel wist dat Allison Kenzie er aar dig genoeg uitzag, als je ten minste van meisjes hield die er een beetje buitenissig uitzagen. Allison Kenzie dacht niet aan trouwen. Zij had an dere dromen. Zoals steeds kwam zij met haar probleem bij haar grootva der. „Ik wil weg", zei ze. „Wil je op reis?" vroeg hij. „Nee, ik wil naar een school". „Wat voor een school?" vroeg hij. Een kweekschool? Dat is uitstekend, Warrensburg is vlakbij en goed". Zij zei neen, ze wilde geen onder wijzeres worden. Zij wilde zang stu deren. Er was een school in Kansas Citv Oude Dade was een tijd stil. Van zijn stoel in de veranda kon hij met zijn ogen de zachte glooiing van de heuvels van Missouri volgen, bedekt met het ven valt. Het maakt stellig ook in het buitenland een gunstige indruk, dat onze teruggekeerde militairen uit In donesië over het algemeen snel in het arbeidsproces worden opgenomen. Zo is op vele terreinen van ons eco nomisch leven de invloed der Mars hallhulp ook thans nog zegenrijk. Doch aan de horizon doemt op de dag (in 1952), wanneer of de Marshallhulp geheel zal ophouden öf een belangrij ke vermindering zal ondergaan en wij weer volkomen op eigen benen zullen moeten leren staan Zaterdagmiddag werd in „Paviljoen Kinheim" te Alkmaar een buitengewo ne vergadering gehouden door de af deling Tuinbouw van de Hollandse Mij. van Landbouw om de moeilijk heden te bespreken, waarvoor de tuin bouw zich momenteel geplaatst ziet. De toestand,' zoals die op het ogen blik is, kunnen wij niet zonder meer aanvaarden, aldus de voorzitter, de heer A. Schermer, die de moeilijkheden belichtte waarin vele tuindersgezin nen verkeren. Er zullen eens betere tijden komen, maar de vraag is wan neer? In de dertiger jaren heerste er eveneens een crisis die eerst toen de oorlogsdreiging toenam, werd opge heven. Spreker kenschetste vervolgens de oorlogsjaren als een tijd, waarin voor de tuinder het maken van hoge win sten uitgesloten was; men trachtte zo veel mogelijk te produceren, hoewel er niet voldoende of in het geheel geen materialen aanwezig waren. Na de oorlog werd het oog gericht op de ex port. De uitvoer, die de kostbare devie zen moest opbrengen, bestond voor het grootste deel uit agrarische producten. Maar terwijl Nederland zich herstelde, staan de landbouwers er op het ogen blik zo voor, dat zij absoluut geen re- reserve voor een slecht jaar bezitten, wat in hun rieskante vak toch noodza kelijk is. Een tekort is ontstaan door de hoge bleasting en de aanschaffing van ma- trialen, wat in de jaren 1930 tot 1945 niet mogelijk was. Na de oorlog werd er prijsregelend opgetreden en het jaar 1948 bood goede perspectieven door een contract met Duitsland. Het seizoen 1949 werd met vrees tegemoet gezien door de verminderde afzet, evenals het jaar 1950. Dit jaar bleek de oogst goed te zijn, waardoor de aan voer groot was met weinig afzetmoge lijkheden. Vele producten draaiden door met alle gevolgen vandien. De situatie is op het ogenblik hopeloos te- noemen, en wel in het bijzonder voor de telers van producten van de koude grond. Verlies voor tuinders. De consument merkt practisch niets van deze crisis in de tuinbouw, aldus de heer Schermer, omdat de schade alleen door de tuinbouwer gedragen wordt. Wanneer de regering de pro ductie bepaalt, waarvan de helft voor export bestemd is en de export blijft beneden de verwachtingen, dan blijft de tuinbouwer met het overschot zit ten en draagt hij dus hiervan het ver lies. Bovendien is de zware belasting druk voor de tuinbouwer zeer on rechtvaardig. De inkomsten van de tuinbouwer veschillen ieder jaar en de regering zou, indien zij rechtvaardig wil blijven, de belasting moeten heffen in evenredigheid tot de gemiddelde inkomsten over een tiertal jaren. Er wordt ook van verschillende zijden voorgesteld de veiling de rug toe te keren en zelf de producten te verko- 22. Zwartjas is in het gat gedoken, waar Langoor uitgekomen is en graaft verder in de richting van de kerkto ren. Nieuwsgierig lopen Pim en Pam er achter aan, terwijl Pom bij Lang oor blijft zitten, die wat moet uitrus ten. De hondjes hebben gemeten hoe veel stappen het is van de paal tot aan het eerste gat en zijn tot honderd stappen gekomen. „Tjonge, tjonge hoe krijg je het voor elkaar", zegt Pom be wonderend. „Honderd stappen. Ik ge loof nooit dat Zwartjas dat haalt". Maar Pim en Pam, die achter het spoor van Zwartjas aanlopen en tege lijkertijd tellen, komen tot een heel andere conclusie. „We zijn al over de honderd",1 roept Pam, „en Zwartjas gaat nog maar steeds door!" Ja, Zwartjas weet van geen ophouden, want op een gegeven ogenblik staan de twee hondjes voor een hek! Zij kun nen niet verder. Maar Zwartjas is on der de grond rustig voort gegaan! schuchtere en tedere voorjaarsgroen. Het had kort tevoren geregend, zo dat de lucht vol was van de geur van verse aarde en vocht, zwaar en dik tussen de bomen. Hij kon niet begrij pen waarom iemand hiervandaan zou willen. Vanwaar hij zat kon hij het deel van het land zien, dat hij heime lijk in zijn hart had uitgezocht voor Allison en haar man. De kleine heu vel een eindje van de weg af zou een ideale plaats voor een huis zijn voor het meisje, dat graag op een heuvel zou willen wonen, zodat zij nooit het gevoel van opgeslotenheid zou hebben. Dit had hij voor haar bedacht toen zij samen door de velden reden. En nu kon hij zien dat hij zelf de schuld droeg voor de ondergang van zijn droom. Hij was het die haar al deze jaren had aangemoedigd in haar op standige neigingen; en hij was het die haar had laten zingen op die Kinder dag lang geleden. „Is het omdat je (toen Annie Laurie hebt gezongen?" vroeg hij nu. „Nee", zei ze. „Tenminste dat is het niet helemaal. Ik zou het zelf op zijn tijd wel hebben uitgevonden dat ik van zingen hield Dat maakte alleen maar dat ik het eerder wist". „Dat is geen voldoende bewijs", Zei hij. „Zo makkelijk zal het niet zijn, wanneer je er eenmaal mee begint". ,Ik weet dat het niet zo makkelijk zal zijn", zei ze. „Het zou kunnen zijn dat ik het niet goed genoeg kan, of dat het niet werkelijk is wat ik wil de. Maar ik moet het zelf zien te we ten te komen". Dat kon Dade begrijpen. Een mens behoorde te weten wat hij in het le ven wilde, en als hij het wist, probe ren het te bereiken. Daar zat hem de kneep met Elaine. Of ze had niet ge weten wat ze wilde, of ze wist het en was te schuchter geweest om het te doen. Hij had nooit het gevoel gehad dat het huwelijk met Henri meer dan een compromis voor haar was geweest, een zwak toegeven aan de drang van het geijkte leven om haar heen. Mis schien zou ook Allison als zij hier bleef er toe komen tegen haar zin de dingen te aanvaarden zoals zij waren, zich trachtend te schikken in een le venswijze die zij haatte. Dit zou hij niet kunnen verdragen, dat zij zo was geworden. Muziek zou haar misschien niet gelukkig kunnen maken, maarzij had het recht het te proberen. (Wordt vervolgd). pen. Deze manier van handelen keurt de Stichting van de Landbouw echter ten sterkste af. „De conclusie is dus", aldus spreker, dat de verbouwers van agrarische producten zeer belangrijk zijn voor 's lands economie, maar dat zij niet in overeenstemming daarmede worden behandeld. Het streven is ge richt op gelijke behandeling met de andere bevolkingsgroepen. Regeringssubsidie. In de discussie kwam naar voren, dat na het invoeren van de areaal regeling een intensiever gebruik van de grond werd waargenomen. Hier door nam de totale productie ondanks de areaalbeperking toe, waaruit ten slotte deze impasse is ontstaan. De heer Volkerts vertolkte de mening van de afdeling Langedijk, toen hij zeide, dat het areaal beheerst moet woren en dat er een teeltbeheersing moet komen. Wanneer er bepaalde mi nimumprijzen worden vastgesteld, zal de regering moeten subsidiëren. Het bestuur werd in overweging gegeven desnoods te demonstreren zoals in de dertiger jaren gebeurde. De heer But- ter, van Koedijk, vond dat wanneer de vijftig procent bestemd voor de export niet geëxporteerd zou worden, deze schadepost niet ten nadele van da tuinder moest komen, maar van de regering. De heer Blom, uit Andijk, was van mening, dat wanneer de re gering ingrijpt bij te hoge prijzen, zij zich verplicht, dit óók te doen, wan neer de prijzen abnormaal laag liggen, opdat dit verlies door het gehele Ne derlandse volk wordt gedragen. Men kan uit de discussie's de vol gende conclusies 'trekken: beheersing van de teelt, handhaving en verbete ring van de bestaande teeltvergunnin gen en versterking van de fondsen voor minimumprijzen met suppletering van het tekort. 'n Beetje tocht kou of vocht, is niet het ergste. Als ge Uw bloed maar zuiver houdt. En dat kan! Met Kruschen Salts. Onzuiver bloed is een van de geniepigste oorzaken van Uw Rheumatische pijnen. Als de bloedzuiverende organen met de jaren wat verslappen en niet meer dia jeugdige kracht ontwikkelen, gaan afval stoffen in het bloed zich vastzetten in hoeken en gaatjes. Door dat te voorko men, tast ge Uw Rheumatische pijnen bij de oorsprong aan. Begin daarom zo gauw mogelijk de bloedzuiverende Kruschen- kuur. Geen prettiger kuur dan juist Kruschen iedere morgen de kleine dosis. De resultaten voelt ge al gauw. Uw pijnen verdwijnen en die stramheid maakt plaats voor dat prettig veerkrachtig jeugdig gevoel. (Ingezonden Mededeling) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 „In de Soete Suykerbol". 6.15 Sport. 6.30 Met band en plaat voor u paraat. 7.15 Engelse les. 7,30 Onder de NCRV-leeslamp. 7.40 „Vandaag". 8.05 Haags Kamerkoor. 8.50 Boer Hardeveld. 9.40 Sherwood Septet. 10.00 Omroep-orkest. 10.30 Op de orgelbank. 10.45 Avondoverden- kng. 11.15 Mandolinata. HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Militair commen taar. 6.30 Discogram. 7.00 Clavecimbel. 7.30 Inleiding tot muziekbegrip. 7.45 Regeringsuit zending. 8.10 Wiener solisten. 8.35 Kent u Terschelling? 9.10 Telefoon voor u! 9.30 Dr. Drees spreek. 9.45 „De laatste reis", hoorspel, 10.45 Gram.muziek. 11.15 Avondmelodie. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Muziek houdt fit. 10.40 Schoolradio, 11.00 Onder ons. 11.30 Schoolradio. 12.03 Slavische componisten. 12.33 Danceband. 1.20 Het KRO Amusements-orkest. 2.00 Zangrecital. 2.30 Suite. 2.50 Italië en Frankrijk. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Missie lof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Orkest zonder naam. 6.15 Gram.muziek. 6.30 Kankerbestrijding. 7.15 Dit is leven.'7.23 Pro menade-concert. 7.52 Van het Binnenhof. 8.12 Concert. 9.15 In het land van Peerke Donders. 9.25 Goldberg variaties. 9.50 Actualiteiten. 10.00 Omroep-Kamerorkest. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Aubade. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.platen. 9.30 Arbeidsvitaminen. 10.35 Beniamino Gigli zingt* 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Zang en piano. 11.30 De Wekker. 12.00 Orgel en accordeon. 12.30 Mededelingen. 12.40 Peter Kellenbach. piano. 1.20 Financieel weekoverzicht. 1.30 The Skymasters. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio-matinée. 4.05 De journalist vroeger en nu. 4.20 Gram.platen. 4.30 De schoolbel. 4.50 Kinderkoor „Jacob Hamel". 5.15 George Mela- chrino en orkest. 5.45 Regeringsuitzending. 6.15 Tom Erich, piano. 6.30 Exquise muziek. 7.10 Maria Zamora. 7.25 Fanfare-orkest. 8.15 Avond programma. 10.15 Bach-cyclus. 10.45 Buiten lands overzicht. 11.15 Avondconcert. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Symph.mu ziek. 10.10 Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.30 Orkest Payne. 12.00 VI. Br.: Operamuziek. 12.32 Ballroom-orkest. 1.15 Liederen. 1.30 Rhythmmuziek 200 Fr Br: Claude Debussy. 300 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 3,30 VI. Br.: Oude muziek. 4.00 Omroeporkest. 5.00 Fr. Br.: Ber. 5.10 Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Sonate van Beethoven. 8.00 Orkestmuziek. 8.30 „Het Witte Paard", operette van Ralph Benatzky. 11.30 Dansmuziek. LIJN III: 8.15 Licht orkest. 8.50 Lift up ycur hearts. 9.00 Fr. Br.: Kookpraatje. 9.10 Gr. Symph.-orkest. 10.00 Lux.: Ménage et Mu sique (VI.). 11.00 VGO: Gram. 11.30 Viool recital. 12.00 Gram. 12.30 Plastische kun sten. 12.40 Eng. H.S.: Piano. 1.00 Gram. 1.30 Voor de arbeiders. 2.00 Eng. L.P.: BBC Welsh Orkest. 2.45 Voor de kinderen. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Kalundborg: Gram. 4.00 Eng, L.PEnsemble Byfield. 4.30 Voor de soldaten. 4.45 Orkest White. 5.15 Dagboek. 5.30 Lieht concert. 6.30 Orkest Geraldo. 7.00 Macpherson. 7.20 Kalundborg: Amusements-orkest. 8.00 Bé- romünster: Omroeporkest. 9.20 Eng. L.P.ï „Take it from here". 9.30 Gevar. muziek. 10.30 VI. Br.: „The Hotclub". 10.45 Serenade van Moz&rt 11.05 Concert.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3