Nieuw gebouw van Brits wordt heden in gebruik Lagerhuis genomen 3 12 Overmatig roken werkt ontstaan van longkanker in de hand Provincie moet uit reserves putten RHEUMATIEK Symbool van democratisch bewind aan traditie Rijk Plan-Schuman vordert GUY EDEN West-Duitsland heeft veel critiek Succesvolle bestrijding niet voor einde der eeuw Maagkanker moest wijken voor longkanker De begroting van Noord-Holland Opcenten der grond en personele belasting onveranderd? Pim, Pam en Pom als schatgravers xxxxxxxxxx DAGE <xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx: Europese familie op Bali uitgemoord Het Radioprogramma DONDERDAG 26 OCTOBER 1950 'J'OEN IK OP DE OCHTEND van de 11e Mei 1941 midden in de nog ro kende puinhopen van de vergaderzaal van het Lagerhuis stond en keek naar de droeve resten van gebroken en ver brande balken, naar brokstukken steen en ijzerresten, kwam het mij bijna voor, alsof de Duitse bommen een do delijke slag hadden toegebracht aan de democratie zelve. Doch reeds eer ogenblik nadenken zou me gerust ge> steld hebben wat het ook deed! en rnjj de overtuiging gegeven hebben die ik ook heb! dat het Britse Parlement in het verleden even zware, ja, zwaardere slagen, die een subtie ler effect hadden dan het in de poe der gooien van een gebouw, omdat zij gericht waren- op de fundamenten, niet van het gebouw, maar van de democratische instellingen. ]7N NU is er op de plaats en in plaats van de vroegere Kamer een nieu we verrezen, die Engeland's levens stijl symboliseert. Als het ware om er de nadruk op te leggen, dat die stijl en leefwijze eveneens door vele an dere delen van de wereld werden ge kozen, hebben tal van landen van het Britse Gemenebest materiaal en meu bels voor het nieuwe gebouw aange dragen. Aldus wilden zij in 1950 een waardig en fraai tehuis bieden aan de Commoners ter plaatse, waar reeds vele eeuwen het Britse Parlement heeft gestaan. Op 26 October (van daag) wordt het in gebruik genomen. De vloer van de nieuwe vergader zaal is afkomstig uit Australië. Ook de voorzittersstoel kwam uit het Vijfde Werelddeel de laatste van een historische reeks van voorzitters zetels, want tot voor betrekkelijk kor te tijd nam iedere voorzitter zijn „zetel" mee naar huis als zijn ambts termijn was afgelopen. De tafel in 't nieuwe gebouw is een gescherj# van Canada; Nieuw-Zeeland deed de beide actendozen die als lessenaars dienst doen voor de leiders der regerings partij en der oppositie cadeau. De stoelen voor de drie griffiers zijn af komstig uit de Unie van Zuid-Afrika; Ceylon droeg een zetel bij voor de „Serjeant-at-Arms", de ordebewaar der van het Lagerhuis. India en Pa kistan schonken de deuren aan beide zijden van de zaal. Boven deze deuren zijn op voorstel van Churchill de res ten van de oude ingang van het Huis gemonteerd. Ook vele andere Britse rijksdelen zonden hun gaven. Het wordt mogelijk geacht dat de Zes landen, die over het plan-Schu man betrefende de samenvoeging dei- kolen- en staalindustrieën beraadsla gen, binnen twee of drie weken de samenvoeging verwezenlijkt, zullen on dertekenen. H'j voegde hieraan toe, dai, de overeenkomst vcor 80 pet. gereed is. De overige 20 pet. omvaten meest Politieke vraagstukken, als bijvoor beeld het aantrl vertegenwoordigers 'n de Klg»mer.e vergadering en de wijze van stemmen. Bewogen historie. De geschiedenis van het Britse Par lement mag met recht bewogen wor den genoemd. Zware aanslagen zijn gepleegd op zijn rechten en op zijn bestaan ruim 300 jaar geleden werd zelfs een poging ondernomen om het helemaal aan kant te doen maar zij hadden nooit blijvend succes. Geen Engelse koning slaagde er ooit in om het volk er van te overtuigen, dat het Parlement overbodig was, of om de algehele vrijheid van spreken en han del en (natuurlijk binnen de grenzen, gesteld door de Britse opvatting om trent democratie) der Parlements leden blijvend te knotten. Zo het Parlement al eens een enkele maal de neiging vertoonde om te ver- r Door. geten, dat zijn bestaan stond of viel met de handhaving dier vrijheden en rechten en de eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat zulks in de loop der ge schiedenis is voorgekomen! dan werkte het feit, dat het ganse Lager huis minstens eenmaal in de vijf jaar nieuw gekozen moet worden, voldoen de afschrikwekkend. Deze periodieke nieuwe samenstelling maakt het te vens begrijpelijk, dat men het Lager huis gemeenlijk als de Spiegel des Volks beschouwt, die de stemming en de grillen, de openbare mening des volks en zijn hardnekkig vasthouden aan oude tradities weerspiegelt. Inderdaad houdt het Parlement zich aan de tradities, maar dan alleen aan die tradities en gebruiken, die een werkelijke grond vinden in de geschie denis en die dienen als herinnering aan het ware woord, dat „Waakzaam heid de prijs is van de vrijheid". Als bijvoorbeeld de vertegenwoordiger des Konings of vati het Hogerhuis 'toegang tot het Lagerhuis verzoekt, wordt de deur in zijn gezicht dicht gesmeten. Een herinnering aan de da gen, toen koningen wel eens probeer den om de leden van het Lagerhuis te intimideren door zelf in de ver gadering te verschijnen of door gewa pende edelen de bijeenkomsten te doen bijwonen. Als de Koning de zittingen van het Parlement opent met een troonrede, beraadslagen zowel het Hoger- als 't Lagerhuis eerst voor de vorm over Op zijn lange tocht naar de zee stroomt de rivier de Thames langs vele bouwwerken, die in de ge schiedenis een grote rol speelden of nog spelen. Hier heeft men een kijkje op de Parlementsgebouwen en op de Westminster brug, ge zien vanaf de Lambeth Pier. één of ander onderwerp alvorens ge hoor te geven aan de koninklijke last om de Troonrede in behandeling te ne men. Aldus demonstreren zij hun recht om de zaken op hun eigen ma nier te behandelen, ongeacht wie hun verzoekt, een andere toehandelings- volgorde te kiezen dan die, welke zij nuttig en nodig oordelen. „Minachting van het Parlement" ongehoorzaamheid aan zijn bevelen of het gebruik van beledigende en grove woorden ten aanzien van het Parle ment of een parlementslid is nog steeds een ernstig misdrijf, niet om dat het Parlement niet aan critiek onderhevig mag zijn (allesbehalye;) maar omdat niemand ongestraft zijn waardigheid mag aantasten. Niet al leen het Parlement als geheel, doch ook ieder lid individueel wordt met eerbied behandeld, want hij is de ge kozen vertegenwoordiger van de men sen uit zijn streek en, in die kwaliteit, hun zegsman. Doeltreffende bestrijding van Tegen spier-, zenuw- en gewrichts- rheumatiek, ischias, spit, kimbago, verkoudheden en pijnen kan R 12 ten zeerste aanbevolen worden. Dit preparaat bestrijdt rheumatische ont stekingen, werkt gunstig op de af scheiding van het urinezuur en oefent een spoedige pijnstillende werking uit. Bijzonder aangenaam is het feit, dat de tabletten practisch smakeloos en derhalve gemakkelijk in te nemen zijn. De doeltreffendheid - zonder onaan gename of schadelijke nevenverschijn selen - werd door onderzoekingen be wezen. in kuurverpakking, inh. 48 tabletten, Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten, Hei voorsiel-Pleven In West-Duitsland ontmoet het voor stel van de Franse premier Pleven, om een Europees leger te stichten, waarin ook Duitse soldaten worden opgenomen, veel critiek. Wel erkent men, dat een bruikbaar Europees leger het begin van een nieuwe Europese politiek kan blij ken te zijn. Het feit echter, dat Pleven de vorming van dit leger afhankelijk stelt van de ondertekening van het plan- Schuman, beshouwt men als een Franse poging tot koehandel, die Duitsland er toe moet brengen, over zijn bezwaren tegen het plan-Schuman heen te stap pen. Ook acht men het practisch onmo gelijk, uit kleine eenheden van ver schillende taal en nationaliteit een le ger samen te stellen. Ten slotte vreest men, dat die landen, die een eigen leger mogen hebben, hun beste troepen zelf willen behouden, zo dat het Europese leger een samenraap sel van tweede-klasse troepen zon wor den. „Wy zullen het overmatig gebruik van tabak moeten laten varen en deze weer als zuiver genotmiddel in ere herstellen. Het zal een zwaar offer zgn, maar een noodzakelijk offer, indien wjj de longkanker, die de laatste jaren steeds meer is toegenomen, doelmatig willen bestrijden. Het beperken va*» het roken zal waarschymyk op het intomen van deze gevaariyke volksziekte een veel gunstiger invloed hebben dan de grootste financiële offers ten bate van het kankeronderzoek en het bouwen van nieuwe kankerinstituten." schillende wijzen over een breed front Dit was de kern van de voordracht, welke dr. R. Korteweg, patholoog- canceroloog te Amsterdom, gister middag hield in de vergadering van het Genootschap voor natuur-, genees- en heelkunde in de hoofdstad. Hij wees er op, dat in ons land het aan tal sterfgevallen aan kanker geregeld toeneemt. Twee oorzaken hiervan zijn de toeneming van de bevolking en de veroudering van de bevolking (minder kinderen, meer bejaarden). Er is geen reden tot grotè ongerustheid, want als men met deze beide facto ren rekening houdt, blijkt dat de kans om kanker te krijgen de laatste twin tig jaar ongeveer gelijk is gebleven. Wat echter belangrijker is, is dat er grote veranderingen in de onderlinge verhoudingen der verschillende kan kers zijn opgetreden. De maagkanker, die twintig jaar geleden de meest voorkomende vorm van kanker was, is langzaam maar zeker het veld aan het ruimen voor de longkanker. Wan neer de tekenen niet bedriegen, zal over tien jaar de longkanker bij de man de maagkanker van de eerste plaats gestoten hebben en zal van elke drie sterfgevallen aan kanker er één aan longkanker zijn. Ook bij de vrouw is de longkanker de laatste jaren sterk in omvang toegenomen. Wan neer wij de kanker als een vijand be schouwen, die het mensdom op ver- RAT noch MUIS ontsnapt DODENT aan het onweerstaanbare haal een doos bij Uw Drogist belaagt, dan kunnen wij hier spreken zo zeide dr. Korteweg van een revolutie, die zich aan het kankerfront voltrekt. De kankerlaboratoria hebben tot één van hun belangrijkste taken het opsporen van de oorzaken van ds verschillende vormen van kanker. Van verschillende zijden is nu aan getoond, dat overmatig roken het ont staan van longkanker in de hand werkt. Een zware roker (meer dan 20 sigaretten of 4 sigaren per dag) heeft dertig maal zoveel kans deze kanker te krijgen als een nlet-roker. Indien er slechts lichte rokers waren (één sigaar of een vijftal sigaretten per dag), zou het aantal slachtoffers van longkanker maar ongeveer een vijfde bedragen van thans. Misschien zou men dan het ri sico van het roken kunnen aanvaar den zoals men nu het risico van het vliegen aanvaardt. Er zal daarom een harde strijd tegen deze kwaadaardige ziekte gevoerd moeten worden. „Als wij omtrent de ontstaansvoor- waarden van de verschillende vormen van kanker zullen zijn ingelicht", zo besloot dr. Korteweg, „en de strijd goed wordt aangepakt, dan bestaat de kans dat aan het einde van deze eeuw - zeker niet eerder getuigd zal kun nen worden, dat de kanker door de toe passing van preventieve maatregelen een goed deel van zijn greep op het mensdom heeft verloren." De begroting van de provincie Noord- Holland voor het dienstjaar 1951 sluit met een bedrag aan inkomsten van f12.743.189 (vorig jaar f 11.727.059). Zij Is sluitend gemaakt door een bedrag van f 538.699 (vorig jaar f 578.009) uit de reserves te putten. 25. Pim, Pam en Pom zijn vreselijk bereiken zij ten slotte hun doel. Ge- opgewonden over hetgeen Zwartjas hen lukkig zijn ze niemand tegen gekomen, verteld heeft. De volgende morgen zodat ze ook geen nieuwsgierige vra- kruipt om, maar eindelijk is het dan gen behoefden te beantwoorden. Het toch 12 uur. Gelukkig is het Zaterdag, eerste, wat zij doen, zodra ze bij de dus hebben ze vrij. Zonder ook maar paal met- het kruis zijn aangekomen, is de gaten van de vorige dag, die door dicht te gooien. „Ziezo", zegt Pim tevreden. „Van deze ingang is niets meer te be speuren". iets aan iemand te vertellen, sluipen ze die middag, nadat ze hun boterham de konijntjes gemaakt zijn hebben opgegeten, naar de grote weg. Ze hebben van alles meegenomen, een schop, een houweel en een paar zak lantaarns. Langs allerlei omweggetjes Door de post onvoorziene uitgaven op f 600.000 (vorig jaar f 400,000) te bren gen kan rekening worden gehouden met de verhoogde uitgaven voor de sa larisverhoging door de toeslag van 5 Verwacht wordt, dat de uitkering van het provinciefonds ruim f 550.000 hoger zal zijn dan in 1950. De totale inkomsten zullen bijna f 900.000 meer bedragen dan vorig jaar, doch ondanks dat is het nodig een bedrag uit de reserves tp put ten. Voorgesteld wordt de subsidie voor „opleiding van vroedvrouwen" van f 10.000 te brengen op f 26.000, voor „Moederschapszorg, Zuigelingenzorg en Kleuterzorg" van f 36.500 op f 42.500 en „bijdrage aan de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid van f 30.000 op f 50.000. Meegedeeld wordt, dat bij de provin ciale ziekenhuizen, maar ook in het al gemeen de uitgaven zullen stijgen als gevolg van f met de loonsverhogingen stijgende materiaalprijzen. Voorgesteld wordt geen wijziging te brengen in de heffing van opcenten der grondbelasting en personele belasting en o.m. de volgende geldleningen aan te gaan: f 12.500 wegens bijdrage aan het rijk in de kosten van verrui ming van het Noordzeekanaal f 20.350 wegens uitbreiding en verbete ring van het tuinbouwproefbedrijf in het Geestmerambacht, f 5.050.000 we gens kapitaalverstrekking aan het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf ten behoe ve van uitbreidingswerken, f 3.085.000 wegens kapitaalverstrekking aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf ten behoeve van uitbreidingswerken en f 15.000 voor buitengewone werken aan de provinciale ziekenhiüzen. Het totaal der geldleningen zal op 1 Januari 1951 f 89.172.335 bedragen. In de loop van het jaar is een rente van f 2.659.029 nodig en een bedrag van f 6.173.553 zal worden afgelost. JCXXXXXXXXX ULA G. ER.. DOOR LOULA G. ERDMAN 28) Allison vertelde hem de waarheid. Haar moeder was gekwetst en ontzet. Zij had het gevoel dat het leven onbil lijk tegenover haar was door haar tege lijkertijd te belasten met een zoon, die was besloten te trouwen en met een dochter, die het zotte denkbeeld had gekregen om in New York voor het toneel te leren. Julia had in het Zon dag-bijblad gelezen hoe de zonde open en bloot op iedere -hoek in de stad te koop zat. Juffrouw Laura Meeks had een nummer van d» Zondagsschool Herald gebraent, waarin 'n geïllustreerd verhaal was verschenen van wat aan jonge meisjes was overkomen, die daarheen waren gegaan. „O, zo dacht Laura er over", zei Dade „Nu, je weet wel, dat een massa daar van waar is. Allison. Ik zou niet wil len dat je wegging met de gedachte, dat het niet zo was" „Dat is ook waar voor Kansas City", vertelde hem het meisje. „En tenslotte ook hier, wat dat betreft. Er zijn altijd mensen die verkeerde dingen weten te doen, waar ze ook zijn. Dat betekent niet, dat ik met hen hoef mee te doen". De oude man lachte eens. „Je bent 'wel erg jong en mooi om er alleen op uit te gaan", zei hij. „Maar je bent ook bijdehand. Denk je dat zes maanden op die school lang genoeg zullen zijn om uit te vinden of dat het is, wat je verlangt?" „Ja", zei Allison langzaam. „Ja, ik denk dat het genoeg zal zijn. Dan zal ik tenminste weten of het de moeite waard is voor mij om er mee door te gaan". „Luister wat ik zal doen", merkte hij op, „Als je de toestemming van je moe der weet te krijgen, zal ik je een chèque geven om de uitgaven voor zes maanden te betalen". Het meisje keek hem aan op bijna dezelfde manier van jaren geleden, toen hij had betaald voor het vlieg- tochtje. Hij moest er aan hebben ge dacht, want in zijn ogen was dezelfde blik als toen trots om haar durf. vermengd met twijfel aan de juistheid van de onderneming. „Trek het je niet aan, Allison", voel de hij zich gedrongen er aan toe te voegen, „als je ontdekt dat het niets voor jou is. Soms moet iemand heel wat aanpakken voor hij zijn plaats in het leven vindt". Per slot van rekening dan waren het Dade's invloed en Dade's geld geweest, die haar hadden weggezonden naar New York, naar een leven, dat, al was het veelbewogen en al verschilde het van hetgeen zij zich had voorgesteld, voldoening en vrijheid schonk. Ten slotte had het haar naar Californie ge bracht. Toch wist zij dat zij er niet een mi nuut van zou hebben willen ruilen te gen het veilige bestaan in de nauw- begrensde omgeving, waarin zij was opgegroeid. Hierbij gaf zij steeds aan haar grootvader de verdienste voor alle vrijheid en alle geluk, welke zij in het leven had gevonden. Daarom, toen de boodschap van zijn dood haar bereikte aan het ontbijt in de warme, gouden Californische zonneschijn, bemerkte zij hoe een gevoel van smart in haar op zwol en haar doorschokte, alsof de fun damenten van haar leven onder haar ineenstortten. HOOFDSTUK VI Virgie Meadors werd wakker door onderdrukte geluiden in de keuken. Jim, die goeierd, was bezig zelf het ontbijt klaar te maken. Een ogenblik dacht ze net te doen of ze hem niet hoorde en hem zonder haar zijn gang te laten gaan. Dan trok zij haar zware lichaam op en ging op de kant van het bed zitten, hijgend van inspanning. Zij nam van een stoel haar goedkope ka toenen kimono, stak haar gezwollen voeten in pantoffels en ging de keu ken in. „Hallo", zei Jim. „Waarom ben je niet blijven slapen?" „Ik kon niet", antwoordde ze. Het water dat zij over haar gezicht spoelde deed haar goed. Toen zij haar hoofd ophief van de stenen kom op tafel, zag zij zichzelf in de gegolfde spiegel. „Ik zie er verschrikkelijk uit", zei ze terwijl ze naar haar haar greep. „Je ziet er best uit", stelde Jim haar gerust. „Hoe heb je geslapen?" „O goed Beter hem maar niet te zeggen hoe vaak ze de klok had horen slaan deze nacht. Daarom zag ze er vanmorgen zo vreselijk uit haar huid vol vlekken en de ogen als twee brandplekken in een deken. ..Geef maar hier', zei ze, terwijl ze de koffiepot uit zijn hand nam. Jim kon geen drinkbare koffie zetten Ze kon het hem niet zeggen, maar het was een feit. Deze morgen moest ze goede koffie hebben, heet en donker en helder. Ze moest hem ook dadelijk heb ben. Als ze wat naar binnen had zou ze zieh waarschijnlijk beter voelen, en er niet zo uitzien als een versleten vaat doek. (Wordt vervolgd De familie Landré in het dorp Siman nabij Denpasai is in de nacht van Maan dag op Dinsdag uitgemoord. De slacht offers zijn de heer Landré, diens vrouw en vier kinderen, en twee fabrieks- wachters. In de hoofdplaats van Bali heeft de moord een diepe indruk ge maakt. De kampongwachten zijn thans versterkt. De civiele en militaire auto riteiten stellen een diepgaand onder zoek in. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kWartiër. 6.15 De stem vari de Christelijke Vak beweging. 6.30 Reportage. 7.15 Levensvragen. 7.30 Dancing years. 7.40 „Vandaag". 8.05 De Gilde viert. 10.00 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Kerkkoor. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Serenade. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Sportproblemen. 6.30 Hugo de Groot en zijn orkest. 7.05 Mr. P. J. Oud. 7.20 Fien de la Mar en Peter Kel- lenbach. 7.45 Reportage Marine-opleidings school. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.20 Avondprogramma. 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 The Skymasters. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 School radio. 10.05 Omroeporkest. 10.20 Philharmo- nisch Orkest. 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Om- roep-Kamerkoor. 12.03 Metropole Orkest. 1.20 Potpourri. 1.45 KRO-Vraagbaak. 2.00 Kamer muziekconcert. 2.52 Noemie Perugia zingt. 3.00 Schoolradio. 3.30 De Zevenklapper. 4.00 De Zonnebloem. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Kinderkoor. 5.45 Omroep-Kamerorkest. 6.18 Katholiek signaal. 6.30 Wij presenteren. 6.45 Goeree-Overflakkee. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Zangrecital. 7.48 Katholiek signaal. 8.12 Concert. 9.40 Ja, zo was 't. 10.45 Avond gebed. 11.15 Verkeersdag KNAC. 11.20 A la Danse. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Felix Weingartner dirigeert. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Felix Weingartner. 10.00 Thuis. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Berlijns Opera-orkest. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Fauré en Pijper, 11.15 Radio-feuilleton. 11.35 New York Sym- phonie Orkest. 12.00 Negro-spirituals. 12.33 Sport en prognose. 1.20 Avro-Orkest. 2.00 Kookkunst. 2.20 Omroep-Kamerorkest. 3.00 Boekenschouw. 3.2Ö Fragmenten uit opera's, 4.00 Orgelspel. 4.30 Door het aethervenster. 5.00 Filmland. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.45 Denk om de bocht. 7.00 Kinderkoor. 7.20 Beurs en buikriem. 7.30 Wat mer de kerk? 7.50 Nieuws. 8.05 Boeken. 8.15 Joseph Haydn. 8.35 De godsdienst en het mo derne leven. 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Huwe lijk van A tot Z. 11.30 Symphonie-concert. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO; Sonate van Beethoven. 11.15 Walsen van Wald- teufel. 11.30 Uittreksels uit de „Mascotte". 11.48 Swing. 12.00 VI. Br.: Vlaamse liederen. 12.32 Omrocp-orkest. 1.15 Kamermuziek. 2.00 Piano. 2.15 Gram. 2.30 Fr. Br.: Gram. 3.00 Claude Pebussy. 4.15 VI. Br.: Opera-concert. 5.10 Fr. Br.: Voor de zieken. 6.00 Voor de sol daten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldalen. 7.30 Solisten-Parade. 7.50 Feuilleton. 8.00 Film praatje. 8.15 „De Ministrandie". 9.00 Kunst- kaleidoscoop. 9.15 Symph.-muziek. 10.15 Jazz muziek. 10.45 Opera- en zangplaten. LIJN IV: 8.15 „Maritza Players". 8.50 Lift up your hearts. 9.00 Fr. Br.: Kookpraatje. 9.10 Fragmenten uit Missen van Mozart. 10.10 Verz.-progr. 11.00 Orgel. 11.30 Orkest Savill. 12.00 VGO: Refreintjes, alb. 12.30 Interv. 12.40 Selecties uit opera's van Verdi. 1.00 Eng. H.S.: Gram. 1.30 Voor de arbeiders. 2.00 Eng*. L.P.: BBC North. Orchestra. 2.45 VGO: Gram, 3.15 Piano-recital. 3.30 Kooropnamen. S.S5 Ver volg piano-recital. 3.50 Gram. 4.00 Eng. L.P.j Orkest Roy. 4.30 Voor de soldaten. 4.45 Banjo- Ensemble. 5.15 Dagboek. 5.30 Orgel. 6.00 Kalundborg: Amus.-muziek. 6.30 Eng. L.P.: BBC Welsh Orchestra. 7.15 Kalundborg: Gevar. programma. 8.00 Fr. Br.: Omroeporkest, en solist. 9.15 Gram. 9.20 Béromünster: „Ven- lona" Mannenkoor' uié Venlo. 9.45 Eng. L.P.: Vorz.progr. 20.80 Lwx.r Bonsair les amis.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 7