Malino-studenten op de tweesprong Zeeland is een schoon land Noord-Holland is dorstig Nederland krijgt 27.731.000 dollar Een stro-deken tegen de nachtvorst Republiek Indonesia riep allen terug LUCTOR ET EMERGO Strijd tegen het water bepaalde het volkskarakter Wederopbouw vordert Zeeuwse boeren zijn geen mensen van Een muisstille wedstrijd snel Nederlandse resolutie in Politieke Commissie Post voor Marine-personeel op Nieuw-Guinea Kabinet-Natsir krijgt het vertrouwen Voorstel tot verbinding van Albertkanaal en Rijn Het waterverbruik nam ontzaglijk toe Amerikaanse communisten laten zich niet registreren TWEE JAAR IN DRAMA De kwesfie-Lie nog steeds hangende v *£S5fe A Mr. H. A. M. van den Dries volgt mr. s' Jacob op Taxi-ondernemer geridderd voor moedig optreden Slechts klein deel ging Besprekingen over leger van Viet-Nam Prins Bernhard weer thuis Chinezen beschoten een Amerikaans vliegtuig Sukarno en Hatta werden beëdigd kerkeliTknieuws Besommingen IJmuiden VAN MARSDIEP TOT IJ Bond van Nederlandse Plattelandsvrouwen twintig jaar DONDERDAG 36 OCTOBER J950 (Van een onzer redacteurs). »7P ZEELAND" heette het in de afgelopen weken in Goes en in Middel burg, in Oostburg en in Zierikzee en ook in Gent. Van alle kanten werd deze gebiedende wijs u toegeroepen. Niet ais een bevel trouwens. Want een Nederlandse burger laat zich net zoveel bevelen. Het was meer een advies, een vriendelijke raadgeving om een tentoonstelling van die naam in het Feestpaleis te Gent te In-zoeken. Het bleek een goede raad te ïfjjn. Want de tentoonstelling gaf inderdaad een beeld van de Zeeuwse eilanden: van hun waterstaatkundige geschiedenis, hun economisch leven, hun costuums, hun landschnps- en stadsschoon. Wat hier geboden werd was de essentie van het Zeeuwse land, in kaart en plaat, in grafiek en maquette, een en ander ove rigens gezien door het temperament van de organisatoren. Die beperking mag er wel bij. Hoe goed deze expositie ook was en zij mocht voortreffelijk worden genoemd toch is het beeld dat men krijgt van deze eilandengroep voor de mon ding van de Schelde, weer anders, wanneer men door zijn stadjes wan delt en over zijn hoge dijken toert. Een foto moge een momentopname zijn zij is verstarde beweging en dus: dood. En Zeeland is springlevend. Het groeit en bloeit en is welvarend. Het is een goed land het is een mooi land. Het is hier en daar zwaar geschonden, maar met een enorme energie heeft men er zich aan het ruimen van het puin en het bouwen van nieuwe huizen gezet. En met welk een resultaat! Er is bij dit herstelwerk veel discutabel maar niet de voortvarendheid en de vast beslotenheid, waarmee de Zeeuwen de zaken hebben aangepakt. Zeelands geestesmerk. Dat is een geestesmerk, dat is ont staan in een eeuwenlange harde strijd tegen het water. Het verhaal ervan vertelt u iedere vierkante meter van Zuid-Beveland en Walcheren. Heel wat van de hoge kronkel weggetjes, die deze eilanden doorsnijden en de in- tiem-knusse dorpjes met elkaar en met de steden verbinden, zijn oude zeedij ken, gepensionneerde strijders tegen 't water. Zij zijn nog vrijwel ongeschon den, hoewel ze misschien al in eeuwen geen dienst meer hebben gedaan. Maar herhaalde dijkgevallen hebben geleerd, dat ze elk ogenblik opnieuw tot hun oude taak kunnen worden geroepen. Waar zo het land ligt, spreekt het vanzelf, dat de bevolking van aan pakken weet. Zo wordt er ondanks alle ambtelijke bedilzucht in Middelburg hard gewerkt. Er is een heel nieuw stratenplan voor het centrum rondom de Abdij en het stadhuis ontworpen en daar verrijst thans het ene nieuwe winkelpand na het andere. Binnen de ruïne van de Abdij is het puin in metershoge, stapels opgetast, de bruik bare stenen hier, de stukken zandsteen van de oude versieringen daar. Wat men nodig heeft wordt er uit gezocht en gebruikt. Ook van de Abdij staat al weer heel wat, al denken de rasechte Middelburgers nog altijd met diepe weemoed terug aan de Twaalf Aposte len. die tussen het lover van de hoge iepen op het binnenplein zo coquet doorpiepten. Van die twaalf torentjes zijn er overigens al weer zes hersteld. Maar de bomen zijn in 1940 verbrand. Vooruitstrevend. Niet alleen in de wederopbouw van wat vernield werd, spreekt die onver woestbare energie. Ze straalt u tegen, wanneer u op een zonnige dag in .een der gerieflijke bussen van een der zeer vele vervoersmaatschappijen een tocht over de eilanden maakt. De veel woorden, al verraadt de zangerig heid van hun dialect een gemoedelijke hartelijkheid, die door uiterlijke stug heid wordt gecamoufleerd. Maar zij weten wat zij willen. De stationnetjes in dit land mogen klein zijn, de poter bewaarplaatsen en de landbouwschuren zijn groot en modern van inrichting. De waarde van de coöperatieve groente veilingen wordt er duidelijk ingezien. Ook is men ervan doordrongen, dat nieuwe gewassen nieuwe mogelijkhe den voor een rendabele bedrijfsvoe ring bieden. Van menig kampje mais ligt de opbrengst in een luchtig berg plaatsje van latten te wachten op het dorsen en het verdere gebruik. En hier en daar waant men zich in de Betuwe, als men met de bus rijdt door dichte wouden van vruchtbomen. Een overdreven karakteristiek? Wie eenmaal van Goes naar Ierseke is ge reden, weet dat het anders is. Inder daad, op Walcheren krijgt men dat beeld niet. Maar Walcheren heeft dan ook voor ons het spits moeten afbij ten het werd een kale, troosteloze vlakte, waar wat spichtige boompjes hoop wekken op nieuwe schoonheid in een verre toekomst. In de politieke commissie van de V. N. heeft mr. Van Heuven Goedhart een Nederlandse resolutie opgesteld waarvoor hij vooraf de instemming verwierf van de VS, Engeland, Frank rijk en Mexico. De Nederlandse resolutie verklaart dat het voor het instandhouden van de vrede noodzakelijk is, dat tegen aggres- sie verenigde actie wordt ondernomen, dat ieder land zich bereid verklaart doeltreffend internationaal toezicht van de Verenigde Naties op de pro ductie van atoomenergie te aanvaar den, teneinde een verbod van atoom wapens mogelijk te maken. Verder acht deze resolutie het noodzakelijk dat alle landen zich bereid verklaren tot een regeling betreffende hun alge mene bewapening en hun strijdkrach ten overeenkomstig een stelsel van controle en inspectie door de VN en met het doel tot een geleidelijke ver mindering te komen. De resolutie van Nederland eindigt met de verklaring dat deze doeleinden kunnen worden bereikt indien alle leden van de V. N. door hun daden bewijzen dat ze de vrede wensen te bewaren. Postpakketten ter gelegenheid van Kerstmis, bestemd voor marineperso neel op Nieuw-Guinea, kunnen tot en met Dinsdag 31 October 1950 op de postkantoren worden aangeboden. Deze pakketten dienen te voldoen aan de bestaande bepalingen betreffen de het pakketpostvervoer tussen Neder land en Nieuw-Guinea. Deze pakket ten, en ook poststukken, moeten ge adresseerd zijn als volgt: Kwaliteit, naam, stamboeknummer, schip of in richting, Amsterdam-Schiphol-Marine. Op de marinierspost vermelde men i.p.v. schip of inrichting: detachement mariniers Nieuw-Guinea. De post moet dus in geen geval ge adresseerd worden aan marinepostkan toor Djakarta. Met 118 stemmen voor en 73 tegen heeft het Indonesische parlement gis termiddag een motie van vertrouwen in de regering-Natsir aanvaard. Dat was de afsluiting van een debat van enige clagen over de kwestie-Nieuw Guinea. De motie-Moh. Yamin, die kort te voren was ingediend en waarin een reorganisatie van het kabinet was ge vraagd, en een door links-georiënteer de leden ingediende motie van wan trouwen tegen het kabinet, konden niet meer in behandeling komen, omdat dc stemming was vervroegd. Bij de stemming over de motie van vertrouwen bleek, dat de democra f fractie, welker houding tot dien onze ker was geweest, zich eveneens achter de regering schaarde. Bij de wedstrijd tussen een Engels elftal en de Belgische „Rode Dui vels" in het Arsenal Stadion te Londen, werd gedurende de hele wedstrijd geen kreet ter aanmoedi ging gehoord. Om de eenvoudige reden, dat er geen toeschouwers waren. Maar ondanks het gemis aan kijkers hielden de spelers zoals uit de foto blijkt koppig vol. Een spelmoment voor het En gelse doel. De Antwerpse volksvertegenwoordi gers Koninckx en Joris (lib.) hebben op de begroting voor 1950 een amendement ingediend op grond waarvan wordt voorgesteld een bedrag van 1.000.000.000 fr. uit te trekken voor de bestudering en de eerste werkzaamheden voor de aanleg van een verbindingskanaal tus sen het Albertkanaal en de Rijn (het zgn kanaal GentDebout). De onverzettelijke tegenstand van Ne derlandse zijde tegen de aanleg van een Moerdijkkanaal, dwingt Belgie zonder verwijl een andere verbinding tot stand te brengen tussen de nationale haven en zijn Duitse achterland",, aldus deze heren. Evenals B. en W. van Amsterdam hebben thans ook Ged. Staten van Noord- Holland een ontwerp-besluit gereed, inhoudende het tezamen met de hoofd stad oprichten van een N.V. Watertransportmaatschappij Rijn-Kennemerland. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 100.000,in 10 aandelen van f 10.000, waarvan provincie en gemeente er elk vijf nemen. Als directeuren worden voor de eerste maal benoemd ir. C. Biemond, directeur van de Amsterdamse Gemeentewaterleidingen en ir. B. F. van Nievelt, directeur van het P.W.N. Ged. Staten vragen verder machtiging om een lening van ten hoogste f 11.200.000,te verstrekken aan de N.V. om het rivierduinplan, dat een ont trekkingsplaats bij Jutphaas en de aanleg van de buisleiding JutphaasCastri- cum omvat, uit te voeren. Hoe de provinciale watervoorziening in Noord-Holland, die van 1919 dateert, zich in de loop der jaren heeft uitge breid, blijkt uit het feit, dat in 1920 benoorden het Noordzeekanaal 214 millioen kubieke meter water werd verbruikt en in 1949 ruim 18 millioen. Nieuwe E C A -toewijzing De ECA, de organisatie voor econo mische samenwerking, heeft nieuwe toewijzingen voor zeventien Westeuro- pese landen bekend gemaakt ten be drage van 383.984.000 dollar. Hierdoor is het gezamenlijke totaal van de toe wijzingen aan West-Europa sedert het begin van het fiscale jaar 1950 geste gen tot 869.100.000 dollar» Nederland zal hiervan 27.731.000 dollar ontvangen. Het totaalbedrag, dat Nederland vanaf 1 Juli ontvangen heeft komt dan op 59.509.000 dollar. De Amerikaanse communistische par tij heeft geweigerd, zich overeenkom stig de voorschriften van de nieuwe Amerikaanse veiligheidswet te laten registreren. Zij zal tezamen met ande ren streven naar herroeping van de wet, zo is aangekondigd. Velen beschouwen haar als onpractisch en als in strijd met de vrijheden, die de Amerikaanse bur ger door de grondwet worden gegaran deerd. Het Haagse gerechtshof heeft de 48- jarige bankwerker K. S. uit Nieuw koop wegens eenvoudige mishandeling tot een gevangenisstraf van twee jaren met aftrek van het voorarrest veroor deeld. S. werd van al het overige hem ten laste gelegde vrijgesproken en in vrijheid gesteld. S. was op 6 April we gens het plegen van zware mishande ling met voorbedachten rade, de dood tengevolge hebbende, tot vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek veroordeeld. De officier had toen twintig jaar geëist. De „Grote Vijf" zijn in besloten zit ting bijeengekomen om te spreken over de opvolger van Trygve Lie, secreta ris-generaal der V. N. Men kwam we derom niet tot een overeenkomst. La ter vergaderde de Veiligheidsraad, dié echter eveneens zonder tot een besluit te zijn gekomen, uiteenging. tb ét##® Deze enorme stijging, vooral veroor zaakt door de vestiging en uitbreiding van grote industrieën, houdt nog steeds aan en brengt de onmogelijkheid met zich mede nog meer water aan de dui nen te onttrekken zonder onherstelbare schade aan te' richten. Reeds in 1938 wees de directeur van het P.W.N. op de wenselijkheid de watervoorraad in de duinen te sparen door water uit het IJsselmeer te winnen of in samenwer king met Amsterdam water uit de Lek of uit de langs deze rivier gelegen ter reinen te onttrekken. Dit laatste plan zal thans werkelijkheid worden. In 1954 zal 12 millioen kubieke meter water geleverd moeten worden aan het industriegebied benoorden het Noord zeekanaal en in 1984 reeds 20 millioen. Daarbij komt nog, dat de verwachte ip dustrialisatie van de Zaanstreek tegen 1984 ongeveer 29 millioen kubieke me ter water zal behoeven. Amsterdam ge bruikte in 1950 reeds 47 millioen kubie ke meter water. In het jaar 2000 zal een levering van 95 millioen kubieke meter nodig zijn, Bij K.B. is mr. H. A. M. van den Dries met ingang van 16 October be noemd tot secretaris-generaal van het ministerie van Financiën. De heer Van den Dries werd 31 Maart 1904 te 's Hertogenbosch geboren. Sedert 1 Sep tember 1949 was hij plaatsvervangend secretaris-generaal van het ministerie van Financiën. Van October tot December 1946 was de heer Van den Dries vertegenwoor diger van de minister van Financiën in Indonesië. Hij maakte tijdens de be sprekingen ter Ronde Tafel-conferentie deel uit van de Nederlandse delegatie. De Zundertse Taxiondernemer B. Monsieurs heeft in de nacht van 3 op 4 September door vastberadenheid en moed de Belgische rijkswacht een „zware" cocaïne-handelaar in handen gespeeld. Monsieurs werd door een on bekende aangehouden, die op de tree plank van zijn auto sprong en hem sommeerde te stoppen. De bestuurder deed dit, maar daar de man hem uiter aard zeer verdacht voorkwam, gaf hij de man over aan de rijkswachters, die hij op de weg geposteerd zag staan. Monsieurs is nu benoemd tot ridder met zwaard in de orde van Albert II. Tevens ontving hij het ereteken eerste klas van de koninklijke orde van Al- bert II, versierd met kruis en klaroen. Als voorzorgsmaatregel tegen de verwachte nachtvorsten, die in deze tijd van het jaar weer optreden, is men in de bollenstreek druk bezig de vel den met een beschermende laag stro te bedekken; teneinde te voorkomen dat de bollen, die met hun bloemenpracht in het voorjaar duizenden touristen trekken, zullen bevriezen. (Van onze speciale verslaggever) Een eenvoudig studentenkamertje aan de Korte Mare in Leiden. Niet overmatig gezellig, maar toch genoeglijk om in te leven. Een paar grote reclameplaten aan de muur; veel boeken op de schrijftafel en weinig stoelen voor bezoek. Prijs met vol pension: honderd gulden in de maand. In het kamertje woont en studeert een derdejaars Malino-student. Een jongeman van een jaar of 25; krullend haar, een donkere, intelligente kop. Geboren op een van de eilandjes in de Bandazee. Utrecht een uitbundige stemming heerste onder de uitverkorenen. Wat zijn Malino-studenten? Na de Malino-conferentie in Juli 1946 handelende o.m. over de stichting van de (inmiddels opgeheven) deelstaat Oost-Indonesie, stelde de toenmalige Nederlands-Indische regering bij monde van de luitenant-gouverneur-generaal dr. H. J. van Mook driehonderd vijftig beurzen ter beschikking voor jonge in tellectuelen uit Indonesië om in Ne derland een door henzelf te bepalen studie te volgen. De studenten kregen een maandelijkse toelage van 160. terwijl de hoogstnodige studieboeken, evenals de collegegelden, door de Ned.- Indische regering werden bekostigd. Die driehonderd vijftig jonge men sen waren van allerlei landaard. Er waren Javaanse jongens en meisjes bij; Nederlandse, Ambonnese, Menadonese, Sumatraanse, Timorese kortom, de gehele Indonesische Archipel was ver tegenwoordigd en zij zwierven uit over schier alle universiteiten in Nederland. Donderslag bij heldere hemel. De eerste jaren van hun studentenle ven verliepen geheel normaal. De jonge lui studeerden hard om in de kortst mo gelijke tijd klaar te zijn. Ook na de sou- vereiniteitaoverdracht schoen aanvanke- „En ga je?" vragen wij hem. „Ik denk er niet aan", antwoordt hij, „zeker om drie jaar van mijn studie zo maar weg te gooien. Niks; ik blijf, al moet ik met borden wassen mijn geld verdienen om verder te studeren". Dit gesprek werd een paar maanden geleden gevoerd; op de dag, dat de jongeman en met hem tientallen an dere Malino-studenten een brief van het Hoge Commissariaat der Republiek Indonesië had ontvangen, waarin hem werd medegedeeld, dat hij naar Dja karta moest terugkeren. Zijn passage was reeds besproken; het enige, dat hij te doen had, was zich op de aangege ven datum in Rotterdam in te schepen. Zo niet, dan verspeelde hij zijn beurs. De stichting „Helpt Ambon in Nood", in het leven geroepen door enkele Ne derlanders, heeft onlangs aan een twin tigtal teruggeroepen Malino-studenten een verdere studie in Nederland gega randeerd. De jonge mensen vier vrouwelijke en achttien mannelijke studenten ontvingen dezer dagen in Utrecht uit handen van de voorzitter van de stichting een acte van over dracht, waarbij hun maandelijks een toelage van 140.— wordt toegezegd. Geen wonder, dat er die dag in lijk alles als tevoren te ve*open, hoe wel reeds enige maanden geleden in de universiteitssteden geruchten de ronde deden, dat zij, wier studie ook in Indo nesië te volgen was, zouden worden teruggeroepen. Andere geruchten weer maakten melding van een terugroeping van alle Malino-studenten naar Indo nesië. Ondanks deze geruchten kwam de brief van het Indonesische Hoge Com missariaat als een donderslag bij hel dere hemel, temeer, daar een groot aantal studenten de studie reeds bijna beëindigd had. De Indonesische studentenvereniging „Eupi" had nog een bespreking met de toen aanwezige Hoge Commissaris, Mr. Moh. Roem, om hem de moeilijkheden van de Malino-studenten uit te leggen, terwijl ook nog gesproken werd met de Indonesische minister van Onderwijs, Abu Hanifah, die toevallig in Neder- was. Er werden geen resultaten geboekt; de terugroeping van de Malino-studen ten uit Nederland naar Indonesië werd niet ingetrokken. Tegenzin om te gaan Geen van de Malinostudenten bleek onmiddellijk bereid naar Indonesië te rug te gaan. Sommigen vonden een fa milielid, dat bereid was hun studie te bekostigen; anderen weer accepteerden iedere betrekking om een maandelijks inkomen te hebben.. 22 kregen een beurs van „Helpt Ambon in Nood". En zo gebeurde het, dat het „Malino- schip" slechts met.... 19 opgeroepen studenten uit Rotterdam vertrok. Dat echter ook alle anderen eens naar Indonesië zullen terugkeren, dat staat als een paal boven water, doch; eerst de studie afmaken. Generaal Juin, de minister voor de staten binnen de Franse Unie, Letour- neau, en het Vietnamese staatshoofd Bao Dai, hebben gisteren gesproken over de vorming van een Vietnamees leger voor de strijd tegen de opstande lingen. Bao Dai heeft er op aangedron gen, dat de Vietnamese bataljons, die thans worden geformeerd en uitgerust, zullen worden samengevoegd tot een afzonderlijk leger en niet zullen worden opgenomen in de strijdkrachten van de Franse Unie. Juin is vandaag naar Frankrijk vertrokken, om de regering verslag uit te brengen over de toestand in Indo-China. Prins Bernhard heeft, na een kort verblijf aldaar, La Palma op de Ba learen verlaten en is per vliegtuig naar Nederland teruggekeerd. Een uur nadat de Prins was thuis ge komen, ontving hij reeds op het paleis Soestdijk de hoofden van Rijkslucht vaartdiensten van een groot aantal Europese landen, die op het ogenblik in Nederland bijeen zijn, teneinde tal van technische problemen, die de in ternationale burgerluchtvaart nog rem men, te bespreken. Verscheidene dezer problemen werden ook besproken met de prins, die een grote belangstelling voor deze vraagstukken toonde. De Amerikaanse luchtmacht heeft medegedeeld, dat Dinsdag een Ameri kaanse „Mustang"-jager door lucht doelartillerie, die aan de Chinese zijde van de Noordkoreaanse grens stond opgesteld, is beschoten. De jager werd getroffen en stortte in zee; de vlieger werd opgepikt door een oorlogsbodem der Verenigde Naties. Het vliegtuig bevond zich boven Nöordkoreaans ge bied, op ongeveer vijf kilometer ten zuiden van de grens met Mandsjoerije. Drie en dertig saluutschoten kondig den gistermorgen om tien uur de bur gerij aan, dat president Sukarno en vice president Moh. Hatta de eed hadden af gelegd in de volksvertegenwoordiging. De beëdiging van president Sukarno was noodzakelijk geworden na de vor ming van het gezamenlijke parlement uit dat van de RIS en het KNIP te Djok- ja. Ned. herv. kerk: Beroepen te Eek en Wiel (toezegging) A. Bakker, cand. te Menaldum. Aangenomen naar Brummen C. 3. Dijkhuis laatstelijk predikant te Aalten, die bedankte voor R'dam-Feijenoord. Bedankt voor Ameyde en Tienhoven W. Vroegindewey te Huizen (N.-H.) Bedankt voor Ederveen (toezegging) J. C. Terlouw te Otterloo. Bero pbaarstelling. De heer D. J. Froentjes, Naaldwjjkse- weg 30. 's Gravenzande stelt zich be- roepbaa™. Ger. kerken: Beroepen te Engwierum en te Sy- brandeburen H. J. Bouwhuis cand. te Den Ham. Artikel 31. 2-tal te Utrecht N.W. M. J. C. Blok te Berkel Rodenrijs en J. de Wal te Rijen- burg. Beroepen te Uithuizen C. Trimp, cand. te Amstelveen. IJMUIDEN. De besommingen van Woensdag zijn: Trawlers DO 46, f 8600; RO 15, f 8300; IJm 39 f 13700; kustvis- sers HD 79, f 7170; IJm. 213, f 120; KW 189. f 380; TX 33, f 1970; SCH 2, f 1480; KW 77, f 1400. Per kg: heilbot 2.712.25; gr. tong 2.552.20; grm tong 1.781.59; kim. tong 1.03—0.89; kl. tong I 0.78—0.70; kl. tong II 0.65—0.53; tarbot I 1.52—1.25. Per 50 kg: Tarbot IV 43; gr. schol 78; grm schol 76; kim 8070; kl. I 67—53; kl. II schol 6712.50; schar 158; v. haring 15.5010.70; makreel 1810.40; gr. schelvis 73—63; grm. schelvis 73— 58.50; kim. schelvis 47.5039; kl. schel vis I 3928.50; kl. schelvis II 2213 wijting 17—8; gr. gul 67—60; mid. gul 51—46; kl. gul 36—23. Per 125 kg: gr. kabeljauw 276178; gr. koolvis zw 9274; gr. leng 106. De aanvoer bedroeg 7000 kisten, waarvan 1800 kisten haring. De in Beverwijk bestaande organisa tie Hoogoven-Staten 26 afdelingen, 3000 leden zal worden omgezet in de Kennemer Staten en geheel los van het Hoogovenbedrijf komen te staan. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan heeft het fanfarecorps „Excel sior" te Warder een nieuw vaandel ten geschenke ontvangen. Te Enkhuizen is besloten tot opheffing van de vis serij- en binnenvaartschool. Te Utrecht werd in een feestelijke bijeenkomst in Tivoli het feit her dacht, dat 20 jaar geleden de Bond van Nederlandse Plattelandsvrou wen werd opgericht. Onder de on geveer 1500 deelnemende vrouwen waren er velen in klederdracht; waarbij Zeeland zeer sterk ver tegenwoordigd was. Van links naar rechts de vertegenwoordigsters van Zuid Beveland, Walcheren, Axel, Zuid Beveland (het nieuwe streekcostume, hetwelk men pro beert in te voeren), Zuid Beveland en Walcheren.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3